ktuberling - en to ka translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ka: &თამაში

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
ka: &სათამაშო ადგილი

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
ka: &საუბარი

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
ka: თამაშის მორგება

en: Potato game for kids
ka: კარტოფილის თამაში ბავშვებისთვის

en: (c) 1999-2009, The KTuberling Developers
ka: (c) 1999-2009, The KTuberling -ის პროგრამისტები

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Former Developer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Original concept and artwork
ka: ორიგინალი იდეა და ნახატები

en: New artwork
ka: ახალი ნახატები

en: Sounds tuning
ka: ხმები

en: Potato to open
ka: გასახსნელი კარტოფილი

[ctx: NOTE TO THE TRANSLATORS]
en: The translators have the opportunity to translate the
    sounds spoken in the game.
    See the technical reference section in ktuberling's
    documentation for more information on how to do that.
    (translate this message as "DONE" when you have translated
    the sounds; otherwise leave it untranslated as a reminder)
ka: ხმები ჯერ კიდევ სათარგმნია
    ტექსტი ადგილს იკავებს სტატისტიკისთვის

en: Error while loading the playground.
ka: სათამაშო ადგილის ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Error while loading the sound file.
ka: ხმის ფაილის ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Save &as Picture...
ka: &სურათად შენახვა...

en: &No Sound
ka: &
    ხმის გარეშე

en: &Lock Aspect Ratio
ka: გადიდების კოეფიციენტის &დაბლოკვა

[ctx: @title:window]
en: Load file
ka: ფაილის ჩატვირთვა

en: KTuberling files (%1)
ka: KTuberling -ის ფაილები (%1)

en: The saved file is from an old version of KTuberling and unfortunately cannot be opened with this version.
ka: შენახული ფაილი თამაშიც ძველი ვერსიიდანაა და სამწუხაროდ ამ ვერსიაში ვერ გახსნით.

en: Could not load file.
ka: ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Could not save file.
ka: ფაილის შენახვა შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Print %1
ka: %1-ის დაბეჭდვა

en: Could not print picture.
ka: სურათის დაბეჭდვის შეცდომა.

en: Picture successfully printed.
ka: სურათი წარმატებით დაიბეჭდა.
