kubrick - en to uk translation catalogue (158 entries)

en: Front View
uk: Вид спереду

en: Back View
uk: Вид ззаду

en: DEMO - Click anywhere to begin playing
uk: ДЕМО - Клацніть будь-де, щоб почати гру

en: Sorry, the cube cannot be shuffled at the moment.  The number of shuffling moves is set to zero.  Please select your number of shuffling moves in the options dialog at menu item Game->Choose Puzzle Type->Make Your Own...
uk: Вибачте, поки що кубик не можна заплутати. Кількість обертань для заплутування встановлено у нуль. Будь ласка, виберіть вашу кількість обертань для заплутування у вікні параметрів пункту меню Гра->Вибрати тип головоломки->Створити мій власний...

en: New Puzzle
uk: Нова головоломка

en: Load Puzzle
uk: Завантажити головоломку

en: Kubrick Game Files (*.kbk)
uk: файли ігор Kubrick (*.kbk)

en: The file '%1' is not a valid Kubrick game-file.
uk: Файл «%1» не є коректним файлом гри Kubrick.

en: Undo
uk: Вернути

en: Redo
uk: Повторити

en: This cube has not been shuffled, so there is nothing to solve.
uk: Цей кубик ще не було заплутано, отже, нічого збирати.

en: Solve the Cube
uk: Зібрати кубик

en: Restart Puzzle (Undo All)
uk: Почати спочатку (Вернути всі обертання)

en: Redo All
uk: Повторити всі

en: Sorry, could not find a valid Kubrick demo file called %1.  It should have been installed in the 'apps/kubrick' sub-directory.
uk: Вибачте, не вдалося знайти коректного файла демонстрації Kubrick з назвою %1. Його слід було встановити у підтеку «apps/kubrick».

en: File Not Found
uk: Файл не знайдено

en: Only one of your dimensions can be one cubie wide.
uk: Лише один з вимірів кубика може бути одиничним.

en: Cube Options
uk: Параметри кубика

en: Save Puzzle
uk: Зберегти головоломку

en: You have no moves to undo.
uk: Ви не виконували обертань, вертати нічого.

en: There are no moves to redo.
    
    That could be because you have not undone any or you have redone them all or because all previously undone moves are automatically deleted whenever you make a new move using the keyboard or mouse.
uk: Немає обертань, які можна повторити.
    
    Це може бути спричинене тим, що ви не повертали жодного обертання, або вже повторили всі попередні, або всі попередні обертання було автоматично вилучено після того, як ви зробили нове обертання за допомогою клавіатури або миші.

en: The cube has animated moves in progress or the demo is running.
    
    Please wait or click on the cube to stop the demo.
uk: Кубик виконує анімоване обертання або запущено демонстрацію.
    
    Будь ласка, зачекайте або клацніть по кубику, щоб припинити демонстрацію.

en: Sorry, too busy.
uk: Вибачте, зайнятий.

[ctx: @title:window]
en: Rubik's Cube Options
uk: Параметри кубика Рубіка

en: Cube dimensions:
uk: Розміри кубика:

en: Moves per shuffle (difficulty):
uk: Кількість обертань заплутування (складність):

en: Cube dimensions: %1x%2x%3
uk: Розміри кубика: %1x%2x%3

en: Moves per shuffle (difficulty): %1
uk: Кількість обертань заплутування (складність): %1

en: <i>Please use <nobr>'Choose Puzzle Type->Make Your Own...'</nobr> to set the above options.</i>
uk: <i>Будь ласка, скористайтеся меню <nobr>«Вибрати тип головоломки->Створити свій власний...»</nobr>, щоб встановити вказані вище параметри.</i>

en: Watch shuffling in progress?
uk: Переглядати процес заплутування?

en: Watch your moves in progress?
uk: Переглядати ваші обертання?

en: Speed of moves:
uk: Швидкість обертань:

en: % of bevel on edges of cubies:
uk: % фаски країв елементів:

en: You can choose any size of cube (or brick) up to 6x6x6, but only one side can have dimension 1 (otherwise the puzzle becomes trivial).  The easiest puzzle is 2x2x1 and 3x3x1 is a good warmup for the original Rubik's Cube, which is 3x3x3.  Simple puzzles have 2 to 5 shuffling moves, a difficult 3x3x3 puzzle has 10 to 20 --- or you can choose zero shuffling then shuffle the cube yourself, maybe for a friend to solve.
    The other options determine whether you can watch the shuffling and/or your own moves and how fast the animation goes.  The bevel option affects the appearance of the small cubes.  Try setting it to 30 and you'll see what we mean.
uk: Ви можете вибрати кубик (або цеглинку) будь-якого розміру, аж до 6x6x6, але лише один її вимір може бути рівним 1 (у іншому випадку головоломка стає тривіальною). Найлегшою є головоломка 2x2x1, а 3x3x1 є чудовим розігріванням перед звичайним кубиком Рубіка розміром 3x3x3. Прості головоломки заплутуються обертаннями у кількості від 2 до 5, а складна головоломка 3x3x3 — від 10 до 20. Ви також можете вибрати нульове заплутування, а потім заплутати кубик самостійно, наприклад, щоб його зібрав ваш друг.
    Інші параметри визначають те, чи зможете ви бачити процес заплутування і/або власні обертання, а також швидкість анімування обертань. Параметр фаски впливає на вигляд елементів кубика. Спробуйте встановити 30 і ви побачите те, про що мовиться.

en: HELP: Rubik's Cube Options
uk: ДОВІДКА: Параметри кубика Рубіка

en: Welcome to Kubrick
uk: Ласкаво просимо до Kubrick

en: 2x2x1 mat, 1 move
uk: килимок 2x2x1, 1 обертання

en: 2x2x1 mat, 2 moves
uk: килимок 2x2x1, 2 обертання

en: 2x2x1 mat, 3 moves
uk: килимок 2x2x1, 3 обертання

en: 2x2x2 cube, 2 moves
uk: кубик 2x2x2, 2 обертання

en: 2x2x2 cube, 3 moves
uk: кубик 2x2x2, 3 обертання

en: 2x2x2 cube, 4 moves
uk: кубик 2x2x2, 4 обертання

en: 3x3x1 mat, 4 moves
uk: килимок 3x3x1, 4 обертання

en: 3x3x3 cube, 3 moves
uk: кубик 3x3x3, 3 обертання

en: 3x3x3 cube, 4 moves
uk: кубик 3x3x3, 4 обертання

en: 4x4x4 cube, 4 moves
uk: кубик 4x4x4, 4 обертання

en: 5x5x5 cube, 4 moves
uk: кубик 5x5x5, 4 обертання

en: 6x3x2 brick, 4 moves
uk: цеглинка 6x3x2, 4 обертання

en: 3x3x3 cube, 7 moves
uk: кубик 3x3x3, 7 обертань

en: 4x4x4 cube, 5 moves
uk: кубик 4x4x4, 5 обертань

en: 5x5x5 cube, 6 moves
uk: кубик 5x5x5, 6 обертань

en: 6x6x6 cube, 6 moves
uk: кубик 6x6x6, 6 обертань

en: 6x4x1 mat, 9 moves
uk: килимок 6x4x1, 9 обертань

en: 6x3x2 brick, 6 moves
uk: цеглинка 6x3x2, 6 обертань

en: 3x3x3 cube, 12 moves
uk: кубик 3x3x3, 12 обертань

en: 3x3x3 cube, 15 moves
uk: кубик 3x3x3, 15 обертань

en: 3x3x3 cube, 20 moves
uk: кубик 3x3x3, 20 обертань

en: 4x4x4 cube, 12 moves
uk: кубик 4x4x4, 12 обертань

en: 5x5x5 cube, 15 moves
uk: кубик 5x5x5, 15 обертань

en: 6x6x6 cube, 25 moves
uk: кубик 6x6x6, 25 обертань

en: Rubik's Cube can be moved into many interesting patterns.  Here are a few from David Singmaster's classic book 'Notes on Rubik's Magic Cube, Fifth Edition', pages 47-49, published in 1981.  After a pattern has formed, you can use the Solve action (default key S) to undo and redo it as often as you like.
uk: На кубику Рубіка можна створити багато цікавих візерунків. Ось декілька з них з класичної книжки Девіда Сингмастера «Нотатки про магічний кубик Рубіка, П’яте видання», сторінки 47-49, надрукованої у 1981 році. Після того, як візерунок буде сформовано, ви можете користатися дією «Зібрати» (типова клавіша — S) для повернення і повторення обертань скільки забажаєте.

en: Info
uk: Інформація

en: 3x3x3, 6 Spot
uk: 3x3x3, 6 пляма

en: 3x3x3, 4 Spot
uk: 3x3x3, 4 пляма

en: 3x3x3, 4 Plus
uk: 3x3x3, 4 плюс

en: 3x3x3, 4 Bar
uk: 3x3x3, 4 смуга

en: 3x3x3, Snake
uk: 3x3x3, Змія

en: 3x3x3, Worm
uk: 3x3x3, Черв’як

en: 3x3x3, Tricolor
uk: 3x3x3, Триколор

en: 3x3x3, Double Cube
uk: 3x3x3, Подвійний куб

en: <qt>Mathematicians calculate that a 3x3x3 cube can be shuffled into 43,252,003,274,489,856,000 different patterns, yet they conjecture that all positions can be solved in 20 moves or less.  The method that can do that (as yet undiscovered) is called God's Algorithm.<br><br>Many longer methods are known.  See the two Wikipedia articles on Rubik's Cube and Optimal Solutions for Rubik's Cube.<br><br>Several methods work systematically by building the solution one layer at a time, using sequences of moves that solve a few pieces without disturbing what has already been done.  The 'Beginner Solution' demonstrated here uses that approach.  Just over 100 moves solve a cube that is shuffled in 20.</qt>
uk: <qt>Математики підрахували, що кубик 3x3x3 можна заплутати 43.252.003.274.489.856.000 різними способами, крім того, вони припустили, що всі позиції можна зібрати за 20 або менше обертань. Метод, який виконує збирання (його ще не відкрито) названо Алгоритмом Бога.<br><br>Відома велика кількість методів. Ви можете ознайомитися з матеріалами щодо них на двох сторінках у Вікіпедії: щодо кубика Рубіка і щодо Оптимальних розв’язань для кубика Рубіка.<br><br>Деякі методи працюють за системою, збираючи шар за шаром за допомогою послідовностей обертань, що встановлюють на місце деякі елементи і не змінюють розташування інших після завершення послідовності обертань. «Збирання початківцем», яке ви бачите тут, використовує саме такий підхід. Кубик, заплутаний за 20 обертань, збирається за більше, ніж 100 обертань.</qt>

en: 3x3x3 Layer 1, Edges First
uk: 3x3x3 Шар 1, Спочатку краї

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Right
uk: 3x3x3 Шар 2, край від нижнього правого

en: 3x3x3 Layer 2, Edge from Bottom Left
uk: 3x3x3 Шар 2, край від нижнього лівого

en: 3x3x3 Layer 3, Flip Edge Pieces
uk: 3x3x3 Шар 3, віддзеркалити крайові елементи

en: 3x3x3 Layer 3, Place Corners
uk: 3x3x3 Шар 3, встановити кути

en: 3x3x3 Layer 3, Twist Corners
uk: 3x3x3 Шар 3, розвернути кути

en: 3x3x3 Layer 3, Place Edges and DONE!
uk: 3x3x3 Шар 3, встановити краї і ВСЕ!

en: 3x3x3 Cube, Complete Solution
uk: Кубик 3x3x3, повне збирання

en: 3x3x3 Swap 2 Pairs of Edges
uk: 3x3x3 Поміняти 2 пари країв

en: 3x3x3 Untwist 2 Corners
uk: 3x3x3 Розвернути 2 кути

en: 3x3x3 Flip 2 Edges
uk: 3x3x3 Віддзеркалити 2 краї

en: &New Puzzle
uk: &Нова головоломка

en: Start a new puzzle.
uk: Почати нову головоломку.

en: Finish the puzzle you are working on and start a new puzzle with the same dimensions and number of shuffling moves.
uk: Завершити головоломку, яку ви розгадуєте, і почати нову з тими ж розмірами і кількістю обертань для заплутування.

en: &Load Puzzle...
uk: &Завантажити головоломку...

en: Reload a saved puzzle from a file.
uk: Завантажити збережену головоломку з файла.

en: Reload a puzzle you have previously saved on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
uk: Завантажити головоломку, яку ви раніше зберегли до файла, разом з її вимірами, параметрами, поточним станом і історією обертань.

en: &Save Puzzle...
uk: &Зберегти головоломку...

en: Save the puzzle on a file.
uk: Зберегти головоломку до файла.

en: Save the puzzle on a file, including its dimensions, settings, current state and history of moves.
uk: Зберегти головоломку до файла, разом з її вимірами, параметрами, поточним станом і історією обертань.

en: &Save Puzzle As...
uk: З&берегти головоломку як...

en: Restart &Puzzle...
uk: Перезапустити &головоломку...

en: Undo all previous moves and start again.
uk: Повернути всі попередні обертання і розпочати знову.

en: Undo the last move.
uk: Повернути останнє обертання.

en: Redo a previously undone move.
uk: Повторити раніше повернути обертання.

en: Redo a previously undone move (repeatedly from the start if required).
uk: Повторює раніше скасовані обертання (за потреби, послідовно від початку)

en: Show the solution of the puzzle.
uk: Показати розв’язання головоломки.

en: Show the solution of the puzzle by undoing and re-doing all shuffling moves.
uk: Показати розв’язання головоломки за допомогою скасування і повторення всіх обертань, здійснених для заплутування.

en: Main &Demo
uk: Головна &демонстрація

en: Run a demonstration of puzzle moves.
uk: Запустити демонстрацію обертань головоломки.

en: Run a demonstration of puzzle moves, in which randomly chosen cubes, bricks or mats are shuffled and solved.
uk: Запускає демонстрацію обертань головоломки, у які вибрані випадковим чином кубики, цеглинки, або килимки будуть заплутуватися, а потім розв’язуватися.

en: Realign Cube
uk: Вирівняти кубик

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together.
uk: Вирівнює кубик таким чином, щоб верхню, передню і праву його поверхні було видно одночасно.

en: Realign the cube so that the top, front and right faces are visible together and the cube's axes are parallel to the XYZ axes, thus making keyboard moves properly meaningful.
uk: Вирівнює кубик таким чином, щоб верхню, передню і праву його поверхні було видно одночасно, а вісі кубика були паралельні до осей XYZ, таким чином, роблячи команди з клавіатури відповідними зображенню на екрані.

en: Singmaster Moves
uk: Обертання Сингмастера

en: This area shows Singmaster moves.
uk: Тут показано обертання Сингмастера.

[ctx: The letters RLFBUD are mathematical notation based on English words. Please leave those letters and words untranslated in some form.]
en: This area shows Singmaster moves. They are based on the letters RLFBUD, representing (in English) the Right, Left, Front, Back, Up and Down faces. In normal view, the letters RFU represent clockwise moves of the three visible faces and LBD appear as anticlockwise moves of the hidden faces. Adding a ' (apostrophe) to a letter gives the reverse of that letter's move. To move inner slices, add periods (or dots) before the letter of the nearest face.
uk: Тут показано обертання Сингмастера. Їхні позначення засновано на літерах RLFBUD, які у англійській мові відповідають права (Right), ліва (Left), передня (Front), задня (Back), верхня (Up) і нижня (Down) поверхні. Тобто, літери RFU відповідають обертанням за годинниковою стрілкою трьох видимих поверхонь, а LBD — обертанням проти годинникової стрілки невидимих поверхонь. Додавання ' (англійського апострофа) до літери змінює напрямок обертання, що задається цією літерою. Щоб обернути внутрішні зрізи, додайте перед літерою найближчої поверхні крапки у кількості, що відповідає відстані від неї відповідного зрізу.

en: &Easy
uk: &Проста

en: &Not So Easy
uk: &Непроста

en: &Hard
uk: &Складна

en: &Very Hard
uk: &Дуже складна

en: Make your own...
uk: Створити свою власну...

en: 1 Cube
uk: 1 кубик

en: Show one view of this cube.
uk: Показувати одне зображення цього кубика.

en: Show one view of this cube, from the front.
uk: Показувати одне зображення цього кубика, спереду.

en: 2 Cubes
uk: 2 кубики

en: Show two views of this cube.
uk: Показувати два зображення цього кубика.

en: Show two views of this cube, from the front and the back.  Both can rotate.
uk: Показувати два зображення цього кубика, спереду і ззаду. Обидва можна буде обертати.

en: 3 Cubes
uk: 3 кубики

en: Show three views of this cube.
uk: Показувати три зображення цього кубика.

en: Show three views of this cube, a large one, from the front, and two small ones, from the front and the back.  Only the large one can rotate.
uk: Показувати три зображення цього кубика: велике (спереду) і два маленьких (збоку і ззаду). Лише велике зображення можна буде обертати.

en: &Watch Shuffling
uk: &Переглядати заплутування

en: Watch Your &Own Moves
uk: Переглядати в&ласні обертання

en: Kubri&ck Game Settings
uk: Параметри гри Kubri&ck

en: Keyboard S&hortcut Settings
uk: Параметри клавіатурних с&корочень

en: X Axis
uk: Вісь X

en: Y Axis
uk: Вісь Y

en: Z Axis
uk: Вісь Z

en: Slice %1
uk: Зріз %1

en: Turn whole cube
uk: Повернути весь кубик

en: Anti-clockwise
uk: Проти годинникової стрілки

en: Clockwise
uk: За годинниковою стрілкою

en: Move 'Up' face
uk: Обернути «верхню» поверхню

en: Move 'Down' face
uk: Обернути «нижню» поверхню

en: Move 'Left' face
uk: Обернути «ліву» поверхню

en: Move 'Right' face
uk: Обернути «праву» поверхню

en: Move 'Front' face
uk: Обернути «передню» поверхню

en: Move 'Back' face
uk: Обернути «задню» поверхню

en: Anti-clockwise move
uk: Обертання проти годинникової стрілки

en: Singmaster two-slice move
uk: Двозрізове обертання Сингмастера

en: Singmaster anti-slice move
uk: Анти-зрізове обертання Сингмастера

en: Move an inner slice
uk: Обертання внутрішнього зрізу

en: Complete a Singmaster move
uk: Виконати обертання Сингмастера

en: Add space to Singmaster moves
uk: Додавати пробіли до обертань Сингмастера

en: Switch Background
uk: Перемкнути тло

en: Pretty Patterns
uk: Чудові візерунки

en: Solution Moves
uk: Обертання розв’язку

en: %1x%2x%3 cube, %4 shuffling moves
uk: кубик %1x%2x%3, %4 обертань заплутування

en: %1x%2x%3 brick, %4 shuffling moves
uk: цеглинка %1x%2x%3, %4 обертань заплутування

en: %1x%2x%3 mat, %4 shuffling moves
uk: килимок %1x%2x%3, %4 обертань заплутування

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Choose Puzzle Type
uk: &Вибрати тип головоломки

note: i18n: ectx: Menu (demos)
en: &Demos
uk: &Демонстрації

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Pretty Patterns
uk: &Чудові візерунки

note: i18n: ectx: Menu (puzzles)
en: &Solution Moves
uk: Обертання &розв’язку

en: A game based on Rubik's Cube (TM)
uk: Гру засновано на кубику Рубіка (TM)

en: &copy; 2008 Ian Wadham
uk: © Ian Wadham, 2008

en: Author
uk: Автор
