kubrick - en to lv translation catalogue (163 entries)

en: Front View
lv: Priekšas skats

en: Back View
lv: Aizmugures skats

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
lv: Demonstrācija — noklikšķini jebkurā vietā, lai sāktu spēlēt

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own…
lv: Diemžēl kubu pašreiz nav iespējams sajaukt. Jaukšanas kustību skaits ir iestatīts uz nulli. Norādiet jaukšanas kustību skaitu opciju lodziņā izvēlnē „Spēle“—>„Izvēlēties mīklas tipu“—>„Izveidot savu…“

[ctx: @title:window]
en: New Puzzle
lv: Jauna mīkla

[ctx: @title:window]
en: Load Puzzle
lv: Ielādēt mīklu

en: Kubrick Game Files (*.kbk)
lv: „Kubrick“ spēles datnes (*.kbk)

en: The file '%1' is not a valid Kubrick game-file.
lv: Datne „%1“ nav derīga „Kubrick“ spēles datne.

en: Undo
lv: Atsaukt

en: Redo
lv: Atatsaukt

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
lv: Šis kubs nav sajaukts, tāpēc nav nekā, ko salikt.

[ctx: @title:window]
en: Solve the Cube
lv: Salikt kubu

en: Restart Puzzle (Undo All)
lv: Pārstartēt mīklu (atsaukt visu)

en: Redo All
lv: Atatsaukt visu

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
lv: Diemžēl neizdevās atrast derīgu „Kubrick“ demonstrācijas datni ar nosaukumu „%1“. Tai vajadzētu būt instalētai „apps/kubrick“ apakšmapē.

[ctx: @title:window]
en: File Not Found
lv: Datne nav atrasta

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
lv: Tikai viena no dimensijām var būt viena kubiņa platumā.

[ctx: @title:window]
en: Cube Options
lv: Kuba opcijas

[ctx: @title:window]
en: Save Puzzle
lv: Saglabāt mīklu

en: You have no moves to undo.
lv: Nav gājienu, ko atsaukt.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
lv: Nav gājienu, ko atatsaukt.
    
    Iespējams, neesi atsaucis nevienu gājienu vai visus esi jau atatsaucis, vai arī tāpēc, ka visi iepriekš atsauktie gājieni ir automātiski dzēsti, veicot jaunu kustību ar tastatūru vai peli.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
lv: Kubā pašreiz notiek gājieni ar animāciju, vai arī ir palaista demonstrācija.
    
    Uzgaidiet vai arī noklikšķiniet uz kuba, lai apturētu demonstrāciju.

en: Sorry, too busy.
lv: Diemžēl, pārāk aizņemts.

[ctx: @title:window]
en: Rubik's Cube Options
lv: Rubika kuba opcijas

[ctx: @lable:spinbox]
en: Cube dimensions:
lv: Kuba izmēri:

[ctx: @label:spinbox]
en: Moves per shuffle (difficulty):
lv: Gājieni vienā sajaukšanas reizē (grūtība):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
lv: Kuba izmēri: %1×%2×%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
lv: Gājieni vienā sajaukšanas reizē (grūtība): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own…'</nobr> to set the above options.</i>
lv: <i>Izmantojiet <nobr>„Izvēlēties mīklas tipu“—>„Izveidot savu…“,</nobr> lai iestatītu augstāk esošās opcijas.</i>

[ctx: @option:check]
en: Watch shuffling in progress?
lv: Vai rādīt sajaukšanas progresu?

[ctx: @option:check]
en: Watch your moves in progress?
lv: Vai rādīt tavu gājienu progresu?

[ctx: @label:spinbox]
en: Speed of moves:
lv: Gājienu ātrums:

[ctx: @label:spinbox]
en: % of bevel on edges of cubies:
lv: Kubiņu šķautņu slīpums (%):

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
lv: Vari izvēlēties jebkādu kuba (vai ķieģeļa) izmēru līdz pat 6×6×6, tomēr tikai vienas puses izmērs var būt 1 (pretējā gadījumā mīkla kļūst pārāk vienkārša). Vienkāršākā mīkla ir 2×2×1, bet 3×3×1 ir laba iesildīšanās oriģinālajam Rubika kubam, kura izmērs ir 3×3×3. Vienkāršām mīklām ir 2 līdz 5 sajaukšanas gājieni, grūtai 3×3×3 mīklai to ir no 10 līdz 20. Vari izvēlēties arī nulle gājienu, bet tad kubu sajaukt pats, lai, piemēram, to risinātu draugi.
    Citas opcijas nosaka, vai tev būs iespējams vērot sajaukšanu un/vai savus gājienus, un to, cik ātras būs animācijas. Slīpuma opcija ietekmē mazo kubiņu izskatu. Pamēģini to iestatīt uz 30, lai redzētu, ko ar to domājām.

en: HELP: Rubik's Cube Options
lv: PALĪDZĪBA: Rubika kuba opcijas

en: Welcome to Kubrick
lv: Laipni lūdzam „Kubrick“

en: 2x2x1 mat, 1 move
lv: 2×2×1 plakne, 1 gājiens

en: 2x2x1 mat, 2 moves
lv: 2×2×1 plakne, 2 gājieni

en: 2x2x1 mat, 3 moves
lv: 2×2×1 plakne, 3 gājieni

en: 2x2x2 cube, 2 moves
lv: 2×2×2 plakne, 2 gājieni

en: 2x2x2 cube, 3 moves
lv: 2×2×2 kubs, 3 gājieni

en: 2x2x2 cube, 4 moves
lv: 2×2×2 kubs, 4 gājieni

en: 3x3x1 mat, 4 moves
lv: 3×3×1 plakne, 4 gājieni

en: 3x3x3 cube, 3 moves
lv: 3×3×3 kubs, 3 gājieni

en: 3x3x3 cube, 4 moves
lv: 3×3×3 kubs, 4 gājieni

en: 4x4x4 cube, 4 moves
lv: 4×4×4 kubs, 4 gājieni

en: 5x5x5 cube, 4 moves
lv: 5×5×5 kubs, 4 gājieni

en: 6x3x2 brick, 4 moves
lv: 6×3×2 ķieģelis, 4 gājieni

en: 3x3x3 cube, 7 moves
lv: 3×3×3 kubs, 7 gājieni

en: 4x4x4 cube, 5 moves
lv: 4×4×4 kubs, 5 gājieni

en: 5x5x5 cube, 6 moves
lv: 5×5×5 kubs, 6 gājieni

en: 6x6x6 cube, 6 moves
lv: 6×6×6 kubs, 6 gājieni

en: 6x4x1 mat, 9 moves
lv: 6×4×1 plakne, 9 gājieni

en: 6x3x2 brick, 6 moves
lv: 6×3×2 ķieģelis, 6 gājieni

en: 3x3x3 cube, 12 moves
lv: 3×3×3 kubs, 12 gājieni

en: 3x3x3 cube, 15 moves
lv: 3×3×3 kubs, 15 gājieni

en: 3x3x3 cube, 20 moves
lv: 3×3×3 kubs, 20 gājieni

en: 4x4x4 cube, 12 moves
lv: 4×4×4 kubs, 12 gājieni

en: 5x5x5 cube, 15 moves
lv: 5×5×5 kubs, 15 gājieni

en: 6x6x6 cube, 25 moves
lv: 6×6×6 kubs, 25 gājieni

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
lv: Rubika kubs var tikt pagriezts daudzos interesantos veidos. Šeit ir dažas no Deivida Singmastera klasiskās grāmatas „Piezīmes par Rubika maģisko kubu, piektais izdevums“, kas publicēta 1981. gadā, 47.—49. lapaspusē parādītajām formulām. Pēc tam, kad struktūra ir noformēta, vari izmantot darbību „Atrisināt“ (pēc noklusējuma taustiņš „S“), lai to atsauktu un atatsauktu tik bieži, cik vēlies.

en: Info
lv: Informācija

en: 3x3x3, 6 X
lv: 3×3×3, 6 X

en: 3x3x3, 2 X
lv: 3×3×3, 2 X

en: 3x3x3, 6 Spot
lv: 3×3×3, 6 punkts

en: 3x3x3, 4 Spot
lv: 3×3×3, 4 punkts

en: 3x3x3, 4 Plus
lv: 3×3×3, 4 pluss

en: 3x3x3, 4 Bar
lv: 3×3×3, 4 josla

en: 3x3x3, 6 U
lv: 3×3×3, 6 U

en: 3x3x3, 4 U
lv: 3×3×3, 4 U

en: 3x3x3, Snake
lv: 3×3×3, čūska

en: 3x3x3, Worm
lv: 3×3×3, tārps

en: 3x3x3, Tricolor
lv: 3×3×3, trīskrāsu

en: 3x3x3, Double Cube
lv: 3×3×3, dubultkubs

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
lv: <qt>Matemātiķi ir aprēķinājuši, ka 3×3×3 kubu var sajaukt 43 252 003 274 489 856 000 dažādos veidos, tomēr parasti pieņem, ka visas pozīcijas var atrisināt 20 vai mazāk gājienos. Metode, pēc kādas to var izdarīt (tā līdz šim nav atklāta), tiek dēvēta par Dieva algoritmu.<br><br>Zināmas ir daudzas garākas metodes. Vari izlasīt divus Vikipēdijas rakstus par Rubika kubu un optimālajiem risinājumiem Rubika kubam.<br><br>Vairākas metodes darbojas sistemātiski, būvējot risinājumu pa vienam slānim un izmantojot gājienu virknes, kas atrisina dažus gabaliņus, neizjaucot to, kas jau ir izdarīts. Šeit demonstrētais „Iesācēja risinājums“ izmanto šo pieeju. Ar tikai nedaudz vairāk par 100 gājieniem var atrisināt kubu, kas ir sajaukts 20 gājienos.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
lv: 3×3×3 slānis 1, malas vispirms

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
lv: 3×3×3 slānis 2, sākot no apakšējās labās malas

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
lv: 3×3×3 slānis 2, sākot no apakšējās kreisās malas

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
lv: 3×3×3 slānis 3, apmest malējos klucīšus

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
lv: 3×3×3 slānis 3, novietot stūrus

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
lv: 3×3×3 slānis 3, savērpt stūrus

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
lv: 3×3×3 slānis 3, novietot malas un gatavs!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
lv: 3×3×3 kubs, pilns atrisinājums

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
lv: 3×3×3 samainīt vietām 2 malu pārus

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
lv: 3×3×3 atvīt 2 stūrus

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
lv: 3×3×3 apmest 2 malas

[ctx: @action]
en: &New Puzzle
lv: Jau&na mīkla

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new puzzle
lv: Sākt jaunu mīklu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Finishes the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
lv: Pabeidz pašreizējo mīklu un sāk jaunu ar tiem pašiem izmēriem un sajaukšanas gājienu skaitu.

[ctx: @action]
en: &Load Puzzle…
lv: &Ielādēt mīklu…

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload a saved puzzle from a file
lv: Pārlādēt saglabāto mīklu no datnes

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reloads a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
lv: Pārlādēt mīklu, ko iepriekš saglabāji datnē, ieskaitot tās izmērus, iestatījumus, pašreizējo stāvokli un gājienu vēsturi.

[ctx: @action]
en: &Save Puzzle…
lv: &Saglabāt mīklu…

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the puzzle on a file
lv: Saglabāt mīklu datnē

[ctx: @info:whatsthis]
en: Saves the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
lv: Saglabāt mīklu datnē, ieskaitot tās izmērus, iestatījumus, pašreizējo stāvokli un gājienu vēsturi.

[ctx: @action]
en: &Save Puzzle As…
lv: &Saglabāt mīklu kā…

[ctx: @action]
en: Restart &Puzzle…
lv: &Pārstartēt mīklu…

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo all previous moves and start again
lv: Atsaukt visus iepriekšējos gājienus un sākt no sākuma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Undoes all previous moves and start again.
lv: Atsauc visus iepriekšējos gājienus un sāk no sākuma.

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last move
lv: Atsaukt pēdējo gājienu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Undoes the last move.
lv: Atsauc pēdējo gājienu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Redo a previously undone move
lv: Atatsaukt iepriekš atsauktu gājienu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Redoes a previously undone move (repeatedly from the start if required).
lv: Atatsauc iepriekš atsauktu gājienu (ja vajadzīgs, atkārtoti no sākuma).

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the solution of the puzzle
lv: Parādīt mīklas atrisinājumu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
lv: Parāda mīklas atrisinājumu, atsaucot un atatsaucot visus sajaukšanas gājienus.

[ctx: @action]
en: Main &Demo
lv: Galvenā &demonstrācija

[ctx: @info:tooltip]
en: Run a demonstration of puzzle moves
lv: Palaist mīklas gājienu demonstrāciju

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
lv: Palaiž mīklas gājienu demonstrāciju, kurā nejauši izvēlēti kubi, ķieģeļi vai matricas tiek sajauktas un atrisinātas.

[ctx: @action]
en: Realign Cube
lv: Izlīdzināt kubu

[ctx: @info:tooltip]
en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together
lv: Izlīdzināt kubu tā, ka augšējās, priekšējās un labās skaldnes ir redzamas kopā.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Realigns the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
lv: Izlīdzina kubu tā, ka augšējās, priekšējās un labās skaldnes ir redzamas kopā, bet kuba asis ir paralēlas XYZ asīm, tādējādi padarot gājienus ar tastatūru saprotamākus.

[ctx: @action]
en: Redo All
lv: Atatsaukt visu

[ctx: @label:textbox]
en: Singmaster moves:
lv: Singmastera gājieni:

en: Singmaster Moves
lv: Singmastera gājieni

en: This area shows Singmaster moves.
lv: Šis laukums rāda Singmastera gājienus.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
lv: Šis laukums rāda Singmastera gājienus. Tie ir balstīti uz burtiem RLFBUD, kuri atbilst (angļu val.) labajai, kreisajai, priekšējai, aizmugurējai, augšējai un apakšējai skaldnei. Normālajā skatā burti RFU attēlo trīs redzamo skaldņu gājienus pulksteņa rādītāja virzienā, bet LBD parādās kā neredzamo virsmu gājieni pretēji pulksteņa rādītāja virzienam. Pievienojot burtam ' (apostrofu), šī burta gājiens tiek apgriezts. Lai pārvietotu iekšējās daļas, pirms tuvākās skaldnes burta pievieno punktus.

[ctx: @title:menu]
en: &Easy
lv: Vi&egli

[ctx: @title:menu]
en: &Not So Easy
lv: &Ne tik viegli

[ctx: @title:menu]
en: &Hard
lv: &Grūti

[ctx: @title:menu]
en: &Very Hard
lv: Ļ&oti grūti

[ctx: @action]
en: Make Your Own…
lv: Izveidot savu…

[ctx: @option:check]
en: 1 Cube
lv: 1 kubs

[ctx: @info:tooltip]
en: Show one view of this cube
lv: Rādīt vienu šī kuba skatu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows one view of this cube, from the front.
lv: Rāda vienu šī kuba skatu no priekšas.

[ctx: @option:check]
en: 2 Cubes
lv: 2 kubi

[ctx: @info:tooltip]
en: Show two views of this cube
lv: Rādīt divus šī kuba skatus

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
lv: Rāda divus šī kuba skatus — no priekšas un aizmugures. Abus var pagriezt.

[ctx: @option:check]
en: 3 Cubes
lv: 3 kubi

[ctx: @info:tooltip]
en: Show three views of this cube
lv: Rāda trīs šī kuba skatus.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
lv: Rāda trīs šī kuba skatus — vienu lielu no priekšas un divus mazus — no priekšas un aizmugures. Pagriezt var tikai lielo.

[ctx: @option:check]
en: &Watch Shuffling
lv: &Skatīties sajaukšanu

[ctx: @option:check]
en: Watch Your &Own Moves
lv: Skatīties savas k&ustības

[ctx: @action]
en: X Axis
lv: X ass

[ctx: @action]
en: Y Axis
lv: Y ass

[ctx: @action]
en: Z Axis
lv: Z ass

[ctx: @action]
en: Slice %1
lv: Daļa „%1“

[ctx: @action]
en: Turn Whole Cube
lv: Pagriezt visu kubu

[ctx: @action]
en: Anti-Clockwise
lv: Pretēji pulksteņrādītāja virzienam

[ctx: @action]
en: Clockwise
lv: Pulksteņrādītāja virzienā

[ctx: @action]
en: Move 'Up' Face
lv: Pārvietot „augšējo“ skaldni

[ctx: @action]
en: Move 'Down' Face
lv: Pārvietot „apakšējo“ skaldni

[ctx: @action]
en: Move 'Left' Face
lv: Pārvietot „kreiso“ skaldni

[ctx: @action]
en: Move 'Right' Face
lv: Pārvietot „labo“ skaldni

[ctx: @action]
en: Move 'Front' Face
lv: Pārvietot „priekšējo“ skaldni

[ctx: @action]
en: Move 'Back' Face
lv: Pārvietot „aizmugurējo“ skaldni

[ctx: @action]
en: Anti-Clockwise Move
lv: Gājiens pretēji pulksteņrādītāja virzienam

[ctx: @action]
en: Singmaster Two-Slice Move
lv: Singmastera divu daļu gājiens

[ctx: @action]
en: Singmaster Anti-Slice Move
lv: Singmastera pretējās daļas gājiens

[ctx: @action]
en: Move an Inner Slice
lv: Pārvietot iekšējo daļu

[ctx: @action]
en: Complete a Singmaster Move
lv: Pilns Singmastera gājiens

[ctx: @action]
en: Add Space to Singmaster Moves
lv: Pievienot atstarpi Singmastera gājieniem

[ctx: @action]
en: Switch Background
lv: Pārslēgt fonu

[ctx: @title:window]
en: Pretty Patterns
lv: Skaisti paraugi

[ctx: @title:window]
en: Solution Moves
lv: Atrisinājuma gājieni

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
lv: %1×%2×%3 kubs, %4 sajaukšanas gājieni

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
lv: %1×%2×%3 ķieģelis, %4 sajaukšanas gājieni

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
lv: %1×%2×%3 matrica, %4 sajaukšanas gājieni

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Puzzle Type
lv: &Mīklas tips

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
lv: &Demonstrācijas

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
lv: Skaisti &paraugi

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
lv: Atri&sinājuma gājieni

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
lv: Uz Rubika kubu (TM) balstīta spēle

en: Author
lv: Autors
