kubrick - en to lv translation catalogue (151 entries)

en: Front View
lv: Priekšējais skats

en: Back View
lv: Aizmugures skats

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
lv: Demonstrācija - noklikšķini jebkurā vietā, lai sāktu spēlēt

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own...
lv: Atvaino, kubu pašreiz nav iespējams sajaukt. Jaukšanas kustību skaits ir iestatīts uz nulli. Lūdzu, izvēlies savu gājienu skaitu opciju dialoglogā izvēlnē 'Spēle'->'Izvēlēties mīklas tipu'->'Izveidot savu...'

en: New Puzzle
lv: Jauna mīkla

en: Load Puzzle
lv: Ielādēt mīklu

en: Undo
lv: Atsaukt

en: Redo
lv: Pārdarīt

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
lv: Šis kubs nav sajaukts, tādēļ nav nekā, ko risināt.

en: Solve the Cube
lv: Risināt kubu

en: Restart Puzzle (Undo All)
lv: Pārstartēt mīklu (atsaukt visu)

en: Redo All
lv: Pārdarīt visu

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
lv: Atvaino, neizdevās atrast derīgu Kubrick demonstrācijas failu ar nosaukumu %1. Tam vajadzētu būt instalētam 'apps/kubrick' apakšmapē.

en: File Not Found
lv: Fails nav atrasts

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
lv: Tikai viena no dimensijām var būt viena kubiņa platumā.

en: Cube Options
lv: Kuba opcijas

en: Save Puzzle
lv: Saglabāt mīklu

en: You have no moves to undo.
lv: Tev nav gājienu, ko atsaukt.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
lv: Nav gājienu, ko pārdarīt.
    
    Tas varētu būt tāpēc, ka neesi atsaucis nevienu gājienuu, vai esi pārdarījis tos visus, vai arī tādēļ, ka visi iepriekš atsauktie gājieni tiek automātiski dzēsti, kad tiek veikta jauna kustība, izmantojot tastatūru vai peli.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
lv: Kubā pašreiz notiek animēti gājieni, vai arī ir palaista demonstrācija.
    
    Lūdzu, uzgaidi vai arī noklikšķini uz kuba, lai apturētu demonstrāciju.

en: Sorry, too busy.
lv: Atvaino, pārāk aizņemts.

en: Cube dimensions:
lv: Kuba izmēri:

en: Moves per shuffle (difficulty):
lv: Gājieni vienā sajaukšanas reizē (grūtība):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
lv: Kuba izmēri: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
lv: Gājieni vienā sajaukšanas reizē (grūtība): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own...'</nobr> to set the above options.</i>
lv: <i>Lūdzu, izmanto <nobr>'Izvēlēties mīklas tipu'->'Izveidot savu...',</nobr> lai iestatītu augšā esošās opcijas.</i>

en: Watch shuffling in progress?
lv: Rādīt sajaukšanas progresu?

en: Watch your moves in progress?
lv: Rādīt tavu gājienu progresu?

en: Speed of moves:
lv: Gājienu ātrums:

en: % of bevel on edges of cubies:
lv: Kubiņu šķautņu slīpums (%):

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
lv: Vari izvēlēties jebkādu kuba (vai ķieģeļa) izmēru līdz pat 6x6x6, tomēr tikai vienas puses izmērs var būt 1 (pretējā gadījumā mīkla kļūst pārāk vienkārša). Vienkāršākā mīkla ir 2x2x1, bet 3x3x1 ir laba iesildīšanās oriģinālajam Rubika kubam, kura izmērs ir 3x3x3. Vienkāršām mīklām ir 2 līdz 5 sajaukšanas gājieni, grūtai 3x3x3 mīklai to ir 10 līdz 20; vari izvēlēties arī 0 gājienus, un tad kubu sajaukt pats, lai, piemēram, to risinātu draugi.
    Citas opcijas nosaka, vai tev būs iespējams vērot sajaukšanu un/vai savus gājienus, un to, cik ātri noritēs animācija. Slīpuma opcija ietekmē mazo kubiņu izskatu. Pamēģini to iestatīt uz 30 un redzēsi, ko ar to domājām.

en: HELP: Rubik's Cube Options
lv: PALĪDZĪBA: Rubuka kuba opcijas

en: Welcome to Kubrick
lv: Laipni lūdzam Kubrick

en: 2x2x1 mat, 1 move
lv: 2x2x1 plakne, 1 gājiens

en: 2x2x1 mat, 2 moves
lv: 2x2x1 plakne, 2 gājieni

en: 2x2x1 mat, 3 moves
lv: 2x2x1 plakne, 3 gājieni

en: 2x2x2 cube, 2 moves
lv: 2x2x2 plakne, 2 gājieni

en: 2x2x2 cube, 3 moves
lv: 2x2x2 kubs, 3 gājieni

en: 2x2x2 cube, 4 moves
lv: 2x2x2 kubs, 4 gājieni

en: 3x3x1 mat, 4 moves
lv: 3x3x1 plakne, 4 gājieni

en: 3x3x3 cube, 3 moves
lv: 3x3x3 kubs, 3 gājieni

en: 3x3x3 cube, 4 moves
lv: 3x3x3 kubs, 4 gājieni

en: 4x4x4 cube, 4 moves
lv: 4x4x4 kubs, 4 gājieni

en: 5x5x5 cube, 4 moves
lv: 5x5x5 kubs, 4 gājieni

en: 6x3x2 brick, 4 moves
lv: 6x3x2 ķieģelis, 4 gājieni

en: 3x3x3 cube, 7 moves
lv: 3x3x3 kubs, 7 gājieni

en: 4x4x4 cube, 5 moves
lv: 4x4x4 kubs, 5 gājieni

en: 5x5x5 cube, 6 moves
lv: 5x5x5 kubs, 6 gājieni

en: 6x6x6 cube, 6 moves
lv: 6x6x6 kubs, 6 gājieni

en: 6x4x1 mat, 9 moves
lv: 6x4x1 plakne, 9 gājieni

en: 6x3x2 brick, 6 moves
lv: 6x3x2 ķieģelis, 6 gājieni

en: 3x3x3 cube, 12 moves
lv: 3x3x3 kubs, 12 gājieni

en: 3x3x3 cube, 15 moves
lv: 3x3x3 kubs, 15 gājieni

en: 3x3x3 cube, 20 moves
lv: 3x3x3 kubs, 20 gājieni

en: 4x4x4 cube, 12 moves
lv: 4x4x4 kubs, 12 gājieni

en: 5x5x5 cube, 15 moves
lv: 5x5x5 kubs, 15 gājieni

en: 6x6x6 cube, 25 moves
lv: 6x6x6 kubs, 25 gājieni

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
lv: Rubika kubs var tikt grozīts daudzos interesantos veidos. Šeit ir daži no Deivida Singmastera klasiskās grāmatas 'Piezīmes par Rubika maģisko kubu, piektais izdevums', kas publicēta 1981. gadā, 47.-49. lapaspuses. Pēc tam, kad struktūra ir noformēta, vari izmantot darbību 'Atrisināt' (pēc noklusējuma taustiņš 'S'), lai atsauktu un pārdarītu to tik bieži, cik vēlies.

en: Info
lv: Informācija

en: 3x3x3, 6 Spot
lv: 3x3x3, 6 punkts

en: 3x3x3, 4 Spot
lv: 3x3x3, 4 punkts

en: 3x3x3, 4 Plus
lv: 3x3x3, 4 pluss

en: 3x3x3, 4 Bar
lv: 3x3x3, 4 josla

en: 3x3x3, Snake
lv: 3x3x3, čūska

en: 3x3x3, Worm
lv: 3x3x3, tārps

en: 3x3x3, Tricolor
lv: 3x3x3, trejkrāsu

en: 3x3x3, Double Cube
lv: 3x3x3, dubultkubs

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
lv: <qt>Matemātiķi ir aprēķinājuši, ka 3x3x3 kubs var tikt sajaukts 43,252,003,274,489,856,000 dažādos veidos, tomēr tiek pieņemts, ka visas pozīcijas var tikt atrisinātas ar 20 vai mazāk gājieniem. Metode, pēc kādas to var izdarīt (līdz šim nav atklāta), tiek saukta par Dieva Algoritmu.<br><br>Zināmas ir daudzas garākas metodes. Vari izlasīt divus Vikipēdijas rakstus par Rubika kubu un optimālajiem risinājumiem Rubika kubam.<br><br>Vairākas metodes darbojas sistemātiski, būvējot risinājumu pa vienam slānim un izmantojot gājienu virknes, kas atrisina dažus gabaliņus, neizjaucot to, kas jau padarīts. Šeit demonstrētais 'Iesācēja risinājums' izmanto šo pieeju. Tikai nedaudz vairāk nekā 100 gājieni atrisina kubu, kas sajaukts, izmantojot 20 gājienus.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
lv: 3x3x3 slānis 1, malas vispirms

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
lv: 3x3x3 slānis 2, sākot no apakšējās labās malas

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
lv: 3x3x3 slānis 2, sākot no apakšējās kreisās malas

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
lv: 3x3x3 slānis 3, apmest malējos klucīšus

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
lv: 3x3x3 slānis 3, novietot stūrus

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
lv: 3x3x3 slānis 3, savērpt stūrus

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
lv: 3x3x3 slānis 3, novietot malas un gatavs!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
lv: 3x3x3 kubs, pilns atrisinājums

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
lv: 3x3x3 apmainīt 2 malu pārus

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
lv: 3x3x3 atvīt 2 stūrus

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
lv: 3x3x3 apmest 2 malas

en: &New Puzzle
lv: Jau&na mīkla

en: Start a new puzzle.
lv: Sākt jaunu mīklu.

en: Finish the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
lv: Pabeigt pašreizējo mīklu un sākt jaunu ar tiem pašiem izmēriem un sajaukšanas gājienu skaitu.

en: &Load Puzzle...
lv: Ie&lādēt mīklu...

en: Reload a saved puzzle from a file.
lv: Pārlādēt saglabāto mīklu no faila

en: Reload a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
lv: Pārlādēt mīklu, ko iepriekš esi saglabājis failā, ieskaitot tās izmērus, iestatījumus, pašreizējo stāvokli un gājienu vēsturi.

en: &Save Puzzle...
lv: &Saglabāt mīklu...

en: Save the puzzle on a file.
lv: Saglabāt mīklu failā.

en: Save the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
lv: Saglabāt mīklu failā, ieskaitot tās izmērus, iestatījumus, pašreizējo stāvokli un gājienu vēsturi.

en: &Save Puzzle As...
lv: &Saglabāt mīklu kā...

en: Restart &Puzzle...
lv: &Pārstartēt mīklu...

en: Undo all previous moves and start again.
lv: Atsaukt visus iepriekšējos gājienus un sākt vēlreiz.

en: Undo the last move.
lv: Atsaukt pēdējo gājienu.

en: Redo a previously undone move.
lv: Pārdarīt iepriekš atsauktu gājienu.

en: Redo a previously undone move (repeatedly from the start if required).
lv: Pārdarīt iepriekš atsauktu gājienu (ja vajadzīgs, atkārtoti no sākuma).

en: Show the solution of the puzzle.
lv: Parādīt mīklas atrisinājumu.

en: Show the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
lv: Parādīt mīklas atrisinājumu, atsaucot un pārdarot visus sajaukšanas gājienus.

en: Run a demonstration of puzzle moves.
lv: Palaist mīklas gājienu demonstrāciju.

en: Run a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
lv: Palaist mīklas gājienu demonstrāciju, kurā nejauši izvēlēti kubi, ķieģeļi vai matricas tiek sajaukti un atrisināti.

en: Realign Cube
lv: Izlīdzināt kubu

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together.
lv: Izlīdzināt kubu tā, ka augšējās, priekšējās un labās skaldnes ir redzamas kopā.

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
lv: Izlīdzināt kubu tā, ka augšējās, priekšējās un labās skaldnes ir redzamas kopā, un kuba asis ir paralēlas XYZ asīm, tādējādi padarot gājienus ar tastatūru saprotamākus.

en: Singmaster Moves
lv: Singmastera gājieni

en: This area shows Singmaster moves.
lv: Šis laukums rāda Singmastera gājienus.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
lv: Šis laukums rāda Singmastera gājienus. Tie ir balstīti uz burtiem RLFBUD, kuri atbilst (angļu val.) labajai, kreisajai, priekšējai, aizmugurējai, augšējai un apakšējai skaldnei. Normālajā skatā burti RFU attēlo trīs redzamo skaldņu gājienus pulksteņa rādītāja virzienā, un LBD parādās kā neredzamo virsmu gājieni pretēji pulksteņa rādītāja virzienam. Pievienojot burtam ' (apostrofu), šī burta gājiens tiek apgriezts. Lai pagrieztu iekšējās daļas, pirms tuvākās skaldnes burta pievieno punktus.

en: &Easy
lv: Vi&egli

en: &Not So Easy
lv: &Ne tik viegli

en: &Hard
lv: &Grūti

en: &Very Hard
lv: Ļ&oti grūti

en: Make your own...
lv: Izveidot savu...

en: 1 Cube
lv: 1 kubs

en: Show one view of this cube.
lv: Rādīt vienu šī kuba skatu.

en: Show one view of this cube, from the front.
lv: Rādīt vienu šī kuba skatu, no priekšas.

en: 2 Cubes
lv: 2 kubi

en: Show two views of this cube.
lv: Rādīt divus šī kuba skatus.

en: Show two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
lv: Rādīt divus šī kuba skatus, no priekšas un aizmugures. Abus var rotēt.

en: 3 Cubes
lv: 3 kubi

en: Show three views of this cube.
lv: Rādīt trīs šī kuba skatus.

en: Show three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
lv: Rādīt trīs šī kuba skatus - vienu lielu, no priekšas, un divus mazus, no priekšas un aizmugures. Rotēt var tikai lielo.

en: &Watch Shuffling
lv: &Rādīt sajaukšanu

en: Watch Your &Own Moves
lv: Rādīt savas k&ustības

en: Kubri&ck Game Settings
lv: Kubri&ck spēles iestatījumi

en: X Axis
lv: X ass

en: Y Axis
lv: Y ass

en: Z Axis
lv: Z ass

en: Slice %1
lv: Daļa %1

en: Turn whole cube
lv: Pagriezt visu kubu

en: Anti-clockwise
lv: Pretēji pulksteņrādītāja virzienam

en: Clockwise
lv: Pulksteņrādītāja virzienā

en: Move 'Up' face
lv: Pārvietot augšējo skaldni

en: Move 'Down' face
lv: Pārvietot apakšējo skaldni

en: Move 'Left' face
lv: Pārvietot kreiso skaldni

en: Move 'Right' face
lv: Pārvietot labo skaldni

en: Move 'Front' face
lv: Pārvietot priekšējo skaldni

en: Move 'Back' face
lv: Pārvietot aizmugures skaldni

en: Anti-clockwise move
lv: Gājiens pretēji pulksteņrādītāja virzienam

en: Singmaster two-slice move
lv: Singmastera divu daļu gājiens

en: Singmaster anti-slice move
lv: Singmastera pretējais daļas gājiens

en: Move an inner slice
lv: Pārvietot iekšējo daļu

en: Complete a Singmaster move
lv: Pilns Singmastera gājiens

en: Add space to Singmaster moves
lv: Pievienot atstarpi Singmastera gājieniem

en: Pretty Patterns
lv: Skaisti paraugi

en: Solution Moves
lv: Atrisinājuma gājieni

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
lv: %1x%2x%3 kubs, %4 sajaukšanas gājieni

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
lv: %1x%2x%3 ķieģeļi, %4 sajaukšanas gājieni

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
lv: %1x%2x%3 matrica, %4 sajaukšanas gājieni

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Choose Puzzle Type
lv: Iz&vēlies mīklas tipu

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
lv: &Demonstrācijas

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
lv: Skaisti &paraugi

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
lv: Atri&sinājuma gājieni

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
lv: Uz Rubika kubu (TM) balstīta spēle

en: Author
lv: Autors
