kubrick - en to sk translation catalogue (154 entries)

en: Front View
sk: Pohľad spredu

en: Back View
sk: Pohľad zozadu

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
sk: DEMO - Kliknite niekam na začatie hry

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own...
sk: Prepáčte, ale teraz sa kocka nedá zamiešať. Počet možných zamiešaní je nastavený na nulu. Zvoľte, prosím, počet zamiešaní v dialógu volieb v hlavnej ponuke. Položka Hra -> Vybrať typ hlavolamu -> Urobte si vlastný...

en: New Puzzle
sk: Nové puzzle

en: Load Puzzle
sk: Importovať puzzle

en: Kubrick Game Files (*.kbk)
sk: Súbory hry Kubrick (*.kbk)

en: The file '%1' is not a valid Kubrick game-file.
sk: Súbor '%1' nie je platný súbor hry Kubrick.

en: Undo
sk: Späť

en: Redo
sk: Znovu

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
sk: Táto kocka nebola ešte zamiešaná, preto nie je čo riešiť.

en: Solve the Cube
sk: Vyriešiť kocku

en: Restart Puzzle (Undo All)
sk: Reštartovať puzzle (vrátiť všetko)

en: Redo All
sk: Všetko znovu

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
sk: Prepáčte, nepodarilo sa nájsť platný demo súbor Kubrick s názvom %1. Mal by byť nainštalovaný v podadresári 'apps/kubrick'.

en: File Not Found
sk: Súbor nenájdený

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
sk: Iba jeden z vašich rozmerov môže byť šírkou kocky.

en: Cube Options
sk: Možnosti kocky

en: Save Puzzle
sk: Uložiť puzzle

en: You have no moves to undo.
sk: Žiadne ťahy, ktoré by sa dali vrátiť späť.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
sk: Žiadne ťahy, ktoré by sa dali opakovať.
    
    To se môže stať, keď ste žiadny ťah nevrátili späť, alebo ste ich všetky nechali zopakovať, alebo je tu dôvodom to, že všetky predtým vrátené ťahy sú vždy, keď urobíte nový ťah a použijete k tomu klávesnicu alebo myš, automaticky vymazané.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
sk: Kocka práve vykonáva vykresľované pohyby, alebo je spustené demo.
    
    Počkajte, prosím, alebo kliknete na kocku, aby ste to demo zastavili.

en: Sorry, too busy.
sk: Prepáčte, veľmi zaneprázdnený.

[ctx: @title:window]
en: Rubik's Cube Options
sk: Možnosti Rubikovej kocky

en: Cube dimensions:
sk: Rozmery kocky:

en: Moves per shuffle (difficulty):
sk: Pohyby na zamiešanie (obtiažnosť):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
sk: Rozmery kocky: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
sk: Počet pohybov na zamiešanie (obtiažnosť): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own...'</nobr> to set the above options.</i>
sk: <i>Použite, prosím, <nobr>'Vybrať typ hlavolamu -> Urobte si vlastný...'</nobr> pre nastavení vyššie uvedených volieb.</i>

en: Watch shuffling in progress?
sk: Pozerať sa na priebeh miešania?

en: Watch your moves in progress?
sk: Pozerať sa na priebeh vašich pohybov?

en: Speed of moves:
sk: Rýchlosť pohybov:

en: % of bevel on edges of cubies:
sk: % z úkosu na okrajoch kociek:

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
sk: Môžete si zvoliť akúkoľvek veľkosť kocky (alebo tehly) až po 6x6x6, ale iba jedna strana môže mať rozmer 1 (inak by sa hlavolam stal jednoduchým). Najľahší hlavolam je 2x2x1 a 3x3x1 je dobrý na rozohriatie pred pôvodnou Rubikovou kockou, ktorá je 3x3x3. Jednoduché hlavolamy majú od dvoch do päť pohybov. Zložitý hlavolam 3x3x3 má od desať do dvadsať pohybov. Alebo si môžete vybrať nulové zamiešanie, a potom kocku zamiešať vlastnoručne, možno pre priateľa, aby ju vyriešil.
    Iné voľby určujú, či sa na miešanie môžete pozerať a/alebo sledovať svoje vlastné pohyby a ďalej, ako rýchla je animácia. Voľba skosenia ovplyvňuje vzhľad malých kociek. Skúste ju nastaviť na 30 a uvidíte, čo sa tým myslí.

en: HELP: Rubik's Cube Options
sk: POMOCNÍK: Voľby Rubikovej kocky

en: Welcome to Kubrick
sk: Vitajte v programe Kubrick

en: 2x2x1 mat, 1 move
sk: Podložka 2x2x1, 1 pohyb

en: 2x2x1 mat, 2 moves
sk: Podložka 2x2x1, 2 pohyby

en: 2x2x1 mat, 3 moves
sk: Podložka 2x2x1, 3 pohyby

en: 2x2x2 cube, 2 moves
sk: kocka 2x2x2, 2 pohyby

en: 2x2x2 cube, 3 moves
sk: kocka 2x2x2, 3 pohyby

en: 2x2x2 cube, 4 moves
sk: kocka 2x2x2, 4 pohyby

en: 3x3x1 mat, 4 moves
sk: Podložka 3x3x1, 4 pohyby

en: 3x3x3 cube, 3 moves
sk: kocka 3x3x3, 3 pohyby

en: 3x3x3 cube, 4 moves
sk: kocka 3x3x3, 4 pohyby

en: 4x4x4 cube, 4 moves
sk: kocka 4x4x4, 4 pohyby

en: 5x5x5 cube, 4 moves
sk: kocka 5x5x5, 4 pohyby

en: 6x3x2 brick, 4 moves
sk: Tehla 6x3x2, 4 pohyby

en: 3x3x3 cube, 7 moves
sk: kocka 3x3x3, 7 pohybov

en: 4x4x4 cube, 5 moves
sk: kocka 4x4x4, 5 pohybov

en: 5x5x5 cube, 6 moves
sk: kocka 5x5x5, 6 pohybov

en: 6x6x6 cube, 6 moves
sk: kocka 6x6x6, 6 pohybov

en: 6x4x1 mat, 9 moves
sk: Podložka 6x4x1, 9 pohybov

en: 6x3x2 brick, 6 moves
sk: Tehla 6x3x2, 6 pohybov

en: 3x3x3 cube, 12 moves
sk: kocka 3x3x3, 12 pohybov

en: 3x3x3 cube, 15 moves
sk: kocka 3x3x3, 15 pohybov

en: 3x3x3 cube, 20 moves
sk: kocka 3x3x3, 20 pohybov

en: 4x4x4 cube, 12 moves
sk: kocka 4x4x4, 12 pohybov

en: 5x5x5 cube, 15 moves
sk: kocka 5x5x5, 15 pohybov

en: 6x6x6 cube, 25 moves
sk: kocka 6x6x6, 25 pohybov

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
sk: S Rubikovou kockou sa dá pohnúť a vytvoriť pri tom mnoho zaujímavých vzorov. Tu je ich niekoľko z klasickej knihy Davida Singmastera 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', s. 47-49, vydanej v roku 1981. Potom, čo bol vzor vytvorený, môžete použiť krok vedúci k jeho riešeniu (v predvolenom nastavení klávesa S), aby ste pohyby vracali späť alebo opakovali, ako sa vám hodí.

en: 3x3x3, 6 Spot
sk: 3x3x3, 6 Bodka

en: 3x3x3, 4 Spot
sk: 3x3x3, 4 Bodka

en: 3x3x3, Snake
sk: 3x3x3, had

en: 3x3x3, Worm
sk: 3x3x3, červík

en: 3x3x3, Tricolor
sk: 3x3x3, trikolóra

en: 3x3x3, Double Cube
sk: 3x3x3, Dvojitá kocka

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
sk: <qt>Matematici vypočítali, že kocku 3x3x3 je možné zamiešať do 43 252 003 274 489 856 000 rôznych vzorov. Domnievajú sa, že všetky polohy sa dajú vyriešiť 20-timi pohybmi alebo ešte rýchlejšie. Spôsob, ako to urobiť (dosiaľ neobjavený), sa nazýva Boží algoritmus.<br><br>Je známych veľa spôsobov, ktoré sú zdĺhavejšie. Pozrite sa na dva články na Wikipédii, ktoré sa týkajú Rubikovej kocky (Rubik's Cube ) a najlepších spôsobov jej riešenia (Optimal Solutions for Rubik's Cube).<br><br>Niekoľko spôsobov sústavne pracuje s postavením riešenia na súčasnom zložení jednej vrstvy, za použitia sledu pohybov, ktorý rieši niekoľko častí, bez toho, aby prehádzali to, čo už bolo hotové. "Riešenie pre začiatočníkov", ktoré je tu názorne predvedené, vychádza z tohto prístupu. Možno vyše 100 pohybov vyrieši kocku, ktorá je zamiešaná dvadsiatimi.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
sk: 3x3x3 Vrstva 1, Najprv okraje

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
sk: 3x3x3 Vrstva 2, Okraj zo spodu vpravo

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
sk: 3x3x3 Vrstva 2, Okraj zo spodu vľavo

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
sk: 3x3x3 Vrstva 3, Obrátiť kúsky okrajov

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
sk: 3x3x3 Vrstva 3, Umiestniť rohy

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
sk: 3x3x3 Vrstva 3, Stočiť rohy

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
sk: 3x3x3 Vrstva 3, Umiestniť okraje a HOTOVO!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
sk: Kocka 3x3x3, Úplné riešenie

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
sk: 3x3x3 Vymeniť dve dvojice okrajov

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
sk: 3x3x3 Narovnať dva rohy

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
sk: 3x3x3 Obrátiť dva okraje

en: &New Puzzle
sk: &Nové puzzle

en: Start a new puzzle.
sk: Spustiť nové puzzle.

en: Finish the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
sk: Skončiť s hlavolamom, na ktorom pracujete, a začať s novým hlavolamom, ktorý bude mať rovnaké rozmery a počet zamiešaní.

en: &Load Puzzle...
sk: Načítať puzzle...

en: Reload a saved puzzle from a file.
sk: Uložený hlavolam nahrať znovu zo súboru.

en: Reload a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
sk: Hlavolam uložený predtým do súboru nahrať znova, vrátane jeho rozmerov, nastavení, aktuálneho stavu a histórie pohybov.

en: &Save Puzzle...
sk: Uložiť puzzle...

en: Save the puzzle on a file.
sk: Uložiť hlavolam do súboru.

en: Save the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
sk: Uložiť hlavolam do súboru vrátane jeho rozmerov, nastavení, aktuálneho stavu a histórie pohybov.

en: &Save Puzzle As...
sk: &Uložiť puzzle ako...

en: Restart &Puzzle...
sk: &Reštartovať puzzle...

en: Undo all previous moves and start again.
sk: Vziať späť všetky predošlé pohyby a začať znova.

en: Undo the last move.
sk: Vrátiť posledný ťah.

en: Redo a previously undone move.
sk: Znovu pohyb predtým vrátený späť.

en: Redo a previously undone move (repeatedly from the start if required).
sk: Znovu pohyb predtým vrátený späť (opakovane od začiatku, aj je potrebné).

en: Show the solution of the puzzle.
sk: Ukázať riešenie hlavolamu.

en: Show the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
sk: Ukázať riešenie hlavolamu tým, že sa vrátia všetky pohyby, pri ktorých bola kocka zamiešaná, späť, a potom sa zase rovnakým spôsobom zamieša znova.

en: Main &Demo
sk: Hlavné demo

en: Run a demonstration of puzzle moves.
sk: Spustiť predvedenie pohybov hlavolamu.

en: Run a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
sk: Spustiť predvedenie pohybov hlavolamu, v ktorých sú kocky, tehly a podložky miešané a riešené.

en: Realign Cube
sk: Preusporiadať kocku

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together.
sk: Preusporiadať kocku tak, že vrchná, predná a pravá stena sú spolu viditeľné.

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
sk: Preusporiadať kocku tak, že vrchná, predná a pravá stena sú spoločne viditeľné a osi kocky sú súbežné s osami xyz. Toto urobí pohyby s pomocí klávesnice patrične užitočné.

en: Singmaster Moves
sk: Singmasterove pohyby

en: This area shows Singmaster moves.
sk: V tejto oblasti sa ukazujú Singmasterove pohyby.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
sk: V tejto oblasti sa ukazuje jednoduché ovládanie pohybov. Sú založené na písmenách RLFBUD, ktoré v angličtine predstavujú pravú, ľavú, prednú, zadnú, hornú a dolnú stenu. Pri obvyklom pohľade na kocku predstavujú písmená RFU pohyby troch viditeľných stien v smere hodinových ručičiek a LBD sa javí ako pohyby skrytých stien proti smere hodinových ručičiek. Obrátenie pohybu vykonaného písmenom spôsobí pridanie ' (apostrofu) k písmenu. Pre pohyb vnútorných častí pridajte pred písmeno najbližšie steny bodky.

en: &Easy
sk: Ľahká

en: &Not So Easy
sk: Nie tak ľahká

en: &Hard
sk: Ťažká

en: &Very Hard
sk: Veľmi ťažká

en: Make your own...
sk: Urobte si vlastné...

en: 1 Cube
sk: 1 kocka

en: Show one view of this cube.
sk: Zobraziť jeden pohľad na túto kocku.

en: Show one view of this cube, from the front.
sk: Zobraziť jeden pohľad na túto kocku - spredu.

en: 2 Cubes
sk: 2 kocky

en: Show two views of this cube.
sk: Zobraziť dva pohľady na túto kocku.

en: Show two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
sk: Ukázať dva pohľady na túto kocku - spredu a zozadu. Obe je možné otáčať.

en: 3 Cubes
sk: 3 kocky

en: Show three views of this cube.
sk: Zobraziť tri pohľady na túto kocku.

en: Show three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
sk: Ukázať tri pohľady na túto kocku - jeden veľký: spredu, a dva malé: spredu a zozadu. Iba veľkým je možné otáčať.

en: &Watch Shuffling
sk: &Sledovať miešanie

en: Watch Your &Own Moves
sk: Sledovať svoje &vlastné pohyby

en: Kubri&ck Game Settings
sk: Nastavenie hry Kubri&ck

en: Keyboard S&hortcut Settings
sk: Nastavenie klá&vesových skratiek

en: X Axis
sk: Os X

en: Y Axis
sk: Os Y

en: Z Axis
sk: Os Z

en: Slice %1
sk: Stena %1

en: Turn whole cube
sk: Otočiť celú kocku

en: Anti-clockwise
sk: Proti smeru hodinových ručičiek

en: Clockwise
sk: V smere hodinových ručičiek

en: Move 'Up' face
sk: Presunúť hornú stenu

en: Move 'Down' face
sk: Presunúť dolnú stenu

en: Move 'Left' face
sk: Presunúť ľavú stenu

en: Move 'Right' face
sk: Presunúť pravú stenu

en: Move 'Front' face
sk: Presunúť prednú stenu

en: Move 'Back' face
sk: Presunúť zadnú stenu

en: Anti-clockwise move
sk: Pohyb proti smeru hodinových ručičiek

en: Singmaster two-slice move
sk: Singmasterov pohyb dvoch stien

en: Singmaster anti-slice move
sk: Singmasterov pohyb proti stene

en: Move an inner slice
sk: Presunúť vnútornú stenu

en: Complete a Singmaster move
sk: Dokončiť Singmasterov pohyb

en: Add space to Singmaster moves
sk: K Singmasterovým pohybom pridať medzerník

en: Switch Background
sk: Prepnúť pozadie

en: Pretty Patterns
sk: Pekné vzory

en: Solution Moves
sk: Riešenie pohybov

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
sk: %1x%2x%3 kocka, %4 pohybov zamiešania

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
sk: %1x%2x%3 tehla, %4 pohybov zamiešania

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
sk: %1x%2x%3 podložka, %4 pohybov zamiešania

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Choose Puzzle Type
sk: &Vybrať druh hlavolamu

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
sk: &Demá

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
sk: &Pekné vzory

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
sk: Riešenie pohybov

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
sk: Hra založená na Rubikovej kocke (TM)

en: Author
sk: Autor
