ktuberling - en to nb translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nb: S&pill

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
nb: &Spillefelt

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
nb: &Tale

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
nb: Spillinnstillinger

en: Potato game for kids
nb: Potetspill for barn

en: (c) 1999-2009, The KTuberling Developers
nb: © 1999–2009 KTuberling-utviklerne

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Former Developer
nb: Tidligere utvikler

en: Original concept and artwork
nb: Originalt konsept og grafikk

en: New artwork
nb: Ny grafikk

en: Sounds tuning
nb: Lydjustering

en: Potato to open
nb: Potet som skal åpnes.

[ctx: NOTE TO THE TRANSLATORS]
en: The translators have the opportunity to translate the
    sounds spoken in the game.
    See the technical reference section in ktuberling's
    documentation for more information on how to do that.
    (translate this message as "DONE" when you have translated
    the sounds; otherwise leave it untranslated as a reminder)
nb: DONE

en: Error while loading the playground.
nb: Feil ved lasting av spillefeltet.

en: Error while loading the sound file.
nb: Feil ved lasting av lydfila.

en: The saved file is from an old version of KTuberling and unfortunately cannot be opened with this version.
nb: Den lagrede fila er fra en gammel versjon av KTuberling og kan dessverre ikke åpnes med denne versjonen.

en: Could not load file.
nb: Kunne ikke laste fil.

en: Could not save file.
nb: Kunne ikke lagre fila.

en: Could not print picture.
nb: Kunne ikke skrive ut bilde.

en: Picture successfully printed.
nb: Bilde ble vellykket skrevet ut.
