ktuberling - en to sr translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sr: И&гра

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
sr: &Игралиште

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
sr: &Говор

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
sr: Опције игре

en: KTuberling
sr: Кромпирко

en: Potato game for kids
sr: Кромпирска игра за децу

en: (c) 1999-2009, The KTuberling Developers
sr: © 1999-2009, програмери Кромпирка

en: Albert Astals Cid
sr: Алберт Асталс Сид

en: Maintainer
sr: Одржавалац

en: Éric Bischoff
sr: Ерик Бишоф

en: Former Developer
sr: Бивши програмер

en: John Calhoun
sr: Џон Калхун

en: Original concept and artwork
sr: Изворни концепт и графика

en: Agnieszka Czajkowska
sr: Агњешка Чајковска

en: New artwork
sr: Нова графика

en: Bas Willems
sr: Бас Вилемс

en: Roger Larsson
sr: Рогер Ларсон

en: Sounds tuning
sr: Штеловање звукова

en: Dolores Almansa
sr: Долорес Алманса

en: Potato to open
sr: Кромпир који отварамо

[ctx: NOTE TO THE TRANSLATORS]
en: The translators have the opportunity to translate the
    sounds spoken in the game.
    See the technical reference section in ktuberling's
    documentation for more information on how to do that.
    (translate this message as "DONE" when you have translated
    the sounds; otherwise leave it untranslated as a reminder)
sr: ГОТОВО

en: Error while loading the playground.
sr: Грешка при учитавању игралишта.

en: Error while loading the sound file.
sr: Грешка при учитавању звучног фајла.

en: Save &as Picture...
sr: Сачувај &као слику...

en: &No Sound
sr: &Без звука

en: &Lock Aspect Ratio
sr: &Закључај пропорцију

en: Load file
sr: Учитавање фајла

en: KTuberling files (%1)
sr: Кромпиркови фајлови (%1)

en: The saved file is from an old version of KTuberling and unfortunately cannot be opened with this version.
sr: Сачувани фајл је из старије верзије Кромпирка и не може се отворити у овој.

en: Could not load file.
sr: Не могу да учитам фајл.

en: Could not save file.
sr: Не могу да сачувам фајл.

en: Print %1
sr: Штампање „%1“

en: Could not print picture.
sr: Не могу да одштампам слику.

en: Picture successfully printed.
sr: Слика је успешно одштампана.
