kturtle - en to be translation catalogue (21 entries)

en: Open
be: Адкрыць

en: Save As
be: Запісаць як

en: &Discard Changes
be: С&касаваць змены

en: name
be: імя

en: value
be: значэнне

en: None
be: Няма

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
be: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
be: &Змяніць

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
be: &Выканаць

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
be: Н&ачынне

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
be: &Настаўленні

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
be: &Дапамога

en: Core developer
be: Асноўны распрацоўшчык

en: &Pause
be: &Паўза

en: &Abort
be: &Перарваць

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
be: Паказаць нумары &радкоў

en: Help
be: Дапамога

en:  OVR
be:  ЗАМ

en:  INS
be:  УСТ

en: Input
be: Увод

en: Message
be: Паведамленне
