kubrick - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Front View
ro: Văzut din față

en: Back View
ro: Văzut din spate

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
ro: DEMONSTRAȚIE - Apăsați oriunde pentru a începe jocul

en: New Puzzle
ro: Variantă nouă

en: Load Puzzle
ro: Încarcă varianta

en: Undo
ro: Desfă

en: Redo
ro: Refă

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
ro: Acest cub nu a fost amestecat, deci nu este nimic de rezolvat.

en: Solve the Cube
ro: Rezolvă cubul

en: Redo All
ro: Refă toate

en: File Not Found
ro: Fișierul nu a fost găsit

en: Cube Options
ro: Opțiuni cub

en: Save Puzzle
ro: Salvează varianta

en: You have no moves to undo.
ro: Nu aveți mutări de desfăcut.

en: Sorry, too busy.
ro: Scuze, prea ocupat.

en: Cube dimensions:
ro: Dimensiunile cubului:

en: Moves per shuffle (difficulty):
ro: Mutări per amestecare (dificultate):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
ro: Dimensiuni cub: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
ro: Mutări per amestecare (dificultate): %1

en: Watch shuffling in progress?
ro: Urmăriți amestecarea în derulare?

en: Watch your moves in progress?
ro: Urmăriți mutările dumneavoastră în derulare?

en: Speed of moves:
ro: Viteza mutărilor:

en: Welcome to Kubrick
ro: Bun venit la Kubrick

en: 2x2x2 cube, 2 moves
ro: Cub 2x2x2, 2 mutări

en: 2x2x2 cube, 3 moves
ro: Cub 2x2x2, 3 mutări

en: 2x2x2 cube, 4 moves
ro: Cub 2x2x2, 4 mutări

en: 3x3x3 cube, 3 moves
ro: Cub 3x3x3, 3 mutări

en: 3x3x3 cube, 4 moves
ro: Cub 3x3x3, 4 mutări

en: 4x4x4 cube, 4 moves
ro: Cub 4x4x4, 4 mutări

en: 5x5x5 cube, 4 moves
ro: Cub 5x5x5, 4 mutări

en: 3x3x3 cube, 7 moves
ro: Cub 3x3x3, 7 mutări

en: 4x4x4 cube, 5 moves
ro: Cub 4x4x4, 5 mutări

en: 5x5x5 cube, 6 moves
ro: Cub 5x5x5, 6 mutări

en: 6x6x6 cube, 6 moves
ro: Cub 6x6x6, 6 mutări

en: 3x3x3 cube, 12 moves
ro: Cub 3x3x3, 12 mutări

en: 3x3x3 cube, 15 moves
ro: Cub 3x3x3, 15 mutări

en: 3x3x3 cube, 20 moves
ro: Cub 3x3x3, 20 de mutări

en: 4x4x4 cube, 12 moves
ro: Cub 4x4x4, 12 mutări

en: 5x5x5 cube, 15 moves
ro: Cub 5x5x5, 15 mutări

en: 6x6x6 cube, 25 moves
ro: Cub 6x6x6, 25 de mutări

en: Info
ro: Informații

en: 3x3x3, Snake
ro: 3x3x3, Șarpe

en: 3x3x3, Worm
ro: 3x3x3, Vierme

en: 3x3x3, Double Cube
ro: 3x3x3, Cub dublu

en: 1 Cube
ro: 1 cub

en: 2 Cubes
ro: 2 cuburi

en: 3 Cubes
ro: 3 cuburi

en: X Axis
ro: Axa X

en: Y Axis
ro: Axa Y

en: Z Axis
ro: Axa Z

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
ro: &Demonstrații

en: Author
ro: Autor
