kturtle - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: bold
oc: gras

en: Open
oc: Dobrir

en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: Save As
oc: Enregistrar coma

en: description
oc: descripcion

en: name
oc: nom

en: value
oc: valor

en: type
oc: tipe

en: number
oc: nombre

en: string
oc: cadena

en: None
oc: Pas cap

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
oc: &Exemples

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
oc: &Executar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
oc: &Espleches

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
oc: Prèst

en: Create a new file
oc: Crear un fichièr novèl

en: Cut the selected text to the clipboard
oc: Copar lo tèxt seleccionat dins lo pòrta-papièr

en: Copy the selected text to the clipboard
oc: Copiar lo tèxt seleccionat dins lo pòrta-papièr

en: &Abort
oc: &Abandonar

en: Help
oc: Ajuda

en: untitled
oc: sens títol

en: Input
oc: Entrada

en: Message
oc: Messatge
