kunifiedpush - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: The operation timed out.
ro: Operația a expirat.

en: Push notification self-test.
ro: Testarea automată a notificărilor „push”.

en: Could not obtain push notification endpoint.
ro: Nu s-a putut obține punctul final pentru notificări împinse.

en: Received notification does not have the expected content.
ro: Notificarea primită nu are conținutul așteptat.

en: There is no push notification service running!
ro: Nu rulează niciun serviciu de notificări împinse!

en: There is a 3rd party push notification service running. Push notifications are available, but cannot be configured here.
ro: Rulează un serviciu terț de notificări împinse. Notificările de acest tip sunt disponibile, dar nu pot fi configurate aici.

en: <b>Online</b><br>Connected to the push notification server and operational.
ro: <b>Conectat</b><br>Conectat la serverul de notificări împinse și operațional.

en: <b>Idle</b><br>There are no applications using push notifications.
ro: <b>Inactiv</b><br>Nicio aplicație nu folosește notificări „push”.

en: <b>Offline</b><br>Network connection to the server could not be established (%1).
ro: <b>Deconectat</b><br>Nu s-a putut stabili conexiunea de rețea spre server (%1).

en: <b>Offline</b><br>Network connection to the server could not be established.
ro: <b>Deconectat</b><br>Nu s-a putut stabili conexiunea de rețea spre server.

en: <b>Offline</b><br>Could not authenticate at the server (%1).
ro: <b>Deconectat</b><br>Nu s-a putut realiza autentificarea la server (%1).

en: <b>Offline</b><br>Could not authenticate at the server.
ro: <b>Deconectat</b><br>Nu s-a putut realiza autentificarea la server.

en: <b>Offline</b><br>Push notifications are not set up yet.
ro: <b>Deconectat</b><br>Notificările împinse nu sunt încă configurate.

en: Push provider:
ro: Furnizor de notificări „push”:

en: Client token:
ro: Jeton client:

en: User name:
ro: Nume utilizator:

en: Authenticate
ro: Autentifică

en: Note that ntfy.sh is rate-limiting applications. It will therefore not work with applications with a larger amount of users, such as public Matrix or Mastodon instances.
ro: Rețineți că ntfy.sh limitează rata de interogare a aplicațiilor. Prin urmare, acesta nu va funcționa cu aplicații care au un număr mare de utilizatori, cum ar fi instanțele publice de Matrix sau Mastodon.

en: Authentication method:
ro: Metodă de autentificare:

[ctx: authentication method]
en: None
ro: Niciuna

[ctx: authentication method]
en: Password
ro: Parolă

[ctx: authentication method]
en: Token
ro: Jeton

en: Username:
ro: Utilizator:

en: Password:
ro: Parolă:

[ctx: authentication token]
en: Token:
ro: Jeton:

en: Push notifications are working correctly.
ro: Notificările împinse funcționează corect.

en: Push notification test failed.
ro: Testul notificărilor împinse a eșuat.

en: Registering with push server…
ro: Se înregistrează la serverul „push”…

en: Sending push notification…
ro: Se trimite notificarea împinsă…

en: Waiting to receive push notification…
ro: Se așteaptă primirea notificării împinse…

[ctx: @action:button]
en: Test
ro: Testează

en: Applications
ro: Aplicații

en: Unregister application from push notifications
ro: Revocă înregistrarea aplicației la notificări împinse

[ctx: @title:window]
en: Unregister Application
ro: Revocă înregistrarea aplicației

[ctx: %1 is an application name]
en: Are you sure you want to unregister '%1'?
ro: Sigur doriți să revocați înregistrarea pentru „%1”?
