kupfer - en to gl translation catalogue (465 entries)

en: User credentials
gl: Credenciais do usuario

en: _User:
gl: _Usuario:

en: _Password:
gl: C_ontrasinal:

en: _Change
gl: _Cambiar

en: Set Keyboard Shortcut
gl: Estabelecer o atallo do teclado

en: Please press desired key combination
gl: Prema a combinación de teclas desexada

en: Keybinding could not be bound
gl: Non foi posíbel ligar a combinación de teclas

en: Kupfer Preferences
gl: Preferencias de Kupfer

en: Start automatically on login
gl: Abrir automaticamente ao iniciar a sesión

en: <b>Start</b>
gl: <b>Iniciar</b>

en: Show icon in notification area
gl: Mostrar a icona na área de notificacións

en: Icon set:
gl: Conxunto de iconas:

en: Terminal emulator:
gl: Emulador da terminal:

en: Desktop Environment
gl: Contorno do escritorio

en: General
gl: Xeral

en: <b>Global Keyboard Shortcuts</b>
gl: <b>Atallos de teclado globais</b>

en: Reset
gl: Restabelecer

en: <b>Browser Keyboard Shortcuts</b>
gl: <b>Atallos de teclado do explorador</b>

en: Use single keystroke commands (Space, /, period, comma etc.)
gl: Usar ordes dunha soa tecla (espazo, /, punto, coma, etc.)

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Inclusion in Top Level Searches
gl: Incluír nas búsquedas de nivel superior

en: Marked sources have their objects included in top level searches.
    An unmarked source's contents are only available by locating its subcatalog.
gl: As fontes sinaladas teñen os seus obxetos incluidos nas búsquedas de nivel superior.
    Os contidos dunha fonte desmarcada só están dispoñibeis atopando o seu subcatálogo.

en: Indexed Folders
gl: Cartafois indexados

en: Folders whose files are always available in the catalog.
gl: Cartafois cuxos ficheiros están sempre dipoñibeis no catálogo.

en: Catalog
gl: Catálogo

en: Application Launcher
gl: Iniciador de aplicativos

en: Convenient command and access tool for applications and documents
gl: Ferramenta cómoda para controlar e acceder a aplicativos e documentos

en: Execute in Kupfer
gl: Executar en Kupfer

en: Saved Kupfer Command
gl: Gardouse a orde de Kupfer

en: Could not to carry out '%s'
gl: Non foi posíbel executar «%s»

en: "%s" produced a result
gl: «%s» xerou un resultado

en: No permission to run "%s" (not executable)
gl: Non ten permisos para executar «%s» (non é executábel)

en: Command in "%s" is not available
gl: A orde en «%s» non está dispoñíbel

en: Keyboard relay is active for display %s
gl: A transmisión do teclado está activa para a pantalla %s

en: do not present main interface on launch
gl: non mostrar a interface principal ao iniciar

en: list available plugins
gl: lista de engadidos dispoñíbeis

en: enable debug info
gl: activar a información de depuración

note: TRANS: --exec-helper=HELPER is an internal command TRANS: that executes a helper program that is part of kupfer
en: run plugin helper
gl: executar plugin-helper

en: show usage help
gl: mostrar a axuda

en: show version information
gl: mostrar a información da versión

en: Usage: kupfer [ OPTIONS | FILE ... ]
gl: Uso: kupfer [OPCIÓNS | FICHEIRO ...]

en: Available plugins:
gl: Engadidos dispoñíbeis:

en: Type to search
gl: Teclear para buscar

en: %s is empty
gl: %s está baleiro

en: Text
gl: Texto

en: Run after Delay...
gl: Executar despois do atraso...

en: Perform command after a specified time interval
gl: Executar unha orde despois dun intervalo de tempo especificado

en: Multiple Objects
gl: Obxectos múltiples

en: %s object | %s objects
gl[0]: %s obxecto
gl[1]: %s obxectos

en: unknown
gl: descoñecido

en: %s does not support this operation
gl: %s non soporta esta operación

en: Can not be used with multiple objects
gl: Non se pode usar con múltiples obxetos

en: Open
gl: Abrir

en: No default application for %(file)s (%(type)s)
gl: Non existe un aplicativo predefinido para %(file)s (%(type)s)

en: Please use "%s"
gl: Use «%s»

en: Set Default Application...
gl: Estabelecer o aplicativo predefinido...

en: Open with default application
gl: Abrir co aplicativo predefinido

en: Reveal
gl: Mostrar

en: Open parent folder
gl: Abrir o cartafol pai

en: Open Terminal Here
gl: Abrir o terminal aquí

en: Open this location in a terminal
gl: Abrir esta localización no terminal

en: Run in Terminal
gl: Executar no terminal

en: Run (Execute)
gl: Executar

en: Run this program in a Terminal
gl: Executar este programa no terminal

en: Run this program
gl: Executar este programa

en: Go To
gl: Ir a

en: Open URL
gl: Abrir o URL

en: Open URL with default viewer
gl: Abrir o URL co visualizador predefinido

en: Launch
gl: Iniciar

en: Show application window
gl: Mostrar a xanela do aplicativo

en: Launch application
gl: Iniciar o aplicativo

en: Launch Again
gl: Iniciar outra vez

en: Launch another instance of this application
gl: Iniciar outra instancia deste aplicativo

en: Close
gl: Pechar

en: Attempt to close all application windows
gl: Tentar pechar todas as xanelas do aplicativo

note: TRANS: 'Run' as in Perform a (saved) command
en: Run
gl: Executar

en: Perform command
gl: Executar a orde

en: (Empty Text)
gl: (Texto baleiro)

note: TRANS: This is description for a TextLeaf, a free-text search TRANS: The plural parameter is the number of lines %(num)d
en: "%(text)s" | (%(num)d lines) "%(text)s"
gl[0]: «%(text)s»
gl[1]: (%(num)d liñas) «%(text)s»

note: TRANS: Multiple artist description "Artist1 et. al. "
en: %s et. al.
gl: %s e outros.

en: Recursive source of %(dir)s, (%(levels)d levels)
gl: Fonte recursiva de %(dir)s, (%(levels)d niveis)

en: Directory source %s
gl: Directorio fonte %s

en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

en: Catalog Index
gl: Índice do catálogo

en: An index of all available sources
gl: Un índice de todas as fontes dispoñíbeis

en: Root catalog
gl: Catálogo raíz

en: Please Configure Plugin
gl: Configurar o engadido

en: Plugin %s is not configured
gl: O engadido %s non está configurado

en: Invalid user credentials for %s
gl: As credenciais de usuario son incorrectas para %s

en: Applications
gl: Aplicativos

en: All applications and preferences
gl: Todos os aplicativos e preferencias

en: Applications for Desktop Environment
gl: Aplicativos para o contorno do escritorio

en: Open With...
gl: Abrir con…

en: Open with any application
gl: Abrir con calquera aplicativo

en: Set default application to open this file type
gl: Estabelecer o aplicativo predefinido para abrir este tipo de ficheiro

en: Deep Archives
gl: Arquivadores profundos

en: Allow browsing inside compressed archive files
gl: Permitir a exploración dos ficheiros nos arquivos comprimidos

en: Content of %s
gl: Contido de %s

en: Archive Manager
gl: Xestor de arquivadores

en: Use Archive Manager actions
gl: Usar as accións do Xestor de arquivadores

en: Compressed archive type for 'Create Archive In'
gl: Tipo de arquivo comprimido para «Crear un arquivo en»

en: Extract Here
gl: Extraer aquí

en: Extract compressed archive
gl: Extraer o arquivo comprimido

en: Create Archive
gl: Crear un arquivo

en: Create a compressed archive from folder
gl: Crear o arquivo comprimido dun cartafol

en: Create Archive In...
gl: Crear un arquivo en...

note: TRANS: Default filename (no extension) for 'Create Archive In...'
en: Archive
gl: Arquivo

en: Control Audacious playback and playlist
gl: Controlar a reprodución e as listas de Audacious

en: Include songs in top level
gl: Incluír as cancións no nivel superior

en: Enqueue
gl: Na cola

en: Add track to the Audacious play queue
gl: Engadir unha pista á cola de reprodución de Audacious

en: Dequeue
gl: Retirar da cola

en: Remove track from the Audacious play queue
gl: Eliminar a pista da cola de reprodución de Audacious

en: Play
gl: Reproducir

en: Jump to track in Audacious
gl: Ir á pista en Audacious

en: Resume playback in Audacious
gl: Continuar a reprodución en Audacious

en: Pause
gl: Deter

en: Pause playback in Audacious
gl: Deter a reprodución en Audacious

en: Next
gl: Seguinte

en: Jump to next track in Audacious
gl: Ir á pista seguinte en Audacious

en: Previous
gl: Anterior

en: Jump to previous track in Audacious
gl: Ir á pista anterior en Audacious

en: Clear Queue
gl: Limpar a cola

en: Clear the Audacious play queue
gl: Limpar a cola de reprodución de Audacious

en: Shuffle
gl: Aleatorio

en: Toggle shuffle in Audacious
gl: Cambiar o modo aleatorio en Audacious

en: Repeat
gl: Repetir

en: Toggle repeat in Audacious
gl: Cambiar o modo reprodución en Audacious

en: Show Playing
gl: Mostrar a reprodución en curso

en: Tell which song is currently playing
gl: Mostrar que canción está en reprodución

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Calculator
gl: Calculadora

en: Calculate
gl: Calcular

en: Clipboards
gl: Portapapeis

en: Recent clipboards and clipboard proxy objects
gl: Portapapeis recentes e obxetos proxy do portapapeis

en: Number of recent clipboards to remember
gl: Número de portapapeis recentes que lembrar

en: Include selected text in clipboard history
gl: Incluir o texto seleccionado no historial do portapapeis

en: Copy selected text to primary clipboard
gl: Copiar o texto seleccionado ao portapapeis primario

en: Selected Text
gl: Texto seleccionado

en: Clipboard "%(desc)s" | Clipboard with %(num)d lines "%(desc)s"
gl[0]: Portapapeis «%(desc)s»
gl[1]: Portapapeis con %(num)d liñas «%(desc)s»

en: Clipboard Text
gl: Texto do portapapeis

en: Clipboard File
gl: Ficheiro do portapapeis

en: Clipboard Files
gl: Ficheiros do portapapeis

en: Clear
gl: Limpar

en: Remove all recent clipboards
gl: Eliminar os elementos recentes do portapeis

en: Shell Commands
gl: Ordes da Shell

en: Run command-line programs. Actions marked with the symbol %s run in a subshell.
gl: Executar programas de liña de comandos. As accións marcadas co símbolo «%s» executaranse nunha subshell.

en: Run (Get Output)
gl: Executar (obter a información de saída)

en: Run program and return its output
gl: Executar o programa e mostrar a información de saída

note: TRANS: The user starts a program (command) and the text TRANS: is an argument to the command
en: Pass to Command...
gl: Enviar a un comando…

en: Run program with object as an additional parameter
gl: Executar programa cun obxeto como parámetro adicional

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin
en: Write to Command...
gl: Redirixir a un comando…

en: Run program and supply text on the standard input
gl: Executar o programa e proporcionar texto na saída estándar

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin, and we TRANS: present the output (stdout) to the user.
en: Filter through Command...
gl: Filtrar a través dun comando…

en: Run command-line programs
gl: Executar programas de liña de comandos

en: GNOME Terminal
gl: Terminal de GNOME

en: XFCE Terminal
gl: Terminal de XFCE

en: X Terminal
gl: Terminal X

en: Save As...
gl: Gardar como...

en: Quit
gl: Saír

en: Quit Kupfer
gl: Saír de Kupfer

en: About Kupfer
gl: Sobre Kupfer

en: Show information about Kupfer authors and license
gl: Mostrar a información sobre os autores e a licenza de Kupfer

en: Kupfer Help
gl: Axuda de Kupfer

en: Get help with Kupfer
gl: Obter axuda con Kupfer

en: Show preferences window for Kupfer
gl: Mostrar a xanela de preferencias de Kupfer

en: Search Contents
gl: Contidos da busca

en: Search inside this catalog
gl: Buscar neste catálogo

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy to clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: Rescan
gl: Escanear outra vez

en: Force reindex of this source
gl: Forzar a reindexación desta fonte

en: Last Command
gl: Última orde

en: Internal Kupfer Objects
gl: Obxectos internos de Kupfer

en: Last Result
gl: Último resultado

en: Command Results
gl: Resultados da orde

en: Custom Terminal
gl: Terminal personalizada

en: Command
gl: Orde

en: Execute flag
gl: Executar opción

en: Default Email Client
gl: Cliente de correo-e predefinido

en: Compose email using the system's default mailto: handler
gl: Escribir un correo-e usando o xestor de correo predefinido no sistema: manexador

en: Dictionary
gl: Dicionario

en: Look up word in dictionary
gl: Buscar unha palabra no dicionario

en: Look Up
gl: Buscar

en: Documents
gl: Documentos

en: Recently used documents and bookmarked folders
gl: Documentos usados recentemente e cartafoles marcados

en: Max recent document days
gl: Número máximo de días para os documentos recentes

en: Recent Items
gl: Elementos recentes

en: Recently used documents
gl: Documentos usados recentemente

note: TRANS: Recent Documents for application %s
en: %s Documents
gl: Documentos %s

en: Recently used documents for %s
gl: Documentos usados recentemente por %s

en: Places
gl: Lugares

en: Bookmarked folders
gl: Cartafoles marcados

en: DuckDuckGo Search
gl: Búsqueda DuckDuckGo

en: Search the web securely with DuckDuckGo
gl: Buscar con seguridade na web con DuckDuckGo

en: Favorites
gl: Favoritos

en: Mark commonly used items and store objects for later use
gl: Marcar os elementos usados habitualmente e gardar os obxectos para usalos máis tarde

en: Shelf of "Favorite" items
gl: Andel de «Favoritos»

en: Add to Favorites
gl: Engadir aos favoritos

en: Add item to favorites shelf
gl: Engadir un elemento ao andel de favoritos

en: Remove from Favorites
gl: Eliminar dos favoritos

en: Remove item from favorites shelf
gl: Eliminar o elemento do andel de favoritos

en: File Actions
gl: Accións sobre os ficheiros

en: More file actions
gl: Máis accións sobre os ficheiros

en: Move To...
gl: Mover a...

en: Move file to new location
gl: Mover o ficheiro a unha nova localización

en: Rename To...
gl: Renomear como...

en: Copy To...
gl: Copiar a…

en: Copy file to a chosen location
gl: Copiar o ficheiro á localización escollida

en: Higher-order Actions
gl: Accións prioritarias

en: Tools to work with commands as objects
gl: Ferramentas para traballar con ordes e obxectos

en: Select in Kupfer
gl: Seleccionar en Kupfer

en: Result of %s (%s)
gl: Resultado de %s (%s)

en: Run (Take Result)
gl: Executar (gardar o resultado)

en: Take the command result as a proxy object
gl: Usar o resultado da orde como un obxecto proxy

en: Run (Discard Result)
gl: Executar (descartar o resultado)

en: Image Tools
gl: Ferramentas de imaxe

en: Scale...
gl: Escalar…

en: Scale image to fit inside given pixel measure(s)
gl: Escalar a imaxe para axustala ás dimensións indicadas

en: Rotate Clockwise
gl: Rotar cara á dereita

en: Rotate Counter-Clockwise
gl: Rotar cara á esquerda

en: Autorotate
gl: Rotación automática

en: Rotate JPEG (in-place) according to its EXIF metadata
gl: Rotar a imaxe JPEG (in situ) segundo os seus metadatos EXIF

en: Kupfer Plugins
gl: Engadidos de Kupfer

en: Access Kupfer's plugin list in Kupfer
gl: Acceder á lista de engadidos de Kupfer

en: Show Information
gl: Mostrar a información

en: Show Source Code
gl: Mostrar o código fonte

en: enabled
gl: activado

en: disabled
gl: desactivado

en: Notes
gl: Notas

en: Gnote or Tomboy notes
gl: Notas de GNote ou Tomboy

en: Work with application
gl: Traballar con un aplicativo

en: Open with notes application
gl: Abrir co aplicativo de notas

en: Append to Note...
gl: Anexar á nota...

en: Add text to existing note
gl: Engadir un texto a unha nota existente

en: Create Note
gl: Crear unha nota

en: Create a new note from this text
gl: Crear unha nota nova con este texto

en: Get Note Search Results...
gl: Buscar nas notas...

en: Show search results for this query
gl: Mostrar os resultados da busca desta consulta

en: today, %s
gl: hoxe, %s

en: yesterday, %s
gl: onte, %s

note: TRANS: Note description, %s is last changed time in locale format
en: Last updated %s
gl: Última actualización %s

en: Quicksilver Icons
gl: Iconas Quicksilver

en: Quick Image Viewer
gl: Visor rápido de imaxes

en: View Image
gl: Ver imaxe

en: Active GNU Screen sessions
gl: Activar as sesións de GNU Screen

en: Attached
gl: Anexado

en: Detached
gl: Desanexado

en: %(status)s session (%(pid)s) created %(time)s
gl: %(status)s sesión (%(pid)s) creada o %(time)s

en: Screen Sessions
gl: Sesións de Screen

en: Attach
gl: Anexar

en: Send Keys
gl: Enviar teclas

en: Send synthetic keyboard events using xautomation
gl: Enviar eventos sintéticos de teclado usando xautomation

en: Paste to Foreground Window
gl: Pegar na xanela en primeiro plano

en: Copy to clipboard and send Ctrl+V to foreground window
gl: Copiar ao portapapeis e enviar Ctrl+V a xanela en primeiro plano

en: Send keys to foreground window
gl: Enviar teclas a xanela en primeiro plano

en: Type Text
gl: Escribir texto

en: Type the text to foreground window
gl: Escribir o texto na xanela en primeiro plano

en: GNOME Session Management
gl: Xestión de sesións de GNOME

en: Special items and actions for GNOME environment
gl: Elementos e accións especiais para o contorno de GNOME

en: Log Out...
gl: Terminar a sesión...

en: Log out or change user
gl: Terminar a sesión ou cambiar de usuario

en: Shut Down...
gl: Apagar...

en: Shut down, restart or suspend computer
gl: Apagar, reiniciar ou suspender o computador

en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Enable screensaver and lock
gl: Activar o salvapantallas e bloquear

note: -*- coding: utf-8 -*
en: XFCE Session Management
gl: Xestión de sesións de XFCE

en: Special items and actions for XFCE environment
gl: Elementos e accións especiais para o contorno de XFCE

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: SSH Hosts
gl: Servidores SSH

en: Adds the SSH hosts found in ~/.ssh/config.
gl: Engade os servidores SSH encontrados en ~/.ssh/config.

en: SSH host
gl: Servidor SSH

en: Connect
gl: Conectar

en: Connect to SSH host
gl: Conectar co servidor SSH

en: SSH hosts as specified in ~/.ssh/config
gl: Servidores SSH como os especificados en ~/.ssh/config

en: No D-Bus connection to desktop session
gl: Non hai conexión D-Bus coa sesión do escritorio

en: GNOME Keyring
gl: Depósito de claves de GNOME

en: Unencrypted File
gl: Ficheiro non cifrado

en: Document Templates
gl: Modelos de documentos

en: Create new documents from your templates
gl: Crear un novo documento a partir de un modelo

en: %s template
gl: Modelo %s

en: Empty File
gl: Ficheiro baleiro

en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: Create New Document...
gl: Crear un novo documento...

en: Create a new document from template
gl: Crear un novo documento con un modelo

en: Create Document In...
gl: Crear un documento en...

en: Textfiles
gl: Ficheiros de texto

en: Append To...
gl: Anexar a...

en: Append...
gl: Anexar...

en: Write To...
gl: Escribir en…

en: Get Text Contents
gl: Obter os contidos de texto

en: File manager Thunar actions
gl: Accións do xestor de ficheiros Thunar

en: Select in File Manager
gl: Seleccionar un xestor de ficheiros

en: Show Properties
gl: Mostrar as propiedades

en: Show information about file in file manager
gl: Mostrar a información do ficheiro no xestor de ficheiros

en: Send To...
gl: Enviar a...

en: Symlink In...
gl: Crear unha ligazón simbólica en…

en: Create a symlink to file in a chosen location
gl: Crear unha ligazón simbólica a un ficheiro na ubicación elixida

en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

en: Thunar Send To Objects
gl: Enviar a Obxectos Thunar

en: Thunderbird/Icedove Contacts and Actions
gl: Contactos e accións de Thunderbird/Icedove

en: Compose New Email
gl: Escribir un novo correo-e

en: Compose a new message in Thunderbird
gl: Escribir unha nova mensaxe en Thunderbird

en: Thunderbird Address Book
gl: Axenda de Thunderbird

en: Contacts from Thunderbird Address Book
gl: Contactos da axenda de Thunderbird

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Top
gl: Arriba

en: Show running tasks and allow sending signals to them
gl: Mostrar as tarefas en execución e permitir que se lle manden sinais

en: Sort Order
gl: Ordenación

en: Commandline
gl: Liña de ordes

en: CPU usage (descending)
gl: Uso da CPU (descendente)

note: sort processes (top don't allow to sort via cmd line)
en: Memory usage (descending)
gl: Uso da memoria (descendente)

en: Send Signal...
gl: Enviar unha sinal...

en: Signals
gl: Sinais

en: Running Tasks
gl: Tarefas en execución

note: default: by cpu
en: pid: %(pid)s  cpu: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  time: %(time)s
gl: pid: %(pid)s  cpu: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  tempo: %(time)s

en: Running tasks for current user
gl: Tarefas en execución do usuario actual

en: Trash
gl: Lixo

en: Access trash contents
gl: Acceder aos contidos do lixo

en: Move to Trash
gl: Mover ao lixo

en: Move this file to trash
gl: Mover este ficheiro ao lixo

en: Restore
gl: Restabelecer

en: Move file back to original location
gl: Mover o ficheiro á localización orixinal

en: Trash is empty
gl: O lixo está baleiro

note: proper translation of plural
en: Trash contains one file | Trash contains %(num)s files
gl[0]: Hai un ficheiro no lixo
gl[1]: Hai %(num)s ficheiros no lixo

en: Triggers
gl: Disparadores

en: Assign global keybindings (triggers) to objects created with 'Compose Command'.
gl: Asignar combinacións globais de teclas (disparadores) aos obxectos creados con «Escribir unha orde».

en: Add Trigger...
gl: Engadir un disparador...

en: Remove Trigger
gl: Eliminar o disparador

en: URL Actions
gl: Accións sobre os URL

en: Download and Open
gl: Descargar e abrir

en: Download To...
gl: Descargar en…

en: Download URL to a chosen location
gl: Descargar un URL nunha localización escollida

en: Search in Wikipedia
gl: Buscar na Wikipedia

en: Wikipedia language
gl: Idioma da Wikipedia

note: TRANS: Default wikipedia language code
en: en
gl: gl

en: Search for this term in %s.wikipedia.org
gl: Buscar este termo en %s.wikipedia.org

en: Window List
gl: Lista de xanelas

en: All windows on all workspaces
gl: Todas as xanelas en todos os espazos de traballo

en: Activate
gl: Activación

en: Shade
gl: Pregar

en: Unshade
gl: Despregar

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Unminimize
gl: Restabelecer

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Unmaximize
gl: Restabelecer

en: Maximize Vertically
gl: Maximizar verticalmente

en: Unmaximize Vertically
gl: Restabelecer verticalmente

note: TRANS: Window on (Workspace name), window description
en: Window on %(wkspc)s
gl: Xanela no %(wkspc)s

en: Frontmost Window
gl: Xanela en primeiro plano

en: Next Window
gl: Seguinte xanela

en: Jump to this window's workspace and focus
gl: Saltar ao espazo de traballo desta xanela e focalizar

en: %d window | %d windows
gl[0]: %d xanela
gl[1]: %d xanelas

en: Active workspace
gl: Espazo de traballo activo

en: Jump to this workspace
gl: Saltar a este espazo de traballo

en: Workspaces
gl: Espazos de traballo

en: Volumes and Disks
gl: Volumes e discos

en: Mounted volumes and disks
gl: Volumes e discos montados

en: Volume mounted at %s
gl: Volume montado en %s

en: Unmount
gl: Desmontar

en: Unmount this volume
gl: Desmontar este volume

en: Eject
gl: Expulsar

en: Unmount and eject this media
gl: Desmontar e expulsar este medio

en: Show Text
gl: Mostrar o texto

en: Display text in a window
gl: Mostrar o texto nunha xanela

en: Large Type
gl: Tipo grande

en: Show Notification
gl: Mostrar a notificación

en: Tracker desktop search integration
gl: Integración co aplicativo de buscas de escritorio Tracker

en: Search in Tracker
gl: Buscar en Tracker

en: Open Tracker Search Tool and search for this term
gl: Abrir Tracker e buscar este termo

en: Get Tracker Results...
gl: Obter os resultados de Tracker…

en: Show Tracker results for query
gl: Mostrar os resultados da consulta en Tracker

en: Results for "%s"
gl: Resultados para «%s»

en: Locate Files
gl: Localizar ficheiros

en: Search filesystem using locate
gl: Buscar no sistema de ficheiros usando «locate»

en: Ignore case distinctions when searching files
gl: ignorar a diferenciación entre maiúsc./minúsc. cando se busquen ficheiros

note: encoding: utf-8
en: Firefox Bookmarks
gl: Marcadores de Firefox

en: Index of Firefox bookmarks
gl: Índice dos marcadores de Firefox

en: Search With...
gl: Buscar con…

en: Search For...
gl: Buscar…

en: Access to Pidgin Contacts
gl: Acceder aos contactos de Pidgin

en: Show offline contacts
gl: Mostrar os contactos desconectados

en: Open Chat
gl: Abrir unha conversa

en: %s (%d character) | %s (%d characters)
gl[0]: %s (%d caracter)
gl[1]: %s (%d caracteres)

en: Send Message...
gl: Enviar unha mensaxe...

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Away
gl: Ausente

en: Pidgin Contacts
gl: Contactos de Pidgin

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Shorten Links
gl: Abreviar as ligazóns

en: Create short aliases of long URLs
gl: Crear abreviaturas para URLs longos

en: Error
gl: Erro

en: Shorten With...
gl: Abreviar con...

en: Services
gl: Servizos

en: Play and enqueue tracks and browse the music library
gl: Reproducir, poñer as pistas na cola e explorar a biblioteca da música

en: Include artists in top level
gl: Incluír os artistas no nivel superior

en: Include albums in top level
gl: Incluír os álbums no nivel superior

en: Play tracks in Rhythmbox
gl: Reproducir as pistas en Rhythmbox

en: Add tracks to the play queue
gl: Engadir as pistas á cola de reprodución

note: TRANS: Song description
en: by %(artist)s from %(album)s
gl: por %(artist)s de %(album)s

note: TRANS: Album description "by Artist"
en: by %s
gl: por %s

note: TRANS: Artist songs collection description
en: Tracks by %s
gl: Pistas por %s

en: Albums
gl: Álbums

en: Music albums in Rhythmbox Library
gl: Álbums musicais na biblioteca de Rhythmbox

en: Artists
gl: Artistas

en: Music artists in Rhythmbox Library
gl: Artistas musicais na biblioteca de Rhythmbox

en: Songs
gl: Cancións

en: Songs in Rhythmbox library
gl: Cancións da biblioteca de Rhythmbox

en: Browse and create new tasks in GTG
gl: Explorar e crear novas tarefas en GTG

en: due: %s
gl: límite: %s

en: start: %s
gl: iniciar: %s

en: tags: %s
gl: etiquetas: %s

en: Open task in Getting Things GNOME!
gl: Abrir a tarefa en Getting Things GNOME

en: Delete
gl: Borrar

en: Permanently remove this task
gl: Eliminar esta tarefa permanentemente

en: Mark Done
gl: Marcar como feita

en: Mark this task as done
gl: Marcar esta tarefa como feita

en: Dismiss
gl: Ignorar

en: Mark this task as not to be done anymore
gl: Marcar esta tarefa para non ser feita máis

en: Create Task
gl: Crear unha tarefa

en: Create new task in Getting Things GNOME
gl: Crear unha tarefa nova en Getting Things GNOME

en: Search in Devhelp
gl: Buscar en Devhelp

en: Access to Empathy Contacts
gl: Acceder aos contactos de Empathy

en: Busy
gl: Ocupado

en: Not Available
gl: Non dispoñíbel

en: Invisible
gl: Invisíbel

en: Offline
gl: Desconectado

en: Change Global Status To...
gl: Cambiar o estado global a...

en: Empathy Contacts
gl: Contactos de Empathy

en: Empathy Account Status
gl: Estado da conta de Empathy

note: TRANS: Names of accelerators in the interface
en: Alternate Activate
gl: Activación alternativa

note: TRANS: The "Comma Trick"/"Put Selection on Stack" allows the TRANS: user to select many objects to be used for one action
en: Comma Trick
gl: Truco da coma

note: TRANS: "Compose Command" makes one object out of the selected TRANS: object + action (+iobject)
en: Compose Command
gl: Escribir unha orde

en: Mark Default Action
gl: Marcar a acción predefinida

en: Forget Object
gl: Esquecer obxeto

en: Reset All
gl: Restabelecer todo

en: Select Quit
gl: Seleccionar «Saír»

en: Select Selected File
gl: Seleccionar «Ficheiro seleccionado»

en: Select Selected Text
gl: Seleccionar «Texto seleccionado»

en: Show Help
gl: Mostrar a axuda

en: Show Preferences
gl: Mostrar as preferencias

en: Switch to First Pane
gl: Cambiar ao primeiro panel

en: Toggle Text Mode
gl: Alternar o «Modo texto»

en: No matches in %(src)s for "%(query)s"
gl: Non hai resultados en %(src)s para «%(query)s»

en: No matches
gl: Non hai resultados

en: Make "%(action)s" Default for "%(object)s"
gl: Facer «%(action)s» predefinida para «%(object)s»

note: TRANS: Removing learned and/or configured bonus search score
en: Forget About "%s"
gl: Esquecerse de «%s»

note: TRANS: Names of global keyboard shortcuts
en: Show Main Interface
gl: Mostrar a interface principal

en: Show with Selection
gl: Mostrar coa selección

note: TRANS: Plugin info fields
en: Description
gl: Descrición

en: Author
gl: Autor

en: Version
gl: Vesión

note: TRANS: Error message when Plugin needs a Python module to load
en: Python module '%s' is needed
gl: Precísase o módulo Python «%s»

en: Plugin could not be read due to an error:
gl: Non foi posíbel ler o engadido por mor dun erro:

en: Content of
gl: Contido de

note: TRANS: Plugin contents header
en: Sources
gl: Fontes

note: TRANS: Plugin contents header
en: Actions
gl: Accións

en: Using encrypted password storage: %s
gl: Usándose almacenamento de contrasinais cifrado: %s

en: Using password storage: %s
gl: Usándose almacenamento de contrasinais: %s

note: TRANS: Plugin-specific configuration (header)
en: Configuration
gl: Configuración

en: Set username and password
gl: Estabelecer o nome do usuario e o contrasinal

note: TRANS: File Chooser Title
en: Choose a Directory
gl: Escoller un directorio

en: Reset all shortcuts to default values?
gl: Desexa restabelecer os valores predefinidos de todos os atallos do teclado?

en: Shortcut
gl: Atallo

en: A free software (GPLv3+) launcher
gl: Un iniciador de aplicativos libre (GPLv3+)

en: 
    This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
gl: 
    Este programa é software libre, vostede pode redistribuílo e/ou modificalo
    baixo os termos da Licenza Pública Xeral de GNU publicada pola Free
    Software Foundation, tanto a versión 3 como as posteriores.
    
    Este programa distribúese coa esperanza de que lle sexa útil, pero
    SEN GARANTÍA NINGUNHA, incluso sen a garantía de MERCANTIBILIDADE
    ou ADECUACIÓN A UN PROPÓSITO EN PARTICULAR. Vexa a Licenza 
    Pública Xeral para ter máis detalles.

note: follows strings used elsewhere
en: Could not find running Kupfer
gl: Non foi posíbel encontrar un Kupfer en execución
