kubrick - en to nl translation catalogue (158 entries)

en: Front View
nl: Weergave (voorzijde)

en: Back View
nl: Weergave (achterzijde)

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
nl: Demo - klik ergens om het spel te starten

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own…
nl: Helaas, de kubus kan op dit moment niet door elkaar worden gedraaid. Het aantal draaien is ingesteld op 0. Selecteer het gewenste aantal draaiingen in de instellingen dialoog. Deze kunt u openen via menuoptie Spel->Puzzeltype kiezen->Eigen type aanmaken…

[ctx: @title:window]
en: New Puzzle
nl: Nieuwe puzzel

[ctx: @title:window]
en: Load Puzzle
nl: Puzzel laden

en: Kubrick Game Files (*.kbk)
nl: Kubrick spelbestanden (*.kbk)

en: The file '%1' is not a valid Kubrick game-file.
nl: Het bestand '%1' is geen geldig Kubrick spelbestand.

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Redo
nl: Opnieuw

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
nl: Deze kubus is niet door elkaar gedraaid. Er is dus niets om op te lossen.

[ctx: @title:window]
en: Solve the Cube
nl: De kubus oplossen

en: Restart Puzzle (Undo All)
nl: Puzzel herstarten (alles ongedaan maken)

en: Redo All
nl: Alles opnieuw uitvoeren

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
nl: Helaas, er is geen geldig KRubick-demobestand genaamd %1 gevonden. Het zou te vinden moeten zijn in de submap 'apps/kubrick'.

[ctx: @title:window]
en: File Not Found
nl: Bestand niet gevonden

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
nl: Slechts een van uw dimensies kan 1 kubiek wijd zijn.

[ctx: @title:window]
en: Cube Options
nl: Kubusopties

[ctx: @title:window]
en: Save Puzzle
nl: Puzzel opslaan

en: You have no moves to undo.
nl: U hebt geen zetten om ongedaan te maken.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
nl: Er zijn geen zetten om opnieuw uit te voeren.
    
    Dat kan omdat u geen zetten ongedaan hebt gemaakt, omdat u ze allemaal al opnieuw hebt uitgevoerd, of doordat alle vorige ongedaan gemaakte zetten automatisch zijn verwijderd toen u een nieuwe zet deed met uw toetsenbord of muis.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
nl: De kubus voert de zet in een animatie uit of de demo draait momenteel.
    
    Wacht even of klik op de kubus om de demo te stoppen.

en: Sorry, too busy.
nl: Helaas, ben bezet.

[ctx: @title:window]
en: Rubik's Cube Options
nl: Opties voor de kubus van Rubik

[ctx: @lable:spinbox]
en: Cube dimensions:
nl: Kubus-afmetingen:

[ctx: @label:spinbox]
en: Moves per shuffle (difficulty):
nl: Aantal draaiingen voor het door elkaar maken (moeilijkheidsgraad):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
nl: Cubusafmetingen: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
nl: Aantal draaiingen voor door elkaar maken: %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own…'</nobr> to set the above options.</i>
nl: <i>Gebruik <nobr>'Puzzeltype kiezen -> Eigen type maken…'</nobr> om bovenstaande opties in te stellen.</i>

[ctx: @option:check]
en: Watch shuffling in progress?
nl: Het door elkaar halen in voortgang zien?

[ctx: @option:check]
en: Watch your moves in progress?
nl: Uw zetten in voortgang zien?

[ctx: @label:spinbox]
en: Speed of moves:
nl: Snelheid van de zetten:

[ctx: @label:spinbox]
en: % of bevel on edges of cubies:
nl: % afschuining van de kubusrandjes:

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
nl: U kunt elk mogelijke grootte voor de kubus of steen kiezen tot een maximum van 6x6x6, maar slechts één zijde kan dimensie 1 hebben (anders wordt de puzzel triviaal). De meest eenvoudige puzzel is 2x2x1 en 3x3x1 is een goed opwarmertje voor de originele kubus van Rubik, die een formaat heeft van 3x3x3. Eenvoudige puzzels zijn met 2 tot 5 bewegingen door elkaar gehaald, een moeilijke 3x3x3-puzzel is met 10 tot 20 bewegingen door elkaar gehaald. U kunt ook voor 0 bewegingen kiezen en zelf de kubus door elkaar halen, zodat bijv. een vriend(in) de puzzel kan oplossen.
    De andere opties bepalen of u het door elkaar halen en/of uw eigen bewegingen kunt zien en hoe snel de animatie is.

en: HELP: Rubik's Cube Options
nl: HELP: Opties voor de kubus van Rubik

en: Welcome to Kubrick
nl: Welkom bij Kubrick

en: 2x2x1 mat, 1 move
nl: 2x2x1 mat, 1 zet

en: 2x2x1 mat, 2 moves
nl: 2x2x1 mat, 2 zetten

en: 2x2x1 mat, 3 moves
nl: 2x2x1 mat, 3 zetten

en: 2x2x2 cube, 2 moves
nl: 2x2x2 kubus, 2 zetten

en: 2x2x2 cube, 3 moves
nl: 2x2x2 kubus, 3 zetten

en: 2x2x2 cube, 4 moves
nl: 2x2x2 kubus, 4 zetten

en: 3x3x1 mat, 4 moves
nl: 3x3x1 mat, 4 zetten

en: 3x3x3 cube, 3 moves
nl: 3x3x3 kubus, 3 zetten

en: 3x3x3 cube, 4 moves
nl: 3x3x3 kubus, 4 zetten

en: 4x4x4 cube, 4 moves
nl: 4x4x4 kubus, 4 zetten

en: 5x5x5 cube, 4 moves
nl: 5x5x5 kubus, zetten

en: 6x3x2 brick, 4 moves
nl: 6x3x2 steen, 4 zetten

en: 3x3x3 cube, 7 moves
nl: 3x3x3 kubus, 7 zetten

en: 4x4x4 cube, 5 moves
nl: 4x4x4 kubus, 5 zetten

en: 5x5x5 cube, 6 moves
nl: 5x5x5 kubus, 6 zetten

en: 6x6x6 cube, 6 moves
nl: 6x6x6 kubus, 6 zetten

en: 6x4x1 mat, 9 moves
nl: 6x4x1 mat, 9 zetten

en: 6x3x2 brick, 6 moves
nl: 6x3x2 steen, 6 zetten

en: 3x3x3 cube, 12 moves
nl: 3x3x3 kubus, 12 zetten

en: 3x3x3 cube, 15 moves
nl: 3x3x3 kubus, 15 zetten

en: 3x3x3 cube, 20 moves
nl: 3x3x3 kubus, 20 zetten

en: 4x4x4 cube, 12 moves
nl: 4x4x4 kubus, 12 zetten

en: 5x5x5 cube, 15 moves
nl: 5x5x5 kubus, 15 zetten

en: 6x6x6 cube, 25 moves
nl: 6x6x6 kubus, 25 zetten

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
nl: de kubus van Rubik kan in vele verschillende patronen worden bewogen. Hier zijn enkele voorbeelden uit David Singmaster's klassieker 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pagina 47-49, uitgebracht in 1981. Nadat een patroon is gevormd kunt u de oplossingsactie gebruiken (sneltoets S) om het patroon ongedaan te maken of opnieuw te maken zovaak u wilt.

en: Info
nl: Informatie

en: 3x3x3, 6 Spot
nl: 3x3x3, 6 stip

en: 3x3x3, 4 Spot
nl: 3x3x3, 4 stip

en: 3x3x3, 4 Plus
nl: 3x3x3, 4 plus

en: 3x3x3, 4 Bar
nl: 3x3x3, 4 balk

en: 3x3x3, Snake
nl: 3x3x3, slang

en: 3x3x3, Worm
nl: 3x3x3, worm

en: 3x3x3, Tricolor
nl: 3x3x3, driekleur

en: 3x3x3, Double Cube
nl: 3x3x3, dubbele kubus

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
nl: <qt>Wiskundigen hebben berekend dat een 3x3x30-kubus in 43.252.003.274.489.856.000 verschillende standen kan worden gezet. Toch beweren ze dat elke positie in 20 zetten of minder kan worden opgelost. De methode waarmee dat kan worden gedaan (die nog niet ontdekt is) wordt het algoritme van God genoemd.<br><br>Er zijn vele langere methoden bekend. Zie de twee Wikipedia-artikelen genaamd Rubik's Cube en Optimal Solutions for Rubik's Cube voor meer informatie.<br><br>Verschilende methoden werken systematisch door de puzzel laag voor laag op te lossen, waarbij zetten worden gebruikt die een paar vakken oplossen zonder de reeds opgeloste vlakken te verstoren. De beginnersoplossing die hier wordt gedemonstreerd maakt gebruik van die benadering. In iets meer dan 100 zetten wordt een kubus opgelost die met 20 bewegingen door elkaar is gebracht.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
nl: 3x3x3 laag 1, randen eerst

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
nl: 3x3x3 rand 2, rand van rechtsonder

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
nl: 3x3x3 laag 2, rand van linksonder

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
nl: 3x3x3 laag 3, randstukken omkeren

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
nl: 3x3x3 laag 3, hoeken plaatsen

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
nl: 3x3x3 laag 3, hoeken draaien

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
nl: 3x3x3 laag 3, randen plaatsen, KLAAR!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
nl: 3x3x3 kubus, complete oplossing

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
nl: 3x3x3 2 paar randen omwisselen

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
nl: 3x3x3 2 hoeken terugdraaien

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
nl: 3x3x3 2 randen omkeren

[ctx: @action]
en: &New Puzzle
nl: &Nieuwe puzzel

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new puzzle
nl: Een nieuwe puzzel starten.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Finishes the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
nl: Voltooi de puzzel waarmee u bezig was en start een nieuwe puzzel met dezelfde afmetingen en aantal bewegingen uit de beginpositie.

[ctx: @action]
en: &Load Puzzle…
nl: Puzzel &laden…

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload a saved puzzle from a file
nl: Herlaadt een opgeslagen puzzel vanuit een bestand

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reloads a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
nl: Herlaadt een puzzel die u eerder in een bestand hebt opgeslagen, inclusief diens afmetingen, instellingen, huidige status en geschiedenis van zetten.

[ctx: @action]
en: &Save Puzzle…
nl: Puzzel op&slaan…

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the puzzle on a file
nl: Slaat de puzzel op in een bestand, inclusief diens afmetingen, instellingen, huidige toestand en geschiedenis van zetten.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Saves the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
nl: Slaat de puzzel op in een bestand, met inbegrip van de afmetingen, instellingen, huidige toestand en geschiedenis van zetten.

[ctx: @action]
en: &Save Puzzle As…
nl: Puzzel op&slaan als…

[ctx: @action]
en: Restart &Puzzle…
nl: &Puzzel herstarten…

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo all previous moves and start again
nl: Maakt alle zetten ongedaan en begint het spel opnieuw

[ctx: @info:whatsthis]
en: Undoes all previous moves and start again.
nl: Maakt alle zetten ongedaan en begint het spel opnieuw.

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last move
nl: Maak de laatste zet ongedaan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Undoes the last move.
nl: Maakt de laatste zet ongedaan.

[ctx: @info:tooltip]
en: Redo a previously undone move
nl: Voer een eerder ongedaan gemaakte zet opnieuw uit

[ctx: @info:whatsthis]
en: Redoes a previously undone move (repeatedly from the start if required).
nl: Voert een eerder ongedaan gemaakte zet opnieuw uit (herhaaldelijk vanaf de start indien noodzakelijk).

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the solution of the puzzle
nl: Toon de oplossing van de puzzel

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
nl: Toont de oplossing van de puzzel door alle zetten ongedaan te maken en opnieuw uit te voeren.

[ctx: @action]
en: Main &Demo
nl: Hoof&ddemo

[ctx: @info:tooltip]
en: Run a demonstration of puzzle moves
nl: Voer een demonstratie uit van de zetten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
nl: Voert een demonstratie uit van de zetten, waarin willekeurig gekozen kubussen, stenen of matten door elkaar worden gebracht en vervolgens opgelost.

[ctx: @action]
en: Realign Cube
nl: Kubus opnieuw uitlijnen

[ctx: @info:tooltip]
en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together
nl: Lijn de kubus opnieuw uit zodat de boven-, voor- en rechterzijde samen zichtbaar zijn

[ctx: @info:whatsthis]
en: Realigns the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
nl: Plaatst de kubus zodanig dat de boven-, voor- en rechterzijde samen zichtbaar zijn en dat de assen van de kubus parallel lopen aan de XYZ-assen, waardoor de zetten die via het toetsenbord gedaan worden betekenisvoller worden.

[ctx: @action]
en: Redo All
nl: Alles opnieuw uitvoeren

[ctx: @label:textbox]
en: Singmaster moves:
nl: Singmaster-zetten:

en: This area shows Singmaster moves.
nl: Dit gebied toont Singmaster moves.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
nl: In dit gebied worden de zetten getoond volgens de notatie van Singmaster. De naamgeving van de vlakken is gebaseerd op de letters RLFBUD, van de Engelstalige woorden Right (rechts), Left (links), Front (voor), Back (achter), Up (boven), Down (onder). Wanneer we normaal tegen de kubus aankijken betekenen de letters RFU de draaiingen rechtsom van de drie zichtbare vlakken, en LBD de draaiingen linksom van de niet-zichtbare kanten van de kubus. Een letter met een ' (apostrof) betekent dat de bij die letter behorende draaiing in de andere richting wordt gedaan. Bij draaien van een middenlaag wordt voor de letter van de dichtstbijzijnde zijkant een punt geplaatst.

[ctx: @title:menu]
en: &Easy
nl: &Eenvoudig

[ctx: @title:menu]
en: &Not So Easy
nl: &Niet zo eenvoudig

[ctx: @title:menu]
en: &Hard
nl: &Moeilijk

[ctx: @title:menu]
en: &Very Hard
nl: &Zeer moeilijk

[ctx: @action]
en: Make Your Own…
nl: Uw eigen aanmaken…

[ctx: @option:check]
en: 1 Cube
nl: 1 kubus

[ctx: @info:tooltip]
en: Show one view of this cube
nl: Toon één zijde van deze kubus

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows one view of this cube, from the front.
nl: Toont de kubus, van voren gezien.

[ctx: @option:check]
en: 2 Cubes
nl: 2 kubussen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show two views of this cube
nl: Toon twee weergaven van deze kubus

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
nl: Toont twee weergaven van deze kubus, van voren en van achteren gezien. Beide kunnen draaien.

[ctx: @option:check]
en: 3 Cubes
nl: 3 kubussen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show three views of this cube
nl: Toon drie weergaven van deze kubus

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
nl: Toont drie weergaven van deze kubus, een keer groot, van voren gezien, en twee keer klein, van voren en van achteren gezien.  Alleen de grote kan draaien.

[ctx: @option:check]
en: &Watch Shuffling
nl: &Verdraaien bekijken

[ctx: @option:check]
en: Watch Your &Own Moves
nl: &Uw eigen zetten bekijken

[ctx: @action]
en: X Axis
nl: X-as

[ctx: @action]
en: Y Axis
nl: Y-as

[ctx: @action]
en: Z Axis
nl: Z-as

[ctx: @action]
en: Slice %1
nl: Laag %1

[ctx: @action]
en: Turn Whole Cube
nl: De hele kubus draaien

[ctx: @action]
en: Anti-Clockwise
nl: Linksom

[ctx: @action]
en: Clockwise
nl: Rechtsom

[ctx: @action]
en: Move 'Up' Face
nl: Bovenkant verdraaien

[ctx: @action]
en: Move 'Down' Face
nl: Onderkant verdraaien

[ctx: @action]
en: Move 'Left' Face
nl: Linkerkant verdraaien

[ctx: @action]
en: Move 'Right' Face
nl: Rechterkant verdraaien

[ctx: @action]
en: Move 'Front' Face
nl: Voorkant verdraaien

[ctx: @action]
en: Move 'Back' Face
nl: Achterkant verdraaien

[ctx: @action]
en: Anti-Clockwise Move
nl: Draaiing linksom

[ctx: @action]
en: Singmaster Two-Slice Move
nl: Tweelagendraaiing van Singmaster

[ctx: @action]
en: Singmaster Anti-Slice Move
nl: Anti-laagdraaiing van Singmaster

[ctx: @action]
en: Move an Inner Slice
nl: Een middenlaag draaien

[ctx: @action]
en: Complete a Singmaster Move
nl: Een draaiing van Singmaster voltooien

[ctx: @action]
en: Add Space to Singmaster Moves
nl: Ruimte toevoegen aan draaiingen volgens Singmaster

[ctx: @action]
en: Switch Background
nl: Achtergrond omschakelen

[ctx: @title:window]
en: Pretty Patterns
nl: Mooie patronen

[ctx: @title:window]
en: Solution Moves
nl: Oplossingen

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
nl: %1x%2x%3 kubus, %4 verdraaiingen

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
nl: %1x%2x%3 baksteen, %4 verdraaiingen

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
nl: %1x%2x%3 mat, %4 verdraaiingen

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Puzzle Type
nl: Type &puzzel

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
nl: &Demo's

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
nl: &Mooie patronen

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
nl: &Oplossingen

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
nl: Een spelletje met de kubus van Rubik (TM)

en: Author
nl: Auteur
