ktuberling - en to ja translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ja: ゲーム(&G)

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
ja: プレイグラウンド(&P)

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
ja: 読み上げ(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ja: メインツールバー

en: Potato game for kids
ja: 福笑い

en: (c) 1999-2009, The KTuberling Developers
ja: (c) 1999-2009, KTuberling 開発チーム

en: Maintainer
ja: メンテナ

en: Former Developer
ja: 以前の開発者

en: Original concept and artwork
ja: オリジナルコンセプトおよびアートワーク

en: New artwork
ja: 新しいアートワーク

en: Sounds tuning
ja: 効果音調整

en: Potato to open
ja: 開く KTuberling ファイル

en: Error while loading the playground.
ja: プレイグラウンドの読み込み中にエラーが発生しました。

en: Error while loading the sound file.
ja: サウンドファイルの読み込み中にエラーが発生しました。

en: The saved file is from an old version of KTuberling and unfortunately cannot be opened with this version.
ja: 保存されたファイルは KTuberling の古いバージョンのもので、残念ながらこのバージョンでは開くことができません。

en: Could not load file.
ja: ファイルを読み込めませんでした。

en: Could not save file.
ja: ファイルを保存できませんでした。

en: Could not print picture.
ja: 画像を印刷できませんでした。

en: Picture successfully printed.
ja: 画像を印刷しました。
