kturtle - en to sk translation catalogue (266 entries)

[ctx: @title:window]
en: Color Picker
sk: Výber farby

en: Amount red:
sk: Množstvo červenej:

en: Amount green:
sk: Množstvo zelenej:

en: Amount blue:
sk: Množstvo modrej:

en: &Copy to clipboard
sk: &Kopírovať do schránky

en: &Paste to editor
sk: V&ložiť do editora

en: Write a command here and press enter...
sk: Sem napíšte príkaz a stlačte enter...

en: Console: quickly run single commands -- write a command here and press enter.
sk: Konzola: rýchle spustenie jednoduchých príkazov -- napíšte sem príkaz a stlačte enter.

en: Console:
sk: Konzola:

en: <p style='white-space:pre'><b>ERROR:</b> %1</p>
sk: <p style='white-space:pre'><b>CHYBA:</b> %1</p>

[ctx: @title:window]
en: Direction Chooser
sk: Výber smeru

en: Command &type:
sk: &Typ príkazu:

en: &Previous direction:
sk: &Predošlý smer:

en: &New direction:
sk: &Nový smer:

en: Open
sk: Otvoriť

en: Turtle code files
sk: Korytnačie programy

en: All files
sk: Všetky súbory

en: The file you try to open is not a valid KTurtle script, or is incompatible with this version of KTurtle.
    Cannot open %1
sk: Súbor, ktorý sa pokúšate otvoriť, nie je platný skript KTurtle, alebo nie je kompatibilný s touto verziou KTurtle.
    Nemôžem otvoriť %1

en: Could not save file.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor.

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: The program you are currently working on is not saved. By continuing you may lose the changes you have made.
sk: Program, na ktorom práce pracujete nie je uložený. Pokračovaním môžte stratiť zmeny, ktoré ste urobili.

en: Unsaved File
sk: Neuložený súbor

en: &Discard Changes
sk: &Zahodiť zmeny

[ctx: @title:window]
en: Errors
sk: Chyby

en: In this list you find the error(s) that resulted from running your code.
    Good luck!
sk: V tomto zozname nájdete chybu (chyby) vzniknuté počas behu vášho programu.
    Veľa šťastia!

en: line
sk: riadok

en: description
sk: popis

en: code
sk: kód

en: Hide Errors
sk: Skryť chyby

en: No errors occurred yet.
sk: Zatiaľ žiadna chyba.

en: Variables
sk: Premenné

en: Functions
sk: Funkcie

en: Tree
sk: Strom

en: name
sk: meno

en: value
sk: hodnota

en: type
sk: typ

en: No variables
sk: Žiadne premenné

en: parameters
sk: parametre

en: No learned functions
sk: Žiadne naučené funkcie

[ctx: undefined type of a variable]
en: empty
sk: prázdne

en: number
sk: číslo

en: string
sk: reťazec

en: None
sk: Žiadne

en: Cannot return outside a function.
sk: Nemôžem sa vrátiť mimo funkcie.

en: The %1 command accepts no parameters.
sk: Príkaz %1 neakceptuje žiadne parametre.

en: The %2 command was called with %3 but needs 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but needs %1 parameters.
sk[0]: Príkaz %2 bol zavolaný s %3, ale potrebuje 1 parameter.
sk[1]: Príkaz %2 bol zavolaný s %3, ale potrebuje %1 parametre.
sk[2]: Príkaz %2 bol zavolaný s %3, ale potrebuje %1 parametrov.

en: The %2 command was called with %3 but only accepts 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but only accepts %1 parameters.
sk[0]: Príkaz %2 bol zavolaný s %3, ale akceptuje len 1 parameter.
sk[1]: Príkaz %2 bol zavolaný s %3, ale akceptuje %1 parametre.
sk[2]: Príkaz %2 bol zavolaný s %3, ale akceptuje %1 parametrov.

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
sk: Príkaz %1 akceptuje len reťazec ako svoj prarameter.

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
sk: Príkaz %1 akceptuje len reťazce ako svoje prarametre.

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
sk: Príkaz %1 akceptuje len číslo ako svoj prarameter.

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
sk: Príkaz %1 akceptuje len čísla ako svoje prarametre.

en: The %1 command only accepts an answer as its parameter.
sk: Príkaz %1 prijíma ako svoju pomocnú premennú iba odpoveď.

en: The %1 command only accepts answers as its parameters.
sk: Príkaz %1 prijíma ako svoje pomocné premenné iba odpovede.

en: The variable '%1' was used without first being assigned to a value
sk: Premenná '%1' bola použitá predtým, ako jej bola priradená hodnota (neinicializovaná premenná)

en: An unknown function named '%1' was called
sk: Bola volaná neznáma funkcia s názvom '%1'

en: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3
sk: Funkcia '%1' bola volaná s %2, ale mala byť volaná s %3

[ctx: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3]
en: 1 parameter | %1 parameters
sk[0]: 1 parameter
sk[1]: %1 parametre
sk[2]: %1 parametrov

en: ASSERT failed
sk: SKONTROLUJ našlo nezrovnalosť

en: 'And' needs two variables
sk: 'A' potrebuje dve premenné

en: 'Or' needs two variables
sk: 'alebo' potrebuje dve premenné

en: I need something to do a not on
sk: Potrebujem niečo (výraz), na čo by sa dal aplikovať operátor 'nie'

en: I cannot do a '==' without 2 variables
sk: Nemôžem vykonať porovnanie '==', bez dvoch premenných

en: I cannot do a '!=' without 2 variables
sk: Na zistenie nerovnosti '!=' sú potrebné dve premenné

en: I cannot do a '>' without 2 variables
sk: Nemôžem urobiť '>' bez dvoch premenných

en: I cannot do a '<' without 2 variables
sk: Na porovnanie '<' sú potrebné dve premenné

en: I cannot do a '>=' without 2 variables
sk: Na porovnanie '>=' sú potrebné dve premenné

en: I cannot do a '<=' without 2 variables
sk: Na porovnanie '<=' sú potrebné dve premenné

en: You need two numbers or string to do an addition
sk: Na sčítanie sú potrebné práve dve čísla (číselné sčítanie) alebo práve dva texty (zreťazenie textov)

en: You need two numbers to subtract
sk: Na odčítanie sú potrebné dve čísla

en: You tried to subtract from a non-number, '%1'
sk: Skúšate odčítať od nečíselnej hodnoty, '%1'

en: You tried to subtract a non-number, '%1'
sk: Skúšate odčítať nečíselnú hodnotu, '%1'

en: You need two numbers to multiplicate
sk: Na násobenie sú potrebné dve čísla

en: You tried to multiplicate a non-number, '%1'
sk: Skúšate násobiť nečíselnú hodnotu - '%1'

en: You tried to multiplicate by a non-number, '%1'
sk: Skúšate násobiť nečíselnou hodnotou - '%1'

en: You need two numbers to divide
sk: Na delenie sú potrebné dve čísla

en: You tried to divide by zero
sk: Pokus o delenie nulou

en: You tried to divide a non-number, '%1'
sk: V delení sa vyskytla nečíselná hodnota - '%1'

en: You tried to divide by a non-number, '%1'
sk: Skúšate deliť nečíselnou hodnotou - '%1'

en: You need two numbers to raise a power
sk: Na umocnenie sú potrebné dve čísla

en: The result of an exponentiation was too large
sk: Výsledok umocňovania je príliš veľký

en: You tried to raise a non-number to a power, '%1'
sk: Skúšate umocniť na nečíselnú mocninu - '%1'

en: You tried to raise the power of a non-number, '%1'
sk: Skúšate umocniť niečo iné ako číslo - '%1'

en: You need one variable and a value or variable to do a '='
sk: Potrebujete premennú a hodnotu, aby ste mohli vykonať priradenie '='

en: The function '%1' is already defined.
sk: Funkcia '%1' je už definovaná.

en: Can't do a sqrt of a negative number
sk: Nie je možné vykonať odmocninu záporného čísla

en: Expected a command, instead got '%1'
sk: Očakáva sa príkaz. Namiesto neho je '%1'

en: Could not understand '%1'
sk: Neviem porozumieť '%1'

en: A comma was expected here...
sk: Tu sa očakáva čiarka...

en: Did not expect '%1', instead expected the line to end after %2
sk: '%1' nebolo očakávané. Namiesto toho sa očakával koniec riadku po %2

en: Expected an assignment, '=', after the variable '%1'
sk: Očakáva sa priradenie, '=', po premennej '%1'

en: Did not expect '%1', instead expected a closing parenthesis, ')'
sk: Neočakávané '%1', namiesto toho sa očakáva uzatvorenie zátvoriek, ')'

en: Expected 'to' after 'for'
sk: Po 'pre' má byť uvedené 'do'

en: Expected a name for a command after 'learn' command
sk: Po príkaze 'nauč sa' má byť uvedený názov príkazu

en: You cannot put '%1' here.
sk: Nemôžete sem napísať '%1'.

en: Text string was not properly closed, expected a double quote, ' " ', to close the string.
sk: Textový reťazec nebol správne uzavrený. Na jeho uzatvorenie sa očakávajú úvodzovky ' " '.

en: 'for' was called wrongly
sk: Cyklus 'pre' je volaný nekorektne

en: Expected a scope after the 'learn' command
sk: Po príkaze 'naucsa' má byť uvedený rozsah

[ctx: You are about to translate the 'True' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: true
sk: pravda

[ctx: You are about to translate the 'False' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: false
sk: nepravda

[ctx: You are about to translate the 'Repeat' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: repeat
sk: opakovať

[ctx: You are about to translate the 'For' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: for
sk: pre

[ctx: You are about to translate the 'Step' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: step
sk: schod

[ctx: You are about to translate the 'And' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: and
sk: a

[ctx: You are about to translate the 'Or' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: or
sk: alebo

[ctx: You are about to translate the 'Learn' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: learn
sk: učiť sa

[ctx: You are about to translate the 'Clear' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: clear
sk: jasno

[ctx: You are about to translate the 'Backward' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: backward
sk: dozadu

[ctx: You are about to translate the 'Direction' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: direction
sk: smer

[ctx: You are about to translate the 'Random' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: random
sk: náhodné

[ctx: You are about to translate the 'Message' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: message
sk: správa

[ctx: You are about to translate the 'Ask' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: ask
sk: pýtať sa

[ctx: You are about to translate the 'Pi' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: pi
sk: pí

[ctx: You are about to translate the 'Round' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: round
sk: kruh

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: triangle
sk: trojuholník

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: arrow
sk: šípka

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: flower
sk: kvet

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
sk: Príklady

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (canvas)
en: &Canvas
sk: Plátno

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
sk: Spustiť

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
sk: &Rýchlosť behu

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: Menu (language)
en: &Script Language
sk: &Skriptovací jazyk

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: KTurtle is an educational programming environment that aims to make learning how to program as easy as possible. To achieve this KTurtle makes all programming tools available from the user interface. The programming language used is TurtleScript which allows its commands to be translated.
sk: KTurtle je výukové programovacie prostredie navrhnutí na čo najjednoduchšie ovládanie menšími deťmi. KTurtle chce naučiť deti základom matematiky, geometrie a programovania. Na dosiahnutie tohto cieľa sú všetky programátorské nástroje dostupné z aplikácie. Programovacím jazykom je TurtleScript, ktorého príkazy je možné preložiť.

en: Initiator and core developer
sk: Pôvodný autor a hlavný vývojár

en: Core developer
sk: Hlavný vývojár

en: File or URL to open (in the GUI mode)
sk: Súbor alebo URL na otvorenie (v GUI režime)

en: Starts KTurtle in D-Bus mode (without a GUI), good for automated unit test scripts
sk: KTurtle sa spustí v režime D-Bus (bez grafického rozhrania), čo je vhodné na automatizované testovacie skripty

en: Starts KTurtle in testing mode (without a GUI), directly runs the specified local file
sk: KTurtle sa spustí v testovacom režime (bez grafického užívateľského rozhrania) a vykoná inštrukcie z určeného súboru

en: Specifies the localization language by a language code, defaults to "en_US" (only works in testing mode)
sk: Určí použitý preklad aplikácie kódom jazyka v testovacom režime (štandardne "en_US")

note: i18n("Only tokenizes the turtle code (only works in testing mode)")));
en: Translates turtle code to embeddable C++ example strings (for developers only)
sk: Preloží program pre korytnačku do príkazov jazyka C++ (len pre programátorov)

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
sk: Pripravený

en: Create a new file
sk: Vytvorí nový súbor

en: New File: Create a new file
sk: Nový súbor: vytvorí nový súbor

en: Open an existing file
sk: Otvorí existujúci súbor

en: Open File: Open an existing file
sk: Otvor súbor: otvorí existujúci súbor

en: Open a recently used file
sk: Otvoriť nedávny súbor

en: Open Recent File: Open a recently used file
sk: História: otvorí nedávno použitý súbor

en: Get more examples...
sk: Získať viac príkladov...

en: Save the current file to disk
sk: Uloží aktuálny súbor na disk

en: Save File: Save the current file to disk
sk: Ulož súbor: uloží aktuálny súbor na disk

en: Save the current file under a different name
sk: Uloží aktuálny súbor pod iným názvom

en: Save File As: Save the current file under a different name
sk: Ulož ako: uloží aktuálny súbor pod iným názvom

en: Export to &HTML...
sk: Exportovať do HTML...

en: Export the contents of the editor as HTML
sk: Exportuje obsah editoru do HTML

en: Export to HTML: Export the contents of the editor as HTML
sk: Exportovať do HTML: Exportovať obsah editoru do HTML (formát webovej stránky)

en: Print the code
sk: Vytlačí text programu

en: Print: Print the code
sk: Tlač: vytlačí text programu

en: Quit KTurtle
sk: Ukončí KTurtle

en: Quit: Quit KTurtle
sk: Koniec: ukončí KTurtle

en: Undo a change in the editor
sk: Odstráni zmenu v editore

en: Undo: Undo a change in the editor
sk: Späť: odstráni zmenu v editore

en: Redo a previously undone change in the editor
sk: Znovu urobí v editore zmenu odstránenú príkazom 'Späť'

en: Redo: Redo a previously undone change in the editor
sk: Znovu: znovu urobí v editore zmenu odstránenú príkazom 'Späť'

en: Cut the selected text to the clipboard
sk: Vystrihnúť vybraný text do schránky

en: Cut: Cut the selected text to the clipboard
sk: Vyňať: vystrihne označený text do schránky

en: Copy the selected text to the clipboard
sk: Skopírovať vybraný text do schránky

en: Copy: Copy the selected text to the clipboard
sk: Kopírovať: skopíruje označený text do schránky

en: Paste the clipboard's content into the current selection
sk: Vloží obsah schránky do aktuálneho výberu

en: Paste: Paste the clipboard's content into the current selection
sk: Vložiť: vloží obsah schránky do aktuálneho výberu

en: Select all the code in the editor
sk: Vyberie celý text programu v editore

en: Select All: Select all the code in the editor
sk: Vyber všetko: Vyberie celý text programu v editore

en: Overwrite Mode
sk: Režim prepisovania

en: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
sk: Prepne medzi režimom 'vkladanie' a 'prepis'

en: Overwrite Mode: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
sk: Režim prepisovania: Prepne medzi režimom 'vkladanie' a 'prepis'

en: Search through the code in the editor
sk: Prehľadáva text v editore

en: Find: Search through the code in the editor
sk: Hľadať: prehľadáva text v editore

en: Continue searching through the code in the editor
sk: Pokračuje v prehľadávaní textu v editore

en: Find Next: Continue searching through the code in the editor
sk: Hľadať nasledujúce: Pokračuje v prehľadávaní textu v editore

en: Continue searching backwards through the code in the editor
sk: Pokračuje v spätnom prehľadávaní textu v editore

en: Find Previous: Continue searching backwards through the code in the editor
sk: Hľadaj predošlé: pokračuje v spätnom prehľadávaní textu v editore

en: Export to &Image (PNG)...
sk: Exportovať ako obrázok (PNG)...

en: Export the current canvas to a PNG raster image
sk: Uloží aktuálne plátno ako rastrový obrázok PNG

en: Export to PNG: Export the current canvas to a PNG raster image
sk: Exportovať do obrázku (PNG): Uloží aktuálne plátno ako rastrový obrázok PNG

en: Export to &Drawing (SVG)...
sk: Exportovať kres&bu (SVG)...

en: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
sk: Exportovať aktuálne plátno do škálovateľnej vektorovej grafiky

en: Export to SVG: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
sk: Exportovať do SVG: Exportovať aktuálny obsah plátna do formátu SVG (vektorová grafika)

en: &Print Canvas...
sk: Vytlačiť &plátno...

en: Print the canvas
sk: Vytlačí plátno

en: Print: Print the canvas
sk: Tlač: vytlačí plátno

en: Execute the program
sk: Vykonať program

en: Run: Execute the program
sk: Spusť: vykonať program

en: &Pause
sk: &Pozastaviť

en: Pause execution
sk: Pozastaví beh programu

en: Pause: Pause execution
sk: Zastav: pozastaví beh programu

en: &Abort
sk: &Prerušiť

en: Stop executing program
sk: Ukončí beh programu

en: Abort: Stop executing program
sk: Ukonči: ukončí beh programu

note: i18n("&Indent"), "format-indent-more", CTRL+Key_I, this, SLOT(slotIndent()), ac, "edit_indent"); i18n("&Unindent"), "format-indent-less", CTRL+SHIFT+Key_I, this, SLOT(slotUnIndent()), ac, "edit_unindent"); i18n("Cl&ean Indentation"), 0, 0, this, SLOT(slotCleanIndent()), ac, "edit_cleanIndent"); i18n
en: &Direction Chooser...
sk: &Výber smeru...

en: Shows the direction chooser dialog
sk: Ukáže dialóg výberu smeru

en: Direction Chooser: Show the direction chooser dialog
sk: Výber smeru: ukáže dialógové okno výberu smeru

en: &Color Picker...
sk: Výber farby...

en: Shows the color picker dialog
sk: Ukáže dialóg výberu farby

en: Color Picker: Show the color picker dialog
sk: Výber farby: ukáže dialógové okno výberu farby

en: Show &Editor
sk: Zobraziť editor

en: Show or hide the Code Editor
sk: Ukáže alebo skryje okno editora programového kódu

en: Show Code Editor: Show or hide the Code Editor
sk: Ukáž editor kódu: ukáže alebo skryje okno editora programového kódu

en: Show &Inspector
sk: Zobraziť Inšpektora

en: Show or hide the Inspector
sk: Ukáže alebo skryje okno inšpektora programu

en: Show Inspector: Show or hide the Inspector
sk: Ukáž inšpektora programu: ukáže alebo skryje okno inšpektora programu

en: Show E&rrors
sk: Zobrazovať chyby

en: Show or hide the Errors tab
sk: Ukáže alebo skryje kartu s chybami

en: Show Errors: Show or hide the Errors tab
sk: Ukáž chyby: ukáže alebo skryje kartu s chybami

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
sk: Zobraziť čís&la riadkov

en: Turn the line numbers on/off in the editor
sk: Zapne/vypne zobrazenie čísel riadkov v editore

en: Show Line Numbers: Turn the line numbers on/off in the editor
sk: Zobraz čísla riadkov: zapne/vypne zobrazenie čísel riadkov v editore

en: Get help on the command under the cursor
sk: Pomocník k príkazu pod kurzorom

en: Context Help: Get help on the command under the cursor
sk: Kontextová nápoveda: pomocník pre príkaz pod kurzorom

en: Help
sk: Pomocník

en: Help: Open manual for KTurtle
sk: Pomocník: otvorí manuál pre KTurtle

en: Console
sk: Konzola

en: Execute
sk: Spustiť

en: Execute: Executes the current line in the console
sk: Spustiť: Spustí v konzole aktuálny riadok

en: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
sk: Spustite program, alebo použite rozbalovaciu ponuku na výber rýchlosti vykonávania

en: Run: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
sk: Spusti: Spustite program, alebo použite rozbalovaciu ponuku na výber rýchlosti vykonávania

[ctx: @option:radio]
en: Full Speed (&no highlighting and inspector)
sk: Plnou rýchlosťou (bez zvýraznenia a inšpektora)

en: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
sk: Spustí program plnou rýchlosťou s vypnutým zvýrazňovaním a inšpektorom

en: Full Speed: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
sk: Rýchlo: spustí program plnou rýchlosťou s vypnutým zvýrazňovaním a inšpektorom

[ctx: @option:radio]
en: &Full Speed
sk: Rýchlo

en: Run the program at full speed
sk: Spustí program plnou rýchlosťou

en: Full Speed: Run the program at full speed
sk: Rýchlo: spustí program plnou rýchlosťou

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: &Slow
sk: Pomalé

en: Run the program at a slow speed
sk: Spustí program pomaly

en: Slow Speed: Run the program at a slow speed
sk: Pomaly: spustí program pomalou rýchlosťou

[ctx: @option:radio]
en: S&lower
sk: Pomalšie

en: Run the program at a slower speed
sk: Spustí program nižšou rýchlosťou

en: Slower Speed: Run the program at a slower speed
sk: Pomalšia rýchlosť: spustí program nižšou rýchlosťou

[ctx: @option:radio]
en: Sl&owest
sk: Najpomalšie

en: Run the program at the slowest speed
sk: Spustí program čo najpomalšie

en: Slowest Speed: Run the program at the slowest speed
sk: Najpomalšia rýchlosť: spustí program čo najpomalšie

[ctx: @option:radio]
en: S&tep-by-Step
sk: &Krok po kroku

en: Run the program one step at a time
sk: Program zastaví po vykonaní každého kroku

en: Step Speed: Run the program one step at a time
sk: Krokovanie: program beží krok po kroku

en: Canvas: This is where the turtle moves and draws when the program is running
sk: Plátno: priestor, kde sa pri vykonávaní programu pohybuje korytnačka a necháva za sebou stopu

en: E&rrors
sk: Chyby

en: Editor: Write your KTurtle commands here
sk: Editor: Sem píšte vaše príkazy pre KTurtle

en: &Inspector
sk: Inšpektor

en: Inspector: See information about variables and functions when the program runs
sk: Inšpektor: zobrazí hodnoty premenných a parametre funkcií za behu programu

en: Switch to the %1 dictionary
sk: Prepne rozhranie do jazyka %1

en: Help on: %1
sk: Pomocník pre: %1

en:  Line: %1 Column: %2
sk:  Riadok: %1 Stĺpec: %2

en: scope
sk: rozsah

en: assignment
sk: priradenie

en: parenthesis
sk: zátvorky

en: mathematical operator
sk: matematický operátor

en: expression
sk: výraz

en: boolean operator
sk: pravdivostný operátor

en: learned command
sk: naučený príkaz

en: argument separator
sk: oddeľovač argumentov

en: command
sk: príkaz

en: controller command
sk: príkaz radiča

en: Could not change the language to %1.
sk: Nemôžem zmeniť jazyk na %1.

en: English [built in]
sk: Anglický [vstavaný]

en: untitled
sk: nepomenovaný

en: Save as Picture
sk: Uložiť ako obrázok

en: PNG Images
sk: PNG obrázky

[ctx: @title:window]
en: Save as SVG
sk: Uložiť ako SVG

en: Scalable Vector Graphics
sk: Scalable Vector Graphics (SVG)

[ctx: @title:window]
en: Save code as HTML
sk: Uložiť kód ako HTML

en: HTML documents
sk: HTML dokumenty

en: Input
sk: Vstup

en: Message
sk: Správa
