ktuberling - en to sv translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sv: S&pel

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
sv: &Lekplats

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
sv: &Tal

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sv: Huvudverktygsrad

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
sv: Spelalternativ

en: KTuberling
sv: Ktuberling

en: Potato game for kids
sv: Potatisspel för barn

en: (c) 1999-2009, The KTuberling Developers
sv: © 1999-2009, KTuberling-utvecklarna

en: Maintainer
sv: Underhåll

en: Former Developer
sv: Tidigare utvecklare

en: Original concept and artwork
sv: Originalidé och grafik

en: New artwork
sv: Ny grafik

en: Sounds tuning
sv: Finjustering av ljud

en: Potato to open
sv: Potatis att visa

[ctx: NOTE TO THE TRANSLATORS]
en: The translators have the opportunity to translate the
    sounds spoken in the game.
    See the technical reference section in ktuberling's
    documentation for more information on how to do that.
    (translate this message as "DONE" when you have translated
    the sounds; otherwise leave it untranslated as a reminder)
sv: DONE

en: Error while loading the playground.
sv: Fel vid laddning av lekplatsen.

en: Error while loading the sound file.
sv: Fel vid laddning av ljudfilen.

[ctx: @action]
en: Save as Picture…
sv: Spara som bild…

[ctx: @option:check]
en: &No Sound
sv: I&nget ljud

[ctx: @option:check]
en: &Lock Aspect Ratio
sv: &Lås proportion

[ctx: @title:window]
en: Load file
sv: Läs in fil

en: KTuberling files (%1)
sv: Ktuberling-filer (%1)

en: The saved file is from an old version of KTuberling and unfortunately cannot be opened with this version.
sv: Den sparade filen kommer från en gammal version av Potatismannen, och kan tyvärr inte öppnas med den här versionen.

en: Could not load file.
sv: Kunde inte läsa in filen.

en: Could not save file.
sv: Kunde inte spara filen.

[ctx: @title:window]
en: Print %1
sv: Skriv ut %1

en: Could not print picture.
sv: Kunde inte skriva ut bilden.

en: Picture successfully printed.
sv: Utskriften av bilden lyckades.
