kubrick - en to he translation catalogue (166 entries)

en: Front View
he: תצוגת חזית

en: Back View
he: תצוגה אחורית

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
he: הדגמה - לחיצה בכל מקום שהוא תתחיל את המשחק

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own…
he: אי אפשר לערבב את הקובייה כרגע, עמך הסליחה. מספר מהלכי הערבוב הוגדר לאפס. נא לבחור את מספר מהלכי הערבוב בחלונית ההגדרות תחת פריט התפריט משחק->בחירת סוג חידה->דרגה משלך…

[ctx: @title:window]
en: New Puzzle
he: חידה חדשה

[ctx: @title:window]
en: Load Puzzle
he: טעינת חידה

en: Kubrick Game Files (*.kbk)
he: קובצי משחק של קובייה הונגרית (‎*.kbk)

en: The file '%1' is not a valid Kubrick game-file.
he: הקובץ ‚%1’ הוא לא קובץ משחק תקף של קובייה הונגרית.

en: Undo
he: הסגה

en: Redo
he: ביצוע חוזר

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
he: הקובייה הזאת טרם עורבב, כך שאין מה לפתור.

[ctx: @title:window]
en: Solve the Cube
he: פתרון הקובייה

en: Restart Puzzle (Undo All)
he: התחלת החידה מחדש (הסגה של הכול)

en: Redo All
he: ביצוע הכול מחדש

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
he: אי אפשר למצוא קובץ דוגמה תקף של קובייה הונגרית בשם %1. הוא אמור היה להיות תחת תת־התיקייה ‚apps/kubrick’ בהתקנה מוצלחת.

[ctx: @title:window]
en: File Not Found
he: הקובץ לא נמצא

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
he: רק אחד מהממדים שלך יכול להיות ברוחב של קובייה קטנה אחת.

[ctx: @title:window]
en: Cube Options
he: אפשרויות קובייה

[ctx: @title:window]
en: Save Puzzle
he: שמירת חידה

en: You have no moves to undo.
he: אין לך מהלכים לביטול.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
he: אין מהלכים לביצוע חוזר.
    
    יכול להיות כיוון שלא הסגת או שכבר ביצעת בחזרה את כולם או כיוון שכל המהלכים שהסגת נמחקים אטומטית כשמבצעים מהלכים חדשים באמצעות המקלדת או העכבר.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
he: לקובייה יש מהלכים מונפשים שמתבצעים כרגע או שרצה הדגמה.
    
    נא להמתין או ללחוץ על הקובייה כדי לעצור את ההדגמה.

en: Sorry, too busy.
he: עסוק מדי, סליחה.

[ctx: @title:window]
en: Rubik's Cube Options
he: אפשרויות הקובייה ההונגרית

[ctx: @lable:spinbox]
en: Cube dimensions:
he: ממדי קובייה:

[ctx: @label:spinbox]
en: Moves per shuffle (difficulty):
he: מהלכים לערבוב (קושי):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
he: ממדי הקובייה: %1×%2×%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
he: מהלכים לערבוב (קושי): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own…'</nobr> to set the above options.</i>
he: <i>נא להשתמש ב<nobr>בחירת סוג חידה->דרגה משלך…’</nobr> כדי להגדיר את האפשרויות שלעיל.</i>

[ctx: @option:check]
en: Watch shuffling in progress?
he: להציג את מהלכי הערבוב?

[ctx: @option:check]
en: Watch your moves in progress?
he: לצפות במהלכים שלך לאורך ציר הזמן?

[ctx: @label:spinbox]
en: Speed of moves:
he: מהירות המהלכים:

[ctx: @label:spinbox]
en: % of bevel on edges of cubies:
he: % מגרעת קצוות הקוביות הקטנות:

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
he: אפשר לבחור כל גודל של קובייה (או לבנה) עד 6×6×6, אך רק פאה אחת יכולה להיות בממד בגודל 1 (אחרת החידה פותרת את עצמה). החידה הקלה ביותר היא 2×2×1 ו־3×3×1 הוא חימום טוב לקובייה ההונגרית המקורית בגודל 3×3×3. בחידות פשוטות יכולים להיות 2 עד 5 מהלכי ערבוב, לחידת 3×3×3 קשה יש בין 10 ל־20 --- או שאפשר לבחור באפס ערבובים ואז לערבב את הקובייה בעצמך, אולי כדי לאתגר חברים.
    האפשרויות האחרות מאפשרות לקבוע האם אפשר לצפות בערבוב ו/או במהלכים שלך ומה מהירות ההנפשה. אפשרות המגרעת משפיעה על מראה הקוביות הקטנות. אפשר לנסות להגדיר את זה ל־30 ולראות מה זה עושה.

en: HELP: Rubik's Cube Options
he: עזרה: אפשרויות הקובייה ההונגרית

en: Welcome to Kubrick
he: ברוך בואך לקובייה ההונגרית

en: 2x2x1 mat, 1 move
he: משטח 2×2×1, מהלך אחד

en: 2x2x1 mat, 2 moves
he: משטח 2×2×1, 2 מהלכים

en: 2x2x1 mat, 3 moves
he: משטח 2×2×1, 3 מהלכים

en: 2x2x2 cube, 2 moves
he: קוביית 2×2×2, 2 מהלכים

en: 2x2x2 cube, 3 moves
he: קוביית 2×2×2, 3 מהלכים

en: 2x2x2 cube, 4 moves
he: קוביית 2×2×2, 4 מהלכים

en: 3x3x1 mat, 4 moves
he: משטח 3×3×1, 4 מהלכים

en: 3x3x3 cube, 3 moves
he: קוביית 3×3×3, 3 מהלכים

en: 3x3x3 cube, 4 moves
he: קוביית 3×3×3, 4 מהלכים

en: 4x4x4 cube, 4 moves
he: קוביית 4×4×4, 4 מהלכים

en: 5x5x5 cube, 4 moves
he: קוביית 5×5×5, 4 מהלכים

en: 6x3x2 brick, 4 moves
he: לבנת 6×3×2, 4 מהלכים

en: 3x3x3 cube, 7 moves
he: קוביית 3×3×3, 7 מהלכים

en: 4x4x4 cube, 5 moves
he: קוביית 4×4×4, 5 מהלכים

en: 5x5x5 cube, 6 moves
he: קוביית 5×5×5, 6 מהלכים

en: 6x6x6 cube, 6 moves
he: קוביית 6×6×6, 6 מהלכים

en: 6x4x1 mat, 9 moves
he: משטח 6×4×1, 9 מהלכים

en: 6x3x2 brick, 6 moves
he: לבנת 6×3×2, 6 מהלכים

en: 3x3x3 cube, 12 moves
he: קוביית 3×3×3, 12 מהלכים

en: 3x3x3 cube, 15 moves
he: קוביית 3×3×3, 15 מהלכים

en: 3x3x3 cube, 20 moves
he: קוביית 3×3×3, 20 מהלכים

en: 4x4x4 cube, 12 moves
he: קוביית 4×4×4, 12 מהלכים

en: 5x5x5 cube, 15 moves
he: קוביית 5×5×5, 15 מהלכים

en: 6x6x6 cube, 25 moves
he: קוביית 6×6×6, 25 מהלכים

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
he: אפשר לסדר קובייה הונגרית במגוון צורות מעניינות. הנה כמה מהן שלקוחות מהספר הקלסי של דיויד סינגמסטר ‚Notes on Rubik's Magic Cube, מהדורה חמישית’, עמודים 47‏-49, שפורסם ב־1981. לאחר יצירת צורת, אפשר להשתמש בפעולת הפתרון (מקש ברירת מחדל S) כדי להסיג ולבצע מחדש כמה שרק מתחשק לך.

en: Info
he: פרטים

en: 3x3x3, 6 X
he: 3×3×3, 6 X

en: 3x3x3, 2 X
he: 3×3×3, 2 X

en: 3x3x3, 6 Spot
he: 3×3×3, 6 נקודה

en: 3x3x3, 4 Spot
he: 3×3×3, 4 נקודה

en: 3x3x3, 4 Plus
he: 3×3×3, 4 צלב

en: 3x3x3, 4 Bar
he: 3×3×3, 4 עמודה

en: 3x3x3, 6 U
he: 3×3×3, 6 ח הפוכה

en: 3x3x3, 4 U
he: 3×3×3, 4 ח הפוכה

en: 3x3x3, Snake
he: 3×3×3, נחש

en: 3x3x3, Worm
he: 3×3×3, תולעת

en: 3x3x3, Tricolor
he: 3×3×3, שילוש צבעים

en: 3x3x3, Double Cube
he: 3×3×3, קובייה כפולה

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
he: <qt>מתמטיקאים סבורים שקובייה של 3×3×3 אפשר לערבב ב־43,252,003,274,489,856,000 תבניות שונות, עם זאת הם משערים שמכל התבניות אפשר להגיע לפתרון תוך 20 מהלכים ומטה.  השיטה שיכולה לעשות זאת (אך טרם התגלתה) נקראת אלגוריתם האלוהים.<br><br>יש הרבה שיטות ארוכות יותר מוכרות.  יש שני ערכים בוויקיפדיה, אחד על הקובייה ההונגרית ואחד על Optimal Solutions for Rubik's Cube (באנגלית).<br><br>מספר שיטות עובדות באופן שיטתי על ידי בניית הפתרון שכבה אחר שכבה, באמצעות רצפים של מהלכים שפותרים מספר חלקים מבלי להפריע למה שכבר נמצא במקום. ה‚פתרון למתחילים’ שמודגם כאן משתמש בגישה הזאת.  קצת יותר מ־100 מהלכים פותרים קובייה שעורבבה ב־20.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
he: 3×3×3 שכבה 1, קצוות קודם

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
he: 3×3×3 שכבה 2, קצה מהפינה הימנית התחתונה

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
he: 3×3×3 שכבה 2, קצה מהפינה השמאלית התחתונה

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
he: 3×3×3 שכבה 3, היפוך חלקי הפינות

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
he: 3×3×3 שכבה 3, הצבת פינות

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
he: 3×3×3 שכבה 3, פיתול פינות

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
he: 3×3×3 שכבה 3, הצבת פינות וזהו!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
he: קוביית 3×3×3, פתרון מלא

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
he: 3×3×3 החלפת 2 צמדים של קצוות

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
he: 3×3×3 ביטול פיתול 2 פינות

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
he: 3×3×3 היפוך 2 קצוות

[ctx: @action]
en: &New Puzzle
he: &חידה חדשה

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new puzzle
he: התחלת חידה חדשה

[ctx: @info:whatsthis]
en: Finishes the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
he: סיום החידה שעבדת עליה והתחלת חידה חדשה עם אותם הממדים ומהלכי ערבוב.

[ctx: @action]
en: &Load Puzzle…
he: &טעינת חידה…

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload a saved puzzle from a file
he: רענון חידה שמורה מקובץ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reloads a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
he: טעינת חידה ששמרת בעבר בקובץ מחדש, כולל ממדיה, הגדרותיה, מצבה הנוכחי והיסטוריית מהלכיה.

[ctx: @action]
en: &Save Puzzle…
he: &שמירת חידה…

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the puzzle on a file
he: שמירת חידה בקובץ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Saves the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
he: שמירת חידה לקובץ, כולל ממדיה, הגדרותיה, מצבה הנוכחי והיסטוריית מהלכיה.

[ctx: @action]
en: &Save Puzzle As…
he: &שמירת החידה בתור…

[ctx: @action]
en: Restart &Puzzle…
he: התחלת החידה מ&חדש…

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo all previous moves and start again
he: הסגת כל המהלכים הקודמים והתחלה מחדש

[ctx: @info:whatsthis]
en: Undoes all previous moves and start again.
he: הסגת כל המהלכים הקודמים והתחלה מחדש.

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last move
he: הסגת המהלך האחרון

[ctx: @info:whatsthis]
en: Undoes the last move.
he: הסגת המהלך האחרון.

[ctx: @info:tooltip]
en: Redo a previously undone move
he: ביצוע מהלך שהוסג מחדש

[ctx: @info:whatsthis]
en: Redoes a previously undone move (repeatedly from the start if required).
he: ביצוע חוזר של מהלך שהוסג קודם לכן (בחזרה מההתחלה אם צריך).

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the solution of the puzzle
he: הצגת פתרון החידה

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
he: הצגת פתרון החידה על ידי הסגה וביצוע מחדש של כל מהלכי הערבוב.

[ctx: @action]
en: Main &Demo
he: הדגמה &עיקרית

[ctx: @info:tooltip]
en: Run a demonstration of puzzle moves
he: הרצת הדגמה של מהלכי חידה

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
he: הרצת הדגמה של מהלכי חידה, בה קוביות, לבנים או משטחים שנבחרו באקראי מעורבבים ונפתרים.

[ctx: @action]
en: Realign Cube
he: יישור קובייה מחדש

[ctx: @info:tooltip]
en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together
he: יישור הקובייה מחדש כדי שפאות העליונה, הקדמית והימנית גלויות יחד

[ctx: @info:whatsthis]
en: Realigns the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
he: יישור הקובייה מחדש כך שהפאות העליונה, הקדמית והימנית גלויות יחד וצירי הקובייה מקבילים לצירי XYZ, ובכך מהלכי המקלדת נהיים הגיוניים לחלוטין.

[ctx: @action]
en: Redo All
he: ביצוע הכול מחדש

[ctx: @label:textbox]
en: Singmaster moves:
he: מהלכי סינגמסטר:

en: Singmaster Moves
he: מהלכי סינגמסטר

en: This area shows Singmaster moves.
he: האזור הזה מציג את המהלכים של סינגמסטר.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
he: האזור זה מציג את המהלכים של סינגמסטר. הם מבוססים על האותיות RFLBUD שמייצגות (באנגלית) את הפאות Right - ימין, Left - שמאל, Front - קדימה, Back - אחורה ו־Up - למעלה. בתצוגה רגילה, האותיות RFU מציינות מהלכים עם כיוון השעון בשלושת הפאות הגלויות ו־LBD מופיעות כמהלכים נגד כיוון השעון של הפאות הנסתרות. הוספת ' (מירכא) לאות מציינת את ההפך מהמהלך של האות הזאת. כדי להזיז פרוסות פנימיות, יש להוסיף נקודות לפני האות של הפאה הקרובה ביותר.

[ctx: @title:menu]
en: &Easy
he: &קל

[ctx: @title:menu]
en: &Not So Easy
he: לא &ממש קל

[ctx: @title:menu]
en: &Hard
he: ק&שה

[ctx: @title:menu]
en: &Very Hard
he: קשה מ&אוד

[ctx: @action]
en: Make Your Own…
he: דרגה משלך…

[ctx: @option:check]
en: 1 Cube
he: קובייה 1

[ctx: @info:tooltip]
en: Show one view of this cube
he: הצגת תצוגה אחת של הקובייה הזאת

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows one view of this cube, from the front.
he: הצגת תצוגה אחת של הקובייה הזאת, מהחזית.

[ctx: @option:check]
en: 2 Cubes
he: 2 קוביות

[ctx: @info:tooltip]
en: Show two views of this cube
he: הצגת שתי תצוגות של הקובייה הזאת

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
he: הצגת שתי תצוגות של הקובייה הזאת, מהחזית ומאחור. את שתיהן אפשר לסובב.

[ctx: @option:check]
en: 3 Cubes
he: 3 קוביות

[ctx: @info:tooltip]
en: Show three views of this cube
he: הצגת שלוש תצוגות של הקובייה הזאת

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
he: הצגת שלוש תצוגות של הקובייה הזאת, גדולה מהחזית, ושתיים קטנות, אחת מהחזית והשנייה מאחורה. רק את הגדולה אפשר לסובב.

[ctx: @option:check]
en: &Watch Shuffling
he: &צפייה בערבוב

[ctx: @option:check]
en: Watch Your &Own Moves
he: צפייה במהלכים &שלך

[ctx: @action]
en: X Axis
he: ציר X

[ctx: @action]
en: Y Axis
he: ציר Y

[ctx: @action]
en: Z Axis
he: ציר Z

[ctx: @action]
en: Slice %1
he: פרוסה %1

[ctx: @action]
en: Turn Whole Cube
he: סיבוב כל הקובייה

[ctx: @action]
en: Anti-Clockwise
he: נגד כיוון השעון

[ctx: @action]
en: Clockwise
he: עם כיוון השעון

[ctx: @action]
en: Move 'Up' Face
he: הזזת פאה ‚עליונה’

[ctx: @action]
en: Move 'Down' Face
he: הזזת פאה ‚תחתונה’

[ctx: @action]
en: Move 'Left' Face
he: הזזת פאה ‚שמאלית’

[ctx: @action]
en: Move 'Right' Face
he: הזזת פאה ‚ימנית’

[ctx: @action]
en: Move 'Front' Face
he: הזזת פאה ‚קדמית’

[ctx: @action]
en: Move 'Back' Face
he: הזזת פאה ‚אחורית’

[ctx: @action]
en: Anti-Clockwise Move
he: מהלך נגד כיוון השעון

[ctx: @action]
en: Singmaster Two-Slice Move
he: מהלך שתי פרוסות של סינגמסטר

[ctx: @action]
en: Singmaster Anti-Slice Move
he: מהלך נוגד פרוסות של סינגמסטר

[ctx: @action]
en: Move an Inner Slice
he: הזזת פרוסה פנימית

[ctx: @action]
en: Complete a Singmaster Move
he: השלמת מהלך סינגמסטר

[ctx: @action]
en: Add Space to Singmaster Moves
he: הוספת רווח למהלכי סינגמסטר

[ctx: @action]
en: Switch Background
he: החלפת רקע

[ctx: @title:window]
en: Pretty Patterns
he: תבניות יפות

[ctx: @title:window]
en: Solution Moves
he: מהלכי פתרון

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
he: קוביית %1×%2×%3, %4 מהלכי ערבוב

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
he: לבנת %1×%2×%3, %4 מהלכי ערבוב

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
he: משטח %1×%2×%3, %4 מהלכי ערבוב

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Puzzle Type
he: &סוג חידה

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
he: &דוגמאות

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
he: תבניות י&פות

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
he: מה&לכים לפתרון

en: Kubrick
he: קובייה הונגרית

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
he: משחק שמבוסס על הקובייה ההונגרית (Rubik's Cube™‎)

en: &copy; 2008 Ian Wadham
he: &copy; 2008 איאן ודהאם

en: Ian Wadham
he: איאן ודהאם

en: Author
he: יוצר
