KVIrc - en to hu translation catalogue (1345 entries)

en: Success
hu: Sikeres

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Internal error
hu: Belső hiba

en: Unknown command
hu: Ismeretlen parancs

en: Missing closing brace
hu: Bezáró zárójel hiányzik

en: Unexpected end of command in string
hu: Váratlan parancsvég a karaktersorban

en: Unexpected end of command in dictionary key
hu: Váratlan parancsvég a szótár kulcsban

en: Unknown function
hu: Ismeretlen függvény

en: Unexpected end of command in parenthesis
hu: Váratlan parancsvég a zárójelben

en: Unexpected end of command in function parameters
hu: Váratlan parancsvég a függvény paraméterekben

en: Missing variable name
hu: Hiányzó változó név

en: Variable or identifier expected
hu: Változó vagy azonosító lett volna elvárt

en: Left operand is not a number
hu: Bal operandus nem szám

en: Multiple operations not supported for numeric operators
hu: Többszörös műveletek nem támogatottak numerikus operátoroknál

en: Division by zero
hu: Nullával való osztás

en: Modulo by zero
hu: Nullával való osztás

en: Right operand is not a number
hu: A jobb operandus nem szám

en: Unterminated expression (missing ')' ?)
hu: Lezáratlan kifejezés (hiányzó ')' ? )

en: Unterminated subexpression (Parenthesis mismatch)
hu: Lezáratlan al-kifejezés (Zárójel párosítási hiba)

en: Unexpected character
hu: Váratlan karakter

en: Unknown operator
hu: Ismeretlen operátor

en: No host to resolve
hu: Nincs visszafejthető hoszt

en: Valid name but the host has no IP address
hu: Érvényes név, de a hosztnak nincs IP címe

en: Unknown node (host not found)
hu: Ismeretlen node (hoszt nem található)

en: Host not found
hu: Hoszt nem található

en: Invalid IP address
hu: Helytelen IP cím

en: Socket creation failed
hu: Foglalat létrehozása sikertelen

en: Failed to put the socket in non blocking mode
hu: A foglalat nem blokkoló módba állítása sikertelen

en: Bad file descriptor
hu: Hibás fájlleíró

en: Out of address space
hu: Név tér elfogyott

en: Connection refused
hu: Kapcsolódás visszautasítva

en: Kernel networking panic
hu: Kernel hálózati pánik

en: Connection timed out
hu: Kapcsolódás időtúllépés miatt megszakadt

en: Invalid proxy address
hu: Helytelen proxy cím

en: Remote end has closed the connection
hu: Távoli kiszolgáló lezárta a kapcsolatot

en: No such module command
hu: Nincs ilyen modul parancs

en: No such module function
hu: Nincs ilyen modul függvény

en: Left operand is not a dictionary reference
hu: A bal operandus nem szótár referencia

en: Right operand is not a dictionary reference
hu: A jobb oldali operandus nem szótár referencia

en: Missing object class name
hu: Hiányzó objektum osztály név

en: No such object class
hu: Nincs ilyen objektum osztály

en: No such object
hu: Nincs ilyen objektum

en: No such object function
hu: Nincs ilyen objektum funkció

en: Invalid left operand
hu: Helytelen bal operátor

en: Not enough parameters
hu: Nincs elegendő paraméter

en: Integer parameter expected
hu: A várt paraméter egész szám

en: Invalid parameter
hu: Helytelen paraméter

en: No such file
hu: Nincs ilyen fájl

en: Open parenthesis expected
hu: Nyitó idézőjel hiányzik

en: Open brace expected
hu: Nyitó zárójel hiányzik

en: Can't kill a builtin class
hu: Nem ölhetsz beépített osztályt

en: The SOCKSv4 protocol lacks IPv6 support
hu: A SOCKSv4 protokol IPv6 nélküli

en: Unrecognized proxy reply
hu: Ismeretlen proxy válasz

en: Proxy response: auth failed: access denied
hu: Proxy válasza: azonosítás sikertelen: hozzáférés elutasítva

en: Proxy response: request failed
hu: Proxy válasza: kérés sikertelen

en: Proxy response: general SOCKS failure
hu: Proxy válasza: általános SOCKS hiba

en: Proxy response: connection not allowed
hu: Proxy válasza: kapcsolat nem engedélyezett

en: Proxy response: network unreachable
hu: Proxy válasza: hálózat nem elérhető

en: Proxy response: host unreachable
hu: Proxy válasza: hoszt nem elérhető

en: Proxy response: connection refused
hu: Proxy válasza: kapcsolódás visszautasítva

en: Proxy response: TTL expired
hu: Proxy válasza: TTL lejárt

en: Proxy response: command not supported
hu: Proxy válasza: parancs nem támogatott

en: Proxy response: address type not supported
hu: Proxy válasza: cím típusa nem támogatott

en: Proxy response: invalid address
hu: Proxy válasza: helytelen cím

en: Invalid port number
hu: Helytelen port szám

en: Socket not connected
hu: Foglalat nincs csatlakoztatva

en: Insufficient resources to complete the operation
hu: Nincs elegendő erőforrás a művelet végrehajtásához

en: Can't setup a listening socket : bind failed
hu: Nem hozható létre socket: bind sikertelen

en: Can't resolve the localhost name
hu: Localhost nevét nem sikerült visszafejteni

en: Unsupported image format
hu: Nem támogatott kép formátum

en: Can't open file for appending
hu: Nem tudom megnyitni a fájlt hozzáfűzésre

en: Can't open file for writing
hu: Nem tudom megnyitni a fájlt írásra

en: File I/O error
hu: Fájl I/O hiba

en: Acknowledge error
hu: Megerősítési hiba

en: Can't open file for reading
hu: Nem tudom megnyitni a fájlt olvasásra

en: Can't send a zero-size file
hu: Nulla méretű fájl küldése nem lehetséges

en: Missing popup name
hu: Hiányzó felbukkanó név

en: 'item', 'popup', 'label' or 'separator' keyword expected
hu: 'item', 'popup', 'label' vagy 'separator' kulcsszó hiányzik

en: Self modification not allowed
hu: Ön-módosítás nem engedélyezett

en: Feature not available
hu: Szolgáltatás nem elérhező

en: Unexpected characters in array index
hu: Váratlan karakter a tömb indexben

en: Unexpected end in expression
hu: A kifejezés váratlanul véget ért

en: Unexpected end in array index
hu: Váratlan vég a tömb indexben

en: Case, match, regexp, default or break keyword expected
hu: Case , match , regexp , default vagy break kulcsszó hiányzik

en: Access denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Address already in use
hu: Cím már használatban

en: Can't assign the requested address
hu: Nem hozzárendelhető a kért cím

en: Connection reset by peer
hu: Kapcsolat megszakítva a peer által

en: Host unreachable (no route to host)
hu: Hoszt elérhetetlen (nincs hozzá útvonal)

en: Variable expected
hu: Változó lett volna elvárt

en: Invalid array index: positive integer expected
hu: Helytelen tömb index: pozitív egész szükséges

en: listen() call failed
hu: listen() hívás hiba

en: This executable has been compiled without SSL support
hu: Ez a futtatható SSL támogatás nélkül lett fordítva

en: Secure Socket Layer error
hu: Secure Socket Layer hiba

en: Slash (/) character expected
hu: A várt karakter perjel (/) karakter

en: Unknown string manipulation operation
hu: Ismeretlen karakterlánc módosító művelet

en: Operation aborted
hu: Művelet megszakítva

en: Unexpected token
hu: Váratlan token

en: Scope object already defined (unexpected @)
hu: Tartomány objektuma már definiálva lett (váratlan @)

en: There is no $this pointer in this scope (unexpected @)
hu: Nincs $this mutató ebben a tartományban (váratlan @)

en: %1 bytes
hu: %1 bájt

en: Socket
hu: Foglalat

en: Block device
hu: Blokk eszköz

en: Char device
hu: Karakteres eszköz

en: Octet stream (unknown)
hu: Oktett adatfolyam (ismeretlen)

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Operation cancelled
hu: Művelet törölve

en: Cancel
hu: Mégsem

en: File write error
hu: Fájl írási hiba

en: File read error
hu: Fájl olvasási hiba

en: The file specified is not a valid KVIrc package
hu: A megadott fájl nem érvényes KVIrc csomag

en: The package has an invalid version number, it might have been created by a newer KVIrc
hu: A csomagnak helytelen a verziószáma,lehet egy újabb KVIrc verzióval készült

en: Invalid info field: the package is probably corrupt
hu: Helytelen információs mező: a csomag valószínűleg sérült

en: The package contains compressed data but this executable does not support compression
hu: A csomag tömörített adatokat tartalmaz, de ez a futtatható nem támogatja a tömörítést

en: Failed to create the target directory
hu: Célmappa létrehozása sikertelen

en: Failed to open a source file for reading
hu: A forrásfájl megnyitása olvasásra sikertelen

en: Unpacking file %1
hu: %1 kicsomagolása

en: Compression library initialization error
hu: Tömörítő függvénytár inicializálási hiba

en: Compression library error
hu: Tömörítő függvénytár hiba

en: Compression library internal error
hu: Tömörítő függvénytár belső hiba

en: Error in compressed file stream
hu: Hiba a tömörített adatfolyamban

en: Reading package...
hu: Csomag olvasása...

en: Reading package header
hu: Csomag fejléc olvasása

en: Reading package data
hu: Csomag adatok olvasása

en: Invalid data field: the package is probably corrupt
hu: Helytelen adatmező: a csomag valószínűleg sérült

en: Packaging file %1
hu: %1 csomagolása

en: Error while compressing a file stream
hu: Hiba adatfolyam tömörítésénél

en: Creating package...
hu: Csomag készítése...

en: Writing package header
hu: Csomag fejléc írása

en: Writing informational fields
hu: Információs mezők írása

en: Writing package data
hu: Csomag adatok írása

en: The specified network has no server entries
hu: A megadott hálózatnak nincsenek szerver bejegyzései

en: Standalone Servers
hu: Önálló Szerverek

en: DNS resolver busy
hu: A DNS feloldó elfoglalt

en: Failed to start the host lookup
hu: DNS felderítést nem lehetett elindítani

en: Internal error: unhandled DNS query type
hu: Belső hiba: lekezeletlen DNS lekérdezés típus

en: DNS query returned no IP address results of the requested type
hu: A DNS lekérdezés válasza nem tartalmazott kért típusú IP címet

en: Aborted
hu: Megszakítva

en: No request
hu: Nincs kérés

en: No filename specified for the "StoreToFile" processing type
hu: Nincs fájlnév megadva a 'StoreToFile' feldolgozási típusnak

en: Unsupported protocol %1
hu: Nem támogatott protokoll: %1

en: Connected to %1:%2: sending request
hu: Kapcsolódva: %1:%2: kérelem küldése

en: Socket write error
hu: Foglalat írási hiba

en: Contacting host %1 on port %2
hu: Kapcsolódás: %1 %2 porton

en: Failed to rename the existing file, please rename manually and retry
hu: A fájl átnevezése sikertelen, próbáld manuálisan átnevezni, majd próbáld újra

en: Can't open file "%1" for writing
hu: "%1" fájl megnyitása írásra sikertelen

en: Invalid HTTP response: %1
hu: Helytelen HTTP válasz: %1

en: Received HTTP response: %1
hu: Kapott HTTP válasz: %1

en: Too many redirects
hu: Túl sok átirányítás

en: Bad redirect
hu: Hibás átirányítás

en: Redirect loop
hu: Átirányítási kör

en: Following Redirect to %1
hu: Átirányítás követése: %1

en: The amount of received data exceeds the maximum length
hu: Adatfolyam meghaladta a maximális méretet

en: Header too long: exceeded 4096 bytes
hu: Fejléc túl nagy: 4096 bájtot meghaladja

en: The amount of received data exceeds expected length
hu: A kapott adatok mennyisége meghaladta a várt méretet

en: Protocol error: invalid chunk size
hu: Protokol hiba: helytelen darabolt méret

en: Chunk header too long: exceeded 4096 bytes
hu: Túl nagy a fejléc: 4096 bájtot meghaladja

en: Unable to start the DNS lookup
hu: DNS felderítést nem lehetett elindítani

en: Looking up host %1
hu: %1 hoszt felderítése

en: Host %1 resolved to %2
hu: %1 visszafejtve: %2

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: - d -- h -- m -- s
hu: - n -- ó-- p -- mp

en: %1 h %2 m %3 s
hu: %1 ó%2 p %3 mp

en: %1 h %2%3 m %4%5 s
hu: %1 ó%2%3 p %4%5 mp

en: %1 m %2 s
hu: %1 p %2 mp

en: %1 m %2%3 s
hu: %1 p %2%3 mp

en: %1 s
hu: %1 mp

en: %1 d %2 h %3 m %4 s
hu: %1 n %2 ó%3 p %4 mp

en: %1 d %2%3 h %4%5 m %6%7 s
hu: %1 n %2%3 ó %4%5 p %6%7 mp

en: Help
hu: Segítség

en: Back
hu: Vissza

en: Next
hu: Következő

en: Finish
hu: Kész

en: Generic
hu: Általános

en: Generic actions
hu: Általános akciók

en: Settings
hu: Beállítások

en: Actions related to settings
hu: Akciófüggő beállítások

en: Scripting
hu: Szkriptelés

en: Scripting related actions
hu: Szkripteléssel kapcsolatos akciók

en: Actions related to the Graphic User Interface
hu: Grafikus Felhasználói Felületfüggő (GUI) akciók

en: Channel
hu: Csatorna

en: Tools
hu: Eszközök

en: Actions that will appear in the "Tools" menu
hu: Eszközök menüben lévő akciók

en: KVIrc Messaging
hu: KVIrc Üzenet

en: Message from %1:
hu: Üzenet: %1:

en: View
hu: Nézet

en: Ignore
hu: Mellőz

en: No and Don't Ask Me Again
hu: Nem és ne kérdezd újra

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: Remote command received (%s ...)
hu: Távoli parancsot kaptam (%s ...)

en: File download failed
hu: Fájl letöltés sikertelen

en: File download from %1 failed
hu: %1 fájl letöltése sikertelen

en: File download successfully complete
hu: Fájl letöltése sikeresen befejeződött

en: File download from %1 successfully complete
hu: %1 fájl letöltése sikeresen befejeződött

en: Open with KVIrc
hu: Megnyitás KVIrccel

en: KVIrc KVS Script
hu: KVIrc KVS Szkript

en: Run KVS Script
hu: KVS Szkript futtatása

en: KVIrc Configuration File
hu: KVIrc Konfigurációs Fájl

en: KVIrc Theme Package
hu: KVIrc Kinézet Csomag

en: Install Theme Package
hu: Kinézet Csomag Telepítése

en: KVIrc Addon Package
hu: KVIrc Addon Csomag

en: Install Package
hu: Csomag Telepítése

en: Configure Servers...
hu: Szerverek Beállításai...

en: Allows you to configure the servers and eventually to connect to them
hu: Lehetővé teszi a szerverek beállítását és a hozzájuk kapcsolódást

en: Manage Addons...
hu: Addonok Kezelése...

en: Allows you to manage the script-based addons
hu: Lehetővé teszi szkript alapú addonok kezelését

en: Configure Registered Users...
hu: Regisztrált Felhasználók Beállításai...

en: Shows a dialog that allows editing the registered user entries
hu: Megjeleníti azt az ablakot, ahol a regisztrált felhasználói bejegyzések szerkeszthetőek

en: Configure Identity...
hu: Személyes Beállítások...

en: Allows you to configure nickname, username, avatar etc...
hu: Nicknév, felhasználónév, avatar, stb. beállítása

en: Shows a window that allows monitoring the socket traffic
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami lehetővé teszi a foglalat (socket) forgalom monitorozását

en: Get Network Links
hu: Hálózati Kapcsolatok Letöltése

en: Shows a window that allows viewing the network links
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami lehetővé teszi a hálózati kapcsolatok megjelenítését

en: Get Channel List
hu: Csatorna Lista Letöltése

en: Shows a window that allows listing the network channels
hu: Egy ablakot jelenít meg, amiben a hálózat csatornái listázhatóak

en: Configure KVIrc...
hu: KVIrc Beállításai...

en: Shows the general options dialog
hu: Az általános beállítások ablakot jeleníti meg

en: Configure Theme...
hu: Kinézet Beállításai...

en: Shows the theme options dialog
hu: A kinézet beállítások ablakot jeleníti meg

en: Manage Themes...
hu: Kinézetek Kezelése...

en: Allows you to manage the themes
hu: A kinézetek kezelését teszi lehetővé

en: Customize Toolbars...
hu: Eszköztárak testreszabása...

en: Shows a window that allows editing script toolbars
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami lehetővé teszi a szkriptelt eszköztárak szerkesztését

en: Join Channels...
hu: Csatlakozás csatornákhoz...

en: Shows a dialog that allows you join channels
hu: Megjeleníti azt az ablakot, amivel csatlakozhatsz csatornákhoz

en: Edit Actions...
hu: Akciók szerkesztése...

en: Shows a window that allows editing actions
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami lehetővé teszi az akciók szerkesztését

en: Edit Aliases...
hu: Aliasok szerkesztése...

en: Shows a window that allows editing aliases
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami lehetővé teszi az aliasok szerkesztését

en: Edit Classes...
hu: Osztályok szerkesztése...

en: Shows a window that allows editing classes
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami lehetővé teszi az osztályok szerkesztését

en: Edit Events...
hu: Események szerkesztése...

en: Shows a window that allows editing script events
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami lehetővé teszi a szkript események szerkesztését

en: Edit Popups...
hu: Felbukkanók szerkesztése...

en: Shows a window that allows editing popup menus
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami lehetővé teszi a felbukkanók szerkesztését

en: Script Tester
hu: Szkript Teszter

en: Creates an embedded editor for long scripts
hu: Egy beágyazott szerkesztőt hoz létre hosszabb szkripteknek

en: Execute Script...
hu: Script végrehajtása...

en: Allows executing a KVS script from file
hu: KVS szkriptek futtatását teszi lehetővé fájlból

en: Help Index
hu: Segítség Index

en: Shows the documentation index
hu: A dokumentáció indexet jeleníti meg

en: Opens the KVIrc homepage
hu: Megnyitja a KVIrc weboldalt

en: Acquire Screenshot
hu: Képfelvétel készítése

en: Manage File &Transfers
hu: Fájl Átvitelek Kezelése

en: Shows a window that lists file transfers
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami listázza az adatátviteleket

en: Shows a graph representing I/O bandwidth traffic
hu: Egy grafikont mutat a bejövő és kimenő forgalomról

en: Browse Log Files
hu: Naplófájlok böngészése

en: Shows a window that lists and filter log files
hu: Egy ablakot jelenít meg, ami listázza és szűrhetővé teszi a naplófájlokat

en: Manage S&hared Files
hu: Mego&sztott fájlok kezelése

en: Shows a window that list shared files
hu: Egy ablakot jelenít meg, ahol a megosztott fájlokat listázza ki

en: New IRC Context
hu: Új IRC Környezet

en: Creates a new IRC context console
hu: Új IRC környezeti konzolt hoz létre

en: Quits KVIrc closing all the current connections
hu: A KVIrcből kilépés minden kapcsolatot lezár

en: IRC Context Display
hu: IRC Környezet Kijelző

en: Shows a small display with IRC context information
hu: Egy kis kijelzőt jelenít meg IRC környezeti információkkal

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Acts as a separator for other items: performs no action
hu: Elválasztóként viselkedik más elemek számára: nincs akciója

en: Connect/Disconnect
hu: Kapcsolódás / Megszakítás

en: Allows you to connect to a server or to terminate the current connection
hu: Kapcsolódás a szerverhez vagy az aktuális kapcsolat bontása

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Abort Connection
hu: Kapcsolódás megszakítása

en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

en: Join Channel
hu: Csatlakozás Csatornához

en: Shows a popup menu that allows quickly selecting a channel to join
hu: Egy felbukkanó menüt jelenít meg, amivel gyorsan tudsz kapcsolódni egy csatornához

en: Other...
hu: Egyéb...

en: Clear Recent Channels List
hu: Legutóbbi Csatornák Listájának Ürítése

en: Change Nickname
hu: Nick váltása

en: Please enter the new nickname
hu: Kérlek add meg az új nevet

en: Shows a popup menu that allows quickly changing the nickname
hu: Egy felbukkanó menüt jelenít meg, amivel gyorsan nevet tudsz váltani

en: Clear Recent Nicks List
hu: Legutóbbi Becenevek Listájának Törlése

en: Shows a popup menu that allows quickly connecting to a server
hu: Egy felbukkanó menüt jelenít meg, ami lehetővé teszi gyors kapcsolódást szerverekhez

en: Clear Recent Servers List
hu: Legutóbbi Szerverek Listájának Ürítése

en: User Mode
hu: Felhasználó Mód

en: Shows a popup menu that allows quickly changing user modes
hu: Egy felbukkanó menüt jelenít meg, amivel gyorsan felhasználói módot tudsz váltani

en: i: Invisible
hu: i: Láthatatlan

en: Away/Back
hu: Távol / Elérhető

en: Allows entering and leaving away state
hu: Nem elérhető üzemmód ki-be kapcsolása

en: Enter Away Mode
hu: Belépés Távol módba

en: Leave Away Mode
hu: Távol Mód Elhagyása

en: There's something wrong in your personal data: my '%1' is %2, while yours is %3
hu: Valami nem kerek a személyes adataidban: enyém %1 %2, míg a tied %3

en: Your default script is up to date.
    Do you want to restore it anyway?
hu: A szkripted frissnek látszik. 
    Mégis vissza szeretnéd állítani?

en: All
hu: Mindent

en: Clear custom scripts
hu: Saját szkriptek törlése

en: Actions
hu: Akciók

en: Addons
hu: Bővítmények

en: Aliases
hu: Aliasok

en: Classes
hu: Osztályok

en: Events
hu: Események

en: Popups
hu: Felbukkanó menük

en: Toolbars
hu: Eszköztárak

en: Advanced...
hu: Haladó...

en: Restore
hu: Visszaállít

en: Failed to set the encoding to %Q: mapping not available.
hu: %Q kódolás beállítása sikertelen: térkép nem elérhető.

en: Changed text encoding to %Q
hu: A szöveg kódolása %Q

en: Impossible to send STARTTLS command to the IRC server. Your connection will NOT be encrypted
hu: STARTTLS parancs küldése lehetetlen az IRC szerver felé. A kapcsolat NEM lesz titkosítva

en: The server does not support STARTTLS command. Your connection will NOT be encrypted
hu: A szerver nem támogatja a STARTTLS parancsot. A kapcsolat NEM lesz titkosítva.

en: Extended Capabilities don't seem to be supported by the server
hu: Úgy tűnik, hogy a kiterjesztett képességeket ez a szerver nem támogatja

en: Connection to server lost
hu: Kapcsolat a szerverrel megszakadt

en: Connection to server established
hu: Kapcsolat a szerverrel létrejött

en: [LINK WARNING]: Socket message truncated to 512 bytes.
hu: [LINK FIGYELMEZTETÉS]: Foglalat üzenet csonkolva 512 bájtra

en: The server seems to support the WATCH notify list method, will try to use it
hu: A szerver támogatja a WATCH értesítési listát, megpróbálom használni

en: Can't resolve local host address, using user supplied one (%Q)
hu: Helyi hosztnév felderítése sikertelen, a felhasználó által megadott lesz használva(%Q)

en: Can't resolve local host address, using default 127.0.0.1
hu: Helyi cím visszafejtése sikertelen, alapértelmezés használata: 127.0.0.1

en: Local host address is %Q
hu: Helyi hoszt címe %Q

en: The server reports a hostname differing from what KVIrc set for the local hostname.
hu: A szerver szerint a hosztnév eltér attól, amit a KVIrc beállított helyi hosztnévnek

en: This can happen if you use a broken bouncer, the IRC server masks your IP/Hostname or something weird is happening on the IRC server.
hu: Ez akkor következhet be ha hibás BNC-t használsz, az IRC szerver maszkolja az IP/Hosztneved vagy valami felettébb furcsa történik az IRC szerveren.

en: Here goes your "broken bouncer hack": The server has changed the hostname but I'll ignore the IP address change
hu: Itt következik a "hibás BNC hack": A szerver megváltoztatta a hosztnevet, de az IP cím váltást nem veszem figyelembe

en: The local IP address as seen by the IRC server is %Q
hu: A helyi IP cím az IRC szerver szerint %Q

en: Can't start the DNS slave thread
hu: Másodlagos DNS szál indítása sikertelen

en: Unable to resolve the local hostname as seen by the IRC server: %Q
hu: IRC szerver által nem sikerült a hosztnevet feloldani: %Q

en: Looking up the local hostname as seen by the IRC server (%Q)
hu: Helyi hosztnév felderítése az IRC szerver által (%Q)

en: Unable to resolve the local hostname as seen by the IRC server: %Q, using previously resolved %Q
hu: IRC szerver által nem sikerült a hosztnevet feloldani: %Q, az előzőleg felderítettet használom %Q

en: Local hostname as seen by the IRC server resolved to %Q
hu: Az IRC szerver szerinti helyi hosztnév: %Q

en: profile specific option
hu: profil specifikus opció

en: profile specific alternative option
hu: profil specifikus alternatív opciü

en: server specific
hu: szerver specifikus

en: server specific alternative option
hu: szerver specifikus alternatív opció

en: network specific option
hu: hálózat specifikus opció

en: network specific alternative option
hu: hálózat specifikus alternatív opció

en: primary nickname specified in options
hu: elsődleges név specifikus opciók

en: alternative nickname specified in options
hu: megadott alternatív nicknév a beállításokban

en: second alternative nickname specified in options
hu: második alternatív név a beállításokban megadva

en: third alternative nickname specified in options
hu: második alternatív név a beállításokban megadva

en: random nickname
hu: véletlenszerű nicknév

en: Using server specific username (%Q)
hu: Szerverspecifikus felhasználónév használata (%Q)

en: Using network specific username (%Q)
hu: Hálózat specifikus felhasználónév használata (%Q)

en: connection specific
hu: kapcsolat specifikus

en: Using server specific real name (%Q)
hu: Szerverspecifikus valós név használata (%Q)

en: Using network specific real name (%Q)
hu: Hálózatspecifikus valós név használata (%Q)

en: Using connection specific password (%Q)
hu: Kapcsolat-specifikus jelszó használata (%Q)

en: Using server specific password (%Q)
hu: Szerver-specifikus jelszó használata (%Q)

en: Using network specific password (%Q)
hu: Hálózat-specifikus jelszó használata (%Q)

en: Logging in as %Q!%Q :%Q
hu: Naplózás mint %Q!%Q :%Q

en: Executing scheduled network specific "on connect" commands
hu: Hálózatspecifikus "Kapcsolódáskor" parancsok futtatása

en: Executing scheduled server specific "on connect" commands
hu: Szerverspecifikus "Kapcsolódáskor" parancsok futtatása

en: Executing scheduled identity specific "on connect" commands
hu: Személyes beállítások szerinti "kapcsolódáskor" parancsok végrehajtása

en: The server refused the suggested nickname (%s) and named you %s instead
hu: A szerver visszautasította a javasolt becenevet (%s) és átnevezett az alábbira: %s

en: Login operations complete, happy ircing!
hu: Belépési műveletek elvégezve, kellemes ircelést!

en: Executing scheduled network specific "on login" commands
hu: Hálózatspecifikus "Belépéskor" parancsok futtatása

en: Executing scheduled server specific "on login" commands
hu: Szerverspecifikus "Belépéskor" parancsok futtatása

en: Executing scheduled identity specific "on login" commands
hu: Személyes beállítások szerinti "Belépéskor" parancsok végrehajtása

en: Setting configured user mode
hu: Felhasználó mód megadása beállítások alapján

en: Auto-joining network specific channels
hu: Automatikus csatlakozás a megadott hálózatspecifikus csatornákra

en: Auto-joining server specific channels
hu: Automatikus csatlakozás a megadott szerverspecifikus csatornákra

en: Updating away state for channel %Q
hu: Távol állapot frissítése %Q csatornán

en: c: Recipient for cconn messages
hu: c: Címzett  cconn üzenetekhez

en: f: Recipient for full server notices
hu: f: Teljes szerver értesítők címzettje

en: n: Recipient for nick changes
hu: n: Nickváltások címzettje

en: r: User with restricted connection (or recipient for messages about rejected bots)
hu: r: Felhasználó korlátozott kapcsolattal (vagy kidobott botokról szóló üzenetek címzettje)

en: s: Recipient for server notices
hu: s: Szerver értesítők címzettje

en: w: Recipient for WALLOPS messages
hu: w: WALLOPS üzenetek címzettje

en: Invite only
hu: Csak meghívóval

en: Key
hu: Kulcs

en: Limited number of users
hu: Limitált számú felhasználó

en: Moderated
hu: Moderált

en: No external messages
hu: Külső üzenetek blokkolása

en: Channel operators
hu: Csatorna operátorok

en: Private
hu: Privát

en: Secret
hu: Biztonság

en: Topic change restricted
hu: Szigorú topikváltás

en: Voiced users
hu: Hanggal rendelkezőek

en: Forbid channel CTCPs
hu: Csatorna CTCP tiltása

en: Moderate non auth users
hu: Nem azonosított felhasználók moderálása

en: IRC-Op only channel
hu: Csak IRC-Operátorok csatornája

en: Only registered nicks can join
hu: Csak regisztrált felhasználó csatlakozhat

en: Need SSL connection to join
hu: SSL kapcsolódás szükséges a csatlakozáshoz

en: Forbid channel NOTICEs
hu: Csatorna értesítők tiltása

en: No control codes (colors, bold, ..)
hu: Vezérlő kódok blokkolása (színek, félkövér, ...)

en: Half-operators
hu: FélOperátorok

en: Registered
hu: Regisztrált

en: Large ban/exempt/invex lists (staff only)
hu: Nagy tiltó/felmentő/megh.kiv listák (csak staff)

en: Disallow kicking opers (staff only)
hu: Operátorok kirúgásának letiltása (csak staff)

en: Persistent (staff only)
hu: Maradandó (csak staff)

en: Block forwarded users
hu: Átirányított felhasználók blokkolása

en: Forward to another channel on uninvited
hu: Meghívó nélkül átirányítás másik csatornára

en: Allow anybody to invite
hu: Bárki küldhet meghívást

en: Join throttling (<num>:<secs>)
hu: Csatlakozás elnyomása (<szám>:<másodperc>)

en: Paranoid (disable KNOCK)
hu: Paranoid (KNOCK letiltása)

en: Quiet
hu: Csöndes

en: Need auth to join channel
hu: Azonosítás szükséges a csatornára csatlakozáshoz

en: Reduced moderation for ops
hu: Csökkentett moderáció operátoroknak

en: Bandwidth Saver
hu: Sávszélesség megtakarítás

en: Channel owners
hu: Csatorna tulajdonosok

en: Delay users join to first message
hu: Felhasználók csatlakozásának késleltetése 
     amíg nem küldenek üzenetet

en: Contains hidden users (previously +D)
hu: Rejtett felhasználókat is tartalmaz (korábban +D)

en: Hide QUIT and PART messages
hu: Kilépő és lelépő üzenetek rejtése

en: Censor bad words
hu: Rossz szavak cenzúrája

en: Forbid /KNOCK
hu: /KNOCK tiltása

en: Redirect on channel full (mode +l)
hu: Átirányítás, ha a csatorna megtelt (+l mód)

en: Need auth to speak and change nick
hu: Azonosítás szükséges névváltáshoz és üzenetküldéshez

en: Forbid nick change
hu: Név váltások tiltása

en: Disallow KICK (unless U-Line)
hu: Kirúgás tiltása (hacsak nem U-Line)

en: Flood protection (<num><type>:<secs>)
hu: Árasztás védelem (<szám><típus>:<másodperc>)

en: Auditorium: /NAMES and /WHO show only ops
hu: Előadóterem: /NAMES és /WHO csak operátorokat mutat

en: Strip colors
hu: Színek szűrése

en: No invites
hu: Nincsnek meghívások

en: Channel visible in LIST
hu: Csatorna látható LIST -ben

en: Permit foreign users without auth to JOIN
hu: Idegen felhasználók csatlakozhatnak azonosítás nélkül

en: Need op/voice to change nick
hu: Operátor / Hang szükséges a névváltáshoz

en: Block messages with too many CAPS
hu: Túl sok nagybetűt tartalmazó üzenetek blokkolása

en: Limit nick changes (<num>:<secs>)
hu: Név váltások korlátozása (<szám>:<másodperc>)

en: Disable join after kick (<secs>)
hu: Kirúgás után újracsatlakozás letiltása (<másodperc>)

en: Need auth to change nick
hu: Azonosítás szükséges névváltáshoz

en: Channel IRC op
hu: Csatorna IRC op

en: Kick/[*]ban on message flood ([*]<num>:<secs>)
hu: Kirúgás/[*]tiltás üzenet árasztáskor ([*]<szám>:<másodperc>)

en: Hostname resolution aborted
hu: Hosztnév felderítés megszakítva

en: Attempting %Q to %Q (%Q) on port %u
hu: %Q %Q szerverhez (%Q hálózat) port: %u

en: secure connection
hu: biztonságos kapcsolat

en: connection
hu: kapcsolat

en: Attempting to 'bounce' on proxy %s on port %u (protocol %s)
hu: Megpróbálok 'lepattanni' a %s átjárón %u porton (%s protokoll)

en: Using cached proxy IP address (%s)
hu: Tárolt proxy ip cím használata (%s)

en: Unable to look up the IRC proxy hostname: Can't start the DNS slave
hu: IRC proxy hosztnevének felderítése sikertelen: másodlagos DNS indítása nem lehetséges

en: Resuming direct server connection
hu: Visszaállás közvetlen szerver kapcsolatra

en: Looking up the proxy hostname (%s)...
hu: Proxy hosztnevének felderítése (%s)

en: Can't find the proxy IP address: %Q
hu: Nem találom a proxy IP címét: %Q

en: Proxy hostname resolved to %Q
hu: Proxy hosztneve visszafejtve: %Q

en: Using cached server IP address (%s)
hu: Tárolt szerver ip cím használata (%s)

en: Unable to look up the server hostname: Can't start the DNS slave
hu: Szerver hosztnevének felderítése sikertelen: nem található másodlagos DNS

en: Looking up the server hostname (%s)...
hu: Szerver hosztnevének felderítése (%s)...

en: Can't find the server IP address: %Q
hu: Nem találom a szerver IP címét: %Q

en: If this server is an IPv6 one, try /server -i %Q
hu: Ha ez a szerver IPv6, akkor próbáld a /server -i %Q parancsot

en: Server has %d IP addresses, picking a random one
hu: A szervernek %d IP címe van, véletlenszerűen kiválasztok egyet

en: Server has %d IP addresses, using the first one
hu: A szervernek %d IP címe van, az elsőt használom

en: Server hostname resolved to %Q
hu: A szerver hosztneve visszafejtve: %Q

en: Real hostname for %Q is %Q
hu: %Q valódi hosztneve: %Q

en: The specified bind address (%Q) is not valid
hu: A megadott cím-kötés (%Q) érvénytelen

en: The specified bind address (%Q) is not valid (the interface it refers to might be down)
hu: A megadott cím-kötés (%Q) érvénytelen (talán a hivatkozott interfész nem üzemel)

en: The system-wide IPv6 bind address (%s) is not valid
hu: A rendszerszintű IPv6 cím (%s) nem érvényes

en: The system-wide IPv6 bind address (%s) is not valid (the interface it refers to might be down)
hu: A rendszerszintű IPv6 cím (%s) nem érvényes (az eszköz valószínűleg nem elérhető)

en: The system-wide IPv4 bind address (%s) is not valid
hu: A rendszerszintű IPv4 cím (%s) nem érvényes

en: The system-wide IPv4 bind address (%s) is not valid (the interface it refers to might be down)
hu: A rendszerszintű IPv4 cím (%s) nem érvényes (az eszköz valószínűleg nem elérhető)

en: This is the first connection in this IRC context: using the global server setting
hu: Ez az első kapcsolódás ebben az IRC környezetben: globális szerver beállítások használata

en: No servers available. Check the options dialog or use the /SERVER command
hu: Szerver nem elérhető. Ellenőrízd a beállításokat vagy használd a /SERVER parancsot

en: No proxy hosts available, resuming direct connection
hu: Proxy hosztok nem elérhetőek, visszaállás közvetlen kapcsolatra

en: Connection attempt failed [%s]
hu: Kapcsolódási kísérlet sikertelen [%s]

en: Will attempt to reconnect in %1 seconds
hu: Újracsatlakozás %1 másodperc múlva

en: %1 of %2
hu: %1 %2

en: Maximum number of reconnect attempts reached (%d): giving up
hu: A csatlakozási próbálkozások száma elérte a maximumot (%d): feladom...

en: The connection attempt failed while using a cached IP address for the current server
hu: A kapcsolódási próbálkozás a tárolt IP címmel sikertelen az aktuális szerveren

en: The problem *might* be caused by an updated DNS entry
hu: A hibát talán egy frissített DNS bejegyzés okozhatta

en: Try reconnecting with caching disabled
hu: Próbálj újracsatlakozni a tárolás letiltásával

en: %Q established [%s (%s:%u)]
hu: %Q létrejött, [%s (%s:%u)]

en: Secure connection
hu: Biztonságos kapcsolat

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Connection terminated [%s (%s:%u)]
hu: Kapcsolat megszakítva [%s (%s:%u)]

en: The connection terminated unexpectedly. Trying to reconnect...
hu: A kapcsolat váratlanul lezárult. Újrakapcsolódás...

en: Sent QUIT, waiting for the server to close the connection...
hu: QUIT parancs elküldve, várakozás a szerverre, hogy lezárja a kapcsolatot...

en: Reconnect attempt aborted
hu: Újrakapcsolódási kísérlet megszakítva

en: Failed to set up the link filter "%Q", will try with plain IRC
hu: "%Q" kapcsolat szűrő beállítása sikertelen, will try with plain IRC

en: Failed to start the connection: %Q
hu: Kapcsolat létrehozása sikertelen: %Q

en: Contacting %Q %s (%s) on port %u
hu: Kapcsolat létrehozása: %Q %s (%s) : %u

en: proxy host
hu: proxy hoszt

en: IRC server
hu: IRC szerver

en: Low-level transport connection established [%s (%s:%u)]
hu: Alacsony szintű adatátviteli kapcsolat létrejött [%s (%s:%u)]

en: Starting Secure Socket Layer handshake
hu: Secure Socket Layer kézfogás indítása

en: Secure proxy connection
hu: Biztonságos proxy kapcsolat

en: Proxy connection
hu: Proxy kapcsolat

en: Negotiating relay information
hu: Átjátszási információk egyeztetése

en: Sent connection request, waiting for acknowledgement
hu: Kapcsolódási kérés elküldve, várakozás a megerősítésre

en: Sent target host data, waiting for acknowledgement
hu: Cél hoszt adatai elküldve, várakozás a nyugtázásra

en: Sent auth method request, waiting for acknowledgement
hu: Azonosítási mód kérése elküldve, várakozás a válaszra

en: Sent username and password, waiting for acknowledgement
hu: Felhasználónév és jelszó elküldve, várakozás a nyugtázásra

en: Sent connection request, waiting for "HTTP 200" acknowledgement
hu: Kapcsolódási kérés elküldve, várakozás a "HTTP 200" megerősítésre

en: [SSL ERROR]: %Q
hu: [SSL HIBA]: %Q

en: [PROXY ERROR]: %Q
hu: [PROXY HIBA]: %Q

en: [SOCKET]: %Q
hu: [FOGLALAT]: %Q

en: [SOCKET ERROR]: %Q
hu: [FOGLALAT HIBA]: %Q

en: [SOCKET WARNING]: %Q
hu: [FOGLALAT FIGYELMEZTETÉS]: %Q

en: Binding to local address %1
hu: Kapcsolás a helyi címhez %1

en: Binding to local address %1 failed: the kernel will choose the correct interface
hu: Kapcsolás a helyi %1 címhez sikertelen: a kernel fogja a helyes eszközt kiválasztani

en: Using HTTP protocol.
hu: HTTP protokoll használata

en: Using SOCKSv4 protocol.
hu: SOCKSv4 protokoll használata.

en: Using SOCKSv5 protocol.
hu: SOCKSv5 protokoll használata.

en: We can accept auth method 0 (no auth)
hu: Elfogadunk 0. metódusú azonosítást (nincs azonosítás)

en: We can accept auth method 0 (no auth) or 2 (user/pass)
hu: Elfogadunk 0. metódusú azonosítást (nincs azonosítást) vagy 2.-at (felhasználónév/jelszó)

en: Proxy response: auth OK: access granted
hu: Proxy válasza: Azonosítás rendben: belépés engedélyezve

en: Proxy response: target data OK: request granted
hu: Proxy válasza:  cél adatok rendben: belépés engedélyezve

en: Proxy response:
hu: Proxy válasza:

en: Proxy said something about:
hu: A Proxy mondott valamit:

en: Server X509 certificate
hu: Szerver X509 bizonyítvány

en: The server didn't provide a certificate
hu: A szerver nem adott bizonyítványt

en: Current transmission cipher
hu: Aktuális adás titkosítása

en: Unable to determine the current cipher
hu: Aktuális sifírozó meghatározása sikertelen

en: Partial socket write: packet broken into smaller pieces.
hu: Részleges foglalat (socket) írás: a csomag apróbb darabokra esett.

en: Sending out PING based lag probe
hu: PING alapú lagellenőrzés elküldése

en: Sending out CTCP based lag probe
hu: CTCP alapú lagellenőrzés elküldése

en: Registered lag check with reliability %u (%s)
hu: Regisztrált lag ellenőrzés %u (%s) megbízhatósággal

en: Lag check completed (%s)
hu: Lag ellenőrzés befejezve (%s)

en: Lag check aborted (%s)
hu: Lag ellenőrzés megszakítva (%s)

en: %1 is on IRC
hu: %1 elérhető IRC-en

en: %1 has left IRC
hu: %1 kilépett IRCről

en: Notify list: No users to check for, quitting
hu: Értesítési lista: Nincs figyelendő felhasználó, kilépés

en: Notify list: Timeout (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (15 sec)
hu: Értesítési lista: Időtúllépés (%d mp) túl rövid, ésszerűbb érték beállítva (15 mp)

en: Notify list: Notify list empty, quitting
hu: Értesítési lista: A lista üres, kilépés

en: Notify list: ISON delay (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (5 sec)
hu: Értesítési lista: ISON késleltetlés (%d mp) túl rövid, ésszerűbb érték beállítva (5 mp)

en: Notify list: Checking for: %Q
hu: Értesítési lista: Ellenőrzés: %Q

en: Notify list: Hey! You've used ISON behind my back? (I might be confused now...)
hu: Értesítési lista: Helló! ISON parancsot használtad nélkülem? (ez eléggé összezavart...)

en: registration mask changed, or nickname is being used by someone else
hu: regisztrált maszk megváltozott vagy a becenevet valaki más használja

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     appears to be online, but the mask [%Q@
    !h
    %Q
    ] does not match (registration mask does not match, or nickname is being used by someone else)
hu: Értesítési lista: 
    !n
    %Q
     úgy néz ki online, de a maszk [%Q@
    !h
    %Q
    ] nem egyezik (regisztrált maszk nem egyezik, vagy más használja a becenevet)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, registered user DB modified? (restarting)
hu: Értesítési lista: Váratlan inkonzisztencia, felhasználó adatbázis módosítva? (újraindítás)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, expected 
    !n
    %Q
     in the registered user DB
hu: Értesítési lista: Váratlan inkonzisztencia, 
    !n
    %Q
     -t a regisztrált felhasználók között vártam

en: Notify list: USERHOST delay (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (5 sec)
hu: Értesítési lista: USERHOST késleltetés (%d mp) túl rövid, ésszerűbb érték beállítva (5 mp)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, userhost list is empty!
hu: Értesítési lista: Váratlan inkonzisztencia, userhost lista üres!

en: Notify list: Checking userhost for: %Q
hu: Értesítési lista: USERHOST ellenőrzés: %Q

en: Notify list: Hey! You've used USERHOST behind my back? (I might be confused now...)
hu: Értesítési lista: Helló! USERHOST parancsot használtad nélkülem? (ez eléggé összezavart...)

en: Notify list: Broken USERHOST reply from the server? (%s)
hu: Értesítési lista: Hibás USERHOST válasz a szervertől? (%s)

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     appears to have gone offline before USERHOST reply was received, will recheck in the next loop
hu: Értesítési lista: 
    !n
    %Q
     úgy tűnik a USERHOST válasz előtt kilépett, újraellenőrzés a következő alkalommal

en: Starting notify list
hu: Értesítési lista indítása

en: No users in the notify list
hu: Nincs felhasználó az értesítési listán

en: Notify list: Timeout (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (5 sec)
hu: Értesítési lista: Időtúllépés (%d mp) túl rövid, ésszerűbb érték beállítva (5 mp)

en: Notify list: Adding watch entries for %Q
hu: Értesítési lista: Figyelő elemek hozzáadása: %Q

en: watch entry listing requested by user
hu: felhasználói bejegyzések listázásának kérése a felhasználó által

en: possible watch list desync
hu: lehetséges figyelő lista aszinkronizáció

en: registration mask changed or desync with the watch service
hu: regisztrációs maszk megváltozott vagy aszinkronitás a figyelő szolgáltatással

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     appears to be online, but the mask [%Q@
    !h
    %Q
    ] does not match (watch: registration mask does not match, or nickname is being used by someone else)
hu: Értesítési lista: 
    !n
    %Q
     úgy tűnik elérhető, de a maszk [%Q@
    !h
    %Q
    ] nem egyezik (figyelő: regisztrációs maszk nem egyezik, vagy a becenevet valaki más használja)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, registered user DB modified? (watch: restarting)
hu: Értesítési lista: Váratlan inkonzisztencia, felhasználó adatbázis módosítva? (figyelő: újraindítás)

en: watch entry added by user
hu: figyelő bejegyzés felhasználó által hozzáadva

en: removed from watch list
hu: eltávolítva a figyeltek közül

en: Notify list: Stopped watching for 
    !n
    %Q
hu: Értesítési lista: Figyelés megszűntetve: 
    !n
    %Q

en: watch
hu: figyelő

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     is offline (watch)
hu: Értesítési lista: 
    !n
    %Q
     nem elérhető (figyelő)

en: unmatched watch list entry
hu: nem egyező figyelő lista bejegyzés

en: Normal text
hu: Normál szöveg

en: Selection
hu: Kiválasztás

en: Highlighted text
hu: Kiemelt szöveg

en: URL foreground
hu: URL előtér

en: Parser error
hu: Értelmező hiba

en: Parser warning
hu: Értelmező figyelmeztetés

en: Host lookup result
hu: Hoszt felderítés eredménye:

en: Socket message
hu: Foglalat üzenet

en: Socket warning
hu: Foglalat figyelmeztetés

en: Socket error
hu: Foglalat hiba

en: System error
hu: Rendszerhiba

en: Connection status
hu: Kapcsolat állapota

en: System warning
hu: Rendszer figyelmeztetés

en: System message
hu: Rendszerüzenet

en: Unhandled server reply
hu: Kezeletlen szerver válasz

en: Server information
hu: Szerver információk

en: Server ping
hu: Szerver ping

en: Join message
hu: Csatlakozási üzenet

en: Part message
hu: Lelépő üzenet

en: Unrecognized/broken message
hu: Ismeretlen/hibás üzenet

en: Topic message
hu: Topik üzenet

en: Own private message
hu: Saját privát üzenet

en: Channel private message
hu: Csatorna privát üzenet

en: Query private message
hu: Privát üzenet

en: CTCP reply
hu: CTCP válasz

en: CTCP request replied
hu: CTCP kérés megválaszolva

en: CTCP request ignored
hu: CTCP kérés mellőzve

en: CTCP request flood warning
hu: CTCP árasztás figyelmeztetés

en: CTCP request unknown
hu: CTCP:Ismeretlen kérés

en: User action
hu: Felhasználói akció

en: Avatar change
hu: Avatar változtatás

en: Quit message
hu: Kilépő üzenet

en: Split message
hu: Split Üzenet

en: Quit on netsplit message
hu: Netsplites kilépő üzenet

en: Nick changes
hu: Név váltások

en: +o mode change
hu: +o módváltás

en: -o mode change
hu: -o módváltás

en: +v mode change
hu: +v módváltás

en: -v mode change
hu: -v módváltás

en: Multiple user mode change
hu: Többszörös felhasználói módváltás

en: Channel key change
hu: Csatorna kulcs változás

en: Channel limit change
hu: Csatorna limit változás

en: +b mode change
hu: +b módváltás

en: -b mode change
hu: -b módváltás

en: +e mode change
hu: +e módváltás

en: -e mode change
hu: -e módváltás

en: +I mode change
hu: +l módváltás

en: -I mode change
hu: -l módváltás

en: Multiple channel mode change
hu: Többszörös csatorna módváltás

en: Who reply
hu: Who válasz

en: DCC request
hu: DCC kérés

en: DCC message
hu: DCC üzenet

en: DCC error
hu: DCC hiba

en: Nickname problem
hu: Becenév probléma

en: Channel creation time reply
hu: Létrehozási idő válasza

en: Notify list joins
hu: Értesítési lista csatlakozások

en: Notify list leaves
hu: Értesítési lista elhagyás

en: Own encrypted private message
hu: Saját titkosított privát üzenet

en: Channel encrypted private message
hu: Csatorna titkosított privát üzenet

en: DCC chat message
hu: DCC beszélgetés üzenet

en: Encrypted DCC chat message
hu: Titkosított DCC beszélgetés üzenet

en: Login operations completed
hu: Belépési műveletek elvégezve

en: Kick action
hu: Kirúgási akció

en: Links reply
hu: Kapcsolatok válasz

en: Spam report
hu: Spam jelentés

en: ICQ message
hu: ICQ üzenet

en: ICQ user-message
hu: ICQ felhasználói üzenet

en: Outgoing ICQ user-message
hu: Kimenő ICQ felhasználói üzenet

en: Channel notice
hu: Csatorna értesítő

en: Encrypted channel notice
hu: Titkosított csatorna üzenet

en: Query notice
hu: Privát értesítés

en: Encrypted query notice
hu: Titkosított privát üzenet

en: Server notice
hu: Szerver értesítő

en: Halfop mode change
hu: Féloperátor módváltás

en: Unknown CTCP reply
hu: Ismeretlen CTCP válasz

en: NickServ message
hu: NickServ üzenet

en: ChanServ message
hu: ChanServ üzenet

en: Away message
hu: "Nem elérhető" üzenet

en: Ident message
hu: Ident üzenet

en: Channel list message
hu: Csatorna lista üzenet

en: Half-deop mode change
hu: FélOperátor elvétele

en: Invite message
hu: Meghívó üzenet

en: Multimedia message
hu: Multimédia üzenet

en: Query trace message
hu: Privát követési üzenet

en: Wallops message
hu: Wallops üzenet

en: Join error message
hu: Csatlakozási hibaüzenet

en: Broadcast private message
hu: Szórt privát üzenet

en: Broadcast notice
hu: Szórt értesítő

en: Am kicked
hu: Kirúgtak

en: Am op'd
hu: Op lettél

en: Am voiced
hu: Hangot kaptál

en: Am deop'd
hu: Opod elvesztetted

en: Am devoiced
hu: Hangod elvesztetted

en: Am halfop'd
hu: Fél-operátor lettél

en: Am de-halfop'd
hu: Fél-operátorod elvesztetted

en: Ban matching my mask
hu: Maszkoddal egyező tiltás hozzáadva

en: Unban matching my mask
hu: Maszkoddal egyező tiltás eltávolítva

en: Ban exception matching my mask
hu: Maszkoddal egyező tiltási-kivétel

en: Ban unexception matching my mask
hu: Maszkoddal egyező tiltási kivétel eltávolítása

en: Invite exception matching my mask
hu: Maszkoddal egyező meghívási-kivétel

en: Invite unexception matching my mask
hu: Meghívás kivétel egyezik a maszkommal

en: Ignored user message
hu: Mellőzött felhasználói üzenet

en: Server statistics
hu: Szerver statisztikák

en: SSL message
hu: SSL üzenet

en: Search
hu: Keresés

en: Generic success
hu: Általános siker

en: Generic status
hu: Általános státusz

en: Generic verbose message
hu: Általános beszédes üzenet

en: Generic warning
hu: Általános figyelmeztetés

en: Generic error
hu: Általános hiba

en: Generic critical error
hu: Általános kritikus hiba

en: Chan admin status set
hu: Csatorna operátor beállítva

en: Chan admin status unset
hu: Csatorna operátor elvéve

en: Own chan admin status set
hu: Saját csatorna operátori státusz beállítva

en: Own chan admin status unset
hu: Saját csatorna operátori státusz elvéve

en: Userop mode change
hu: Felhasználó op mód váltás

en: User-deop mode change
hu: Felhasználó operátor elvétele módváltás

en: Am userop'd
hu: Felhasználói operátor lettél

en: Am de-userop'd
hu: Elvesztetted a felhasználói operátor jogod

en: Verbose/Debug
hu: Beszédes / Debug

en: Chan owner status set
hu: Csatorna tulajdonos állapot megadása

en: Chan owner status unset
hu: Csatorna tulajdonos állapot elvétele

en: Own chan owner status set
hu: Saját Csatorna tulajdonos állapot beállítva

en: Own chan owner status unset
hu: Saját Csatorna tulajdonos állapot elvéve

en: Server error
hu: Szerver hiba

en: BitTorrent message
hu: BitTorrent üzenet

en: IRC Op status set
hu: IRC Operátori állapot beállítva

en: IRC Op status unset
hu: IRC Operátori állapot elveszítve

en: Own IRC Op status set
hu: Saját IRC operátori státusz beállítva

en: Own IRC Op status unset
hu: Saját IRC operátori státusz elvéve

en: Extended capability message
hu: Kiterjesztett képesség üzenet

en: Channel URL
hu: Csatorna URL

en: MemoServ message
hu: MemoServ üzenet

en: Missing absolute directory for the theme information
hu: Az abszolút elérési útvonal hiányzik a kinézet információkból

en: Failed to create the theme directory
hu: Kinézet mappa létrehozása sikertelen

en: Failed to save one of the theme images
hu: Valamelyik kinézet kép mentése sikertelen

en: Failed to create the theme subdirectory
hu: Kinézet almappa létrehozása sikertelen

en: Boolean options (1/0)
hu: Logikai opciók (1/0)

en: Rectangle options (x,y,width,height)
hu: Téglalap opciók (x,y,szélesség,magasság)

en: String options (string value)
hu: Karakterlánc opciók (karakterlánc érték)

en: Color options (#RRGGBB)
hu: Szín opciók (#RRGGBB)

en: Mirccolor options (#RRGGBB)
hu: Mirc szín beállítások (#RRGGBB)

en: Pixmap options (image path)
hu: Pixmap opciók (kép útvonal)

en: Unsigned integer options (unsigned integer constant)
hu: Előjel nélküli egész opciók (előjel nélküli egész konstans)

en: Font options (family,pointsize,style,charset,weight,flags (biusf))
hu: Betűtípus beállítások (család, méret, stílus, karakterkészlet, súly, flagek (biusf))

en: Message color options (image_id,foreground,background,logFlag (0/1))
hu: Üzenet szín beállítások (kép_azonosító,előtér,háttér,naplózás(0/1))

en: String list options (comma separated list of strings)
hu: Karakterlánc lista opciók (vesszővel elválasztott karakterlánc-lista)

en: [SSL]:  Cipher: %c%s
hu: [SSL]:  Sifírozó: %c%s

en: [SSL]:  Version: %c%s
hu: [SSL]:  Verzió: %c%s

en: [SSL]:  Bits: %c%d (%d used)
hu: [SSL]:  Bitek: %c%d (%d használt)

en: [SSL]:  Version: %c%d
hu: [SSL]:  Verzió: %c%d

en: [SSL]:  Subject:
hu: [SSL]:  Tárgy:

en: [SSL]:     Common name: %c%s
hu: [SSL]:     Általános név: %c%s

en: [SSL]:     Organization: %c%s
hu: [SSL]:     Szervezet: %c%s

en: [SSL]:     Organizational unit: %c%s
hu: [SSL]:     Szervezeti egység: %c%s

en: [SSL]:     Country: %c%s
hu: [SSL]:     Ország: %c%s

en: [SSL]:     State or province: %c%s
hu: [SSL]:     Tartomány: %c%s

en: [SSL]:     Locality: %c%s
hu: [SSL]:     Helység: %c%s

en: [SSL]:   Issuer:
hu: [SSL]:   Kibocsátó:

en: [SSL]:   Public key: %c%s (%d bits)
hu: [SSL]:   Nyilvános kulcs: %c%s (%d bit)

en: [SSL]:   Signature type: %c%s
hu: [SSL]:   Aláírás típusa: %c%s

en: [SSL]:   Signature contents: %c%s
hu: [SSL]:   Aláírás tartalma: %c%s

en: Peer X509 certificate
hu: Partner X509 certificate

en: [SSL]: The peer didn't provide a certificate
hu: [SSL]: A partner nem szolgáltatott tanusítványt

en: [SSL]: Can't find out the current cipher info
hu: [SSL]: Az aktuális titkosítási információk nem találhatóak

en: [%s]: [SSL]: Using certificate file %s
hu: [%s]: [SSL]: A %s bizonyítványt használva

en: [%s]: [SSL ERROR]: File I/O error while trying to use the certificate file %s
hu: [%s]: [SSL ERROR]: Fájl I/O hiba a %s bizonyítványfájl használata közben

en: [%s]: [SSL ERROR]: %s
hu: [%s]: [SSL HIBA]: %s

en: [%s]: [SSL]: Using private key file %s
hu: [%s]: [SSL]: %s privát kulcsfájlt használva

en: [%s]: [SSL ERROR]: File I/O error while trying to use the private key file %s
hu: [%s]: [SSL ERROR]: Fájl I/O hiba a %s privát kulcsfájl használata közben

en: The theme information file does not exist
hu: A kinézet információs fájlja nem létezik

en: The theme data file does not exist
hu: A kinézet adatfájlja nem létezik

en: This KVIrc executable is too old for this theme (minimum theme engine version required is %1 while this theme engine has version %2)
hu: Ez a KVIrc verzió túl régi ehhez a kinézethez (minimum kinézet motor verzió: %1 míg a jelenlegi verzió %2)

en: Theme information file is not valid
hu: Kinézet információs fájl helytelen

en: Failed to load the specified screenshot image
hu: A kiválasztott képernyőkép betöltése sikertelen

en: Invalid option
hu: Helytelen opció

en: Failed to save the screenshot image
hu: A képernyőkép mentése sikertelen

en: commandline::userfriendly
hu: paranccsor::felhasználóbarát

en: commandline::kvs
hu: paranccsor::kvs

en: You're not connected to a server
hu: Nem csatlakoztál szerverhez

en: This executable was built without SSL support
hu: Ez a futtatható SSL támogatás nélkül lett fordítva

en: No public key certificate defined in KVIrc options.
hu: Nincs nyilvános kulcs megadva a KVIrc beállításokban.

en: File I/O error while trying to use the public key file %s
hu: Fájl I/O hiba a %s publikus kulcs fájl használatakor

en: Can't load certificate from public key file %s
hu: Tanusítvány nem betölthető a publikus kulcs fájlból: %s

en: This module has no version information: refusing to load it
hu: Ennek a modulnak nincsenek verzió információi: nem betölthető

en: This module was compiled for a different KVIrc version and can't be loaded
hu: Ez a modul egy másik KVIrc verzióhoz lett lefordítva, így nem tölthető be

en: Failed to execute the init routine
hu: Inicializáló rutin végrehajtása sikertelen

en: Loaded module '%s' (%s)
hu: Betöltött modul '%s' (%s)

en: Unloaded module '%s'
hu: Bezárt modul '%s'

en: [Server parser]: [%s][%s] %Q
hu: [Szerver értelmező]: [%s][%s] %Q

en: [Server parser]: %s
hu: [Szerver értelmező]: %s

en: Ignoring DCC from 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]
hu: DCC mellőzése 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]

en: Ignoring CTCP from 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]
hu: CTCP mellőzése 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]

en: The following CTCP reply has unrecognized target %Q
hu: Az alábbi CTCP válasznak ismeretlen a célja: %Q

en: %Q %Q reply from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hu: %Q %Q válasz 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: The following CTCP request has unrecognized target %Q
hu: Az alábbi CTCP kérésnek ismeretlen a célja %Q

en: %Q %Q%c request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), ignored (flood limit exceeded)
hu: %Q %Q %c kérés 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), mellőzve (árasztási küszöböt meghaladta)

en: ignored (unrecognized)
hu: mellőzött (nem felismert)

en: ignored
hu: mellőzött

en: replied
hu: válaszolt

en: %Q %Q%c request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), %Q
hu: %Q %Q %c kérés 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), %Q

en: The following CTCP PING reply has unrecognized target "%Q"
hu: Az alábbi CTCP PING válasznak ismeretlen a címzettje: "%Q"

en: The following CTCP PING reply has a broken time identifier "%S", don't trust the displayed time
hu: Az alábbi CTCP PING válasznak hibás az azonosítója (%S), a megjelenített idő hamis

en: %Q PING reply from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %u sec %u msec
hu: %Q PING válasz 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %u mp %u mmp

en: The following CTCP ACTION has unrecognized target %Q
hu: Az alábbi CTCP ACTION -nek ismeretlen a célja: %Q

en: CTCP ACTION from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hu: CTCP ACTION 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Unable to add file offer for file %Q (File not readable?)
hu: %Q fájl felajánlás nem hozható létre (Fájl nem olvasható?)

en: Added %d sec file offer for file %Q (%Q) to recipient %Q
hu: %d másodperc hozzáadva %Q (%Q) fogadási időtartamhoz. Címzett: %Q

en: private
hu: privát

en: channel notification:
hu: csatorna értesítő:

en: notification
hu: értesítő

en: %1 unsets avatar
hu: %1 törölte az avatarját

en: %1 changes avatar to %2
hu: %1 megváltoztatta az avatarját: %2

en: : No valid local copy of avatar available, requesting one (HTTP GET %s)
hu: : Nincs érvényes helyi másolata az avatarnak, érvényes letöltése: (HTTP GET %s)

en: : No valid local copy of avatar available; failed to start an HTTP transfer, ignoring
hu: : Nincs érvényes helyi másolata az avatarnak, HTTP adatátvitel sikertelen, mellőzés

en: : No valid local copy of avatar available, requesting one (DCC GET %s)
hu: : Nincs érvényes helyi másolata az avatarnak, érvényes letöltése: (DCC GET %s)

en: : No valid local copy of avatar available; flood limit exceeded, ignoring
hu: : Nincs érvényes helyi másolata az avatarnak, árasztási küszöb meghaladva, mellőzés

en: : No valid local copy of avatar available, ignoring
hu: : Nincs elérhető helyi másolat az avatarról, mellőzés

en: : No such nickname in the user database, ignoring the change
hu: : Nincs ilyen felhasználónév az adatbázisban, változás mellőzése

en: Ignoring DCC %S request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q %S)
hu: DCC %S kérés mellőzése 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q %S)

en: Processing DCC %Q request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%s %s)
hu: DCC %Q kérés feldolgozása: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%s %s)

en: Unable to process the above request: DCC module may be broken
hu: A fenti kérés kiszolgálása nem lehetséges: a DCC modul valószínűleg hibás

en: Received ping from 
    !s
    %Q
     (PING %Q), replied pong
hu: Ping kérés: 
    !s
    %Q
     (PING %Q), válaszolva: pong

en: Received pong from 
    !s
    %s
     (PONG %s)
hu: Pong válasz: 
    !s
    %s
     (PONG %s)

en: Server ERROR: %Q
hu: Szerver ERROR: %Q

en: Missing channel parameter in join message
hu: Csatorna paraméter hiányzik csatlakozó üzenetnél

en: Received a join message for an unknown channel, possible desync
hu: Csatlakozási üzenetet kaptam egy ismeretlen csatornán, valószínűleg szinkronhiba

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has joined 
    !c
    %Q
     [implicit +%c umode change]
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] csatlakozott: 
    !c
    %Q
     [implicit +%c umode change]

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has joined 
    !c
    %Q
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] csatlakozott a(z) 
    !c
    %Q
     csatornára.

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just joined 
    !c
    %Q
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] épp most csatlakozott 
    !c
    %Q
     csatornára.

en: Received a part message for an unknown channel, possible desync
hu: Lelépési üzenetet kaptam egy ismeretlen csatornán, valószínűleg szinkronhiba

en: You have left channel 
    !c
    %Q
hu: Elhagytad a(z) 
    !c
    %Q
     csatornát

en: You have left channel 
    !c
    %Q
    : %Q
hu: 
    !c
    %Q
     csatornát elhagytad: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
    : %Q
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] lelépett 
    !c
    %Q
    : csatornáról: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] lelépett a(z) 
    !c
    %Q
     csatornáról.

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
    : %Q
hu: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] épp most lépett le 
    !c
    %Q
     csatornáról: %Q

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
hu: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] épp most lépett le 
    !c
    %Q
     csatornáról.

en: Netsplit detected: %s
hu: Netsplitet észleltem: %s

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has quit IRC: %Q
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] kilépett IRCről: %Q

en: Received a kick message for an unknown channel, possible desync
hu: Kirúgási üzenetet kaptam egy ismeretlen csatornán, valószínűleg szinkronhiba

en: You have been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hu: Kirúgtak a  
    !c
    %Q
     csatornáról: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Attempting to rejoin 
    !c
    %Q
    ...
hu: Újracsatlakozási próbálkozás 
    !c
    %Q
    ...

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] kirúgva 
    !c
    %Q
     csatornáról 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: által, indok: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] éppen kirúgta 
    !c
    %Q
     csatornáról 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]. Indok: %Q

en: Ignoring query-PRIVMSG from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hu: Privát üzenet mellőzése 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Ignoring channel-PRIVMSG from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hu: Csatorna üzenet mellőzése 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: NickServ requests authentication, executing scheduled command
hu: NickServ azonosítást kér, ütemezet parancsok végrehajtása

en: The scheduled NickServ identification command appears to be broken, please change the setting
hu: Az ütemezett NickServ aznosító parancs valószínűleg hibás, kérlek változtasd meg

en: Spam notice from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (matching spamword "%Q")
hu: Spam értesítő innen: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (egyező spam szó: "%Q")

en: Received a topic message for an unknown channel, possible desync
hu: Topik üzenetet kaptam egy ismeretlen csatornán, valószínűleg szinkronhiba

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has changed topic to "%Q%c"
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] megváltoztatta a csatorna topicját: "%Q%c"

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] is now known as 
    !n
    %Q
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] mostantól: 
    !n
    %Q

en: You have changed your nickname to %Q
hu: Beceneved megváltoztattad: %Q

en: The target of this query was lost and has been found when 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] changed their nickname to 
    !n
    %Q
hu: A privát célját elvesztettem és megtaláltam amikor 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] bevenevet váltott 
    !n
    %Q

en: The recent nickname change from 
    !n
    %Q
     to 
    !n
    %Q
     caused a query collision: merging output
hu: A legutóbbi becenév váltás  
    !n
    %Q
     - 
    !n
    %Q
     privát ütközést okozott: kimenetek összevágása

en: End of merged output
hu: Összefésült kimenet vége

en: Ignoring invite from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
hu: Meghívó mellőzése: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: double-click the channel name to join
hu: duplaklikk a csatorna nevére a csatlakozáshoz

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] invites you to channel 
    !c
    %Q
     (%Q)
hu: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] meghívott a 
    !c
    %Q
     (%Q) csatornára.

en: Received an invite message directed to another nick, possible desync
hu: Egy meghívó üzenetet kaptam másnak címezve, valószínűleg szinkronhiba

en: WALLOPS from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hu: WALLOPS 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: You have set user mode %s
hu: %s felhasználói módokat állítottál be magadnak

en: Received a mode change for an unknown channel, possible desync
hu: Módváltási üzenetet kaptam egy ismeretlen csatornán, valószínűleg szinkronhiba

en: %Q [%Q@%Q] has unset the channel key
hu: %Q [%Q@%Q] eltávolította a csatorna kulcsát

en: %Q [%Q@%Q] has set channel 
    !m-l
    limit to %Q
hu: %Q [%Q@%Q] beállította a csatorna 
    !m-l
    limitjét: %Q

en: %Q [%Q@%Q] has unset the channel limit
hu: %Q [%Q@%Q] eltávolította a csatorna limitjét

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %c%c 
    !n
    %Q
hu: %Q [%Q@%Q] módot váltott: %c%c 
    !n
    %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set channel 
    !m%c%c
    mode %c%c
hu: %Q [%Q@%Q] beállította a 
    !m%c%c
     csatorna módjait: %c%c

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %s %Q
hu: %Q [%Q@%Q] módot váltott %s %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set channel mode %s
hu: %Q [%Q@%Q] csatorna módot váltott %s

en: Server capabilities: %Q
hu: Szerver tulajdonságok: %Q

en: Capability change acknowledged: %Q
hu: Képesség változás elfogadása: %Q

en: Capability change denied: %Q
hu: Képesség változás megtagadva: %Q

en: Currently enabled capabilities: %Q
hu: Engedélyezet tulajdonságok: %Q

en: Received unknown extended capability message: %Q %Q
hu: Ismeretlen kiterjesztett képesség-üzenetet kaptam: %Q %Q

en: One or more standard mode flags are missing in the server available modes.
    This is caused either by a non RFC1459-compliant IRC daemon or a broken server reply.
    Server umodes seem to be '%s' and channel modes seem to be '%s'.
    Ignoring this reply and assuming that the basic set of modes is available.
    If you have strange problems, try changing the server.
hu: Egy vagy több alapértelmezett mód hiányzik a szerver elérhető módjaiból.
    Ezt okozhatja a nem RFC1459-kompatibilis IRC démon vagy hibás szerver válasz..
    A felhasználói módok '%s' és a csatorna módok pedig '%s'.
    A válasz mellőzöm és feltételezem, hogy az alap módok elérhetőek.
    Amennyiben furcsa problémákat tapasztalnál, próbálj szervert váltani.

en: Available user modes:
hu: Elérhető felhasználói módok:

en: : Unknown user mode
hu: : Ismeretlen felhasználói mód

en: Available channel modes:
hu: Elérhető csatorna módok:

en: Server %Q version %S supporting user modes '%S' and channel modes '%S'
hu: %Q (%S) támogatja az alábbi felhasználói és csatorna módokat: '%S' és '%S'

en: This server supports the WATCH notify list method, it will be used
hu: Ez a szerver támogatja a WATCH értesítési metódust, amit használni is fogok

en: The current network is %Q
hu: Az aktuális hálózat: %Q

en: This server supports the CODEPAGE command, it will be used
hu: Ez a szerver támogatja a CODEPAGE parancsot, amit használni is fogok

en: This server supports: %s
hu: Ez a szerver támogatja az alábbiakat: %s

en: End of NAMES for 
    !c
    %Q
hu: NAMES kérés vége: 
    !c
    %Q

en: The following message appears to be encrypted, but the crypto engine failed to decode it: %Q
hu: Az alábbi üzenet feltehetően titkosított, de a titkosító motor nem tudta dekódolni: %Q

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: Channel topic is: %Q
hu: Csatorna topic: %Q

en: Topic for 
    !c
    %Q
     is: %Q
hu: 
    !c
    %Q
     topikja: %Q

en: No channel topic is set
hu: Csatorna topik nincs beállítva

en: No topic is set for channel 
    !c
    %Q
hu: 
    !c
    %Q
     csatornán nincs topik beállítva

en: Topic was set by %Q on %Q
hu: A topikot beállította %Q %Q

en: Topic was set by %Q
hu: A topikot beállította: %Q

en: Topic for 
    !c
    %Q
     was set by %Q on %Q
hu: 
    !c
    %Q
     topikját beállította %Q %Q

en: Topic for 
    !c
    %Q
     was set by %Q
hu: 
    !c
    %Q
     topikját beállította %Q

en: Channel mode for 
    !c
    %Q
     is %s
hu: Csatorna módok  
    !c
    %Q
     : %s

en: (Unknown)
hu: (Ismeretlen)

en: %Q for 
    !c
    %Q
    : 
    !m-%c
    %Q
     (set by %Q on %Q)
hu: %Q - 
    !c
    %Q
    : 
    !m-%c
    %Q
     (beállította %Q ~ %Q)

en: Ban listing
hu: Tiltások listázása

en: End of channel %Q for 
    !c
    %Q
hu: A %Q vége 
    !c
    %Q
     csatornán

en: ban list
hu: tiltólista

en: invite list
hu: meghívási lista

en: ban exception list
hu: tiltó kivétel lista

en: owner list
hu: tulajdonos lista

en: protected/admin list
hu: védett /admin lista

en: reop list
hu: újra-op lista

en: spam filter list
hu: spam szűrő lista

en: Invite listing
hu: Meghívók listázása

en: Ban exception listing
hu: Tiltó kivételek listázása

en: Owner listing
hu: Tulajdonos listázás

en: Admin/protected nicks listing
hu: Admin /protected nevek listázása

en: Reop masks listing
hu: Újra-Op maszkok listázása

en: Spam filter listing
hu: Spam szűrő listázás

en: WHO entry for %c
    !n
    %Q
    %c [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %cChannel%c: 
    !c
    %Q
    , %cServer%c: 
    !s
    %Q
    , %cHops%c: %d, %cFlags%c: %Q, %cAway%c: %Q, %cReal name%c: %Q
hu: WHO bejegyzés %c
    !n
    %Q
    %c [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %cCsatorna%c: 
    !c
    %Q
    , %cSzerver%c: 
    !s
    %Q
    , %cTávolság%c: %d, %cMódok%c: %Q, %cTávol%c: %Q, %cValós név%c: %Q

en: End of WHO list for %Q
hu: WHO lista vége: %Q

en: The server is refusing all the login nicknames: giving up, you must send the nickname manually
hu: A szerver visszautasít minden belépési becenevet: feladom, manuálisan kell megadnod

en: Command syntax %Q: %Q
hu: Parancs szintakszis %Q: %Q

en: Tip: %Q
hu: Tipp: %Q

en: End of help about %Q
hu: %Q súgó vége

en: %c
    !n
    %Q
    %c is away: %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c Nem elérhető: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c
hu: %c
    !n
    %Q
    %c - %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c

en: %c
    !n
    %Q
    %c's real name: %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c valós neve: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c was %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c
hu: %c
    !n
    %Q
    %c volt %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c

en: %c
    !n
    %Q
    %c's real name was: %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c valós neve: %Q volt.

en: %c
    !n
    %Q
    %c's channels: %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c csatornái: %Q

en: Received a broken RPL_WHOISIDLE, can't evaluate the idle time
hu: A kapott RPL_WHOISIDLE válasz hibás, tétlenség ideje nem kiszámítható

en: %c
    !n
    %Q
    %c's idle time: %ud %uh %um %us
hu: %c
    !n
    %Q
    %c tétlen: %un %uó %up %ump

en: %c
    !n
    %Q
    %c's signon time: %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c kapcsolódási ideje: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's server: 
    !s
    %Q
     - %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c szervere: 
    !s
    %Q
     - %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is authenticated as %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c azonosítva, mint: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's actual host: %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c aktuális hosztja: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's info: %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c infó: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c WHOIS info from 
    !s
    %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c WHOIS infó 
    !s
    %Q
     szervertől.

en: %c
    !n
    %Q
    %c WHOWAS info from 
    !s
    %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c WHOWAS infó 
    !s
    %Q
     szervertől.

en: Can't evaluate creation time
hu: Létrehozási időt nem lehet meghatározni

en: Channel was created at %Q
hu: Csatorna létrehozva: %Q

en: Channel 
    !c
    %Q
     was created at %Q
hu: 
    !c
    %Q
     csatorna létrehozva: %Q

en: USERHOST info: %Q
hu: USERHOST információ: %Q

en: Channel list begin: channel, users, topic
hu: Csatorna lista kezdődik: csatorna, felhasználók, topik

en: List: %Q
hu: Lista: %Q

en: [Leaving away status after %ud %uh %um %us]: %Q
hu: [Újra elérhető %un %uó %up %ump után]: %Q

en: [Leaving away status]: %Q
hu: [Újra elérhető]: %Q

en: Restoring pre-away nickname (%Q)
hu: Távol mód előtti becenév visszaállítása (%Q)

en: [Entering away status]: %Q
hu: [Távol üzemmód]: %Q

en: Setting away nickname (%Q)
hu: Távol becenév beállítása (%Q)

en: %c
    !s
    %s
    %c's server info: %s
hu: %c
    !s
    %s
    %c szerver infó: %s

en: %c
    !s
    %s
    %c's administrator is %s
hu: %c
    !s
    %s
    %c adminisztrátora: %s

en: %c
    !s
    %s
    %c's contact address is %s
hu: %c
    !s
    %s
    %c elérhetőségei: %s

en: 
    !n
    %Q
     invited %Q into channel %Q
hu: 
    !n
    %Q
     meghívta '%Q'-t a %Q csatornára.

en: %c
    !s
    %s
    %c's information:
hu: %c
    !s
    %s
    %c információi:

en: End of %c
    !s
    %s
    %c's information
hu: %c
    !s
    %s
    %c információinak vége

en: %c
    !s
    %s
    %c's time is %Q
hu: %c
    !s
    %s
    %c ideje: %Q

en: %Q: no such server
hu: %Q: nincs ilyen szerver

en: %Q: no such channel
hu: %Q: nincs ilyen csatorna

en: Your encoding is now %Q
hu: A kódolásod ezentúl: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's codepage is %Q: %Q
hu: %c
    !n
    %Q
    %c kódlapja: %Q: %Q

en: Your user mode is %s
hu: A felhasználói módjaid: %s

en: STARTTLS reply received but SSL support is not compiled in: ignoring
hu: STARTTLS választ kaptam, de mellőzöm mert az SSL támogotás nem lett befordítva

en: Authenticated as %Q
hu: Azonosítva, mint: %Q

en: SASL authentication successful
hu: SASL azonosítás sikeres

en: Script
hu: Szkript

en: said something recently
hu: épp mondott valamit

en: is talking
hu: beszél

en: and
hu: és

en: were talking recently
hu: éppen beszélgetett

en: are talking
hu: beszélget

en: Dead channel
hu: Halott Csatorna

en: operator
hu: operátor

en: operators
hu: operátorok

en: active user
hu: aktív felhasználó

en: active users
hu: aktív felhasználó

en: hot user
hu: grafomán felhasználó

en: hot users
hu: grafomán felhasználók

en: channel owner
hu: csatorna tulajdonos

en: channel owners
hu: csatorna tulajdonosok

en: channel administrator
hu: csatorna adminisztrátor

en: channel administrators
hu: csatorna adminisztrátorok

en: half-operator
hu: fél-operátor

en: half-operators
hu: fél-operátorok

en: voiced user
hu: hanggal rendelkező felhasználó

en: voiced users
hu: hanggal rendelkező felhasználó

en: user-operator
hu: felhasználó-operátor

en: user-operators
hu: felhasználó-operátorok

en: user total
hu: összes felhasználó

en: users total
hu: összes felhasználó

en: No activity
hu: Nincs aktivitás

en: Minimal activity
hu: Minimális aktivitás

en: Very low activity
hu: Nagyon alacsony aktivitás

en: Might be low activity
hu: Valószínűleg alacsony aktivitás

en: Low activity
hu: Alacsony aktivitás

en: Might be medium activity
hu: Valószínűleg közepes aktivitás

en: Medium activity
hu: Közepes aktivitás

en: Might be high activity
hu: Valószínűleg magas aktivitás

en: High activity
hu: Magas aktivitás

en: Might be very high activity
hu: Valószínűleg nagyon magas aktivitás

en: Very high activity
hu: Nagyon magas aktivitás

en: Might be flooded with messages
hu: Valószínűleg elárasztva üzenetekkel

en: Flooded with messages
hu: Elárasztva üzenetekkel

en: human
hu: emberi

en: [Dead channel]
hu: [Halott csatorna]

en:  on
hu:  -

en: Sent part request, waiting for reply...
hu: Lelépő kérés elküldve, várakozás a válaszra...

en: Double-click to edit...
hu: Kattints kettőt a szerkesztéshez...

en: Channel synchronized in %d.%d seconds
hu: Csatorna szinkronizálva %d.%d másodperc alatt

en: CONSOLE
hu: KONZOL

en: Address:
hu: Cím:

en: Current IRC URI
hu: Aktuális IRC URI

en: Male
hu: Férfi

en: Female
hu: Nő

en: Registered as
hu: Regisztrálva, mint

en: You have just attempted to close a console window with an active connection inside.
    Are you sure you wish to terminate the connection?
hu: Egy olyan konzolt készülsz bezárni, amelyikben még a kapcsolat aktív.
    Biztosan meg akarod szakítani a kapcsolatot?

en: &Yes
hu: Igen

en: &Always
hu: Igen, Mindig

en: &No
hu: &Nem

en: You have just attempted to close the last console window.
    Are you sure you wish to quit KVIrc?
hu: Az utolsó konzol ablakot készülsz bezárni.
    Biztosan kilépsz a KVIrcből?

en: Failed to load avatar with name "%Q" and local path "%Q"
hu: Avatar (%Q) betöltése sikertelen: %Q

en: No connection
hu: Nincs kapcsolat

en: Connection in progress...
hu: Kapcsolódás folyamatban...

en: Login in progress...
hu: Belépés folyamatban...

en: away
hu: távol

en: channel
hu: csatorna

en: channels
hu: csatornák

en: query
hu: privát

en: queries
hu: privátok

en: Connected since
hu: Kapcsolódva

en: Online for
hu: Elérhető

en: Server idle for
hu: Szerver tétlensége:

en: Cryptography/text transformation
hu: Titkosítás / szöveg átalakítás

en: Enable encryption
hu: Kódolás engedélyezése

en: Encrypt key:
hu: Kódoló kulcs:

en: Enable decryption
hu: Dekódolás engedélyezése

en: Decrypt key:
hu: Dekódoló kulcs:

en: Close
hu: Bezárás

en: You have been paged by
hu: Megcsipogtatott

en: Debug Messages
hu: Debug Üzenetek

en: The file %1 already exists.<br>Do you wish to overwrite it?
hu: %1 már létezik.<br>Felül akarod írni?

en: Builtin images
hu: Beépített képek

en: Small icons
hu: Kis ikonok

en: Full path
hu: Teljes elérési útvonal

en: Builtin $icon(%1) [index %2]
hu: Beépített $icon(%1) [index %2]

en: directory
hu: mappa

en: pixels
hu: pixelek

en: bytes
hu: bájt

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: line break
hu: sortörés

en: line breaks
hu: sortörés

en: &Undo
hu: Visszavonás

en: &Redo
hu: Mégis

en: Cu&t
hu: Kivág

en: &Copy
hu: Másol

en: &Paste
hu: Beilleszt

en: Paste &File
hu: &Fájl Beillesztése

en: Stop Paste
hu: Beillesztés leállítása

en: Clear
hu: Ürít

en: Select All
hu: Mindent Kijelöl

en: Insert Icon
hu: Ikon Beszúrása

en: %d matches: %Q
hu: %d egyezik: %Q

en: No matches
hu: Nincs egyezés

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolódva

en: No IRC context
hu: Nincs IRC környezet

en: Toggle Search
hu: Keresés megjelenítése

en: Zoom In
hu: Ráközelítés

en: Zoom Out
hu: Távolabb

en: Choose Temporary Font...
hu: Átmeneti Betűtípus Kiválasztása...

en: Choose Temporary Background...
hu: Átmeneti Háttérszín Kiválasztása

en: Clear Buffer
hu: Pufffer ürítése

en: Choose Font
hu: Betűtípus Választás

en: Choose the background image...
hu: Háttérszín megadása...

en: Pos %1
hu: Poz %1

en: Not found
hu: Nem található

en: Looking up host %Q...
hu: %Q hoszt felderítése...

en: Scroll up to read from the last read line
hu: Görgess fel a legutoljára olvasott sor megtekintéséhez

en: Click to open this link
hu: Kattints a link megnyitásához

en: Double-click to open this link
hu: Kattints kettőt a link megnyitásához

en: Hostname
hu: Hosztnév

en: No topic message has been received from the server yet
hu: A szerver még nem küldött topik üzenetet

en: ### Existing data buffer:
hu: ### Létező adat puffer:

en: ### End of existing data buffer.
hu: ### Létező adatpuffer vége.

en: &Next
hu: Következő

en: &Previous
hu: Előző

en: &Options
hu: &Opciók

en: Set &All
hu: Beállít Mindet

en: Set &None
hu: Egyiket Sem

en: &Save As...
hu: Menté&s másként

en: Pattern:
hu: Minta:

en: Plain Text
hu: Egyszerű Szöveg

en: Wildcards
hu: Dzsókerkarakterek

en: Match:
hu: Egyezés:

en: &Case sensitive
hu: Nagybetű érzékeny

en: Can't open the filter file %s for reading.
hu: %s szűrő megnyitása olvasásra sikertelen.

en: Failed to write the filter file %Q (IO Error)
hu: %Q  Szűrő megnyitása írásra sikertelen (IO Hiba)

en: Can't open the filter file %Q for writing
hu: %Q szűrő megnyitása írásra sikertelen

en: Show %1
hu: Mutat %1

en: Customize...
hu: Testreszabás...

en: Insert a nickname or a mask matching *!*@*
hu: Adj meg egy nevet vagy maszkot, amelynek megfelel a *!*@*

en: Filter:
hu: Szűrő

en: Mask
hu: Maszk

en: Set by
hu: Beállította

en: Set at
hu: Beállít mint

en: Re&move
hu: Eltávolít

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: Scri&pting
hu: Szkri&ptelés

en: &Tools
hu: Eszközök

en: &Settings
hu: Beállítá&sok

en: &Window
hu: Ablak

en: &Help
hu: Segítség

en: &Tip of the Day
hu: A nap &Tippje

en: About &KVIrc
hu: A &KVIrcről

en: KVIrc Home&page
hu: KVIrc Weboldal

en: Report a Bug / Propose Improvements
hu: Hiba bejelentése / Fejlesztési ötlet adása

en: Restore &Default Script...
hu: Alapértelmezett szkriptek visszaállítása...

en: &Other...
hu: Egyéb...

en: Show &Icon Table
hu: Ikon Tábla megjelenítése

en: Open &Terminal
hu: &Terminál megnyitása

en: &Apply
hu: Elfogad

en: This option is also available as
hu: Ez a beállítás elérhető mint:

en: , probably away
hu: , valószínűleg távol

en: Common channels: %2
hu: Közös csatornák: %2

en: No common channels
hu: Nincs közös csatorna

en: [Dead query]
hu: [Halott privát]

en: The target of this query has changed from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] to 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
hu: A privát célja megváltozott: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] - 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: Common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
hu: Közös csatornák: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: No common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
hu: Nincsenek közös csatornáitok  
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: This query has no active targets, no message sent
hu: Ennek a privátnak nincs aktív célja, az üzenet nem lett elküldve

en: &Browse...
hu: &Böngészés

en: Unloadable
hu: Betölthetetlen

en: Choose a File - KVIrc
hu: Fájl Kiválasztása - KVIrc

en: Choose a Directory - KVIrc
hu: Mappa Kiválasztása - KVIrc

en: A&dd
hu: Hozzáa&d

en: Choose Color
hu: Szín kiválasztása

en: Sample Text
hu: Példa Üzenet

en: Foreground
hu: Előtér

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Background
hu: Háttér

en: Play
hu: Lejátszás

en: Name
hu: Név

en: Password
hu: Jelszó

en: Remove %1
hu: %1 Eltávolítása

en: Add Applet
hu: Applet hozzáadása

en: Drag the applet while holding the Shift or Ctrl key to move it to the desired position
hu: A Shift vagy Ctrl billentyűket tartsd lenyomva és  mozgasd az Appletet a kívánt helyre

en: Network
hu: Hálózat

en: Server
hu: Szerver

en: Nickname
hu: Becenév

en: Username
hu: Felhasználó név

en: Local IP
hu: Helyi IP

en: Away
hu: Távol

en: Away Indicator
hu: Távol kijelző

en: Away since
hu: Távol:

en: Not away
hu: Elérhető

en: Lag measure not available yet
hu: Lag mérés még nem elérhető

en: Lag meter engine disabled
hu: Lag mérő motor kikapcsolva

en: Lag Indicator
hu: Lag Kijelző

en: Format
hu: Formátum

en: Simple Clock
hu: Egyszerű Óra

en: Show total connection time
hu: Mutasd a teljes kapcsolódási időt

en: Connection Timer
hu: Kapcsolat Ideje

en: Check on startup
hu: Ellenőrzés indításkor

en: Update Indicator
hu: Frissítés kijelző

en: Update missing
hu: Frissítés hiányzik

en: Update failed
hu: Frissítés sikertelen

en: The remote server replied with
hu: A távoli szerver válasza:

en: No updates found
hu: Nincs frissítés

en: New updates found
hu: Új frissítések elérhetőek

en: Icon Size
hu: Ikon Méret

en: Button Style
hu: Gomb Típus

en: History
hu: Történet

en: Set on
hu: Beállítva

en: No topic is set
hu: Topik nincs beállítva

en: Double-click to set...
hu: Kattints kettőt a beállításhoz...

en: Sort
hu: Rendez

en: Reverse Sort
hu: Fordított rendezés

en: %1 is an <b>IrcOp</b>
hu: %1 - <b>IrcOperátor</b>

en: List of window types available in this release of KVIrc:
hu: Az elérhető ablaktípusok a KVIrc ezen verziójában:

en: Use Default Encoding
hu: Alapértelmezett Kódolás Használata

en: Current:
hu: Aktuális:

en: Standard
hu: Alapértelmezett

en: Smart (Send Local)
hu: Okos (helyi kódolás küldéskor)

en: Smart (Send UTF-8)
hu: Okos (UTF-8 használata küldéskor)

en: Starting last log
hu: Utolsó napló indítása

en: End of log
hu: Naplófájl vége

en: Window List
hu: Ablak Lista

en: Close this window
hu: Ezen ablak bezárása

en: %cCore action: %Q
hu: %cBelső akció: %Q

en: %cUser action: %Q
hu: %cFelhasználói akció: %Q

en: Label: %Q
hu: Címke: %Q

en: Category: %Q
hu: %Q Kategória

en: Description: %Q
hu: Leírás: %Q

en: The action "%1" is disabled
hu: '%1' akció letiltva

en: Internal error: call a head-shrinker
hu: Belső hiba: hívj agyturkászt

en: The switch -l requires -c
hu: A -l kapcsolóhoz szükséges -c is

en: The switch -s requires -w with a combination of flags 'c','x' and 'q'
hu: A -s kapcsolóhoz szükség van -w-re a 'c','x' és 'q' kombinációjával

en: Can't set the current avatar to '%Q': failed to start the http transfer
hu: '%Q' avatar beállítása sikertelen: http kapcsolódás sikertelen

en: Can't set the current avatar to '%Q': can't load the image
hu: '%Q' Avatar beállítása nem lehetséges: a képet nem lehet betölteni

en: Invalid timeout specified, using default
hu: Helytelen időtúllépés, az alapértelmezett visszaállítása

en: Added %d secs file offer for file %Q (%Q) and receiver %Q
hu: %d másodperc hozzáadva %Q (%Q) fogadási időtartamhoz. Címzett: %Q

en: Notifying avatar '%Q' to %Q
hu: %Q értesítése a %Q avatarról

en: The current window is not a channel
hu: Az aktuális ablak nem csatorna

en: The specified window (%Q) is not a channel
hu: A megadott ablak (%Q) nem csatorna

en: &Join
hu: Csatlakozás

en: &Register
hu: &Regisztrál

en: Clear Recent
hu: Legutóbbi ürítése

en: Show this window after connecting
hu: Ablak megjelenítése kapcsolódás után

en: Registered Channels
hu: Regisztrált Csatornák

en: Recent Channels
hu: Legutóbbi Csatornák

en: Current Network
hu: Aktuális Hálózat

en: All Networks
hu: Minden Hálózat

en: Join
hu: Csatlakozás

en: Delete
hu: Töröl

en: The config file '%Q' has been changed but is opened as read-only: changes will be lost
hu: A '%Q' konfigurációs fáj megváltozott, de csak olvasásra lett megnyitva: a változtatások el fognak veszni

en: Unable to find the specified context
hu: A megadott környezet nem található

en: Unable to find the current context
hu: Aktuális környezet nem található

en: You specified a bad string for the parameter "type"
hu: Nem megfelelő karaktersort adtál meg a "típus" paraméternek

en: The specified context is disconnected
hu: A megadott környezet nincs kapcsolódva

en: The current context is disconnected
hu: Az aktuális környezet szétkapcsolva

en: The specified context's socket is disconnected
hu: A megadott környezet foglalata nincs csatlakozva

en: The current context's socket is disconnected
hu: Az aktuális környezet foglalata szét van kapcsolva

en: Unable to get SSL information: query not recognized
hu: SSL információk elégtelenek: lekérdezés nem felismerhető

en: Destination file exists: no copy made
hu: Célfájl létezik: másolat nem készült

en: Failed to copy from '%Q' to '%Q'
hu: '%Q' -> 'Q%' másolása sikertelen

en: Either the source doesn't exist or the destination can not be created
hu: Vagy a forrás nem létezik, vagy a cél létrehozása sikertelen

en: Failed to write to file '%Q': the destination couldn't be opened
hu: Írás fájlba sikertelen '%Q': a célfájlt nem lehett megnyitni

en: Missing data array
hu: Hiányzó adat tömb

en: Can't open file '%1' for writing
hu: "%1" fájl megnyitása írásra sikertelen

en: Error writing bytes to file '%1'
hu: Hiba a bájtok fájlba íráskor: '%1'

en: Destination file exists: file not renamed
hu: Célfájl létezik: átnevezés nem történt meg

en: Failed to rename '%Q' to '%Q'
hu: %Q -> %Q átnevezése sikertelen

en: Failed to make the directory '%Q'
hu: '%Q' mappa létrehozása sikertelen

en: Failed to remove the file '%Q'
hu: '%Q' törlése sikertelen

en: Failed to remove the directory '%Q'
hu: '%Q' mappa eltávolítása sikertelen

en: Can't open the file '%Q' for reading
hu: "%Q" megnyitása olvasásra sikertelen

en: Read error for file '%Q' (have been unable to read the requested size in 1000 retries)
hu: Olvasási hiba: %Q (a kért méretet nem szolgálta ki 1000 próbálkozás során)

en: Read error for file '%Q'
hu: Olvasási hiba: %Q

en: Can't open the file '%Q' for writing
hu: "%Q" fájl megnyitása írásra sikertelen

en: Can't read data from file
hu: Adatok olvasása a fájlból sikertelen

en: '%Q' algorithm is not supported
hu: A '%Q' algoritmus nem támogatott

en: Unknown option '%1', defaulting to 'm'
hu: Ismeretlen '%1' opció, visszaállítás 'm' -re

en: Query not found: %Q
hu: Privát nem található: %Q

en: Failed to initialize the Mircryption engine: %Q
hu: A Mircryption motor (%Q) inicializálása sikertelen

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Show index
hu: Index megjelenítése

en: Refresh index
hu: Indexek frissítése

en: Using a wildcard within phrases is not allowed.
hu: Dzsókerkarakterek használata zárójelben nem engedélyezett.

en: The closing quotation mark is missing.
hu: A záró idézőjel hiányzik.

en: Help Browser
hu: Segítség Böngésző

en: [IDENT]: %s
hu: [AZONOSÍTÓ]: %s

en: Service startup (IPv4)
hu: Szolgáltatás indítása (IPv4)

en: Empty request (EOT ?)
hu: Üres lekérdezés (EOT ?)

en: Dropping connection (request too long)
hu: Kapcsolat megszakítása (túl hosszú válaszidő)

en: Timed out while waiting for the request : dropping connection
hu: Időtúllépés a lekérdezés közben: kapcsolat megszakítása

en: I/O Traffic Graph
hu: I/O Forgalom Grafikon

en: Outgoing traffic
hu: Kimenő forgalom

en: Incoming traffic
hu: Bejövő forgalom

en: A really lame text transformation engine :D
hu: Egy nagyon idióta szöveg átalakító motor :D

en: A really lame text transformation engine: Light Version.
hu: Egy nagyon idióta szöveg átalakító motor: Light Verzió..

en: (None)
hu: (Nincs)

en: Sent links request, waiting for reply...
hu: Kapcsolatok kérés elküldve, várakozás a válaszra...

en: Connected to %1 (%2)
hu: Kapcsolódva %1 (%2)

en: Links for %1 [IRC Context %2]
hu: Kapcsolatok %1 [IRC Környezet %2]

en: Received end of links.
hu: Kapcsolatok vége.

en: %1: Parent link %2
hu: %1: Szülő kapcsolat %2

en: %c%cLinks for %Q
hu: %c%cKapcsolatok: %Q

en: Total hosts listed
hu: Összes listázott hoszt

en: Total hosts in the network
hu: Összes hoszt a hálózatban

en: Wildcard servers (hubs?): %d
hu: Dzsóker szerverek (hubok?): %d

en: Direct links: %d (~%d.%d %)
hu: Közvetlen kapcsolatok: %d (~%d.%d %)

en: Close links (1 <= hops <= 3): %d (~%d.%d %)
hu: Kapcsolatok lezárása (1 <= távolság <= 3): %d (~%d.%d %)

en: Mid-range links (4 <= hops <= 6): %d (~%d.%d %)
hu: Közepes hosszúságú kapcsolatok (4 <= távolság <= 6): %d (~%d.%d %)

en: Distant links (7 <= hops): %d (~%d.%d %)
hu: Távoli kapcsolatok (7 <= hops): %d (~%d.%d %)

en: Broken (unknown) links: %d
hu: Hibás (ismeretlen) kapcsolatok: %d

en: Maximum links per host: %d [%s]
hu: Maximális kapcsolat hosztonként: %d [%s]

en: Total links: %d
hu: Összes kapcsolat: %d

en: Maximum hops: %d [%s]
hu: Maximális távolság: %d [%s]

en: Average hops: ~%d.%d
hu: Átlagos távolság: ~%d.%d

en: Reset
hu: Visszaállít

en: Processing link: %s
hu: Kapcsolatok feldolgozása: %s

en: Broken message syntax, can't extract hops number, assuming 0
hu: Hibás üzenet szintaxis, nem lehet meghatározni a távolságot, 0 feltételezve

en: Link
hu: Kapcsolat

en: Hops
hu: Távolságok

en: Description
hu: Leírás

en: Stop list download
hu: Lista letöltésének megszakítása

en: Users
hu: Felhasználók

en: Topic
hu: Topik

en: Stopping the list download...
hu: Lista letöltésének megszakítása...

en: Channel List [IRC Context %1]
hu: Csatorna Lista [IRC Környezet: %1]

en: Channel list for %1 - %2
hu: Csatorna lista: %1 - %2

en: Channel list
hu: Csatorna lista

en: Configuration files (*.kvc)
hu: Konfigurációs fájlok (*.kvc)

en: Channels list download finished
hu: Csatorna lista letöltése kész

en: Processing list: %Q
hu: Lista feldolgozása: %Q

en: List window already open for this IRC context
hu: Egy listaablak már nyitva van ehhez az IRC környezehez

en: %1 doesn't look like a servers.ini file.
    Import failed.
hu: %1 nem úgy néz ki, mint egy servers.ini fájl.
    Importálás sikertelen.

en: URL Selection
hu: URL Kiválasztás

en: Please wait while the list is being downloaded
hu: Kérlek várj, amíg a lista letöltődik

en: List Download
hu: Lista Letöltése

en: Failed to start the server list transfer :(
hu: Szerverlista átvitele sikertelen :(

en: %1 servers imported successfully
hu: %1 szerver sikeresen importálva

en: No servers imported
hu: Nem lett szerver importálva

en: Import from servers.ini
hu: Importálás servers.ini -ből

en: Import from http://www.mirc.co.uk/servers.ini
hu: Importálás: http://www.mirc.co.uk/servers.ini

en: Global idle timer must be started before using $my.globalIdle function
hu: Globális tétlenség időzítőt el kell indítani a $my.globalidle függvény használata előtt

en: Text
hu: Szöveg

en: Emoticon
hu: Hangulatjel

en: Unsupported direction
hu: Nem támogatott irány

en: Unsupported key length
hu: Nem támogatott kulcs hossz

en: Bad key data
hu: Hibás Kulcs adat

en: Engine not initialized
hu: Motor nem volt inicializálva

en: Invalid direction for this engine
hu: Helytelen irány ennél a motornál

en: Data buffer too long
hu: Adat puffer túl hosszú

en: The message is not a hexadecimal string: this is not my stuff
hu: Az üzenet nem hexadecimális karakterlánc: ez nem az én asztalom

en: The message is not a base64 string: this is not my stuff
hu: Az üzenet nem base64 karakterlánc: ez nem az én asztalom

en: The message doesn't seem to be encoded with CBC Mircryption
hu: Az üzenet nem úgy tűnik, hogy CBC Mirccryption -al lett dekódolva

en: hexadecimal
hu: hexadecimális

en: < &Back
hu: < Vissza

en: &Next >
hu: Következő >

en: <p><h2>Welcome :)</h2>This is your first time running this version of KVIrc.<br>This wizard will guide you through the few steps required to complete the setup.<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, no worries. You will have a chance to preserve the old configuration.</p><p>Click "<b>Next</b>" to proceed.</p>
hu: <p><h2>Üdvözlet :)</h2> Most futtatod első alkalommal a KVIrc ezen verzióját.<br> Ez a varázsló néhány lépésben segít a beállítások elvégzésében.<br><br> Amennyiben már van egy előző verziójú KVIrced telepítve ne aggódj, lehetőséged van megtartani a régi beállításokat.</p><p>Kattints a  "<b>Következő</b>" gombra a folytatáshoz.</p>

en: Welcome to KVIrc
hu: Üdvözlet a KVIrcben

en: <p>All of the files in this distribution are covered by the GPL. In human terms this can be read as follows:<br><ul><li><b>KVIrc is free</b>, use it, have fun! <b>:)</b></li><li>If you use <b>any</b> part of KVIrc in your own project, you <b>must</b> release that project under the same license.</li></ul></p><p>The "legalese" version of the license is shown in the box below.</p>
hu: <p> Ebben a terjesztésben minden fájl GPL alatt lett liszenszelve. Magyarul: <br><ul><li><b>A KVIrc ingyenes</b>, használd, jó szórakozást! <b>:)</b></li><li>Ha a KVIrc<b>bármely</b> részét felhasználod a saját munkádban, ugyanezen liszensz alapján <b>kell</b> közzétenned újra.</li></ul></p><p>A szerződés szabatos verziója olvasható az alábbi dobozban.</p>

en: Dreaded License Agreement
hu: Rettegett Liszensz Szerződés

en: <p>Please choose a folder for KVIrc to store its settings and other data, and another for downloaded files. Make sure that you have permission to write to both folders.<br><br>The suggested locations are fine in most cases. If you don't know what this is about, just click "<b>Next</b>".<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, you can choose the existing directory for the settings, and your configuration will be preserved.</p>
hu: <p> Kérlek add meg a mappát, ahol a KVIrc tárolja a beállításokat és más adatokat, illetve a fájlok letöltésének helyét. A mappáknak írhatónak kell lenniük.<br><br> A megadott helyek a legtöbb esetben megfelelőek, tehát ha nem igazán tudod mi is ez, csak kattints a "<b>Következő</b>"-re.<br><br> Ha már volt egy régebbi KVIrced telepítve, megadhatod a meglévő konfigurációs fájlok helyét, így a beállításaid megmaradnak.</p>

en: Store configuration in folder
hu: Beállítások tárolása ide:

en: Use settings folder from previous installation
hu: Előzőleg telepített beállítások használata

en: Use new settings folder
hu: Új beállítások mappa használata

en: Settings folder:
hu: Beállítások mappa:

en: Download files to folder:
hu: Fájlok letöltése ebbe a mappába:

en: All settings in shared program folder (portable)
hu: Minden beállítás a megosztott program mappába (hordozható)

en: Application Folders
hu: Alkalmazás Mappák

en: Nickname:
hu: Becenév:

en: This field is optional and will appear as part of the CTCP USERINFO reply.
hu: Ez a mező opcionális és úgy fog megjelenni mint a CTCP USERINFO válasz része.

en: Profile
hu: Profil

en: Real name:
hu: Valós név:

en: Age:
hu: Kor:

en: Unspecified
hu: Nem meghatározott

en: Gender:
hu: Nem:

en: Location:
hu: Helység:

en: Languages:
hu: Nyelvek:

en: Identity
hu: Személyes

en: &Fancy Theme
hu: Díszes Kinézet

en: &Minimalist Theme
hu: Minimalista Kinézet

en: &Don't apply any theme
hu: Ne alkalmazzon semmilyen kinézetet

en: Default Theme
hu: Alapértelmezett Kinézet

en: <p>Here you can choose how much KVIrc will integrate with your system.<br><br>The default settings are fine for most users so if you're in doubt just click "<b>Finish</b>" to continue.</p>
hu: <p>Itt megadhatod, hogy a KVIrc mennyire épüljön be a rendszeredbe.<br><br>Az alapértelmezett beállítások a legtöbb felhasználónak megfelelőek, úgyhogy ha bizonytalan vagy, nyugodtan kattints a "<b>Befejezés</b>" gombra.</p>

en: Desktop Integration
hu: Rendszerbe épülés

en: Create desktop shortcut
hu: Parancsikon létrehozása az Asztalon

en: Import server list from mIRC
hu: Szerverlista importálása mIRC-ből

en: Choose a Configuration Folder - KVIrc Setup
hu: Beállítások Mappa Megadása - KVIrc Varázsló

en: Choose a Download Folder - KVIrc Setup
hu: Letöltések Mappa Kiválasztása - KVIrc Beállítások

en: Sound file '%Q' not found
hu: %Q hangfájl nem található

en: Unable to play sound '%Q'
hu: '%Q' hang lejátszása sikertelen

en: Sorry, I can't find a sound system to use on this machine
hu: Sajnos semmilyen használható rendszert nem találtam ezen a gépen

en: Sound system detected to: %s
hu: Hangrendszer meghatározva: %s

en: Socket Spy [IRC Context %1]
hu: SocketSpy [IRC környezet %1]

en: Socket open
hu: Foglalat nyitva

en: Socket closed
hu: Foglalat lezárva

en: Window with ID '%Q' not found
hu: '%Q' azonosítójú ablak nem található

en: The specified window (%Q) is not a channel/query/DCC chat
hu: A megadott ablak (%Q) nem csatorna/privát/DCC csevegés

en: File not found or empty
hu: Fájl nem található vagy üres

en: I can't open that file
hu: Nem tudom megnyitni a fájlt

en: Could not paste file
hu: Fájl beillesztése sikertelen

en: Slow-paste ID:%d Window:%Q
hu: Lassú-beillesztés azonosító: %d Ablak: %Q

en: %Q algorithm is not supported
hu: A %Q algoritmus nem támogatott

en: No certificate specified and no private key certificate defined in KVIrc options.
hu: Nincs tanusítvány és privát kulcs megadva a KVIrc beállításokban.

en: File I/O error while trying to use the private key file %s
hu: Fájl I/O hiba a %s privát kulcs fájl használatakor

en: KVIrc is compiled without OpenSSL support.
hu: A KVIrc SSL támogatás nélkül lett fordítva

en: No certificate specified and no public key certificate defined in KVIrc options.
hu: Nincs tanusítvány és publikus kulcs megadva a KVIrc beállításokban.

en: Plugin not found. Please check the plugin-name and path.
hu: Plugin nem található. Kérlek ellenőrízd a nevét és az útvonalat.

en: Error while loading plugin.
hu: Hiba a plugin betöltésekor

en: No DBus type specified
hu: Nincs DBus típus megadva

en: The specified parameter is not an integer
hu: A megadott paraméter nem egész szám

en: No command specified
hu: Nincs parancs megadva

en: Failed to start the terminal program
hu: Terminál program indítása sikertelen

en: Bad bytecount specification: 1, 2, 4 and 8 are allowed
hu: Hibás bájt szám megadás: 1, 2, 4 és 8 lehetséges

en: Can't create the terminal emulation part
hu: Terminál emuláció nem hozható létre

en: Terminal
hu: Terminál

en: Show at startup
hu: Megjelenítés indításkor

en: <b>Can't find any tip... :(</b>
hu: <b>Nem találtam tippeket :(</b>

en: Current window is not a channel
hu: Az aktuális ablak nem csatorna

en: The specified toolbar doesn't exist
hu: A megadott  eszköztár nem létezik

en: No action name/index specified
hu: Akció név/index nem lett meghatározva

en: The action parameter didn't evaluate to an index
hu: Az akció paramétere nem értelmezhető indexként

en: The action "%Q" doesn't exist
hu: '%Q' akció nem létezik

en: Context
hu: Környezet

en: &Configure KVIrc...
hu: KVIrc beállítása

en: &About KVIrc
hu: A &KVIrcről

en: &Quit
hu: Kilépés

en: Nothing is happening...
hu: Semmi se történik...

en: Just idling...
hu: Csak nézelődünk...

en: Dum de dum de dum...
hu: Dum du dum dum duuuum...

en: Silence speaking
hu: Néma csend

en: Are ya here?
hu: Itten vagyol?

en: The world has stopped?
hu: Megállt az idő?

en: Everything is all right
hu: Minden rendben

en: idle()
hu: tétlen()

en: It's so cold here...
hu: Igen hideg van errefele...

en: Just vegetating
hu: Vegetálunk...

en: Seems like the world has stopped spinning
hu: Úgy tűnik már nem forog a föld

en: This silence is freaking me out!
hu: Ez a csönd teljesen kikészít!

en: Mieeeeeowww!
hu: Máááááj!

en: idle idle idle idle!
hu: Tétlen tétlen tétlen...!!!!!

en: Hide Window
hu: Ablak elrejtése

en: Show Window
hu: Ablak megjelenítése

en: Back on %1
hu: Elérhető itt: %1

en: Away on %1
hu: Távol ezen: %1

en: Window
hu: Ablak

en: Count
hu: Számláló

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: &Remove
hu: Eltávolítás

en: &Say to Window
hu: Küldé&s megadott ablakba:

en: Configure
hu: Beállítások

en: Window not found.
hu: Ablak nem található.

en: Save URL list on module unload
hu: URL lista mentése a modul bezárásakor

en: Save columns width on URL list close
hu: Oszlopszélesség mentése az URL lista bezárásakor

en: &Cancel
hu: Mégsem

en: Enable URL ban list
hu: URL tiltási lista engedélyezése

en: &Add Ban
hu: Tiltás hozzáadása

en: &Remove Selected
hu: Kiválasztott eltávolítása

en: Window type or 'all' expected as first parameter
hu: Ablak típus vagy 'all' a várt első paraméter

en: The specified IRC context is not valid: creating a context free window
hu: A megadott IRC környezet érvénytelen: környezet független ablak létrehozása

en: Window doesn't have input widget
hu: Az ablaknak nincs beviteli widget-je

en: Both -n and -m switches specified, -n takes precedence
hu: Az -n és -m kapcsolók is meg lettek adva, -n lesz használva

en: Unknown engine error
hu: Ismeretlen motor hiba

en: This executable has been compiled without crypt support
hu: Ez a futtatható titkosítási támogatás nélkül lett fordítva
