ktuberling - en to wa translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
wa: &Djeu

note: i18n: ectx: Menu (playground)
en: &Playground
wa: Dessin do &fond

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: &Speech
wa: &Vwès

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: Mwaisse bår ås usteyes

en: KTuberling
wa: Monsieu Crompire

en: Potato game for kids
wa: Monsieu Crompire, on djeu po ls efants

en: Original concept and artwork
wa: Idêye oridjinnåle eyet dessinaedjes

en: New artwork
wa: Noveas dessinaedjes

en: Sounds tuning
wa: Apontiaedje des sons

en: Potato to open
wa: Crompire a drovi

[ctx: NOTE TO THE TRANSLATORS]
en: The translators have the opportunity to translate the
    sounds spoken in the game.
    See the technical reference section in ktuberling's
    documentation for more information on how to do that.
    (translate this message as "DONE" when you have translated
    the sounds; otherwise leave it untranslated as a reminder)
wa: DONE

en: Error while loading the playground.
wa: Åk n' a nén stî tot tcherdjant l' terén d' djeu.

en: Error while loading the sound file.
wa: Åk n' a nén stî tot tcherdjant l' fitchî son.

en: Save &as Picture...
wa: Schaper come ene &imådje...

en: &No Sound
wa: &Pont d' son

en: &Lock Aspect Ratio
wa: &Eclawer l' rapoirt lårdjeur/hôteur

en: Could not load file.
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' fitchî.

en: Could not save file.
wa: Dji n' a savou schaper l' fitchî.

en: Could not print picture.
wa: Dji n' a savou imprimer l' imådje.

en: Picture successfully printed.
wa: Imådje imprimêye comifåt.
