kupfer - en to sr translation catalogue (490 entries)

en: User credentials
sr: Уверења корисника

en: _User:
sr: _Корисник:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Change
sr: _Измени

en: Set Keyboard Shortcut
sr: Постави пречицу тастатуре

en: Please press desired key combination
sr: Притисните жељени низ тастера

en: Keybinding could not be bound
sr: Нисам успео да поставим пречицу

en: Kupfer Preferences
sr: Поставке Бакарника

en: Start automatically on login
sr: Самостално покрени при пријави

en: <b>Start</b>
sr: <b>Покрени</b>

en: Show icon in notification area
sr: Прикажи у обавештајној области

en: Icon set:
sr: Скуп икона:

en: Terminal emulator:
sr: Опонашавач терминала:

en: Desktop Environment
sr: Радно окружење

en: General
sr: Опште

en: <b>Global Keyboard Shortcuts</b>
sr: <b>Опште пречице тастатуре</b>

en: Reset
sr: Врати

en: <b>Browser Keyboard Shortcuts</b>
sr: <b>Пречице тастатуре прегледника</b>

en: Use single keystroke commands (Space, /, period, comma etc.)
sr: Користи појединачне наредбе пречица (Размак, /, тачка, запета, итд.)

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Inclusion in Top Level Searches
sr: Укљученост у приоритетну претрагу

en: Marked sources have their objects included in top level searches.
    An unmarked source's contents are only available by locating its subcatalog.
sr: Означени извори имају своје предмете укључене у приоритетну претрагу.
    Необележени садржаји извора су једино доступни проналажењем својих подзбирки.

en: Indexed Folders
sr: Фасцикле додате у садржај за претрагу

en: Folders whose files are always available in the catalog.
sr: Фасцикле чије датотеке су увек доступне у збирци.

en: Catalog
sr: Збирка

en: Kupfer
sr: Бакарник

en: Application Launcher
sr: Покретач програма

en: Convenient command and access tool for applications and documents
sr: Згодан алат за наредбе и приступ програмима и документима

en: Execute in Kupfer
sr: Изврши у Бакарнику

en: Saved Kupfer Command
sr: Сачувана наредба Бакарника

en: Could not to carry out '%s'
sr: Нисам успео да остварим „%s“

en: "%s" produced a result
sr: „%s“ је произвео излаз

en: No permission to run "%s" (not executable)
sr: Немам овлашћења да покренем „%s“ (није извршна)

en: Command in "%s" is not available
sr: Наредба у „%s“ није доступна

en: Keyboard relay is active for display %s
sr: Пренос тастатуре је у погону за екран %s

en: do not present main interface on launch
sr: не приказује главно сучеље при покретању

en: list available plugins
sr: исписује доступне прикључаке

en: enable debug info
sr: омогућава податке за уклањање грешака

note: TRANS: --exec-helper=HELPER is an internal command TRANS: that executes a helper program that is part of kupfer
en: run plugin helper
sr: покреће помоћника прикључака

en: show usage help
sr: приказује упутство за употребу

en: show version information
sr: приказује податке о издању

en: Usage: kupfer [ OPTIONS | FILE ... ]
sr: Употреба: kupfer [ МОГУЋНОСТИ | ДАТОТЕКА ... ]

en: Available plugins:
sr: Доступни прикључци:

en: Type to search
sr: Упишите за претрагу

en: %s is empty
sr: %s је празан

en: Text
sr: Текст

en: Run after Delay...
sr: Покрени након застоја...

en: Perform command after a specified time interval
sr: Изврши наредбу после одређеног времена

en: Multiple Objects
sr: Вишеструки предмети

en: %s object | %s objects
sr[0]: %s предмет
sr[1]: %s предмета
sr[2]: %s предмета
sr[3]: %s предмет

en: unknown
sr: непознато

en: Aim
sr: АИМ

en: Google Talk
sr: Гугл разговор

en: ICQ
sr: ИЦКу

en: MSN
sr: МСН

en: QQ
sr: КуКу

en: Yahoo
sr: Јаху

en: Skype
sr: Скајп

en: %s does not support this operation
sr: %s не подржава ову радњу

en: Can not be used with multiple objects
sr: Не може бити употребљаван са више предмета

en: Open
sr: Отвори

en: No default application for %(file)s (%(type)s)
sr: Није одређена подразумевана радња за %(file)s (%(type)s)

en: Please use "%s"
sr: Употребите „%s“

en: Set Default Application...
sr: Подеси основни програм...

en: Open with default application
sr: Отвори подразумеваним програмом

en: Reveal
sr: Откриј

en: Open parent folder
sr: Отвори надфасциклу

en: Open Terminal Here
sr: Овде отвори терминал

en: Open this location in a terminal
sr: Отвори путању у терминалу

en: Run in Terminal
sr: Покрени у терминалу

en: Run (Execute)
sr: Покрени (изврши)

en: Run this program in a Terminal
sr: Покрени овај програм у терминалу

en: Run this program
sr: Покрени овај програм

en: Go To
sr: Иди на

en: Open URL
sr: Отвори адресу

en: Open URL with default viewer
sr: Отвара адресу подразумеваним прегледником

en: Launch
sr: Покрени

en: Show application window
sr: Прикажи прозор програма

en: Launch application
sr: Покрени програм

en: Launch Again
sr: Покрени опет

en: Launch another instance of this application
sr: Покрени још један примерак овог програма

en: Close
sr: Затвори

en: Attempt to close all application windows
sr: Покушај да затвориш све прозоре овог програма

note: TRANS: 'Run' as in Perform a (saved) command
en: Run
sr: Покрени

en: Perform command
sr: Изврши наредбу

en: (Empty Text)
sr: (Празан текст)

note: TRANS: This is description for a TextLeaf, a free-text search TRANS: The plural parameter is the number of lines %(num)d
en: "%(text)s" | (%(num)d lines) "%(text)s"
sr[0]: (%(num)d линија) „%(text)s“
sr[1]: (%(num)d линије) „%(text)s“
sr[2]: (%(num)d линија) „%(text)s“
sr[3]: (%(num)d линија) „%(text)s“

note: TRANS: Multiple artist description "Artist1 et. al. "
en: %s et. al.
sr: %s и остали

en: Recursive source of %(dir)s, (%(levels)d levels)
sr: Дубински извор %(dir)s, (%(levels)d нивоа)

en: Directory source %s
sr: Изворна фасцикла %s

en: Home Folder
sr: Лична фасцикла

en: Catalog Index
sr: Садржај збирке

en: An index of all available sources
sr: Садржај свих доступних извора

en: Root catalog
sr: Корена збирка

en: Please Configure Plugin
sr: Подесите прикључак

en: Plugin %s is not configured
sr: Прикључак „%s“ није подешен

en: Invalid user credentials for %s
sr: Неисправно корисничко пуномоћје за %s

en: Applications
sr: Програми

en: All applications and preferences
sr: Сви програми и поставке

en: Applications for Desktop Environment
sr: Програми радног окружења

en: Open With...
sr: Отвори програмом...

en: Open with any application
sr: Отвори неким другим програмом

en: Set default application to open this file type
sr: Поставите подразумевани програм за отварање датотеке ове врсте

en: Deep Archives
sr: Дубоке архиве

en: Allow browsing inside compressed archive files
sr: Дозволи преглед унутар сажете датотеке архиве

en: Content of %s
sr: Садржај %s

en: Archive Manager
sr: Управник архиве

en: Use Archive Manager actions
sr: Користи радње управника архиве

en: Compressed archive type for 'Create Archive In'
sr: Врста архиве за сажимање за „Направи архиву у“

en: Extract Here
sr: Распакуј овде

en: Extract compressed archive
sr: Распакуј сажету архиву

en: Create Archive
sr: Направи архиву

en: Create a compressed archive from folder
sr: Направи сажету архиву од фасцикле

en: Create Archive In...
sr: Направи архиву у...

note: TRANS: Default filename (no extension) for 'Create Archive In...'
en: Archive
sr: Архива

en: Audacious
sr: Безочник

en: Control Audacious playback and playlist
sr: Управља извођењем и списковима песама Безочника (Audacious)

en: Include songs in top level
sr: Укључи песме у приоритет претраге

en: Enqueue
sr: Закажи

en: Add track to the Audacious play queue
sr: Додаје нумере у заказане песме Безочника

en: Dequeue
sr: Откажи заказивање

en: Remove track from the Audacious play queue
sr: Уклоните нумеру из заказаних песама Безочника

en: Play
sr: Изведи

en: Jump to track in Audacious
sr: Пређи на песму у Безочнику

en: Resume playback in Audacious
sr: Настави извођење у Безочнику

en: Pause
sr: Застани

en: Pause playback in Audacious
sr: Застани са извођењем у Безочнику

en: Next
sr: Следеће

en: Jump to next track in Audacious
sr: Прелази на следећу песму у Безочнику

en: Previous
sr: Претходно

en: Jump to previous track in Audacious
sr: Прелази на претходну песму у Безочнику

en: Clear Queue
sr: Очисти заказано

en: Clear the Audacious play queue
sr: Очистите списак заказаних песама Безочника

en: Shuffle
sr: Насумично

en: Toggle shuffle in Audacious
sr: Прекидач насумичног извођења Безочника

en: Repeat
sr: Понављај

en: Toggle repeat in Audacious
sr: Прекидач понављања Безочника

en: Show Playing
sr: Прикажи извођено

en: Tell which song is currently playing
sr: Казује која се песма тренутно изводи

en: Playlist
sr: Списак за извођење

en: Calculator
sr: Рачунар

en: Calculate
sr: Израчунај

en: Clipboards
sr: Исечци

en: Recent clipboards and clipboard proxy objects
sr: Скорашњи исечци и предмети посредника исечака

en: Number of recent clipboards to remember
sr: Број недавно коришћених исечака за памћење

en: Include selected text in clipboard history
sr: Укључи означени текст у историју исечака

en: Copy selected text to primary clipboard
sr: Умножи означени текст у први исечак

en: Selected Text
sr: Означени текст

en: Clipboard "%(desc)s" | Clipboard with %(num)d lines "%(desc)s"
sr[0]: Исечак са %(num)d линијом „%(desc)s“
sr[1]: Исечак са %(num)d линије „%(desc)s“
sr[2]: Исечак са %(num)d линија „%(desc)s“
sr[3]: Исечак са %(num)d линијом „%(desc)s“

en: Clipboard Text
sr: Текст исечка

en: Clipboard File
sr: Датотека исечка

en: Clipboard Files
sr: Датотеке исечка

en: Clear
sr: Очисти

en: Remove all recent clipboards
sr: Уклони све скорашње исечке

en: Shell Commands
sr: Наредбе љуске

en: Run command-line programs. Actions marked with the symbol %s run in a subshell.
sr: Извршава програме линије наредби. Радње означене знаком %s извршава у подљуски.

en: Run (Get Output)
sr: Покрени (добави излаз)

en: Run program and return its output
sr: Покреће програм и враћа његов излаз

note: TRANS: The user starts a program (command) and the text TRANS: is an argument to the command
en: Pass to Command...
sr: Проследи у наредбу...

en: Run program with object as an additional parameter
sr: Покреће програм са предметом као додатном одредницом

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin
en: Write to Command...
sr: Допиши у наредбу...

en: Run program and supply text on the standard input
sr: Извршава програм, и доставља текст на стандардни улаз

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin, and we TRANS: present the output (stdout) to the user.
en: Filter through Command...
sr: Издвоји кроз наредбу...

en: Run command-line programs
sr: Изврши програме нарадбене линије

en: GTK+
sr: Гтк+

en: GNOME Terminal
sr: Гномов терминал

en: XFCE Terminal
sr: Иксфце терминал

en: LXTerminal
sr: ЛИксТерминал

en: X Terminal
sr: Икс терминал

en: Urxvt
sr: Уриксвт

en: Konsole
sr: Конзола

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Quit
sr: Изађи

en: Quit Kupfer
sr: Напустите Бакарника

en: About Kupfer
sr: О Бакарнику

en: Show information about Kupfer authors and license
sr: Приказује податке о ствараоцима Бакарника и дозволи

en: Kupfer Help
sr: Помоћ за Бакарника

en: Get help with Kupfer
sr: Потражите помоћ за Бакарника

en: Show preferences window for Kupfer
sr: Прикажи прозор поставки Бакарника

en: Search Contents
sr: Садржај претраге

en: Search inside this catalog
sr: Претражи у збирци

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy to clipboard
sr: Умножи у оставу

en: Rescan
sr: Поново провери

en: Force reindex of this source
sr: Силом провери садржај овог извора

en: Last Command
sr: Последња наредба

en: Internal Kupfer Objects
sr: Унутрашњи предмети Бакарника

en: Last Result
sr: Последњи излаз

en: Command Results
sr: Излази наредбе

en: Custom Terminal
sr: Прилагођени терминал

en: Command
sr: Наредба

en: Execute flag
sr: Изврши опцију

en: Default Email Client
sr: Подразумевани програм ел. поште

en: Compose email using the system's default mailto: handler
sr: Саставите ел. пошту користећи основни програм за слање поште на систему

en: Dictionary
sr: Речник

en: Look up word in dictionary
sr: Тражите речи у речнику

en: Look Up
sr: Пронађи

en: Documents
sr: Документи

en: Recently used documents and bookmarked folders
sr: Скорашњи документи и забележене фасцикле

en: Max recent document days
sr: Највећа старост скорашњих докумената

en: Recent Items
sr: Скорашње ставке

en: Recently used documents
sr: Недавно коришћени документи

note: TRANS: Recent Documents for application %s
en: %s Documents
sr: %s документи

en: Recently used documents for %s
sr: Недавно коришћени документи за %s

en: Places
sr: Места

en: Bookmarked folders
sr: Забележене фасцикле

en: DuckDuckGo Search
sr: ДакДакГо претрага

en: Search the web securely with DuckDuckGo
sr: Безбедно претражујте веб погоном претраге Дакдакго

en: Favorites
sr: Омиљено

en: Mark commonly used items and store objects for later use
sr: Означи обично коришћене ставке и сачувај предмете за каснију употребу

en: Shelf of "Favorite" items
sr: Полица „омиљених“ ставки

en: Add to Favorites
sr: Додај у омиљене

en: Add item to favorites shelf
sr: Додајте ставку у полицу омиљених

en: Remove from Favorites
sr: Уклони из омиљених

en: Remove item from favorites shelf
sr: Уклоните ставку из полице омиљених

en: File Actions
sr: Радње над датотеком

en: More file actions
sr: Још радњи над датотеком

en: Move To...
sr: Премести у...

en: Move file to new location
sr: Премести датотеку на ново одредиште

en: Rename To...
sr: Преименуј у...

en: Copy To...
sr: Умножи у...

en: Copy file to a chosen location
sr: Умножава датотеку на изабрано одредиште

note: TRANS: "Glob" is the matching files like a shell with "*.py" etc.
en: Glob
sr: Глоб

en: Higher-order Actions
sr: Радње више важности

en: Tools to work with commands as objects
sr: Прибор за рад са наредбама као предметима

en: Select in Kupfer
sr: Изабери у Бакарнику

en: Result of %s (%s)
sr: Излаз из %s (%s)

en: Run (Take Result)
sr: Изврши (преузми излаз)

en: Take the command result as a proxy object
sr: Узима излаз из извршене наредбе као предмет

en: Run (Discard Result)
sr: Изврши (откажи излаз)

en: Image Tools
sr: Алатке за слике

en: Scale...
sr: Мењај величину сразмерно...

en: Scale image to fit inside given pixel measure(s)
sr: Мењај величину слике сразмерно до одређеног броја тачака

en: Rotate Clockwise
sr: Окрени у смеру казаљке на сату

en: Rotate Counter-Clockwise
sr: Окрени супротно смеру казаљке сата

en: Autorotate
sr: Самостално обрћи

en: Rotate JPEG (in-place) according to its EXIF metadata
sr: Обрће ЈПЕГ (на месту) у складу са ЕксИФ метаподацима

en: Kupfer Plugins
sr: Прикључци Бакарника

en: Access Kupfer's plugin list in Kupfer
sr: Приступ списку прикључака Бакарника

en: Show Information
sr: Прикажи податке

en: Show Source Code
sr: Прикажи изворни код

en: enabled
sr: омогућен

en: disabled
sr: онемогућен

en: Notes
sr: Бележница

en: Gnote or Tomboy notes
sr: Гномове или Томичине белешке

en: Work with application
sr: Рад са програмом

en: Open with notes application
sr: Отвори са програмом бележница

en: Append to Note...
sr: Додај на белешку...

en: Add text to existing note
sr: Додаје текст постојећој белешки

en: Create Note
sr: Направи нову белешку

en: Create a new note from this text
sr: Прави нову белешку од постојећег текста

en: Get Note Search Results...
sr: Добави излаз из претраге белешке...

en: Show search results for this query
sr: Приказује излаз претраге из овог упита

en: today, %s
sr: данас, %s

en: yesterday, %s
sr: јуче, %s

note: TRANS: Note description, %s is last changed time in locale format
en: Last updated %s
sr: Последња измена %s

en: Quicksilver Icons
sr: Иконе Брзопотезника

en: Quick Image Viewer
sr: Брзи прегледник слика

en: View Image
sr: Погледај слику

en: GNU Screen
sr: Гнуов екран

en: Active GNU Screen sessions
sr: Покренуте сесије Гнуовог екрана

en: Attached
sr: Приложено

en: Detached
sr: Откачено

en: %(status)s session (%(pid)s) created %(time)s
sr: %(status)s сесија (%(pid)s) образована %(time)s

en: Screen Sessions
sr: Сесије екрана

en: Attach
sr: Приложи

en: Send Keys
sr: Пошаљи тастере

en: Send synthetic keyboard events using xautomation
sr: Пошаљи вештачке догађаје тастатуре уз помоћ иксаутомата (xautomation)

en: Paste to Foreground Window
sr: Налепи на издигнути прозор

en: Copy to clipboard and send Ctrl+V to foreground window
sr: Умножи у оставу исечака и пошаљи Ктрл+В на издигнути прозор

en: Send keys to foreground window
sr: Пошаљи низ дугмади на издигнути прозор

en: Type Text
sr: Упишите текст

en: Type the text to foreground window
sr: Унесите текст у издигнути прозор

en: GNOME Session Management
sr: Гномово управљање сесијом

en: Special items and actions for GNOME environment
sr: Ставке и радње нарочите за Гномово окружење

en: Log Out...
sr: Одјава...

en: Log out or change user
sr: Одјављује се или мења корисника

en: Shut Down...
sr: Искључи...

en: Shut down, restart or suspend computer
sr: Искључује, поново покреће или обуставља рачунар

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Enable screensaver and lock
sr: Омогућава чувара екрана и закључава га

note: -*- coding: utf-8 -*
en: XFCE Session Management
sr: ИксФЦЕ управљање сесијом

en: Special items and actions for XFCE environment
sr: Ставке и радње нарочите за ИксФЦЕ окружење

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: SSH Hosts
sr: Домаћини безбедне шкољке

en: Adds the SSH hosts found in ~/.ssh/config.
sr: Додаје домаћине безбедне шкољке пронађене у „~/.ssh/config“.

en: SSH host
sr: Домаћин безбедне шкољке

en: Connect
sr: Повежи се

en: Connect to SSH host
sr: Повежи се са домаћином безбедне шкољке

en: SSH hosts as specified in ~/.ssh/config
sr: Домаћини безбедне шкољке наведени у датотеци „~/.ssh/config“

en: No D-Bus connection to desktop session
sr: Нема везе Д-сабирнице са сесијом окружења

en: GNOME Keyring
sr: Гномов привезак кључева

en: KWallet
sr: Кновчаник

en: Unencrypted File
sr: Нешифрована датотека

en: Document Templates
sr: Обрасци докумената

en: Create new documents from your templates
sr: Направите нови документ од образаца

en: %s template
sr: %s образац

en: Empty File
sr: Празна датотека

en: New Folder
sr: Нова фасцикла

en: Create New Document...
sr: Направи нови документ...

en: Create a new document from template
sr: Направи нови документ према обрасцу

en: Create Document In...
sr: Направи нови документ у...

en: Textfiles
sr: Текст датотека

en: Append To...
sr: Додај на...

en: Append...
sr: Додај...

en: Write To...
sr: Упиши на...

en: Get Text Contents
sr: Добави садржај текста

en: Thunar
sr: Тунар

en: File manager Thunar actions
sr: Радње Тунара управника датотека

en: Select in File Manager
sr: Означи у управнику датотека

en: Show Properties
sr: Прикажи особине

en: Show information about file in file manager
sr: Приказује податке о датотеци у управнику датотека

en: Send To...
sr: Пошаљи на...

en: Symlink In...
sr: Симболичка веза до...

en: Create a symlink to file in a chosen location
sr: Образује симболичку везу до датотеке у изабраној путањи

en: Empty Trash
sr: Испразни смеће

en: Thunar Send To Objects
sr: Слање датотека Тунаром

note: -*- coding: utf-8 -*-
en: Thunderbird
sr: Тандерберд

en: Thunderbird/Icedove Contacts and Actions
sr: Познаници и радње Тандерберда/Ледене голубице

en: Compose New Email
sr: Састави нову ел. поруку

en: Compose a new message in Thunderbird
sr: Састави нову поруку у Тандерберду

en: Thunderbird Address Book
sr: Адресар Тандерберда

en: Contacts from Thunderbird Address Book
sr: Познаници из адресара Тандерберда

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Top
sr: Врх

en: Show running tasks and allow sending signals to them
sr: Приказује покренуте задатке и дозвољава слање знакова њима

en: Sort Order
sr: Правило разврставања

en: Commandline
sr: Наредбена линија

en: CPU usage (descending)
sr: Употреба процесора (силазно)

note: sort processes (top don't allow to sort via cmd line)
en: Memory usage (descending)
sr: Употреба меморије (силазно)

en: Send Signal...
sr: Пошаљи знак...

en: Signals
sr: Знаци

en: Running Tasks
sr: Покренути задаци

note: default: by cpu
en: pid: %(pid)s  cpu: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  time: %(time)s
sr: либ: %(pid)s  проц: %(cpu)g%%  мем: %(mem)g%%  време: %(time)s

en: Running tasks for current user
sr: Покренути задаци тренутног корисника

en: Trash
sr: Смеће

en: Access trash contents
sr: Приступ садржају корпе

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: Move this file to trash
sr: Премешта ову датотеку у смеће

en: Restore
sr: Поврати

en: Move file back to original location
sr: Враћа датотеку на изворно место

en: Trash is empty
sr: Корпа је празна

note: proper translation of plural
en: Trash contains one file | Trash contains %(num)s files
sr[0]: Корпа садржи %(num)s датотеку
sr[1]: Корпа садржи %(num)s датотеке
sr[2]: Корпа садржи %(num)s датотека
sr[3]: Корпа садржи %(num)s датотеку

en: Triggers
sr: Окидачи

en: Assign global keybindings (triggers) to objects created with 'Compose Command'.
sr: Додели опште пречице (окидаче) предметима наредбом „састави“.

en: Add Trigger...
sr: Додај окидач...

en: Remove Trigger
sr: Уклони окидач

en: URL Actions
sr: Радње са адресама

en: Download and Open
sr: Преузми и отвори

en: Download To...
sr: Преузми у...

en: Download URL to a chosen location
sr: Преузима адресу на изабрано одредиште

en: Wikipedia
sr: Википедија

en: Search in Wikipedia
sr: Претражи Википедију

en: Wikipedia language
sr: Језик Википедије

note: TRANS: Default wikipedia language code
en: en
sr: ен

en: Search for this term in %s.wikipedia.org
sr: Тражи израз у %s wikipedia.org

en: Window List
sr: Списак прозора

en: All windows on all workspaces
sr: Сви прозори на свим радним просторима

en: Activate
sr: Покрени

en: Shade
sr: Смотај

en: Unshade
sr: Одмотај

en: Minimize
sr: Умањи

en: Unminimize
sr: Поништи умањење

en: Maximize
sr: Увећај

en: Unmaximize
sr: Поништи увећање

en: Maximize Vertically
sr: Увећај усправно

en: Unmaximize Vertically
sr: Поништи усправно увећање

note: TRANS: Window on (Workspace name), window description
en: Window on %(wkspc)s
sr: Прозор на %(wkspc)s

en: Frontmost Window
sr: Најизложенији прозор

en: Next Window
sr: Наредни прозор

en: Jump to this window's workspace and focus
sr: Скочи на радни простор прозора и узми га у жижу

en: %d window | %d windows
sr[0]: %d прозор
sr[1]: %d прозора
sr[2]: %d прозора
sr[3]: %d прозор

en: Active workspace
sr: Тренутни радни простор

en: Jump to this workspace
sr: Скочи на овај радни простор

en: Workspaces
sr: Радни простори

en: Volumes and Disks
sr: Уређаји и дискови

en: Mounted volumes and disks
sr: Прикачени уређаји и дискови

en: Volume mounted at %s
sr: Уређај је прикачен на %s

en: Unmount
sr: Откачи

en: Unmount this volume
sr: Откачите овај уређај

en: Eject
sr: Избаци

en: Unmount and eject this media
sr: Откачиње и избацује овај уређај

en: Show Text
sr: Прикажи текст

en: Display text in a window
sr: Приказује текст у прозору

en: Large Type
sr: Велике врсте

en: Show Notification
sr: Прикажи обавештења

en: Tracker
sr: Трагач (Tracker)

en: Tracker desktop search integration
sr: Уграђени Трагач у окружењу

en: Search in Tracker
sr: Претражи у Трагачу

en: Open Tracker Search Tool and search for this term
sr: Отвори алат претраге Трагача и тражи следећи израз

en: Get Tracker Results...
sr: Добави излазе Трагача...

en: Show Tracker results for query
sr: Прикажи излазе из Трагача за упит

en: Results for "%s"
sr: Излази претраге за „%s“

en: Locate Files
sr: Нађи датотеке

en: Search filesystem using locate
sr: Претражите систем датотека употребом „locate“

en: Ignore case distinctions when searching files
sr: Занемари величину слова при претрази датотека

note: encoding: utf-8
en: Firefox Bookmarks
sr: Забелешке Фајерфокса

en: Index of Firefox bookmarks
sr: Садржај забелешки Фајерфокса

en: Search With...
sr: Претражи уз помоћ...

en: Search For...
sr: Тражи...

en: Pidgin
sr: Голупко (Pidgin)

en: Access to Pidgin Contacts
sr: Приступ познаника Голупка

en: Show offline contacts
sr: Приказује пријатеље ван мреже

en: Open Chat
sr: Отворите ћаскање

en: %s (%d character) | %s (%d characters)
sr[0]: %s (%d знак)
sr[1]: %s (%d знака)
sr[2]: %s (%d знакова)
sr[3]: %s (%d знак)

en: Send Message...
sr: Пошаљи поруку...

en: Available
sr: Доступан

en: Away
sr: Одсутан

en: Pidgin Contacts
sr: Познаници Голупка

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Shorten Links
sr: Скрати везе

en: Create short aliases of long URLs
sr: Направи скраћенице за дугачке адресе

en: Error
sr: Грешка

en: Shorten With...
sr: Скрати уз помоћ...

en: Services
sr: Услуге

en: Rhythmbox
sr: Музичка кутија

en: Play and enqueue tracks and browse the music library
sr: Изведи и закажи нумере, и разгледај музичку збирку

en: Include artists in top level
sr: Укључи извођаче у приоритет претраге

en: Include albums in top level
sr: Укључи албуме у приоритет претраге

en: Play tracks in Rhythmbox
sr: Изводи песме у музичкој кутији

en: Add tracks to the play queue
sr: Додаје нумере у заказане за извођење

note: TRANS: Song description
en: by %(artist)s from %(album)s
sr: од %(artist)s са %(album)s

note: TRANS: Album description "by Artist"
en: by %s
sr: од %s

note: TRANS: Artist songs collection description
en: Tracks by %s
sr: Песме од %s

en: Albums
sr: Албуми

en: Music albums in Rhythmbox Library
sr: Музички албуми у збирци Музичке кутије

en: Artists
sr: Извођачи

en: Music artists in Rhythmbox Library
sr: Извођачи музике у збирци Музичке кутије

en: Songs
sr: Песме

en: Songs in Rhythmbox library
sr: Песме у збирци Музичке кутије

en: Getting Things GNOME
sr: Гномов управник задатака

en: Browse and create new tasks in GTG
sr: Прегледа и образује нове задатке у ГТГ

en: due: %s
sr: рок: %s

en: start: %s
sr: почиње: %s

en: tags: %s
sr: ознака: %s

en: Open task in Getting Things GNOME!
sr: Отворите задатак у Гномовом управнику задатака!

en: Delete
sr: Обриши

en: Permanently remove this task
sr: Трајно уклоните овај задатак

en: Mark Done
sr: Означи да је готово

en: Mark this task as done
sr: Означава овај задатак као завршен

en: Dismiss
sr: Откажи

en: Mark this task as not to be done anymore
sr: Означи овај задатак да се више не извршава

en: Create Task
sr: Направи задатак

en: Create new task in Getting Things GNOME
sr: Направите нови задатак у Гномовом управнику задатака

en: Devhelp
sr: Девхелп

en: Search in Devhelp
sr: Претражи у Девхелпу

en: Empathy
sr: Интернет писмоноша

en: Access to Empathy Contacts
sr: Приступ познаницима из Интернет писмоноше

en: Busy
sr: Заузет

en: Not Available
sr: Није доступан

en: Invisible
sr: Невидљив

en: Offline
sr: Ван мреже

en: Change Global Status To...
sr: Промените стање присутности на...

en: Empathy Contacts
sr: Познаници из Интернет писмоноше

en: Empathy Account Status
sr: Стање Интернет писмоноше

note: TRANS: Names of accelerators in the interface
en: Alternate Activate
sr: Заменски покрени

note: TRANS: The "Comma Trick"/"Put Selection on Stack" allows the TRANS: user to select many objects to be used for one action
en: Comma Trick
sr: Вишеструки избор (чаролија запете)

note: TRANS: "Compose Command" makes one object out of the selected TRANS: object + action (+iobject)
en: Compose Command
sr: Састави наредбу

en: Mark Default Action
sr: Означи радњу као основну

en: Forget Object
sr: Заборави предмет

en: Reset All
sr: Врати све на подразумевано

en: Select Quit
sr: Означи напуштање

en: Select Selected File
sr: Означи означену датотеку

en: Select Selected Text
sr: Означи означени текст

en: Show Help
sr: Прикажи помоћ

en: Show Preferences
sr: Прикажи поставке

en: Switch to First Pane
sr: Пређи на прво окно

en: Toggle Text Mode
sr: Прекидач начина приказа текстом

en: No matches in %(src)s for "%(query)s"
sr: Нема поклапање у %(src)s за „%(query)s“

en: No matches
sr: Нема поклапања

en: Make "%(action)s" Default for "%(object)s"
sr: Учини „%(action)s“ задатим за „%(object)s“

note: TRANS: Removing learned and/or configured bonus search score
en: Forget About "%s"
sr: Заборави „%s“

note: TRANS: Names of global keyboard shortcuts
en: Show Main Interface
sr: Прикажи главно сучеље

en: Show with Selection
sr: Приказ са избором

note: TRANS: Plugin info fields
en: Description
sr: Опис

en: Author
sr: Стваралац

en: Version
sr: Издање

note: TRANS: Error message when Plugin needs a Python module to load
en: Python module '%s' is needed
sr: Питонова јединица „%s“ је неопходна

en: Plugin could not be read due to an error:
sr: Нисам успео учитати прикључак због грешке:

en: Content of
sr: Садржај

note: TRANS: Plugin contents header
en: Sources
sr: Извора

note: TRANS: Plugin contents header
en: Actions
sr: Радњи

en: Using encrypted password storage: %s
sr: Користим лозинку за сигурно складиште: %s

en: Using password storage: %s
sr: Користим лозинку складиштења: %s

note: TRANS: Plugin-specific configuration (header)
en: Configuration
sr: Поставке

en: Set username and password
sr: Подесите корисничко име и лозинку

note: TRANS: File Chooser Title
en: Choose a Directory
sr: Изаберите директоријум

en: Reset all shortcuts to default values?
sr: Да вратим сачуване пречице са тастатуре на почетне вредности?

en: Shortcut
sr: Пречица

en: A free software (GPLv3+) launcher
sr: Покретач слободног софтвера (ОЈЛв3+)

en: 
    This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr: 
    Овај програм је слободан софтвер: можете га прослеђивати
    и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју
    је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 3 лиценце
    или (по вашем избору) било којег новијег издања.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце
    уз овај програм. Ако нисте, видите „http://www.gnu.org/licenses/“

note: follows strings used elsewhere
en: Could not find running Kupfer
sr: Не могу да пронађем покренутог Бакарника
