kturtle - en to csb translation catalogue (15 entries)

en: The %1 command accepts no parameters.
csb: Pòlét %1 nie pòzwôlô na parametrë.

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
csb: Pòlét %1 akceptëje le lińcuch céchów jakò swój parameter.

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
csb: Pòlét %1 akceptëje le lińcuchë céchów jakno parametrë.

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
csb: Pòlét %1 akceptëje le lëczbã jakò swój parameter.

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
csb: Pòlét %1 akceptëje le lëczbë jakò swòjé parameterë

en: The %1 command only accepts an answer as its parameter.
csb: Pòlét %1 akceptëje le òdpòwiesc jakno swój parameter.

en: The %1 command only accepts answers as its parameters.
csb: Pòlét %1 akceptëje le òdpòwiescë jakno swòjé parametrë.

en: 'And' needs two variables
csb: 'Ë' mùszi miec dwie zmieniwne

en: 'Or' needs two variables
csb: 'Abò' mùszi miec dwi zmieniwne

en: I cannot do a '==' without 2 variables
csb: Nie mògã zrobic '==' bez dwóch zmieniwnëch

en: I cannot do a '!=' without 2 variables
csb: Nie mògã zrobic '!==' bez dwóch zmieniwnëch

en: I cannot do a '>' without 2 variables
csb: Nie mògã zrobic '>' bez dwóch zmieniwnëch

en: I cannot do a '<' without 2 variables
csb: Nie mògã zrobic '<' bez dwóch zmieniwnëch

en: I cannot do a '>=' without 2 variables
csb: Nie mògã zrobic '>=' bez dwóch zmieniwnëch

en: I cannot do a '<=' without 2 variables
csb: Nie mògã zrobic '<=' bez dwóch zmieniwnëch
