kupfer master - en to sk translation catalogue (144 entries)

en: User credentials
sk: Prístupové údaje používateľa

en: _User:
sk: _Používateľ:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: Please press desired key combination
sk: Stlačte prosím požadovanú kombináciu klávesov

en: Keybinding could not be bound
sk: Klávesová skratka nemôže byť priradená

en: Kupfer Preferences
sk: Nastavenia programu Kupfer

en: Start automatically on login
sk: Spúšťať automaticky po prihlásení

en: <b>Start</b>
sk: <b>Štart</b>

en: Show icon in notification area
sk: Zobraziť ikonu v oblasti upozornení

en: Icon set:
sk: Sada ikon:

en: Terminal emulator:
sk: Emulátor terminálu:

en: Desktop Environment
sk: Pracovné prostredie

en: General
sk: Všeobecné

en: <b>Global Keyboard Shortcuts</b>
sk: <b>Globálne klávesové skratky</b>

en: <b>Browser Keyboard Shortcuts</b>
sk: <b>Klávesové skratky prehliadača</b>

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Inclusion in Top Level Searches
sk: Zahrnúť do najvyššej úrovne hľadania

en: Indexed Folders
sk: Indexované priečinky

en: Folders whose files are always available in the catalog.
sk: Priečinky, ktorých súbory sú vždy k dispozícii v katalógu.

en: Catalog
sk: Katalóg

en: Application Launcher
sk: Spúšťač aplikácií

en: Convenient command and access tool for applications and documents
sk: Nástroj na pohodlné vykonávanie príkazov a prístup k aplikáciám a dokumentom

en: Execute in Kupfer
sk: Spustiť v aplikácii Kupfer

en: Saved Kupfer Command
sk: Uložený príkaz aplikácie Kupfer

en: Command in "%s" is not available
sk: Príkaz v „%s“ nie je dostupný

en: Keyboard relay is active for display %s
sk: Zachytávanie klávesnice je aktívne pre displej %s

en: Available plugins:
sk: Dostupné zásuvné moduly:

en: Multiple Objects
sk: Viac objektov

en: %s object | %s objects
sk[0]: %s objektov
sk[1]: %s objekt
sk[2]: %s objekty

en: unknown
sk: neznámy

en: Can not be used with multiple objects
sk: Nie je možné použiť s viacerými objektami

en: Open
sk: Otvoriť

en: No default application for %(file)s (%(type)s)
sk: Nie je dostupná predvolená aplikácia pre %(file)s (%(type)s)

en: Please use "%s"
sk: Použite prosím „%s“

en: Set Default Application...
sk: Nastaviť predvolenú aplikáciu…

en: Open with default application
sk: Otvorí pomocou predvolenej aplikácie

en: Reveal
sk: Ukázať

en: Open parent folder
sk: Otvorí rodičovský priečinok

en: Open Terminal Here
sk: Tu otvoriť terminál

en: Open this location in a terminal
sk: Otvorí toto umiestnenie v termináli

en: Run in Terminal
sk: Spustiť v termináli

en: Run (Execute)
sk: Spustiť (vykonať)

en: Run this program in a Terminal
sk: Spustí tento program v termináli

en: Run this program
sk: Spustí tento program

en: Go To
sk: Prejsť na

en: Open URL
sk: Otvoriť URL

en: Open URL with default viewer
sk: Otvorí URL v predvolenom prehliadači

en: Launch
sk: Spustiť

en: Show application window
sk: Zobrazí okno aplikácie

en: Launch application
sk: Spustí aplikáciu

en: Launch Again
sk: Spustiť znova

en: Launch another instance of this application
sk: Spustí ďalšiu inštanciu tejto aplikácie

en: Attempt to close all application windows
sk: Skúsi zatvoriť všetky okná aplikácií

note: TRANS: 'Run' as in Perform a (saved) command
en: Run
sk: Vykonať

en: Perform command
sk: Vykoná príkaz

en: (Empty Text)
sk: (Prázdny text)

note: TRANS: This is description for a TextLeaf, a free-text search TRANS: The plural parameter is the number of lines %(num)d
en: "%(text)s" | (%(num)d lines) "%(text)s"
sk[0]: (%(num)d riadkov) „%(text)s“
sk[1]: „%(text)s“
sk[2]: (%(num)d riadky) „%(text)s“

note: TRANS: Multiple artist description "Artist1 et. al. "
en: %s et. al.
sk: %s a ďalší

en: Directory source %s
sk: Zdrojový priečinok %s

en: Home Folder
sk: Domovský priečinok

en: Root catalog
sk: Koreňový katalóg

en: Please Configure Plugin
sk: Nastavte, prosím, zásuvný modul

en: Plugin %s is not configured
sk: Zásuvný modul %s nie je nastavený

en: Invalid user credentials for %s
sk: Neplatné poverenia používateľa pre %s

en: Applications
sk: Aplikácie

en: All applications and preferences
sk: Všetky aplikácie a nastavenia

en: Applications for Desktop Environment
sk: Aplikácie pre pracovné prostredie

en: Open With...
sk: Otvoriť pomocou…

en: Open with any application
sk: Otvorí pomocou ľubovoľnej aplikácie

en: Set default application to open this file type
sk: Nastaví predvolenú aplikáciu pre otvorenie tohto typu súboru

en: Archive Manager
sk: Správca archívov

en: Use Archive Manager actions
sk: Použitie akcií Správcu archívov

en: Compressed archive type for 'Create Archive In'
sk: Typ komprimovaného archívu pre „Vytvoriť archív v“

en: Extract Here
sk: Rozbaliť sem

en: Extract compressed archive
sk: Rozbalí komprimovaný archív

en: Create Archive
sk: Vytvoriť archív

en: Create a compressed archive from folder
sk: Vytvorí komprimovaný archív z priečinka

en: Create Archive In...
sk: Vytvoriť archív v…

note: TRANS: Default filename (no extension) for 'Create Archive In...'
en: Archive
sk: Archív

en: Calculator
sk: Kalkulačka

en: Calculate
sk: Vypočítať

en: Clipboards
sk: Schránky

en: Recent clipboards and clipboard proxy objects
sk: Nedávne objekty schránok a proxy schránky

en: Number of recent clipboards to remember
sk: Koľko si zapamätať nedávnych schránok

en: Include selected text in clipboard history
sk: Zahrnúť vybratý text v histórii schránky

en: Copy selected text to primary clipboard
sk: Kopírovať vybraný text do hlavnej schránky

en: Selected Text
sk: Vybraný text

en: Clipboard Text
sk: Text schránky

en: Clipboard File
sk: Súbor schránky

en: Clipboard Files
sk: Súbory schránky

en: Clear
sk: Vymazať

en: Remove all recent clipboards
sk: Odstráni všetky nedávne položky zo schránky

en: Run (Get Output)
sk: Spustiť (získať výstup)

en: Run program and return its output
sk: Spustí program a vráti jeho výstup

en: Run program with object as an additional parameter
sk: Spustí program s objektom ako doplňujúcim parametrom

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin
en: Write to Command...
sk: Zapísať do príkazu…

en: Run program and supply text on the standard input
sk: Spustí program a text zadá na štandardný vstup

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin, and we TRANS: present the output (stdout) to the user.
en: Filter through Command...
sk: Filtrovať cez príkaz…

en: Run command-line programs
sk: Spustí program na príkazovom riadku

en: GNOME Terminal
sk: GNOME Terminál

en: XFCE Terminal
sk: Terminál Xfce

en: X Terminal
sk: X Terminál

en: Save As...
sk: Uložiť ako…

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Quit Kupfer
sk: Ukončí aplikáciu Kupfer

en: About Kupfer
sk: O aplikácii Kupfer

en: Show information about Kupfer authors and license
sk: Zobrazí informácie o autoroch aplikácie Kupfer a licenciu

en: Kupfer Help
sk: Pomocník aplikácie Kupfer

en: Get help with Kupfer
sk: Zobrazí pomocníka aplikácie Kupfer

en: Show preferences window for Kupfer
sk: Zobrazí okno s nastaveniami aplikácie Kupfer

en: Search Contents
sk: Prehľadať obsah

en: Command
sk: Príkaz

en: disabled
sk: vypnutý

note: TRANS: Names of accelerators in the interface
en: Alternate Activate
sk: Alternatívna aktivácia

note: TRANS: "Compose Command" makes one object out of the selected TRANS: object + action (+iobject)
en: Compose Command
sk: Zostaviť príkaz

en: Mark Default Action
sk: Označiť ako predvolenú akciu

en: Forget Object
sk: Zabudnúť objekt

en: Select Selected File
sk: Zvoliť vybraný súbor

en: Select Selected Text
sk: Zvoliť vybraný text

en: Show Help
sk: Zobraziť pomocníka

en: Show Preferences
sk: Zobraziť nastavenia

en: Switch to First Pane
sk: Prepnúť na prvý panel

en: Toggle Text Mode
sk: Prepnúť textový režim

en: Make "%(action)s" Default for "%(object)s"
sk: Nastaviť akciu „%(action)s“ ako predvolenú pre „%(object)s“

note: TRANS: Removing learned and/or configured bonus search score
en: Forget About "%s"
sk: Zabudnúť informácie o „%s“

note: TRANS: Names of global keyboard shortcuts
en: Show Main Interface
sk: Zobraziť hlavné rozhranie

en: Show with Selection
sk: Zobraziť s výberom

note: TRANS: Plugin info fields
en: Description
sk: Popis

en: Author
sk: Autor

en: Version
sk: Verzia

note: TRANS: Error message when Plugin needs a Python module to load
en: Python module '%s' is needed
sk: Je potrebný modul Python „%s“

en: Plugin could not be read due to an error:
sk: Zásuvný modul nemohol byť načítaný kvôli chybe:

en: Content of
sk: Obsah

note: TRANS: Plugin contents header
en: Sources
sk: Zdroje

note: TRANS: Plugin contents header
en: Actions
sk: Akcie

en: Using encrypted password storage: %s
sk: Použitie úložiska zašifrovaného heslom: %s

en: Using password storage: %s
sk: Použitie úložiska s heslom: %s

note: TRANS: Plugin-specific configuration (header)
en: Configuration
sk: Nastavenie

en: Set username and password
sk: Nastaviť používateľské meno a heslo

note: TRANS: File Chooser Title
en: Choose a Directory
sk: Výber priečinka

en: Shortcut
sk: Klávesová skratka

en: A free software (GPLv3+) launcher
sk: Spúšťač vydaný pod slobodnou licenciou (GPLv3+)

note: follows strings used elsewhere
en: Could not find running Kupfer
sk: Nepodarilo sa nájsť spustenú aplikáciu Kupfer
