kturtle - en to sl translation catalogue (330 entries)

en: bold
sl: krepko

en: italic
sl: ležeče

en: underline
sl: podčrtano

en: overline
sl: nadčrtano

en: strikeout
sl: prečrtano

[ctx: @title:window]
en: Color Picker
sl: Izbirnik barv

en: Amount red:
sl: Količina rdeče:

en: Amount green:
sl: Količina zelene:

en: Amount blue:
sl: Količina modre:

en: &Copy to clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

en: &Paste to editor
sl: &Prilepi v urejevalnik

en: Write a command here and press enter...
sl: Sem vnesite ukaz in pritisnite Vnašalko ...

en: Console: quickly run single commands -- write a command here and press enter.
sl: Konzola: hitro zaganjajte posamezne ukaze – sem vnesite ukaz in pritisnite Vnašalko.

en: Console:
sl: Konzola:

en: <p style='white-space:pre'><b>ERROR:</b> %1</p>
sl: <p style='white-space:pre'><b>NAPAKA:</b> %1</p>

[ctx: @title:window]
en: Direction Chooser
sl: Izbirnik smeri

en: Command &type:
sl: Vrsta &ukaza:

en: &Previous direction:
sl: &Predhodna smer:

en: &New direction:
sl: &Nova smer:

en: Open
sl: Odpri

en: Turtle code files
sl: Datoteke s kodo

en: All files
sl: Vse datoteke

en: The file you try to open is not a valid KTurtle script, or is incompatible with this version of KTurtle.
    Cannot open %1
sl: Datoteka, ki jo poskušate odpreti, ni veljaven skript KTurtle ali pa ni združljiva s to različico programa.
    Ni mogoče odpreti %1

en: Could not save file.
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke.

en: Save As
sl: Shrani kot

en: The program you are currently working on is not saved. By continuing you may lose the changes you have made.
sl: Spremembe tega programa še niso shranjene. Če boste nadaljevali, boste izgubili vse te spremembe.

en: Unsaved File
sl: Datoteka ni shranjena

en: &Discard Changes
sl: &Zavrzi spremembe

[ctx: @title:window]
en: Errors
sl: Napake

en: In this list you find the error(s) that resulted from running your code.
    Good luck!
sl: Na tem seznamu najdete napake, ki so rezultat izvajanja vaše kode.
    Veliko sreče pri odpravljanju napak!

en: line
sl: vrstica

en: description
sl: opis

en: code
sl: koda

en: Hide Errors
sl: Skrij napake

en: No errors occurred yet.
sl: Prišlo ni še do nobene napake.

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Functions
sl: Funkcije

en: Tree
sl: Drevo

en: name
sl: ime

en: value
sl: vrednost

en: type
sl: vrsta

en: No variables
sl: Brez spremenljivk

en: parameters
sl: parametri

en: No learned functions
sl: Brez naučenih funkcij

[ctx: undefined type of a variable]
en: empty
sl: prazno

en: boolean
sl: logična vrednost

en: number
sl: število

en: string
sl: niz

en: None
sl: Brez

en: Cannot return outside a function.
sl: Izven funkcije ni mogoče vrniti rezultata.

en: The %1 command accepts no parameters.
sl: Ukaz %1 ne sprejema parametrov.

en: The %2 command was called with %3 but needs 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but needs %1 parameters.
sl[0]: Ukaz %2 je bil klican z %3, a potrebuje %1 parameter.
sl[1]: Ukaz %2 je bil klican z %3, a potrebuje %1 parametra.
sl[2]: Ukaz %2 je bil klican z %3, a potrebuje %1 parametre.
sl[3]: Ukaz %2 je bil klican z %3, a potrebuje %1 parametrov.

en: The %2 command was called with %3 but only accepts 1 parameter. | The %2 command was called with %3 but only accepts %1 parameters.
sl[0]: Ukaz %2 je bil klican z %3, a sprejme samo %1 parameter.
sl[1]: Ukaz %2 je bil klican z %3, a sprejme samo %1 parametra.
sl[2]: Ukaz %2 je bil klican z %3, a sprejme samo %1 parametre.
sl[3]: Ukaz %2 je bil klican z %3, a sprejme samo %1 parametrov.

en: The %1 command only accepts a string as its parameter.
sl: Ukaz %1 sprejme za svoj parameter samo niz.

en: The %1 command only accepts strings as its parameters.
sl: Ukaz %1 sprejme za svoje parametre samo nize.

en: The %1 command only accepts a number as its parameter.
sl: Ukaz %1 sprejme za svoj parameter samo število.

en: The %1 command only accepts numbers as its parameters.
sl: Ukaz %1 sprejme za svoje parametre samo števila.

en: The %1 command only accepts an answer as its parameter.
sl: Ukaz %1 sprejme za svoj parameter samo odgovor.

en: The %1 command only accepts answers as its parameters.
sl: Ukaz %1 sprejme za svoje parametre samo odgovore.

en: The variable '%1' was used without first being assigned to a value
sl: Spremenljivka »%1« je bila uporabljena, brez da bi ji bila dodeljena vrednost

en: An unknown function named '%1' was called
sl: Klicana je bila neznana funkcija »%1«

en: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3
sl: Funkcija »%1« je bila klicana z %2, vendar bi morala biti klicana z %3

[ctx: The function '%1' was called with %2, while it should be called with %3]
en: 1 parameter | %1 parameters
sl[0]: %1 parameter
sl[1]: %1 parametroma
sl[2]: %1 parametri
sl[3]: %1 parametri

en: ASSERT failed
sl: POTRDITEV ni bila uspešna

en: 'And' needs two variables
sl: »In« potrebuje dve spremenljivki

en: 'Or' needs two variables
sl: »Ali« potrebuje dve spremenljivki

en: I need something to do a not on
sl: Potrebno je nekaj, nad čimer se bo izvedla negacija

en: I cannot do a '==' without 2 variables
sl: Brez dveh spremenljivk ni mogoče uporabiti »==«

en: I cannot do a '!=' without 2 variables
sl: Brez dveh spremenljivk ni mogoče uporabiti »!=«

en: I cannot do a '>' without 2 variables
sl: Brez dveh spremenljivk ni mogoče uporabiti »>«

en: I cannot do a '<' without 2 variables
sl: Brez dveh spremenljivk ni mogoče uporabiti »<«

en: I cannot do a '>=' without 2 variables
sl: Brez dveh spremenljivk ni mogoče uporabiti »>=«

en: I cannot do a '<=' without 2 variables
sl: Brez dveh spremenljivk ni mogoče uporabiti »<=«

en: You need two numbers or string to do an addition
sl: Za seštevanje sta potrebni dve števili ali niza

en: You need two numbers to subtract
sl: Za odštevanje sta potrebni dve števili

en: You tried to subtract from a non-number, '%1'
sl: Poskušali ste odštevati od nečesa, kar ni število: »%1«

en: You tried to subtract a non-number, '%1'
sl: Poskušali ste odšteti nekaj, kar ni število: »%1«

en: You need two numbers to multiplicate
sl: Za množenje sta potrebni dve števili

en: You tried to multiplicate a non-number, '%1'
sl: Poskušali ste zmnožiti nekaj, kar ni število: »%1«

en: You tried to multiplicate by a non-number, '%1'
sl: Poskušali ste zmnožiti z nečim, kar ni število: »%1«

en: You need two numbers to divide
sl: Za deljenje sta potrebni dve števili

en: You tried to divide by zero
sl: Poskušali ste deliti z nič

en: You tried to divide a non-number, '%1'
sl: Poskušali ste deliti nekaj, kar ni število: »%1«

en: You tried to divide by a non-number, '%1'
sl: Poskušali ste deliti z nečim, kar ni število: »%1«

en: You need two numbers to raise a power
sl: Za potenciranje sta potrebni dve števili

en: The result of an exponentiation was too large
sl: Rezultat potenciranja je bil prevelik

en: You tried to raise a non-number to a power, '%1'
sl: Poskušali ste potencirati nekaj, kar ni število: »%1«

en: You tried to raise the power of a non-number, '%1'
sl: Poskušali ste potencirati z nečim, kar ni število: »%1«

en: You need one variable and a value or variable to do a '='
sl: Za uporabo »=« potrebujete spremenljivko in vrednost ali spremenljivko

en: The function '%1' is already defined.
sl: Funkcija »%1« je že določena.

en: Can't do a sqrt of a negative number
sl: Kvadratnega korena negativnega števila ni mogoče izračunati

en: Expected a command, instead got '%1'
sl: Pričakovan je bil ukaz in ne »%1«

en: Could not understand '%1'
sl: Ni bilo mogoče razumeti »%1«

en: A comma was expected here...
sl: Tu je bila pričakovana vejica ...

en: Did not expect '%1', instead expected the line to end after %2
sl: »%1« ni bil pričakovan. Po %2 je bil pričakovan konec vrstice

en: Expected an assignment, '=', after the variable '%1'
sl: Po spremenljivki »%1« je bila pričakovana dodelitev »=«

en: Did not expect '%1', instead expected a closing parenthesis, ')'
sl: »%1« ni bil pričakovan. Pričakovan je bil zaklepaj »)«

en: Expected 'to' after 'for'
sl: Po »za« je bil pričakovan »do«

en: Expected a name for a command after 'learn' command
sl: Za ukazom »nauči_se« je bilo pričakovano ime

en: You cannot put '%1' here.
sl: Sem ne morete postaviti »%1«.

en: Text string was not properly closed, expected a double quote, ' " ', to close the string.
sl: Niz besedila ni bil pravilno zaključen. Za zaključek niza je bil pričakovan dvojni narekovaj zgoraj »"«.

en: 'for' was called wrongly
sl: »za« ni bil klican pravilno

en: Expected a scope after the 'learn' command
sl: Za ukazom »nauči_se« je bil pričakovan obseg

[ctx: You are about to translate the 'Exit' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: exit
sl: izhod

[ctx: You are about to translate the 'If' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: if
sl: če

[ctx: You are about to translate the 'Else' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: else
sl: sicer

[ctx: You are about to translate the 'Repeat' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: repeat
sl: ponavljaj

[ctx: You are about to translate the 'While' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: while
sl: dokler

[ctx: You are about to translate the 'For' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: for
sl: za

[ctx: You are about to translate the 'To' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: to
sl: do

[ctx: You are about to translate the 'Step' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: step
sl: korak

[ctx: You are about to translate the 'Break' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: break
sl: prekini

[ctx: You are about to translate the 'Return' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: return
sl: vrni se

[ctx: You are about to translate the 'Wait' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: wait
sl: čakaj

[ctx: You are about to translate the 'Assert' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: assert
sl: izjavi

[ctx: You are about to translate the 'And' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: and
sl: in

[ctx: You are about to translate the 'Or' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: or
sl: ali

[ctx: You are about to translate the 'Not' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: not
sl: ne

[ctx: You are about to translate the 'Learn' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: learn
sl: nauči_se

[ctx: You are about to translate the 'Reset' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: reset
sl: ponastavi

[ctx: You are about to translate the 'Clear' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: clear
sl: počisti

[ctx: You are about to translate the 'Center' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: center
sl: sredina

[ctx: You are about to translate the 'Go' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: go
sl: pojdi

[ctx: You are about to translate the 'GoX' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: gox
sl: pojdi_x

[ctx: You are about to translate the 'GoX' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: gx
sl: px

[ctx: You are about to translate the 'GoY' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: goy
sl: pojdi_y

[ctx: You are about to translate the 'GoY' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: gy
sl: py

[ctx: You are about to translate the 'Forward' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: forward
sl: naprej

[ctx: You are about to translate the 'Forward' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: fw
sl: np

[ctx: You are about to translate the 'Backward' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: backward
sl: nazaj

[ctx: You are about to translate the 'Backward' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: bw
sl: nz

[ctx: You are about to translate the 'Direction' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: direction
sl: smer

[ctx: You are about to translate the 'Direction' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: dir
sl: sm

[ctx: You are about to translate the 'TurnLeft' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: turnleft
sl: obrni_levo

[ctx: You are about to translate the 'TurnLeft' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: tl
sl: obl

[ctx: You are about to translate the 'TurnRight' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: turnright
sl: obrni_desno

[ctx: You are about to translate the 'TurnRight' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: tr
sl: obd

[ctx: You are about to translate the 'PenWidth' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: penwidth
sl: širina_pisala

[ctx: You are about to translate the 'PenWidth' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: pw
sl: šp

[ctx: You are about to translate the 'PenUp' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: penup
sl: pisalo_gor

[ctx: You are about to translate the 'PenUp' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: pu
sl: pg

[ctx: You are about to translate the 'PenDown' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: pendown
sl: pisalo_dol

[ctx: You are about to translate the 'PenColor' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: pencolor
sl: barva_pisala

[ctx: You are about to translate the 'PenColor' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: pc
sl: bpi

[ctx: You are about to translate the 'CanvasColor' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: canvascolor
sl: barva_platna

[ctx: You are about to translate the 'CanvasColor' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: cc
sl: kp

[ctx: You are about to translate the 'CanvasSize' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: canvassize
sl: velikost_platna

[ctx: You are about to translate the 'CanvasSize' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: cs
sl: vpl

[ctx: You are about to translate the 'SpriteShow' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: spriteshow
sl: prikaži

[ctx: You are about to translate the 'SpriteShow' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: ss
sl: pž

[ctx: You are about to translate the 'SpriteHide' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: spritehide
sl: skrij

[ctx: You are about to translate the 'SpriteHide' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: sh
sl: sž

[ctx: You are about to translate the 'Print' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: print
sl: natisni

[ctx: You are about to translate the 'FontSize' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: fontsize
sl: velikost_pisave

[ctx: You are about to translate the 'Random' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: random
sl: naključno

[ctx: You are about to translate the 'Random' COMMAND ALIAS, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: rnd
sl: nklj

[ctx: You are about to translate the 'GetX' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: getx
sl: dobi_x

[ctx: You are about to translate the 'GetY' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: gety
sl: dobi_y

[ctx: You are about to translate the 'Message' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: message
sl: sporočilo

[ctx: You are about to translate the 'Ask' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: ask
sl: vprašaj

[ctx: You are about to translate the 'Cos' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: cos
sl: kos

[ctx: You are about to translate the 'ArcTan' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: arctan
sl: ark_tan

[ctx: You are about to translate the 'ArcSin' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: arcsin
sl: ark_sin

[ctx: You are about to translate the 'ArcCos' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: arccos
sl: ark_kos

[ctx: You are about to translate the 'Sqrt' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: sqrt
sl: koren

[ctx: You are about to translate the 'Round' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: round
sl: zaokroži

[ctx: You are about to translate the 'GetDirection' COMMAND, there are some rules on how to translate it.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn how to properly translate it.]
en: getdirection
sl: dobi_smer

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: triangle
sl: trikotnik

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: curly
sl: kodri

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: arrow
sl: puščica

[ctx: This is an EXAMPLE NAME in KTurtle.Please see https://edu.kde.org/kturtle/translator.php to learn know how to properly translate it.]
en: flower
sl: roža

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
sl: Primeri

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (canvas)
en: &Canvas
sl: Platno

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
sl: Zaženi

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
sl: Hitrost izvajanja

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (language)
en: &Script Language
sl: Jezik &skripta

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: KTurtle is an educational programming environment that aims to make learning how to program as easy as possible. To achieve this KTurtle makes all programming tools available from the user interface. The programming language used is TurtleScript which allows its commands to be translated.
sl: KTurtle je izobraževalno okolje za programiranje, ki poskuša čimbolj poenostaviti učenje programiranja. V ta namen so v programu KTurtle vsa programerska orodja na voljo v uporabniškem vmesniku. Uporablja se programski jezik TurtleScript, ki omogoča prevajanje ukazov v aktivnosti želvice.

en: Initiator and core developer
sl: Pobudnik in glavni razvijalec

en: Core developer
sl: Glavni razvijalec

en: File or URL to open (in the GUI mode)
sl: Datoteka ali naslov URL za odprtje (v grafičnem načinu)

en: Starts KTurtle in D-Bus mode (without a GUI), good for automated unit test scripts
sl: Zažene KTurtle v načinu D-Bus (brez grafičnega vmesnika), kar je uporabno za samodejne preizkuse enot

en: Starts KTurtle in testing mode (without a GUI), directly runs the specified local file
sl: Zažene KTurtle v načinu preizkušanja (brez grafičnega vmesnika), neposredno zažene navedeno krajevno datoteko

en: Specifies the localization language by a language code, defaults to "en_US" (only works in testing mode)
sl: Z jezikovno kodo določa jezik. Privzeto je to »en_US« (deluje le v načinu preizkušanja)

note: i18n("Only tokenizes the turtle code (only works in testing mode)")));
en: Translates turtle code to embeddable C++ example strings (for developers only)
sl: Prevede kodo TurtleScript v vgradljive vzorčne nize C++ (le za razvijalce)

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
sl: Pripravljen

en: Create a new file
sl: Ustvari novo datoteko

en: New File: Create a new file
sl: Nova datoteka: ustvari novo datoteko

en: Open an existing file
sl: Odpri obstoječo datoteko

en: Open File: Open an existing file
sl: Odpri datoteko: odpri obstoječo datoteko

en: Open a recently used file
sl: Odpri nedavno uporabljeno datoteko

en: Open Recent File: Open a recently used file
sl: Odpri nedavno datoteko: odpri nedavno uporabljeno datoteko

en: Get more examples...
sl: Dobi dodatne primere...

en: Save the current file to disk
sl: Shrani trenutno datoteko na disk

en: Save File: Save the current file to disk
sl: Shrani datoteko: shrani trenutno datoteko na disk

en: Save the current file under a different name
sl: Shrani trenutno datoteko z drugim imenom

en: Save File As: Save the current file under a different name
sl: Shrani datoteko kot: shrani trenutno datoteko z drugim imenom

en: Export to &HTML...
sl: Izvozi v &HTML...

en: Export the contents of the editor as HTML
sl: Izvozi vsebino urejevalnika v HTML

en: Export to HTML: Export the contents of the editor as HTML
sl: Izvozi v HTML: izvozi vsebino urejevalnika v HTML

en: Print the code
sl: Natisni kodo

en: Print: Print the code
sl: Natisni: natisni kodo

en: Quit KTurtle
sl: Končaj KTurtle

en: Quit: Quit KTurtle
sl: Končaj: končaj KTurtle

en: Undo a change in the editor
sl: Razveljavi spremembo v urejevalniku

en: Undo: Undo a change in the editor
sl: Razveljavi: razveljavi spremembo v urejevalniku

en: Redo a previously undone change in the editor
sl: Uveljavi predhodno razveljavljeno spremembo v urejevalniku

en: Redo: Redo a previously undone change in the editor
sl: Uveljavi: uveljavi predhodno razveljavljeno spremembo v urejevalniku

en: Cut the selected text to the clipboard
sl: Izreži izbrano besedilo na odložišče

en: Cut: Cut the selected text to the clipboard
sl: Izreži: izreži izbrano besedilo na odložišče

en: Copy the selected text to the clipboard
sl: Kopiraj izbrano besedilo na odložišče

en: Copy: Copy the selected text to the clipboard
sl: Kopiraj: kopiraj izbrano besedilo na odložišče

en: Paste the clipboard's content into the current selection
sl: Prilepi vsebino odložišča v trenutni izbor

en: Paste: Paste the clipboard's content into the current selection
sl: Prilepi: prilepi vsebino odložišča v trenutni izbor

en: Select all the code in the editor
sl: Izberi vso kodo v urejevalniku

en: Select All: Select all the code in the editor
sl: Izberi vse: izberi vso kodo v urejevalniku

en: Overwrite Mode
sl: Način prepisovanja

en: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
sl: Preklopi med načinoma vstavljanja in prepisovanja

en: Overwrite Mode: Toggle between the 'insert' and 'overwrite' mode
sl: Način prepisovanja: preklopi med načinoma vstavljanja in prepisovanja

en: Search through the code in the editor
sl: Išči po kodi v urejevalniku

en: Find: Search through the code in the editor
sl: Najdi: išči po kodi v urejevalniku

en: Continue searching through the code in the editor
sl: Nadaljuj iskanje po kodi v urejevalniku

en: Find Next: Continue searching through the code in the editor
sl: Najdi naslednje: nadaljuj iskanje po kodi v urejevalniku

en: Continue searching backwards through the code in the editor
sl: Nadaljuj iskanje po kodi v urejevalniku v nasprotni smeri

en: Find Previous: Continue searching backwards through the code in the editor
sl: Najdi predhodno: nadaljuj iskanje po kodi v urejevalniku v nasprotni smeri

en: Export to &Image (PNG)...
sl: Izvozi v sl&iko (PNG) ...

en: Export the current canvas to a PNG raster image
sl: Izvozi trenutno platno v rastrsko sliko PNG

en: Export to PNG: Export the current canvas to a PNG raster image
sl: Izvozi v PNG: izvozi trenutno platno v rastrsko sliko PNG

en: Export to &Drawing (SVG)...
sl: Izvozi v &risbo (SVG)...

en: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
sl: Izvozi trenutno platno v raztegljivo vektorsko grafiko SVG

en: Export to SVG: Export the current canvas to Scalable Vector Graphics
sl: Izvozi v SVG: izvozi trenutno platno v raztegljivo vektorsko grafiko

en: &Print Canvas...
sl: Natisni platno...

en: Print the canvas
sl: Natisni platno

en: Print: Print the canvas
sl: Natisni: natisni platno

en: Execute the program
sl: Izvedi program

en: Run: Execute the program
sl: Zaženi: izvedi program

en: &Pause
sl: &Premor

en: Pause execution
sl: Naredi premor izvajanja

en: Pause: Pause execution
sl: Premor: naredi premor izvajanja

en: &Abort
sl: Prekini

en: Stop executing program
sl: Zaustavi izvajanje programa

en: Abort: Stop executing program
sl: Prekini: zaustavi izvajanje programa

note: i18n("&Indent"), "format-indent-more", CTRL+Key_I, this, SLOT(slotIndent()), ac, "edit_indent"); i18n("&Unindent"), "format-indent-less", CTRL+SHIFT+Key_I, this, SLOT(slotUnIndent()), ac, "edit_unindent"); i18n("Cl&ean Indentation"), 0, 0, this, SLOT(slotCleanIndent()), ac, "edit_cleanIndent"); i18n
en: &Direction Chooser...
sl: Izbirnik smeri...

en: Shows the direction chooser dialog
sl: Prikaže pogovorno okno za izbiranje smeri

en: Direction Chooser: Show the direction chooser dialog
sl: Izbirnik smeri: prikaži pogovorno okno za izbiranje smeri

en: &Color Picker...
sl: Izbirnik barve...

en: Shows the color picker dialog
sl: Prikaže pogovorno okno izbirnika barv

en: Color Picker: Show the color picker dialog
sl: Izbirnik barve: prikaže pogovorno okno za izbiranje barve

en: Show &Editor
sl: Pokaži &urejevalnik

en: Show or hide the Code Editor
sl: Pokaži ali skrij urejevalnik kode

en: Show Code Editor: Show or hide the Code Editor
sl: Pokaži urejevalnik kode: pokaži ali skrij urejevalnik kode

en: Show &Inspector
sl: Pokaži nadzorn&ik

en: Show or hide the Inspector
sl: Pokaži ali skrij nadzornik

en: Show Inspector: Show or hide the Inspector
sl: Pokaži nadzornik: pokaži ali skrij nadzornik

en: Show E&rrors
sl: Pokaži napake

en: Show or hide the Errors tab
sl: Pokaži ali skrij zavihek Napake

en: Show Errors: Show or hide the Errors tab
sl: Pokaži napake: pokaži ali skrij zavihek Napake

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
sl: Pokaži š&tevilke vrstic

en: Turn the line numbers on/off in the editor
sl: Preklopi prikaz številk vrstic v urejevalniku

en: Show Line Numbers: Turn the line numbers on/off in the editor
sl: Pokaži številke vrstic: preklopi prikaz številk vrstic v urejevalniku

en: Get help on the command under the cursor
sl: Dobi pomoč za ukaz pod kazalko

en: Context Help: Get help on the command under the cursor
sl: Vsebinska pomoč: dobi pomoč za ukaz pod kazalko

en: Help
sl: Pomoč

en: Help: Open manual for KTurtle
sl: Pomoč: odpri priročnik za KTurtle

en: Console
sl: Konzola

en: Execute
sl: Izvedi

en: Execute: Executes the current line in the console
sl: Izvedi: izvede trenutno vrstico v konzoli

en: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
sl: Izvedite program ali uporabite spustni meni za izbor hitrosti izvajanja

en: Run: Execute the program, or use the drop down menu to select the run speed
sl: Zaženi: izvedite program ali uporabite spustni meni za izbor hitrosti izvajanja

[ctx: @option:radio]
en: Full Speed (&no highlighting and inspector)
sl: Najhitreje (brez poudarjanja in nadzornika)

en: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
sl: Zaženi program s polno hitrostjo in z onemogočenim poudarjanjem in nadzornikom

en: Full Speed: Run the program at full speed, with highlighting and inspector disabled
sl: Najhitreje: zaženi program s polno hitrostjo in z onemogočenim poudarjanjem in nadzornikom

[ctx: @option:radio]
en: &Full Speed
sl: Najhitreje

en: Run the program at full speed
sl: Zaženi program s polno hitrostjo

en: Full Speed: Run the program at full speed
sl: Najhitreje: zaženi program s polno hitrostjo

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: &Slow
sl: Počasi

en: Run the program at a slow speed
sl: Zaženi program s počasno hitrostjo

en: Slow Speed: Run the program at a slow speed
sl: Počasi: zaženi program s počasno hitrostjo

[ctx: @option:radio]
en: S&lower
sl: Počasneje

en: Run the program at a slower speed
sl: Zaženi program s počasnejšo hitrostjo

en: Slower Speed: Run the program at a slower speed
sl: Počasneje: zaženi program s počasnejšo hitrostjo

[ctx: @option:radio]
en: Sl&owest
sl: Najpočasneje

en: Run the program at the slowest speed
sl: Zaženi program z najnižjo hitrostjo

en: Slowest Speed: Run the program at the slowest speed
sl: Najpočasneje: zaženi program z najnižjo hitrostjo

[ctx: @option:radio]
en: S&tep-by-Step
sl: Korak po korakih

en: Run the program one step at a time
sl: Zaženi program po korakih

en: Step Speed: Run the program one step at a time
sl: Po korakih: zaženi program po korakih

en: Canvas: This is where the turtle moves and draws when the program is running
sl: Platno: tu se želva premika in med izvajanjem programa riše

en: E&rrors
sl: Napake

en: &Editor
sl: Ur&ejevalnik

en: Editor: Write your KTurtle commands here
sl: Urejevalnik: sem napišite ukaze

en: &Inspector
sl: Nadzorn&ik

en: Inspector: See information about variables and functions when the program runs
sl: Nadzornik: med izvajanjem programa si oglejte podatke o spremenljivkah in funkcijah

en: Switch to the %1 dictionary
sl: Preklopi na slovar %1

en:  OVR
sl:  PRE

en:  INS
sl:  VST

en: <nothing under cursor>
sl: <pod kazalko ni ničesar>

en: Help on: %1
sl: Pomoč glede: %1

en:  Line: %1 Column: %2
sl:  Vrstica: %1 Stolpec: %2

en: "%1" <%2>
sl: »%1« <%2>

en: <variable>
sl: <spremenljivka>

en: <number>
sl: <število>

en: <comment>
sl: <opomba>

en: <string>
sl: <niz>

en: scope
sl: obseg

en: assignment
sl: dodelitev

en: parenthesis
sl: oklepaji

en: mathematical operator
sl: matematični operator

en: expression
sl: izraz

en: boolean operator
sl: logični operator

en: learned command
sl: naučen ukaz

en: argument separator
sl: ločilnik argumentov

en: command
sl: ukaz

en: controller command
sl: nadzorni ukaz

en: Could not change the language to %1.
sl: Jezika ni bilo mogoče spremeniti v %1.

en: English [built in]
sl: Angleško [vgrajeno]

en: untitled
sl: brez naslova

en: Save as Picture
sl: Shrani kot sliko

en: PNG Images
sl: Slike PNG

[ctx: @title:window]
en: Save as SVG
sl: Shrani kot SVG

en: Scalable Vector Graphics
sl: Raztegljiva vektorska grafika

[ctx: @title:window]
en: Save code as HTML
sl: Shrani kodo kot HTML

en: HTML documents
sl: Dokumenti HTML

en: Input
sl: Vhod

en: Message
sl: Sporočilo
