kturtle - en to pl translation catalogue (315 entries)

en: bold
pl: pogrubiony

en: italic
pl: kursywa

en: underline
pl: podkreślenie

en: overline
pl: nadkreślenie

en: strikeout
pl: przekreślenie

[ctx: @title:window]
en: Color Picker
pl: Wybór koloru

en: Amount red:
pl: Ilość czerwieni:

en: Amount green:
pl: Ilość zieleni:

en: Amount blue:
pl: Ilość błękitu:

en: &Copy to clipboard
pl: S&kopiuj do schowka

en: &Paste to editor
pl: &Wklej do edytora

en: Write a command here and press enter...
pl: Wpisz tutaj polecenie i naciśnij enter...

en: Console: quickly run single commands -- write a command here and press enter.
pl: Konsola: szybkie uruchamianie poleceń -- wpisz tutaj polecenie i naciśnij enter.

en: Console:
pl: Konsola:

en: <p style='white-space:pre'><b>ERROR:</b> %1</p>
pl: <p style='white-space:pre'><b>Wystąpił błąd:</b> %1</p>

[ctx: @title:window]
en: Direction Chooser
pl: Wybór kierunku

en: Command &type:
pl: &Typ polecenia:

en: &Previous direction:
pl: &Poprzedni kierunek:

en: &New direction:
pl: &Nowy kierunek:

en: Open
pl: Otwórz

en: Turtle code files
pl: Pliki programów

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: The file you try to open is not a valid KTurtle script, or is incompatible with this version of KTurtle.
    Cannot open %1
pl: Plik, który chcesz otworzyć nie jest poprawnym skryptem KTurtle lub jest niekompatybilny z tą wersją KTurtle.
    Nie można otworzyć %1

en: Could not save file.
pl: Nie można zapisać pliku.

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: The program you are currently working on is not saved. By continuing you may lose the changes you have made.
pl: Program, nad którym obecnie pracujesz, nie został jeszcze zapisany. Kontynuując możesz stracić dokonane zmiany.

en: Unsaved File
pl: Plik nie zapisany

en: &Discard Changes
pl: &Porzuć zmiany

[ctx: @title:window]
en: Errors
pl: Błędy

en: In this list you find the error(s) that resulted from running your code.
    Good luck!
pl: Na tej liście znajdują się błędy powstałe podczas działania Twojego programu.
    Powodzenia!

en: line
pl: wiersz

en: description
pl: opis

en: code
pl: program

en: Hide Errors
pl: Ukryj Błędy

en: No errors occurred yet.
pl: Nie napotkano jeszcze żadnego błędu.

en: Variables
pl: Zmienne

en: Functions
pl: Funkcje

en: Tree
pl: Drzewo

en: name
pl: nazwa

en: value
pl: wartość

en: type
pl: typ

en: No variables
pl: Brak zmiennych

en: parameters
pl: argumenty

en: No learned functions
pl: Brak nauczonych funkcji

[ctx: undefined type of a variable]
en: empty
pl: pusta

en: boolean
pl: wartość logiczna

en: number
pl: liczba

en: string
pl: napis

en: None
pl: Żaden

en: Cannot return outside a function.
pl: Nie można powrócić na zewnątrz funkcji.

en: The %1 command accepts no parameters.
pl: Polecenie %1 nie potrzebuje żadnych argumentów.

en: The %2 command was called with %3 but needs 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but needs %1 parameters.
pl[0]: Polecenie %2 zostało wywołane z podaniem %3, ale wymaga podania argumentu.
pl[1]: Polecenie %2 zostało wywołane z podaniem %3, ale wymaga podania %1 argumentów.
pl[2]: Polecenie %2 zostało wywołane z podaniem %3, ale wymaga podania %1 argumentów.

en: The %2 command was called with %3 but only accepts 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but only accepts %1 parameters.
pl[0]: Polecenie %2 zostało wywołane z %3, ale przyjmuje tylko %1 argument.
pl[1]: Polecenie %2 zostało wywołane z %3, ale przyjmuje tylko %1 argumenty.
pl[2]: Polecenie %2 zostało wywołane z %3, ale przyjmuje tylko %1 argumentów.

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
pl: Polecenie %1 potrzebuje podania napisu jako argumentu.

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
pl: Polecenie %1 potrzebuje podania napisów jako argumentów.

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
pl: Polecenie %1 potrzebuje podania liczby jako argumentu.

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
pl: Polecenie %1 potrzebuje podania liczb jako argumentów.

en: The %1 command only accepts an answer as its parameter.
pl: Polecenie %1 potrzebuje podania odpowiedzi jako argumentu.

en: The %1 command only accepts answers as its parameters.
pl: Polecenie %1 potrzebuje podania odpowiedzi jako argumentów.

en: The variable '%1' was used without first being assigned to a value
pl: Zmiennej %1 użyto zanim nadano jej jakąś wartość

en: An unknown function named '%1' was called
pl: Wywołano funkcję '%1', która nie została zdefiniowana

en: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3
pl: Funkcja '%1' została wywołana z podaniem %2, a powinna zostać wywołana z podaniem %3

[ctx: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3]
en: 1 parameter | %1 parameters
pl[0]: 1 argument
pl[1]: %1 argumenty
pl[2]: %1 argumentów

en: ASSERT failed
pl: ZAPEWNIJ nie powiodło się

en: 'And' needs two variables
pl: Operacja 'i' wymaga podania dwóch zmiennych

en: 'Or' needs two variables
pl: Operacja 'lub' wymaga podania dwóch zmiennych

en: I need something to do a not on
pl: Operacja 'nie' wymaga podania argumentu

en: I cannot do a '==' without 2 variables
pl: Operacja porównania ('==') wymaga podania dwóch zmiennych

en: I cannot do a '!=' without 2 variables
pl: Operacja nierówności ('!=') wymaga podania dwóch zmiennych

en: I cannot do a '>' without 2 variables
pl: Operacja 'większy, niż' ('>') wymaga podania dwóch zmiennych

en: I cannot do a '<' without 2 variables
pl: Operacja 'mniejszy, niż' ('<') wymaga podania dwóch zmiennych

en: I cannot do a '>=' without 2 variables
pl: Operacja 'większy, lub równy' ('>=') wymaga podania dwóch zmiennych

en: I cannot do a '<=' without 2 variables
pl: Operacja 'mniejszy, lub równy' ('<=') wymaga podania dwóch zmiennych

en: You need two numbers or string to do an addition
pl: Operacja dodawania wymaga podania dwóch liczb (lub dwóch napisów)

en: You need two numbers to subtract
pl: Operacja odejmowania wymaga podania dwóch liczb

en: You tried to subtract from a non-number, '%1'
pl: Próbowano odejmować od czegoś, co nie jest liczbą: '%1'

en: You tried to subtract a non-number, '%1'
pl: Próbowano odjąć coś, co nie jest liczbą: '%1'

en: You need two numbers to multiplicate
pl: Operacja mnożenia wymaga podania dwóch liczb

en: You tried to multiplicate a non-number, '%1'
pl: Próbowano pomnożyć coś, co nie jest liczbą: '%1'

en: You tried to multiplicate by a non-number, '%1'
pl: Próbowano pomnożyć przez coś, co nie jest liczbą: '%1'

en: You need two numbers to divide
pl: Operacja dzielenia wymaga podania dwóch liczb

en: You tried to divide by zero
pl: Próbowano podzielić przez zero

en: You tried to divide a non-number, '%1'
pl: Próbowano podzielić coś, co nie jest liczbą: '%1'

en: You tried to divide by a non-number, '%1'
pl: Próbowano podzielić przez coś, co nie jest liczbą: '%1'

en: You need two numbers to raise a power
pl: Operacja potęgowania wymaga podania dwóch liczb

en: The result of an exponentiation was too large
pl: Wynik potęgowania był zbyt wysoki

en: You tried to raise a non-number to a power, '%1'
pl: Próbowałeś podnieść do potęgi coś, co nie jest liczbą: '%1'

en: You tried to raise the power of a non-number, '%1'
pl: Próbowałeś podnieść liczbę do potęgi która nie jest liczbą: '%1'

en: You need one variable and a value or variable to do a '='
pl: Operacja przypisania ('=') wymaga podania zmiennej oraz wartości lub drugiej zmiennej

en: The function '%1' is already defined.
pl: Funkcja '%1' jest już zdefiniowana.

en: Can't do a sqrt of a negative number
pl: Nie można pierwiastkować ujemnej liczby

en: Expected a command, instead got '%1'
pl: Powinno być polecenie zamiast '%1'

en: Could not understand '%1'
pl: Nie zrozumiano '%1'

en: A comma was expected here...
pl: W tym miejscu powinien być przecinek...

en: Did not expect '%1', instead expected the line to end after %2
pl: Powinien być wiersz po %2 zamiast '%1'

en: Expected an assignment, '=', after the variable '%1'
pl: Powinno być przypisanie, '=' po zmiennej '%1'

en: Did not expect '%1', instead expected a closing parenthesis, ')'
pl: Powinien być nawias zamykający, ')' zamiast '%1'

en: Expected 'to' after 'for'
pl: Powinno być 'do' po 'dla'

en: Expected a name for a command after 'learn' command
pl: Po poleceniu 'poznaj' powinna być nazwa

en: You cannot put '%1' here.
pl: W tym miejscu nie można wstawić '%1'.

en: Text string was not properly closed, expected a double quote, ' " ', to close the string.
pl: Ciąg znaków nie został prawidłowo zamknięty, powinien być podwójny nawias, '"', aby zamknąć ciąg.

en: 'for' was called wrongly
pl: Pętla 'dla' została zapisana w nieprawidłowy sposób

en: Expected a scope after the 'learn' command
pl: Po poleceniu 'poznaj' powinna być nazwa

[ctx: You are about to translate the 'True' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: true
pl: prawda

[ctx: You are about to translate the 'False' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: false
pl: fałsz

[ctx: You are about to translate the 'Exit' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: exit
pl: wyjdź

[ctx: You are about to translate the 'If' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: if
pl: jeśli

[ctx: You are about to translate the 'Else' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: else
pl: inaczej

[ctx: You are about to translate the 'Repeat' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: repeat
pl: powtórz

[ctx: You are about to translate the 'While' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: while
pl: dopóki

[ctx: You are about to translate the 'For' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: for
pl: dla

[ctx: You are about to translate the 'To' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: to
pl: do

[ctx: You are about to translate the 'Step' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: step
pl: krok

[ctx: You are about to translate the 'Break' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: break
pl: przerwij

[ctx: You are about to translate the 'Return' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: return
pl: wróć

[ctx: You are about to translate the 'Wait' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: wait
pl: czekaj

[ctx: You are about to translate the 'Assert' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: assert
pl: zapewnij

[ctx: You are about to translate the 'And' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: and
pl: oraz

[ctx: You are about to translate the 'Or' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: or
pl: lub

[ctx: You are about to translate the 'Not' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: not
pl: nie

[ctx: You are about to translate the 'Learn' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: learn
pl: uczsię

[ctx: You are about to translate the 'Reset' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: reset
pl: wyzeruj

[ctx: You are about to translate the 'Clear' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: clear
pl: bezchmurnie

[ctx: You are about to translate the 'Center' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: center
pl: dośrodka

[ctx: You are about to translate the 'Go' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: go
pl: idź

[ctx: You are about to translate the 'GoX' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: gox
pl: idźx

[ctx: You are about to translate the 'GoY' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: goy
pl: idźy

[ctx: You are about to translate the 'Forward' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: forward
pl: naprzód

[ctx: You are about to translate the 'Backward' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: backward
pl: wstecz

[ctx: You are about to translate the 'Direction' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: direction
pl: kierunek

[ctx: You are about to translate the 'Direction' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: dir
pl: katalog

[ctx: You are about to translate the 'TurnLeft' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: turnleft
pl: skręćwlewo

[ctx: You are about to translate the 'TurnRight' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: turnright
pl: skręćwprawo

[ctx: You are about to translate the 'PenWidth' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: penwidth
pl: szerokośćpióra

[ctx: You are about to translate the 'PenUp' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: penup
pl: podnieśpióro

[ctx: You are about to translate the 'PenDown' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: pendown
pl: opuśćpióro

[ctx: You are about to translate the 'PenColor' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: pencolor
pl: barwapióra

[ctx: You are about to translate the 'CanvasColor' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: canvascolor
pl: barwapłótna

[ctx: You are about to translate the 'CanvasSize' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: canvassize
pl: rozmiarpłótna

[ctx: You are about to translate the 'SpriteShow' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: spriteshow
pl: pokażduszki

[ctx: You are about to translate the 'SpriteHide' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: spritehide
pl: ukryjduszki

[ctx: You are about to translate the 'Print' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: print
pl: drukuj

[ctx: You are about to translate the 'FontSize' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: fontsize
pl: rozmiarczcionki

[ctx: You are about to translate the 'Random' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: random
pl: losowa

[ctx: You are about to translate the 'GetX' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: getx
pl: pobierzx

[ctx: You are about to translate the 'GetY' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: gety
pl: pobierzy

[ctx: You are about to translate the 'Message' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: message
pl: wiadomość

[ctx: You are about to translate the 'Ask' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: ask
pl: zapytaj

[ctx: You are about to translate the 'Sqrt' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: sqrt
pl: pierwiastekkwadratowy

[ctx: You are about to translate the 'Round' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: round
pl: zaokrąglij

[ctx: You are about to translate the 'GetDirection' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: getdirection
pl: pobierzkierunek

[ctx: You are about to translate the 'Mod' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: mod
pl: dzieleniemodulo

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: triangle
pl: trójkąt

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: curly
pl: kręcony

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: arrow
pl: strzałka

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: flower
pl: kwiat

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
pl: &Przykłady

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (canvas)
en: &Canvas
pl: Płó&tno

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
pl: &Wykonaj

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
pl: &Szybko

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: &Ustawienia

note: i18n: ectx: Menu (language)
en: &Script Language
pl: &Język

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: P&omoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: KTurtle is an educational programming environment that aims to make learning how to program as easy as possible. To achieve this KTurtle makes all programming tools available from the user interface. The programming language used is TurtleScript which allows its commands to be translated.
pl: KTurtle jest środowiskiem programowania edukacyjnego, które ma na celu nauczyć programowania w sposób jak najprostszy. By to osiągnąć KTurtle udostępnia wszystkie narzędzia programistyczne w interfejsie użytkownika. Językiem programowania używanym w KTurtle jest TurtleScript, który pozwala na tłumaczenie jego poleceń.

en: Initiator and core developer
pl: Inicjator i główny twórca

en: Core developer
pl: Główny twórca

en: File or URL to open (in the GUI mode)
pl: Plik lub adres do otwarcia (w środowisku graficznym)

en: Starts KTurtle in D-Bus mode (without a GUI), good for automated unit test scripts
pl: Uruchamia KTurtle w trybie testowym (bez środowiska graficznego), doskonały do zautomatyzowanych testów jednostek

en: Starts KTurtle in testing mode (without a GUI), directly runs the specified local file
pl: Uruchamia KTurtle w trybie testowym (bez środowiska graficznego), bezpośrednio uruchamia wskazany plik

en: Specifies the localization language by a language code, defaults to "en_US" (only works in testing mode)
pl: Wybiera język za pośrednictwem kodu języka - domyślnie jest to "en_US" (działa tylko w trybie testowym)

note: i18n("Only tokenizes the turtle code (only works in testing mode)")));
en: Translates turtle code to embeddable C++ example strings (for developers only)
pl: Tłumaczy program na C++ (tylko dla programistów)

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
pl: Gotów

en: Create a new file
pl: Utwórz nowy plik

en: New File: Create a new file
pl: Nowy plik: Utwórz nowy plik

en: Open an existing file
pl: Otwórz istniejący plik

en: Open File: Open an existing file
pl: Otwórz plik: Otwórz istniejący plik

en: Open a recently used file
pl: Otwórz ostatnio używany plik

en: Open Recent File: Open a recently used file
pl: Otwórz ostatnio używany plik

en: Get more examples...
pl: Pobierz więcej przykładów...

en: Save the current file to disk
pl: Zapisz bieżący plik na dysku

en: Save File: Save the current file to disk
pl: Zapisz plik: Zapisz bieżący plik na dysku

en: Save the current file under a different name
pl: Zapisz bieżący plik pod nową nazwą

en: Save File As: Save the current file under a different name
pl: Zapisz jako: Zapisz bieżący plik pod nową nazwą

en: Export to &HTML...
pl: Zapisz jako plik &HTML...

en: Export the contents of the editor as HTML
pl: Zapisz zawartość edytora jako plik HTML

en: Export to HTML: Export the contents of the editor as HTML
pl: Zapisz jako plik HTML: Eksportuje zawartość edytora do pliku HTML

en: Print the code
pl: Wydrukuj program

en: Print: Print the code
pl: Drukuj: Wydrukuj program

en: Quit KTurtle
pl: Zakończ KTurtle

en: Quit: Quit KTurtle
pl: Zakończ: Zakończ KTurtle

en: Undo a change in the editor
pl: Cofnij zmianę w edytorze

en: Undo: Undo a change in the editor
pl: Cofnij: Cofnij zmianę w edytorze

en: Redo a previously undone change in the editor
pl: Przywróć wcześniej cofnięte zmiany w edytorze

en: Redo: Redo a previously undone change in the editor
pl: Przywróć: Przywróć wcześniej cofnięte zmiany w edytorze

en: Cut the selected text to the clipboard
pl: Wytnij zaznaczony tekst do schowka

en: Cut: Cut the selected text to the clipboard
pl: Wytnij: Wytnij zaznaczony tekst do schowka

en: Copy the selected text to the clipboard
pl: Skopiuj zaznaczony tekst do schowka

en: Copy: Copy the selected text to the clipboard
pl: Kopiuj: Skopiuj zaznaczony tekst do schowka

en: Paste the clipboard's content into the current selection
pl: Wklej zawartość schowka w miejsce zaznaczenia

en: Paste: Paste the clipboard's content into the current selection
pl: Wklej: Wklej zawartość schowka w miejsce zaznaczenia

en: Select all the code in the editor
pl: Zaznacz cały program w edytorze

en: Select All: Select all the code in the editor
pl: Zaznacz wszystko: Zaznacz cały program w edytorze

en: Overwrite Mode
pl: Tryb zastępowania

en: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
pl: Przełączanie pomiędzy trybem "wstawiania" i "zastępowania"

en: Overwrite Mode: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
pl: Tryb zastępowania: Przełączanie pomiędzy trybem "wstawiania" i "zastępowania"

en: Search through the code in the editor
pl: Przeszukaj program w edytorze

en: Find: Search through the code in the editor
pl: Szukaj: Przeszukaj program w edytorze

en: Continue searching through the code in the editor
pl: Kontynuuj przeszukiwanie programu w edytorze

en: Find Next: Continue searching through the code in the editor
pl: Znajdź następny: Kontynuuj przeszukiwanie programu w edytorze

en: Continue searching backwards through the code in the editor
pl: Kontynuuj przeszukiwanie wstecz programu w edytorze

en: Find Previous: Continue searching backwards through the code in the editor
pl: Znajdź poprzedni: Kontynuuj przeszukiwanie wstecz programu w edytorze

en: Export to &Image (PNG)...
pl: Zapisz jako &obrazek PNG...

en: Export the current canvas to a PNG raster image
pl: Zapisz bieżące płótno na dysku jako obrazek rastrowy w formacie PNG

en: Export to PNG: Export the current canvas to a PNG raster image
pl: Zapisz jako obraz PNG: Zapisz bieżące płótno na dysku jako obrazek rastrowy w formacie PNG

en: Export to &Drawing (SVG)...
pl: Zapisz jak obrazek &wektorowy (SVG)...

en: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
pl: Zapisz bieżace płótno jako plik SVG

en: Export to SVG: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
pl: Zapisz jako plik SVG: Zapisz bieżace płótno jako plik SVG

en: &Print Canvas...
pl: &Drukuj płótno...

en: Print the canvas
pl: Wydrukuj płótno

en: Print: Print the canvas
pl: Drukuj: wydrukuj bieżące płótno

en: Execute the program
pl: Uruchom program

en: Run: Execute the program
pl: Wykonaj: Uruchom program

en: &Pause
pl: &Wstrzymaj

en: Pause execution
pl: Wstrzymaj wykonywanie

en: Pause: Pause execution
pl: Pauza: Wstrzymaj wykonywanie

en: &Abort
pl: &Przerwij

en: Stop executing program
pl: Zatrzymaj wykonywanie programu

en: Abort: Stop executing program
pl: Przerwij: Zatrzymaj wykonywanie programu

note: i18n("&Indent"), "format-indent-more", CTRL+Key_I, this, SLOT(slotIndent()), ac, "edit_indent"); i18n("&Unindent"), "format-indent-less", CTRL+SHIFT+Key_I, this, SLOT(slotUnIndent()), ac, "edit_unindent"); i18n("Cl&ean Indentation"), 0, 0, this, SLOT(slotCleanIndent()), ac, "edit_cleanIndent"); i18n
en: &Direction Chooser...
pl: Wybór &kierunku...

en: Shows the direction chooser dialog
pl: Pokazuje okno wyboru kierunku

en: Direction Chooser: Show the direction chooser dialog
pl: Wybór kierunku: Pokazuje okno wyboru kierunku

en: &Color Picker...
pl: Wybór k&oloru...

en: Shows the color picker dialog
pl: Pokazuje okno wyboru koloru

en: Color Picker: Show the color picker dialog
pl: Wybór koloru: Pokazuje okno wyboru koloru

en: Show &Editor
pl: Pokaż &edytor

en: Show or hide the Code Editor
pl: Pokaż/ukryj edytor

en: Show Code Editor: Show or hide the Code Editor
pl: Edytor programu: Pokaż/ukryj edytor

en: Show &Inspector
pl: Pokaż &podgląd

en: Show or hide the Inspector
pl: Pokaż/ukryj podgląd

en: Show Inspector: Show or hide the Inspector
pl: Pokaż podgląd: pokaż lub ukryj podgląd

en: Show E&rrors
pl: Pokaż &błędy

en: Show or hide the Errors tab
pl: Pokaż/ukryj kartę Błędy

en: Show Errors: Show or hide the Errors tab
pl: Pokaż Błędy: Pokaż/ukryj kartę Błędy

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
pl: Pokaż numery &wierszy

en: Turn the line numbers on/off in the editor
pl: Włącz/wyłącz wyświetlanie numerów wierszy

en: Show Line Numbers: Turn the line numbers on/off in the editor
pl: Pokaż numery wierszy: Włącz/wyłącz wyświetlanie numerów wierszy

en: Get help on the command under the cursor
pl: Pomoc na temat wskazywanego polecenia

en: Context Help: Get help on the command under the cursor
pl: Pomoc kontekstowa: Pomoc na temat wskazywanego polecenia

en: Help
pl: Pomoc

en: Help: Open manual for KTurtle
pl: Pomoc: Otwórz podręcznik KTurtle

en: Console
pl: Konsola

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Execute: Executes the current line in the console
pl: Wykonaj: wykonuje bieżący wiersz w konsoli

en: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
pl: Uruchom program lub użyj menu by wybrać prędkość z jaką ma działać program.

en: Run: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
pl: Uruchom: Uruchom program lub użyj menu by wybrać prędkość działania

[ctx: @option:radio]
en: Full Speed (&no highlighting and inspector)
pl: P&ełna prędkość (bez podświetlania i monitorowania)

en: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
pl: Uruchom program z pełną prędkością bez podświetlania i monitorowania

en: Full Speed: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
pl: Pełna prędkość: Uruchom program z pełną prędkością bez podświetlania i monitorowania

[ctx: @option:radio]
en: &Full Speed
pl: &Szybko

en: Run the program at full speed
pl: Uruchom program z pełną prędkością

en: Full Speed: Run the program at full speed
pl: Pełna prędkość: Uruchom program tak, żeby działał szybko

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: &Slow
pl: &Wolno

en: Run the program at a slow speed
pl: Uruchom program tak, żeby działał wolno

en: Slow Speed: Run the program at a slow speed
pl: Wolno: Uruchom program tak, żeby działał wolno

[ctx: @option:radio]
en: S&lower
pl: W&olniej

en: Run the program at a slower speed
pl: Uruchom program tak, żeby działał wolniej

en: Slower Speed: Run the program at a slower speed
pl: Wolniej: Uruchom program tak, żeby działał wolniej

[ctx: @option:radio]
en: Sl&owest
pl: &Najwolniej

en: Run the program at the slowest speed
pl: Uruchom program tak, żeby działał najwolniej

en: Slowest Speed: Run the program at the slowest speed
pl: Najwolniej: Uruchom program tak, żeby działał najwolniej

[ctx: @option:radio]
en: S&tep-by-Step
pl: &Krok po kroku

en: Run the program one step at a time
pl: Wykonuj program po jednym poleceniu na raz

en: Step Speed: Run the program one step at a time
pl: Krok po kroku: Wykonuj program po jednym poleceniu na raz

en: Canvas: This is where the turtle moves and draws when the program is running
pl: Płótno: Tutaj żółw się porusza i rysuje obrazek podczas wykonywania programu

en: E&rrors
pl: &Błędy

en: &Editor
pl: &Edytor

en: Editor: Write your KTurtle commands here
pl: Edytor programu: Tutaj wpisuj polecenia KTurtle

en: &Inspector
pl: P&odgląd

en: Inspector: See information about variables and functions when the program runs
pl: Podgląd: Tu są wyświetlane informacje o zmiennych i funkcjach podczas uruchamiania programu

en: Switch to the %1 dictionary
pl: Przełącz na słownik %1

en:  OVR
pl: NAD

en:  INS
pl: WST

en: <nothing under cursor>
pl: <nie ma niczego pod kursorem>

en: Help on: %1
pl: Pomoc na temat: %1

en:  Line: %1 Column: %2
pl: Wiersz: %1 Kolumna %2

en: "%1" <%2>
pl: %1 (%2)

en: <variable>
pl: <zmienna>

en: <number>
pl: <liczba>

en: <comment>
pl: <komentarz>

en: <string>
pl: <napis>

en: scope
pl: zakres

en: assignment
pl: przypisanie

en: parenthesis
pl: nawiasy

en: mathematical operator
pl: operator arytmetyczny

en: expression
pl: wyrażenie

en: boolean operator
pl: operator logiczny

en: learned command
pl: nauczone polecenie

en: argument separator
pl: separator argumentu

en: command
pl: polecenie

en: controller command
pl: polecenie kontrolujące

en: Could not change the language to %1.
pl: Nie można zmienić języka na %1.

en: English [built in]
pl: Angielski [wbudowany]

en: untitled
pl: nienazwany

en: Save as Picture
pl: Zapisz jako rysunek

en: PNG Images
pl: Rysunki w formacie PNG

[ctx: @title:window]
en: Save as SVG
pl: Zapisz jako plik SVG

en: Scalable Vector Graphics
pl: Zapisz bieżace płótno jako plik SVG

[ctx: @title:window]
en: Save code as HTML
pl: Zapisz kod źródłowy jako plik HTML

en: HTML documents
pl: Dokument HTML

en: Input
pl: Wejście

en: Message
pl: Wiadomość
