kturtle - en to ug translation catalogue (60 entries)

en: bold
ug: توم

en: italic
ug: يانتۇ

en: underline
ug: ئاستى سىزىق

en: overline
ug: ئۈستى سىزىق

en: &Copy to clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر(&C)

en: Open
ug: ئاچ

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

en: &Discard Changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى تاشلىۋەت(&D)

en: line
ug: قۇر

en: description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: code
ug: كودى

en: Hide Errors
ug: خاتالىقلارنى يوشۇر

en: Variables
ug: ئۆزگەرگۈچىلەر

en: Functions
ug: فۇنكسىيىلەر

en: Tree
ug: دەرەخ

en: name
ug: ئاتى

en: value
ug: قىممىتى

en: type
ug: تىپى

[ctx: undefined type of a variable]
en: empty
ug: بوش

en: boolean
ug: لوگىكىلىق قىممەت

en: number
ug: نومۇر

en: string
ug: تېكىست

en: None
ug: يوق

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
ug: مىساللار(&E)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
ug: ئىجرا قىل(&R)

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
ug: ئىجرا تېزلىكى(&R)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ug: قوراللار(&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ug: ياردەم(&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Core developer
ug: غوللۇق ئىجادىيەتچىلەر

[ctx: @info:status the application is ready for commands]
en: Ready
ug: تەييار

en: Open a recently used file
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن ھۆججەتنى ئاچىدۇ

en: Cut the selected text to the clipboard
ug: تاللىغان تېكىستنى كېسىپ چاپلاش تاختىسىغا قوي

en: Copy the selected text to the clipboard
ug: تاللىغان تېكىستنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Execute the program
ug: پروگراممىنى ئىجرا قىلىدۇ

en: Run: Execute the program
ug: ئىجرا قىلىش: بۇ پروگراممىنى ئىجرا قىلىدۇ

en: &Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا(&P)

en: &Abort
ug: توختات(&A)

note: i18n("Show &Console"), this); actionCollection()->addAction("show_console", a); a->setStatusTip(i18n("Show or hide the interactive Console tab")); a->setWhatsThis(i18n("Show Console: Show or hide the interactive Console tab")); a->setCheckable(true); a->setChecked(false); connect(a, SIGNAL(toggled(b
en: Show &Line Numbers
ug: قۇر نومۇرىنى كۆرسەت(&L)

en: Help
ug: ياردەم

en: Console
ug: تىزگىن سۇپا

en: Execute
ug: ئىجرا قىل

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: &Slow
ug: ئاستا(&S)

en: &Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ(&E)

en: "%1" <%2>
ug: «%1» <%2>

en: <variable>
ug: <ئۆزگەرگۈچى>

en: <number>
ug: <تەرتىپ نومۇرى>

en: <comment>
ug: <ئىزاھات>

en: <string>
ug: <تېكىست>

en: scope
ug: دائىرە

en: command
ug: بۇيرۇق

en: untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Save as Picture
ug: سۈرەتكە ساقلا

en: PNG Images
ug: PNG سۈرەتلىرى

en: Input
ug: كىرگۈز

en: Message
ug: ئۇچۇر
