kturtle - en to fa translation catalogue (103 entries)

en: bold
fa: توپر

en: italic
fa: کج

en: underline
fa: خط زیر

en: overline
fa: خط بالا

en: strikeout
fa: خط خورده

en: Open
fa: باز کردن

en: Turtle code files
fa: پرونده‌های کد Turtle

en: All files
fa: همه پرونده‌ها

en: Save As
fa: ذخیره به عنوان

en: The program you are currently working on is not saved. By continuing you may lose the changes you have made.
fa: برنامه‌ای که در حال حاضر روی آن کار می‌‌کنید، ذخیره نمی‌‌شود. با ادامه این کار،  ممکن است تغییراتی که ایجاد کرده‌اید از بین بروند.

en: Unsaved File
fa: پرونده ذخیره‌نشده

en: &Discard Changes
fa: &دور انداختن تغییرات‌

en: line
fa: خط

en: description
fa: توصیف

en: code
fa: کد

en: name
fa: نام

en: value
fa: مقدار

en: type
fa: نوع

en: parameters
fa: پارامترها

en: boolean
fa: بولی

en: number
fa: شماره

en: string
fa: رشته

en: None
fa: هیچ‌کدام

en: The %1 command accepts no parameters.
fa: فرمان %1 هیچ پارامتری را نمی‌پذیرد.

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
fa: فرمان %1 فقط رشته‌ای را به عنوان پارامترش می‌‌پذیرد.

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
fa: فرمان %1 فقط رشته‌ها را به عنوان پارامترهایش می‌پذیرد.

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
fa: فرمان %1 فقط عددی را به عنوان پارامترش می‌‌پذیرد.

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
fa: فرمان %1 فقط اعدادی را به عنوان پارامترهایش می‌پذیرد.

en: The %1 command only accepts an answer as its parameter.
fa: فرمان %1 فقط یک پاسخ را به عنوان پارامترش می‌‌پذیرد.

en: The %1 command only accepts answers as its parameters.
fa: فرمان %1 فقط پاسخها را به عنوان پارامترهایش می‌پذیرد.

en: The variable '%1' was used without first being assigned to a value
fa: متغیر »%1« بدون انتساب به مقداری در ابتدا، استفاده شد.

en: 'And' needs two variables
fa: »و« به دو متغیر نیاز دارد

en: 'Or' needs two variables
fa: »یا« به دو متغیر نیاز دارد

en: I need something to do a not on
fa: چیزی را برای انجام not روی آن نیاز دارم

en: I cannot do a '==' without 2 variables
fa: نمی‌توانم »==« را بدون ۲ متغیر انجام دهم

en: I cannot do a '!=' without 2 variables
fa: نمی‌توانم »!=« را بدون ۲ متغیر انجام بدهم

en: I cannot do a '>' without 2 variables
fa: نمی‌توانم »>« را بدون ۲ متغیر انجام بدهم

en: I cannot do a '<' without 2 variables
fa: نمی‌توانم »<« را بدون ۲ متغیر انجام بدهم

en: I cannot do a '>=' without 2 variables
fa: نمی‌توانم »>=« را بدون ۲ متغیر انجام بدهم

en: I cannot do a '<=' without 2 variables
fa: نمی‌توانم »<=« را بدون ۲ متغیر انجام بدهم

en: You need two numbers to divide
fa: برای تقسیم به دو عدد نیاز دارید

en: You tried to divide a non-number, '%1'
fa: سعی کردید غیر عددی را تقسیم کنید، »%1«

en: You tried to divide by a non-number, '%1'
fa: سعی کردید بر یک غیر عدد تقسیم کنید، »%1«

en: You need two numbers to raise a power
fa: برای به توان رساندن به دو عدد نیاز دارید

en: You tried to raise a non-number to a power, '%1'
fa: سعی کردید یک غیر عدد را به توان برسانید، »%1«

en: You tried to raise the power of a non-number, '%1'
fa: سعی در به توان رساندن غیر عدد کردید، »%1«

en: You need one variable and a value or variable to do a '='
fa: به یک متغیر و مقدار یا متغیر برای انجام »=« نیاز دارید

en: 'for' was called wrongly
fa: »for« اشتباه فراخوانی شد

en: Expected a scope after the 'learn' command
fa: بعد از فرمان »learn«، یک دامنه مورد انتظار بود

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
fa: &اجرا‌

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fa: &ابزارها‌

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fa: &کمک‌

en: Initiator and core developer
fa: مبتکر و توسعه‌دهنده هسته

en: Core developer
fa: توسعه‌دهنده هسته

en: Starts KTurtle in testing mode (without a GUI), directly runs the specified local file
fa: KTurtle را در حالت آزمون  )بدون ونک( آغاز می‌کند، مستقیماً پرونده محلی مشخص‌شده را اجرا می‌کند

en: Specifies the localization language by a language code, defaults to "en_US" (only works in testing mode)
fa: زبان محلی را با کد زبان مشخص می‌کند، پیش‌فرض »en_US« است )فقط در حالت آزمون کار می‌کند(

note: i18n("Only tokenizes the turtle code (only works in testing mode)")));
en: Translates turtle code to embeddable C++ example strings (for developers only)
fa: کد turtle را به رشته‌های مثال C++ قابل نهفتن ترجمه می‌کند )فقط برای توسعه‌دهندگان(

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
fa: آماده

en: Create a new file
fa: ایجاد پرونده‌ای جدید

en: Open an existing file
fa: باز کردن پرونده‌ای موجود

en: Open a recently used file
fa: باز کردن پرونده اخیراً استفاده‌شده

en: Save the current file to disk
fa: ذخیره پرونده جاری در دیسک

en: Save the current file under a different name
fa: ذخیره پرونده جاری تحت نامی متفاوت

en: Print the code
fa: چاپ کد

en: Quit KTurtle
fa: خروج از KTurtle

en: Cut the selected text to the clipboard
fa: برش متن برگزیده در تخته یادداشت

en: Copy the selected text to the clipboard
fa: رونوشت متن برگزیده در تخته یادداشت

en: Paste the clipboard's content into the current selection
fa: چسباندن محتوای تخته یادداشت در گزینش جاری

en: Select all the code in the editor
fa: برگزیدن همه کد در ویرایشگر

en: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
fa: زدن ضامن بین حالت »درج« و »جای‌نوشت«

en: Search through the code in the editor
fa: جستجو در میان کد در ویرایشگر

en: &Pause
fa: &مکث‌

en: Pause execution
fa: مکث اجرا

en: &Abort
fa: &درباره‌

en: Shows the direction chooser dialog
fa: محاوره انتخابگر جهت را نمایش می‌دهد

en: Show or hide the Code Editor
fa: نمایش یا مخفی کردن ویرایشگر کد

en: Show &Inspector
fa: نمایش &بازرس‌

en: Show or hide the Inspector
fa: نمایش یا مخفی کردن بازرس

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
fa: نمایش شماره &خطوط‌

en: Get help on the command under the cursor
fa: کمک گرفتن در مورد فرمان زیر مکان‌نما

en: Help
fa: کمک

[ctx: @option:radio]
en: &Full Speed
fa: &حداکثر سرعت‌

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: &Slow
fa: &آهسته‌

[ctx: @option:radio]
en: S&lower
fa: &آهسته‌تر‌

[ctx: @option:radio]
en: Sl&owest
fa: &آهسته‌‌ترین‌

[ctx: @option:radio]
en: S&tep-by-Step
fa: &گام به گام‌

en: &Inspector
fa: &بازرس‌

en: Switch to the %1 dictionary
fa: سودهی به واژه‌نامه %1

en:  OVR
fa:  جای‌نوشت

en:  INS
fa:  درج

en: Help on: %1
fa: کمک در هنگام: %1

en:  Line: %1 Column: %2
fa:  خط: %1 ستون: %2

en: mathematical operator
fa: عملگر ریاضی

en: expression
fa: عبارت

en: boolean operator
fa: عملگر بولی

en: command
fa: فرمان

en: Could not change the language to %1.
fa: نتوانست زبان را به %1 تغییر دهد.

en: untitled
fa: بدون عنوان

en: Input
fa: ورودی

en: Message
fa: پیام
