ktuberling - en to ro translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ro: &Joc

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
ro: &Teren de joacă

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
ro: &Vorbire

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
ro: Opțiuni joc

en: Potato game for kids
ro: Joc KDE pentru copii

en: (c) 1999-2009, The KTuberling Developers
ro: (c) 1999-2009, Dezvoltatorii KTuberling

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: Former Developer
ro: Fostul dezvoltator

en: Original concept and artwork
ro: Concept original și grafică

en: New artwork
ro: Grafica nouă

en: Sounds tuning
ro: Corecții la sunete

en: Potato to open
ro: Cartoful de deschis

en: Error while loading the playground.
ro: Eroare la încărcarea terenului de joc.

en: Error while loading the sound file.
ro: Eroare la încărcarea fișierului de sunet.

en: Could not load file.
ro: Nu pot încărca fișierul.

en: Could not save file.
ro: Nu pot salva fișierul.

en: Could not print picture.
ro: Nu pot tipări imaginea.

en: Picture successfully printed.
ro: Am tipărit imaginea.
