kubrick - en to et translation catalogue (148 entries)

en: Front View
et: Eestvaade

en: Back View
et: Tagantvaade

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
et: DEMO - klõpsa mängu alustamiseks suvalisse kohta

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own...
et: Vabandust, kuubikut ei saa praegu segada. Segamisliigutuste arvuks on määratud null. Palun vali segamisliigutuste arv valikute dialoogis menüükäsuga Mäng->Vali mängu tüüp->Kohandatud...

en: New Puzzle
et: Uus mäng

en: Load Puzzle
et: Laadi mäng

en: Kubrick Game Files (*.kbk)
et: Kubricku mängufailiid (*.kbk)

en: The file '%1' is not a valid Kubrick game-file.
et: Fail '%1' ei ole korrektne Kubricku mängufail.

en: Undo
et: Võta tagasi

en: Redo
et: Tee uuesti

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
et: Seda kuubikut ei ole veel segatud, nii et pole midagi lahendada.

en: Solve the Cube
et: Leia kuubiku lahendus

en: Restart Puzzle (Undo All)
et: Taaskäivita mäng (tühista kõik liigutused)

en: Redo All
et: Tee kõik uuesti

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
et: Vabandust, korrektset Kubricku demofaili %1 ei leitud. See peaks olema paigaldatud alamkataloogi 'apps/kubrick'.

en: File Not Found
et: Faili ei leitud

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
et: Ainult üks mõõde saab olla ühe klotsi laiune.

en: Cube Options
et: Kuubiku valikud

en: Save Puzzle
et: Salvesta mäng

en: You have no moves to undo.
et: Pole ühtegi käiku tagasi võtta.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
et: Pole ühtegi käiku uuesti teha.
    
    Põhjus võib peituda selles, et sa ei ole ühtegi käiku tagasi võtnud või oled nad juba kõik uuesti teinud või siis on kõik varem tagasi võetud käigud automaatselt kustutatud, kui oled teinud klaviatuuri abil või hiirega uue käigu.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
et: Kuubik tegeleb animeeritud käikudega või töötab demo.
    
    Palun oota või klõpsa kuubikule demo peatamiseks.

en: Sorry, too busy.
et: Vabandust, liiga hõivatud.

en: Cube dimensions:
et: Kuubiku mõõtmed:

en: Moves per shuffle (difficulty):
et: Segamisliigutuste arv (raskusaste):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
et: Kuubiku mõõtmed: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
et: Segamisliigutuste arv (raskusaste): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own...'</nobr> to set the above options.</i>
et: <i>Palun kasuta ülaltoodud valikute määramiseks menüükäsku <nobr>'Vali mängu tüüp->Kohandatud...'</nobr></i>

en: Watch shuffling in progress?
et: Segamise jälgimine

en: Watch your moves in progress?
et: Oma käikude jälgimine

en: Speed of moves:
et: Liigutuste kiirus:

en: % of bevel on edges of cubies:
et: Tahkude serva längsuse %:

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
et: Valida võib mis tahes kuubiku (või tahuka) suuruse kuni mõõtmeteni 6x6x6, aga ainult ühe külje mõõde võib olla 1 (muidu muutuks mäng liiga lihtsaks). Lihtsaim mäng on 2x2x1. 3x3x1 on hea soojendus enne originaalse Rubiku kuubiku juurde asumist, mille mõõtmed on 3x3x3. Lihtsates mängudes on 2 kuni 5 segamisliigutust, keerulisel 3x3x3 mängul 10 kuni 20. Samuti võib valida 0 segamisliigutust ja kuubiku ise sega, kui näiteks tahad selle anda lahendada sõbrale.
    Ülejäänud valikud võimaldavad määrata, kas näidatakse segamist ja sinu enda liigutusi ja kui kiire on animatsioon. Längsuse valik mõjutab väiksemate kuubikute välimust. Anna väärtuseks näiteks 30 ja saad aru, mida see tähendab.

en: HELP: Rubik's Cube Options
et: HELP: Rubiku kuubiku valikud

en: Welcome to Kubrick
et: Tere tulemast mängima Kubrickut

en: 2x2x1 mat, 1 move
et: 2x2x1 tasapind, 1 liigutus

en: 2x2x1 mat, 2 moves
et: 2x2x1 tasapind, 2 liigutust

en: 2x2x1 mat, 3 moves
et: 2x2x1 mat, 3 liigutust

en: 2x2x2 cube, 2 moves
et: 2x2x2 kuubik, 2 liigutust

en: 2x2x2 cube, 3 moves
et: 2x2x2 kuubik, 3 liigutust

en: 2x2x2 cube, 4 moves
et: 2x2x2 kuubik, 4 liigutust

en: 3x3x1 mat, 4 moves
et: 3x3x1 tasapind, 4 liigutust

en: 3x3x3 cube, 3 moves
et: 3x3x3 kuubik, 3 liigutust

en: 3x3x3 cube, 4 moves
et: 3x3x3 kuubik, 4 liigutust

en: 4x4x4 cube, 4 moves
et: 4x4x4 kuubik, 4 liigutust

en: 5x5x5 cube, 4 moves
et: 5x5x5 kuubik, 4 liigutust

en: 6x3x2 brick, 4 moves
et: 6x3x2 tahukas, 4 liigutust

en: 3x3x3 cube, 7 moves
et: 3x3x3 kuubik, 7 liigutust

en: 4x4x4 cube, 5 moves
et: 4x4x4 kuubik, 5 liigutust

en: 5x5x5 cube, 6 moves
et: 5x5x5 kuubik, 6 liigutust

en: 6x6x6 cube, 6 moves
et: 6x6x6 kuubik, 6 liigutust

en: 6x4x1 mat, 9 moves
et: 6x4x1 tasapind, 9 liigutust

en: 6x3x2 brick, 6 moves
et: 6x3x2 tahukas, 6 liigutust

en: 3x3x3 cube, 12 moves
et: 3x3x3 kuubik, 12 liigutust

en: 3x3x3 cube, 15 moves
et: 3x3x3 kuubik, 15 liigutust

en: 3x3x3 cube, 20 moves
et: 3x3x3 kuubik, 20 liigutust

en: 4x4x4 cube, 12 moves
et: 4x4x4 kuubik, 12 liigutust

en: 5x5x5 cube, 15 moves
et: 5x5x5 kuubik, 15 liigutust

en: 6x6x6 cube, 25 moves
et: 6x6x6 kuubik, 25 liigutust

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
et: Rubiku kuubikut saab liigutada väga paljudel huvitavatel viisidel. Siin on äratoodud mõned näited David Singmasteri klassikaks kujunenud raamatust 'Notes on Rubik's Magic Cube', 5. trükk, 1981, lk 47-49. Mustri loomise järel saab kasutada lahendamistoimingut (vaikimisi kiirklahv S) käikude tagasivõtmiseks ja uuestitegemiseks nii palju, kui vaid soovid.

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
et: <qt>Matemaatikud on välja arvutanud, et 3x3x3 kuubikut võib segada 43 252 003 274 489 856 000 erinevaks mustriks, aga ometi saab kõiki neid lahendada kuni 20 käiguga. Seda veel avastamata meetodit nimetatakse Jumala algoritmiks.<br><br>Teada on hulk pikemaid meetodeid. Vaata näiteks Wikipedia artikleid Rubiku kuubiku (Rubik's Cube) ja selle optimaalsete lahenduste (Optimal Solutions for Rubik's Cube) kohta.<br><br>Mitu meetodit panevad süstemaatiliselt kokku ühe kihi teise järel, kasutades käikude jada, mis leiab lahenduse mõnele klotsile ilma varasemaid saavutusi rikkumata. 20 liigutusega segatud kuubiku lahendamiseks kulub veidi üle 100 käigu.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
et: 3x3x3 kiht 1, servad kõigepealt

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
et: 3x3x3 kiht 2, serv alt paremalt

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
et: 3x3x3 kiht 2, setv alt vasakult

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
et: 3x3x3 kiht 3, servaklotside vahetamine

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
et: 3x3x3 kiht 3, nurkade paikapanek

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
et: 3x3x3 kiht 3, nurkade kokkupanek

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
et: 3x3x3 kiht 3, servade paikapanek ja VALMIS!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
et: 3x3x3 kuubik, täielik lahendus

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
et: 3x3x3 2 paari servade vahetamine

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
et: 3x3x3 2 nurga lahtivõtmine

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
et: 3x3x3 2 serva vahetamine

en: &New Puzzle
et: &Uus mäng

en: Start a new puzzle.
et: Käivitab uue mängu.

en: Finish the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
et: Lõpetab aktiivse mängu ja käivitab uue samade mõõtmetega ja sama arvu segamisliigutustega.

en: &Load Puzzle...
et: &Laadi mäng...

en: Reload a saved puzzle from a file.
et: Salvestatud mängu laadiminefailist.

en: Reload a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
et: Varem failina salvestatud mängu laadimine, kaasa arvatud mõõtmed, seadistused, kehtiv seis ja käikude ajalugu.

en: &Save Puzzle...
et: &Salvesta mäng...

en: Save the puzzle on a file.
et: Mängu salvestamine faili.

en: Save the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
et: Mängu salvestamine faili, kaasa arvatud mõõtmed, seadistused, kehtiv seis ja käikude ajalugu.

en: &Save Puzzle As...
et: &Salvesta mäng kui...

en: Restart &Puzzle...
et: &Taaskäivita mäng...

en: Undo all previous moves and start again.
et: Kõigi käikude tagasivõtmine ja alustamine algusest.

en: Undo the last move.
et: Viimase käigu tagasivõtmine.

en: Redo a previously undone move.
et: Tagasivõetud käigu uuesti sooritamine.

en: Redo a previously undone move (repeatedly from the start if required).
et: Tagasivõetud käigu uuesti sooritamine (korduvalt alates algusest, kui vaja).

en: Show the solution of the puzzle.
et: Mängu lahenduse näitamine.

en: Show the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
et: Mängu lahenduse näitamine kõiki segamisliigutusi tagasi võttes ja uuesti sooritades.

en: Main &Demo
et: Põhi&demo

en: Run a demonstration of puzzle moves.
et: Mängu käikude demonstreerimine.

en: Run a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
et: Mängu käikude demonstreerimine, mille puhul juhuslikult valitud kuubik, tahukas või tasapind segatakse ja lahendatakse.

en: Realign Cube
et: Taasta kuubiku asend

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together.
et: Muudab kuubiku asendit, nii et korraga on näha ülemine, esimene ja parempoolne tahk.

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
et: Kuubiku asendi muutmine, nii et korraga on näha ülemine, esimene ja parempoolne tahk ning kuubiku teljed on paralleelsed XYZ-telgedega, mis võimaldab teha mõistlikke käike klaviatuuri abil.

en: Singmaster Moves
et: Singmasteri käigud

en: This area shows Singmaster moves.
et: See ala näitab Singmasteri käike.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
et: See ala näitab Singmasteri käike. Need põhinevad tähtedel RLFBUD, mis tähendavad inglise keeles vastavalt paremat, vasakut, esimest, tagumist, ülemist ja alumist tahku. Tavalises vaates tähendab RFU kolme nähtava tahu päripäeva käike ja LBD varjatud tahkude vastupäeva käike. Ülakoma ' lisamine tähele muudab antud tähe käigu vastupidiseks. Sisemiste kihtide liigutamiseks lisa lähima tahu tähe ette punkt.

en: &Easy
et: K&erge

en: &Not So Easy
et: &Mitte nii kerge

en: &Hard
et: &Raske

en: &Very Hard
et: &Väga raske

en: Make your own...
et: Kohandatud...

en: 1 Cube
et: 1 kuubik

en: Show one view of this cube.
et: Kuubiku ühe vaate näitamine.

en: Show one view of this cube, from the front.
et: Kuubiku ühe vaate näitamine eest.

en: 2 Cubes
et: 2 kuubikut

en: Show two views of this cube.
et: Kuubiku kahe vaate näitamine.

en: Show two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
et: Kuubiku kahe vaate näitamine eest ja tagant. Mõlemaid saab pöörata.

en: 3 Cubes
et: 3 kuubikut

en: Show three views of this cube.
et: Kuubiku kolme vaate näitamine.

en: Show three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
et: Kuubiku kolme vaate näitamine, üks suurem eest ja kaks väiksemat eest ja tagant. Ainult suuremat saab pöörata.

en: &Watch Shuffling
et: Segamise &jälgimine

en: Watch Your &Own Moves
et: &Oma käikude jälgimine

en: Kubri&ck Game Settings
et: Kubri&cku mängu seadistused

en: Keyboard S&hortcut Settings
et: Kiirkla&hvide seadistused

en: X Axis
et: X-telg

en: Y Axis
et: Y-telg

en: Z Axis
et: Z-telg

en: Slice %1
et: Kiht %1

en: Turn whole cube
et: Kogu kuubiku pööramine

en: Anti-clockwise
et: Vastupäeva

en: Clockwise
et: Päripäeva

en: Move 'Up' face
et: Ülemise tahu liigutamine

en: Move 'Down' face
et: Alumise tahu liigutamine

en: Move 'Left' face
et: Vasaku tahu liigutamine

en: Move 'Right' face
et: Parema tahu liigutamine

en: Move 'Front' face
et: Esitahu liigutamine

en: Move 'Back' face
et: Tagatahu liigutamine

en: Anti-clockwise move
et: Vastupäeva liigutamine

en: Singmaster two-slice move
et: Singmasteri kahe kihi ühtpidi liigutamine

en: Singmaster anti-slice move
et: Singmasteri kahe kihi vastupidi liigutamine

en: Move an inner slice
et: Sisemise kihi liigutamine

en: Complete a Singmaster move
et: Singmasteri liigutamise lõpetamine

en: Add space to Singmaster moves
et: Tühiku lisamine Singmasteri liigutustele

en: Switch Background
et: Tausta lülitamine

en: Pretty Patterns
et: Kenad mustrid

en: Solution Moves
et: Lahenduskäigud

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
et: %1x%2x%3 kuubik, %4 segamisliigutust

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
et: %1x%2x%3 tahukas, %4 segamisliigutust

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
et: %1x%2x%3 tasapind, %4 segamisliigutust

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Choose Puzzle Type
et: &Mängu tüüp

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
et: &Demod

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
et: &Kenad mustrid

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
et: Lahendu&skäigud

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
et: Rubiku kuubiku (TM) moodi mäng

en: &copy; 2008 Ian Wadham
et: &copy; 2008: Ian Wadham

en: Author
et: Autor
