ktuberling - en to mk translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
mk: &Игралиште

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
mk: &Говор

en: KTuberling
mk: КТuberling

en: Potato game for kids
mk: Игра со компири за деца

en: Original concept and artwork
mk: Оригинална идеја и цртежи

en: New artwork
mk: Нов цртеж

en: Sounds tuning
mk: Местење на звуци

en: Potato to open
mk: Компир за отворање

en: Save &as Picture...
mk: С&ними како слика...

en: &No Sound
mk: &Без звук

en: Could not load file.
mk: Не можев да ја вчитам датотеката.

en: Could not save file.
mk: Не можев да ја снимам датотеката.

en: Could not print picture.
mk: Не можев да ја отпечатам сликата.

en: Picture successfully printed.
mk: Сликата е успешно испечатена.
