kubrick - en to cs translation catalogue (155 entries)

en: Front View
cs: Pohled na přední část

en: Back View
cs: Pohled na zadní část

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
cs: NA UKÁZKU - Abyste si mohli začít hrát, stačí, když kliknete kamkoli

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own...
cs: Promiňte, ale v tomto okamžiku se s kostkou nedá zamíchat. Počet možných zamíchání je nastaven na nulu. Prosím, zvolte počet míchání v dialogu voleb v hlavní nabídce. Položka Hra -> Vybrat typ hlavolamu -> Udělejte si vlastní...

en: New Puzzle
cs: Nový hlavolam

en: Load Puzzle
cs: Načíst hlavolam

en: Kubrick Game Files (*.kbk)
cs: Soubory hry Kubrick (*.kbk)

en: The file '%1' is not a valid Kubrick game-file.
cs: Soubor '%1' není platným souborem hry Kubrick.

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
cs: Tato kostka nebyla ještě zamíchána. Proto taky není co řešit.

en: Solve the Cube
cs: Řešit kostku

en: Restart Puzzle (Undo All)
cs: Začít znovu s řešením hlavolamu (Vše zpět)

en: Redo All
cs: Vše znovu

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
cs: Promiňte, ale nelze najít platný Kubrick demosoubor nazývaný %1. Měl by být nainstalován v podadresáři 'apps/kubrick'.

en: File Not Found
cs: Soubor nenalezen

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
cs: Pouze jeden z vašich rozměrů může být šířkou kostky.

en: Cube Options
cs: Možnosti nastavení kostky

en: Save Puzzle
cs: Uložit hlavolam

en: You have no moves to undo.
cs: Žádné tahy, které by se daly vrátit zpět .

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
cs: Žádné tahy, které by se daly opakovat.
    
    To se může stát, když jste žádný tah nevrátil zpět, nebo jste je všechny nechal zopakovat, nebo je tu důvodem to, že všechny předtím navrácené tahy jsou vždy, když uděláte nový tah a použijete k tomu klávesnici nebo myš, automaticky smazány.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
cs: Kostka právě provádí vykreslované pohyby, nebo je spuštěno demo.
    
    Prosím, počkejte nebo klikněte na kostku, abyste to demo zastavil.

en: Sorry, too busy.
cs: Promiňte, příliš zaneprázdněn.

[ctx: @title:window]
en: Rubik's Cube Options
cs: Možnosti nastavení Rubikovy kostky

en: Cube dimensions:
cs: Rozměry kostky:

en: Moves per shuffle (difficulty):
cs: Počet pohybů na jedno promíchání (obtížnost):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
cs: Rozměry kostky: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
cs: Počet pohybů na jedno promíchání (obtížnost): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own...'</nobr> to set the above options.</i>
cs: <i>Prosím, použijte <nobr>'Vybrat typ hlavolamu -> Udělejte si vlastní...'</nobr> pro nastavení výše uvedených voleb.</i>

en: Watch shuffling in progress?
cs: Dívat se na průběh míchání?

en: Watch your moves in progress?
cs: Dívat se na průběh vašich pohybů?

en: Speed of moves:
cs: Rychlost pohybů:

en: % of bevel on edges of cubies:
cs: % úkosu na okrajích kostek:

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
cs: Můžete si zvolit jakoukoli velikost kostky (nebo cihly) až po 6x6x6, ale pouze jedna strana může mít rozměr 1 (jinak by se hlavolam stal jednoduchým). Nejsnadnější hlavolam je 2x2x1 a 3x3x1 je dobrý na rozehřání před původní Rubikovou kostkou, která je 3x3x3. Jednoduché hlavolamy mají od dvou do pěti pohybů. Složitý hlavolam 3x3x3 má od deseti do dvaceti pohybů. Nebo si také můžete vybrat nulové zamíchání, a pak kostku zamíchat vlastnoručně, možná pro přítele, aby ji vyřešil.
    Jiné volby určují, zda se na míchání můžete dívat a/nebo sledovat své vlastní pohyby a dále, jak rychlá je animace. Volba zkosení ovlivňuje vzhled malých kostek. Zkuste ji nastavit na 30 a uvidíte, co se tím myslí.

en: HELP: Rubik's Cube Options
cs: NÁPOVĚDA: Volby Rubikovy kostky

en: Welcome to Kubrick
cs: Vítejte v programu Kubrick

en: 2x2x1 mat, 1 move
cs: Podložka 2x2x1, 1 pohyb

en: 2x2x1 mat, 2 moves
cs: Podložka 2x2x1, 2 pohyby

en: 2x2x1 mat, 3 moves
cs: Podložka 2x2x1, 3 pohyby

en: 2x2x2 cube, 2 moves
cs: Kostka 2x2x2, 2 pohyby

en: 2x2x2 cube, 3 moves
cs: Kostka 2x2x2, 3 pohyby

en: 2x2x2 cube, 4 moves
cs: Kostka 2x2x2, 4 pohyby

en: 3x3x1 mat, 4 moves
cs: Podložka 3x3x1, 4 pohyby

en: 3x3x3 cube, 3 moves
cs: Kostka 3x3x3, 3 pohyby

en: 3x3x3 cube, 4 moves
cs: Kostka 3x3x3, 4 pohyby

en: 4x4x4 cube, 4 moves
cs: Kostka 4x4x4, 4 pohyby

en: 5x5x5 cube, 4 moves
cs: Kostka 5x5x5, 4 pohyby

en: 6x3x2 brick, 4 moves
cs: Cihla 6x3x2, 4 pohyby

en: 3x3x3 cube, 7 moves
cs: Kostka 3x3x3, 7 pohybů

en: 4x4x4 cube, 5 moves
cs: Kostka 4x4x4, 5 pohybů

en: 5x5x5 cube, 6 moves
cs: Kostka 5x5x5, 6 pohybů

en: 6x6x6 cube, 6 moves
cs: Kostka 6x6x6, 6 pohybů

en: 6x4x1 mat, 9 moves
cs: Podložka 6x4x1, 9 pohybů

en: 6x3x2 brick, 6 moves
cs: Cihla 6x3x2, 6 pohybů

en: 3x3x3 cube, 12 moves
cs: Kostka 3x3x3, 12 pohybů

en: 3x3x3 cube, 15 moves
cs: Kostka 3x3x3, 15 pohybů

en: 3x3x3 cube, 20 moves
cs: Kostka 3x3x3, 20 pohybů

en: 4x4x4 cube, 12 moves
cs: Kostka 4x4x4, 12 pohybů

en: 5x5x5 cube, 15 moves
cs: Kostka 5x5x5, 15 pohybů

en: 6x6x6 cube, 25 moves
cs: Kostka 6x6x6, 25 pohybů

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
cs: S Rubikovou kostkou se dá pohnout a vytvořit přitom mnoho zajímavých vzorů. Zde je jich několik z klasické knihy Davida Singmastera 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', s. 47-49, vydané v roce 1981. Poté, co byl vzor vytvořen, můžete použít krok vedoucí k jeho řešení (ve výchozím nastavení klávesa S), abyste pohyby vracel zpět anebo opakoval, jak je vám libo.

en: Info
cs: Informace

en: 3x3x3, 6 Spot
cs: 3x3x3, 6 Tečka

en: 3x3x3, 4 Spot
cs: 3x3x3, 4 Tečka

en: 3x3x3, Snake
cs: 3x3x3, Had

en: 3x3x3, Worm
cs: 3x3x3, Červ

en: 3x3x3, Tricolor
cs: 3x3x3, Trikolóra

en: 3x3x3, Double Cube
cs: 3x3x3, Dvojitá kostka

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
cs: <qt>Matematikové spočítali, že kostku 3x3x3 lze zamíchat do 43,252,003,274,489,856,000 různých vzorů. Domnívají se, že všechny polohy se dají vyřešit 20ti pohyby nebo ještě rychleji. Způsob, jak to udělat (dosud neobjevený), se nazývá Boží algoritmus.<br><br>Je známo hodně způsobů, které jsou zdlouhavější. Podívejte se na dva články na Wikipedii, které se týkají Rubikovy kostky (Rubik's Cube ) a nejlepších způsobů jejího řešení (Optimal Solutions for Rubik's Cube).<br><br>Několik způsobů soustavně pracuje s postavením řešení na současném složení jedné vrstvy, za použití sledu pohybů, které řeší několik částí, aniž by zpřeházely to, co již bylo hotové. "Řešení pro začátečníky", které je zde názorně předvedeno, vychází z tohoto přístupu. Snad přes 100 pohybů vyřeší kostku, která je zamíchána dvaceti.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
cs: 3x3x3 Vrstva 1, Nejprve okraje

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
cs: 3x3x3 Vrstva 2, Okraj ze zdola vpravo

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
cs: 3x3x3 Vrstva 2, Okraj ze zdola vlevo

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
cs: 3x3x3 Vrstva 3, Obrátit kousky okrajů

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
cs: 3x3x3 Vrstva 3, Umístit rohy

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
cs: 3x3x3 Vrstva 3, Stočit rohy

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
cs: 3x3x3 Vrstva 3, Umístit okraje a HOTOVO!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
cs: Kostka 3x3x3, Úplné řešení

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
cs: 3x3x3 Vyměnit dvě dvojice okrajů

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
cs: 3x3x3 Narovnat dva rohy

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
cs: 3x3x3 Obrátit dva okraje

en: &New Puzzle
cs: &Nový hlavolam

en: Start a new puzzle.
cs: Začít s novým hlavolamem.

en: Finish the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
cs: Skončit s hlavolamem, na němž pracujete, a začít s novým hlavolamem, který bude mít stejné rozměry a počet zamíchání.

en: &Load Puzzle...
cs: &Načíst hlavolam...

en: Reload a saved puzzle from a file.
cs: Znovu načíst uložený hlavolam ze souboru.

en: Reload a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
cs: Znovu načíst hlavolam uložený předtím do souboru; včetně jeho rozměrů, nastavení, nynějšího stavu a historie pohybů.

en: &Save Puzzle...
cs: &Uložit hlavolam...

en: Save the puzzle on a file.
cs: Uložit hlavolam do souboru.

en: Save the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
cs: Uložit hlavolam do souboru včetně jeho rozměrů, nastavení, nynějšího stavu a historie pohybů.

en: &Save Puzzle As...
cs: &Uložit hlavolam jako...

en: Restart &Puzzle...
cs: Začít znovu s řešením &hlavolamu...

en: Undo all previous moves and start again.
cs: Vzít zpět všechny předchozí pohyby a začít znovu.

en: Undo the last move.
cs: Vzít zpět poslední pohyb.

en: Redo a previously undone move.
cs: Znovu pohyb předtím vrácený zpět.

en: Redo a previously undone move (repeatedly from the start if required).
cs: Znovu pohyb předtím vrácený zpět (opakovaně od začátku, je-li požadováno).

en: Show the solution of the puzzle.
cs: Ukázat řešení hlavolamu.

en: Show the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
cs: Ukázat řešení hlavolamu tím, že se vrátí všechny pohyby, při nichž byla kostka zamíchána, zpět, a poté se zase stejným způsobem zamíchá znovu.

en: Main &Demo
cs: Hlavní &demo

en: Run a demonstration of puzzle moves.
cs: Spustit předvedení pohybů hlavolamu.

en: Run a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
cs: Spustit předvedení pohybů hlavolamu, ve které jsou kostky, cihly a podložky míchány a řešeny.

en: Realign Cube
cs: Přeuspořádat kostku

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together.
cs: Přeuspořádat kostku tak, že vrchní, přední a pravá stěna jsou společně viditelné.

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
cs: Přeuspořádat kostku tak, že vrchní, přední a pravá stěna jsou společně viditelné a osy kostky jsou souběžné s osami xyz. Toto udělá pohyby s pomocí klávesnice patřičně užitečné.

en: Singmaster Moves
cs: Singmasterovy pohyby

en: This area shows Singmaster moves.
cs: V této oblasti se ukazují Singmasterovy pohyby.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
cs: V této oblasti se ukazuje jednoduché ovládání pohybů. Jsou založeny na písmenech RLFBUD, která v angličtině představují pravou, levou, přední, zadní, horní a dolní stěnu. Při obvyklém pohledu na kostku představují písmena RFU pohyby tří viditelných stěn ve směru hodinových ručiček a LBD se jeví jako jako pohyby skrytých stěn proti směru hodinových ručiček. Obrácení pohybu prováděného písmenem způsobí přidání ' (apostrof) k písmenu. Pro pohyb vnitřních částí přidejte před písmeno nejbližší stěny tečky.

en: &Easy
cs: &Snadný

en: &Not So Easy
cs: &Ne tak snadný

en: &Hard
cs: &Náročný

en: &Very Hard
cs: &Velmi náročný

en: Make your own...
cs: Udělejte si vlastní...

en: 1 Cube
cs: 1 kostka

en: Show one view of this cube.
cs: Zobrazit jeden pohled na tuto kostku.

en: Show one view of this cube, from the front.
cs: Zobrazit jeden pohled na tuto kostku - zepředu.

en: 2 Cubes
cs: 2 kostky

en: Show two views of this cube.
cs: Zobrazit dva pohledy na tuto kostku.

en: Show two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
cs: Ukázat dva pohledy na tuto kostku - zepředu a zezadu. Oběma lze otáčet.

en: 3 Cubes
cs: 3 kostky

en: Show three views of this cube.
cs: Zobrazit tři  pohledy na tuto kostku.

en: Show three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
cs: Ukázat tři pohledy na tuto kostku - jeden velký: zepředu, a dva malé: zepředu a zezadu. Jenom velkým lze otáčet.

en: &Watch Shuffling
cs: &Sledovat míchání

en: Watch Your &Own Moves
cs: Sledovat své &vlastní pohyby

en: Kubri&ck Game Settings
cs: Nastavení hry Kubri&ck

en: Keyboard S&hortcut Settings
cs: Nastavení klá&vesových zkratek

en: X Axis
cs: Osa x

en: Y Axis
cs: Osa y

en: Z Axis
cs: Osa z

en: Slice %1
cs: Stěna %1

en: Turn whole cube
cs: Otočit celou kostkou

en: Anti-clockwise
cs: Proti směru hodinových ručiček

en: Clockwise
cs: Ve směru hodinových ručiček

en: Move 'Up' face
cs: Přesunout horní stěnu

en: Move 'Down' face
cs: Přesunout dolní stěnu

en: Move 'Left' face
cs: Přesunout levou stěnu

en: Move 'Right' face
cs: Přesunout pravou stěnu

en: Move 'Front' face
cs: Přesunout přední stěnu

en: Move 'Back' face
cs: Přesunout zadní stěnu

en: Anti-clockwise move
cs: Pohyb proti směru hodinových ručiček

en: Singmaster two-slice move
cs: Singmasterův pohyb dvou stěn

en: Singmaster anti-slice move
cs: Singmasterův pohyb proti stěně

en: Move an inner slice
cs: Přesunout vnitřní stěnu

en: Complete a Singmaster move
cs: Dokončit Singmasterův pohyb

en: Add space to Singmaster moves
cs: K Singmasterovým pohybům přidat mezerník

en: Switch Background
cs: Přepnout pozadí

en: Pretty Patterns
cs: Hezké vzory

en: Solution Moves
cs: Řešení pohybů

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
cs: %1x%2x%3 kostka, %4 pohybů zamíchání

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
cs: %1x%2x%3 cihla, %4 pohybů zamíchání

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
cs: %1x%2x%3 podložka, %4 pohybů zamíchání

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Choose Puzzle Type
cs: &Vybrat druh hlavolamu

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
cs: &Dema

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
cs: &Hezké vzory

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
cs: &Řešení pohybů

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
cs: Hra založená na Rubikově kostce (TM)

en: Author
cs: Autor
