kupfer - en to hu translation catalogue (465 entries)

en: User credentials
hu: Felhasználói hitelesítési adatok

en: _User:
hu: _Felhasználó:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Change
hu: _Módosítás

en: Set Keyboard Shortcut
hu: Gyorsbillentyű beállítása

en: Please press desired key combination
hu: Nyomja le a kívánt billentyűkombinációt

en: Keybinding could not be bound
hu: A billentyűparancs nem köthető

en: Kupfer Preferences
hu: Kupfer beállítások

en: Start automatically on login
hu: Automatikus indulás bejelentkezéskor

en: <b>Start</b>
hu: <b>Indítás</b>

en: Show icon in notification area
hu: Ikon megjelenítése az értesítési területen

en: Icon set:
hu: Ikonkészlet:

en: Terminal emulator:
hu: Terminál emulátor:

en: Desktop Environment
hu: Asztali környezet

en: General
hu: Általános

en: <b>Global Keyboard Shortcuts</b>
hu: <b>Globális gyorsbillentyűk</b>

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: <b>Browser Keyboard Shortcuts</b>
hu: <b>Böngésző gyorsbillentyűk</b>

en: Use single keystroke commands (Space, /, period, comma etc.)
hu: Egyszerű billentyűparancsok használata (Szóköz, /, pont, vessző stb.)

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Inclusion in Top Level Searches
hu: Tartalmazza a legfelső szintű kereséseket

en: Marked sources have their objects included in top level searches.
    An unmarked source's contents are only available by locating its subcatalog.
hu: A kijelölt források objektumai benne lesznek a legfelső szintű keresésekben.
    A többi forrás tartalma csak az alkatalógus kiválasztásakor lesz elérhető.

en: Indexed Folders
hu: Indexelt mappák

en: Folders whose files are always available in the catalog.
hu: Mappák, amelyek fájljai mindig elérhetők lesznek a katalógusban.

en: Catalog
hu: Katalógus

en: Application Launcher
hu: Alkalmazásindító

en: Convenient command and access tool for applications and documents
hu: Kényelmes parancs és hozzáférési eszköz az alkalmazásokhoz és dokumentumokhoz

en: Execute in Kupfer
hu: Végrehajtás a Kupferben

en: Saved Kupfer Command
hu: Mentett Kupfer parancs

en: Could not to carry out '%s'
hu: Nem hajtható végre: „%s”

en: "%s" produced a result
hu: „%s” eredményt adott

en: No permission to run "%s" (not executable)
hu: Nincs jogosultság „%s” futtatására (nem végrehajtható)

en: Command in "%s" is not available
hu: A parancs nem érhető el ebben: „%s”

en: Keyboard relay is active for display %s
hu: A billentyű-továbbítás aktív a(z) %s képernyőnek

en: do not present main interface on launch
hu: ne jelenjen meg a fő felület induláskor

en: list available plugins
hu: elérhető bővítmények listázása

en: enable debug info
hu: hibakeresési információk engedélyezése

note: TRANS: --exec-helper=HELPER is an internal command TRANS: that executes a helper program that is part of kupfer
en: run plugin helper
hu: bővítménysegéd futtatása

en: show usage help
hu: használatai súgó megjelenítése

en: show version information
hu: verzióinformációk megjelenítése

en: Usage: kupfer [ OPTIONS | FILE ... ]
hu: Használat: kupfer [ KAPCSOLÓK | FÁJL … ]

en: Available plugins:
hu: Elérhető bővítmények:

en: Type to search
hu: Gépeljen a kereséshez

en: %s is empty
hu: %s üres

en: Text
hu: Szöveg

en: Run after Delay...
hu: Futtatás késleltetés után…

en: Perform command after a specified time interval
hu: Parancs végrehajtása egy megadott időtartam után

en: Multiple Objects
hu: Több objektum

en: %s object | %s objects
hu[0]: %s objektum
hu[1]: %s objektum

en: unknown
hu: ismeretlen

en: %s does not support this operation
hu: %s nem támogatja ezt a műveletet

en: Can not be used with multiple objects
hu: Nem használható több objektummal

en: Open
hu: Megnyitás

en: No default application for %(file)s (%(type)s)
hu: Nincs alapértelmezett alkalmazás ehhez: %(file)s (%(type)s)

en: Please use "%s"
hu: Kérem használja ezt: „%s”

en: Set Default Application...
hu: Alapértelmezett alkalmazás beállítása…

en: Open with default application
hu: Megnyitás az alapértelmezett alkalmazással

en: Reveal
hu: Felfedés

en: Open parent folder
hu: Szülőmappa megnyitása

en: Open Terminal Here
hu: Terminál megnyitása itt

en: Open this location in a terminal
hu: A hely megnyitása a terminálban

en: Run in Terminal
hu: Futtatás terminálban

en: Run (Execute)
hu: Futtatás (végrehajtás)

en: Run this program in a Terminal
hu: A program futtatása terminálban

en: Run this program
hu: A program futtatása

en: Go To
hu: Ugrás

en: Open URL
hu: URL megnyitása

en: Open URL with default viewer
hu: URL megnyitása az alapértelmezett megjelenítővel

en: Launch
hu: Indítás

en: Show application window
hu: Alkalmazásablak megjelenítése

en: Launch application
hu: Alkalmazás indítása

en: Launch Again
hu: Indítás újra

en: Launch another instance of this application
hu: Az alkalmazás még egy példányának indítása

en: Close
hu: Bezárás

en: Attempt to close all application windows
hu: Kísérlet minden alkalmazásablak bezárására

note: TRANS: 'Run' as in Perform a (saved) command
en: Run
hu: Futtatás

en: Perform command
hu: Parancs végrehajtása

en: (Empty Text)
hu: (Üres szöveg)

note: TRANS: This is description for a TextLeaf, a free-text search TRANS: The plural parameter is the number of lines %(num)d
en: "%(text)s" | (%(num)d lines) "%(text)s"
hu[0]: „%(text)s”
hu[1]: (%(num)d sor) „%(text)s”

en: Recursive source of %(dir)s, (%(levels)d levels)
hu: %(dir)s rekurzív forrása, (%(levels)d szint)

en: Directory source %s
hu: Könyvtár forrás %s

en: Home Folder
hu: Saját mappa

en: Catalog Index
hu: Katalógus-index

en: An index of all available sources
hu: Az összes elérhető forrás indexe

en: Root catalog
hu: Gyökérkatalógus

en: Please Configure Plugin
hu: Kérem állítsa be a bővítményt

en: Plugin %s is not configured
hu: A(z) %s bővítmény nincs beállítva

en: Invalid user credentials for %s
hu: Érvénytelen felhasználói hitelesítési adatok ehhez: %s

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: All applications and preferences
hu: Minden alkalmazás és beállítás

en: Applications for Desktop Environment
hu: Alkalmazások az asztali környezethez

en: Open With...
hu: Megnyitás ezzel…

en: Open with any application
hu: Megnyitás bármely alkalmazással

en: Set default application to open this file type
hu: Alapértelmezett alkalmazás beállítása ezen fájltípus megnyitásához

en: Deep Archives
hu: Mély archívumok

en: Allow browsing inside compressed archive files
hu: Lehetővé teszi a tömörített archívumfájlokon belüli böngészést

en: Content of %s
hu: %s tartalma

en: Archive Manager
hu: Archívumkezelő

en: Use Archive Manager actions
hu: Archívumkezelő műveleteinek használata

en: Compressed archive type for 'Create Archive In'
hu: Tömörített archívumtípus az „Archívum létrehozása ebben” parancshoz

en: Extract Here
hu: Kibontás ide

en: Extract compressed archive
hu: Tömörített archívum kibontása

en: Create Archive
hu: Archívum létrehozása

en: Create a compressed archive from folder
hu: Tömörített archívum létrehozása a mappából

en: Create Archive In...
hu: Archívum létrehozása ebben…

note: TRANS: Default filename (no extension) for 'Create Archive In...'
en: Archive
hu: Archívum

en: Control Audacious playback and playlist
hu: Audacious lejátszás és lejátszólista vezérlése

en: Include songs in top level
hu: Dalok láthatók a felső szinten is

en: Enqueue
hu: Sorba állítás

en: Add track to the Audacious play queue
hu: Szám hozzáadása az Audacious lejátszási sorához

en: Dequeue
hu: Kivétel a sorból

en: Remove track from the Audacious play queue
hu: Szám eltávolítása az Audacious lejátszási sorából

en: Play
hu: Lejátszás

en: Jump to track in Audacious
hu: Számhoz ugrás az Audaciousban

en: Resume playback in Audacious
hu: Lejátszás folytatása az Audaciousban

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause playback in Audacious
hu: Lejátszás szüneteltetése az Audaciousban

en: Next
hu: Következő

en: Jump to next track in Audacious
hu: Ugrás a következő számhoz az Audaciousban

en: Previous
hu: Előző

en: Jump to previous track in Audacious
hu: Ugrás az előző számhoz az Audaciousban

en: Clear Queue
hu: Sor törlése

en: Clear the Audacious play queue
hu: Az Audacious lejátszási sorának törlése

en: Shuffle
hu: Keverés

en: Toggle shuffle in Audacious
hu: Keverés váltása az Audaciousban

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Toggle repeat in Audacious
hu: Ismétlés váltása az Audaciousban

en: Show Playing
hu: Lejátszás megjelenítése

en: Tell which song is currently playing
hu: Megmondja, hogy jelenleg melyik szám szól

en: Playlist
hu: Lejátszólista

en: Calculator
hu: Számológép

en: Calculate
hu: Számítás

en: Clipboards
hu: Vágólapok

en: Recent clipboards and clipboard proxy objects
hu: Legutóbbi vágólapok és vágólap proxy objektumok

en: Number of recent clipboards to remember
hu: A megjegyzendő legutóbbi vágólapok száma

en: Include selected text in clipboard history
hu: A kijelölt szöveg felvétele a vágólap előzménybe

en: Copy selected text to primary clipboard
hu: A kijelölt szöveg másolása az elsődleges vágólapra

en: Selected Text
hu: Kijelölt szöveg

en: Clipboard "%(desc)s" | Clipboard with %(num)d lines "%(desc)s"
hu[0]: „%(desc)s” vágólap
hu[1]: „%(desc)s” vágólap %(num)d sorral

en: Clipboard Text
hu: Vágólap szöveg

en: Clipboard File
hu: Vágólap fájl

en: Clipboard Files
hu: Vágólap fájlok

en: Clear
hu: Törlés

en: Remove all recent clipboards
hu: Minden legutóbbi vágólap eltávolítása

en: Shell Commands
hu: Héjparancsok

en: Run command-line programs. Actions marked with the symbol %s run in a subshell.
hu: Parancssoros programok futtatása. A(z) %s szimbólummal jelölt műveletek az alhéjban futnak.

en: Run (Get Output)
hu: Futtatás (eredmény elkapása)

en: Run program and return its output
hu: Program futtatása a kimenet visszaadásával

note: TRANS: The user starts a program (command) and the text TRANS: is an argument to the command
en: Pass to Command...
hu: Átadás a parancsnak…

en: Run program with object as an additional parameter
hu: Program futtatása objektummal mint további paraméterrel

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin
en: Write to Command...
hu: Írás a parancsnak…

en: Run program and supply text on the standard input
hu: Program futtatása és szöveg megadása az alapértelmezett bemeneten

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin, and we TRANS: present the output (stdout) to the user.
en: Filter through Command...
hu: Szűrés parancson keresztül…

en: Run command-line programs
hu: Parancssoros programok futtatása

en: GNOME Terminal
hu: GNOME Terminál

en: XFCE Terminal
hu: XFCE Terminál

en: X Terminal
hu: X Terminál

en: Save As...
hu: Mentés másként…

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit Kupfer
hu: Kilépés a Kupferből

en: About Kupfer
hu: A Kupfer névjegye

en: Show information about Kupfer authors and license
hu: Információk megjelenítése a Kupfer szerzőiről és a licencről

en: Kupfer Help
hu: Kupfer súgó

en: Get help with Kupfer
hu: Segítség a Kupfer használatához

en: Show preferences window for Kupfer
hu: A Kupfer beállítások ablakának megjelenítése

en: Search Contents
hu: Tartalmak keresése

en: Search inside this catalog
hu: Keresés ebben a katalógusban

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Rescan
hu: Újrakeresés

en: Force reindex of this source
hu: A forrás újraindexelésének erőltetése

en: Last Command
hu: Utolsó parancs

en: Internal Kupfer Objects
hu: Belső Kupfer objektumok

en: Last Result
hu: Utolsó eredmény

en: Command Results
hu: Parancs eredményei

en: Custom Terminal
hu: Egyéni terminál

en: Command
hu: Parancs

en: Execute flag
hu: Végrehajtás zászló

en: Default Email Client
hu: Alapértelmezett e-mail kliens

en: Compose email using the system's default mailto: handler
hu: Levél írása a rendszer alapértelmezett „mailto:” kezelőjének használatával

en: Dictionary
hu: Szótár

en: Look up word in dictionary
hu: Szó keresése a szótárban

en: Look Up
hu: Keresés

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Recently used documents and bookmarked folders
hu: Nemrég használt dokumentumok és könyvjelzővel jelölt mappák

en: Max recent document days
hu: Nemrég használt dokumentum maximális napjai

en: Recent Items
hu: Legutóbbi elemek

en: Recently used documents
hu: Nemrég használt dokumentumok

note: TRANS: Recent Documents for application %s
en: %s Documents
hu: %s dokumentum

en: Recently used documents for %s
hu: Nemrég használt dokumentumok ehhez: %s

en: Places
hu: Helyek

en: Bookmarked folders
hu: Könyvjelzővel jelölt mappák

en: DuckDuckGo Search
hu: DuckDuckGo keresés

en: Search the web securely with DuckDuckGo
hu: Keresés a világhálón biztonságosan a DuckDuckGo szolgáltatással

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Mark commonly used items and store objects for later use
hu: Gyakran használt elemek megjelölése és objektumok tárolása későbbi felhasználásra

en: Shelf of "Favorite" items
hu: A „kedvenc” elemek polca

en: Add to Favorites
hu: Hozzáadás a kedvencekhez

en: Add item to favorites shelf
hu: Elem hozzáadása a kedvencek polcára

en: Remove from Favorites
hu: Eltávolítás a kedvencek közül

en: Remove item from favorites shelf
hu: Elem eltávolítása a kedvencek polcáról

en: File Actions
hu: Fájlműveletek

en: More file actions
hu: További fájlműveletek

en: Move To...
hu: Áthelyezés ide…

en: Move file to new location
hu: Fájl áthelyezése új helyre

en: Rename To...
hu: Átnevezés erre…

en: Copy To...
hu: Másolás ide…

en: Copy file to a chosen location
hu: Fájl másolása a kiválasztott helyre

note: TRANS: "Glob" is the matching files like a shell with "*.py" etc.
en: Glob
hu: Minta

en: Higher-order Actions
hu: Magasabb rendű műveletek

en: Tools to work with commands as objects
hu: Eszközök, amelyek parancsokat objektumokként használnak

en: Select in Kupfer
hu: Kijelölés a Kupferben

en: Result of %s (%s)
hu: %s eredménye (%s)

en: Run (Take Result)
hu: Futtatás (eredmény átvétele)

en: Take the command result as a proxy object
hu: A parancs eredményének átvétele proxy objektumként

en: Run (Discard Result)
hu: Futtatás (eredmény eldobása)

en: Image Tools
hu: Képeszközök

en: Scale...
hu: Méretezés…

en: Scale image to fit inside given pixel measure(s)
hu: Kép méretezése a belül megadott képpontméretekre való illesztésre

en: Rotate Clockwise
hu: Forgatás az óra járásával egyező irányba

en: Rotate Counter-Clockwise
hu: Forgatás az óra járásával ellentétes irányba

en: Autorotate
hu: Automatikus forgatás

en: Rotate JPEG (in-place) according to its EXIF metadata
hu: JPEG képek forgatása (helyben) az EXIF metaadatok alapján

en: Kupfer Plugins
hu: Kupfer bővítmények

en: Access Kupfer's plugin list in Kupfer
hu: Hozzáférés a Kupfer bővítménylistájához a Kupferben

en: Show Information
hu: Információk megjelenítése

en: Show Source Code
hu: Forráskód megjelenítése

en: enabled
hu: engedélyezve

en: disabled
hu: letiltva

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Gnote or Tomboy notes
hu: Gnote vagy Tomboy jegyzetek

en: Work with application
hu: Munka az alkalmazással

en: Open with notes application
hu: Megnyitás jegyzetelő alkalmazással

en: Append to Note...
hu: Hozzáfűzés a jegyzethez…

en: Add text to existing note
hu: Szöveg hozzáadása meglévő jegyzethez

en: Create Note
hu: Jegyzet létrehozása

en: Create a new note from this text
hu: Új jegyzet létrehozása ebből a szövegből

en: Get Note Search Results...
hu: Jegyzetkeresési eredmények megszerzése…

en: Show search results for this query
hu: A lekérdezés keresési eredményeinek megjelenítése

en: today, %s
hu: ma, %s

en: yesterday, %s
hu: tegnap, %s

note: TRANS: Note description, %s is last changed time in locale format
en: Last updated %s
hu: Utoljára frissítve %s

en: Quicksilver Icons
hu: Quicksilver ikonok

en: Quick Image Viewer
hu: Gyors képnézegető

en: View Image
hu: Kép megtekintése

en: Active GNU Screen sessions
hu: Aktív GNU Screen munkamenetek

en: Attached
hu: Csatolva

en: Detached
hu: Leválasztva

en: %(status)s session (%(pid)s) created %(time)s
hu: %(status)s munkamenet (%(pid)s) létrehozva: %(time)s

en: Screen Sessions
hu: Screen munkamenetek

en: Attach
hu: Csatolás

en: Send Keys
hu: Billentyűk küldése

en: Send synthetic keyboard events using xautomation
hu: Szintetikus billentyűzet események küldése az xautomation használatával

en: Paste to Foreground Window
hu: Beillesztés a legelső ablakba

en: Copy to clipboard and send Ctrl+V to foreground window
hu: Másolás a vágólapra és Ctrl+V küldése a legelső ablaknak

en: Send keys to foreground window
hu: Billentyűk küldése a legelső ablaknak

en: Type Text
hu: Szöveg begépelése

en: Type the text to foreground window
hu: Szöveg begépelése a legelső ablakba

en: GNOME Session Management
hu: GNOME munkamenet-kezelés

en: Special items and actions for GNOME environment
hu: Speciális elemek és műveletek a GNOME környezethez

en: Log Out...
hu: Kijelentkezés…

en: Log out or change user
hu: Kijelentkezés vagy felhasználóváltás

en: Shut Down...
hu: Leállítás…

en: Shut down, restart or suspend computer
hu: Leállítás, újraindítás vagy a számítógép felfüggesztése

en: Lock Screen
hu: Képernyő zárolása

en: Enable screensaver and lock
hu: Képernyővédő engedélyezése és zárolás

note: -*- coding: utf-8 -*
en: XFCE Session Management
hu: XFCE munkamenet-kezelés

en: Special items and actions for XFCE environment
hu: Speciális elemek és műveletek az XFCE környezethez

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: SSH Hosts
hu: SSH gépek

en: Adds the SSH hosts found in ~/.ssh/config.
hu: Hozzáadja a ~/.ssh/config helyen található SSH gépeket.

en: SSH host
hu: SSH gép

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Connect to SSH host
hu: Kapcsolódás SSH géphez

en: SSH hosts as specified in ~/.ssh/config
hu: SSH gépek a ~/.ssh/config helyen megadottak szerint

en: No D-Bus connection to desktop session
hu: Nincs D-Bus kapcsolat az asztali munkamenettel

en: GNOME Keyring
hu: GNOME kulcstartó

en: Unencrypted File
hu: Titkosítatlan fájl

en: Document Templates
hu: Dokumentumsablonok

en: Create new documents from your templates
hu: Új dokumentumok létrehozása sablonokból

en: %s template
hu: %s sablon

en: Empty File
hu: Üres fájl

en: New Folder
hu: Új mappa

en: Create New Document...
hu: Új dokumentum létrehozása…

en: Create a new document from template
hu: Új dokumentum létrehozása sablonból

en: Create Document In...
hu: Dokumentum létrehozása itt…

en: Textfiles
hu: Szövegfájlok

en: Append To...
hu: Hozzáfűzés ehhez…

en: Append...
hu: Hozzáfűzés…

en: Write To...
hu: Írás ide…

en: Get Text Contents
hu: Szöveg tartalmának megszerzése

en: File manager Thunar actions
hu: Thunar fájlkezelő műveletek

en: Select in File Manager
hu: Kijelölés a fájlkezelőben

en: Show Properties
hu: Tulajdonságok megjelenítése

en: Show information about file in file manager
hu: A fájl információinak megjelenítése a fájlkezelőben

en: Send To...
hu: Küldés ide…

en: Symlink In...
hu: Szimbolikus link ebben…

en: Create a symlink to file in a chosen location
hu: Szimbolikus link létrehozása a fájlra a kiválasztott helyen

en: Empty Trash
hu: Kuka ürítése

en: Thunar Send To Objects
hu: Thunar „küldés ide” objektumok

en: Thunderbird/Icedove Contacts and Actions
hu: Thunderbird/Icedove partnerek és műveletek

en: Compose New Email
hu: Új levél írása

en: Compose a new message in Thunderbird
hu: Új üzenet írása a Thunderbirdben

en: Thunderbird Address Book
hu: Thunderbird címjegyzék

en: Contacts from Thunderbird Address Book
hu: Partnerek a Thunderbird címjegyzékből

en: Show running tasks and allow sending signals to them
hu: Futó feladatok megjelenítése és szignálok küldésének lehetővé tétele

en: Sort Order
hu: Rendezési sorrend

en: Commandline
hu: Parancssor

en: CPU usage (descending)
hu: CPU használat (csökkenő)

note: sort processes (top don't allow to sort via cmd line)
en: Memory usage (descending)
hu: Memóriahasználat (csökkenő)

en: Send Signal...
hu: Szignál küldése…

en: Signals
hu: Szignálok

en: Running Tasks
hu: Futó feladatok

note: default: by cpu
en: pid: %(pid)s  cpu: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  time: %(time)s
hu: pid: %(pid)s  cpu: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  idő: %(time)s

en: Running tasks for current user
hu: A jelenlegi felhasználó futó feladatai

en: Trash
hu: Kuka

en: Access trash contents
hu: Hozzáférés a kuka tartalmához

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

en: Move this file to trash
hu: A fájl áthelyezése a Kukába

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Move file back to original location
hu: A fájl visszaállítása az eredeti helyére

en: Trash is empty
hu: A kuka üres

note: proper translation of plural
en: Trash contains one file | Trash contains %(num)s files
hu[0]: A kukában egy fájl van
hu[1]: A kukában %(num)s fájl van

en: Triggers
hu: Aktiválók

en: Assign global keybindings (triggers) to objects created with 'Compose Command'.
hu: Globális gyorsbillentyűk (aktiválók) hozzárendelése a „Parancs összeállítása” művelettel létrehozott objektumokhoz.

en: Add Trigger...
hu: Aktiváló hozzáadása…

en: Remove Trigger
hu: Aktiváló eltávolítása

en: URL Actions
hu: URL műveletek

en: Download and Open
hu: Letöltés és megnyitás

en: Download To...
hu: Letöltés ide…

en: Download URL to a chosen location
hu: URL letöltése egy kiválasztott helyre

en: Wikipedia
hu: Wikipédia

en: Search in Wikipedia
hu: Keresés a Wikipédián

en: Wikipedia language
hu: Wikipédia nyelv

note: TRANS: Default wikipedia language code
en: en
hu: hu

en: Search for this term in %s.wikipedia.org
hu: A kifejezés keresése a %s.wikipedia.org oldalon

en: Window List
hu: Ablaklista

en: All windows on all workspaces
hu: Minden ablak az összes munkaterületen

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Shade
hu: Felgördítés

en: Unshade
hu: Legördítés

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Unminimize
hu: Minimalizálás megszüntetése

en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: Unmaximize
hu: Maximalizálás megszüntetése

en: Maximize Vertically
hu: Függőleges maximalizálás

en: Unmaximize Vertically
hu: Függőleges maximalizálás megszüntetése

note: TRANS: Window on (Workspace name), window description
en: Window on %(wkspc)s
hu: Ablak itt: %(wkspc)s

en: Frontmost Window
hu: Legelső ablak

en: Next Window
hu: Következő ablak

en: Jump to this window's workspace and focus
hu: Ugrás az ablak munkaterületére és fókusz

en: %d window | %d windows
hu[0]: %d ablak
hu[1]: %d ablak

en: Active workspace
hu: Aktív munkaterület

en: Jump to this workspace
hu: Ugrás erre a munkaterületre

en: Workspaces
hu: Munkaterületek

en: Volumes and Disks
hu: Kötetek és lemezek

en: Mounted volumes and disks
hu: Csatolt kötetek és lemezek

en: Volume mounted at %s
hu: A kötet ide van csatolva: %s

en: Unmount
hu: Leválasztás

en: Unmount this volume
hu: A kötet leválasztása

en: Eject
hu: Kiadás

en: Unmount and eject this media
hu: Az adathordozó leválasztása és kiadása

en: Show Text
hu: Szöveg megjelenítése

en: Display text in a window
hu: Szöveg megjelenítése egy ablakban

en: Large Type
hu: Nagy típus

en: Show Notification
hu: Értesítés megjelenítése

en: Tracker desktop search integration
hu: Tracker asztali kereső integráció

en: Search in Tracker
hu: Keresés a Trackerben

en: Open Tracker Search Tool and search for this term
hu: Tracker keresőeszköz megnyitása és keresés erre a kifejezésre

en: Get Tracker Results...
hu: Tracker eredményeinek megszerzése…

en: Show Tracker results for query
hu: A Tracker eredményeinek megjelenítése a lekérdezéshez

en: Results for "%s"
hu: „%s” keresési eredményei

en: Locate Files
hu: Fájlok keresése

en: Search filesystem using locate
hu: Keresés a fájlrendszerben a locate használatával

en: Ignore case distinctions when searching files
hu: Kis- és nagybetűk megkülönböztetésének mellőzése fájlok keresésekor

note: encoding: utf-8
en: Firefox Bookmarks
hu: Firefox könyvjelzők

en: Index of Firefox bookmarks
hu: Firefox könyvjelzők indexe

en: Search With...
hu: Keresés ezzel…

en: Search For...
hu: Keresés erre…

en: Access to Pidgin Contacts
hu: Hozzáférés a Pidgin partnerekhez

en: Show offline contacts
hu: Kilépett partnerek megjelenítése

en: Open Chat
hu: Csevegés megnyitása

en: %s (%d character) | %s (%d characters)
hu[0]: %s (%d karakter)
hu[1]: %s (%d karakter)

en: Send Message...
hu: Üzenet küldése…

en: Available
hu: Elérhető

en: Away
hu: Távol

en: Pidgin Contacts
hu: Pidgin partnerek

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Shorten Links
hu: Linkek rövidítése

en: Create short aliases of long URLs
hu: Hosszú URL-ek rövid álnevének létrehozása

en: Error
hu: Hiba

en: Shorten With...
hu: Rövidítés ezzel…

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Play and enqueue tracks and browse the music library
hu: Számok lejátszása és sorba állítása és a zenekönyvtár böngészése

en: Include artists in top level
hu: Előadók láthatók a felső szinten is

en: Include albums in top level
hu: Albumok láthatók a felső szinten is

en: Play tracks in Rhythmbox
hu: Számok lejátszása a Rhythmboxban

en: Add tracks to the play queue
hu: Számok hozzáadása a lejátszási sorhoz

note: TRANS: Song description
en: by %(artist)s from %(album)s
hu: %(artist)s - %(album)s

note: TRANS: Album description "by Artist"
en: by %s
hu: %s

note: TRANS: Artist songs collection description
en: Tracks by %s
hu: %s számai

en: Albums
hu: Albumok

en: Music albums in Rhythmbox Library
hu: Zene albumok a Rhythmbox könyvtárban

en: Artists
hu: Előadók

en: Music artists in Rhythmbox Library
hu: Zene előadók a Rhythmbox könyvtárban

en: Songs
hu: Dalok

en: Songs in Rhythmbox library
hu: Dalok a Rhythmbox könyvtárban

en: Browse and create new tasks in GTG
hu: Böngészés és új feladatok létrehozása a GTG-ben

en: due: %s
hu: határidő: %s

en: start: %s
hu: kezdés: %s

en: tags: %s
hu: címkék: %s

en: Open task in Getting Things GNOME!
hu: Feladat megnyitása a „Getting Things GNOME!”-ban

en: Delete
hu: Törlés

en: Permanently remove this task
hu: Feladat végleges eltávolítása

en: Mark Done
hu: Készre jelölés

en: Mark this task as done
hu: A feladat készre jelölése

en: Dismiss
hu: Eltüntetés

en: Mark this task as not to be done anymore
hu: Feladat megjelölése „többé nem kell elvégezni”-ként

en: Create Task
hu: Feladat létrehozása

en: Create new task in Getting Things GNOME
hu: Feladat létrehozása a „Getting Things GNOME”-ban

en: Search in Devhelp
hu: Keresés a Devhelpben

en: Access to Empathy Contacts
hu: Hozzáférés az Empathy partnerekhez

en: Busy
hu: Elfoglalt

en: Not Available
hu: Nem érhető el

en: Invisible
hu: Láthatatlan

en: Offline
hu: Kilépett

en: Change Global Status To...
hu: Globális állapot megváltoztatása…

en: Empathy Contacts
hu: Empathy partnerek

en: Empathy Account Status
hu: Empathy fiók állapot

note: TRANS: Names of accelerators in the interface
en: Alternate Activate
hu: Alternatív aktiválása

note: TRANS: The "Comma Trick"/"Put Selection on Stack" allows the TRANS: user to select many objects to be used for one action
en: Comma Trick
hu: Vesszőtrükk

note: TRANS: "Compose Command" makes one object out of the selected TRANS: object + action (+iobject)
en: Compose Command
hu: Parancs összeállítása

en: Mark Default Action
hu: Alapértelmezett művelet jelölése

en: Forget Object
hu: Objektum elfelejtése

en: Reset All
hu: Összes visszaállítása

en: Select Quit
hu: Kilépés kiválasztása

en: Select Selected File
hu: Kijelölt fájl kiválasztása

en: Select Selected Text
hu: Kijelölt szöveg kiválasztása

en: Show Help
hu: Súgó megjelenítése

en: Show Preferences
hu: Beállítások megjelenítése

en: Switch to First Pane
hu: Váltás az első ablaktáblára

en: Toggle Text Mode
hu: Szöveges mód váltása

en: No matches in %(src)s for "%(query)s"
hu: Nincs találat ebben: %(src)s erre: „%(query)s”

en: No matches
hu: Nincs találat

en: Make "%(action)s" Default for "%(object)s"
hu: Legyen „%(action)s” az alapértelmezett ehhez: „%(object)s”

note: TRANS: Removing learned and/or configured bonus search score
en: Forget About "%s"
hu: Felejtse el ezt: „%s”

note: TRANS: Names of global keyboard shortcuts
en: Show Main Interface
hu: Fő felület megjelenítése

en: Show with Selection
hu: Megjelenítés a kijelöléssel

note: TRANS: Plugin info fields
en: Description
hu: Leírás

en: Author
hu: Szerző

en: Version
hu: Verzió

note: TRANS: Error message when Plugin needs a Python module to load
en: Python module '%s' is needed
hu: A(z) „%s” Python modul szükséges

en: Plugin could not be read due to an error:
hu: A bővítmény nem olvasható valamilyen hiba miatt:

en: Content of
hu: Tartalom

note: TRANS: Plugin contents header
en: Sources
hu: Források

note: TRANS: Plugin contents header
en: Actions
hu: Műveletek

en: Using encrypted password storage: %s
hu: Titkosított jelszótároló használata: %s

en: Using password storage: %s
hu: Jelszótároló használata: %s

note: TRANS: Plugin-specific configuration (header)
en: Configuration
hu: Beállítások

en: Set username and password
hu: Felhasználónév és jelszó beállítása

note: TRANS: File Chooser Title
en: Choose a Directory
hu: Válasszon könyvtárat

en: Reset all shortcuts to default values?
hu: Visszaállít minden gyorsbillentyűt az alapértelmezett értékre?

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: A free software (GPLv3+) launcher
hu: Szabad szoftver (GPLv3+) indító

en: 
    This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
hu: 
    Ez a program szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a
    Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License
    dokumentumában leírtak; akár a licenc 3-as, akár (tetszőleges) későbbi
    változata szerint.
    
    Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz,
    de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA
    VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve.
    További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.
    
    A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General
    Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor
    tekintse meg a <http://www.gnu.org/licenses/> oldalon.

note: follows strings used elsewhere
en: Could not find running Kupfer
hu: Nem található futó Kupfer
