kturtle - en to tg translation catalogue (5 entries)

en: Unsaved File
tg: Файл нигоҳ дошта нашуд

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
tg: Намоиши &миқдори хатҳо

en:  Line: %1 Column: %2
tg:  Хат: %1 Сутун: %2

en: Input
tg: Ворид намудан

en: Message
tg: Ахборот
