kturtle - en to hne translation catalogue (178 entries)

en: bold
hne: गाढ़ा

en: italic
hne: तिरछा

en: underline
hne: रेखांकित

en: overline
hne: ऊपररेखांकित

en: strikeout
hne: लिखकरकाटव

en: Amount red:
hne: लाल मात्रा:

en: Amount green:
hne: हरियर मात्रा:

en: Amount blue:
hne: नीला मात्रा:

en: &Copy to clipboard
hne: क्लिपबोर्ड मं नकल बनाव (&C)

en: &Paste to editor
hne: संपादक मं चिपकाव (&P)

en: Console:
hne: कंसोल (&o)

en: Command &type:
hne: कमांड किसिम (&t):

en: &Previous direction:
hne: पिछला दिसा (&P):

en: &New direction:
hne: नवा दिसा (&N):

en: Open
hne: खोलव

en: Turtle code files
hne: टर्टल कोड फाइल मन ल

en: All files
hne: सब्बो फाइल मन ल

en: Save As
hne: अइसन सहेजव

en: The program you are currently working on is not saved. By continuing you may lose the changes you have made.
hne: प्रोग्राम जिसपर आप मन काम कर रहे हेवह सहेजे नइ गे हे. जारी रखे मं जऊन बदलाव उसमें करे होओ मन ल आप मन खो देहू.

en: Unsaved File
hne: बिना सहेजी फाइल

en: &Discard Changes
hne: बदलाव मन ल फेंक देव (&D)

en: In this list you find the error(s) that resulted from running your code.
    Good luck!
hne: ये सूची मं आप मन ल वो गलती मिलही जऊन आप मन के लोगो कोड ल चलाए जाय के परिनाम स्वरूप होय  हे.
    सुभ कामना!

en: line
hne: लकीर

en: description
hne: वर्नन

en: code
hne: कोड

en: Hide Errors
hne: गलती लुकाव

en: No errors occurred yet.
hne: कोई गलती नइ होइस.

en: Variables
hne: वेरिएबल

en: Functions
hne: फंक्सन्स

en: Tree
hne: ट्री

en: name
hne: नाम

en: value
hne: मान

en: type
hne: किसिम

en: parameters
hne: पैरामीटर्स

en: boolean
hne: बूलिये

en: number
hne: संख्या

en: string
hne: स्ट्रिंग

en: None
hne: कुछ नइ

en: The %1 command accepts no parameters.
hne: कमांड %1 कोनो पैरामीटर नइ स्वीकारथे .

en: The %2 command was called with %3 but needs 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but needs %1 parameters.
hne[0]: कमांड %2 ल %3 के साथ काल करे गे फेर एला चाही १ पैरामीटर.
hne[1]: कमांड %2 ल %3 के साथ काल करे गे फेर एला चाही %1 पैरामीटर.

en: The %2 command was called with %3 but only accepts 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but only accepts %1 parameters.
hne[0]: कमांड %2 ल %3 के साथ काल करे गे फेर सिरिफ १ पैरामीटर स्वीकार.
hne[1]: कमांड %2 ल %3 के साथ काल करे गे फेर सिरिफ %1 पैरामीटर स्वीकार.

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
hne: कमांड %1 सिरिफ एक वाक्यांस ल पैरामीटर के रूप मं स्वीकारथे .

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
hne: कमांड %1 सिरिफ वाक्यांस ल पैरामीटर के रूप मं स्वीकारत हो .

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
hne: कमांड %1 सिरिफ एक संख्या ल पैरामीटर के रूप मं स्वीकारथे .

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
hne: कमांड %1 सिरिफ संख्या मन ल पैरामीटर के रूप मं स्वीकारत हो .

en: The %1 command only accepts an answer as its parameter.
hne: कमांड %1 सिरिफ एक उत्तर ल पैरामीटर के रूप मं स्वीकारथे .

en: The %1 command only accepts answers as its parameters.
hne: कमांड %1 सिरिफ उत्तर ल पैरामीटर के रूप मं स्वीकारत हो .

en: The variable '%1' was used without first being assigned to a value
hne: बिना कोनो मान ल निरधारित करे वेरिएबल '%1' के परयोग करिस

en: An unknown function named '%1' was called
hne: '%1' नाम के एक अग्यात फंक्सन काल करिस

en: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3
hne: फंक्सन '%1' ल %2 से काल करिस, जबकि एला %3 से काल करे जाना चाही

en: 'And' needs two variables
hne: 'And' ल दो वेरिएबल चाही

en: 'Or' needs two variables
hne: 'Or' ल दो वेरिएबल चाही

en: I need something to do a not on
hne: मैं कुछ डू ए नाट ओन करना चाहथों

en: I cannot do a '==' without 2 variables
hne: मैं बिना २ वेरिएबल के '==' कर नइ संकव

en: I cannot do a '!=' without 2 variables
hne: मैं बिना २ वेरिएबल के '!=' कर नइ संकव

en: I cannot do a '>' without 2 variables
hne: मैं बिना २ वेरिएबल के '>' कर नइ संकव

en: I cannot do a '<' without 2 variables
hne: मैं बिना २ वेरिएबल के '<' कर नइ संकव

en: I cannot do a '>=' without 2 variables
hne: मैं बिना २ वेरिएबल के '>=' कर नइ संकव

en: I cannot do a '<=' without 2 variables
hne: मैं बिना २ वेरिएबल के '<=' कर नइ संकव

en: You need two numbers to subtract
hne: घटाय बर आप मन ल दो संख्या चाही

en: You tried to subtract from a non-number, '%1'
hne: आप मन गैर-संख्या, '%1' से घटाय के कोसिस करेव

en: You tried to subtract a non-number, '%1'
hne: आप मन गैर-संख्या, '%1' ल घटाय के कोसिस करेव

en: You need two numbers to divide
hne: भाग दे बर आप मन ल दो संख्या मन के जरूरत होगी

en: You tried to divide a non-number, '%1'
hne: आप मन गैर-संख्या, '%1' ल भागित करे के कोसिस करेव

en: You tried to divide by a non-number, '%1'
hne: आप मन गैर-संख्या, '%1' से भागित करे के कोसिस करेव

en: You need two numbers to raise a power
hne: घात (पावर) लगाय बर आप मन ल दो संख्या चाही

en: You tried to raise a non-number to a power, '%1'
hne: आप मन गैर-संख्या मं '%1' से घात लगाय के कोसिस करेव

en: You tried to raise the power of a non-number, '%1'
hne: आप मन गैर-संख्या, '%1' मं घात लगाय के कोसिस करेव

en: You need one variable and a value or variable to do a '='
hne: '=' बर आप मन ल एक वेरिएबल या एक मूल्य या वेरिएबल चाही.

en: Expected a name for a command after 'learn' command
hne: लर्न कमांड के बाद एक कमांड बर नाम चाही

en: 'for' was called wrongly
hne: 'for' ल गलत तरीके से काल करिस

en: Expected a scope after the 'learn' command
hne: लर्न कमांड के बाद एक स्कोप चाही

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
hne: उदाहरन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (canvas)
en: &Canvas
hne: केनवस (&C)

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
hne: चलाव (&R)

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
hne: चलाय के गति (&R)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: Menu (language)
en: &Script Language
hne: स्क्रिप्ट भाखा (&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hne: मदद (&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: KTurtle
hne: के-टर्टल

en: Cies Breijs
hne: साये ब्रेइजस

en: Initiator and core developer
hne: इनिसिएटर अउ कोर डेवलपर

en: Niels Slot
hne: नील्ज स्लाट

en: Core developer
hne: कोर डेवलपर

en: Mauricio Piacentini
hne: मारिसियो पियासेन्टिनी

en: Starts KTurtle in testing mode (without a GUI), directly runs the specified local file
hne: केटर्टल ल जांच मोड मं चालू करथे  (बिना जीयूआई के), निरधारित लोकल फाइल ल सीधे ही चलाथे

note: i18n("Only tokenizes the turtle code (only works in testing mode)")));
en: Translates turtle code to embeddable C++ example strings (for developers only)
hne: टर्टल कोड ल एम्बेड करे जाय जा सके सी++ उदाहरन वाक्यांस के रुप मं अनुवादित करथे  (सिरिफ बनइयाओं बर)

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
hne: तैयार

en: Create a new file
hne: नवा फाइल तैयार करव

en: New File: Create a new file
hne: नवा फाइल: नवा फाइल तैयार करव

en: Open an existing file
hne: अभी हाल के फाइल ल खोलव

en: Open File: Open an existing file
hne: फाइल खोलव: मौजूदा फाइल ल खोलव

en: Open a recently used file
hne: हाल ही मं उपयोग मं आया फाइल खोलव

en: Open Recent File: Open a recently used file
hne: अभी हाल के फाइल खोलव: हाल ही मं उपयोग मं आय फाइल खोलव

en: Save the current file to disk
hne: अभी हाल के फाइल ल डिस्क मं सहेजव

en: Save File: Save the current file to disk
hne: फाइल सहेजव: अभी हाल के फाइल ल डिस्क मं सहेजव

en: Save the current file under a different name
hne: अभी हाल के फाइल ल एक भिन्न नाम से सहेजव

en: Save File As: Save the current file under a different name
hne: फाइल अइसन सहेजव: अभी हाल के फाइल ल एक भिन्न नाम से सहेजव

en: Print the code
hne: कोड छापव

en: Print: Print the code
hne: छापव: कोड ल छापव

en: Quit KTurtle
hne: के-टर्टल से बाहिर हों

en: Quit: Quit KTurtle
hne: बाहिर हों: के-टर्टल से बाहिर हों

en: Undo a change in the editor
hne: संपादक मं बदलाव ल पहिली जइसनइ करव

en: Undo: Undo a change in the editor
hne: पहिली जइसन: संपादक मं बदलाव ल पहिली जइसनइ करव

en: Redo a previously undone change in the editor
hne: संपादक मं पिछला पूर्ववत् करे बदलाव ल फिर से करव

en: Redo: Redo a previously undone change in the editor
hne: फिर से करव: संपादक मं पिछला पूर्ववत् करे बदलाव ल फिर से करव

en: Cut the selected text to the clipboard
hne: चुने गे पाठ काटव अउ एला क्लिपबोर्ड मं ले जाव

en: Cut: Cut the selected text to the clipboard
hne: काटव: चुने गे पाठ काटव अउ एला क्लिपबोर्ड मं ले जाव

en: Copy the selected text to the clipboard
hne: चुने गे पाठ ल क्लिपबोर्ड मं नकल करव

en: Copy: Copy the selected text to the clipboard
hne: नकल: चुने गे पाठ ल क्लिपबोर्ड मं नकल करव

en: Paste the clipboard's content into the current selection
hne: अभी हाल के चयन जगह मं क्लिपबोर्ड सामान ल चिपकाव

en: Paste: Paste the clipboard's content into the current selection
hne: चिपकाव: अभी हाल के चयन जगह मं क्लिपबोर्ड सामान ल चिपकाव

en: Select all the code in the editor
hne: संपादक मं सब्बो कोड चुनव

en: Select All: Select all the code in the editor
hne: सब्बो चुनव: संपादक मं सब्बो कोड चुनव

en: Overwrite Mode
hne: मिटाकर लिखव मोड

en: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
hne: 'प्रविस्ट' अउ 'मेटाय के लिखव' मोड के बीच टागल करव.

en: Overwrite Mode: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
hne: मिटाकर लिखव मोड: 'प्रविस्ट' अउ 'मेटाय के लिखव' मोड के बीच टागल करव.

en: Search through the code in the editor
hne: संपादक मं कोड के भीतर चुनव

en: Find: Search through the code in the editor
hne: खोजव: संपादक मं कोड के भीतर खोजव

en: Find Next: Continue searching through the code in the editor
hne: अगला खोजव: संपादक मं कोड के भीतर खोजना जारी रखव

en: Continue searching backwards through the code in the editor
hne: संपादक मं कोड के भीतर खोजना पीछू तरफ से जारी रखव

en: Find Previous: Continue searching backwards through the code in the editor
hne: पिछला खोजव: संपादक मं कोड के भीतर खोजना पीछू तरफ से जारी रखव

en: &Pause
hne: ठहरव (&P)

en: Pause execution
hne: चलाना ठहराव

en: Pause: Pause execution
hne: ठहराव: चलाना ठहराव

en: &Abort
hne: छोड़व (&A)

en: Stop executing program
hne: प्रोग्राम चलाना बन्द करव

en: Abort: Stop executing program
hne: छोड़व: प्रोग्राम चलाना बन्द करव

note: i18n("&Indent"), "format-indent-more", CTRL+Key_I, this, SLOT(slotIndent()), ac, "edit_indent"); i18n("&Unindent"), "format-indent-less", CTRL+SHIFT+Key_I, this, SLOT(slotUnIndent()), ac, "edit_unindent"); i18n("Cl&ean Indentation"), 0, 0, this, SLOT(slotCleanIndent()), ac, "edit_cleanIndent"); i18n
en: &Direction Chooser...
hne: दिसा चुनइया... (&D)

en: Shows the direction chooser dialog
hne: दिसा चुनइया गोठ देखाथे

en: Direction Chooser: Show the direction chooser dialog
hne: दिसा चुनइया: दिसा चुनइया गोठ देखाथे

en: &Color Picker...
hne: रंग चयनक... (&C)

en: Shows the color picker dialog
hne: रंग चुनइया गोठ देखाथे

en: Color Picker: Show the color picker dialog
hne: रंग चुनइया: रंग चुनइया गोठ देखाथे

en: Show &Editor
hne: संपादक देखाव (&E)

en: Show or hide the Code Editor
hne: कोड संपादक लुकाव या देखाव

en: Show Code Editor: Show or hide the Code Editor
hne: कोड संपादक देखाव: कोड संपादक लुकाव या देखाव

en: Show &Inspector
hne: इंसपेक्टर देखाव (&I)

en: Show or hide the Inspector
hne: इंसपेक्टर देखाव या लुकाव

en: Show Inspector: Show or hide the Inspector
hne: इंसपेक्टर देखाव: इंसपेक्टर देखाव या लुकाव

en: Show E&rrors
hne: गलती देखाव (&r)

en: Show or hide the Errors tab
hne: गलती पट्टी देखाव या लुकाव

en: Show Errors: Show or hide the Errors tab
hne: गलती देखाव: गलती टैब लुकाव या देखाव

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
hne: लकीर नंबर देखाव (&L)

en: Turn the line numbers on/off in the editor
hne: संपादक मं लाइन नंबर ल चालू/बन्द करव

en: Get help on the command under the cursor
hne: संकेतक के नीचे कमांड मं मदद प्राप्त करव

en: Context Help: Get help on the command under the cursor
hne: संदर्भित मदद: संकेतक के नीचे कमांड मं मदद प्राप्त करव

en: Help
hne: मदद

en: Console
hne: कंसोल (

en: Execute
hne: चलाव

[ctx: @option:radio]
en: &Full Speed
hne: पूरा गति (&F)

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: &Slow
hne: धीमा (&S)

[ctx: @option:radio]
en: S&lower
hne: धीमा (&l)

[ctx: @option:radio]
en: Sl&owest
hne: बहुत धीमा (&o)

[ctx: @option:radio]
en: S&tep-by-Step
hne: चरन-दर-चरन (&t)

en: E&rrors
hne: गलती (&r)

en: &Editor
hne: संपादन (&E)

en: &Inspector
hne: इंसपेक्टर (&I)

en: Switch to the %1 dictionary
hne: सब्दकोस %1 मं स्विच करव

en:  OVR
hne: मेटाय के

en:  INS
hne: प्रविस्ट

en: Help on: %1
hne:  %1 मं मदद:

en:  Line: %1 Column: %2
hne: पंक्ति: %1 खंभा: %2

en: mathematical operator
hne: गनितीय आपरेटर

en: expression
hne: एक्सप्रेसन

en: boolean operator
hne: बूलिए आपरेटर

en: command
hne: कमांड

en: Could not change the language to %1.
hne: भाखा ल %1 मं बदल नइ सकिस.

en: English [built in]
hne: अंगरेजी [भीतर मं बने]

en: untitled
hne: बेनाम

en: Save as Picture
hne: फोटू के रूप मं सहेजव

en: PNG Images
hne: पीएनजी फोटू

en: Input
hne: इनपुट

en: Message
hne: संदेस
