KDE 4.0 - en to hu translation catalogue (255 entries)

en: bold
hu: félkövér

en: italic
hu: dőlt

en: underline
hu: aláhúzott

en: overline
hu: felülhúzott

en: strikeout
hu: áthúzott

en: Amount red:
hu: Piros mennyiség:

en: Amount green:
hu: Zöld mennyiség:

en: Amount blue:
hu: Kék mennyiség:

en: &Copy to clipboard
hu: Másolás a &vágólapra

en: &Paste to editor
hu: &Beillesztés a szerkesztőbe

en: Write a command here and press enter...
hu: Írjon ide egy parancsot és nyomjon entert…

en: Console: quickly run single commands -- write a command here and press enter.
hu: Konzol: gyorsan futtassa az egyes parancsokat -- írjon ide egy parancsot és nyomjon entert.

en: Console:
hu: Konzol:

en: <p style='white-space:pre'><b>ERROR:</b> %1</p>
hu: <p style='white-space:pre'><b>HIBA:</b> %1</p>

en: Command &type:
hu: Parancs&típus:

en: &Previous direction:
hu: &Előző irány:

en: &New direction:
hu: Ú&j irány:

en: Open
hu: Megnyitás

en: Turtle code files
hu: Teknős kódfájlok

en: All files
hu: Minden fájl

en: The file you try to open is not a valid KTurtle script, or is incompatible with this version of KTurtle.
    Cannot open %1
hu: A fájl, amit meg akar nyitni nem érvényes KTurtle parancsfájl, vagy nem kompatibilis ezzel a KTurle verzióval.
    %1 nem nyitható meg.

en: Save As
hu: Mentés másként

en: The program you are currently working on is not saved. By continuing you may lose the changes you have made.
hu: Az a program, amelyet most szerkeszt, még nincs elmentve. Ha továbblép, a változások elvesznek.

en: Unsaved File
hu: Nem mentett fájl

en: &Discard Changes
hu: A módosítások &eldobása

en: In this list you find the error(s) that resulted from running your code.
    Good luck!
hu: Ebben a listában a programfuttatáskor előforduló hibák felsorolása található.
    Sok sikert!

en: line
hu: sor

en: description
hu: leírás

en: code
hu: kód

en: Hide Errors
hu: Hibák elrejtése

en: No errors occurred yet.
hu: Egy hiba sem történt még.

en: Variables
hu: Változók

en: Functions
hu: Függvények

en: Tree
hu: Fa

en: name
hu: név

en: value
hu: érték

en: type
hu: típus

en: No variables
hu: Nincsenek változók

en: parameters
hu: paraméterek

en: No learned functions
hu: Nincsenek tanult függvények

[ctx: undefined type of a variable]
en: empty
hu: üres

en: boolean
hu: logikai

en: number
hu: szám

en: string
hu: karakterlánc

en: None
hu: Semmi

en: Cannot return outside a function.
hu: Nem lehet visszatérni egy függvényen kívül.

en: The %1 command accepts no parameters.
hu: A(z) %1 parancs nem fogad el paramétereket.

en: The %2 command was called with %3 but needs 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but needs %1 parameters.
hu[0]: A(z) %2 parancs %3 argumentummal lett meghívva, de csak 1 argumentumot igényel.
hu[1]: A(z) %2 parancs %3 argumentummal lett meghívva, de csak %1 argumentumot igényel.

en: The %2 command was called with %3 but only accepts 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but only accepts %1 parameters.
hu[0]: A(z) %2 parancs %3 argumentummal lett meghívva, de csak 1 argumentumot tud elfogadni.
hu[1]: A(z) %2 parancs %3 argumentummal lett meghívva, de csak %1 argumentumot tud elfogadni.

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
hu: A(z) %1 parancs csak karakterláncot fogad el paraméternek.

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
hu: A(z) %1 parancs csak karakterláncot fogad el paraméternek.

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
hu: A(z) %1 parancs csak számot fogad el paraméternek.

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
hu: A(z) %1 parancs csak számokat fogad el paraméternek.

en: The %1 command only accepts an answer as its parameter.
hu: A(z) %1 parancs csak választ fogad el paraméternek.

en: The %1 command only accepts answers as its parameters.
hu: A(z) %1 parancs csak válaszokat fogad el paraméternek.

en: The variable '%1' was used without first being assigned to a value
hu: A(z) „%1” változó kezdeti érték nélkül lett használva

en: An unknown function named '%1' was called
hu: Ismeretlen nevű függvény („%1”) lett meghívva

en: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3
hu: A(z) „%1” függvény ezzel lett meghívva: %2. Ezzel kellett volna: %3.

[ctx: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3]
en: 1 parameter | %1 parameters
hu[0]: 1 paraméter
hu[1]: %1 paraméter

en: ASSERT failed
hu: KIJELENTÉS meghiúsult

en: 'And' needs two variables
hu: Az „és” művelet két változót igényel

en: 'Or' needs two variables
hu: A „vagy” művelet két változót igényel

en: I need something to do a not on
hu: Szükség van valamilyen értékre a „nem” művelethez

en: I cannot do a '==' without 2 variables
hu: Csak két változóval használható az „==” operátor

en: I cannot do a '!=' without 2 variables
hu: Csak két változóval használható a „!=” operátor

en: I cannot do a '>' without 2 variables
hu: Csak két változóval használható a „>” operátor

en: I cannot do a '<' without 2 variables
hu: Csak két változóval használható a „<” operátor

en: I cannot do a '>=' without 2 variables
hu: Csak két változóval használható a „>=” operátor

en: I cannot do a '<=' without 2 variables
hu: Csak két változóval használható a „<=” operátor

en: You need two numbers or string to do an addition
hu: Összeadás csak két szám vagy két karakterlánc között lehetséges

en: You need two numbers to subtract
hu: Kivonás csak két szám között lehetséges

en: You tried to subtract from a non-number, '%1'
hu: Nem számból próbált kivonni: „%1”

en: You tried to subtract a non-number, '%1'
hu: Nem számot próbált kivonni: „%1”

en: You need two numbers to multiplicate
hu: Csak két számot lehet összeszorozni

en: You tried to multiplicate a non-number, '%1'
hu: Nem számmal próbált szorozni: „%1”

en: You tried to multiplicate by a non-number, '%1'
hu: Nem számot próbált szorozni: „%1”

en: You need two numbers to divide
hu: Csak két számot lehet elosztani

en: You tried to divide by zero
hu: Nullával próbált osztani

en: You tried to divide a non-number, '%1'
hu: Nem számot próbált elosztani: „%1”

en: You tried to divide by a non-number, '%1'
hu: Nem számmal próbált osztani: „%1”

en: You need two numbers to raise a power
hu: Csak két számmal lehet hatványt képezni

en: The result of an exponentiation was too large
hu: A hatványozás eredménye túl nagy volt

en: You tried to raise a non-number to a power, '%1'
hu: Nem számot próbált hatványra emelni: „%1”

en: You tried to raise the power of a non-number, '%1'
hu: Nem szám a hatványkitevő: „%1”

en: You need one variable and a value or variable to do a '='
hu: A hozzárendeléshez („=”) egy változó és egy érték vagy változó kell

en: The function '%1' is already defined.
hu: Már létezik ez a függvény: „%1”.

en: Can't do a sqrt of a negative number
hu: Negatív számból nem lehet gyököt vonni

en: Expected a command, instead got '%1'
hu: Parancs volt várva, ehelyett „%1” érkezett

en: Could not understand '%1'
hu: „%1” nem értelmezhető

en: A comma was expected here...
hu: Itt egy vesszőnek kellene következnie…

en: Did not expect '%1', instead expected the line to end after %2
hu: Nem várható „%1”, helyette sor vége az elvárt %2 után

en: Expected an assignment, '=', after the variable '%1'
hu: Egy hozzárendelés („=”) az elvárt a(z) „%1” változó után

en: Did not expect '%1', instead expected a closing parenthesis, ')'
hu: Nem várható „%1”, helyette egy záró zárójel „)” az elvárt

en: Expected 'to' after 'for'
hu: „to” az elvárt a „for” után

en: Expected a name for a command after 'learn' command
hu: Nevet kell megadnia a parancsnak a „learn” parancs után

en: You cannot put '%1' here.
hu: Nem állhat „%1” itt.

en: Text string was not properly closed, expected a double quote, ' " ', to close the string.
hu: A szöveg karakterlánc nem volt helyesen lezárva, várok egy dupla idézőjelet, „"” a karakterlánc zárásához.

en: 'for' was called wrongly
hu: A „for” hívása hibás

en: Expected a scope after the 'learn' command
hu: Tartománynevet kell megadni a „learn” parancs után

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
hu: &Példák

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (canvas)
en: &Canvas
hu: &Vászon

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
hu: &Futtatás

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
hu: &Futási sebesség

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (language)
en: &Script Language
hu: &Szkriptnyelv

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

en: KTurtle is an educational programming environment that aims to make learning how to program as easy as possible. To achieve this KTurtle makes all programming tools available from the user interface. The programming language used is TurtleScript which allows its commands to be translated.
hu: A KTurtle egy oktatási programozási környezet, amelynek célja megtanítani, hogyan kell a lehető legegyszerűbben programozni. Ennek elérése érdekében KTurtle az összes programozási eszközt elérhetővé teszi a felhasználói felületről. A használt programozási nyelv a TurtleScript, amely lehetővé teszi a parancsok fordítását.

en: Initiator and core developer
hu: Alapötlet és vezető fejlesztő

en: Core developer
hu: Vezető fejlesztő

en: File or URL to open (in the GUI mode)
hu: Megnyitandó fájl vagy URL (grafikus módban)

en: Starts KTurtle in D-Bus mode (without a GUI), good for automated unit test scripts
hu: D-Bus módban indítja el a KTurtle programot (grafikus felület nélkül). Ez jó az automatikus egységteszt parancsfájlokhoz

en: Starts KTurtle in testing mode (without a GUI), directly runs the specified local file
hu: Tesztelési módban indítja el a KTurtle programot (grafikus felület nélkül), közvetlenül futtatja a megadott helyi fájlt

en: Specifies the localization language by a language code, defaults to "en_US" (only works in testing mode)
hu: Megadja a használandó nyelv kódját. Alapértéke „en_US” (csak tesztmódban használható).

note: i18n("Only tokenizes the turtle code (only works in testing mode)")));
en: Translates turtle code to embeddable C++ example strings (for developers only)
hu: A kódot beágyazható C++ példa karakterláncokká alakítja (csak fejlesztőknek)

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
hu: Kész

en: Create a new file
hu: Új fájl létrehozása

en: New File: Create a new file
hu: Új fájl: Új fájl létrehozása

en: Open an existing file
hu: Fájl megnyitása

en: Open File: Open an existing file
hu: Fájl megnyitása: Megnyit egy fájlt

en: Open a recently used file
hu: Nemrég használt fájl megnyitása

en: Open Recent File: Open a recently used file
hu: Legutóbbi megnyitása: Megnyit egy nemrég használt fájlt

en: Get more examples...
hu: Kérek több példát...

en: Save the current file to disk
hu: Elmenti az aktuális fájlt a lemezre

en: Save File: Save the current file to disk
hu: Fájl mentése: Elmenti az aktuális fájlt

en: Save the current file under a different name
hu: Fájl mentése másként: Elmenti az aktuális fájlt más néven

en: Save File As: Save the current file under a different name
hu: Fájl mentése másként: Más néven elmenti az aktuális fájlt

en: Export to &HTML...
hu: Exportálás &HTML-be…

en: Export the contents of the editor as HTML
hu: Exportálja a szerkesztő tartalmát HTML-ként

en: Export to HTML: Export the contents of the editor as HTML
hu: Exportálás HTML-be: Exportálja a szerkesztő tartalmát HTML-ként

en: Print the code
hu: A programkód kinyomtatása

en: Print: Print the code
hu: Nyomtatás: A programkód kinyomtatása

en: Quit KTurtle
hu: Kilépés a programból

en: Quit: Quit KTurtle
hu: Kilépés: Kilépés a programból

en: Undo a change in the editor
hu: Módosítás visszavonása a szerkesztőben

en: Undo: Undo a change in the editor
hu: Visszavonás: Módosítás visszavonása a szerkesztőben

en: Redo a previously undone change in the editor
hu: Végrehajt egy korábban visszavont módosítást a szerkesztőben

en: Redo: Redo a previously undone change in the editor
hu: Újra: Végrehajt egy korábban visszavont módosítást a szerkesztőben

en: Cut the selected text to the clipboard
hu: A vágólapra mozgatja a kijelölt szövegrészt

en: Cut: Cut the selected text to the clipboard
hu: Kivágás: A vágólapra mozgatja a kijelölt szövegrészt

en: Copy the selected text to the clipboard
hu: A vágólapra másolja a kijelölt szövegrészt

en: Copy: Copy the selected text to the clipboard
hu: Másolás: A vágólapra másolja a kijelölt szövegrészt

en: Paste the clipboard's content into the current selection
hu: Beilleszti a vágólap tartalmát a kijelölésbe

en: Paste: Paste the clipboard's content into the current selection
hu: Beillesztés: Beilleszti a vágólap tartalmát a jelenlegi kijelölésbe

en: Select all the code in the editor
hu: Kijelöli az összes programkódot a szerkesztőben

en: Select All: Select all the code in the editor
hu: Minden kijelölése: Kijelöli az összes programkódot a szerkesztőben

en: Overwrite Mode
hu: Felülírás mód

en: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
hu: Átvált "beszúrás" és "felülírás" mód között

en: Overwrite Mode: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
hu: Felülírás mód: Átvált „beszúrás” és „felülírás” mód között

en: Search through the code in the editor
hu: Keresés a szerkesztőben megnyitott szövegben

en: Find: Search through the code in the editor
hu: Keresés: Keresés a szerkesztőben megnyitott szövegben

en: Continue searching through the code in the editor
hu: Következő találat a szövegben

en: Find Next: Continue searching through the code in the editor
hu: Következő: Következő találat a szerkesztőben megnyitott szövegben

en: Continue searching backwards through the code in the editor
hu: A keresés folytatása visszafelé haladva a szövegben

en: Find Previous: Continue searching backwards through the code in the editor
hu: Előző találat: A következő találat a szerkesztőben visszafelé haladva

en: Export to &Image (PNG)...
hu: Exportálás &képként (PNG)…

en: Export the current canvas to a PNG raster image
hu: Exportálja a jelenlegi vásznat raszteres PNG képként

en: Export to PNG: Export the current canvas to a PNG raster image
hu: Exportálás PNG-be: exportálja a jelenlegi vásznat raszteres PNG képként

en: Export to &Drawing (SVG)...
hu: Exportálás &rajzként (SVG)…

en: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
hu: Exportálja a jelenlegi vásznat SVG (Scalable Vector Graphics) formátumba

en: Export to SVG: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
hu: Exportálás SVG-be: Exportálja a jelenlegi vásznat SVG (Scalable Vector Graphics) formátumba

en: &Print Canvas...
hu: Vászon &nyomtatása…

en: Print the canvas
hu: Kinyomtatja a vásznat

en: Print: Print the canvas
hu: Nyomtatás: Kinyomtatja a vásznat

en: Execute the program
hu: Végrehajtja a programot

en: Run: Execute the program
hu: Futtatás: Végrehajt egy programot

en: &Pause
hu: &Szünet

en: Pause execution
hu: A végrehajtás felfüggesztése

en: Pause: Pause execution
hu: Szünet: A végrehajtás felfüggesztése

en: &Abort
hu: &Állj

en: Stop executing program
hu: A végrehajtás leállítása

en: Abort: Stop executing program
hu: Állj: A végrehajtás leállítása

note: i18n("&Indent"), "format-indent-more", CTRL+Key_I, this, SLOT(slotIndent()), ac, "edit_indent"); i18n("&Unindent"), "format-indent-less", CTRL+SHIFT+Key_I, this, SLOT(slotUnIndent()), ac, "edit_unindent"); i18n("Cl&ean Indentation"), 0, 0, this, SLOT(slotCleanIndent()), ac, "edit_cleanIndent"); i18n
en: &Direction Chooser...
hu: &Irányválasztó…

en: Shows the direction chooser dialog
hu: Az irányválasztó párbeszédablakot jeleníti meg

en: Direction Chooser: Show the direction chooser dialog
hu: Irányválasztó: Az irányválasztó párbeszédablak megjelenítése

en: &Color Picker...
hu: &Színválasztó…

en: Shows the color picker dialog
hu: A színválasztó párbeszédablakot jeleníti meg

en: Color Picker: Show the color picker dialog
hu: Színválasztó: A színválasztó párbeszédablak megjelenítése

en: Show &Editor
hu: Sz&erkesztő megjelenítése

en: Show or hide the Code Editor
hu: A kódszerkesztő megjelenítése vagy elrejtése

en: Show Code Editor: Show or hide the Code Editor
hu: A kódszerkesztő megjelenítése: Megjeleníti vagy elrejti a kódszerkesztőt

en: Show &Inspector
hu: &Figyelő megjelenítése

en: Show or hide the Inspector
hu: Megjeleníti vagy elrejti a figyelőt

en: Show Inspector: Show or hide the Inspector
hu: Figyelő megjelenítése: Megjeleníti vagy elrejti a figyelőt

en: Show E&rrors
hu: Hi&bák megjelenítése

en: Show or hide the Errors tab
hu: A hibalap megjelenítése vagy elrejtése

en: Show Errors: Show or hide the Errors tab
hu: Hibák megjelenítése: A hibalap megjelenítése vagy elrejtése

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
hu: Sorszámok meg&jelenítése

en: Turn the line numbers on/off in the editor
hu: Ki-be kapcsolja a sorszámok kiírását a szerkesztőben

en: Show Line Numbers: Turn the line numbers on/off in the editor
hu: Sorszámok megjelenítése: Ki-be kapcsolja a sorszámok kiírását a szerkesztőben

en: Get help on the command under the cursor
hu: Az egérmutató alatti parancs súgója

en: Context Help: Get help on the command under the cursor
hu: Kontextusos súgó: Az egérmutató alatti parancs súgója

en: Help
hu: Súgó

en: Help: Open manual for KTurtle
hu: Súgó: a KTurtle kézikönyv megnyitása

en: Console
hu: Konzol

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Execute: Executes the current line in the console
hu: Végrehajtás: Végrehajtja a jelenlegi sort a konzolon

en: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
hu: Végrehajtja a programot, vagy a legördülő menüt használva válassza ki a futtatás sebességét

en: Run: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
hu: Futtatás: Végrehajtja a programot, vagy a legördülő menüt használva válassza ki a futtatás sebességét

[ctx: @option:radio]
en: Full Speed (&no highlighting and inspector)
hu: Teljes sebesség (&nincs kiemelés és figyelés)

en: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
hu: A program futtatása teljes sebességgel, kiemelés és figyelés nélkül

en: Full Speed: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
hu: Teljes sebesség: A program futtatása teljes sebességgel, kiemelés és figyelés nélkül

[ctx: @option:radio]
en: &Full Speed
hu: &Teljes sebesség

en: Run the program at full speed
hu: A program futtatása teljes sebességgel

en: Full Speed: Run the program at full speed
hu: Teljes sebesség: a program futtatása teljes sebességgel

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: &Slow
hu: &Lassú

en: Run the program at a slow speed
hu: A program futtatása lassú sebességgel

en: Slow Speed: Run the program at a slow speed
hu: Lassú sebesség: A program futtatása lassú sebességgel

[ctx: @option:radio]
en: S&lower
hu: L&assabb

en: Run the program at a slower speed
hu: A program futtatása lassabb sebességgel

en: Slower Speed: Run the program at a slower speed
hu: Lassabb sebesség: A program futtatása lassabb sebességgel

[ctx: @option:radio]
en: Sl&owest
hu: Legla&ssabb

en: Run the program at the slowest speed
hu: A program futtatása a leglassabb sebességgel

en: Slowest Speed: Run the program at the slowest speed
hu: Leglassabb sebesség: A program futtatása a leglassabb sebességgel

[ctx: @option:radio]
en: S&tep-by-Step
hu: &Lépésenként

en: Run the program one step at a time
hu: Lépésenkénti programfuttatás

en: Step Speed: Run the program one step at a time
hu: Léptetés: A program futtatása minden lépés után megállva

en: Canvas: This is where the turtle moves and draws when the program is running
hu: Vászon: Ezen a területen mozog és rajzol a teknős program futásakor

en: E&rrors
hu: &Hibák

en: &Editor
hu: &Szerkesztő

en: Editor: Write your KTurtle commands here
hu: Szerkesztő: Itt lehet beírni KTurtle parancsokat

en: &Inspector
hu: &Figyelő

en: Inspector: See information about variables and functions when the program runs
hu: Figyelő: változók és függvényjellemzők megtekintése a program futása közben

en: Switch to the %1 dictionary
hu: Váltás erre a könyvtárra: %1

en:  OVR
hu:  FELÜLÍR

en:  INS
hu:  BESZÚR

en: <nothing under cursor>
hu: <semmi a kurzor alatt>

en: Help on: %1
hu: Segítség ehhez: %1

en:  Line: %1 Column: %2
hu:  Sor: %1 Oszlop: %2

en: "%1" <%2>
hu: „%1” <%2>

en: <variable>
hu: <változó>

en: <number>
hu: <szám>

en: <comment>
hu: <megjegyzés>

en: <string>
hu: <karakterlánc>

en: scope
hu: hatókör

en: assignment
hu: kiosztás

en: parenthesis
hu: zárójel

en: mathematical operator
hu: matematikai operátor

en: expression
hu: kifejezés

en: boolean operator
hu: logikai operátor

en: learned command
hu: tanult parancs

en: argument separator
hu: argumentum elválasztó

en: command
hu: parancs

en: controller command
hu: vezérlő parancs

en: Could not change the language to %1.
hu: Nem sikerült átváltani a nyelvet erre: %1.

en: English [built in]
hu: Angol [beépített]

en: untitled
hu: névtelen

en: Save as Picture
hu: Mentés képként

en: PNG Images
hu: PNG képek

en: HTML documents
hu: HTML dokumentumok

en: Input
hu: Bemenet

en: Message
hu: Üzenet
