KVIrc - en to fi translation catalogue (136 entries)

en: Close
fi: Sulje

en: Missing target, no action taken
fi: Puuttuva kohde, toimintoja ei tehdä.

en: Usage
fi: Käyttö

en: channel
fi: kanava

en: message
fi: viesti

en: -m: send a message instead of a notice
fi: -m: lähetä viesti ilmoituksen sijaan

en: -w: send notice to all channel owners
fi: -w: lähetä ilmoitus kaikille kanavan omistajille

en: -a: send notice to all channel admins
fi: -a: lähetä ilmoitus kaikille kanavan ylläpitäjille

en: -o: send notice to all channel ops
fi: -o: lähetä ilmoitus kaikille kanavan operaattoreille

en: -h: send notice to all channel halfops
fi: -h: lähetä ilmoitus kaikille kanavan puoli-operaattoreille

en: -v: send notice to all channel voices
fi: -v: lähetä ilmoitus kaikille kanavan äänioikeutetuille

en: -q: quiet mode
fi: -q: hiljainen tila

en: Parameter message missing
fi: Parametrin viesti puuttuu

en: Type /gnotice for help
fi: Kirjoita /gnotice saadaksesi apua

en: Sending wallop to
fi: Lähetetään wallop käyttäjälle

en: Usage:
fi: Käyttö:

en: reason
fi: syy

en: This is not a channel window
fi: Tämä ei ole kanavaikkuna

en: Unsupported type:
fi: Tuntematon tyyppi:

en: Channel Owner
fi: Kanavaomistaja

en: Channel Administrator
fi: Kanavaylläpitäjä

en: Channel Operator
fi: Kanavaoperaattori

en: Half Operator
fi: Puoli-operaattori

en: Voice
fi: Äänioikeutettu

en: User Operator
fi: Käyttäjätoiminto

en: Normal User
fi: Normaali käyttäjä

en: You must use DNS in an IRC context
fi: Sinun täytyy käyttää DNS:ää IRC-kontekstissä

en: You must be connected to a server
fi: Sinun täytyy olla yhdistettynä palvelimeen

en: No such user:
fi: Ei sen nimistä käyttäjää:

en: [Installer] Error: the first argument of copyFiles must be a source directory
fi: [Asennin] Virhe: ensimmäinen copyFiles:n argumentti pitää olla lähdehakemisto

en: [Installer] Error: the second argument of copyFiles must be a file name or file regexp
fi: [Asennin] Virhe: toinen copyFiles:n argumentti pitää olla tiedostonimi tai tiedosto regexp

en: [Installer] Error: the third argument of copyFiles must be a destination directory
fi: [Asennin] Virhe: kolmas  copyFiles:n argumentti pitää olla kohdehakemisto

en: The default script has been successfully installed.
fi: Oletuskoodi asennettu.

en: To connect to a server, type /server <server name>
fi: Yhdistääksesi palvelimeen, kirjoita /server <palvelimen nimi>

en: Happy ircing :)
fi: Iloista irkkaamista! :)

en: Logging
fi: Kirjataan

en: Stop Highlighting (Local)
fi: Lopeta korostus (paikallinen)

en: Start Highlighting (Local)
fi: Aloita korostus (paikallinen)

en: Always Highlight
fi: Korosta aina

en: Stop Highlighting
fi: Lopeta korostus

en: Multiple Users
fi: Monta käyttäjää

en: Notify Avatar
fi: Ilmoita avatarista

en: Clear Buffer
fi: Tyhjennä puskuri

en: You're not connected to a server
fi: Et ole yhdistettynä palvelimelle

en: Dock
fi: Telakoi

en: /WHOIS ?s (idle time)
fi: /WHOIS ?s (idle-aika)

en: &Information
fi: &Tiedot

en: DNS for
fi: DNS >

en: Mask for
fi: Maski >

en: &Ignore
fi: &Ohita

en: &Registration
fi: &Rekisteröinti

en: &Hop
fi: &Uudelleenliity

en: &Part
fi: &Poistu

en: &Join
fi: &Liity

en: Copy Channel Address
fi: Kopioi kanavan osoite

en: Enter the message text
fi: Kirjoita viestin teksti

en: &Page
fi: &Sivu

en: Cancel
fi: Peru

en: &Join Channels...
fi: &Liity kanaville...

en: l (Connections)
fi: l (yhteydet)

en: m (Command Usage)
fi: m (komentokäyttö)

en: o (Operators)
fi: o (operaattorit)

en: u (Uptime)
fi: u (päälläoloaika)

en: z (Debug Stats?)
fi: z (Debug-tilastot?)

en: Undock
fi: Vapauta

en: Automatically Join Channel
fi: Liity automaattisesti kanavalle

en: When Connecting to Server '?s'
fi: Kun yhdistetään palvelimelle '?s'

en: When Connecting to Network '?s'
fi: Kun yhdistetään verkkoon '?s'

en: Part All Channels
fi: Poistu kaikilta kanavilta

en: Close All Queries
fi: Sulje kaikki kyselyt

en: Close All Dead Channels
fi: Sulje kaikki kuolleet kanavat

en: Close All Dead Queries
fi: Sulje kaikki kuolleet kyselyt

en: Unhighlight All Windows
fi: Poista korostus kaikista ikkunoista

en: Unhighlight All Channels
fi: Poista korostus kaikista kanavista

en: Unhighlight All Queries
fi: Poista korostus kaikista kyselyistä

en: &Query
fi: Ky&sely

en: Ig&nore
fi: O&hita

en: &Highlight
fi: Koros&ta

en: Notify avatar
fi: Ilmoita avatarista

en: Chat with
fi: Chättää käyttäjälle

en: Reverse Chat with
fi: Käänteinen chat käyttäjälle

en: Secure Chat with
fi: Turva-chat käyttäjälle

en: Send to
fi: Lähetä käyttäjälle

en: Reverse Send to
fi: Käänteinen lähetys käyttäjälle

en: Secure Reverse Send to
fi: Turvallinen käänteinen lähetys käyttäjälle

en: TDCC Send to
fi: TDCC-lähetys käyttäjälle

en: TDCC Reverse Send to
fi: TDCC käänteinen lähetys käyttäjälle

en: Voice Chat
fi: Äänichat

en: Default
fi: Oletus

en: Ban
fi: Porttikielto

en: &Ban
fi: &Porttikielto

en: O&wner
fi: O&mistajaksi

en: &Deowner
fi: Poista o&mistajuus

en: &Administrator
fi: &Ylläpitäjäksi

en: &Deadministrator
fi: Poista y&lläpitäjyys

en: &Deop
fi: Poista o&p

en: &Halfop
fi: P&uoli-op

en: &Dehalfop
fi: Poista puol&i-op

en: &Voice
fi: &Äänioikeus

en: D&evoice
fi: &Ei äänioikeutta

en: &Kick
fi: &Potkaise

en: K&ick
fi: Po&tkaise

en: With...
fi: syyllä...

en: Kick Reason
fi: Potkun syy

en: Enter a kick reason
fi: Kirjoita potkujen syy

en: Kick/Ban
fi: Potkut/porttikielto

en: Kick/Ban Reason
fi: Potkujen/porttikiellon syy

en: Enter a kick/ban reason
fi: Kirjoita potkujen/porttikiellon syy

en: &Kick/Ban
fi: &Potkaise/porttikieltoon

en: Copy Channel URL to Clipboard
fi: Kopioi kanavan URL leikepöydälle

en: Logging to
fi: Kirjataan tiedostoon

en: Flush Log File
fi: Pyyhi lokitiedosto

en: Stop Logging
fi: Lopeta kirjaus

en: Not Logging
fi: Ei kirjata

en: Include Existing Buffer
fi: Sisällytä jo olemassa oleva puskuri

en: Choose Log Filename
fi: Valitse lokin tiedostonimi

en: is being ignored
fi: on ohitettu

en: is not being ignored
fi: ei ole ohitettu

en: Enable Ignore
fi: Ota ohitus käyttöön

en: is registered as
fi: on rekisteröitynyt nimellä

en: is in the notify list
fi: on ilmoituslistalla

en: has a default avatar
fi: on  oletusavatarin

en: is not registered
fi: ei ole rekisteröitynyt

en: Register...
fi: Rekisteröidy...

en: Quick Registration
fi: Pikarekisteröinti

en: Edit Registration...
fi: Muokkaa rekisteröintiä...

en: Unregister
fi: Poista rekisteröinti

en: Add to Notify
fi: Lisää ilmoitettavaksi

en: Remove from Notify
fi: Poista ilmoitettavista

en: Choose...
fi: Valitse...

en: Choose Avatar Image File
fi: Valitse avatarin kuvatiedosto

en: Clear Default
fi: Tyhjennä oletus

en: IRC Context
fi: IRC-konteksti

en: Options
fi: Valinnat

en: Help
fi: Apu

en: Scripting
fi: Koodaus
