ktuberling - en to ug translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ug: ئويۇن(&G)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

note: i18n: ectx: ToolBar (gameOptions)
en: Game Options
ug: ئويۇن تاللانمىسى

en: Potato game for kids
ug: P

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: Former Developer
ug: سابىق ئىجادىيەتچى

en: &Lock Aspect Ratio
ug: بوي ۋە توغرا نىسبىتىنى قۇلۇپلا(&L)
