kturtle - en to he translation catalogue (19 entries)

en: The program you are currently working on is not saved. By continuing you may lose the changes you have made.
he: התוכנה שאתה עובד עליה אינה שמורה. אם תמשיך אתה עלול לאבד את השינויים שביצעת.

en: Unsaved File
he: קובץ לא שמור

en: &Discard Changes
he: &התעלם משינויים

en: line
he: שורה

en: description
he: תיאור

en: number
he: מספר

en: The %1 command accepts no parameters.
he: הפקודה %1 לא מקבלת פרמטרים.

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
he: הפקודה %1 נקראה מקבלת רק מחרוזות בתור פרמטר.

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
he: הפקודה %1 נקראה מקבלת רק מחרוזות בתור פרמטרים.

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
he: הפקודה %1 נקראה מקבלת רק מספרים בתור פרמטר.

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
he: הפקודה %1 נקראה מקבלת רק מספרים בתור פרמטרים.

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
he: הראה &מספרי שורות

en: Help on: %1
he: עזרה אודות: %1

en:  Line: %1 Column: %2
he:  שורה: %1 טור: %2

en: <number>
he: >מספר<

en: <comment>
he: >הערה<

en: <string>
he: >מחרוזת<

en: Input
he: קלט

en: Message
he: מסר
