kturtle - en to hy translation catalogue (255 entries)

en: bold
hy: կիսահաստ

en: italic
hy: շեղ

en: underline
hy: ընդգծված

en: overline
hy: վերգծված

en: strikeout
hy: ընդգծված

en: Amount red:
hy: Կարմիր:

en: Amount green:
hy: Կանաչ:

en: Amount blue:
hy: Կապույտ:

en: &Copy to clipboard
hy: &Կրկնօրինակել բուֆերի մեջ

en: &Paste to editor
hy: &Տեղադրել խմբագրիչի մեջ

en: Write a command here and press enter...
hy: Մուտքագրեք հրամանը այստեղ և սեղմեք Enter...

en: Console: quickly run single commands -- write a command here and press enter.
hy: Մի հրամանի կատարում: մուտքագրեք հրամանը և սեղմեք Enter.

en: Console:
hy: Հրաման:

en: <p style='white-space:pre'><b>ERROR:</b> %1</p>
hy: <p style='white-space:pre'><b>Սխալ:</b> %1</p>

en: Command &type:
hy: &Հրամանի  տեսակ:

en: &Previous direction:
hy: &Նախորդ ուղղությունը

en: &New direction:
hy: &Նոր ուղղություն:

en: Open
hy: Բացել

en: Turtle code files
hy: Կրիայի ծրագրի կոդեր

en: All files
hy: Բոլոր նիշքերը

en: The file you try to open is not a valid KTurtle script, or is incompatible with this version of KTurtle.
    Cannot open %1
hy: Բացվող նիշքը չի պատկանում KTurtle ծրագրին կամ չի համապատասխանում ծրագրի վերսիային։
    Հնարավոր չէ բացել «%1» նիշքը

en: Save As
hy: Պահպանել ինչպես

en: The program you are currently working on is not saved. By continuing you may lose the changes you have made.
hy: Տվյալ ծրագրում կատարված փոփոխությունները պահպանված չեն։ Շարունակելու դեպքում փոփոխությունները չեն պահպանվի։

en: Unsaved File
hy: Չպահպանված փոփոխություններ

en: &Discard Changes
hy: &Ջնջել փոփոխությունները

en: In this list you find the error(s) that resulted from running your code.
    Good luck!
hy: Այստեղ ներկայացված են սխալները, որոնք առաջացել են կոդի իրականացման ընթացքում

en: line
hy: տող

en: description
hy: բնութագիր

en: code
hy: կոդ

en: Hide Errors
hy: Թաքցնել սխալները

en: No errors occurred yet.
hy: Սխալներ դեռ չեն հայտնաբերվել

en: Variables
hy: Փոփոխականներ

en: Functions
hy: Ֆունկցիաներ

en: Tree
hy: Ծառ

en: name
hy: անուն

en: value
hy: արժեք

en: type
hy: տեսակ

en: No variables
hy: Չկան փոփոխականներ

en: parameters
hy: պառամետրեր

en: No learned functions
hy: Չկան ուսումնասիրված ֆունկցիաներ

[ctx: undefined type of a variable]
en: empty
hy: դատարկ

en: boolean
hy: տրամաբանական

en: number
hy: համար

en: string
hy: տող

en: None
hy: չկա

en: The %1 command accepts no parameters.
hy: %1 հրամանը չի պահանջում պարամետրեր

en: The %2 command was called with %3 but needs 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but needs %1 parameters.
hy[0]:  %2 հրամանը կանչվել էր %3 հետ, բայց պահանջում է %1 պարամետր։
hy[1]:  %2 հրամանը կանչվել էր %3 հետ, բայց պահանջում է %1 պարամետրով։
hy[2]:  %2 հրամանը կանչվել էր %3 հետ, բայց պահանջում է %1 պարամետրեր։
hy[3]:  %2 հրամանը կանչվել էր %3 հետ, բայց պահանջում է %1 պարամետր։

en: The %2 command was called with %3 but only accepts 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but only accepts %1 parameters.
hy[0]: %2 հրամանը կանչվել է %3 կողմից, բայց ընդունում է միայն %1 պարամետր։
hy[1]: %2 հրամանը կանչվել է %3 կողմից, բայց ընդունում է միայն %1 պարամետրով։.
hy[2]: %2 հրամանը կանչվել է %3 կողմից, բայց ընդունում է միայն %1 պարամետրեր։
hy[3]: %2 հրամանը կանչվել է %3 կողմից, բայց ընդունում է միայն %1 պարամետր։

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
hy: %1 հրամանը ստանում է պարամետր միայն տողի տեսքով։

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
hy: %1 հրամանը ստանում է պարամետրեր միայն տողի տեսքով։

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
hy: %1 հրամանը ստանում է պարամետր միայն թվի տեսքով։

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
hy: %1 հրամանը ստանում է պարամետրեր միայն թվի տեսքով։

en: The %1 command only accepts an answer as its parameter.
hy: %1 հրամանը որպես պարամետր ընդունում է միայն օգտվողի պատասխանը։

en: The %1 command only accepts answers as its parameters.
hy: %1 հրամանը որպես պարամետրեր ընդունում է միայն օգտվողի պատասխանները։

en: The variable '%1' was used without first being assigned to a value
hy: %1 փոփոխականը օգտագործվում է մինչև նրան արժեք վերագրելը

en: An unknown function named '%1' was called
hy: «%1» անհայտ գործողության կանչ

en: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3
hy: «%1» ֆունկցիան կանչվել էր %2 կողմից, բայց պետք է կանչվեր %3 կողմից

[ctx: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3]
en: 1 parameter | %1 parameters
hy[0]: %1 պարամետրով
hy[1]: %1 պարամետրերով
hy[2]: %1 պարամետրերով
hy[3]: %1 պարամետրով

en: ASSERT failed
hy: Ստուգող պայմանը չի կատարվում

en: 'And' needs two variables
hy: «և» օպերատորը պահանջում է երկու փոփոխական

en: 'Or' needs two variables
hy: «կամ» օպերատորը պահանջում է երկու փոփոխական

en: I need something to do a not on
hy: Ֆորմատի սխալ

en: I cannot do a '==' without 2 variables
hy: Անհրաժեշտ է նշել երկու փոփոխական «==» համեմատության համար

en: I cannot do a '!=' without 2 variables
hy: Անհրաժեշտ է նշել երկու փոփոխական «!=» համեմատության համար

en: I cannot do a '>' without 2 variables
hy: Անհրաժեշտ է նշել երկու փոփոխական «>» համեմատության համար

en: I cannot do a '<' without 2 variables
hy: Անհրաժեշտ է նշել երկու փոփոխական «<» համեմատության համար

en: I cannot do a '>=' without 2 variables
hy: Անհրաժեշտ է նշել երկու փոփոխական «>=» համեմատության համար

en: I cannot do a '<=' without 2 variables
hy: Անհրաժեշտ է նշել երկու փոփոխական «<=» համեմատության համար

en: You need two numbers or string to do an addition
hy: Գումարման համար պետք է նշել երկու թիվ կամ տող

en: You need two numbers to subtract
hy: Հանման համար պետք է նշել երկու թիվ

en: You tried to subtract from a non-number, '%1'
hy: Հնարավոր չէ հանել ոչ-թիվ փոփոխականից, «%1»

en: You tried to subtract a non-number, '%1'
hy: Հնարավոր չէ հանել ոչ-թիվ փոփոխական, «%1»

en: You need two numbers to multiplicate
hy: Բազմապատկման համար պետք է նշել երկու թիվ

en: You tried to multiplicate a non-number, '%1'
hy: Հնարավոր չէ բազմապատկել ոչ-թիվ փոփոխականը, «%1»

en: You tried to multiplicate by a non-number, '%1'
hy: Հնարավոր չէ բազմապատկել ոչ-թիվ փոփոխականով, «%1»

en: You need two numbers to divide
hy: Բաժանման համար պետք է նշել երկու թիվ

en: You tried to divide by zero
hy: Հնարավոր չէ բաժանել զրոյի

en: You tried to divide a non-number, '%1'
hy: Հնարավոր չէ բաժանել ոչ-թիվ փոփոխականը, «%1»

en: You tried to divide by a non-number, '%1'
hy: Հնարավոր չէ բաժանել ոչ-թիվ փոփոխականի վրա, «%1»

en: You need two numbers to raise a power
hy: Աստիճան բարձրացնելու համար պետք է նշել երկու թիվ

en: The result of an exponentiation was too large
hy: Աստիճան բարձրացնելու արդյունքը շատ մեծ է

en: You tried to raise a non-number to a power, '%1'
hy: Հնարավոր չէ աստիճան բարձրացնել ոչ-թիվ փոփոխականը, «%1»

en: You tried to raise the power of a non-number, '%1'
hy: Հնարավոր չէ թիվը բարձրացնել ոչ-թիվ աստիճան, «%1»

en: You need one variable and a value or variable to do a '='
hy: Վերագրման համար «=» պետք է նշել փոփոխական և արտահայտության արժեքը

en: The function '%1' is already defined.
hy: «%1»  ֆունկցիան նախօրոք հայտարարված է

en: Can't do a sqrt of a negative number
hy: Չի կարելի օգտագործել sqrt բացասական թվերի համար

en: Expected a command, instead got '%1'
hy: Սպասվում էր հրաման,  «%1» ստացվածի փոխարեն

en: Could not understand '%1'
hy: Հնարավոր չէ մշակել «%1»

en: A comma was expected here...
hy: Սպասվում էր ստորակետ։

en: Did not expect '%1', instead expected the line to end after %2
hy: Նշված  է  «%2» տողը մինչև վերջ, «%1» տողի փոխարեն

en: Expected an assignment, '=', after the variable '%1'
hy:  «%1» փոփոխականից հետո պետք է նշել «=»

en: Did not expect '%1', instead expected a closing parenthesis, ')'
hy: Նշված չէ փակող փակագիծը «)», ստացված «%1»

en: Expected 'to' after 'for'
hy: Չկա «to» հրամանը «for» հրամանից հետո

en: Expected a name for a command after 'learn' command
hy: Չի տրված հրամանի անունը «learn» հրամանից հետո

en: You cannot put '%1' here.
hy: Չի կարելի օգտագործել «%1» այստեղ։

en: Text string was not properly closed, expected a double quote, ' " ', to close the string.
hy: Տողը վերջացրած չէ «"» սիմվոլով

en: 'for' was called wrongly
hy:  «համար» հրամանի սխալ կանչ

en: Expected a scope after the 'learn' command
hy: «սովորիր» հրամանից հետո նշված չէ ֆունկցիայի կոդը

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hy: &Նիշք

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
hy: &Օրինակներ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hy: &Խմբագրել

note: i18n: ectx: Menu (canvas)
en: &Canvas
hy: &Կտավ

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
hy: &Կատարել

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
hy: Կատարման &արագություն

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hy: &Գործիքներ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hy: &Կարգավորումներ

note: i18n: ectx: Menu (language)
en: &Script Language
hy: &Հրամանների լեզուն

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hy: &Տեղեկություն

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hy: Հիմնական գործիքների

en: KTurtle is an educational programming environment that aims to make learning how to program as easy as possible. To achieve this KTurtle makes all programming tools available from the user interface. The programming language used is TurtleScript which allows its commands to be translated.
hy: KTurtle — ծրագրավորում սովորեցնող միջավայր է, որը նախատեսված է այդ պրոցեսը ավելի հեշտացնել։ Այդ արդյունքին հասնելու համար բոլոր գործիքները հասանելի են օգտվողի ինտերֆեյսից։ Ծրագրավորման լեզուն համարվում է TurtleScript, որը թույլ է տալիս թարքմանել հրամանները։

en: Initiator and core developer
hy: Մտահաղացման հեղինակ և գլխավոր  մշակող

en: Core developer
hy: Գլխավոր մշակող

en: File or URL to open (in the GUI mode)
hy: Բացել նիշքը կամ URL հասցեն (գրաֆիկական ինտերֆեյսի ռեժիմում)

en: Starts KTurtle in D-Bus mode (without a GUI), good for automated unit test scripts
hy: Թողարկել D-Bus ռեժիմում(առանց գրաֆիկական ինտերֆեյսի), կարելի է օգտագործել ավտոմատ տեստավորման ժամանակ

en: Starts KTurtle in testing mode (without a GUI), directly runs the specified local file
hy: Թողարկել առանց գրաֆիկական ինտերֆեյսի, տեստավորման ռեժիմում

en: Specifies the localization language by a language code, defaults to "en_US" (only works in testing mode)
hy: Ծրագրի լեզուն լռակյաց — «en_US» (միայն տեստավոռման ռեժիմում)

en: Translates turtle code to embeddable C++ example strings (for developers only)
hy: Վերափոխել Կրիայի կոդերը C++ կոդի (միայն տեստավորման ռեժիմում)

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
hy: Պատրաստ է

en: Create a new file
hy: Ստեղծել նոր նիշք

en: New File: Create a new file
hy: Նոր նիշք։ Ստեղծել նոր նիշք

en: Open an existing file
hy: Բացել եղած նիշքը

en: Open File: Open an existing file
hy: Բացել նիշքը։ Բացել եղած նիշքը

en: Open a recently used file
hy: Բացել վերջի նիշքը

en: Open Recent File: Open a recently used file
hy: Բացել վերջի նիշքը

en: Get more examples...
hy: Ներբեռնել նոր օրինակներ

en: Save the current file to disk
hy: Պահպանել տվյալ նիշքը սկավառակի վրա

en: Save File: Save the current file to disk
hy: Պահպանել նիշքը։ Պահպանել տվյալ նիշքը սկավառակի վրա

en: Save the current file under a different name
hy: Պահպանել տվյալ նիշքը այլ անունով

en: Save File As: Save the current file under a different name
hy: Պահպանել տվյալ նիշքերը այլ անունով

en: Export to &HTML...
hy: &Արտածել HTML ֆորմատով...

en: Export the contents of the editor as HTML
hy: Արտածել խմբագրիչի պարունակությաունը HTML էջ

en: Export to HTML: Export the contents of the editor as HTML
hy: Արտածել HTML: Արտածել խմբագրիչի պարունակությաունը HTML էջ։

en: Print the code
hy: Տպել կոդը

en: Print: Print the code
hy: Տպել։ Տպել կոդը

en: Quit KTurtle
hy: Դուրս գալ KTurtle ծրագրից

en: Quit: Quit KTurtle
hy: Ելք։ Դուրս գալ KTurtle ծրագրից

en: Undo a change in the editor
hy: Չեղյալ հայտարարել խմբագրիչում կատարած գործողությունը

en: Undo: Undo a change in the editor
hy: Չեղյալ հայտարարել խմբագրիչում կատարած գործողությունը

en: Redo a previously undone change in the editor
hy: Կրկնել խմբագրիչում վերջին չեղյալ հայտարարած գործողությունը

en: Redo: Redo a previously undone change in the editor
hy: Կրկնել խմբագրիչում վերջին չեղյալ հայտարարած գործողությունը

en: Cut the selected text to the clipboard
hy: Տեղափոխել ընդգծված տեքստը բուֆերի մեջ

en: Cut: Cut the selected text to the clipboard
hy: Տեղափոխել։ Տեղափոխել ընդգծված տեքստը բուֆերի մեջ

en: Copy the selected text to the clipboard
hy: Կրկնօրինակել ընդգծված տեքստը բուֆերի մեջ

en: Copy: Copy the selected text to the clipboard
hy: Կրկնօրինակել։ Կրկնօրինակել ընդգծված տեքստը բուֆերի մեջ

en: Paste the clipboard's content into the current selection
hy: Տեղադրել բուֆերի պարունակությունը նշիչի դիրքում

en: Paste: Paste the clipboard's content into the current selection
hy: Տեղադրել։ Տեղադրել բուֆերի պարունակությունը նշիչի դիրքում

en: Select all the code in the editor
hy: Նշել խմբագրիչում եղած կոդը ամբողջությամբ

en: Select All: Select all the code in the editor
hy: Նշել։ Նշել խմբագրիչում եղած կոդը ամբողջությամբ

en: Overwrite Mode
hy: Փոփոխության ռեժիմ

en: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
hy: Մուտքագրման և փոփոխության ռեժիմների փոխանջատում

en: Overwrite Mode: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
hy: Փոփոխության ռեժիմ։ Մուտքագրման և փոփոխության ռեժիմների փոխանջատում

en: Search through the code in the editor
hy: Որոնում խմբագրիչի մեջ, կոդի միջոցով

en: Find: Search through the code in the editor
hy: Որոնում։ Որոնում խմբագրիչի մեջ, կոդի միջոցով

en: Continue searching through the code in the editor
hy: Շարունակել որոնումը խմբագրիչի մեջ

en: Find Next: Continue searching through the code in the editor
hy: Որոնել հաջորդը։ Շարունակել որոնումը խմբագրիչի մեջ

en: Continue searching backwards through the code in the editor
hy: Շարունակել որոնումը խմբագրիչի սկզբից

en: Find Previous: Continue searching backwards through the code in the editor
hy: Որոնել նախորդը։ Շարունակել որոնումը խմբագրիչի սկզբից

en: Export to &Image (PNG)...
hy:  &Նկարի արտածում (PNG)...

en: Export the current canvas to a PNG raster image
hy: Արտածել կտավը պատկերային նկարի PNG

en: Export to PNG: Export the current canvas to a PNG raster image
hy: Արտածում PNG: Արտածել կտավը պատկերային նկարի PNG

en: Export to &Drawing (SVG)...
hy: &Նկարի արտածում (SVG)...

en: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
hy: Կտավի արտածում վեկտորական նկարի SVG

en: Export to SVG: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
hy: Արտածում SVG: эԿտավի արտածում վեկտորական նկարի SVG.

en: &Print Canvas...
hy: &Կտավի տպում...

en: Print the canvas
hy: Տպել կտավի պարունակությունը

en: Print: Print the canvas
hy: Կտավի տպում: Տպել կտավի պարունակությունը

en: Execute the program
hy: Կատարել ծրագիրը

en: Run: Execute the program
hy: Կատարել։ Կատարել ծրագիրը

en: &Pause
hy: &Դատար

en: Pause execution
hy: Դադարեցնել ծրագրի կատարումը

en: Pause: Pause execution
hy: Դադարեցնել ծրագրի կատարումը

en: &Abort
hy: &Վերջացնել

en: Stop executing program
hy: Ընդհատել ծրագրի կատարումը

en: Abort: Stop executing program
hy: Ընդհատել ծրագրի կատարումը

note: i18n("&Indent"), "format-indent-more", CTRL+Key_I, this, SLOT(slotIndent()), ac, "edit_indent"); i18n("&Unindent"), "format-indent-less", CTRL+SHIFT+Key_I, this, SLOT(slotUnIndent()), ac, "edit_unindent"); i18n("Cl&ean Indentation"), 0, 0, this, SLOT(slotCleanIndent()), ac, "edit_cleanIndent"); i18n
en: &Direction Chooser...
hy: &Ուղղության ընտրություն...

en: Shows the direction chooser dialog
hy: Պատկերել ուղղու ընտրության պատուհանը

en: Direction Chooser: Show the direction chooser dialog
hy: Ուղղության ընտրություն։ Պատկերել ուղղու ընտրության պատուհանը

en: &Color Picker...
hy: &Գույնի ընտրություն...

en: Shows the color picker dialog
hy: Պատկերել գույնի ընտրության պատուհանը

en: Color Picker: Show the color picker dialog
hy: Գույնի ընտրություն։ Պատկերել գույնի ընտրության պատուհանը

en: Show &Editor
hy: &Կոդի խմբագրիչ

en: Show or hide the Code Editor
hy: Պատկերել կամ թաքցնել կոդի խմբագրիչը

en: Show Code Editor: Show or hide the Code Editor
hy: Կոդի խմբագրիչ։ Պատկերել կամ թաքցնել կոդի խմբագրիչը

en: Show &Inspector
hy: &Հսկիչ

en: Show or hide the Inspector
hy: Պատկերել կամ թաքցնել հսկիչի պատուհանը

en: Show Inspector: Show or hide the Inspector
hy: Հսկիչ։ Պատկերել կամ թաքցնել հսկիչի պատուհանը

en: Show E&rrors
hy:  &Տեղեկություն սխալների մասին

en: Show or hide the Errors tab
hy: Պատկերել կամ թաքցնել սխալների պատուհանը

en: Show Errors: Show or hide the Errors tab
hy: Տեղեկություն սխալների մասին։ Պատկերել կամ թաքցնել սխալների պատուհանը

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
hy: &Պատկերել տողի համարը

en: Turn the line numbers on/off in the editor
hy: Պատկերել կամ թաքցնել տողի համարը խմբագրիչի մեջ

en: Show Line Numbers: Turn the line numbers on/off in the editor
hy: Պատկերել տողի համարը։ Պատկերել կամ թաքցնել տողի համարը խմբագրիչի մեջ

en: Get help on the command under the cursor
hy: Ստանալ տեղեկություն ցուցիչի տակ եղած հրամանի մասին

en: Context Help: Get help on the command under the cursor
hy: Ստանալ տեղեկություն։ Ստանալ տեղեկություն ցուցիչի տակ եղած հրամանի մասին

en: Help
hy: Տեղեկություն

en: Help: Open manual for KTurtle
hy: KTurtle օգտվողի ուղեցույց

en: Console
hy: Հրաման

en: Execute
hy: Կատարել հրամանը

en: Execute: Executes the current line in the console
hy: Կատարել տրված հրամանը

en: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
hy: Կատարել ծրագիրը կամ օգտվել ցանկից կատարման արագությունը ընտրելու համար

en: Run: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
hy: Կատարել: Կատարել ծրագիրը կամ օգտվել մենյուից կատարման արագությունը ընտրելու համար

[ctx: @option:radio]
en: Full Speed (&no highlighting and inspector)
hy: &Լրիվ արագություն (արանց ընդգծման և հսկիչի)

en: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
hy: Կատարել ծրագիրը լրիվ արագություն, արանց ընդգծման և հսկիչի

en: Full Speed: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
hy: Լրիվ արագություն։ Կատարել ծրագիրը լրիվ արագություն, արանց ընդգծման և հսկիչի

[ctx: @option:radio]
en: &Full Speed
hy: &Լրիվ արագություն

en: Run the program at full speed
hy: Կատարել ծրագիրը լրիվ արագությամբ

en: Full Speed: Run the program at full speed
hy: Լրիվ արագություն։ Կատարել ծրագիրը լրիվ արագությամբ

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: &Slow
hy: &Դանդաղեցված

en: Run the program at a slow speed
hy: Կատարել ծրագիրը դանդաղեցված

en: Slow Speed: Run the program at a slow speed
hy: Դանդաղեցված։ Կատարել ծրագիրը դանդաղեցված

[ctx: @option:radio]
en: S&lower
hy: &Դանդաղ

en: Run the program at a slower speed
hy: Կատարել ծրագիրը դանդաղ

en: Slower Speed: Run the program at a slower speed
hy: Դանդաղ։ Կատարել ծրագիրը դանդաղ

[ctx: @option:radio]
en: Sl&owest
hy: &Շատ դանդաղ

en: Run the program at the slowest speed
hy: Կատարել ծրագիրը շատ դանդաղ

en: Slowest Speed: Run the program at the slowest speed
hy: Շատ դանդաղ։ Կատարել ծրագիրը շատ դանդաղ

[ctx: @option:radio]
en: S&tep-by-Step
hy: &Քայլ առ քայլ

en: Run the program one step at a time
hy: Կատարել ծրագիրը քայլ առ քայլ

en: Step Speed: Run the program one step at a time
hy: Քայլ առ քայլ։ Կատարել ծրագիրը քայլ առ քայլ

en: Canvas: This is where the turtle moves and draws when the program is running
hy: Կտավ: տարածք, որի վրա կրիան տեղափոխվում և նկարում է

en: E&rrors
hy: &Սխալներ

en: &Editor
hy: &Կոդի խմբագրիչ

en: Editor: Write your KTurtle commands here
hy: խմբագրիչ։ Մուտքագրեք Կրիայի մրամանները այստեղ

en: &Inspector
hy: &Հսկիչ

en: Inspector: See information about variables and functions when the program runs
hy: Հսկիչը ծրագրի աշխատանքի ժամանակ տալիս է տեղեկություն փոփոխականների և ֆունկցիաների մասին։

en: Switch to the %1 dictionary
hy: Անցնել «%1» բառարանին

en:  OVR
hy: ՓՈԽԵԼ

en:  INS
hy: ՏԵՂԱԴՐԵԼ

en: <nothing under cursor>
hy: <ցուցիչի տակ ոչինչ չկա>

en: Help on: %1
hy: Տեղեկություն %1

en:  Line: %1 Column: %2
hy: Տող: %1 Սյուն: %2

en: "%1" <%2>
hy: «%1» (%2)

en: <variable>
hy: (փոփոխական)

en: <number>
hy: (համար)

en: <comment>
hy: (մեկնաբանություն)

en: <string>
hy: (տող)

en: scope
hy: կոդի բլոկ

en: assignment
hy: վերագրում

en: parenthesis
hy: փակագիծ

en: mathematical operator
hy: մաթեմատիկական օպերատոր

en: expression
hy: արտահայտություն

en: boolean operator
hy: տրամաբանական օպերատոր

en: learned command
hy: մտապահված հրաման

en: argument separator
hy: պառամետրերի բաժանիչ

en: command
hy: հրաման

en: controller command
hy: կառավարող հրաման

en: Could not change the language to %1.
hy: Հնարավոր չէ փոխել կոդի լեզուն %1.

en: English [built in]
hy: Անգլերեն (սկզբնական)

en: untitled
hy: անանուն

en: Save as Picture
hy: Պահպանել նկարի &տեսքով

en: PNG Images
hy: Նկար PNG

en: Scalable Vector Graphics
hy: Վեկտորական նկար SVG

en: HTML documents
hy: HTML փասթաթղթեր

en: Input
hy: Մուտք

en: Message
hy: Հաղորդագրություն
