kturtle - en to km translation catalogue (253 entries)

en: bold
km: ដិត

en: italic
km: ទ្រេត

en: underline
km: គូសបន្ទាត់​ពីក្រោម

en: overline
km: គូស​បន្ទាត់​ពី​លើ

en: strikeout
km: គូស​បន្ទាត់​ឆូត

en: Amount red:
km: ពណ៌​ក្រហម ៖

en: Amount green:
km: ពណ៌​បៃតង ៖

en: Amount blue:
km: ពណ៌​ខៀវ ៖

en: &Copy to clipboard
km: ចម្លង​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: &Paste to editor
km: បិទភ្ជាប់​ទៅ​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Write a command here and press enter...
km: សរសេរ​ពាក្យ​បញ្ជា​នៅ​ទីនេះ ហើយ​ចុច​ បញ្ចូល (enter)...

en: Console: quickly run single commands -- write a command here and press enter.
km: កុងសូល ៖ ដំណើរការ​ពាក្យ​បញ្ជា​ទោល​ដោយ​រហ័ស -- សរសេរ​ពាក្យ​បញ្ជា​នៅ​ទីនេះ ហើយ​ចុច បញ្ចូល (enter) ។

en: Console:
km: កុងសូល ៖

en: <p style='white-space:pre'><b>ERROR:</b> %1</p>
km: <p style='white-space:pre'><b>កំហុស ៖</b> %1</p>

en: Command &type:
km: ប្រភេទ​ពាក្យ​បញ្ជា ៖

en: &Previous direction:
km: ទិស​មុន ៖

en: &New direction:
km: ទិស​ថ្មី ៖

en: Open
km: បើក

en: Turtle code files
km: ឯកសារ​កូដ Turtle

en: All files
km: ឯកសារ​ទាំងអស់

en: The file you try to open is not a valid KTurtle script, or is incompatible with this version of KTurtle.
    Cannot open %1
km: ឯកសារ​ដែល​អ្នក​បើក គឺ​មិនមែន​ជា​ស្គ្រីប KTurtle ត្រឹមត្រូវ​នោះ​ទេ ឬ​មិន​ឆបគ្នា​ជាមួយ​នឹង​កំណែ KTurtle ។
    មិនអាច​បើក %1

en: Save As
km: រក្សា​ទុកជា

en: The program you are currently working on is not saved. By continuing you may lose the changes you have made.
km: កម្មវិធី​ដែល​អ្នក​កំពុង​ធ្វើការ​បច្ចុប្បន្ន​មិន​បាន​រក្សា​ទុក​ទេ ។ ដោយ​បន្ត​អ្នក​ប្រហែល​ជា​បាត់បង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​អ្នក​បាន​ធ្វើ ។

en: Unsaved File
km: មិន​បាន​រក្សា​ទុក​ឯកសារ

en: &Discard Changes
km: បោះបង់​ការផ្លាស់ប្តូរ​

en: In this list you find the error(s) that resulted from running your code.
    Good luck!
km: អ្នក​រក​កំហុស​ក្នុង​បញ្ជី​នេះ ដែល​បង្ហាញ​ពីការ​រត់​កូដ​ឡូហ្គូ​របស់​អ្នក​  ។ 
    សូម​សំណាង​ល្អ !

en: line
km: បន្ទាត់​

en: description
km: ការពិពណ៌នា​

en: code
km: កូដ

en: Hide Errors
km: លាក់​កំហុស

en: No errors occurred yet.
km: មិនទាន់​មាន​កំហុស​នៅ​ឡើយទេ ។

en: Variables
km: អថេរ

en: Functions
km: មុខងារ

en: Tree
km: មែកធាង

en: name
km: ឈ្មោះ

en: value
km: តម្លៃ

en: type
km: ប្រភេទ

en: No variables
km: គ្មាន​អថេរ

en: parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: No learned functions
km: គ្មាន​អនុគមន៍​ដែល​បាន​រៀន​ទេ

[ctx: undefined type of a variable]
en: empty
km: ទទេ

en: boolean
km: ប៊ូលីន

en: number
km: លេខ​

en: string
km: អក្សរ

en: None
km: គ្មាន

en: The %1 command accepts no parameters.
km: ពាក្យ​បញ្ជា %1 មិន​ត្រូវការ​ប៉ារ៉ាមែត្រ​ទេ ។

en: The %2 command was called with %3 but needs 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but needs %1 parameters.
km[0]: ពាក្យ​បញ្ជា %2 ត្រូវ​បាន​ហៅ​ជាមួយ %3 ប៉ុន្តែ​វា​ត្រូវការ​ប៉ារ៉ាមែត្រ %1 ។

en: The %2 command was called with %3 but only accepts 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but only accepts %1 parameters.
km[0]: ពាក្យ​បញ្ជា %2 ត្រូវ​បាន​ហៅ​ជាមួយ %3 ប៉ុន្តែ​វា​យក​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ %1 ។

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
km: ពាក្យ​បញ្ជា %1 យក​តែ​ខ្សែ​អក្សរ​​ដែល​ដូច​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​របស់​វា ។

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ %1 យល់ព្រម​បានតែ​ខ្សែអក្សរ​ដែល​ដូច​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​របស់​វា

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ %1 យក​តែ​លេខ​ដែល​ដូច​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​របស់​វា ។

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ %1 យល់ព្រម​បាន​តែ​លេខ​ជា​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​របស់​វា​ ។

en: The %1 command only accepts an answer as its parameter.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ %1 យក​តែ​ចម្លើយ​ដែល​ដូច​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​របស់​វា ។

en: The %1 command only accepts answers as its parameters.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ %1 យល់ព្រម​បាន​តែ​ចម្លើយ​ជា​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​របស់​វា​ ។

en: The variable '%1' was used without first being assigned to a value
km: អថេរ '%1' ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​មិនចាំបាច់​កំណត់តម្លៃ​ដំបូង ។

en: An unknown function named '%1' was called
km: បាន​ហៅ​មុខងារ​ដែល​មិន​ស្គាល់​មាន​ឈ្មោះ​ថា '%1'

en: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3
km: មុខងារ '%1' ត្រូវបាន​ហៅ​ដោយ %2 នៅ​ខណៈ​ដែល​វា​ត្រូវបាន​ហៅ​ដោយ %3

[ctx: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3]
en: 1 parameter | %1 parameters
km[0]: %1 ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: ASSERT failed
km: បាន​បរាជ័យ ASSERT

en: 'And' needs two variables
km: 'And' ត្រូវការ​អថេរ​ ២

en: 'Or' needs two variables
km: 'Or' ត្រូវការ​អថេរ ២

en: I need something to do a not on
km: ខ្ញុំ​ត្រូវការ​អ្វី​មួយ​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ not នៅ​លើ

en: I cannot do a '==' without 2 variables
km: ខ្ញុំ​មិនអាច​ធ្វើ '==' ដោយ​គ្មាន​អថេរ ២ បានទេ

en: I cannot do a '!=' without 2 variables
km: ខ្ញុំ​មិនអាច​ធ្វើ '!=' ដោយគ្មាន​អថេរ​ ២ បានទេ

en: I cannot do a '>' without 2 variables
km: ខ្ញុំ​មិនអាច​ធ្វើ '>' ដោយ​គ្មាន​អថេរ ២ បានទេ

en: I cannot do a '<' without 2 variables
km: ខ្ញុំ​មិនអាច​ធ្វើ '<' ដោយ​គ្មាន​អថេរ ២ បានទេ

en: I cannot do a '>=' without 2 variables
km: ខ្ញុំ​មិនអាច​ធ្វើ '>=' ដោយ​គ្មាន​អថេរ ២ បានទេ

en: I cannot do a '<=' without 2 variables
km: ខ្ញុំ​មិនអាច​ធ្វើ '<=' ដោយ​គ្មាន​អថេរ ២ បានទេ

en: You need two numbers or string to do an addition
km: អ្នក​ត្រូវ​មាន​លេខ​ពីរ​ខ្ទង់ ឬ​ឃ្លា​ពីរ​ដើម្បី​ធ្វើការ​បន្ថែម​

en: You need two numbers to subtract
km: អ្នក​ត្រូវការ​លេខ​ចំនួន ២ ដើម្បី​ដក

en: You tried to subtract from a non-number, '%1'
km: អ្នក​មិនបាន​ដក​នឹង​លេខ​ទេ '%1'

en: You tried to subtract a non-number, '%1'
km: អ្នក​មិនបាន​ដក​នឹង​លេខ​ទេ '%1'

en: You need two numbers to multiplicate
km: អ្នក​ត្រូវ​មាន​​លេខ​ពីរ​ខ្ទង់​ទើប​អាច​គុណ​បាន

en: You tried to multiplicate a non-number, '%1'
km: អ្នក​បាន​ព្យាយាម​គុណ​ចំនួន​ដែល​​មិនមែន​ជា​លេខ '%1'

en: You tried to multiplicate by a non-number, '%1'
km: អ្នក​បាន​ព្យាយាម​គុណ​ចំនួន​ដែល​មិនមែន​ជា​លេខ '%1'

en: You need two numbers to divide
km: អ្នក​ត្រូវការ​លេខ​ចំនួន ២ ដើម្បី​ចែក

en: You tried to divide by zero
km: អ្នក​បាន​ព្យាយាម​ចែក​ចំនួន​នឹង​សូន្យ

en: You tried to divide a non-number, '%1'
km: អ្នក​មិនបាន​ចែក​នឹង​លេខ​ទេ '%1'

en: You tried to divide by a non-number, '%1'
km: អ្នក​មិនបាន​ចែក​នឹង​លេខ​ទេ '%1'

en: You need two numbers to raise a power
km: អ្នក​ត្រូវការ​លេខ​ចំនួន ២ ដើម្បី​ដំឡើង​ស្វ័យគុណ

en: The result of an exponentiation was too large
km: លទ្ធផល​របស់​អិចស្ប៉ូណង់ស្យែល​គឺ​ធំពេក

en: You tried to raise a non-number to a power, '%1'
km: អ្នក​មិនបាន​ដំឡើង​លេខ​ជា​ស្វ័យ​គុណ​ទេ '%1'

en: You tried to raise the power of a non-number, '%1'
km: អ្នក​មិនបាន​ដំឡើង​ស្វ័យគុណ​ជា​លេខ​ទេ '%1'

en: You need one variable and a value or variable to do a '='
km: អ្នក​ត្រូវការ​អថេរ ១ និង​តម្លៃ ឬ​អថេរ ១ ដើម្បី​ធ្វើ '='

en: The function '%1' is already defined.
km: អនុគមន៍ '%1' គឺ​បាន​កំណត់​រួចហើយ ។

en: Can't do a sqrt of a negative number
km: មិន​អាច​រក​ឬសការ៉េ​នៃ​ចំនួន​អវិជ្ជមាន​បាន​ទេ

en: Expected a command, instead got '%1'
km: រំពឹង​ទុក​ពាក្យ​បញ្ជា ជំនួស​ឲ្យ​យក '%1'

en: Could not understand '%1'
km: មិនអាច​ស្វែងយល់​អំពី '%1'

en: A comma was expected here...
km: បាន​រំពឹង​ថា​ដាក់​សញ្ញា​ក្បៀស​នៅ​ទីនេះ...

en: Did not expect '%1', instead expected the line to end after %2
km: មិនបាន​រំពឹង​ទុក '%1' ។ បាន​រំពឹង​ទុក​បន្ទាត់​ទៅ​ចុង​បញ្ចប់​បន្ទាប់​ពី %2 ជំនួស​វិញ

en: Expected an assignment, '=', after the variable '%1'
km: បាន​រំពឹង​ទុក​ការ​កំណត់, '=', បន្ទាប់​ពី​អថេរ '%1'

en: Did not expect '%1', instead expected a closing parenthesis, ')'
km: កុំ​រំពឹង​ទុក '%1' ជំនួយ​អ្វី​ដែល​បាន​រំពឹង​គឺ​បិត​វង់​ក្រចក')'

en: Expected 'to' after 'for'
km: រំពឹង 'to' បន្ទាប់​ពី 'for'

en: Expected a name for a command after 'learn' command
km: បាន​រំពឹងទុក​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ពាក្យ​បញ្ជា បន្ទាប់​ពី​ពាក្យ​បញ្ជា 'learn'

en: You cannot put '%1' here.
km: អ្នក​មិន​បាន​ដាក់​ '%1' នៅ​ទីនេះ ។

en: Text string was not properly closed, expected a double quote, ' " ', to close the string.
km: ខ្សែអក្សរ​អត្ថបទ មិនត្រូវ​បាន​បិទ​ត្រឹមត្រូវ​ទេ បាន​រំពឹង​ទុក​សញ្ញា​សម្រង់​ពីរ ' " ' ដើម្បី​បិទ​ខ្សែ​អក្សរ ។

en: 'for' was called wrongly
km: 'for' ត្រូវបាន​ហៅ​មិនត្រឹមត្រូវ

en: Expected a scope after the 'learn' command
km: បាន​រំពឹង​ទុក​វិសាលភាព​បន្ទាប់​ពី​ពាក្យ​បញ្ជា 'learn'

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
km: ឧទាហរណ៍

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: កែសម្រួល

note: i18n: ectx: Menu (canvas)
en: &Canvas
km: ផ្ទាំង​កំណាត់

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
km: រត់

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
km: ល្បឿន​ដំណើរការ

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
km: ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: Menu (language)
en: &Script Language
km: ភាសា​ស្គ្រីប

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
km: ជំនួយ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: KTurtle is an educational programming environment that aims to make learning how to program as easy as possible. To achieve this KTurtle makes all programming tools available from the user interface. The programming language used is TurtleScript which allows its commands to be translated.
km: KTurtle គឺ​ជា​បរិស្ថាន​កម្មវិធី​អប់រំ​មួយ ដែល​មាន​បំណង​បង្រៀន​អំពី​ការ​សរសេរ​កម្មវិធី​ងាយ​ៗ​តាម​ដែល​អាច​ធ្វើ​ទៅ​បាន ។ ដើម្បី​ទទួល​បាន KTurtle អ្នក​ត្រូវ​ធ្វើឲ្យ​ឧបករណ៍​បង្កើត​កម្មវិធី​ទាំងអស់​មាន​នៅ​លើ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នកប្រើ ។ ភាសា​កម្មវិធី​ដែល​បាន​ប្រើ​គឺ TurtleScript ហើយ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បកប្រែ​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​វា​ទៀត​ផង ។

en: Initiator and core developer
km: អ្នក​ផ្ដួចផ្ដើម និង​អ្នក​អភិវឌ្ឍ​ស្នូល

en: Core developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍ​ស្នូល

en: File or URL to open (in the GUI mode)
km: ឯកសារ ឬ URL ដើម្បី​បើក (ក្នុង​របៀប GUI)

en: Starts KTurtle in D-Bus mode (without a GUI), good for automated unit test scripts
km: ចាប់ផ្ដើម KTurtle ក្នុង​របៀប D-Bus (ដោយ​គ្មាន GUI) គឺ​ល្អ​សម្រាប់​ស្គ្រីប​សាកល្បង​ឯកតា​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Starts KTurtle in testing mode (without a GUI), directly runs the specified local file
km: ចាប់ផ្ដើម KTurtle ជា​របៀប​សាកល្បង (មិនចាំបាច់ GUI) ដោយ​ដំណើរការ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ជាក់លាក់​ដោយ​ផ្ទាល់

en: Specifies the localization language by a language code, defaults to "en_US" (only works in testing mode)
km: បញ្ជាក់​ភាសា​មូលដ្ឋានីយកម្ម ដោយ​កូដ​ភាសា កំណត់​លំនាំដើម​ទៅ "en_US" (ដំណើរការ​តែ​ជា​របៀប​សាកល្បង​ប៉ុណ្ណោះ)

note: i18n("Only tokenizes the turtle code (only works in testing mode)")));
en: Translates turtle code to embeddable C++ example strings (for developers only)
km: បកប្រែ​កូដ turtle ទៅជា​ខ្សែ​អក្សរ​ឧទាហរណ៍ C++ ដែល​អាច​បង្កប់​បាន (សម្រាប់​តែ​អ្នក​អភិវឌ្ឍ​ប៉ុណ្ណោះ)

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
km: រួចរាល់

en: Create a new file
km: បង្កើត​ឯកសារ​ថ្មី

en: New File: Create a new file
km: ឯកសារ​ថ្មី ៖ បង្កើត​ឯកសារ​ថ្មី

en: Open an existing file
km: បើក​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Open File: Open an existing file
km: បើក​ឯកសារ ៖ បើក​ឯកសារ​ដែល​មាន

en: Open a recently used file
km: បើក​ឯកសារ​ដែល​បាន​ប្រើ​ថ្មីៗ

en: Open Recent File: Open a recently used file
km: បើក​ឯកសារ​ថ្មីៗ ៖ បើក​ឯកសារ​ដែល​បាន​បើក​ថ្មីៗ

en: Get more examples...
km: យក​ឧទាហរណ៍​ច្រើន​ទៀត...

en: Save the current file to disk
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​កាន់​ថាស

en: Save File: Save the current file to disk
km: រក្សាទុក​ឯកសារ ៖ រក្សាទុក​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​កាន់​ថាស

en: Save the current file under a different name
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន​ជា​ឈ្មោះ​ផ្សេង

en: Save File As: Save the current file under a different name
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​ជា ៖ រក្សាទុក​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន​ជា​ឈ្មោះ​ផ្សេង

en: Export to &HTML...
km: នាំចេញ​ទៅ HTML...

en: Export the contents of the editor as HTML
km: នាំចេញ​មាតិកា​របស់​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ជា HTML

en: Export to HTML: Export the contents of the editor as HTML
km: នាំចេញ​ទៅជា HTML ៖ នាំចេញ​មាតិកា​របស់​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ជា HTML

en: Print the code
km: បោះពុម្ព​កូដ

en: Print: Print the code
km: បោះពុម្ព ៖ បោះពុម្ព​កូដ

en: Quit KTurtle
km: ចេញ​ពី KTurtle

en: Quit: Quit KTurtle
km: ចេញ ៖ ចេញ​ពី KTurtle

en: Undo a change in the editor
km: មិនធ្វើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​វិញ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Undo: Undo a change in the editor
km: មិនធ្វើ​វិញ ៖ មិនធ្វើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​វិញ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Redo a previously undone change in the editor
km: ធ្វើ​វិញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​ធ្វើ​វិញ​ពី​មុន​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Redo: Redo a previously undone change in the editor
km: ធ្វើ​វិញ ៖ ធ្វើ​វិញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​ធ្វើ​វិញ​ពី​មុន​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Cut the selected text to the clipboard
km: កាត់​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Cut: Cut the selected text to the clipboard
km: កាត់ ៖ កាត់​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Copy the selected text to the clipboard
km: ចម្លង​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Copy: Copy the selected text to the clipboard
km: ចម្លង ៖ ចម្លង​អត្ថបទ​ដែល​បាន ជ្រើស​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Paste the clipboard's content into the current selection
km: បិទភ្ជាប់​មាតិការ​របស់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ទៅ​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Paste: Paste the clipboard's content into the current selection
km: បិទភ្ជាប់ ៖ បិទភ្ជាប់​មាតិការ​របស់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ទៅ​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Select all the code in the editor
km: ជ្រើស​កូដ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Select All: Select all the code in the editor
km: ជ្រើស​ទាំងអស់ ៖ ជ្រើស​កូដ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Overwrite Mode
km: របៀប​សរសេរ​ជាន់​លើ

en: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
km: បិទបើក​របៀប 'បញ្ចូល' និង 'សរសេរ​ជាន់លើ'

en: Overwrite Mode: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
km: របៀប​សរសេរ​ជាន់លើ ៖ បិទបើក​របៀប 'បញ្ចូល' និង 'សរសេរ​ជាន់លើ'

en: Search through the code in the editor
km: ស្វែងរក​ដោយប្រើ​កូដ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Find: Search through the code in the editor
km: ស្វែងរក ៖ ស្វែងរក​ដោយប្រើ​​កូដ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Continue searching through the code in the editor
km: បន្ត​ស្វែងរក​ដោយ​ប្រើ​កូដ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Find Next: Continue searching through the code in the editor
km: ស្វែងរក​បន្ទាប់ ៖ បន្ត​ស្វែងរក​ដោយ​ប្រើ​កូដ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Continue searching backwards through the code in the editor
km: បន្ត​ស្វែងរក​ត្រឡប់​ដោយប្រើ​កូដ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Find Previous: Continue searching backwards through the code in the editor
km: រក​ថយក្រោយ ៖ បន្ត​ស្វែងរក​ត្រឡប់​ដោយប្រើ​កូដ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Export to &Image (PNG)...
km: នាំចេញ​ទៅជា​រូបភាព (PNG)...

en: Export the current canvas to a PNG raster image
km: នាំចេញ​ផ្ទាំង​ក្រណាត់​បច្ចុប្បន្ន​ទៅជា​រូបភាព​រ៉ាស្ទើ PNG

en: Export to PNG: Export the current canvas to a PNG raster image
km: នាំចេញ​ទៅជា PNG ៖ នាំចេញ​ផ្ទាំង​ក្រណាត់​បច្ចុប្បន្ន​ទៅជា​រូបភាព​រ៉ាស្ទើ PNG

en: Export to &Drawing (SVG)...
km: នាំចេញ​ទៅជា​គំនូរ (SVG)...

en: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
km: នាំចេញ​ផ្ទាំង​ក្រណាត់​បច្ចុប្បន្ន​ទៅជា​ក្រាហ្វិក​វ៉ិចទ័រ​ដែល​អាច​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​បាន

en: Export to SVG: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
km: នាំចេញ​ទៅជា SVG ៖ នាំចេញ​ផ្ទាំង​ក្រណាត់​បច្ចុប្បន្ន​ទៅជា​ក្រាហ្វិក​វ៉ិចទ័រ​ដែល​អាច​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​បាន

en: &Print Canvas...
km: បោះពុម្ព​ផ្ទាំង​កំណាត់...

en: Print the canvas
km: បោះពុម្ព​ផ្ទាំង​ក្រណាត់

en: Print: Print the canvas
km: បោះពុម្ព ៖ បោះពុម្ព​ផ្ទាំង​ក្រណាត់

en: Execute the program
km: ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី

en: Run: Execute the program
km: រត់ ៖ ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី

en: &Pause
km: ផ្អាក

en: Pause execution
km: ផ្អាក​ប្រតិបត្តិការ

en: Pause: Pause execution
km: ផ្អាក ៖ ផ្អាក​ប្រតិបត្តិ​ការ

en: &Abort
km: បោះបង់

en: Stop executing program
km: បញ្ឈប់​ប្រតិបត្តិការ​កម្មវិធី​នេះ

en: Abort: Stop executing program
km: បោះបង់ ៖ បញ្ឈប់​ប្រតិបត្តិការ​កម្មវិធី​នេះ

note: i18n("&Indent"), "format-indent-more", CTRL+Key_I, this, SLOT(slotIndent()), ac, "edit_indent"); i18n("&Unindent"), "format-indent-less", CTRL+SHIFT+Key_I, this, SLOT(slotUnIndent()), ac, "edit_unindent"); i18n("Cl&ean Indentation"), 0, 0, this, SLOT(slotCleanIndent()), ac, "edit_cleanIndent"); i18n
en: &Direction Chooser...
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ទិស...

en: Shows the direction chooser dialog
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​កម្មវិធី​ជ្រើស​ទិស

en: Direction Chooser: Show the direction chooser dialog
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ទិស ៖ បង្ហាញ​ប្រអប់​កម្មវិធី​ជ្រើស​ទិស

en: &Color Picker...
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ពណ៌...

en: Shows the color picker dialog
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​កម្មវិធី​ជ្រើស​ពណ៌

en: Color Picker: Show the color picker dialog
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ពណ៌ ៖ បង្ហាញ​ប្រអប់​កម្មវិធី​ជ្រើស​ពណ៌

en: Show &Editor
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Show or hide the Code Editor
km: បង្ហាញ ឬ​លាក់​កម្មវិធី​កែសម្រួល​កូដ

en: Show Code Editor: Show or hide the Code Editor
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​កែសម្រួល​កូដ ៖ បង្ហាញ ឬ​លាក់​កម្មវិធី​កែសម្រួល​កូដ

en: Show &Inspector
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ត្រួតពិនិត្យ

en: Show or hide the Inspector
km: បង្ហាញ ឬ​លាក់​កម្មវិធី​ត្រួតពិនិត្យ

en: Show Inspector: Show or hide the Inspector
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ត្រួត​ពិនិត្យ ៖ បង្ហាញ ឬ​លាក់​កម្មវិធី​ត្រួត​ពិនិត្យ

en: Show E&rrors
km: បង្ហាញ​កំហុស

en: Show or hide the Errors tab
km: បង្ហាញ ឬ​លាក់​ផ្ទាំង​កំហុស

en: Show Errors: Show or hide the Errors tab
km: បង្ហាញ​កំហុស ៖ បង្ហាញ ឬ​លាក់​ផ្ទាំង​កំហុស

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
km: បង្ហាញ​លេខ​បន្ទាត់

en: Turn the line numbers on/off in the editor
km: បិទ​/​បើក​លេខ​បន្ទាត់​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Show Line Numbers: Turn the line numbers on/off in the editor
km: បង្ហាញ​លេខ​បន្ទាត់ ៖ បិទ​/​បើក​បន្ទាត់​ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Get help on the command under the cursor
km: មើល​ជំនួយ​តាម​ពាក្យ​បញ្ជា​​នៅ​ក្រោម​ទស្សន៍ទ្រនិច

en: Context Help: Get help on the command under the cursor
km: ជំនួយ​បរិបទ ៖ មើល​ជំនួយ​តាម​ពាក្យ​បញ្ជា​​នៅ​ក្រោម​ទស្សន៍ទ្រនិច

en: Help
km: ជំនួយ

en: Help: Open manual for KTurtle
km: ជំនួយ ៖ បើក​សៀវភៅ​ដៃ​សម្រាប់ KTurtle

en: Console
km: កុងសូល

en: Execute
km: ប្រតិបត្តិ

en: Execute: Executes the current line in the console
km: ប្រតិបត្តិ ៖ ប្រតិបត្តិ​បន្ទាត់​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ក្នុង​កុងសូល

en: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
km: ដំណើរការ​កម្មវិធី ឬ​ប្រើ​ម៉ឺនុយ​ទម្លាក់​ចុះ​ដើម្បី​ជ្រើស​ល្បឿន​ដំណើរការ

en: Run: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
km: ដំណើរការ ៖ ដំណើរការ​កម្មវិធី ឬ​ប្រើ​ម៉ឺនុយ​ទម្លាក់​ចុះ​ដើម្បី​ជ្រើស​ល្បឿន​ដំណើរការ

[ctx: @option:radio]
en: Full Speed (&no highlighting and inspector)
km: ល្បឿន​ពេញលេញ (គ្មាន​ការ​រំលេច និង​ការ​ពិនិត្យ)

en: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
km: ដំណើរការ​កម្មវិធី​ដោយ​ល្បឿន​ពេញ ដោយ​បិទ​ការ​រំលេច និង​ការ​ពិនិត្យ

en: Full Speed: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
km: ល្បឿន​ពេញលេញ ៖ ដំណើរការ​កម្មវិធី​ដោយ​ល្បឿន​ពេញលេញ ដោយ​បិទ​ការ​រំលេច និង​ការ​ពិនិត្យ

[ctx: @option:radio]
en: &Full Speed
km: ល្បឿន​ពេញ

en: Run the program at full speed
km: ដំណើរការ​កម្មវិធី​ដោយ​ល្បឿន​ពេញ

en: Full Speed: Run the program at full speed
km: ល្បឿន​ពេញ ៖ ដំណើរការ​កម្មវិធី​ដោយ​ល្បឿន​ពេញ

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: &Slow
km: យឺត

en: Run the program at a slow speed
km: រត់​កម្មវិធី​ក្នុង​ល្បឿន​យឺត

en: Slow Speed: Run the program at a slow speed
km: ល្បឿន​យឺត ៖ រត់​កម្មវិធី​ក្នុង​ល្បឿន​យឺត

[ctx: @option:radio]
en: S&lower
km: យឺតជាង​

en: Run the program at a slower speed
km: រត់​កម្មវិធី​ក្នុង​ល្បឿន​យឺត​ជាង

en: Slower Speed: Run the program at a slower speed
km: ល្បឿន​យឺត​ជាង ៖ រត់​កម្មវិធី​ក្នុង​ល្បឿន​យឺត​ជាង

[ctx: @option:radio]
en: Sl&owest
km: យឺត​បំផុត​

en: Run the program at the slowest speed
km: រត់​កម្មវិធី​ក្នុងល្បឿន​យឺត​បំផុត

en: Slowest Speed: Run the program at the slowest speed
km: ល្បឿន​យឺត​បំផុត ៖ រត់​កម្មវិធី​ដោយ​ល្បឿន​យឺត​បំផុត

[ctx: @option:radio]
en: S&tep-by-Step
km: មួយ​ជំហាន​ម្ដងៗ

en: Run the program one step at a time
km: ដំណើរការ​កម្មវិធី​មួយ​ជំហាន​ម្ដងៗ

en: Step Speed: Run the program one step at a time
km: ល្បឿន​តាម​ជំហាន ៖ ដំណើរការ​កម្មវិធី​មួយ​ជំហាន​ម្ដងៗ

en: Canvas: This is where the turtle moves and draws when the program is running
km: ផ្ទាំង​កំណាត់ ៖ នេះ​ជា​កន្លែង​ដែល turtle ផ្លាស់ទី និង​គូរ​នៅពេល​ដែល​កម្មវិធី​ដំណើរការ

en: E&rrors
km: កំហុស

en: &Editor
km: កែសម្រួល

en: Editor: Write your KTurtle commands here
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល ៖ សរសេរ​ពាក្យ​បញ្ជា KTurtle របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ

en: &Inspector
km: កម្មវិធី​ត្រួត​ពិនិត្យ

en: Inspector: See information about variables and functions when the program runs
km: កម្មវិធី​ត្រួត​ពិនិត្យ ៖ សូមមើល​ព័ត៌មាន​អំពី​អថេរ និង​អនុគមន៍ នៅពេល​ដែល​កម្មវិធី​ដំណើរការ

en: Switch to the %1 dictionary
km: ប្ដូរ​ទៅ​វចនា​នុក្រម %1

en:  OVR
km:  លើ

en:  INS
km:  បញ្ចូល

en: Help on: %1
km: ជំនួយ​ ៖ %1

en:  Line: %1 Column: %2
km:  បន្ទាត់​ ៖ %1 ជួរឈរ ៖ %2

en: <variable>
km: <អថេរ>

en: <number>
km: <ចំនួន>

en: <comment>
km: <សេចក្ដី​អធិប្បាយ>

en: <string>
km: <ឃ្លា>

en: scope
km: វិសាលភាព

en: assignment
km: កិច្ចការ

en: parenthesis
km: វង់ក្រចក

en: mathematical operator
km: ប្រមាណ​វិធី​គណិតវិទ្យា

en: expression
km: កន្សោម

en: boolean operator
km: ប្រមាណ​វិធី​ប៊ូលីន

en: learned command
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​សិក្សា

en: argument separator
km: សញ្ញា​បំបែក​អាគុយម៉ង

en: command
km: ពាក្យ​បញ្ជា

en: controller command
km: ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​ឧបករណ៍​បញ្ជា

en: Could not change the language to %1.
km: មិនអាច​ប្ដូរ​ភាសា​ទៅ %1 បានទេ ។

en: English [built in]
km: អង់គ្លេស [មាន​ស្រាប់]

en: untitled
km: គ្មាន​ចំណង​ជើង

en: Save as Picture
km: រក្សា​ទុក​រូបភាព​ជា

en: PNG Images
km: រូបភាព PNG

en: Scalable Vector Graphics
km: ក្រាហ្វិក​វ៉ិចទ័រ​ដែល​អាច​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​បាន

en: HTML documents
km: ឯកសារ HTML

en: Input
km: បញ្ចូល

en: Message
km: សារ
