ktuberling - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sr@ijekavianlatin: I&gra

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
sr@ijekavianlatin: &Igralište

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
sr@ijekavianlatin: &Govor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavianlatin: Glavna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
sr@ijekavianlatin: Opcije igre

en: KTuberling
sr@ijekavianlatin: Krompirko

en: Potato game for kids
sr@ijekavianlatin: Krompirska igra za djecu

en: (c) 1999-2009, The KTuberling Developers
sr@ijekavianlatin: © 1999-2009, programeri Krompirka

en: Albert Astals Cid
sr@ijekavianlatin: Albert Astals Sid

en: Maintainer
sr@ijekavianlatin: Održavalac

en: Éric Bischoff
sr@ijekavianlatin: Erik Bišof

en: Former Developer
sr@ijekavianlatin: Bivši programer

en: John Calhoun
sr@ijekavianlatin: Džon Kalhun

en: Original concept and artwork
sr@ijekavianlatin: Izvorni koncept i grafika

en: Agnieszka Czajkowska
sr@ijekavianlatin: Agnješka Čajkovska

en: New artwork
sr@ijekavianlatin: Nova grafika

en: Bas Willems
sr@ijekavianlatin: Bas Vilems

en: Roger Larsson
sr@ijekavianlatin: Roger Larson

en: Sounds tuning
sr@ijekavianlatin: Štelovanje zvukova

en: Potato to open
sr@ijekavianlatin: Krompir koji otvaramo

[ctx: NOTE TO THE TRANSLATORS]
en: The translators have the opportunity to translate the
    sounds spoken in the game.
    See the technical reference section in ktuberling's
    documentation for more information on how to do that.
    (translate this message as "DONE" when you have translated
    the sounds; otherwise leave it untranslated as a reminder)
sr@ijekavianlatin: GOTOVO

en: Error while loading the playground.
sr@ijekavianlatin: Greška pri učitavanju igrališta.

en: Error while loading the sound file.
sr@ijekavianlatin: Greška pri učitavanju zvučnog fajla.

en: KTuberling files (%1)
sr@ijekavianlatin: Krompirkovi fajlovi (%1)

en: The saved file is from an old version of KTuberling and unfortunately cannot be opened with this version.
sr@ijekavianlatin: Sačuvani fajl je iz starije verzije Krompirka i ne može se otvoriti u ovoj.

en: Could not load file.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da učitam fajl.

en: Could not save file.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da sačuvam fajl.

en: Could not print picture.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da odštampam sliku.

en: Picture successfully printed.
sr@ijekavianlatin: Slika je uspješno odštampana.
