kupfer - en to pl translation catalogue (777 entries)

en: User credentials
pl: Dane użytkownika

en: Cancel
pl: Anuluj

en: _Change
pl: _Zmień

en: _User:
pl: _Użytkownik:

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: Set Keyboard Shortcut
pl: Wybór klawisza skrótu

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Please press desired key combination
pl: Proszę nacisnąć żądaną kombinację klawiszy

en: Keybinding could not be bound
pl: Przypisanie klawisza się nie powiodło

en: Kupfer Preferences
pl: Preferencje programu Kupfer

en: Desktop Environment
pl: Środowisko graficzne

en: Start automatically on login
pl: Automatycznie uruchamianie po zalogowaniu

en: Show icon in notification area
pl: Ikona w obszarze powiadamiania

en: Terminal emulator:
pl: Emulator terminala:

en: Text editor:
pl: Edytor tekstu:

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Small Icon Size:
pl: Rozmiar małych ikon:

en: Large Icon Size:
pl: Rozmiar dużych ikon:

en: Icon set:
pl: Zestaw ikon:

en: What sort of ellipsization should be applied to text.
    Restart may be required.
pl: Jaki sposób skracania tekstu powinien być zastosowany.
    Może wymagać restartu.

en: Text ellipsization:
pl: Skracanie tekstu:

en: in the middle
pl: w środku

en: at the end
pl: na końcu

en: General
pl: Ogólne

en: <b>Global Keyboard Shortcuts</b>
pl: <b>Globalne skróty klawiszowe</b>

en: Reset
pl: Przywróć

en: <b>Browser Keyboard Shortcuts</b>
pl: <b>Skróty klawiszowe przeglądarki</b>

en: Use single keystroke commands (Space, /, period, comma etc.)
pl: Włączenie jednoklawiszowych poleceń (spacja, /, kropka, przecinek itp.)

en: Action accelerators use Alt
pl: Aktywacja akcji z użyciem Alt-a

en: Action accelerators use Ctrl
pl: Aktywacja akcji z użyciem Ctrl

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Inclusion in Top Level Searches
pl: Zawartość najwyższego poziomu katalogu

en: Marked sources have their objects included in top level searches.
    An unmarked source's contents are only available by locating its subcatalog.
pl: Obiekty zaznaczonych źródeł zostaną umieszczone na najwyższym poziomie listy wyszukiwania.
    Zawartość odznaczonych źródeł jest dostępna jedynie przez podkatalogi listy.

en: Add
pl: Dodaj

en: Remove
pl: Usuń

en: Indexed Folders
pl: Indeksowane katalogi

en: Folders whose files are always available in the catalog.
pl: Katalogi, których pliki będą zawsze dostępne w katalogu programu Kupfer.

en: Catalog
pl: Katalog

en: Help
pl: Pomoc

en: Close
pl: Zamknij

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Application Launcher
pl: Aktywator programów

en: Convenient command and access tool for applications and documents
pl: Wygodne narzędzie do uruchamiania programów i otwierania dokumentów

en: Execute in Kupfer
pl: Wykonaj w programie Kupfer

en: Saved Kupfer Command
pl: Zapisane polecenie programu Kupfer

en: Keyboard relay is active for display %s
pl: Przekazywanie klawiszy jest aktywne dla ekranu %s

en: Catalog Index
pl: Indeks katalogu

en: An index of all available sources
pl: Indeks wszystkich dostępnych źródeł

en: Root catalog
pl: Katalog główny

en: Please Configure Plugin
pl: Proszę skonfigurować wtyczkę

en: Plugin %s is not configured
pl: Wtyczka %s nie jest skonfigurowana

en: Invalid user credentials for %s
pl: Nieprawidłowe dane użytkownika dla %s

en: Command '%s' not available
pl: Polecenie „%s” jest niedostępne

en: Copy %s
pl: Skopiuj %s

en: Copy '%s' to clipboard
pl: Kopiuje '%s' do schowka

en: %s does not support this operation
pl: %s nie obsługuje tego działania

en: Can not be used with multiple objects
pl: Nie może być użyte z wieloma obiektami

en: (Empty Text)
pl: (brak tekstu)

en: "%(text)s" | (%(num)d lines) "%(text)s"
pl[0]: (%(num)d wiersz) „%(text)s”
pl[1]: (%(num)d wiersze) „%(text)s”
pl[2]: (%(num)d wierszy) „%(text)s”

en: Run On...
pl: Uruchom dla...

en: Open Terminal Here
pl: Uruchom terminal w tym miejscu

en: Open this location in a terminal
pl: Otwiera to położenie w terminalu

en: Run in Terminal
pl: Uruchom w terminalu

en: Run (Execute)
pl: Uruchom (wykonaj)

en: Run this program in a Terminal
pl: Uruchamia ten program w terminalu

en: Run this program
pl: Uruchamia ten program

en: Open URL
pl: Otwórz adres URL

en: Open URL with default viewer
pl: Otwiera adres URL za pomocą domyślnej przeglądarki

en: Run
pl: Uruchom

en: Perform command
pl: Wykonuje polecenie

en: Type to search
pl: Pisz aby szukać

en: %s is empty
pl: %s jest puste

en: Text
pl: Tekst

en: Run after Delay...
pl: Uruchom z opóźnieniem…

en: Perform command after a specified time interval
pl: Wykonuje polecenie po podanym czasie

en: Multiple Objects
pl: Wiele obiektów

en: %s object | %s objects
pl[0]: %s obiekt
pl[1]: %s obiekty
pl[2]: %s obiektów

en: Directory source %s
pl: Źródło katalogu %s

en: Home Folder
pl: Katalog domowy

note: TRANS: Multiple artist description "Artist1 et. al. "
en: %s et. al.
pl: %s i inni

en: Recursive source of %(dir)s, (%(levels)d levels)
pl: Rekurencyjne źródło %(dir)s, (%(levels)d poziomów)

en: Open
pl: Otwórz

en: No default application for %(file)s (%(type)s)
pl: Brak domyślnego programu dla %(file)s (%(type)s)

en: Please use "%s"
pl: Proszę użyć „%s”

en: Set Default Application...
pl: Ustaw domyślny program…

en: Open with default application
pl: Otwiera za pomocą domyślnego programu

en: Get Parent Folder
pl: Wybierz katalog nadrzędny

note: TRANS: unknown user status TRANS: network device status
en: unknown
pl: nieznany

en: Aim
pl: AIM

en: Yahoo
pl: Yahoo!

en: Go To
pl: Przejdź do

en: Launch
pl: Uruchom

en: Show application window
pl: Wyświetla okno programu

en: Launch application
pl: Uruchamia program

en: Launch Again
pl: Uruchom jeszcze raz

en: Launch another instance of this application
pl: Uruchamia kolejną kopię tego programu

en: Attempt to close all application windows
pl: Próbuje zamknąć wszystkie okna programu

en: No D-Bus connection to desktop session
pl: Brak połączenia usługi D-Bus do sesji pulpitu

en: Dependency '%s' is not available
pl: Wymagana biblioteka „%s” jest niedostępna

en: Command %(msg)s is not available. | Commands %(msg)s are not available.
pl[0]: Polecenie %(msg)s jest niedostępne
pl[1]: Polecenia %(msg)s są niedostępne
pl[2]: Polecenia %(msg)s są niedostępne

en: None of commands %(msg)s is available.
pl: Żadne z poleceń %(msg)s nie jest niedostępne

en: A free software (GPLv3+) launcher
pl: Aktywator programów na wolnej licencji (GPLv3+)

en: 
    This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
pl: 
    Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej
    i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej
    przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) — według
    wersji trzeciej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.
    
    Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny
    — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji
    PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu
    uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją
    Publiczną GNU.
    
    Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz
    Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie
    — proszę odwiedzić stronę internetową <http://www.gnu.org/licenses/>.

note: follows strings used elsewhere
en: Could not find running Kupfer
pl: Nie można odnaleźć uruchomionego programu Kupfer

en: Usage: kupfer [ OPTIONS | FILE ... ]
pl: Użycie: kupfer [ OPCJE | PLIK… ]

note: require setup path and locales pylint: disable=import-outside-toplevel
en: Available plugins:
pl: Dostępne wtyczki:

en: do not present main interface on launch
pl: bez wyświetlania głównego okna po uruchomieniu

en: list available plugins
pl: wyświetla listę dostępnych wtyczek

en: enable debug info
pl: włącza informacje debugowania

note: TRANS: --exec-helper=HELPER is an internal command TRANS: that executes a helper program that is part of kupfer
en: run plugin helper
pl: uruchamia program pomocniczy wtyczek

en: do not use colored text in terminal
pl: nie używa kolorowego tekstu na terminalu

en: show usage help
pl: wyświetla ekran pomocy

en: show version information
pl: wyświetla informację o wersji

en: Using encrypted password storage: %s
pl: Używanie zaszyfrowanego przechowywania haseł: %s

en: Using password storage: %s
pl: Używanie przechowywania haseł: %s

en: Command
pl: Polecenie

en: Shortcut
pl: Skrót klawiszowy

note: TRANS: Names of global keyboard shortcuts
en: Show Main Interface
pl: Wyświetlanie głównego interfejsu

en: Show with Selection
pl: Wyświetlanie zaznaczenia

note: TRANS: Plugin contents header
en: Sources
pl: Źródła

note: TRANS: Plugin contents header
en: Actions
pl: Działania

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Set username and password
pl: Proszę ustawić nazwę użytkownika i hasło

en: Choose a Directory
pl: Wybór katalog

en: Reset all shortcuts to default values?
pl: Przywrócić wszystkie skróty klawiszowe do ich domyślnych wartości?

en: Assign Accelerator to "%(action)s"
pl: Przypis wywołanie dla "%(action)s"

en: Make "%(action)s" Default for "%(object)s"
pl: Zaznaczenie „%(action)s” jako domyśle dla „%(object)s”

en: Forget About "%s"
pl: Zapomnij o „%s”

note: TRANS: Names of accelerators in the interface
en: Alternate Activate
pl: Alternatywna aktywacja

note: TRANS: The "Comma Trick"/"Put Selection on Stack" allows the TRANS: user to select many objects to be used for one action
en: Comma Trick
pl: Sztuczka z przecinkiem

note: TRANS: "Compose Command" makes one object out of the selected TRANS: object + action (+iobject)
en: Compose Command
pl: Polecenie komponowania

en: Mark Default Action
pl: Oznaczenie domyślnego działania

en: Forget Object
pl: Zapomnienie o obiekcie

en: Reset All
pl: Przywrócenie wszystkiego

en: Select Quit
pl: Przejście do „Zakończ”

en: Select Selected File
pl: Przejście do zaznaczonego pliku

en: Select Selected Text
pl: Przejście do zaznaczonego tekstu

en: Select Clipboard File
pl: Wybierz plik w schowku

en: Select Clipboard Text
pl: Wybierz tekst w schowku

en: Show Help
pl: Wyświetlenie pomocy

en: Show Preferences
pl: Wyświetlenie preferencji

en: Switch to 1st Pane
pl: Przejście do pierwszego panelu

en: Switch to 2nd Pane
pl: Przejście do drugiego panelu

en: Switch to 3rd Pane
pl: Przejście do trzeciego panelu

en: Toggle Text Mode
pl: Przełączenie trybu tekstowego

en: No matches in %(src)s for "%(query)s"
pl: Brak wyników w %(src)s dla „%(query)s”

en: No matches
pl: Brak wyników

en: No action matches "%s"
pl: Brak wyników dla "%s"

en: Select
pl: Wybierz

en: Choose a File
pl: Wybór pliku

en: Content of
pl: Zawartość

en: Description
pl: Opis

en: Author
pl: Autor

en: Version
pl: Wersja

en: Plugin could not be read due to an error:
pl: Wtyczka nie może zostać odczytana z powodu błędu:

en: Plugin is disabled
pl: Wtyczka jest wyłączona

note: TRANS: Error message when Plugin needs a Python module to load
en: Python module '%s' is needed
pl: Wymagany jest moduł języka Python „%s”

en: No permission to run "%s" (not executable)
pl: Brak uprawień do uruchomienia „%s” (plik nie jest wykonywalny)

en: Command in "%s" is not available
pl: Polecenie w „%s” jest niedostępne

en: Could not to carry out '%s'
pl: Nie można wykonać „%s”

en: "%s" produced a result
pl: „%s” zwróciło wynik

en: Show QRCode
pl: Wyświetl QRCode

en: Display text as QRCode in a window
pl: Wyświetla tekst jako QRCode w oknie

en: Max QRCode size (pixels)
pl: Maks. rozmiar QRCode (piksele)

en: Cannot create QRCode: %s
pl: Nie można utworzyć QRCode: %s

en: Create QRCode image
pl: Utwórz obraz z QRCode

en: Create PNG file with QRCode
pl: Utwórz plik PNG z QRCode

en: Create QRCode text
pl: Utwórz QRCode jako tekst

en: Create QRCode as text with unicode characters
pl: Utwórz QRCode jako tekst ze znakami unicode

en: Shorten Links
pl: Skróć linki

en: Create short aliases of long URLs
pl: Tworzenie skrótów do długich adresów URL

en: Error
pl: Błąd

en: Shorten With...
pl: Skróć za pomocą…

en: Services
pl: Usługi

en: Applications
pl: Programy

en: All applications and preferences
pl: Wszystkie programy i preferencje

en: Applications for Desktop Environment
pl: Programy środowiska graficznego

en: Use Desktop Filter
pl: Filtruj aplikacje typu Desktop

en: Load extra aliases
pl: Wczytaj dodatkowe aliasy

en: Load additional aliases like keywords or other names. This may slowdown searching. Change this setting may require reload.
pl: Wczytywanie dodatkowych aliasów jak słowa kluczowe i inne nazwy. Może to spowolnić wyszukiwanie. Zmiana tego ustawienia może wymagać przeładowania.

en: Open With Any Application...
pl: Otwiera za pomocą dowolnego programu...

en: Open with any application
pl: Otwiera za pomocą innego programu

en: Open With...
pl: Otwórz za pomocą…

en: Open with application supporting this file type
pl: Otwórz w programie wspierający ten typu plików

en: Set default application to open this file type
pl: Ustawia domyślny program dla tego typu plików

en: Applications supporting %s
pl: Programy wspierające %s

en: Reset Associations
pl: Resetuj przypisanie

en: Reset program associations for files of this type.
pl: Resetuj przypisany program dla plików tego typu

en: Start Application Here...
pl: Uruchom program tutaj…

en: Launch application in this location
pl: Uruchamia program w tej lokalizacji

en: URL Actions
pl: Działania adresów URL

en: Download and Open
pl: Pobierz i otwórz

en: Download To...
pl: Pobierz do…

en: Download URL to a chosen location
pl: Pobiera adres URL do wybranego położenia

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Take screenshot of screen using Scrot or Flameshot.
pl: Wykonuje zrzut ekranu z użyciem Scrot lub Flameshot.

en: Tool:
pl: Narzędzie:

en: Take Screenshot To File
pl: Wykonaj zrzut ekranu do pliku

en: Take Screenshot to the Clipboard
pl: Wykonaj zrzut ekranu do schowka

en: Screenshot tools
pl: Narzędzia do zrzutu ekranu

en: Claws Mail Contacts and Actions
pl: Kontakty i działania programu Claws Mail

en: Compose New Email
pl: Napisz nową wiadomość e-mail

en: Compose a new message in Claws Mail
pl: Tworzy nową wiadomość w programie Claws Mail

en: Receive All Email
pl: Pobierz wszystkie wiadomości

en: Receive new messages from all accounts in ClawsMail
pl: Pobiera wiadomości ze wszystkich kont programu Claws Mail

en: Compose Email
pl: Utwórz wiadomość e-mail

en: Send in Email To...
pl: Wyślij w wiadomości e-mail do…

en: Compose new message in Claws Mail and attach file
pl: Tworzy nową wiadomość w programie Claws Mail i załącza plik

en: Claws Mail Address Book
pl: Książka adresowa programu Claws Mail

en: Contacts from Claws Mail Address Book
pl: Kontakty z książki adresowej programu Claws Mail

en: GNOME Session Management
pl: Menedżer sesji GNOME

en: Special items and actions for GNOME environment
pl: Specjalne elementy i działania dla środowiska GNOME

en: Load recent files edited in VIM/GVIM
pl: Załaduj ostatnie pliki edytowane w VIM/GVIM

en: VimWiki directories:
pl: Katalogi VimWiki:

en: Max recent documents:
pl: Maksymalna liczba ostatnich dokumentów:

en: Vim Recent Documents
pl: Ostatnie dokumenty Vim

en: VimWiki in %s
pl: VimWiki w %s

en: VimWiki Wikis
pl: Wiki VimWiki

en: Open in Vim
pl: Otwórz w Vim

en: Textfiles
pl: Pliki tekstowe

en: Action for text files
pl: Akcje dla plików tekstowych

en: Append To...
pl: Dopisz do…

en: Append...
pl: Dopisz…

en: Write To...
pl: Zapisz do…

en: Empty File
pl: Pusty plik

en: Write the text to a new file in specified directory
pl: Zapisz tekst do nowego pliku w wybranym katalogu

en: Get Text Contents
pl: Pobiera zawartość pliku tekstowego

en: Copy content
pl: Skopiuj zawartość

en: Copy file content to clipboard
pl: Kopiuje zawartość pliku do schowka

en: Download files using remote instance of Aria2
pl: Pobierz pliki z użyciem zdalnej instancji Aria2

en: Aria2 URL
pl: URL Aria2

en: Base URL for remote Aria2 instance ie. http://localhost:6800/
pl: Bazowy URL dla zdalnej instancji Aria (np. http://localhost:6800/)

en: Secret token
pl: Sekretny token

en: Enter the Aria2 RPC secret token (leave empty if authentication is not enabled)
pl: Wprowadź sekretny token dla RPC Aria2 (pozostaw pusty, jeżeli uwierzytelnianie nie jest włączone)

en: Remote Download
pl: Zdalne pobieranie

en: Download started
pl: Pobieranie rozpoczęte

en: Download using remote instance of Aria2
pl: Pobieranie z użyciem zdalnej instancji Aria2

en: Search the Web
pl: Wyszukiwanie w sieci WWW

en: Search the web with OpenSearch and user defined search engines
pl: Wyszukiwanie w sieci za pomocą wyszukiwarek OpenSearch oraz zdefiniowanych przez użytkownika

en: User search engines:
pl: Wyszukiwarki użytkownika:

en: Define URLs for search engines; '%s' is replaced by search term.
pl: URL-e wyszukiwarek; "%s" jest zastępowany przez szukane wyrażenie.

en: Default search engine:
pl: Domyśnla wyszukiwarka:

en: Define URL for default search engine; '%s' is replaced by search term. If empty, use first engine from 'User search engines' or DuckDuckGo
pl: Definicja URL-i wyszukiwarek; "%s" jest zastępowany przez szukane wyrażenie. Jeżeli puste, używany jest pierwszy wpis z "Wyszukiwarek użytkownika" lub DuckDuckGo

en: Search...
pl: Znajdź...

en: Search the web with default search engines
pl: Wyszukiwanie w sieci za domyslnej wyszukiwarki

en: Search With...
pl: Znajdź za pomocą…

en: Search the web with OpenSearch search engines
pl: Wyszukiwanie w sieci za pomocą wyszukiwarek OpenSearch

en: Search For...
pl: Znajdź…

en: Search Engines
pl: Wyszukiwarki

en: Active GNU Screen sessions
pl: Aktywuj sesje GNU Screen

en: Attached
pl: Podłączone

en: Detached
pl: Odłączone

en: %(status)s session (%(pid)s) created %(time)s
pl: Sesja %(status)s (%(pid)s) utworzona %(time)s

en: Screen Sessions
pl: Sesje programu Screen

en: Attach
pl: Podłącz

en: Access to Pidgin Contacts
pl: Dostęp do kontaktów programu Pidgin

en: Show offline contacts
pl: Wyświetlanie kontaktów offline

en: Open Chat
pl: Rozpocznij rozmowę

en: %s (%d character) | %s (%d characters)
pl[0]: %s (%d znak)
pl[1]: %s (%d znaki)
pl[2]: %s (%d znaków)

en: Send Message...
pl: Wyślij wiadomość…

en: Available
pl: Dostępny

en: Away
pl: Zaraz wracam

en: Pidgin Contacts
pl: Kontakty programu Pidgin

en: Browse and create new tasks in GTG
pl: Przeglądanie i tworzenie nowych zadań w programie GTG

en: due: %s
pl: do: %s

en: start: %s
pl: początek: %s

en: tags: %s
pl: etykiety: %s

en: Open task in Getting Things GNOME!
pl: Otwiera zadanie w programie Getting Things GNOME

en: Delete
pl: Usuń

en: Permanently remove this task
pl: Trwale usuwa to zadanie

en: Mark Done
pl: Wykonane

en: Mark this task as done
pl: Oznacza zadanie jako wykonane

en: Dismiss
pl: Pomiń

en: Mark this task as not to be done anymore
pl: Oznacza zadanie jako zadanie do pominięcia

en: Create Task
pl: Utwórz zadanie

en: Create new task in Getting Things GNOME
pl: Tworzy nowe zadanie w programie Getting Things GNOME

en: LXQT Session Management
pl: Menedżer sesji LXQT

en: Actions for LXQT desktop
pl: Akcje dla środowiska LXQT

en: Zeal Search
pl: Wyszukiwanie w Zeal

en: Search in Zeal, offline documentation browser for software developers.
pl: Wyszukiwanie w Zeal, offlinowej dokumentacji dla deweloperów

en: Search in Zeal
pl: Wyszukiwanie w programie Zeal

en: Zeal Docsets
pl: Dokumentacje Zeal

en: Zeal %s Docset
pl: Dokumentacja %s w Zeal

en: Search In Zeal docset...
pl: Wyszukaj w dokumentacjach Zeal...

en: Search in Zeal docsets
pl: Znajdź w dokumentacjach Zeal

en: Deep Archives
pl: Przeglądane archiwów

en: Allow browsing inside compressed archive files
pl: Dostęp do zawartości skompresowanych archiwów

en: Content of %s
pl: Zawartość %s

en: Manage tmux and tmuxp sessions
pl: Zarządzaj sesjami tmux i tmuxp

en: %(status)s tmux session, created %(time)s
pl: %(status)s sesja tmux, utworzona %(time)s

en: tmux Sessions
pl: Sesje tmux

en: Active tmux sessions
pl: Aktywne sesje tmux

en: tmuxp saved session
pl: Zapisane sesje tmuxp

en: Start session
pl: Uruchom sesję

en: tmuxp Workspaces
pl: Obszary robocze tmuxp

en: Configured tmuxp workspaces
pl: Skonfigurowane obszary robocze tmuxp

note: TRANS: "Glob" is the matching files like a shell with "*.py" etc.
en: Glob
pl: Wyrażenie regularne

en: Select objects using '*' and '?' as wildcards.
pl: Wybór obiektów z użyciem '*' i '?' jako znaków wieloznacznych

en: Shell Commands
pl: Polecenia powłoki

en: Run command-line programs. Actions marked with the symbol %s run in a subshell.
pl: Uruchamianie programów wiersza poleceń. Działania oznaczone symbolem %s uruchamiane są w podpowłoce.

en: Run (Get Output)
pl: Uruchom (pobierz wynik)

en: Run program and return its output
pl: Uruchamia program i zwraca jego wynik

note: TRANS: The user starts a program (command) and the text TRANS: is an argument to the command
en: Pass to Command...
pl: Przekaż do polecenia…

en: Run program with object as an additional parameter
pl: Uruchomia program z obiektem jako dodatkowym parametrem

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin
en: Write to Command...
pl: Zapisz do polecenia…

en: Run program and supply text on the standard input
pl: Uruchamia program i przesyła tekst do standardowego wejścia

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin, and we TRANS: present the output (stdout) to the user.
en: Filter through Command...
pl: Filtruj przez polecenie…

en: Run command-line programs
pl: Uruchamia programy wiersza poleceń

en: DuckDuckGo Search
pl: Wyszukiwanie w serwisie DuckDuckGo

en: Search the web securely with DuckDuckGo
pl: Bezpieczne wyszukiwanie w sieci za pomocą serwisu DuckDuckGo

en: Control Audacious playback and playlist
pl: Kontrolowanie odtwarzania i list odtwarzania Audacious

en: Include songs in top level
pl: Wyświetlanie utworów na najwyższym poziomie listy

en: Position: %(pos)d / %(total)d
pl: Pozycja: %(pos)d / %(total)d

en: Enqueue
pl: Dodaj do kolejki

en: Add track to the Audacious play queue
pl: Dodaje utwór do kolejki odtwarzania Audacious

en: Dequeue
pl: Usuń z kolejki

en: Remove track from the Audacious play queue
pl: Usuwa utwór z kolejki odtwarzania Audacious

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Jump to track in Audacious
pl: Przechodzi do utworu w Audacious

en: Resume playback in Audacious
pl: Wznawia odtwarzanie w Audacious

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop playback in Audacious
pl: Wstrzymuje odtwarzanie w Audacious

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Pause playback in Audacious
pl: Wstrzymuje odtwarzanie w Audacious

en: Next
pl: Następny

en: Jump to next track in Audacious
pl: Przechodzi do następnego utworu w Audacious

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Jump to previous track in Audacious
pl: Przechodzi do poprzedniego utworu w Audacious

en: Clear Queue
pl: Wyczyść kolejkę

en: Clear the Audacious play queue
pl: Czyści kolejkę odtwarzania Audacious

en: Shuffle
pl: Odtwarzaj losowo

en: Toggle shuffle in Audacious
pl: Przełącza odtwarzanie w losowej kolejności w Audacious

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Toggle repeat in Audacious
pl: Przełącza powtarzanie w Audacious

en: Show Playing
pl: Wyświetl odtwarzany

en: Tell which song is currently playing
pl: Wyświetla obecnie odtwarzany utwór

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Quick Image Viewer
pl: Szybki podgląd obrazów

en: View Image
pl: Wyświetl obraz

en: Window List
pl: Lista okien

en: All windows on all workspaces
pl: Wszystkie okna ze wszystkich obszarów roboczych

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Shade
pl: Zwiń

en: Unshade
pl: Rozwiń

en: Minimize
pl: Zminimalizuj

en: Unminimize
pl: Przywróć

en: Maximize
pl: Zmaksymalizuj

en: Unmaximize
pl: Przywróć

en: Maximize Vertically
pl: Zmaksymalizuj w pionie

en: Unmaximize Vertically
pl: Przywróć w pionie

note: TRANS: Window on (Workspace name), window description
en: Window on %(wkspc)s
pl: Okno na %(wkspc)s

en: Frontmost Window
pl: Okno na wierzchu

en: Next Window
pl: Następne okno

en: Jump to this window's workspace and focus
pl: Przechodzi do obszaru roboczego okna i uaktywnia je

en: Move To...
pl: Przenieś do…

en: %d window | %d windows
pl[0]: %d okno
pl[1]: %d okna
pl[2]: %d okien

en: Active workspace
pl: Aktywny obszar roboczy

en: Jump to this workspace
pl: Przechodzi do obszaru roboczego

en: Workspaces
pl: Obszary robocze

en: Control VirtualBox Virtual Machines. Supports both Sun VirtualBox and Open Source Edition.
pl: Kontrolowanie maszyn wirtualnych VirtualBox. Obsługuje zarówno program VirtualBox firmy Sun, jak i edycję Open Source.

en: Force use CLI interface
pl: Wymuszenie użycia interfejsu tekstowego

note: libvirt.VIR_DOMAIN_SHUTOFF:
en: Power On
pl: Uruchom

en: Power On Headless
pl: Uruchom bez ekranu

en: Send Power Off Signal
pl: Wyślij sygnał wyłączenia

en: Reboot
pl: Uruchom ponownie

note: VM_STATE_PAUSED
en: Resume
pl: Wznów

en: Save State
pl: Zapisz stan

en: Power Off
pl: Wyłącz

en: VirtualBox Machines
pl: Maszyny wirtualne programu VirtualBox

en: Tracker3 search integration
pl: Integracja z programem Tracker3

en: Search in Tracker3
pl: Wyszukaj w Tracker3

en: Results for "%s"
pl: Wyniki dla "%s"

en: Tracker3 Full Text Search
pl: Wyszukiwanie pełno-tekstowe w Tracker3

en: Use '?' prefix to get full text results
pl: Przedrostek '?' włącza wyszukiwanie pełno-tekstowe

en: Kupfer Plugins
pl: Wtyczki programu Kupfer

en: Access Kupfer's plugin list in Kupfer
pl: Dostęp do listy wtyczek programu Kupfer

en: Show Information
pl: Wyświetl informacje

en: Show Source Code
pl: Wyświetl kod źródłowy

en: enabled
pl: włączona

en: disabled
pl: wyłączone

en: Volumes and Disks
pl: Woluminy i dyski

en: Mounted volumes and disks
pl: Zamontowane woluminy i dyski

en: Volume mounted at %s
pl: Wolumin zamontowany w %s

note: TRANS: %s is name of device with volume
en: Volume on %s
pl: Wolumin na %s

en: Mount
pl: Montuj

en: Mount finished
pl: Montowanie zakończone

note: TRANS: %s is name of volume
en: "%s" was successfully mounted
pl: "%s" zamontowano z sukcesem

en: Mount this volume
pl: Montuje ten wolumin

en: Unmount
pl: Odmontuj

en: Unmount finished
pl: Odmontowanie zakończone

note: TRANS: %s is name of volume
en: "%s" was successfully unmounted
pl: "%s" odmontowano z sukcesem

en: Unmount this volume
pl: Odmontowuje ten wolumin

en: Eject
pl: Wysuń

en: Unmount and eject this media
pl: Odmontowuje i wysuwa ten nośnik

en: Kupfer Actions
pl: Akcje Kupfer

en: 'Inverse' action executions - look for action and then select object to execute on.
pl: "Odwrócone" uruchamianie akcji - wyszukanie akcji a następnie wybór obiektu na którym będzie ona uchomiona.

en: NetworkManager
pl: Menadżer sieci

en: Manage NetworkManager connections
pl: Zarządzaj połączeniami Menadżer sieci

note: TRANS: network device status
en: unmanaged
pl: niezarządzalne

note: TRANS: network device status
en: unavailable
pl: niedostępne

note: TRANS: network device status
en: disconnected
pl: rozłączone

note: TRANS: network device status
en: prepare
pl: przygotowanie

note: TRANS: network device status
en: config
pl: konfiguracja

note: TRANS: network device status
en: need auth
pl: wymaga uwierzytelniania

note: TRANS: network device status
en: ip config
pl: konifguracja ip

note: TRANS: network device status
en: ip check
pl: sprawdzenie ip

note: TRANS: network device status
en: secondaries
pl: podrzędne

note: TRANS: network device status
en: activated
pl: aktywne

note: TRANS: network device status
en: deactivating
pl: wyłaczane

note: TRANS: network device status
en: failed
pl: błąd

en: Network device %(dtype)s; state: %(state)s
pl: Urządzenie sieciowe %(dtype)s; status: %(state)s

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Disconnect connection
pl: Rozłącz połączenie

note: TRANS: activate connection (connect)
en: Connect...
pl: Połącz...

en: Activate connection
pl: Aktywuj połączenie

en: Show informations
pl: Wyświetl informacje

en: Connection details
pl: Szczegóły połączenia

en: Show informations about device
pl: Wyświetla informacje o urządzeniu

en: Connections
pl: Połączenia

note: TRANS: notification text when wireless is disabled by hardware
en: Hardware wireless disabled
pl: Nieaktywne urządzenie bezprzewodowe

note: TRANS: notification text after wireless enabled
en: Wireless enabled
pl: Sieć bezprzewodowa aktywna

note: TRANS: notification text after wireless disabled
en: Wireless disabled
pl: Sieć bezprzewodowa nieaktywna

en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Calculate mathematical expressions
pl: Oblicz wyrażenie matematyczne

en: Calculate
pl: Oblicz

en: Archive Manager
pl: Menedżer archiwów

en: Use Archive Manager actions
pl: Działania menedżera archiwów

en: Compressed archive type for 'Create Archive In'
pl: Typ skompresowanego archiwum dla „Utwórz archiwum w”

en: Tool used for operations:
pl: Narzędzie używane do operacji:

en: Extract Here
pl: Rozpakuj tutaj

en: Extract compressed archive
pl: Rozpakowuje skompresowane archiwum

en: Create Archive
pl: Utwórz archiwum

en: Create a compressed archive from folder
pl: Tworzy skompresowane archiwum z katalogu

en: Create Archive In...
pl: Utwórz archiwum w…

note: TRANS: Default filename (no extension) for 'Create Archive In...'
en: Archive
pl: Archiwum

en: File manager actions
pl: Działania menedżera plików

en: Select in File Manager
pl: Zaznacz w menedżerze plików

en: Show Properties
pl: Wyświetl właściwości

en: Show information about file in file manager
pl: Wyświetla informacje o pliku w menedżerze plików

en: Copy To...
pl: Skopiuj do…

en: Copy file to a chosen location
pl: Kopiuje plik do wybranego położenia

en: Empty Trash
pl: Opóźnij kosz

en: Prefer Dark Theme
pl: Preferuj ciemny motyw

en: Default Email Client
pl: Domyślny klient poczty

en: Compose email using the system's default mailto: handler
pl: Tworzenie wiadomości e-mail używając domyślnego klienta poczty

en: Compose Email To
pl: Utwórz e-mail do

en: Send Keys
pl: Wyślij klawisz

en: Send synthetic keyboard events using xautomation
pl: Wysyła sztuczne naciśnięcie klawiszy używając programu xautomation

en: Paste to Foreground Window
pl: Wyślij do okna na wierzchu

en: Copy to clipboard and send Ctrl+V to foreground window
pl: Skopiuj do schowka i wyślij Ctrl+V do okna na wierzchu

en: Send keys to foreground window
pl: Wysyła klawisze do okna na wierzchu

en: Type Text
pl: Napisz tekst

en: Type the text to foreground window
pl: „Napisanie” tekstu na wierzchu

en: Show Text
pl: Wyświetl tekst

en: Display text in a window
pl: Wyświetla tekst w oknie

en: Large Type
pl: Duży napis

en: Show Notification
pl: Wyświetl powiadomienie

en: Locate Files
pl: Wyszukaj pliki

en: Search filesystem using locate
pl: Przeszukuje system plików za pomocą programu locate

en: Ignore case distinctions when searching files
pl: Ignorowanie wielkości liter podczas wyszukiwania plików

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Recently used documents and bookmarked folders
pl: Ostatnio używane dokumenty i katalogi w zakładkach

en: Max recent document days
pl: Maksymalna liczba dni dla ostatnio używanych dokumentów

en: Show only existing documents
pl: Wyświetl tylko istniejące dokumenty

en: Recent Items
pl: Ostatnie elementy

en: Recently used documents
pl: Ostatnio używane dokumenty

note: TRANS: Recent Documents for application %s
en: %s Documents
pl: Dokumenty %s

en: Recently used documents for %s
pl: Ostatnio używane dokumenty programu %s

en: Places
pl: Miejsca

en: Bookmarked folders
pl: Katalogi w zakładkach

en: Toggle Recent Documents
pl: Przełącz ostatnie dokumenty

en: Enable/disable listing recent documents in content for this application
pl: Włącz/wyłącz wyświetlanie ostatnich dokumentów w kontekście tej aplikacji

en: Notes
pl: Notatki

en: Gnote or Tomboy notes
pl: Notatki w programie Gnote lub Tomboy

en: Work with application
pl: Współpraca z programem

en: Open with notes application
pl: Otwiera za pomocą programu notatek

en: Append to Note...
pl: Dołącz do notatki…

en: Add text to existing note
pl: Dodaje tekst do istniejącej notatki

en: Create Note
pl: Utwórz notatkę

en: Create a new note from this text
pl: Tworzy nową notatkę zawierającą ten tekst

en: Get Note Search Results...
pl: Wyszukaj wśród notatek…

en: Show search results for this query
pl: Wyświetla wyniki szukania dla zapytania

en: today, %s
pl: dziś, %s

en: yesterday, %s
pl: wczoraj, %s

note: TRANS: Note description, %s is last changed time in locale format
en: Last updated %s
pl: Ostatnia aktualizacja: %s

en: File manager Thunar actions
pl: Działania menedżera plików Thunar

en: Send To...
pl: Wyślij do…

en: Move file to new location
pl: Przenosi plik do nowego położenia

en: Symlink In...
pl: Utwórz dowiązanie symboliczne…

en: Create a symlink to file in a chosen location
pl: Tworzy dowiązanie symboliczne do wybranego położenia

en: Open Trash
pl: Otwórz kosz

en: Open Trash in Thunar
pl: Otwiera Kosz w Thunar

en: Thunar Send To Objects
pl: Obiekty „Wyślij do” programu Thunar

en: Media Player Control
pl: Kontrola odtwarzaczy multimedialnych

en: Playback control for media players
pl: Kontrola odtwarzania dla odtwarzaczy multimedialnych

note: TRANS: %s is a media player name
en: Play/Pause (%s)
pl: Odtwarzaj/Wstrzymaj (%s)

en: Resume playback
pl: Wznów odtwarzanie

en: Pause All
pl: Wstrzymaj wszystko

note: TRANS: %s is a media player name
en: Next (%s)
pl: Następny (%s)

en: Skip to next track
pl: Przechodzi do następnego utworu

note: TRANS: %s is a media player name
en: Previous (%s)
pl: Poprzedni (%s)

en: Skip to previous track
pl: Przechodzi do poprzedniego utworu

note: TRANS: %s is a media player name
en: Stop (%s)
pl: Zatrzymaj (%s)

en: Stop playback
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

en: Deep Directories
pl: Zagnieżdżone katalogi

en: Recursive index directories
pl: Rekursywny indeks katalogów

en: Directories:
pl: Katalogi:

en: Depth (max 10):
pl: Głębokość (maks 10):

en: Control libvirt guest domains.
pl: Kontrola domen libvirt.

en: Connection
pl: Połączenie

en: Libvirt domains
pl: Domeny libvirt

en: Open console
pl: Otwórz konsole

en: Open Virtual Machine Manager console for domain
pl: Otwórz kolnsolę Menadżera maszyn wirtualnych dla domeny

en: Interface with the package manager APT
pl: Współpraca z menedżerem pakietów APT

en: Installation method
pl: Metoda instalacji

en: Show Package Information
pl: Wyświetl informacje o pakiecie

en: Browse packages.debian.org
pl: Przeglądaj packages.debian.org

en: Open packages.debian.org page for package
pl: Otwórz stronę packages.debian.org dla pakietu

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Install package using the configured method
pl: Instaluje pakiet używając skonfigurowanej metody

en: Packages matching "%s"
pl: Pakiety pasujące do „%s”

en: Search Package Name...
pl: Wyszukaj pakiet o nazwie…

en: Search for file in packages...
pl: Szukaj pliku w pakietach...

en: Search the contents of Debian distributions for any files (online)
pl: Przeszukaj zawartość dystrybucji Debian w poszukiwaniu plików (online)

en: Show running tasks and allow sending signals to them
pl: Wyświetla uruchomione zadania i umożliwia wysłanie sygnałów do nich

en: Sort Order
pl: Kolejność sortowania

en: Commandline
pl: Wiersz poleceń

en: CPU usage (descending)
pl: Użycie procesora (malejąco)

en: Memory usage (descending)
pl: Użycie pamięci (malejąco)

en: Send Signal...
pl: Wyślij sygnał…

en: Signals
pl: Sygnały

en: Running Tasks
pl: Uruchomione zadania

en: pid: %(pid)s  cpu: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  time: %(time)s
pl: PID: %(pid)s  procesor: %(cpu)g%%  pamięć: %(mem)g%%  czas: %(time)s

en: Running tasks for current user
pl: Uruchomione zadania bieżącego użytkownika

en: XFCE Session Management
pl: Menedżer sesji Xfce

en: Special items and actions for XFCE environment
pl: Specjalne elementy i działania dla środowiska Xfce

en: Screen lock command
pl: Polecenie blokady ekranu

en: Load Whisker Menu Favorite applications
pl: Ładuj ulubione aplikacje z menu Whisker

en: Whisker Favorites
pl: Ulubione Whisker

en: Favorite items from Xfce Whisker Menu
pl: Ulubione elementy z menu Xfce Wisker

en: Document Templates
pl: Szablony dokumentów

en: Create new documents from your templates
pl: Tworzy nowe dokumenty na podstawie szablonów

en: %s template
pl: Szablon %s

en: New Folder
pl: Pusty katalog

en: Create New Document...
pl: Utwórz nowy dokument…

en: Create a new document from template
pl: Tworzy nowy dokument na podstawie szablonu

en: Create Document In...
pl: Utwórz dokument w…

en: Play and enqueue tracks and browse the music library
pl: Odtwarzanie i kolejkowanie utworów oraz przeglądanie kolekcji muzycznej

en: Include artists in top level
pl: Wyświetlanie wykonawców na najwyższym poziomie listy

en: Include albums in top level
pl: Wyświetlanie albumów na najwyższym poziomie listy

en: Play tracks in Rhythmbox
pl: Odtwarza utwory w programie Rhythmbox

en: Add tracks to the play queue
pl: Dodaje utwory do kolejki odtwarzania

note: TRANS: Song description
en: by %(artist)s from %(album)s
pl:  %(artist)s z %(album)s

en: Get File
pl: Wybierz plik

note: TRANS: Album description "by Artist"
en: by %s
pl:  %s

note: TRANS: Artist songs collection description
en: Tracks by %s
pl: Utwory wykonawcy %s

en: Albums
pl: Albumy

en: Music albums in Rhythmbox Library
pl: Albumy w kolekcji programu Rhythmbox

en: Artists
pl: Wykonawcy

en: Music artists in Rhythmbox Library
pl: Wykonawcy w kolekcji programu Rhythmbox

en: Songs
pl: Utwory

en: Songs in Rhythmbox library
pl: Utwory w kolekcji programu Rhythmbox

en: Search in Wikipedia
pl: Wyszukaj w Wikipedii

en: Wikipedia languages (;-separated)
pl: Języki Wikipedii (rozdzielone przez ';')

note: TRANS: Default wikipedia language code
en: en
pl: pl

en: Search for this term in %s.wikipedia.org
pl: Wyszukuje to wyrażenie w serwisie %s.wikipedia.org

en: Open a new number in WhatsApp Web
    
    The number format must respect:
    "Country Code" + "Area Code" + "Number"
    
    Example for a New York number: 12129999999
    Country Code: 1
    Area Code: 212
    Number: 9999999
    
    WhatsApp Web will open in the browser.
    
    For help visit https://faq.whatsapp.com/general/chats/how-to-use-click-to-chat/
pl: Otwórz nowy numer w WhatsApp Web
    
    Format numeru musi uwzględniać:
    "kod kraju" + "numer kierunkowy" + "numer"
    
    Przykładowy numer dla Nowego Yorku: 12129999999
    Kod kraju: 1
    Numer kierunkowy: 212
    Numer: 9999999
    
    WhatsApp Web zostanie otwarty w przeglądarce.
    
    Pomoc można uzyskać na stronie https://faq.whatsapp.com/general/chats/how-to-use-click-to-chat/

en: Send a WhatsApp to a new number.
pl: Wyślij WhatsApp do nowego numeru.

en: Firefox Keywords
pl: Słowa kluczowe Firefox

en: Search the web with Firefox keywords
pl: Wyszukiwanie w sieci za pomocą słów kluczowych Firefox

en: Default for ?
pl: Domyślne dla ?

en: Firefox profile name or path
pl: Nazwa lub ścieżka profilu Firefox

en: Search Terms
pl: Szukane wyrażenie

en: Firefox Keywords (?-source)
pl: Słowa kluczowe Firefox (?-źródło)

en: Search for "%s"
pl: Wyszukaj "%s"

en: Search using %s
pl: Wyszukaj z użyciem %s

en: Thunderbird/Icedove Contacts and Actions
pl: Kontakty i działania programu Thunderbird/Icedove

en: Compose a new message in Thunderbird
pl: Tworzy nową wiadomość w programie Thunderbird

en: Attach in Email To...
pl: Załącz w wiadomości e-mail do…

en: Compose Email With
pl: Utwórz wiadomość e-mail z

en: Compose a new message using the text as body
pl: Tworzy nową wiadomość z użyciem tekstu jako treści

en: Thunderbird Address Book
pl: Książka adresowa programu Thunderbird

en: Contacts from Thunderbird Address Book
pl: Kontakty z książki adresowej programu Thunderbird

en: File Actions
pl: Działania na plikach

en: More file actions
pl: Dodatkowe działania na plikach

en: Rename To...
pl: Zmień nazwę na…

en: Edit file content
pl: Edytuj zawartość pliku

en: Open file in configured editor
pl: Otwórz plik w skonfigurowanym edytorz

en: Log Out...
pl: Wyloguj…

en: Log out or change user
pl: Wylogowuje lub zmienia użytkownika

en: Please confirm log out
pl: Proszę potwierdzić wylogowanie

en: Log Out
pl: Wyloguj

en: Shut Down...
pl: Wyłącz…

en: Shut down, restart or suspend computer
pl: Wyłącza, uruchamia ponownie lub usypia komputer

en: Please confirm system shut down.
pl: Proszę potwierdzić wyłączenie systemu.

en: Shut down
pl: Wyłącz

en: Lock Screen
pl: Zablokuj ekran

en: Enable screensaver and lock
pl: Wygasza i blokuje ekran

en: Image Tools
pl: Narzędzia do obrazów

en: Image transformation tools using 'convert' from ImageMagick
pl: Przekształcania plików graficznych z użyciem 'convert' z ImageMagick

en: Scale...
pl: Skaluj…

en: Scale image to fit inside given pixel measure(s)
pl: Dopasowuje obraz do wybranego rozmiaru w pikselach

en: Rotate Clockwise
pl: Obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara

en: Rotate Counter-Clockwise
pl: Obróć odwrotnie do ruchu wskazówek zegara

en: Autorotate
pl: Obróć automatycznie

en: Rotate JPEG (in-place) according to its EXIF metadata
pl: Obróć plik JPEG zgodnie z jego danymi EXIF

en: GNOME Terminal
pl: Terminal GNOME

en: XFCE Terminal
pl: Terminal XFCE

en: System `editor`
pl: Systemowy `editor`

en: Last Command
pl: Ostatnie polecenie

en: Internal Kupfer Objects
pl: Obiekty wewnętrzne programu Kupfer

en: Last Result
pl: Ostatni wynik

en: Command Results
pl: Wynik polecenia

en: Search Contents
pl: Przeszukaj zawartość

en: Search inside this catalog
pl: Wyszukuje wewnątrz tego katalogu

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuje do schowka

en: Rescan
pl: Odśwież

en: Force reindex of this source
pl: Wymusza ponowne indeksowanie tego źródła

en: Save As...
pl: Zapisz jako…

en: Restart Kupfer
pl: Uruchom ponownie Kupfer

en: Quit
pl: Zakończ

en: Quit Kupfer
pl: Kończy działanie programu Kupfer

en: About Kupfer
pl: O programie Kupfer

en: Show information about Kupfer authors and license
pl: Wyświetla informacje o autorach i licencji programu Kupfer

en: Kupfer Help
pl: Pomoc programu Kupfer

en: Get help with Kupfer
pl: Wyświetla pomocy programu Kupfer

en: Show preferences window for Kupfer
pl: Wyświetla okno preferencji programu Kupfer

en: Clipboards
pl: Schowki

en: Recent clipboards and clipboard proxy objects
pl: Ostatnie schowki i ich obiekty pośredniczące

en: Number of recent clipboards to remember
pl: Liczba ostatnich schowków do pamiętania

en: Include selected text in clipboard history
pl: Dołączenie zaznaczonego tekstu w historii schowka

en: Copy selected text to primary clipboard
pl: Kopiowanie zaznaczonego tekstu do podstawowego schowka

en: Selected Text
pl: Zaznaczony tekst

en: Selected File
pl: Wybrane pliki

en: Selected URL
pl: Zaznaczony URL

en: Clipboard "%(desc)s" | Clipboard with %(num)d lines "%(desc)s"
pl[0]: Schowek z %(num)d wierszem „%(desc)s”
pl[1]: Schowek z %(num)d wierszami „%(desc)s”
pl[2]: Schowek z %(num)d wierszami „%(desc)s”

en: Clipboard Text
pl: Tekst w schowku

en: Clipboard URL
pl: URL-e w schowku

en: Clipboard File
pl: Plik w schowku

en: Clipboard Files
pl: Pliki w schowku

en: Remove all recent clipboards
pl: Usuwa wszystkie ostatnie schowki

en: Librewolf Bookmarks
pl: Zakładki programu Librewolf

en: Index of Librewolf bookmarks. Bookmark is always opened in default browser.
pl: Indeks zakładek Librewolf. Zakładki są zawsze otwierane w domyślnej przeglądarce.

en: Librewolf profile name or path
pl: Nazwa lub ścieżka profilu Librewolf

en: Index of Librewolf bookmarks
pl: Indeks zakładek programu Librewolf

en: Zoxide Directories
pl: Katalogi Zoxide

en: Load top directories from zoxide database
pl: Załaduj najpopularniejsze katalogi z bazy zoxide

en: Exclude directories:
pl: Pomijane katalogi:

en: Minimal score:
pl: Minimalna punktacja:

en: Load only directories that score is equal or higher than configured minimum
pl: Wczytaj tylko katalogi których punktacja jest równa lub większa niż skonfigurowane minimum

en: Load limit:
pl: Limit wczytywania:

en: Maximal number of directories to load
pl: Maksymalna liczba katalogów do wczytania

en: Show only existing directories
pl: Wyświetl tylko istniejące katalogi

en: Update database after activate
pl: Aktualizacja katalogu po aktywacji

en: When enabled open files and directories will update zoxide database
pl: Po włączeniu otwarcie plików lub katalogów zaktualizuje bazę zoxide

en: Manage and use bookmarks from Pinboard
pl: Zarządzaj i używaj zakładek Pinboard

en: Pinboard API Token
pl: Token API Pinboard

en: Pinboard Bookmarks
pl: Zakładki Pinboard

en: Index of Pinboard bookmarks
pl: Indeks zakładek Pinboard

en: Higher-order Actions
pl: Wysokopoziomowe działania

en: Tools to work with commands as objects
pl: Narzędzia do pracy z poleceniami jako obiektami

en: Select in Kupfer
pl: Wybierz w programie Kupfer

en: Result of %s (%s)
pl: Wyniki dla %s (%s)

en: Run (Take Result)
pl: Uruchom (pobierz rezultat)

en: Take the command result as a proxy object
pl: Użyje wynik polecenia jako obiekt pośredniczący

en: Run (Discard Result)
pl: Uruchom (porzuć rezultat)

en: SSH Hosts
pl: Host SSH

en: Adds the SSH hosts found in ~/.ssh/config.
pl: Dodaje hosty SSH odnalezione w ~/.ssh/config.

en: SSH host: %s
pl: Host SSH: %s

en: Connect
pl: Połącz

en: Connect to SSH host
pl: Łączy z hostem przez SSH

en: Send file to...
pl: Wyślij plik do…

en: Copy file or directory to remote host using scp
pl: Skopiuj plik lub katalogo do zdalnego hosta używając scp

en: SSH hosts as specified in ~/.ssh/config
pl: Hosty SSH określone w ~/.ssh/config

en: Trash
pl: Kosz

en: Access trash contents
pl: Dostęp do zawartości kosza

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: Move this file to trash
pl: Przenosi plik do kosza

en: Restore
pl: Przywróć

en: Move file back to original location
pl: Przenosi plik z powrotem do pierwotnego położenia

en: Could not delete files:
pl: Nie można usunąć plików:

en: Trash is empty
pl: Kosz jest pusty

en: Trash contains one file | Trash contains %(num)s files
pl[0]: Koszu zawiera %(num)s plik
pl[1]: Kosz zawiera %(num)s pliki
pl[2]: Kosz zawiera %(num)s plików

en: Custom Terminal
pl: Terminal użytkownika

en: Configure a custom terminal emulator.
    
    The plugin adds another terminal alternative (select it on the main page).
pl: Konfiguruj własny emulator terminala.
    
    Wtyczka dodaje kolejny, alternatywny terminal (do wyboru na stronie głównej)

en: Execute flag
pl: Parametr wykonania

en: Triggers
pl: Wyzwalacze

en: Assign global keybindings (triggers) to objects created with 'Compose Command'.
pl: Przypisanie skrótów klawiszowych (wyzwalaczy) do obiektów utworzonych przez „Polecenie komponowania”.

en: Add Trigger...
pl: Dodaj wyzwalacz…

en: Remove Trigger
pl: Usuń wyzwalacz

en: Firefox Tabs
pl: Zakładki Firefox

en: Firefox browser tabs
pl: Zakładki przeglądarki Firefox

en: Activate Tab
pl: Aktywuj zakładkę

en: Close Tab
pl: Zamknij zakładkę

en: Get URL
pl: Weź URL

en: Dictionary
pl: Słownik

en: Look up word in dictionary
pl: Wyszukuje słowa w słowniku

en: Gnome Dictionary
pl: Słownik Gnome

en: Mate Dictionary
pl: Słownik Mate

en: Xfce4 Dict
pl: Słownik Xfce4

en: Look Up
pl: Wyszukaj

en: Look up word in %s
pl: Wyszukuje słowa w %s

en: Firefox Bookmarks
pl: Zakładki programu Firefox

en: Index of Firefox bookmarks. Bookmark is always opened in default browser.
pl: Indeks zakładek Firefox. Zakładki są zawsze otwierane w domyślnej przeglądarce.

en: Index of Firefox bookmarks
pl: Indeks zakładek programu Firefox

en: Search in Devhelp
pl: Wyszikaj w programie Devhelp

en: Chromium Bookmarks
pl: Zakładki programu Chromium

en: Index of Chromium bookmarks
pl: Zakładki programu Chromium

en: Save url to Instapaper
pl: Zapisz url do Instapaper

en: Save to Instapaper
pl: Zapisz do Instapaper

en: Tracker desktop search integration
pl: Integracja z programem Tracker

en: Search in Tracker
pl: Wyszukaj w programie Tracker

en: Open Tracker Search Tool and search for this term
pl: Otwiera narzędzie Tracker i wyszukuje to wyrażenie

en: Get Tracker Results...
pl: Pobierz wyniki programu Tracker…

en: Show Tracker results for query
pl: Wyświetla wyniki wyszukiwania programu Tracker dla zapytania

en: Tracker Search for "%s"
pl: Wyszukaj "%s" w Tracker

en: Tracker Full Text Search
pl: Wyszukiwanie pełno-tekstowe w Tracker

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Mark commonly used items and store objects for later use
pl: Oznaczenie często używanych elementów i zachowanie ich do późniejszego użycia

en: Shelf of "Favorite" items
pl: Zbiór „ulubionych” elementów

en: Add to Favorites
pl: Dodaj do ulubionych

en: Add item to favorites shelf
pl: Dodaje element do ulubionych

en: Remove from Favorites
pl: Usuń z ulubionych

en: Remove item from favorites shelf
pl: Usuwa element ze zbiouru ulubionych

en: Firefox Tags
pl: Tagi Firefox

en: Browse Firefox bookmarks by tags
pl: Przeglądanie zakładek Firefox

en: Index of Firefox bookmarks by tags
pl: Indeks zakładek Firefox wg tagów

en: Firefox Bookmarks by tag
pl: Zakładki programu Firefox wg tagu

en: Quicksilver Icons
pl: Ikony Quicksilver

en: Textutils
pl: Narzędzia tekstowe

en: Action for text, useful text generators and converters.
pl: Akcje dla tekstu, przydatne generatory i konwertery.

en: Convert…
pl: Konwertuj…

en: Convert text with selected tool
pl: Konwertuj tekst z użyciem wybranego narzędzia

en: Encode text with Base64
pl: Koduj tekst jako Base64

en: Decode text with Base64
pl: Dekoduj tekst w Base64

en: Replace special characters in string using the %%xx escape.
pl: Zastępuje specjalne znaki w tekście używając znaczników %%xx.

en: Replace %%xx escapes with their single-character equivalent.
pl: Zastępuje znaczniki %%xx odpowiadającymi im pojedynczymi znakami.

en: Unix timestamp to date
pl: Znacznik czasu Unix do daty

en: to lower case
pl: do małych liter

en: to upper case
pl: do dużych liter

en: to sentence case
pl: jak zdanie

en: Capitalize words
pl: Każde słowo z dużej litery

en: Convert 'some string' to 'Some String'
pl: Zmienia 'dany napis' na 'Dany Napis'

en: To camel case
pl: Do camel case

en: Convert 'Some string' to 'comeString'
pl: Zmienia 'Dany napis' na 'danyNapis'

en: To pascal case
pl: Do pascal case

en: Convert 'Some string' to 'SomeString'
pl: Zmienia 'Dany napis' na 'DanyNapis'

en: To constant case
pl: Do constant case

en: Convert 'some string' to 'SOME_STRING'
pl: Zmienia 'dany napis' na 'DANY_NAPIS'

en: Camel case to lowercase
pl: Camel case do małych liter

en: Convert 'SomeString' do 'some string'
pl: Zmienia 'DanyNapis' na 'dany napis'

en: Constant case to lowercase
pl: Constant case do małych liter

en: Convert 'SOME_STRING' do 'some string'
pl: Zmienia 'DANY_NAPIS' na 'dany napis'

en: To valid filename
pl: Do poprawnej nazwy pliku

en: Convert string to usable file name
pl: Zmienia napis na używalną nazwę pliku

en: Convert lines…
pl: Konwertuj linie…

en: Convert multiline text with selected tool
pl: Konwertuje wieloliniowy tekst z użyciem wybranego narzędzia

en: Join lines
pl: Połącz linie

en: Join lines with comma
pl: Połącz linie przecinkiem

en: Quote and join lines
pl: Cytuj i połącz linie

en: Wrap with quote and join lines with comma
pl: Otacza linie cudzysłowem i łączy przecinkiem.

en: Format…
pl: Formatuj…

en: Format text using selected formatter
pl: Formatuje tekst z użyciem wybranego formatera

en: strip whitespaces
pl: obetnij białe znaki

en: format json
pl: formatuj json

en: compress json
pl: kompresuj json

en: format xml
pl: formatuj xml

en: Generators
pl: Generatory

en: Random %(size)d-bytes hex token
pl: Losowy, %(size)d-bajtowy token w hex-ie

en: Random %(size)d-bytes alpha-numeric token
pl: Losowy, %(size)d-bajtowy token alfa-numeryczny

en: UUID based on host and time
pl: UUID oparty o hoście i czasie

en: Random UUID
pl: Losowy UUID

en: Current time in ISO8601 format
pl: Bieżący czas w formacie ISO8601

en: Current time as Unix timestamp
pl: Bieżący czas jako znacznik czasu Unix

en: Current time as timestamp
pl: Bieżący czas jako znacznik czasu

en: Generate text content with selected tool
pl: Generuje tekst z użyciem wybranego narzędzia
