kubrick - en to sl translation catalogue (163 entries)

en: Front View
sl: Pogled od spredaj

en: Back View
sl: Pogled od zadaj

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
sl: Predstavitveni način - kliknite, da pričnete igrati

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own…
sl: Žal kocke trenutno ni mogoče premešati.  Število premikov za mešanje je nastavljeno na 0. Izberite število premikov v meniju Igra ->Izberite vrsto sestavljanke ->Ustvarite vašo lastno…

[ctx: @title:window]
en: New Puzzle
sl: Nova sestavljanka

[ctx: @title:window]
en: Load Puzzle
sl: Naloži sestavljanko

en: Kubrick Game Files (*.kbk)
sl: Datoteke z igrami Kubrick (*.kbk)

en: The file '%1' is not a valid Kubrick game-file.
sl: Datoteka »%1« ni veljavna datoteka z igro Kubrick.

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Redo
sl: Uveljavi

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
sl: Ta kocka še ni bila premešana, zato ni ničesar za rešiti.

[ctx: @title:window]
en: Solve the Cube
sl: Reši kocko

en: Restart Puzzle (Undo All)
sl: Ponovno zaženi sestavljanko (razveljavi vse)

en: Redo All
sl: Uveljavi vse

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
sl: Žal ni bilo mogoče najti veljavne predstavitvene datoteke Kubrick: %1. Nameščena bi morala biti v podmapi 'apps/kubrick'.

[ctx: @title:window]
en: File Not Found
sl: Datoteka ni bila najdena

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
sl: Samo ena od razsežnosti ima lahko velikost ene kockice.

[ctx: @title:window]
en: Cube Options
sl: Možnosti kocke

[ctx: @title:window]
en: Save Puzzle
sl: Shrani sestavljanko

en: You have no moves to undo.
sl: Ni potez za razveljaviti.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
sl: Ni potez za uveljaviti.
    
    To se lahko zgodi, če niste nič razveljavili, ali ste uveljavili vse poteze, ali ker so vse prejšnje razveljavljene poteze samodejno izbrisane, ko naredite novo potezo s tipkovnico ali miško.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
sl: Na kocki potekajo animirani premiki ali pa teče predstavitveni način.
    
    Počakajte ali kliknite na kocko, da zaustavite predstavitveni način.

en: Sorry, too busy.
sl: Žal, preveč zaposlen.

[ctx: @title:window]
en: Rubik's Cube Options
sl: Možnosti Rubikove kocke

[ctx: @lable:spinbox]
en: Cube dimensions:
sl: Dimenzije kocke:

[ctx: @label:spinbox]
en: Moves per shuffle (difficulty):
sl: Potez na mešanje (težavnost):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
sl: Velikost kocke: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
sl: Potez na mešanje (težavnost): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own…'</nobr> to set the above options.</i>
sl: <i>Uporabite <nobr>»Izberite vrsto sestavljanke->Ustvarite svojo lastno...«</nobr>, da nastavite zgornje možnosti.</i>

[ctx: @option:check]
en: Watch shuffling in progress?
sl: Ali želite gledati potek mešanja?

[ctx: @option:check]
en: Watch your moves in progress?
sl: Ali želite gledati potek vaših potez?

[ctx: @label:spinbox]
en: Speed of moves:
sl: Hitrost potez:

[ctx: @label:spinbox]
en: % of bevel on edges of cubies:
sl: % zaobljenosti na robovih kockic:

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
sl: Izberete lahko katerokoli velikost kocke (ali kvadra) do 6x6x6, ampak samo ena stran ima lahko velikost 1 (drugače postane kocka prelahka). Najlažja sestavljanka je 2x2x1, 3x3x1 pa je dobro izhodišče za Rubikovo kocko, ki je 3x3x3. Preproste kocke imajo od 2 do 5 premikov mešanja, težja 3x3x3 kocka jih ima od 10 do 20 --- lahko pa izberete nič premikov mešanja in jo premešate sami ter daste rešiti prijatelju.
    Druge možnosti odločajo o tem ali lahko opazujete mešanje ali vaše lastne poteze ter kako hitro poteka animacija. Nastavitev zaobljenosti vpliva na izgled kockic. Poskusite jo nastaviti na 30 in videli boste o čem je govora.

en: HELP: Rubik's Cube Options
sl: POMOČ: Možnosti Rubikove kocke

en: Welcome to Kubrick
sl: Dobrodošli v Kubrick

en: 2x2x1 mat, 1 move
sl: 2x2x1 rezina, 1 premik

en: 2x2x1 mat, 2 moves
sl: 2x2x1 rezina, 2 premika

en: 2x2x1 mat, 3 moves
sl: 2x2x1 rezina, 3 premiki

en: 2x2x2 cube, 2 moves
sl: 2x2x2 kocka, 2 premika

en: 2x2x2 cube, 3 moves
sl: 2x2x2 kocka, 3 premiki

en: 2x2x2 cube, 4 moves
sl: 2x2x2 kocka, 4 premiki

en: 3x3x1 mat, 4 moves
sl: 3x3x1 rezina, 4 premiki

en: 3x3x3 cube, 3 moves
sl: 3x3x3 kocka, 3 premiki

en: 3x3x3 cube, 4 moves
sl: 3x3x3 kocka, 4 premiki

en: 4x4x4 cube, 4 moves
sl: 4x4x4 kocka, 4 premiki

en: 5x5x5 cube, 4 moves
sl: 5x5x5 kocka, 4 premiki

en: 6x3x2 brick, 4 moves
sl: 6x3x2 kvader, 4 premiki

en: 3x3x3 cube, 7 moves
sl: 3x3x3 kocka, 7 premikov

en: 4x4x4 cube, 5 moves
sl: 4x4x4 kocka, 5 premikov

en: 5x5x5 cube, 6 moves
sl: 5x5x5 kocka, 6 premikov

en: 6x6x6 cube, 6 moves
sl: 6x6x6 kocka, 6 premikov

en: 6x4x1 mat, 9 moves
sl: 6x4x1 rezina, 9 premikov

en: 6x3x2 brick, 6 moves
sl: 6x3x2 kvader, 6 premikov

en: 3x3x3 cube, 12 moves
sl: 3x3x3 kocka, 12 premikov

en: 3x3x3 cube, 15 moves
sl: 3x3x3 kocka, 15 premikov

en: 3x3x3 cube, 20 moves
sl: 3x3x3 kocka, 20 premikov

en: 4x4x4 cube, 12 moves
sl: 4x4x4 kocka, 12 premikov

en: 5x5x5 cube, 15 moves
sl: 5x5x5 kocka, 15 premikov

en: 6x6x6 cube, 25 moves
sl: 6x6x6 kocka, 25 premikov

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
sl: Rubikova kocko se da spremeniti v veliko zanimivih vzorcev. Tu je nekaj primerov iz klasične knjige Davida Singmasterja 'Notes on Rubik's Magic Cube', peta izdaja, strani 47-49, izdane v letu 1981. Ko se vzorec pojavi, lahko kocko rešite (privzeta tipka S) da vzorec razveljavite in uveljavite kolikokrat želite.

en: Info
sl: Podrobnosti

en: 3x3x3, 6 X
sl: 3x3x3, 6 X-ov

en: 3x3x3, 2 X
sl: 3x3x3, 2 X-a

en: 3x3x3, 6 Spot
sl: 3x3x3, 6 točk

en: 3x3x3, 4 Spot
sl: 3x3x3, 4 točke

en: 3x3x3, 4 Plus
sl: 3x3x3, 4 plusi

en: 3x3x3, 4 Bar
sl: 3x3x3, 4 palčke

en: 3x3x3, 6 U
sl: 3x3x3, 6 U-jev

en: 3x3x3, 4 U
sl: 3x3x3, 4 U-ji

en: 3x3x3, Snake
sl: 3x3x3, kača

en: 3x3x3, Worm
sl: 3x3x3, črv

en: 3x3x3, Tricolor
sl: 3x3x3, tri barve

en: 3x3x3, Double Cube
sl: 3x3x3, dvojna kocka

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
sl: <qt>Matematiki so izračunali, da je mogoče kocko 3x3x3 premešati v 43.252.003.274.489.856.000 različnih vzorcev. Kljub temu domnevajo, da je rešitev vedno mogoča v 20 potezah ali manj. Še ne odkrita metoda, ki bi to omogočila, se imenuje Božji algoritem.<br><br>Znane so številne daljše metode. Oglejte si dva članka na Wikipediji: o Rubikovi kocki in o optimalnih rešitvah Rubikove kocke.<br><br>Številne metode delujejo sistematično, tako da gradijo rešitev plast za plastjo. Pri tem uporabljajo zaporedja premikov, ki rešijo nekaj delov, brez da bi premešali, že rešeno. 'Začetniška rešitev', ki je prikazana tukaj, uporablja ta pristop. Samo nekaj več kot 100 premikov reši kocko, ki je bila premešana z 20 premiki.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
sl: 3x3x3 plast 1, najprej robovi

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
sl: 3x3x3 plast 2, rob od spodaj desno

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
sl: 3x3x3 plast 2, rob od spodaj levo

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
sl: 3x3x3 plast 3, obrni robne kockice

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
sl: 3x3x3 plast 3, postavi vogale

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
sl: 3x3x3 plast 3, zavrti vogale

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
sl: 3x3x3 plast 3, postavi robove in KONEC!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
sl: 3x3x3 kocka, celotna rešitev

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
sl: 3x3x3 zamenjaj 2 para robov

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
sl: 3x3x3 odvrti 2 vogala

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
sl: 3x3x3 obrni 2 robova

[ctx: @action]
en: &New Puzzle
sl: &Nova sestavljanka

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new puzzle
sl: Začni z novo sestavljanko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Finishes the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
sl: Dokonča sestavljanko na kateri delate in začne novo sestavljanko z isto velikostjo in številom potez mešanja.

[ctx: @action]
en: &Load Puzzle…
sl: Naloži sestavljanko…

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload a saved puzzle from a file
sl: Znova naloži shranjeno sestavljanko iz datoteke

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reloads a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
sl: Znova naloži kocko, ki ste jo predhodno shranili v datoteko, vključno z njenimi dimenzijami, nastavitvami, trenutnim stanjem in zgodovino premikov.

[ctx: @action]
en: &Save Puzzle…
sl: &Shrani sestavljanko…

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the puzzle on a file
sl: Shrani sestavljanko v datoteko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Saves the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
sl: Shrani sestavljanko v datoteko, vključno z njenimi razsežnostmi, nastavitvami, trenutnim stanjem in zgodovino potez.

[ctx: @action]
en: &Save Puzzle As…
sl: &Shrani sestavljanko kot…

[ctx: @action]
en: Restart &Puzzle…
sl: Ponovno začni s sestavljanko...

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo all previous moves and start again
sl: Razveljavi vse predhodne premike in začne znova

[ctx: @info:whatsthis]
en: Undoes all previous moves and start again.
sl: Razveljavi vse predhodne premike in začne znova.

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last move
sl: Razveljavi zadnji premik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Undoes the last move.
sl: Razveljavi zadnji premik.

[ctx: @info:tooltip]
en: Redo a previously undone move
sl: Uveljavi predhodno razveljavljen premik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Redoes a previously undone move (repeatedly from the start if required).
sl: Uveljavi predhodno razveljavljeno potezo (če je potrebno, ponavljajoče od začetka).

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the solution of the puzzle
sl: Prikaže rešitev sestavljanke

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
sl: Prikaže rešitev sestavljanke z razveljavitvijo in uveljavitvijo vseh premikov mešanja.

[ctx: @action]
en: Main &Demo
sl: Glavna pre&dstavitev

[ctx: @info:tooltip]
en: Run a demonstration of puzzle moves
sl: Zaženi predstavitev premikov sestavljanke

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
sl: Zažene predstavitev premikov kocke, v katerem so naključno izbrane kocke, kvadri ali rezine premešane in rešene.

[ctx: @action]
en: Realign Cube
sl: Ponovno poravnaj kocko

[ctx: @info:tooltip]
en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together
sl: Ponovno poravna kocko, tako da so vrhnja, prednja in desna stran vidne naenkrat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Realigns the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
sl: Ponovno poravna kocko, tako da so vrhnja, prednja in desna stran vidne naenkrat in da so osi kocke vzporedne z osmi XYZ, kar naredi premike s tipkovnico bolj smiselne.

[ctx: @action]
en: Redo All
sl: Uveljavi vse

[ctx: @label:textbox]
en: Singmaster moves:
sl: Premiki Singmasterja:

en: Singmaster Moves
sl: Premiki Singmasterja

en: This area shows Singmaster moves.
sl: To območje prikazuje premike Singmasterja.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
sl: To območje prikazuje premike Singmasterja. Ti temeljijo na črkah RLFBUD, kar v angleščini predstavlja Desno (R), Levo (L), Spredaj (F), Zadaj (B), Zgoraj (U) in Spodaj (D). V normalnem pogledu črke RFU predstavljajo poteze treh vidnih stranic v smeri urinega kazalca, črke LBD pa se prikažejo  na skritih stranicah v nasprotni smeri urinega kazalca. Če črkam dodate ' (opuščaj) to pomeni, da bo premik črke obrnjen. Da premaknete notranje rezine, dodajte pike (ali pikice) pred črko, ki je na najbližji stranici.

[ctx: @title:menu]
en: &Easy
sl: Lahko

[ctx: @title:menu]
en: &Not So Easy
sl: &Ne tako lahko

[ctx: @title:menu]
en: &Hard
sl: Težko

[ctx: @title:menu]
en: &Very Hard
sl: Zelo težko

[ctx: @action]
en: Make Your Own…
sl: Ustvarite svojo…

[ctx: @option:check]
en: 1 Cube
sl: 1 kocka

[ctx: @info:tooltip]
en: Show one view of this cube
sl: Prikaži en pogled na to kocko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows one view of this cube, from the front.
sl: Prikaži en pogled na to kocko, od spredaj.

[ctx: @option:check]
en: 2 Cubes
sl: 2 kocki

[ctx: @info:tooltip]
en: Show two views of this cube
sl: Prikaži 2 pogleda na to kocko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
sl: Prikaži dva pogleda na to kocko, od spredaj in zadaj.  Obe se da vrteti.

[ctx: @option:check]
en: 3 Cubes
sl: 3 kocke

[ctx: @info:tooltip]
en: Show three views of this cube
sl: Prikaži 3 poglede na to kocko

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
sl: Prikaži 3 poglede na to kocke, eno večjo od spredaj in dve manjši, od spredaj in zadaj.  Samo večjo se da obračati.

[ctx: @option:check]
en: &Watch Shuffling
sl: Glej mešanje

[ctx: @option:check]
en: Watch Your &Own Moves
sl: Glej moje lastne p&oteze

[ctx: @action]
en: X Axis
sl: Os X

[ctx: @action]
en: Y Axis
sl: Os Y

[ctx: @action]
en: Z Axis
sl: Os Z

[ctx: @action]
en: Slice %1
sl: Rezina %1

[ctx: @action]
en: Turn Whole Cube
sl: Obrni celotno kocko

[ctx: @action]
en: Anti-Clockwise
sl: V obratni smeri urinega kazalca

[ctx: @action]
en: Clockwise
sl: V smeri urinega kazalca

[ctx: @action]
en: Move 'Up' Face
sl: Premakni gornjo stran

[ctx: @action]
en: Move 'Down' Face
sl: Premakni spodnjo stran

[ctx: @action]
en: Move 'Left' Face
sl: Premakni levo stran

[ctx: @action]
en: Move 'Right' Face
sl: Premakni desno stran

[ctx: @action]
en: Move 'Front' Face
sl: Premakni prednjo stran

[ctx: @action]
en: Move 'Back' Face
sl: Premakni zadnjo stran

[ctx: @action]
en: Anti-Clockwise Move
sl: Premik v obratni smeri urinega kazalca

[ctx: @action]
en: Singmaster Two-Slice Move
sl: Singmaster: premik dveh rezin

[ctx: @action]
en: Singmaster Anti-Slice Move
sl: Singmaster: premik nasprotnih rezin

[ctx: @action]
en: Move an Inner Slice
sl: Premakni notranjo rezino

[ctx: @action]
en: Complete a Singmaster Move
sl: Dokončaj premik Singmasterja

[ctx: @action]
en: Add Space to Singmaster Moves
sl: Dodaj prostor med premike Singmasterja

[ctx: @action]
en: Switch Background
sl: Preklopi ozadje

[ctx: @title:window]
en: Pretty Patterns
sl: Lepi vzorci

[ctx: @title:window]
en: Solution Moves
sl: Premiki rešitev

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
sl: %1x%2x%3 kocka, %4 potez mešanja

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
sl: %1x%2x%3 kvader, %4 potez mešanja

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
sl: %1x%2x%3 rezina, %4 potez mešanja

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Puzzle Type
sl: Vrsta sestavljanke

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
sl: Pre&dstavitve

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
sl: Le&pi vzorci

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
sl: Premiki re&šitev

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
sl: Igra ki temelji na Rubikovi kocki (TM)

en: Author
sl: Avtor
