ktuberling - en to ne translation catalogue (26 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ne: खेल

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
ne: खेल मैदान

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
ne: वाचन

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ne: मुख्य उपकरणपट्टी

en: KTuberling
ne: केडीई ट्युबरलिङ

en: Potato game for kids
ne: केटाकेटीका लागि पोटेटो खेल

en: Albert Astals Cid
ne: अल्बर्ट एस्टल्स सिड

en: Éric Bischoff
ne: एरिक विस्कोफ

en: John Calhoun
ne: जोन कलहुन

en: Original concept and artwork
ne: मौलिक धारणा र कलाकार्य

en: Agnieszka Czajkowska
ne: याग्नेस्ज्का कज्जाकोस्का

en: New artwork
ne: नयाँ कलाकार्य

en: Bas Willems
ne: बास विलेम्स

en: Roger Larsson
ne: रोजर लार्सन

en: Sounds tuning
ne: ध्वनि ट्युनिङ

en: Dolores Almansa
ne: डोलोरस अल्मान्सा

en: Potato to open
ne: पोटेटो खोल्न

[ctx: NOTE TO THE TRANSLATORS]
en: The translators have the opportunity to translate the
    sounds spoken in the game.
    See the technical reference section in ktuberling's
    documentation for more information on how to do that.
    (translate this message as "DONE" when you have translated
    the sounds; otherwise leave it untranslated as a reminder)
ne: Done

en: Error while loading the playground.
ne: खेल मैदान लोड गर्दा त्रुटि ।

en: Error while loading the sound file.
ne: ध्वनि फाइल लोड गर्दा त्रुटि ।

en: Save &as Picture...
ne: तस्वीरका रुपमा बचत गर्नुहोस्...

en: &No Sound
ne: आवाज छैन

en: Could not load file.
ne: फाइल लोड गर्न सकेन ।

en: Could not save file.
ne: फाइल बचत गर्न सकेन ।

en: Could not print picture.
ne: तस्वीर मुद्रण गर्न सकेन ।

en: Picture successfully printed.
ne: तस्वीर सफलतापूर्वक मुद्रण गरियो ।
