kunifiedpush - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: The operation timed out.
ar: انتهى وقت العملية.

en: Push notification self-test.
ar: اختبار للإشعار فوري.

en: Could not obtain push notification endpoint.
ar: لم يتمكن من الحصول على نقطة نهاية الإشعارات الفورية.

en: Received notification does not have the expected content.
ar: الإشعار المستلم لا يحتوي على المحتوى المتوقع.

en: There is no push notification service running!
ar: لا توجد خدمة إشعارات فورية تعمل!

en: There is a 3rd party push notification service running. Push notifications are available, but cannot be configured here.
ar: خدمة إشعارات فورية تابعة لجهة خارجية تعمل. تتوفر إشعارات فورية لكن لا يمكن ضبطها هنا.

en: <b>Online</b><br>Connected to the push notification server and operational.
ar: <b>متصل بالإنترنت</b><br> متصل بخادم إشعارات فورية وجاهز للتشغيل.

en: <b>Idle</b><br>There are no applications using push notifications.
ar: <b>خامل</b><br> لا توجد تطبيقات تستخدم الإشعارات الفورية.

en: <b>Offline</b><br>Network connection to the server could not be established (%1).
ar: <b>غير متصل</b><br>لا يمكن إنشاء اتصال شبكي بالخادم (%1).

en: <b>Offline</b><br>Network connection to the server could not be established.
ar: <b>غير متصل</b><br>لا يمكن إنشاء اتصال شبكي بالخادم.

en: <b>Offline</b><br>Could not authenticate at the server (%1).
ar: <b>غير متصل</b><br>لا يمكن الاستيثاق على الخادم (%1).

en: <b>Offline</b><br>Could not authenticate at the server.
ar: <b>غير متصل</b><br>لا يمكن الاستيثاق على الخادم.

en: <b>Offline</b><br>Push notifications are not set up yet.
ar: <b>غير متصل</b><br> لم تُعدّ الإشعارات الفورية بعد.

en: Push provider:
ar: مزود الإشعارات الفورية:

en: URL:
ar: العنوان:

en: Client token:
ar: رمز العميل:

en: User name:
ar: اسم المستخدم:

en: Authenticate
ar: استوثق

en: Note that ntfy.sh is rate-limiting applications. It will therefore not work with applications with a larger amount of users, such as public Matrix or Mastodon instances.
ar: لاحظ أن ntfy.sh هو تطبيق يحد من معدل التطبيقات. وبالتالي فإنه لن يعمل مع التطبيقات التي تحتوي على عدد أكبر من المستخدمين، مثل نسخ Matrix العامة أو Mastodon.

en: Authentication method:
ar: طريقة الاستيثاق:

[ctx: authentication method]
en: None
ar: لا شيء

[ctx: authentication method]
en: Password
ar: كلمة السّر

[ctx: authentication method]
en: Token
ar: الرّمز

en: Username:
ar: اسم المستخدم:

en: Password:
ar: كلمة السر:

[ctx: authentication token]
en: Token:
ar: الرّمز:

en: Push notifications are working correctly.
ar: الإشعارات الفورية تعمل بشكل سليم.

en: Push notification test failed.
ar: فشل اختبار الإشعارات الفورية.

en: Registering with push server…
ar: يسجّل في خادم الإشعارات…

en: Sending push notification…
ar: يرسل إشعار فوري…

en: Waiting to receive push notification…
ar: في انتظار استلام إشعار فوري…

[ctx: @action:button]
en: Test
ar: اختبر

en: Applications
ar: التطبيقات

en: Unregister application from push notifications
ar: ألغ تسجيل التطبيق من الإشعارات الفورية

[ctx: @title:window]
en: Unregister Application
ar: ألغ تسجيل التطبيق

[ctx: %1 is an application name]
en: Are you sure you want to unregister '%1'?
ar: هل أنت متأكد أنك تريد إلغاء تسجيل '%1'؟
