kubrick - en to km translation catalogue (157 entries)

en: Front View
km: ទិដ្ឋភាព​​​ពី​ខាង​មុខ​

en: Back View
km: ទិដ្ឋភាព​​ពី​ខាង​ក្រោយ​

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
km: បង្ហាញ​សាក​ល្បង​ - ចុច​ត្រង់​ណា​មួយ​ដើម្បី​ចាប់​ផ្ដើម​លេង

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own...
km: សូម​អភ័យ​ទោស​ មិន​អាច​ដាក់​គូប​តាម​លំដាប់​បាន​ទេ​នៅ​ពេល​នេះ  ។  ចំនួន​ផ្លាស់​ទី​មិន​តាម​លំដាប់​ ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​សូន្យ ។  សូម​ជ្រើស​ចំនួន​ផ្លាស់​ទី​មិន​តាម​លំដាប់​របស់​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ ប្រអប់​ជម្រើស​ ត្រង់​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ ​ល្បែង​->ជ្រើស​ប្រភេទ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​->ធ្វើ​ដោយ​ខ្លួន​អ្នក​...

en: New Puzzle
km: ល្បែង​​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី

en: Load Puzzle
km: ផ្ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Redo
km: ធ្វើ​វិញ

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
km: គូប​នេះ​មិនបាន​ស្ថិត​នៅ​តាម​លំដាប់​ទេ ដូច្នេះ​គ្មាន​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​ដោះ​ស្រាយ​ទេ​ ។

en: Solve the Cube
km: ដោះ​ស្រាយ​គូប

en: Restart Puzzle (Undo All)
km: ចាប់​ផ្ដើម​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ឡើង​វិញ​ (មិន​ធ្វើ​វិញ​ទាំង​អស់​)

en: Redo All
km: ធ្វើ​ឡើង​វិញ​ទាំង​អស់

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
km: សូម​អភ័យ​ទោស​ មិន​អាច​រក​ឃើញ​ឯក​សារ​បង្ហាញ​សាក​ល្បង​ Kubrick ដ៏​ត្រឹម​ត្រូវ​ដែល​ហៅ​ថា​ %1 ទេ​ ។  វា​​ប្រហែល​ជា​អាច​ ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​នៅ​ក្នុង​ថត​រង​របស់​ 'apps/kubrick'  ។

en: File Not Found
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯក​សារ​ទេ​

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
km: មាន​តែ​វិមាត្រ​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ​​ក្នុង​ចំណោម​វិមាត្រ​ទាំង​អស់​របស់​អ្នក​អាច​ជា​ទទឹង​គូប​មួយ​ ។

en: Cube Options
km: ជម្រើស​គូប

en: Save Puzzle
km: រក្សា​ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​

en: You have no moves to undo.
km: អ្នក​គ្មាន​ការ​​ផ្លាស់​ទី​ដើម្បី​មិន​ធ្វើ​វិញ​ ។

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
km: គ្មាន​ការ​ផ្លាស់​ទី​ដើម្បី​ធ្វើឡើង​វិញ​ទេ​ ។
    
    វា​អាច​ដោយ​សារ​តែ​អ្នក​មិនបាន​មិន​ធ្វើ​​ឡើង​វិញ​ណាមួយ​ ឬ​អាច​ដោយ​សារ​តែ​អ្នក​បាន​ធ្វើ​ពួក​វា​ទាំង​អស់​ឡើង​វិញ ឬ​ អាច​មក​ពី​ការ​ផ្លាស់​ទី​ទាំង​អស់​​ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​ឡើង​វិញ​ពី​មុន​​​ត្រូវ​បាន​លុប​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ នៅ​ពេលណា​ដែល​អ្នក​ ធ្វើ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ថ្មី​ដោយ​ប្រើ​ក្ដារ​ចុច​ ឬ​កណ្ដុរ​ ។

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
km: គូប​កំពុង​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់​ទី​មាន​ចលនា​ ឬ​ការ​បង្ហាញ​សាក​ល្បង​កំពុង​តែ​រត់​ ។
    
    សូម​រង់​ចាំ​ ឬ​ចុច​លើ​​ គូប​ ដើម្បី​បញ្ឈប់​ការ​បង្ហាញ​សាក​ល្បង​ ។

en: Sorry, too busy.
km: សូម​អភ័យ​ទោស​ ជាប់​រវល់​ណាស់​ ។

en: Cube dimensions:
km: វិមាត្រ​គូប ៖

en: Moves per shuffle (difficulty):
km: ការ​ផ្លាស់​ទី​មិន​តាម​លំដាប់​ក្នុង​មួយ​ដង​ (ពិបាក​) ៖

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
km: វិមាត្រ​គូប​ ៖ %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
km: ការ​ផ្លាស់​ទី​មិន​តាម​លំដាប់​ក្នុង​មួយ​ដង​ (ពិបាក​) ៖ %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own...'</nobr> to set the above options.</i>
km: <i>សូម​ប្រើ​ <nobr>'ជ្រើស​ប្រភេទ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​->ធ្វើ​ដោយ​ខ្លួន​អ្នក​...'</nobr> ដើម្បី​កំណត់​ ជម្រើស​ខាង​លើ​ ។</i>

en: Watch shuffling in progress?
km: កំពុង​មើល​ភាព​មិន​តាមលំដាប់​ឬ​ ?

en: Watch your moves in progress?
km: កំពុង​មើល​ការ​ផ្លាស់​ទី​របស់​អ្នក​ឬ ?

en: Speed of moves:
km: ល្បឿន​​​ផ្លាស់​ទី​ ៖

en: % of bevel on edges of cubies:
km: % នៃ​ជ្រុង​បញ្ឆិត​នៅលើ​គែម​គូប​ ៖

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
km: អ្នក​អាច​ជ្រើស​ទំហំគូប​ (ឬ​ឥដ្ឋ​) ណា​មួយ​ រហូត​ដល់​ ៦x៦x៦ ប៉ុន្តែ​មាន​តែ​ម្ខាង​ប៉ុណ្ណោះ​ ដែល​អាច​មាន​វិមាត្រ​ ១ (បើ​មិន​អញ្ចឹង​ទេ ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​នឹង​​ក្លាយ​ទៅ​ជាធម្ម​តា​) ។ ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ ដែល​ងាយ​ស្រួល​បំផុត​គឺ​  ២x២x១ និង​ ៣x៣x១ គឺ​ជា​ការ​សម​ដ៏​ប្រសើរ​សម្រាប់​គូប​របស់​ Rubik ដែល​មាន​ទំហំ ៣x៣x៣ ។  ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​មាន​ការ​ផ្លាស់​ទី​មិន​តាម​លំដាប់​ពី​ ២ ដល់​ ៥ ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ ៣x៣x៣ ដ៏​ពិបាក​មាន​ចាប់​ពី ១០ ដល់​ ២០ --- បើ​មិន​អញ្ចឹង​ទេ​ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ភាព​​មិន​តាម​លំដាប់​សូន្យ​ បន្ទាប់​មក​ ធ្វើ​ឲ្យ​គូប​មិន​​តាម​លំដាប់​ដោយ​ខ្លួន​អ្នក​ ប្រហែល​ជា​ដើម្បី​ទុក​ឲ្យ​មិត្ត​ភ័ក្តិ​ដោះ​ស្រាយ ។
    ជម្រើស​ផ្សេង​ទៀត​នឹង​កំណត់​​ថា​តើ​អ្នក​អាច​មើល​ភាព​មិន​តាម​លំដាប់និង​/ឬ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ របស់​អ្នក​ផ្ទាល់​ និង​មើល​ថា​ចលនាដំណើរ​ការ​រហ័ស​ប៉ុណ្ណា​ដែរ​ ។  ជម្រើស​ជ្រុង​បញ្ឆិត​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ប៉ះ​ពាល់​ដល់ រូប​រាង​គូប​ដ៏​តូច​មួយ ។  ព្យាយាម​កំណត់​វា​ទៅ​ជា​ ៣០ ហើយ​អ្នក​នឹង​យល់​នូវ​អ្វី​ដែល​យើង​ចង់​និយាយ​ ។

en: HELP: Rubik's Cube Options
km: ជំនួយ​ ៖ ជម្រើស​គូប​របស់ Rubik

en: Welcome to Kubrick
km: សូម​ស្វាគមន៍​ចំពោះ​ការ​មក​កាន់​ Kubrick

en: 2x2x1 mat, 1 move
km: ស្រទាប់ ២x២x១ ផ្លាស់​ទី​ ១

en: 2x2x1 mat, 2 moves
km: ស្រទាប់​ ២x២x១  ផ្លាស់​ទី ២

en: 2x2x1 mat, 3 moves
km: ស្រទាប់​ ២x២x១  ផ្លាស់​ទី​ ៣

en: 2x2x2 cube, 2 moves
km: គូប​ ២x២x២  ផ្លាស់​ទី​ ២

en: 2x2x2 cube, 3 moves
km: គូប​ ២x២x២  ផ្លាស់​ទី​ ៣

en: 2x2x2 cube, 4 moves
km: គូប​ ២x២x២  ផ្លាស់​ទី ៤

en: 3x3x1 mat, 4 moves
km: ស្រទាប់​ ៣x៣x១  ផ្លាស់​ទី ៤

en: 3x3x3 cube, 3 moves
km: គូប​ ៣x៣x៣  ផ្លាស់​ទី​ ៣

en: 3x3x3 cube, 4 moves
km: គូប​ ៣x៣x៣  ផ្លាស់​ទី​ ៤

en: 4x4x4 cube, 4 moves
km: គូប​ ៤x៤x៤  ផ្លាស់​ទី ៤

en: 5x5x5 cube, 4 moves
km: គូប​ ៥x៥x៥  ផ្លាស់​ទី ៤

en: 6x3x2 brick, 4 moves
km: ឥដ្ឋ​ ៦x៣x២  ផ្លាស់​ទី ៤

en: 3x3x3 cube, 7 moves
km: គូប​ ៣x៣x៣  ផ្លាស់​ទី ៧

en: 4x4x4 cube, 5 moves
km: គូប​ ៤x៤x៤  ផ្លាស់​ទី ៥

en: 5x5x5 cube, 6 moves
km: គូប​ ៥x៥x៥  ផ្លាស់​ទី​ ៦

en: 6x6x6 cube, 6 moves
km: គូប​ ៦x៦x៦  ផ្លាស់​ទី​ ៦

en: 6x4x1 mat, 9 moves
km: ស្រទាប់​ ៦x៤x១  ផ្លាស់​ទី ៩

en: 6x3x2 brick, 6 moves
km: ឥដ្ឋ​ ៦x៣x២ ផ្លាស់​ទី​ ៦

en: 3x3x3 cube, 12 moves
km: គូប​ ៣x៣x៣  ផ្លាស់​ទី​ ១២

en: 3x3x3 cube, 15 moves
km: គូប​ ៣x៣x៣ ផ្លាស់​ទី​ ១៥

en: 3x3x3 cube, 20 moves
km: គូប​ ៣x៣x៣  ផ្លាស់​ទី​ ២០

en: 4x4x4 cube, 12 moves
km: គូប​ ៤x៤x៤  ផ្លាស់​ទី ១២

en: 5x5x5 cube, 15 moves
km: គូប​ ៥x៥x៥ ផ្លាស់​ទី​ ១៥

en: 6x6x6 cube, 25 moves
km: គូប​ ៦x៦x៦  ផ្លាស់​ទី​ ២៥

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
km: គូប​របស់​ Rubik អាច​ត្រូវ​បាន​​ផ្លាស់​ទី​ទៅ​ជាលំនាំ​ដែល​គួរ​ឲ្យ​ចាប់​អារម្មណ៍​ជា​ច្រើន​បាន​ ។ នេះ​គឺ​ជា​លំនាំ​ខ្លះ​ មក​ពី​សៀវ​ភៅ​ក្លាស៊ិករបស់​ David Singmaster 'ចំណាំ​លើ​គូប​វេទមន្ត​របស់​ Rubik បោះ​ពុម្ព​លើក​ ទី​ប្រាំ  ទំព័រ​ ៤៧-៤៩ បោះពុម្ព​ផ្សាយ​​នៅ​ឆ្នាំ​ ១៩៨១ ។ បន្ទាប់​ពី​បាន​បង្កើត​លំនាំ​រួច​ហើយ​  អ្នក​ អាច​ប្រើ​ ដោះស្រាយ​សកម្ម​ភាព (គ្រាប់​ចុច​ S លំនាំ​ដើម​) ដើម្បី​មិន​ធ្វើ​វា​វិញ​ និង​ធ្វើ​វា​វិញជា​ញឹក​ញាប់​បាន​តាម​ដែល​អ្នក​ចូល​ចិត្ត​ ។

en: Info
km: ព័ត៌មាន​

en: 3x3x3, 6 X
km: ៣x៣x៣  X  ៦

en: 3x3x3, 2 X
km: ៣x៣x៣  X  ២

en: 3x3x3, 6 Spot
km: ៣x៣x៣ ចំណុច​ ៦

en: 3x3x3, 4 Spot
km: ៣x៣x៣  ចំណុច​ ៤

en: 3x3x3, 4 Plus
km: ៣x៣x៣ បូក​ ៤

en: 3x3x3, 4 Bar
km: ៣x៣x៣ របារ​ ៤

en: 3x3x3, 6 U
km: ៣x៣x៣  U ៦

en: 3x3x3, 4 U
km: ៣x៣x៣ U ៤

en: 3x3x3, Snake
km: ៣x៣x៣ ពស់

en: 3x3x3, Worm
km: ៣x៣x៣ ដង្កូវ

en: 3x3x3, Tricolor
km: ៣x៣x៣ បីពណ៌

en: 3x3x3, Double Cube
km: ៣x៣x៣ គូប​ទ្វេ

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
km: <qt>អ្នក​គណិត​សាស្ត្រគណនា​ថា​គូប​ ៣x៣x៣ អាច​ត្រូវ​បាន​គេ​ដាក់​មិន​តាម​លំដាប់​ទៅ​ជា​ លំនាំ​ខុស​គ្នាគឺ​ ៤៣,២៥២,០០៣,២៧៤,៤៨៩,៨៥៦,០០០ ពួក​គេ​ថែម​ទាំងប៉ាន់​ស្មាន​ថា​ទី​តាំង​ ទាំង​អស់​អាច​ត្រូវ​បាន​ដោះ​ស្រាយ​ក្នុង​ការ​ផ្លាស់​ទី ២០ ឬតិច​ជាង​ ។  វិធីសាស្ត្រ​ដែល​អាច​ធ្វើ​ដូច្នោះ​បាន​ (ដូច​ជា​មិន​ទាន់​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​ឡើយ​) ត្រូវ​បាន​គេ​ហៅ​ថា ក្បួន​ដោះ​ស្រាយ​របស់​ព្រះ ។<br><br>វិធីសាស្ត្រ​វែង​ៗ​ជា​ច្រើន​ ត្រូវ​បាន​គេ​ស្គាល់​ ។ សូម​មើលអត្ថ​បទ​ពីរ​របស់​ Wikipedia ស្តី​អំពី​គូប​របស់​ Rubik និង​ដំណោះ​ស្រាយ​ ប្រសើរ​បំផុត​សម្រាប់​គូប​របស់​ Rubik ។<br><br>វិធី​សាស្ត្រ​បី​បួនធ្វើ​ការ​ដោយ​ប្រព័ន្ធ​ដោយ​ បង្កើត​បាន​ជា​ដំណោះ​ស្រាយ​មួយ​ស្រទាប់​ក្នុង​ពេល​ម្តង​ៗ​ ដោយ​ប្រើលំដាប់​នៃ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ដែល​ ដោះ​ស្រាយ​ស្រទាប់​ខ្លះ​ដោយ​មិន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប៉ះ​ពាល់​ដល់​អ្វី​ដែល​បាន​ធ្វើ​រួច​រាល់​ហើយ​ ។ 'ដំណោះ​ស្រាយ​ដំបូង​' ដែល​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ទី​នេះ​ ប្រើរបៀប​ដោះ​ស្រាយ​នោះ ។ ការ​ផ្លាស់​ទី​ត្រឹម​ ១០០ ជាង​នឹង​ដោះ​ស្រាយ​គូប​ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​មិន​តាម​លំដាប់​ទៅ​ជា​ ២០ ។</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
km: ស្រទាប់​ ១  ៣x៣x៣   គែម​ដំបូង

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
km: ស្រទាប់​ ២ ៣x៣x៣  គែម​ពី​ខាង​ស្តាំ​ផ្នែក​ខាង​ក្រោម​

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
km: ស្រទាប់ ២ ៣x៣x៣  គែម​ពី​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​ក្រោម​

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
km: ស្រទាប់​ ៣ ៣x៣x៣  ត្រឡប់​ចំណិត​​គែម

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
km: ស្រទាប់​ ៣  ៣x៣x៣  ដាក់​ជ្រុង

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
km: ស្រទាប់​ ៣  ៣x៣x៣ បង្វិល​ជ្រុង

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
km: ស្រទាប់​ ៣  ៣x៣x៣ ដាក់​គែម​ ហើយ​រួច​ស្រេច​ !

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
km: គូប ៣x៣x៣ បញ្ចប់​ដំណោះ​ស្រាយ

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
km: ៣x៣x៣ ដូរ​គែម​ ២ គូរ

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
km: ៣x៣x៣ មិន​បង្វិល​ជ្រុង​ ២

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
km: ៣x៣x៣ ត្រឡប់​គែម​ ២

en: &New Puzzle
km: ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី

en: Start a new puzzle.
km: ចាប់​ផ្តើម​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី ។

en: Finish the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
km: បញ្ចប់​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ដែល​អ្នក​កំពុង​តែ​ដោះ​ស្រាយ ហើយ​ចាប់​ផ្តើម​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ថ្មី​ដោយ​មាន​ វិមាត្រ​ និង​ចំនួន​នៃ​ការ​ផ្លាស់​ទី​មិន​តាម​លំដាប់​ដូច​គ្នា​ ។

en: &Load Puzzle...
km: ផ្ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​...

en: Reload a saved puzzle from a file.
km: ផ្ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ដែល​បាន​រក្សា​ទុក​ឡើង​វិញ​ពី​ឯកសារ​ ។

en: Reload a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
km: ផ្ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ដែល​អ្នក​បាន​រក្សា​ទុក​លើ​ឯក​សារ​ពី​មុន​ឡើង​វិញ  ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​ វិមាត្រ  ការកំណត់ ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្ន និង​ប្រវត្តិ​ផ្លាស់​ទី​របស់វា​ផង ។

en: &Save Puzzle...
km: រក្សា​ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប...

en: Save the puzzle on a file.
km: រក្សា​ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​លើ​ឯកសារ​ ។

en: Save the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
km: រក្សា​ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​នៅ​លើ​ឯក​សារ​ ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​ វិមាត្រ ការកំណត់​ ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្ន​ និង​ប្រវត្តិ​ផ្លាស់​ទី​ផង​ដែរ​ ។

en: &Save Puzzle As...
km: រក្សា​ទុក​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ជា​...

en: Restart &Puzzle...
km: ចាប់​ផ្តើម​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ឡើង​វិញ...

en: Undo all previous moves and start again.
km: មិន​ធ្វើ​ឡើង​វិញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ពី​មុន​ ហើយ​ចាប់​ផ្តើម​ម្តង​ទៀត ។

en: Undo the last move.
km: មិន​ធ្វើ​ឡើង​វិញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: Redo a previously undone move.
km: ធ្វើ​ឡើង​វិញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​វិញ​ពី​មុន ។

en: Redo a previously undone move (repeatedly from the start if required).
km: ធ្វើ​ឡើង​វិញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​វិញ​ពីមុន​ (ធ្វើ​ឡើង​វិញ​ចាប់​ពី​ពេល​ចាប់​ផ្តើម​ បើ​ត្រូវ​ការ) ។

en: Show the solution of the puzzle.
km: បង្ហាញ​នូវ​ដំណោះ​ស្រាយ​របស់​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប ។

en: Show the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
km: បង្ហាញ​ដំណោះ​ស្រាយ​របស់​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ ដោយ​មិនធ្វើ​វិញ​ និង​ធ្វើ​ឡើង​វិញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ដែល​មិន​តាម​លំដាប់​ទាំង​អស់ ។

en: Main &Demo
km: ការ​បង្ហាញ​សាក​ល្បង​ចម្បង

en: Run a demonstration of puzzle moves.
km: រត់​​ការ​បង្ហាញ​សាក​ល្បង​នូវ​ការ​ផ្លាស់​ទីរបស់​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ ។

en: Run a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
km: រត់​ការ​បង្ហាញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់​ទី​របស់​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ ដែល​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​គូប​ ឥដ្ឋ​ ឬ​ស្រទាប់​ដែល​បាន​ជ្រើស​ដោយ​ចៃ​ដន្យ​ ហើយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​តាម​លំដាប់​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ និង​ត្រូវ​បាន​ដោះ​ស្រាយ ។

en: Realign Cube
km: តម្រឹម​គូប​ឡើង​វិញ

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together.
km: តម្រឹម​គូប​ឡើង​វិញ​ ដើម្បី​ឲ្យ​ផ្ទៃ​​ខាង​លើ​ ខាង​មុខ ខាង​ស្តាំ​អាច​មើល​ឃើញ​បាន​ទាំង​អស់​ ។

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
km: តម្រឹម​គូប​ឡើង​វិញ​ដើម្បី​ឲ្យ​ផ្ទៃ​ខាង​លើ​ ខាង​មុខ​ ខាង​ស្តាំ​អាច​មើល​ឃើញ​បាន​ទាំងអស់ និង​អ័ក្ស​របស់​គូប​ស្រប​ទៅ​នឹង​អ័ក្ស XYZ  ទោះ​បី​យ៉ាង​ណា​ ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ក្តារ​ចុច​ផ្លាស់​ទី​បាន​ត្រឹម​ត្រូវ​គឺ​មាន​ប្រយោជន៍​ជាង​ ។

en: Singmaster Moves
km: ការ​ផ្លាស់​ទី​ Singmaster

en: This area shows Singmaster moves.
km: ផ្ទៃ​នេះ​បង្ហាញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ Singmaster ។

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
km: ផ្ទៃ​នេះ​បង្ហាញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ Singmaster ។ ការ​ផ្លាស់​ទី​ពឹង​ផ្អែក​ទៅ​លើ​អក្សរ​ RLFBUD ដែល​តំណាង​ឲ្យ​ផ្ទៃ​ (ជា​ភាសា​អង់​គ្លេស) ខាង​ស្តាំ​ ខាង​ឆ្វេង ខាង​ក្រោយ ខាង​លើ​ ខាង​ក្រោម​ ។ តាម​ទិដ្ឋ​ភាព​ធម្មតា​ អក្សរ​ RFU តំណាង​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់​ទី​ស្រប​តាម​ទ្រនិច​នាឡិកា​នៃ​ផ្ទៃ​ទាំង​បី​ដែល​អាចមើល​ឃើញ និង​ LBD បង្ហាញ​ជា​ការ​ផ្លាស់​ទី​បញ្ច្រាស​តាម​ទ្រនិច​នាឡិកា​នៃ​ផ្ទៃ​ដែល​លាក់​ ។ ការ​បន្ថែម (​ ') ដល់​អក្សរ​នឹងធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់​ទី​របស់​អក្សរ​នោះ​មាន​លក្ខណៈ​បញ្ច្រាស ។ ដើម្បី​ផ្លាស់​ទីចំណិត​ខាង​ក្នុង​ បន្ថែម​ (.) ពី​មុខ​ផ្ទៃ​ដែល​នៅ​ជិត​អក្សរ​បំផុត​ ។

en: &Easy
km: ងាយ​ស្រួល

en: &Not So Easy
km: មិន​សូវ​ពិបាក

en: &Hard
km: ពិបាក​

en: &Very Hard
km: ពិបាក​ខ្លាំង

en: Make your own...
km: ធ្វើ​ដោយ​ខ្លួន​អ្នក​...

en: 1 Cube
km: គូប​ ១

en: Show one view of this cube.
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាព​មួយ​នៃ​គូប​នេះ​ ។

en: Show one view of this cube, from the front.
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាព​មួយ​នៃ​គូប​នេះ ពី​ខាង​មុខ ។

en: 2 Cubes
km: គូប​ ២

en: Show two views of this cube.
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាព​ពីរ​នៃ​គូប​នេះ ។

en: Show two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាព​ពីរ​នៃ​គូប​នេះ ពីខាង​មុខ​ និង​ខាង​ក្រោយ​ ។  ទាំង​ពីរ​អាច​បង្វិល​បាន ។

en: 3 Cubes
km: គូប​ ៣

en: Show three views of this cube.
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋ​ភាព​បី​នៃ​គូប​នេះ​ ។

en: Show three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋ​ភាព​បី​នៃ​គូប​នេះ  ទិដ្ឋ​ភាព​ធំ​  ពី​ខាង​មុខ​  និង​ទិដ្ឋភាព​តូច​ពីរ​ ពីខាង​មុខ​ និង​ខាង​ក្រោយ ។  មាន​តែ​ទិដ្ឋ​ភាព​ធំប៉ុណ្ណោះ​ដែល​អាច​បង្វិល​បាន​ ។

en: &Watch Shuffling
km: មើល​ភាព​ផ្លាស់​ទី​មិន​តាម​លំដាប់

en: Watch Your &Own Moves
km: មើល​ការ​ផ្លាស់​ទី​របស់​អ្នក​ផ្ទាល់​

en: Kubri&ck Game Settings
km: ការ​កំណត់​ល្បែង​ Kubrick

en: Keyboard S&hortcut Settings
km: ការ​កំណត់​ផ្លូវ​កាត់​របស់​ក្តារ​ចុច​

en: X Axis
km: អ័ក្ស X

en: Y Axis
km: អ័ក្ស​ Y

en: Z Axis
km: អ័ក្ស​ Z

en: Slice %1
km: ចំណិត %1

en: Turn whole cube
km: បង្វិល​គូប​ទាំង​មូល

en: Anti-clockwise
km: បញ្ច្រាស​ទ្រនិច​នាឡិកា

en: Clockwise
km: ស្រប​ទ្រនិច​នាឡិកា

en: Move 'Up' face
km: ផ្លាស់​ទី​ផ្ទៃ​ឡើង​លើ

en: Move 'Down' face
km: ផ្លាស់​ទី​ផ្ទៃ​ចុះ​ក្រោម

en: Move 'Left' face
km: ផ្លាស់​ទី​ផ្ទៃ​ទៅ​ឆ្វេង

en: Move 'Right' face
km: ផ្លាស់​ទី​ផ្ទៃ​ទៅ​ស្តាំ

en: Move 'Front' face
km: ផ្លាស់​ទី​ផ្ទៃ​ទៅ​មុខ

en: Move 'Back' face
km: ផ្លាស់​ទី​ផ្ទៃ​ទៅ​ក្រោយ

en: Anti-clockwise move
km: ផ្លាស់​ទី​បញ្ច្រាស​ទ្រនិច​នាឡិកា

en: Singmaster two-slice move
km: ផ្លាស់​ទី​ Singmaster ពីរ​ចំណិត

en: Singmaster anti-slice move
km: ផ្លាស់​ទី​ Singmaster បញ្ច្រាស​ចំណិត

en: Move an inner slice
km: ផ្លាស់​ទី​ចំណិត​ខាង​ក្នុង​

en: Complete a Singmaster move
km: បញ្ចប់​ការ​ផ្លាស់​ទី​ Singmaster

en: Add space to Singmaster moves
km: បន្ថែម​គម្លាត​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់​ទី​  Singmaster

en: Pretty Patterns
km: លំនាំ​ស្រស់​​ស្អាត

en: Solution Moves
km: ដំណោះ​ស្រាយ​ផ្លាស់​ទី​

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
km: គូប​ %1x%2x%3   ការ​ផ្លាស់​ទី​មិន​តាម​លំដាប់​  %4

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
km: ឥដ្ឋ​ %1x%2x%3  ការ​ផ្លាស់​ទី​មិន​​តាម​លំដាប់​ %4

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
km: ស្រទាប់​ %1x%2x%3  ការ​ផ្លាស់​ទី​មិន​តាម​លំដាប់​ %4

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Choose Puzzle Type
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
km: ការ​បង្ហាញ​សាក​ល្បង​

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
km: លំនាំ​ស្រស់​ស្អាត

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
km: ដំណោះ​ស្រាយ​ផ្លាស់​ទី

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
km: ល្បែង​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​គូប​របស់​ Rubik (TM)

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ
