KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (153 entries)

en: Front View
hu: Elölnézet

en: Back View
hu: Hátulnézet

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
hu: Demó - Új játék kezdéséhez kattintson egyet

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own...
hu: A kockát nem lehet most összekeverni, mert a keverő lépések száma nullára van állítva. Állítsa be a keverő lépések számát a Játék->Feladattípus->Saját feladat... menüpontban.

en: New Puzzle
hu: Új feladat

en: Load Puzzle
hu: Feladat betöltése

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Redo
hu: Újra végrehajtás

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
hu: A kocka még nincs összekeverve, nincs mit megoldani.

en: Solve the Cube
hu: Megoldás

en: Restart Puzzle (Undo All)
hu: Újraindítás (alapállapotba)

en: Redo All
hu: Újra végrehajtás (mind)

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
hu: Nem található a következő Kubrick-demófájl: %1. telepítéskor az "apps/kubrick" mappába kell kerülnie.

en: File Not Found
hu: Nem található egy fájl

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
hu: Csak az egyik méret lehet 1.

en: Cube Options
hu: Kockabeállítások

en: Save Puzzle
hu: Megoldás

en: You have no moves to undo.
hu: Nincs visszavonható lépés.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
hu: Nincs újra végrehajtható lépés.
    
    Nem vont vissza lépést ezt megelőzően, esetleg mindent újra végrehajtotta már. A program automatikusan törli a visszavont lépések listáját, amikor lép az egér vagy a billentyűzet segítségével.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
hu: A kocka animációs fázisban van vagy fut egy demó.
    
    Várjon egy kicsit vagy kattintson a kockára a demó leállításához.

en: Sorry, too busy.
hu: Más műveletet végez a program.

en: Cube dimensions:
hu: Méretek:

en: Moves per shuffle (difficulty):
hu: Max. lépésszám egy kirakás alatt (nehézségi szint):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
hu: A kocka méretei: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
hu: Max. lépésszám egy kirakás alatt (nehézségi szint): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own...'</nobr> to set the above options.</i>
hu: <i>Válassza a <nobr>"Feladattípus->Saját feladat..."</nobr> menüpontot a fentiek beállításához.</i>

en: Watch shuffling in progress?
hu: Szeretné figyelni a keverést?

en: Watch your moves in progress?
hu: Szeretné figyelni a lépéseket?

en: Speed of moves:
hu: Lépésgyorsaság:

en: % of bevel on edges of cubies:
hu: Kockaszegély (%):

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
hu: A kocka (vagyis inkább tégla) mérete tetszőleges lehet 6x6x6 határokig, de csak egy oldala lehet 1 (máskülönben túl könnyű lenne). A legkönnyebb feladat tehát 2x2x1 méretű, a 3x3x1 méret jó lehet bemelegítésnek az eredeti Bűvös kocka kirakásához, mely 3x3x3 méretű. Az egyszerű feladatoknál a keverési szám 2-5, a nehezebb 3x3x3 méretűeknél 10-20. Megadhat 0 keverési számot, hogy saját maga végezze el a keverést például egy barátjának készülő feladatnál.
    A többi beállítás a keverés és a saját lépések követését segíti, az animáció sebességét szabályozza. A kockaszegély beállítása a kis kockák megjelenését befolyásolja. Állítson be pl. 30%-ot, hogy látszódjon, miről is van szó.

en: HELP: Rubik's Cube Options
hu: Súgó: Beállítások a Bűvös kockához

en: Welcome to Kubrick
hu: Üdvözöljük a Kubrick játékban!

en: 2x2x1 mat, 1 move
hu: Méret: 2x2x1, 1 lépés

en: 2x2x1 mat, 2 moves
hu: Méret: 2x2x1, 2 lépés

en: 2x2x1 mat, 3 moves
hu: Méret: 2x2x1, 3 lépés

en: 2x2x2 cube, 2 moves
hu: Méret: 2x2x2, 2 lépés

en: 2x2x2 cube, 3 moves
hu: Méret: 2x2x1, 3 lépés

en: 2x2x2 cube, 4 moves
hu: Méret: 2x2x2, 4 lépés

en: 3x3x1 mat, 4 moves
hu: Méret: 3x3x1, 4 lépés

en: 3x3x3 cube, 3 moves
hu: Méret: 3x3x3, 3 lépés

en: 3x3x3 cube, 4 moves
hu: Méret: 3x3x3, 4 lépés

en: 4x4x4 cube, 4 moves
hu: Méret: 4x4x4, 4 lépés

en: 5x5x5 cube, 4 moves
hu: Méret: 5x5x5, 4 lépés

en: 6x3x2 brick, 4 moves
hu: Méret: 6x3x2, 4 lépés

en: 3x3x3 cube, 7 moves
hu: Méret: 3x3x3, 7 lépés

en: 4x4x4 cube, 5 moves
hu: Méret: 4x4x4, 5 lépés

en: 5x5x5 cube, 6 moves
hu: Méret: 5x5x5, 6 lépés

en: 6x6x6 cube, 6 moves
hu: Méret: 6x6x6, 6 lépés

en: 6x4x1 mat, 9 moves
hu: Méret: 6x4x1, 9 lépés

en: 6x3x2 brick, 6 moves
hu: Méret: 6x3x2, 6 lépés

en: 3x3x3 cube, 12 moves
hu: Méret: 3x3x3, 12 lépés

en: 3x3x3 cube, 15 moves
hu: Méret: 3x3x3, 15 lépés

en: 3x3x3 cube, 20 moves
hu: Méret: 3x3x3, 20 lépés

en: 4x4x4 cube, 12 moves
hu: Méret: 4x4x4, 12 lépés

en: 5x5x5 cube, 15 moves
hu: Méret: 5x5x5, 15 lépés

en: 6x6x6 cube, 25 moves
hu: Méret: 6x6x6, 25 lépés

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
hu: A bűvös kockán sok érdekes minta kirakható. A következő példák David Singmaster klasszikus művében, az 1981-ben kiadott "Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition" 47-49. oldalán találhatók. Ha sikerült kialakítani egy mintát, az S billentyű lenyomásával oda-vissza lehet haladni a kirakásban.

en: Info
hu: Jellemzők

en: 3x3x3, 6 Spot
hu: 3x3x3, 6 folt

en: 3x3x3, 4 Spot
hu: 3x3x3, 4 folt

en: 3x3x3, 4 Plus
hu: 3x3x3, 4 plussz

en: 3x3x3, 4 Bar
hu: 3x3x3, 4 oszlop

en: 3x3x3, Snake
hu: 3x3x3, kígyó

en: 3x3x3, Worm
hu: 3x3x3, kukac

en: 3x3x3, Tricolor
hu: 3x3x3, trikolor

en: 3x3x3, Double Cube
hu: 3x3x3, dupla kocka

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
hu: <qt>A matematikusok kiszámolták, hogy egy 3x3x3 méretű kockán 43 252 003 274 489 856 000 különféle minta rakható ki, de a feltételezés szerint mindegyik kirakható legfeljebb 20 lépésben. Ezt a még ismeretlen kirakási módszert Isteni algoritmusnak nevezik.<br><br>Sok más kirakási módszer ismert, lásd a Wikipedia két szócikkét ("Rubik's Cube" és "Optimal Solutions for Rubik's Cube" kulcsszóval).<br><br>Egyes módszerek szisztematikusan haladnak, rétegről rétegre, olyan mozgatássorokat használva, melyek csak néhány elem pozícióját változtatják meg. Az itt használt egyszerű algoritmus is ezt az utat követi, kb. 100 lépésből biztosan kirak egy 20 lépésben összekevert kockát.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
hu: 3x3x3 1. réteg, először az élek

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
hu: 3x3x3 2. réteg, először a jobb alsó él

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
hu: 3x3x3 2. réteg, először a bal alsó él

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
hu: 3x3x3 3. réteg, felcseréli az éleket

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
hu: 3x3x3 3. réteg, helyre teszi a sarkokat

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
hu: 3x3x3 3. réteg, elforgatja a sarkokat

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
hu: 3x3x3 3. réteg, helyre teszi az éleket és KÉSZ

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
hu: 3x3x3 kocka, teljes megoldás

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
hu: 3x3x3, 2 élpárt felcserél

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
hu: 3x3x3, 2 sarkot elforgat

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
hu: 3x3x3, 2 élt elforgat

en: &New Puzzle
hu: Ú&j feladat

en: Start a new puzzle.
hu: Elindít egy új feladatot.

en: Finish the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
hu: Befejezi az aktuális feladatot, majd új játékot kezd ugyanolyan méretekkel és ugyanannyi keverő lépéssel.

en: &Load Puzzle...
hu: Feladat be&töltése...

en: Reload a saved puzzle from a file.
hu: Betölt fájlból egy feladatot.

en: Reload a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
hu: Újratölt egy korábban elmentett feladatot, beleértve a méreteket, a beállításokat, az aktuális állapotot és a megtett lépéseket.

en: &Save Puzzle...
hu: M&entés...

en: Save the puzzle on a file.
hu: Fájlba menti a feladatot.

en: Save the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
hu: Elmenti fájlba a feladatot, beleértve a méreteket, a beállításokat, az aktuális állapotot és a megtett lépéseket.

en: &Save Puzzle As...
hu: A feladat men&tése mint...

en: Restart &Puzzle...
hu: Újr&akezdés...

en: Undo all previous moves and start again.
hu: Visszavonja a megtett lépéseket, alapállapotba hozza a feladatot.

en: Undo the last move.
hu: Visszavonja a legutolsó lépést.

en: Redo a previously undone move.
hu: Újra végrehajtja az utoljára visszavont lépést.

en: Redo a previously undone move (repeatedly from the start if required).
hu: Újra végrehajtja az utoljára visszavont lépést (ismételten az elejétől, ha szükséges).

en: Show the solution of the puzzle.
hu: Megmutatja a megoldást.

en: Show the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
hu: Megmutatja a megoldást a szükséges visszavonási és újra végrehajtási lépésekkel.

en: Main &Demo
hu: &Demó

en: Run a demonstration of puzzle moves.
hu: Bemutatja a játék működését.

en: Run a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
hu: Demó játékot indít, kirak egy véletlenszerűen választott és összekevert kockát.

en: Realign Cube
hu: Újraigazítás

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together.
hu: Újraigazítja a kockát, hogy a felső, szemközti és jobb oldali lapok mind látszódjanak.

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
hu: Újraigazítja a kockát, hogy a felső, szemközti és jobb oldali lapok mind látszódjanak, továbbá a kocka tengelyei beállnak XYZ irányba, hogy a billentyűzetes kezelés lehetővé váljon.

en: Singmaster Moves
hu: Forgatószöveg

en: This area shows Singmaster moves.
hu: Ez a megoldási forgatószöveg mezője.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
hu: Ezen a területen mondóka formájú forgatószövegek láthatók. Ezek a RLFBUD angol betűket használják a jobbra, balra, előre, hátra, fel és le mozdulatokhoz. Normál nézetben az RFU betűk a látható oldalak jobbra forgatását, az LBD betűk a nem látható oldalak balra forgatását jelölik. Ha aposztróf (') áll egy betűnél, akkor az a lépés ellentettjét jelenti. A belső rétegek mozgatásának leírásához pont (.) karakter áll a legközelebbi lap jele előtt.

en: &Easy
hu: &Könnyű

en: &Not So Easy
hu: Kö&zepes

en: &Hard
hu: &Nehéz

en: &Very Hard
hu: Nagyon ne&héz

en: Make your own...
hu: Saját feladat...

en: 1 Cube
hu: 1 kocka

en: Show one view of this cube.
hu: Megmutatja a kocka egy nézetét.

en: Show one view of this cube, from the front.
hu: Megmutatja a kocka egy első nézetét.

en: 2 Cubes
hu: 2 kocka

en: Show two views of this cube.
hu: Megmutatja a kocka két nézetét.

en: Show two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
hu: Megmutatja a kocka két nézetét, elölről és hátulról. Mindkettő elfordítható.

en: 3 Cubes
hu: 3 kocka

en: Show three views of this cube.
hu: Megmutatja a kocka három nézetét.

en: Show three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
hu: Megmutatja a kocka három nézetét. A fő nézet elölről mutat, csak ez forgatható, a másik kettő kisebb elölről és hátulról.

en: &Watch Shuffling
hu: A ke&verés figyelése

en: Watch Your &Own Moves
hu: A &saját lépések figyelése

en: Kubri&ck Game Settings
hu: &Beállítóablak: Kubrick

en: Keyboard S&hortcut Settings
hu: B&illentyűparancsok

en: X Axis
hu: X tengely

en: Y Axis
hu: Y tengely

en: Z Axis
hu: Z tengely

en: Slice %1
hu: %1. réteg

en: Turn whole cube
hu: Az egész kocka elforgatása

en: Anti-clockwise
hu: Balra forgat

en: Clockwise
hu: Jobbra forgat

en: Move 'Up' face
hu: Felülre

en: Move 'Down' face
hu: Alulra

en: Move 'Left' face
hu: Balra

en: Move 'Right' face
hu: Jobbra

en: Move 'Front' face
hu: Elölre

en: Move 'Back' face
hu: Hátra

en: Anti-clockwise move
hu: Balra forgat

en: Singmaster two-slice move
hu: Forgatószöveg kétrétegű lépéshez

en: Singmaster anti-slice move
hu: Forgatószöveg ellenréteges lépéshez

en: Move an inner slice
hu: Belső réteg mozgatása

en: Complete a Singmaster move
hu: Forgatószöveges lépés befejezése

en: Add space to Singmaster moves
hu: Szóköz hozzáadása a forgatószöveghez

en: Pretty Patterns
hu: Jellegzetes minták

en: Solution Moves
hu: Megoldási lépések

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
hu: %1x%2x%3 (kocka), %4 keverési lépés

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
hu: %1x%2x%3 (tégla), %4 keverési lépés

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
hu: %1x%2x%3 (lap), %4 keverési lépés

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Choose Puzzle Type
hu: Feladat&típus

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
hu: &Demók

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
hu: J&ellegzetes minták

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
hu: Me&goldás

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
hu: Játék a Bűvös kockával

en: Author
hu: Szerző
