KVIrc - en to hr translation catalogue (455 entries)

en: Success
hr: Uspjeh

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Internal error
hr: Interna greška

en: Unknown command
hr: Nepoznata naredba

en: Missing closing brace
hr: Nedostaje zatvorena zagrada

en: Unexpected end of command in string
hr: Neočekivan kraj naredbe u stringu

en: Unknown function
hr: Nepoznata funkcija

en: Missing variable name
hr: Nedostaje ime varijable

en: Variable or identifier expected
hr: Očekivana varijabla ili identifikator

en: Left operand is not a number
hr: Lijevi operand nije broj

en: Multiple operations not supported for numeric operators
hr: Mnogostruke operacije nisu podržane za brojčane operatore

en: Division by zero
hr: Dijeljenje s nulom

en: Modulo by zero
hr: Modulo od nule

en: Right operand is not a number
hr: Desni operand nije broj

en: Unterminated expression (missing ')' ?)
hr: Nedovršen izraz (nedostaje ')' ?)

en: Unexpected character
hr: Neočekivan znak

en: Unknown operator
hr: Nepoznat operator

en: Invalid IP address
hr: Neispravna IP adresa

en: Connection refused
hr: Konekcija odbijena

en: Connection timed out
hr: Konekcija istekla

en: Invalid proxy address
hr: Neispravna proxy adresa

en: Invalid left operand
hr: Neispravan lijevi operand

en: Not enough parameters
hr: Nema dovoljno parametara

en: Invalid parameter
hr: Neispravan parametar

en: No such file
hr: Nema takve datoteke

en: Open brace expected
hr: Očekivana otvorena zagrada

en: Unrecognized proxy reply
hr: Proxy odgovor nije prepoznat

en: Proxy response: auth failed: access denied
hr: Proxy odgovor: auth neuspješan: pristup odbijen

en: Proxy response: request failed
hr: Proxy odgovor: zahtjev neuspjeh

en: Proxy response: general SOCKS failure
hr: Proxy odgovor: obična SOCKS greška

en: Proxy response: connection not allowed
hr: Proxy odgovor: konekcija nije dopuštena

en: Proxy response: network unreachable
hr: Proxy odgovor: mreža nedostupna

en: Proxy response: host unreachable
hr: Proxy odgovor: udaljeno računalo nedostupno

en: Proxy response: connection refused
hr: Proxy odgovor: konekcija odbijena

en: Proxy response: TTL expired
hr: Proxy odgovor: TTL istekao

en: Proxy response: command not supported
hr: Proxy odgovor: komanda nije podržana

en: Proxy response: address type not supported
hr: Proxy odgovor: adresna vrsta nije podržana

en: Proxy response: invalid address
hr: Proxy odgovor: neispravna adresa

en: Invalid port number
hr: Neispravan broj porta

en: Socket not connected
hr: Socket nije spojen

en: Insufficient resources to complete the operation
hr: Nedovoljno resursa za dovršavanje operacije

en: Can't setup a listening socket : bind failed
hr: Ne mogu postaviti slušni socket : bind nesupjeh

en: Can't resolve the localhost name
hr: Ne mogu riješiti ime localhosta

en: Unsupported image format
hr: Nepodržan format slike

en: Can't open file for appending
hr: Ne mogu otvoriti datoteku za dodavanje

en: Can't open file for writing
hr: Ne mogu otvoriti datoteku za zapisivanje

en: File I/O error
hr: Datotečna I/O greška

en: Can't open file for reading
hr: Ne mogu otvoriti datoteku za čitanje

en: Can't send a zero-size file
hr: Ne mogu poslati datoteku 0-te veličine

en: Missing popup name
hr: Nedostaje ime popup-a

en: Feature not available
hr: Opcija nije dostupna

en: Unexpected end in expression
hr: Neočekivan kraj izraza

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Address already in use
hr: Adresa se već koristi

en: Can't assign the requested address
hr: Ne mogu dodijeliti zatraženu adresu

en: Host unreachable (no route to host)
hr: Host nedostupan (nema putanje do hosta)

en: Variable expected
hr: Očekivana varijabla

en: Operation aborted
hr: Prekinuta operacija

en: %1 bytes
hr: %1 bajtova

en: Default
hr: Standardno

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Operation cancelled
hr: Operacija obustavljena

en: Cancel
hr: Odustani

en: File write error
hr: Greška pri pisanju

en: File read error
hr: Greška pri čitanju

en: The file specified is not a valid KVIrc package
hr: Odabrana datoteka nije valjani KVIrc paket

en: The package has an invalid version number, it might have been created by a newer KVIrc
hr: Paket ima neispravan broj verzije, možda je kreiran novijom verzijom KVIrc-a

en: Invalid info field: the package is probably corrupt
hr: Neispravno info polje: paket je vjerojatno pokvaren

en: The package contains compressed data but this executable does not support compression
hr: Ovaj paket sadrži kompresirane podatke ali ova izvršna datoteka ne podržava kompresiju

en: Failed to create the target directory
hr: Greška pri kreiranju odredišnog direktorija

en: Failed to open a source file for reading
hr: Greška pri otvaranju izvor-datoteke za čitanje

en: Compression library initialization error
hr: Inicijalizacijska greška kompresijske biblioteke

en: Compression library error
hr: Greška kompresijske biblioteke

en: Compression library internal error
hr: Interna greška kompresijske biblioteke

en: Error in compressed file stream
hr: Greška u kompresiji niza datoteka

en: Reading package...
hr: Čitanje paketa...

en: Reading package header
hr: Čitanje zaglavlja paketa

en: Reading package data
hr: Čitanje podataka paketa

en: Invalid data field: the package is probably corrupt
hr: Neispravno podatkovno polje: paket je vjerojatno neispravan

en: Error while compressing a file stream
hr: Greška pri kompresiji niza datoteka

en: Creating package...
hr: Kreiranje paketa...

en: Writing package header
hr: Zapisivanje zaglavlja paketa

en: Writing informational fields
hr: Zapisivanje informativnih polja

en: Writing package data
hr: Zapisivanje podataka paketa

en: The specified network has no server entries
hr: Odabrana mreža nema pohranjenih servera

en: Standalone Servers
hr: Samostojeći Serveri

en: Aborted
hr: Prekinuto

en: No request
hr: Nema zahtjeva

en: Unsupported protocol %1
hr: Nepodržan protokol %1

en: Failed to rename the existing file, please rename manually and retry
hr: Neuspjeh pri preimenovanju postojeće datoteke, molim preimenujte ručno i pokušajte ponovno

en: Header too long: exceeded 4096 bytes
hr: Zaglavlje predugačko: prekoračeno 4096 bajtova

en: Protocol error: invalid chunk size
hr: Greška u protokolu: neispravna veličina bloka

en: Chunk header too long: exceeded 4096 bytes
hr: Zaglavlje bloka preveliko: prekoračeno 4086 bajtova

en: Unable to start the DNS lookup
hr: Nemoguće pokrenuti DNS potragu

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Back
hr: Nazad

en: Next
hr: Slijedeće

en: Channel
hr: Sobe

en: No
hr: Ne

en: Yes
hr: Da

en: Open with KVIrc
hr: Otvori s KVIrc-om

en: KVIrc KVS Script
hr: KVIrc KVS Skripta

en: Run KVS Script
hr: Pokreni KVS Skriptu

en: KVIrc Configuration File
hr: KVIrc Konfiguracijska Datoteka

en: KVIrc Theme Package
hr: KVIrc Paket Teme

en: Install Theme Package
hr: Instaliraj KVIrc Paket Teme

en: KVIrc Addon Package
hr: KVIrc Paket Dodatka

en: Install Package
hr: Instaliraj Paket

en: Configure Servers...
hr: Podešavanje Servera...

en: Allows you to configure the servers and eventually to connect to them
hr: Omogućuje vam podešavanje servera i eventualno spajanje na njih

en: Manage Addons...
hr: Upravljanje Dodacima...

en: Allows you to manage the script-based addons
hr: Omogućuje vam upravljanje skript-baziranih dodataka

en: Configure Registered Users...
hr: Podešavanje Registriranih Korisnika...

en: Shows a dialog that allows editing the registered user entries
hr: Prikazuje dijaloški okvir koji omogučuje uređivanje podataka registriranih korisnika

en: Configure Identity...
hr: Podešavanje Identiteta...

en: Allows you to configure nickname, username, avatar etc...
hr: Omogućuje vam podešavanje nadimka, korisničkog imena, avatra,...

en: Shows a window that allows monitoring the socket traffic
hr: Prikazuje prozor koji omogućava pregled socket prometa

en: Get Network Links
hr: Dohvati Linkove Mreže

en: Shows a window that allows viewing the network links
hr: Prikazuje prozor koji omogučava pregled linkova mreže

en: Get Channel List
hr: Dohvati Popis Soba

en: Shows a window that allows listing the network channels
hr: Prikazuje prozor koji omogućava popis soba mreže

en: Configure KVIrc...
hr: Podešavanje KVIrc-a...

en: Shows the general options dialog
hr: Prikazuje dijaloški okvir za glavne opcije

en: Configure Theme...
hr: Podešavanje Izgleda...

en: Shows the theme options dialog
hr: Prikazuje dijaloški okvir za uređivanje tema

en: Manage Themes...
hr: Upravljanje Izgledima...

en: Allows you to manage the themes
hr: Omogućuje vam upravljanje izgledima

en: Customize Toolbars...
hr: Podešavanje Alatne Trake...

en: Shows a window that allows editing script toolbars
hr: Prikazuje prozor za editiranje skript alatnih traka

en: Join Channels...
hr: Uđi u sobe...

en: Edit Actions...
hr: Uredi Akcije...

en: Shows a window that allows editing actions
hr: Prikazuje prozor koji omogućuje uređivanje akcija

en: Edit Aliases...
hr: Uredi Aliase...

en: Shows a window that allows editing aliases
hr: Prikazuje prozor koji omogućuje uređivanje aliasa

en: Edit Events...
hr: Uredi Događaje...

en: Shows a window that allows editing script events
hr: Prikazuje prozor koji omogućuje uređivanje skript događaja

en: Edit Popups...
hr: Uredi Popup-e...

en: Shows a window that allows editing popup menus
hr: Prikazuje prozor koji omogućuje uređivanje popup izbornika

en: Creates an embedded editor for long scripts
hr: Kreira ugrađeni editor za duge skripte

en: Execute Script...
hr: Izvrši Skriptu...

en: Allows executing a KVS script from file
hr: Dopušta izvršavanje KVS skripte iz datoteke

en: Help Index
hr: Indeks Pomoći

en: Shows the documentation index
hr: Prikazuje indeks dokumentacije

en: Opens the KVIrc homepage
hr: Otvara KVIrc glavnu stranicu

en: Acquire Screenshot
hr: Napravi Screenshot

en: Manage File &Transfers
hr: Upravljanje Prijenosom Da&toteka

en: New IRC Context
hr: Novi IRC Kontekst

en: Creates a new IRC context console
hr: Kreira novu IRC kontekst konzolu

en: Quits KVIrc closing all the current connections
hr: Izlazi iz KVIrc-a zatvarajući sve trenutne konekcije

en: IRC Context Display
hr: IRC Kontekst Ekran

en: Shows a small display with IRC context information
hr: Prikazuje mali ekran s IRC kontekst informacijama

en: Separator
hr: Razdjelnik

en: Acts as a separator for other items: performs no action
hr: Ponaša se kao razdvojnik za elemente: ne obavlja nikakvu akciju

en: Connect/Disconnect
hr: Spoji/Odspoji

en: Allows you to connect to a server or to terminate the current connection
hr: Omogućuje vam spajanje ili odspajanje trenutne konekcije

en: Connect
hr: Spoji

en: Abort Connection
hr: Prekini Spajanje

en: Disconnect
hr: Odspoji

en: Join Channel
hr: Uđi u Sobu

en: Shows a popup menu that allows quickly selecting a channel to join
hr: Prikazuje popup izbornik za brzi odabir kanala za ulazak

en: Other...
hr: Ostalo...

en: Change Nickname
hr: Promijeni Nadimak

en: OK
hr: Uredu

en: Shows a popup menu that allows quickly changing the nickname
hr: Prikazuje popup izbornik koji omogućuje brzu promjenu nadimka

en: Shows a popup menu that allows quickly connecting to a server
hr: Prikazuje popup izbornik koji omogućuje brzu konekciju na server

en: User Mode
hr: Korisnički Modovi

en: Shows a popup menu that allows quickly changing user modes
hr: Prikazuje popup izbornik koji omogućuje brzu izmjenu korisničkih modova

en: Allows entering and leaving away state
hr: Omogućuje ulazak i izlazak iz statusa odsutnosti

en: Enter Away Mode
hr: Idi Away

en: Leave Away Mode
hr: Povratak

en: Toolbars
hr: Alatne Trake

en: Advanced...
hr: Dodatno...

en: Setting configured user mode
hr: Postavljanje podešenog korisničkog moda

en: Auto-joining network specific channels
hr: Automatski pridružene sobe ovisno o mreži

en: Auto-joining server specific channels
hr: Automatski pridružene sobe ovisno o serveru

en: Updating away state for channel %Q
hr: Ažuriranje away stanja za sobu %Q

en: Proxy response:
hr: Proxy odgovor:

en: Quit message
hr: Quit poruka

en: You're not connected to a server
hr: Niste spojeni na server

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has joined 
    !c
    %Q
hr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] je uš[ao/la] u 
    !c
    %Q

en: You have left channel 
    !c
    %Q
hr: Napustili ste sobu 
    !c
    %Q

en: You have left channel 
    !c
    %Q
    : %Q
hr: Napustili ste sobu 
    !c
    %Q
    : %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
    : %Q
hr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] je napusti[o/la] 
    !c
    %Q
    : %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
hr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] je napusti[o/la] 
    !c
    %Q

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
    : %Q
hr: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] je upravo napusti[o/la] 
    !c
    %Q
    : %Q

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
hr: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] je upravo napusti[o/la] 
    !c
    %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has quit IRC: %Q
hr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] je napusti[o/la] IRC: %Q

en: You have been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hr: Izbačeni ste s 
    !c
    %Q
     od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] je izbačen[a] s 
    !c
    %Q
     od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has changed topic to "%Q%c"
hr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] je promijeni[o/la] temu u "%Q%c"

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] is now known as 
    !n
    %Q
hr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] je sada poznat[a] kao 
    !n
    %Q

en: You have changed your nickname to %Q
hr: Promijenili ste nadimak u %Q

en: You have set user mode %s
hr: Postavili ste korisnički mod %s

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %c%c 
    !n
    %Q
hr: %Q [%Q@%Q] je postavi[o/la] mod %c%c 
    !n
    %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %s %Q
hr: %Q [%Q@%Q] je postavi[o/la] mod %s %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set channel mode %s
hr: %Q [%Q@%Q] je postavi[o/la] modove sobe %s

en: No channel topic is set
hr: Tema sobe nije postavljena

en: Topic was set by %Q on %Q
hr: Temu je postavi[o/la] %Q u %Q

en: Topic was set by %Q
hr: Temu je postavi[o/la] %Q

en: Channel was created at %Q
hr: Soba je kreirana %Q

en: 
    !n
    %Q
     invited %Q into channel %Q
hr: 
    !n
    %Q
     je pozva[o|la] %Q u kanal %Q

en: Script
hr: Skripta

en: said something recently
hr: rek[ao/la] nešto maloprije

en: is talking
hr: priča

en: and
hr: i

en: were talking recently
hr: su pričali maloprije

en: are talking
hr: pričaju

en: Dead channel
hr: Mrtva soba

en: operator
hr: operator[ica]

en: operators
hr: operatori[ce]

en: active user
hr: aktivni korisni[k/ca]

en: active users
hr: aktivni korisni[ci/ce]

en: hot user
hr: vrući korisni[k/ca]

en: hot users
hr: vrući korisnic[i/e]

en: channel owner
hr: vlasni[k/ca] sobe

en: channel owners
hr: vlasni[ci/ce] sobe

en: channel administrator
hr: administrator sobe

en: channel administrators
hr: administratori sobe

en: half-operator
hr: polu-operator[ica]

en: half-operators
hr: polu-operator[i/ice]

en: user-operator
hr: korisnički operator

en: user-operators
hr: korisnički operatori

en: user total
hr: korisni[k/ca] ukupno

en: users total
hr: korisni[ka/ce] ukupno

en: No activity
hr: Nema aktivnosti

en: Minimal activity
hr: Minimalna aktivnost

en: Very low activity
hr: Vrlo niska aktivnost

en: Might be low activity
hr: Moguća niska aktivnost

en: Low activity
hr: Niska aktivnost

en: Might be medium activity
hr: Moguća srednja aktivnost

en: Medium activity
hr: Srednja aktivnost

en: Might be high activity
hr: Moguća visoka aktivnost

en: High activity
hr: Visoka aktivnost

en: Might be very high activity
hr: Moguća vrlo visoka aktivnost

en: Very high activity
hr: Vrlo visoka aktivnost

en: Might be flooded with messages
hr: Moguća zatrpanost porukama

en: Flooded with messages
hr: Zatrpanost porukama

en: human
hr: ljudi

en: [Dead channel]
hr: [Mrtav kanal]

en:  on
hr:  na

en: Sent part request, waiting for reply...
hr: Poslan zahtijev za izlaz, čekam odgovor...

en: Double-click to edit...
hr: Dvostruki klik za uređivanje...

en: Channel synchronized in %d.%d seconds
hr: Soba sinkronizirana u %d.%d sekundi

en: Address:
hr: Adresa:

en: Current IRC URI
hr: Trenutni IRC URI

en: Male
hr: Muško

en: Female
hr: Žensko

en: Registered as
hr: Registrir[an/na] kao

en: You have just attempted to close a console window with an active connection inside.
    Are you sure you wish to terminate the connection?
hr: Upravo pokušavate zatvoriti prozor konzole s aktivnom konekcijom.
     Jeste li sigurni da želite prekinuti konekciju sa serverom?

en: &Yes
hr: &Da

en: &Always
hr: &Uvijek

en: &No
hr: &Ne

en: You have just attempted to close the last console window.
    Are you sure you wish to quit KVIrc?
hr: Upravo pokušavate zatvoriti prozor posljednje konzole.
     Jeste li sigurni da želite izaći iz KVIrc-a?

en: Failed to load avatar with name "%Q" and local path "%Q"
hr: Neuspjeh pri učitavanju avatara s imenom "%Q" i lokalnom putanjom "%Q"

en: No connection
hr: Nema konekcije

en: Connection in progress...
hr: Spajanje u tijeku...

en: Login in progress...
hr: Logiranje u tijeku...

en: away
hr: odsutan

en: channel
hr: soba

en: channels
hr: sobe

en: query
hr: razgovor

en: queries
hr: razgovori

en: Connected since
hr: Spojen od

en: Online for
hr: Online od

en: Server idle for
hr: Server neaktivan

en: Cryptography/text transformation
hr: Kriptografija/transformacija teksta

en: Enable encryption
hr: Omogući enkripciju

en: Encrypt key:
hr: Ključ za enkripciju:

en: Enable decryption
hr: Omogući dekripciju

en: Decrypt key:
hr: Ključ za dekripciju:

en: Close
hr: Zatvori

en: Debug Messages
hr: Debug Poruka

en: Builtin images
hr: Ugrađene slike

en: Small icons
hr: Male ikone

en: Full path
hr: Puna putanja

en: directory
hr: direktorij

en: pixels
hr: pixeli

en: bytes
hr: bajtova

en: Clipboard
hr: Međuspremnik

en: line break
hr: prijelom reda

en: line breaks
hr: prijeloma redaka

en: Cu&t
hr: &Izreži

en: &Copy
hr: &Kopiraj

en: &Paste
hr: Zalije&pi

en: Paste &File
hr: Zalijepi &Datoteku

en: Stop Paste
hr: Zaustavi lijepljenje

en: Clear
hr: Očisti

en: Select All
hr: Odaberi Sve

en: Insert Icon
hr: Umetni Ikonu

en: %d matches: %Q
hr: %d rezultata: %Q

en: No matches
hr: Nema rezultata

en: Not connected
hr: Odspojen

en: No IRC context
hr: Nema IRC konteksta

en: Zoom In
hr: Uvećaj

en: Zoom Out
hr: Umanji

en: Choose Temporary Font...
hr: Odaberite Privremeni Font...

en: Choose Temporary Background...
hr: Odaberite Privremenu Pozadinu...

en: Clear Buffer
hr: Isprazni Međuspremnik

en: Choose the background image...
hr: Odaberite pozadinsku sliku...

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Looking up host %Q...
hr: Pregledavanje hosta %Q...

en: Double-click to open this link
hr: Dvostruki klik za otvaranje ovog linka

en: No topic message has been received from the server yet
hr: Tema još nije primljena od servera

en: ### Existing data buffer:
hr: ### Postojeći podatkovni međuspremnik

en: ### End of existing data buffer.
hr: ### Kraj postojećeg podatkovnog međuspremnika

en: Set &All
hr: Od&aberi Sve

en: Set &None
hr: Odaberi &Ništa

en: &Save As...
hr: &Snimi kao...

en: Show %1
hr: Prikaži %1

en: Customize...
hr: Prilagodi...

en: Mask
hr: Maska

en: Set by
hr: Postavljeno od

en: Set at
hr: Pustavljeno u

en: Re&move
hr: Uklo&ni

en: Scri&pting
hr: &Skriptiranje

en: &Tools
hr: &Alati

en: &Settings
hr: &Opcije

en: &Window
hr: &Prozori

en: &Help
hr: P&omoć

en: &Tip of the Day
hr: &Savjet Dana

en: About &KVIrc
hr: O &Kvirc-u

en: KVIrc Home&page
hr: KVIrc &Početna stranica

en: &Other...
hr: &Ostalo...

en: Show &Icon Table
hr: Prikaži Tablicu &Ikona

en: Open &Terminal
hr: Otvori &Terminal

en: &Apply
hr: Prihv&ati

en: This option is also available as
hr: Ova opcija je također dostupna kao

en: , probably away
hr: , vjerojatno odsutan

en: Common channels: %2
hr: Zajedničke sobe: %2

en: [Dead query]
hr: [Mrtav razgovor]

en: The target of this query has changed from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] to 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
hr: Odredište ovog privatnog razgovora se promijenilo iz 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] u 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: Common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hr: Zajedničke sobe za 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: No common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
hr: Nema zajedničkih soba za 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: This query has no active targets, no message sent
hr: Ovaj razgovor nema aktivnih odredišta, poruka nije poslana

en: &Browse...
hr: &Pregledaj...

en: Choose a File - KVIrc
hr: Odaberite Datoteku - KVIrc

en: Choose a Directory - KVIrc
hr: Odaberite Direktorij - KVIrc

en: A&dd
hr: &Dodaj

en: Sample Text
hr: Primjerak Teksta

en: Foreground
hr: Slova

en: Transparent
hr: Prozirno

en: Background
hr: Pozadina

en: Name
hr: Ime

en: Password
hr: Lozinka

en: Add Applet
hr: Dodaj Applet

en: Drag the applet while holding the Shift or Ctrl key to move it to the desired position
hr: Prenesite applet istovremeno držeći Shift ili Ctrl tipku za prijenos na željeno mjesto

en: Network
hr: Mreža

en: Away Indicator
hr: Indikator Odsutnosti

en: Away since
hr: Odsutan od

en: Not away
hr: Prisut[an/na]

en: Lag measure not available yet
hr: Lag mjerene je još nedostupno

en: Lag meter engine disabled
hr: Iskljucen pokretač Lag mjerenja

en: Lag Indicator
hr: Lag Indikator

en: Simple Clock
hr: Jednostavan Sat

en: Show total connection time
hr: Prikaži ukupno vrijeme spajanja

en: Connection Timer
hr: Brojač Vremena Spajanja

en: Icon Size
hr: Veličina Ikone

en: History
hr: Povijest

en: Set on
hr: Postavljeno

en: No topic is set
hr: Tema nije postavljena

en: Double-click to set...
hr: Dvostruki klik za postavljanje...

en: Sort
hr: Sortiranje

en: Reverse Sort
hr: Inverzno Sortiranje

en: List of window types available in this release of KVIrc:
hr: Popis vrsta prozora dostupnih u ovoj verziji KVIrc-a:

en: Use Default Encoding
hr: Koristi uobičajeno kodiranje

en: Standard
hr: Uobičajeno

en: Smart (Send Local)
hr: Pametno (Send Local)

en: Smart (Send UTF-8)
hr: Pametno (Pošalji UTF-8)

en: Window List
hr: Popis Prozora

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: %cCore action: %Q
hr: %cSržna akcija: %Q

en: %cUser action: %Q
hr: %cKorisnička akcija: %Q

en: Label: %Q
hr: Naziv: %Q

en: Category: %Q
hr: Kategorija: %Q

en: Description: %Q
hr: Opis: %Q

en: The action "%1" is disabled
hr: Akcija "%1" je onemogućena

en: Internal error: call a head-shrinker
hr: Interna greška: pozivanje head-shrinkera

en: &OK
hr: &Uredu

en: The current window is not a channel
hr: Trenutni prozor nije kanal

en: &Join
hr: &Uđi

en: Show this window after connecting
hr: Pokaži ovaj prozor nakon spajanja

en: Registered Channels
hr: Registrirane Sobe

en: Delete
hr: Obriši

en: Either the source doesn't exist or the destination can not be created
hr: Izvor ne postoji, ili odredište ne može biti kreirano

en: Destination file exists: file not renamed
hr: Odredišna datoteka postoji: datoteka nije preimenovana

en: Help Browser
hr: Preglednik Pomoći

en: Empty request (EOT ?)
hr: Prazan zahtjev (EOT ?)

en: Dropping connection (request too long)
hr: Gašenje konekcije (zahtjev predugačak)

en: Timed out while waiting for the request : dropping connection
hr: Isteklo vrijeme pri čekanju zahtjeva : gašenje konekcije

en: Outgoing traffic
hr: Izlazni promet

en: Incoming traffic
hr: Ulazni promet

en: Reset
hr: Poništi

en: Stop list download
hr: Zaustavi preuzimanje popisa

en: Users
hr: Korisnici

en: Topic
hr: Tema

en: Stopping the list download...
hr: Zaustavljanje preuzimanja popisa...

en: Channel list
hr: Popis soba

en: Configuration files (*.kvc)
hr: Konfiguracijske datoteke (*.kvc)

en: Channels list download finished
hr: Preuzimanje popisa soba dovršeno

en: Processing list: %Q
hr: Obrada popisa: %Q

en: hexadecimal
hr: heksadecimalno

en: Welcome to KVIrc
hr: Dobrodošli u KVIrc

en: Store configuration in folder
hr: Pohrani konfiguraciju u mapu

en: Use settings folder from previous installation
hr: Koristi mapu s postavkama od prethodne verzije

en: Use new settings folder
hr: Koristi novu mapu s postavkama

en: Settings folder:
hr: Mapa s postavkama:

en: Download files to folder:
hr: Preuzimanje datoteka u mapu (download mapa):

en: Application Folders
hr: Mape Aplikacije

en: This field is optional and will appear as part of the CTCP USERINFO reply.
hr: Ovo polje je neobavezno i pojavljivati će se kao dio CTCP USERINFO odgovora

en: Profile
hr: Profil

en: Real name:
hr: Stvarno ime:

en: Age:
hr: Dob:

en: Unspecified
hr: Neodređeno

en: Gender:
hr: Spol:

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Languages:
hr: Jezici:

en: Identity
hr: Identitet

en: Create desktop shortcut
hr: Kreiraj ikonu na desktopu

en: Choose a Configuration Folder - KVIrc Setup
hr: Odaberi Konfiguracijsku Mapu - KVIrc Instalacija

en: Choose a Download Folder - KVIrc Setup
hr: Odaberi Download Mapu - KVIrc Instalacija

en: Window with ID '%Q' not found
hr: Prozor s ID '%Q' nije pronađen

en: The specified window (%Q) is not a channel/query/DCC chat
hr: Navedeni prozor (%Q) nije soba/razgovor/DCC razgovor

en: File not found or empty
hr: Datoteka nije pronađena ili je prazna

en: I can't open that file
hr: Ne mogu otvoriti tu datoteku

en: Could not paste file
hr: Ne mogu zalijepiti datoteku

en: Slow-paste ID:%d Window:%Q
hr: Sporo lijepljenje ID:%d Prozor:%Q

en: Error while loading plugin.
hr: Greška u učitavanju plugina

en: Can't create the terminal emulation part
hr: Ne mogu kreirati terminal emulacijski dio

en: <b>Can't find any tip... :(</b>
hr: <b>Ne mogu pronaći nijedan savjet... :(</b>

en: Context
hr: Kontekst

en: &Configure KVIrc...
hr: &Podešavanje KVIrc-a...

en: &About KVIrc
hr: &O KVIrcu

en: &Quit
hr: &Izađi

en: Nothing is happening...
hr: Ništa se ne događa...

en: Just idling...
hr: Samo mirovanje...

en: Silence speaking
hr: Tišina govori

en: Are ya here?
hr: Jesi li ovdje?

en: The world has stopped?
hr: Svijet je stao?

en: Everything is all right
hr: Sve je uredu

en: It's so cold here...
hr: Ovdje je tako hladno...

en: Just vegetating
hr: Samo vegetiram

en: Seems like the world has stopped spinning
hr: Čini se da se svijet prestao vrtjeti

en: This silence is freaking me out!
hr: Ova tišina me izluđuje!

en: Mieeeeeowww!
hr: Mijauuuuuuuuuuuuuuuuuu!

en: Hide Window
hr: Sakrij Prozor

en: Show Window
hr: Pokaži Prozor

en: Back on %1
hr: Prisut[an/na] na %1

en: Away on %1
hr: Odsut[an/na] na %1

en: Window
hr: Prozor

en: &Remove
hr: Uklo&ni

en: Configure
hr: Podesi

en: &Cancel
hr: Po&ništi

en: Enable URL ban list
hr: Omogući URL ban popis

en: &Add Ban
hr: &Dodaj Ban

en: &Remove Selected
hr: &Ukloni Odabrano
