KVIrc - en to pl translation catalogue (1650 entries)

en: Success
pl: Powodzenie

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Internal error
pl: Wewnętrzny błąd

en: Unknown command
pl: Nieznane polecenie

en: Missing closing brace
pl: Brakujący nawias zamykający

en: Unknown function
pl: Nieznana funkcja

en: Missing variable name
pl: Brakująca nazwa zmiennej

en: Variable or identifier expected
pl: Spodziewana zmienna lub identyfikator

en: Left operand is not a number
pl: Lewy argument nie jest liczbą

en: Multiple operations not supported for numeric operators
pl: Wielokrotne operacje nie są dozwolone dla operatorów numerycznych

en: Division by zero
pl: Dzielenie przez zero

en: Modulo by zero
pl: Dzielenie modulo przez zero

en: Right operand is not a number
pl: Prawy argument nie jest liczbą

en: Unterminated expression (missing ')' ?)
pl: Niezakończone wyrażenie (brakuje ')'?)

en: Unterminated subexpression (Parenthesis mismatch)
pl: Niezakończone podwyrażenie (rozbieżność nawiasów)

en: Unexpected character
pl: Niespodziewany znak

en: Unknown operator
pl: Nieznany operator

en: No host to resolve
pl: Brak hosta do rozwiązania

en: (DNS internal) Unsupported address family
pl: (DNS - wewnętrzny) Niewspierana rodzina adresów

en: Valid name but the host has no IP address
pl: Poprawna nazwa ale host nie ma adresu IP

en: Unrecoverable nameserver error (crashed?)
pl: Nieodwracalny błąd serwera nazw (uległ awarii?)

en: DNS temporary fault (try again)
pl: Tymczasowy błąd DNS (spróbuj ponownie)

en: (DNS internal) Bad flags
pl: (DNS - wewnętrzny) Nieprawidłowe flagi

en: (DNS internal) Out of memory
pl: (DNS - wewnętrzny) Brak pamięci

en: (DNS internal) Service not supported
pl: (DNS - wewnętrzny) Serwis niewspierany

en: Unknown node (host not found)
pl: Nieznany węzeł (nie znaleziono hosta)

en: (DNS internal) Unsupported socket type
pl: (DNS - wewnętrzny) Niewspierany typ gniazda

en: DNS query failed
pl: Zapytanie DNS nie powiodło się

en: This KVIrc executable has no IPv6 support
pl: Plik wykonywalny KVIrc nie ma wsparcia IPv6

en: Host not found
pl: Host nieznaleziony

en: (DNS internal) IPC failure (slave data corrupted)
pl: (DNS - wewnętrzny) Niepowodzenie IPC (dane podrzędne uszkodzone)

en: Another connection is in progress
pl: Inne połączenie w trakcie

en: Invalid IP address
pl: Niepoprawny adres IP

en: Socket creation failed
pl: Utworzenie gniazda nie powiodło się

en: Failed to put the socket in non blocking mode
pl: Próba ustawienia gniazda w tryb nieblokujący nie powiodła się

en: Bad file descriptor
pl: Nieprawidłowy deskryptor pliku

en: Out of address space
pl: Poza obszarem adresów

en: Connection refused
pl: Połączenie odrzucone

en: Kernel networking panic
pl: Jądro sieci panikuje

en: Connection timed out
pl: Przekroczony limit czasu oczekiwania na połączenie

en: Network is unreachable
pl: Sieć jest nieosiągalna

en: Broken pipe
pl: Przerwany potok

en: Invalid proxy address
pl: Niepoprwany adres pośrednika

en: Remote end has closed the connection
pl: Zdalna strona zamknęła połączenie

en: Invalid IRC context ID
pl: Niepoprawny ID kontekstu IRC

en: Error loading module
pl: Błąd podczas ładowaniu modułu

en: No such module command
pl: Nie ma takiego polecenia modułu

en: No such module function
pl: Nie ma takiej funkcji modułu

en: Left operand is not a dictionary reference
pl: Lewy argument nie referencją do słownika

en: Right operand is not a dictionary reference
pl: Prawy argument nie referencją do słownika

en: Missing object class name
pl: Brakująca nazwa klasy obiektu

en: No such object class
pl: Nie ma takiej klasy obiektu

en: No such object
pl: Obiekt nie istnieje

en: No such object function
pl: Nie ma takiej funkcji obiektu

en: Invalid left operand
pl: Nieprawidłowy lewy argument

en: Not enough parameters
pl: Zbyt mało parametrów

en: Integer parameter expected
pl: Spodziewana jest zmienna całkowita

en: Invalid parameter
pl: Niepoprawny parametr

en: No such file
pl: Nie ma takiego pliku

en: Open parenthesis expected
pl: Spodziewany jest nawias otwierający

en: Open brace expected
pl: Spodziewany nawias klamrowy otwierający

en: Can't kill a builtin class
pl: Nie można zabić wbudowanej klasy

en: The SOCKSv4 protocol lacks IPv6 support
pl: Protokół SOCKSv4 nie zawiera wsparcia IPv6

en: Unrecognized proxy reply
pl: Nierozpoznana odpowiedź pośrednika

en: Proxy response: auth failed: access denied
pl: Odpowiedź pośrednika: uwierzytelnianie nie powiodło się : odmowa dostępu

en: Proxy response: no acceptable auth method: request rejected
pl: Odpowiedź pośrednika: nieakceptowalna metoda uwierzytelnienia - zapytanie odrzucone

en: Proxy response: request failed
pl: Odpowiedź pośrednika: zapytanie nie powiodło się

en: Proxy response: Ident failed
pl: Odpowiedź pośrednika: Ident zakończony niepowodzeniem

en: Proxy response: Ident not matching
pl: Odpowiedź pośrednika: Ident nie pasuje

en: Proxy response: general SOCKS failure
pl: Odpowiedź pośrednika: błąd ogólny SOCKS

en: Proxy response: connection not allowed
pl: Odpowiedź pośrednika: połączenie niedozwolone

en: Proxy response: network unreachable
pl: Odpowiedź pośrednika: sieć nieosiągalna

en: Proxy response: host unreachable
pl: Odpowiedź pośrednika: host nieosiągalny

en: Proxy response: connection refused
pl: Odpowiedź pośrednika: odmowa połączenia

en: Proxy response: TTL expired
pl: Odpowiedź pośrednika: TTL wygasł

en: Proxy response: command not supported
pl: Odpowiedź pośrednika: polecenie nie wspierane

en: Proxy response: address type not supported
pl: Odpowiedź pośrednika: typ adresu niewspierany

en: Proxy response: invalid address
pl: Odpowiedź pośrednika: niepoprawny adres

en: Invalid port number
pl: Niepoprawny numer portu

en: Socket not connected
pl: Niepołączone gniazdo

en: Insufficient resources to complete the operation
pl: Niewystarczające zasoby, by ukończyć operację

en: Can't setup a listening socket : bind failed
pl: Nie mogę ustawić gniazda nasłuchu: bindowanie nieudane

en: Can't resolve the localhost name
pl: Nie można rozwiązać nazwy lokalnego hosta

en: Unsupported image format
pl: Niewspierany format obrazu

en: Can't open file for appending
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu

en: Can't open file for writing
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu

en: File I/O error
pl: Błąd we/wy pliku

en: Acknowledge error
pl: Błąd potwierdzenia

en: Can't open file for reading
pl: Nie można otworzyć pliku do odczytu

en: Can't send a zero-size file
pl: Nie można wysłać pliku o zerowym rozmiarze

en: Missing popup name
pl: Brakująca nazwa wyskakującego okna

en: 'item', 'popup', 'label' or 'separator' keyword expected
pl: spodziewano się słów 'item', 'popup', 'label' lub 'separator'

en: Self modification not allowed
pl: Samodzielna modyfikacja niedozwolona

en: Feature not available
pl: Funkcjonalność niedostępna

en: Unexpected characters in array index
pl: Niespodziewane znaki w indeksie tablicy

en: Unexpected end in expression
pl: Niespodziewany koniec wyrażenia

en: Unexpected end in array index
pl: Niespodziewany koniec w indeksu tablicy

en: Connection through HTTP proxy failed
pl: Próba połączenia przez pośrednika HTTP nie powiodła się

en: Case, match, regexp, default or break keyword expected
pl: Spodziewano się słów case, match, regexp, default lub break

en: Access denied
pl: Brak dostępu

en: Address already in use
pl: Adres jest już w użyciu

en: Can't assign the requested address
pl: Nie można przydzielić żądanego adresu

en: Connection reset by peer
pl: Połączenie zerwane przez drugą stronę

en: Host unreachable (no route to host)
pl: Host nieosiągalny (brak trasy do hosta)

en: Variable expected
pl: Spodziewano się zmiennej

en: Invalid array index: positive integer expected
pl: Nieprawidłowy indeks tablicy: spodziewano się dodatniej liczby całkowitej

en: listen() call failed
pl: wywołanie listen() zakończone niepowodzeniem

en: This executable has been compiled without SSL support
pl: Ten plik wykonywalny został skompilowany bez wsparcia SSL

en: Secure Socket Layer error
pl: Błąd Secure Socket Layer

en: Slash (/) character expected
pl: Spodziewany znak slesz ( / )

en: Unknown string manipulation operation
pl: Nieznana operacja manipulacji ciągiem znaków

en: Operation aborted
pl: Opreracja przerwana

en: Unexpected token
pl: Niespodziewany token

en: Scope object already defined (unexpected @)
pl: Zakres został już zdefiniowany (niespodziewane @)

en: There is no $this pointer in this scope (unexpected @)
pl: Nie ma $this w tym zakresie (niespodziewane @)

en: %1 bytes
pl: %1 bajtów

en: Invalid encryption engine
pl: Nieprawidłowy silnik szyfrujący

en: Socket
pl: Gniazdo

en: Fifo
pl: FIFO

en: Block device
pl: Urządzenie blokowe

en: Char device
pl: Urządzenie znakowe

en: Octet stream (unknown)
pl: Strumień oktetów (nieznany)

en: Default
pl: Domyślna

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Operation cancelled
pl: Operacja anulowana

en: Cancel
pl: Anuluj

en: File write error
pl: Błąd zapisu pliku

en: File read error
pl: Błąd odczytu pliku

en: The file specified is not a valid KVIrc package
pl: Określony plik nie jest poprawnym pakietem KVIrc

en: The package has an invalid version number, it might have been created by a newer KVIrc
pl: Pakiet ma niepoprawny numer wersji, mógł zostać stworzony przez nowszą wersję KVIrc

en: Invalid info field: the package is probably corrupt
pl: Niepoprawne pole informacyjne: pakiet jest prawdopodobnie uszkodzony

en: The package contains compressed data but this executable does not support compression
pl: Pakiet zawiera skompresowane dane, ale ten plik wykonywalny nie wspiera kompresji

en: Failed to create the target directory
pl: Nie udało się utworzyć katalogu docelowego

en: Failed to open a source file for reading
pl: Nie udało się otworzyć pliku zródłowego do odczytu

en: Unpacking file %1
pl: Rozpakowywanie pliku %1

en: Compression library initialization error
pl: Błąd inicjalizacji biblioteki kompresującej

en: Compression library error
pl: Błąd kompresji biblioteki

en: Compression library internal error
pl: Wewnętrzny błąd biblioteki kompresującej

en: Error in compressed file stream
pl: Błąd w skompresowanym strumieniu pliku

en: Reading package...
pl: Odczytywanie pakietu...

en: Reading package header
pl: Odczytywanie nagłówka pakietu

en: Reading package data
pl: Odczytywanie danych pakietu

en: Invalid data field: the package is probably corrupt
pl: Nieprawidłowe pole danych: pakiet jest prawdopodobnie uszkodzony

en: Packaging file %1
pl: Pakowanie pliku %1

en: Error while compressing a file stream
pl: Błąd kompresji strumienia pliku

en: Creating package...
pl: Tworzenie pakietu...

en: Writing package header
pl: Zapisywanie nagłówka pakietu

en: Writing informational fields
pl: Zapisywanie pól informacyjnych

en: Writing package data
pl: Zapisywanie danych pakietu

en: The specified network has no server entries
pl: Określona sieć nie ma wpisów serwerów

en: The server specification seems to be in the net:<string> but the network couldn't be found in the database
pl: Specyfikacja serwera jest w sieci: <string>, ale sieć nie została odnaleziona w bazie

en: Standalone Servers
pl: Samodzielne serwery

en: DNS resolver busy
pl: Resolwer DNS zajęty

en: Failed to start the host lookup
pl: Nie udało się rozpocząć translacji adresu hosta

en: Internal error: unhandled DNS query type
pl: Błąd wewnętrzny: nieobsługiwany typ zapytania DNS

en: DNS query returned no IP address results of the requested type
pl: Zapytanie DNS nie zwróciło IP o żądanym typie

en: Aborted
pl: Przerwano

en: No request
pl: Brak żądania

en: No filename specified for the "StoreToFile" processing type
pl: Typ "StoreToFile" wymaga podania nazwy pliku

en: Invalid URL: missing hostname
pl: Nieprawidłowy URL: brakująca nazwa hosta

en: Unsupported protocol %1
pl: Niewspierany protokół %1

en: Connected to %1:%2: sending request
pl: Połączono z %1:%2: wysyłanie zapytania

en: Socket write error
pl: Błąd zapisu do gniazda

en: Contacting host %1 on port %2
pl: Komunikowanie się z hostem %1 na porcie %2

en: Failed to rename the existing file, please rename manually and retry
pl: Nie udało się zmienić nazwy istniejącego pliku, proszę zmień nazwę samodzielnie i spróbuj ponownie

en: Can't open file "%1" for writing
pl: Nie można otworzyć pliku "%1" do zapisu

en: Invalid HTTP response: %1
pl: Niepoprawna odpowiedź HTTP: %1

en: Received HTTP response: %1
pl: Otrzymano odpowiedź HTTP: %1

en: Too many redirects
pl: Zbyt dużo przekierowań

en: Bad redirect
pl: Błędne przekierowanie

en: Redirect loop
pl: Pętla przekierowań

en: Following Redirect to %1
pl: Podążanie za przekierowaniem do %1

en: The amount of received data exceeds the maximum length
pl: Ilość odebranych danych przekracza maksimum

en: Header too long: exceeded 4096 bytes
pl: Nagłówek zbyt długi: przekracza 4096 bajtów

en: The amount of received data exceeds expected length
pl: Ilość odebranych danych przekracza oczekiwaną długość

en: Protocol error: invalid chunk size
pl: Błąd protokołu: niepoprawny rozmiar kawałka

en: Chunk header too long: exceeded 4096 bytes
pl: Nagłówek kawałka zbyt długi: przekroczył 4096 bajtów

en: Unable to start the DNS lookup
pl: Nie można rozpocząć translacji DNS

en: Looking up host %1
pl: Poszukiwanie hosta %1

en: Host %1 resolved to %2
pl: Host %1 rozwiązany do %2

en: Unknown
pl: Nieznany

en: - d -- h -- m -- s
pl: - d -- g -- m -- s

en: %1 h %2 m %3 s
pl: %1 g %2 m %3 s

en: %1 h %2%3 m %4%5 s
pl: %1 g %2%3 m %4%5 s

en: %1 d %2 h %3 m %4 s
pl: %1 d %2 g %3 m %4 s

en: %1 d %2%3 h %4%5 m %6%7 s
pl: %1 d %2%3 g %4%5 m %6%7 s

en: Help
pl: Pomoc

en: Back
pl: Wstecz

en: Next
pl: Dalej

en: Finish
pl: Zakończ

en: IRC context related actions
pl: Akcje związane z kontekstem IRC

en: Generic
pl: Ogólne

en: Generic actions
pl: Ogólne akcje

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Actions related to settings
pl: Akcje związane do ustawień

en: Scripting
pl: Skrypty

en: Scripting related actions
pl: Akcje związane ze skryptami

en: Actions related to the Graphic User Interface
pl: Akcje związane do Graficznego Interfejsu Użytkownika

en: Channel
pl: Kanał

en: IRC channel related actions
pl: Akcje związane z kanałem IRC

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Actions that will appear in the "Tools" menu
pl: Akcje, które pojawią się w menu "Narzędzia"

en: KVIrc Messaging
pl: Powiadomienia KVIrc

en: Message from %1:
pl: Wiadomość od %1:

en: View
pl: Pokaż

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Update Default Scripts - KVIrc
pl: Aktualizuj domyślne skrypty - KVIrc

en: <b>Your KVirc installation has been updated successfully.</b><br><br>KVIrc's default scripts should also be updated. <b>Do you want to restore the default scripts?</b><br><br>Hint: If you choose "No" you can always restore the default scripts by selecting the appropriate entry from the "Scripting" menu later.
pl: <b>Twoja instalacja KVIrc została zaktualizowana.</b><br><br>Skrypty domyślne KVIrc powinny zostać także zaktualizowane. <b>Czy chcesz je zaktualizować?</b><br><br>Wskazówka: Jeżeli wybierzesz "Nie", możesz zawsze przywrócić domyślne skrypty odpowiednim wyborem z działu "Skrypty" później.

en: No and Don't Ask Me Again
pl: Nie i nie pytaj mnie ponownie

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: Detected Installation Issues - KVIrc
pl: Wykryte problemy instalacji - KVIrc

en: <b>Your KVIrc installation is incomplete.</b><br><br>You seem to be missing some of the features that the KVIrc default scripts provide. <b>Do you want to restore the default scripts?</b><br><br>Hint: If you choose "No" you can always restore the default scripts by selecting the appropriate entry from the "Scripting" menu later.
pl: <b>Twoja instalacja KVIrc jest niekompletna.</b><br><br>Wygląda na to, że brakuje pewnych funkcjonalności, które domyślny skrypt KVIrc dostarcza. <b>Czy chcesz przywrócić domyślne skrypty?</b><br><br>Wskazówka: Jeżeli wybierzesz "Nie" zawsze możesz przywrócić domyślne skrypty z działu "Skrypty" później.

en: Remote command received (%s ...)
pl: Otrzymano zdalne polecenie (%s ...)

en: File download failed
pl: Pobieranie pliku nie powiodło się

en: File download from %1 failed
pl: Pobieranie pliku od %1 nie powiodło się

en: File download successfully complete
pl: Pobieranie pliku pomyślnie zakończone

en: File download from %1 successfully complete
pl: Pobieranie pliku od %1 pomyślnie zakończone

en: Avatar download failed for %Q!%Q@%Q and URL %Q: %Q
pl: Pobieranie awatara nie powiodło się: %Q!%Q@%Q, URL %Q: %Q

en: Open with KVIrc
pl: Otwórz, używając KVIrc

en: KVIrc KVS Script
pl: KVIrc skrypt KVS

en: Run KVS Script
pl: Uruchom skrypt KVS

en: KVIrc Configuration File
pl: Plik konfiguracyjny KVIrc

en: KVIrc Theme Package
pl: Pakiet motywu KVIrc

en: Install Theme Package
pl: Instaluj pakiet motywu

en: KVIrc Addon Package
pl: Pakiet dodatku KVIrc

en: Install Package
pl: Instaluj pakiet

en: Oops! It looks like I can't load modules on this system.
    I have been looking for the %s library but I haven't been able to load it
    due to the following error: "%s"
    Aborting.
pl: Ups! Wygląda na to, że nie mogę załadować modułów.
    Szukałem biblioteki %s, ale nie byłem w stanie jej załadować.
    Oto błąd: "%s"
    Anulowanie.

en: Oops! It looks like you have a broken distribution.
    The setup module does not export the "setup_begin" function.
    Aborting!
pl: Ups! Wygląda na to, że masz uszkodzoną dystrybucję.
    Moduł początkujący nie eksportuje funkcji "setup_begin".
    Przerywanie!

en: Oops! It looks like you have a broken distribution.
    The setup module does not export the "setup_finish" function.
    Trying to continue anyway...
pl: Ups! Wygląda na to, że masz uszkodzoną dystrybucję.
    Moduł początkujący nie eksportuje funkcji "setup_finish".
    Próbowanie kontynuowania mimo to...

en: Configure Servers...
pl: Konfiguracja serwerów...

en: Allows you to configure the servers and eventually to connect to them
pl: Umożliwia skonfigurowanie serwerów i ewentualnie dołączyć do nich

en: Manage Addons...
pl: Zarządzanie dodatkami...

en: Allows you to manage the script-based addons
pl: Umożliwia zarządzanie dodatkami (bazującymi na skryptach)

en: Configure Registered Users...
pl: Konfiguracja zarejestrowanych użytkowników...

en: Shows a dialog that allows editing the registered user entries
pl: Pokazuje okno dialogowe, które pozwala na edytowanie wpisów zarejestrowanych użytkowników

en: Configure Identity...
pl: Konfiguracja tożsamości...

en: Allows you to configure nickname, username, avatar etc...
pl: Umożliwia skonfigurowanie pseudonimu, nazwy użytkownika, awataru itp...

en: Show Socket Spy
pl: Pokaż szpiega gniazda

en: Shows a window that allows monitoring the socket traffic
pl: Pokazuje okno, które pozwala na monitorowanie ruchu gniazda

en: Get Network Links
pl: Pobierz powiązania w sieci

en: Shows a window that allows viewing the network links
pl: Pokazuje okno pozwalające na podgląd powiązań sieciowych

en: Get Channel List
pl: Pobierz listę kanałów

en: Shows a window that allows listing the network channels
pl: Pokazuje okno, które pozwala wykazać listę kanałów sieci

en: Configure KVIrc...
pl: Konfiguracja KVIrc...

en: Shows the general options dialog
pl: Pokazuje okno dialogowe z głównymi opcjami

en: Configure Theme...
pl: Konfiguracja motywu...

en: Shows the theme options dialog
pl: Pokazuje okno dialogowe z ustawieniami motywu

en: Manage Themes...
pl: Zarządzanie motywami...

en: Allows you to manage the themes
pl: Umożliwia zarządzanie motywami

en: Customize Toolbars...
pl: Dostosowywanie paska narzędzi...

en: Shows a window that allows editing script toolbars
pl: Pokazuje okno, które pozwala edytować paski narzędzi skryptów

en: Join Channels...
pl: Dołączanie do kanałów...

en: Shows a dialog that allows you join channels
pl: Pokazuje okno dialogowe, które pozwala dołączyć do kanałów

en: Edit Actions...
pl: Edytuj akcje...

en: Shows a window that allows editing actions
pl: Pokazuje okno które pozwala na edytowanie akcji

en: Edit Aliases...
pl: Edytuj aliasy...

en: Shows a window that allows editing aliases
pl: Pokazuje okno, które pozwala na edytowanie aliasów

en: Edit Classes...
pl: Edytuj klasy...

en: Shows a window that allows editing classes
pl: Pokazuje okno, które pozwala na edycję klas

en: Edit Events...
pl: Edytuj zdarzenia...

en: Shows a window that allows editing script events
pl: Pokazuje okno, które pozwala na edytowanie zdarzeń skryptu

en: Edit Popups...
pl: Edytuj wyskakujące okna...

en: Shows a window that allows editing popup menus
pl: Pokazuje okno, które pozwala na edytowanie menu wyskakującego okna

en: Edit RAW Events...
pl: Edytuj surowe zdarzenia...

en: Shows a window that allows editing RAW scripting events
pl: Pokazuje okno pozwalające na edycję surowych zdarzeń skryptów

en: Script Tester
pl: Tester skryptów

en: Creates an embedded editor for long scripts
pl: Tworzy osadzony edytor dla długich skryptów

en: Execute Script...
pl: Wykonaj skrypt...

en: Allows executing a KVS script from file
pl: Umożliwia wykonanie skryptu KVS z pliku

en: Help Index
pl: Spis pomocy

en: Shows the documentation index
pl: Pokazuje indeks dokumentacji

en: Opens the KVIrc homepage
pl: Otwiera strone domową KVIrc

en: Acquire Screenshot
pl: Wykonaj zrzut ekranu

en: Acquires a screenshot of the KVIrc main window
pl: Tworzy zrzut ekranu okna głównego KVIrc

en: Manage File &Transfers
pl: Zarządzaj t&ransferami plików

en: Shows a window that lists file transfers
pl: Pokazuje okno z listą transferów plików

en: Show I/O &Traffic Graph
pl: Pokaż gra&fik ruchu sieciowego

en: Shows a graph representing I/O bandwidth traffic
pl: Pokazuje grafik przedstawiający ruch sieciowy

en: Browse Log Files
pl: Przeglądaj pliki dziennika

en: Shows a window that lists and filter log files
pl: Pokazuje okno z listą i filtrami plików dziennika

en: Manage S&hared Files
pl: Zarządzaj udostępnianymi plikami

en: Shows a window that list shared files
pl: Pokazuje okno z listą udostępnianych plików

en: View URL List
pl: Zobacz listę przechwyconych URL

en: Shows a window that lists caught URLs
pl: Pokazuje okno z listą przechwyconych URL-i

en: New IRC Context
pl: Nowy kontekst IRC

en: Creates a new IRC context console
pl: Tworzy nowy kontekst konsoli IRC

en: &Quit KVIrc
pl: &Zakończ KVIrc

en: Quits KVIrc closing all the current connections
pl: Wychodzi z KVIrc zamykając wszystkie aktualne połączenia

en: IRC Context Display
pl: Wyświetlacz kontekstu IRC

en: Shows a small display with IRC context information
pl: Pokazuje mały wyświetlacz z informacją kontekstu IRC

en: Acts as a separator for other items: performs no action
pl: Działa jako separator dla innych elementów: nie wykonuje żadnych działań

en: Connect/Disconnect
pl: Połącz / Rozłącz

en: Allows you to connect to a server or to terminate the current connection
pl: Umożliwia połączenie z serwerem lub zakończenie aktualnego połączenia

en: Connect
pl: Połącz/Rozłącz

en: Abort Connection
pl: Przerwij połączenie

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Join Channel
pl: Dołącz do kanału

en: Shows a popup menu that allows quickly selecting a channel to join
pl: Pokazuje wyskajujące menu, które pozwala na szybkie wybieranie kanału do dołączenia

en: Other...
pl: Inna propozycja...

en: Clear Recent Channels List
pl: Wyczyść listę niedawnych kanałów

en: Change Nickname
pl: Zmiana pseudonimu

en: Please enter the new nickname
pl: Proszę wprowadzić nowy pseudonim

en: Shows a popup menu that allows quickly changing the nickname
pl: Pokazuje wyskakujące menu, które pozwala na szybką zmianę pseudonimu

en: Clear Recent Nicks List
pl: Wyczyść listę niedawno użytych pseudonimów

en: Connect to
pl: Połącz z...

en: Shows a popup menu that allows quickly connecting to a server
pl: Pokazuje wyskakujące menu, które pozwala szybko połączyć się do serwera

en: Clear Recent Servers List
pl: Wyczyść listę ostatnio używanych serwerów

en: User Mode
pl: Tryb użytkownika

en: Shows a popup menu that allows quickly changing user modes
pl: Pokazuje wyskakujące menu, które pozwala na szybką zmianę trybów użytkownika

en: w: WALLOPS
pl: w: Odbieraj WALLOPS

en: s: Server Notices
pl: s: Powiadomienia serwera

en: i: Invisible
pl: i: Niewidoczny

en: Away/Back
pl: Nieobecny/Obecny

en: Allows entering and leaving away state
pl: Umożliwia wprowadzanie i opuszczanie stanu nieobecny

en: Enter Away Mode
pl: Wprowadź w tryb nieobecny

en: Leave Away Mode
pl: Opuść tryb nieobecny

en: IRC Tools
pl: Narzędzia IRC

en: Shows a popup menu with some IRC tools
pl: Pokazuje wyskakujące menu z narzędziami IRC

en: IRC Actions
pl: Akcje IRC

en: Shows a popup menu with some IRC actions
pl: Pokazuje wyskakujące menu z akcjami IRC

en: Restore Default - KVIrc
pl: Przywróć domyślne - KVIrc

en: There's something wrong in your personal data: my '%1' is %2, while yours is %3
pl: Coś jest nie w porządku z Twoimi danymi personalnymi: moje '%1' to %2, a Twoje: %3

en: Your default script is up to date.
    Do you want to restore it anyway?
pl: Twój domyślny skrypt jest aktualny.
    Czy chcesz go przywrócić mimo wszystko?

en: You are about to restore the default script.
    Any script changes you have made will be erased if
    restore "All" or "Clear custom scripts" are selected.
    
    Do you wish to proceed?
pl: Zaraz przywrócisz domyślny skrypt.
    Jeśli wybrano "Wszystko" lub "Wyczyść własne skrypty",
    zmiany, których dokonałeś, zostaną usunięte.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Select the Items to Restore
pl: Wybierz elementy do przywrócenia

en: All
pl: Wszystko

en: Clear custom scripts
pl: Wyczyść własne skrypty

en: Actions
pl: Akcje

en: Addons
pl: Dodatki

en: Aliases
pl: Aliasy

en: Classes
pl: Klasy

en: Events
pl: Zdarzenia

en: Popups
pl: Wyskakujące okna

en: RAW events
pl: Surowe zdarzenia

en: Toolbars
pl: Paski narzędzi

en: Advanced...
pl: Zaawansowane....

en: Restore
pl: Przywróć

en: Icon Table - KVIrc
pl: Tabela ikon - KVIrc

en: Failed to set the encoding to %Q: mapping not available.
pl: Nie udało się ustawić kodowania na %Q - mapowanie niedostępne.

en: Changed text encoding to %Q
pl: Zmieniono kodowanie tekstu na %Q

en: Impossible to send STARTTLS command to the IRC server. Your connection will NOT be encrypted
pl: Nie udało się wysłać polecenia STARTTLS do serwera IRC. Twoje połączenie NIE będzie szyfrowane

en: The server does not support STARTTLS command. Your connection will NOT be encrypted
pl: Serwer nie obsługuje polecenia STARTTLS. Twoje połączenie NIE będzie szyfrowane

en: Extended Capabilities don't seem to be supported by the server
pl: Wygląda na to, że rozszerzone możliwości nie są wspierane przez serwer

en: Connection to server lost
pl: Utracono połączenie z serwerem

en: Connection to server established
pl: Nawiązano połączenie z serwerem

en: [LINK WARNING]: Socket message truncated to 512 bytes.
pl: [OSTRZEŻENIE ŁĄCZA]: wiadomość gniazda obcięta do 512 bajtów.

en: The server seems to support the WATCH notify list method, will try to use it
pl: Wygląda na to, że serwer wspiera metodę listy powiadomień "WATCH". Zostanie podjęta próba użycia jej

en: Can't resolve local host address, using user supplied one (%Q)
pl: Nie można rozwiązać adresu lokalnego hosta, użyto dostarczonego przez użytkownika (%Q)

en: Can't resolve local host address, using default 127.0.0.1
pl: Nie można rozwiązać lokalnego adresu hosta, użyto domyślnego 127.0.0.1

en: Local host address is %Q
pl: Adres lokalnego hosta to %Q

en: The server reports a hostname differing from what KVIrc set for the local hostname.
pl: Serwer zwrócił nazwę hosta inną, niż została ustawiona lokalnie przez KVIrc.

en: This can happen if you use a broken bouncer, the IRC server masks your IP/Hostname or something weird is happening on the IRC server.
pl: Mogło się to wydarzyć, jeśli używasz zepsutego bouncera, serwer IRC maskuje Twoje IP/nazwę hosta albo coś dziwnego dzieje się na serwerze IRC.

en: Here goes your "broken bouncer hack": The server has changed the hostname but I'll ignore the IP address change
pl: Oto i Twój "hack zepsutego bouncera" - serwer zmienił nazwę hosta, ale zmienione IP zostanie zignorowane

en: The local IP address as seen by the IRC server is %Q
pl: Lokalny adres IP widziany przez serwer IRC jest %Q

en: Can't start the DNS slave thread
pl: Nie można uruchomić wątku podrzędnego DNS

en: Unable to resolve the local hostname as seen by the IRC server: %Q
pl: Nie można rozwiązać lokalnej nazwy hosta, widzianej przez serwer IRC jako %Q

en: Looking up the local hostname as seen by the IRC server (%Q)
pl: Poszukiwanie lokalnej nazwy hosta widzianej przez sewer IRC (%Q)

en: Unable to resolve the local hostname as seen by the IRC server: %Q, using previously resolved %Q
pl: Nie można rozwiązać lokalnej nazwy hosta, widzianej przez serwer IRC jako %Q, używam rozwiązanej poprzednio - %Q

en: Local hostname as seen by the IRC server resolved to %Q
pl: Lokalna nazwa hosta widziana przez serwer IRC rozwiązana do %Q

en: profile specific option
pl: opcje statystyk profilu

en: profile specific alternative option
pl: alternatywne opcje statystyk profilu

en: server specific
pl: dostosowanego do serwera

en: server specific alternative option
pl: alternatywne opcje statystyk serwera

en: network specific option
pl: Informacje sieciowe

en: network specific alternative option
pl: alternatywne opcje statystyk sieci

en: primary nickname specified in options
pl: główny pseudonim podany w opcjach

en: alternative nickname specified in options
pl: alternatywny pseudonim podany w opcjach

en: second alternative nickname specified in options
pl: drugi alternatywny pseudonim podany w opcjach

en: third alternative nickname specified in options
pl: trzeci alternatywny pseudonim podany w opcjach

en: random nickname
pl: pseudonim losowy

en: Using server specific username (%Q)
pl: Używanie określonej nazwy użytkownika serwera (%Q)

en: Using network specific username (%Q)
pl: Używanie określonej nazwy użytkownika sieci (%Q)

en: Using %1 as nickname
pl: Używanie %1 jako pseudonimu

en: Using server specific real name (%Q)
pl: Używanie dostosowanego prawdziwego imienia na serwerze (%Q)

en: Using network specific real name (%Q)
pl: Używanie dostosowanego prawdziwego imienia w sieci (%Q)

en: Using connection specific password (%Q)
pl: Używanie dostosowanego hasła połączenia (%Q)

en: Using server specific password (%Q)
pl: Używanie dostosowanego hasła serwera (%Q)

en: Using network specific password (%Q)
pl: Używanie dostosowanego hasła sieci (%Q)

en: Logging in as %Q!%Q :%Q
pl: Logowanie się jako %Q!%Q :%Q

en: Executing scheduled network specific "on connect" commands
pl: Wykonywanie zaplanowanych i określonych poleceń sieci "po połączeniu"

en: Executing scheduled server specific "on connect" commands
pl: Wykonywanie zaplanowanych i określonych poleceń serwera "po połączeniu"

en: Executing scheduled identity specific "on connect" commands
pl: Wykonywanie zaplanowanych i określonych poleceń tożsamości "po połączeniu"

en: The server refused the suggested nickname (%s) and named you %s instead
pl: Serwer odrzucił proponowany pseudonim (%s) i nazwał Ciebie %s w zamian

en: Login operations complete, happy ircing!
pl: Operacje logowania zakończone, miłego ircowania!

en: Executing scheduled network specific "on login" commands
pl: Wykonywanie zaplanowanych i określonych poleceń sieci "po logowaniu"

en: Executing scheduled server specific "on login" commands
pl: Wykonywanie zaplanowanych i określonych poleceń serwera  "po logowaniu"

en: Executing scheduled identity specific "on login" commands
pl: Wykonywanie zaplanowanych i określonych poleceń tożsamości "po logowaniu"

en: Setting configured user mode
pl: Ustawianie skonfigurowanego trybu użytkownika

en: Auto-joining network specific channels
pl: Automatycznie dołączanie do określonych kanałów sieci

en: Auto-joining server specific channels
pl: Automatycznie dołączanie do określonych kanałów serwera

en: Updating away state for channel %Q
pl: Uaktualnianie stanu nieobecności dla kanału %Q

en: O: Local IRC Operator (locop)
pl: O: Lokalny operator IRC (locop)

en: a: Server administrator
pl: a: Administrator serwera

en: c: Recipient for cconn messages
pl: c: Odbiorca wiadomości cconn

en: d: Recipient for server debug notices
pl: d: Odbiorca powiadomień debugowania

en: f: Recipient for full server notices
pl: f: Odbiorca pełnych powiadomień serwera

en: k: Recipient for server KILL messages
pl: k: Odbiorca wiadomości KILL serwera

en: n: Recipient for nick changes
pl: n: Odbiorca zmian pseudonimów

en: o: IRC Operator (oper)
pl: o: operator IRC (oper)

en: s: Recipient for server notices
pl: s: Odbiorca powiadomień serwera

en: w: Recipient for WALLOPS messages
pl: w: Odbiorca wiadomości WALLOPS

en: y: Recipient for spy notices
pl: y: Odbiorca powiadomień szpiega

en: z: Recipient for oper WALLOP messages
pl: z: Odbiorca operatorskich wiadomości WALLOPS

en: D: Deaf
pl: D: Głuchy (nie wyświetlaj wiadomości ze wszystkich kanałów)

en: F: Recipient for far connect/quit notices
pl: F: Odbiorca zdalnych powiadomień o połączeniach/rozłączeniach

en: G: Only accept private messages from users in common channels
pl: G: Akceptuj prywatne wiadomości tylko od użytkowników, którzy są obecni na tych samych kanałach

en: H: Hide oper status
pl: H: Ukryj status operatora

en: R: Only receive private messages from registered nicks
pl: R: Odbieraj wiadomości tylko od uwierzytelnionych pseudonimów

en: S: Connected over SSL
pl: S: Połączony przez SSL

en: W: Connected over WEBIRC
pl: W: Połączony przez WEBIRC

en: b: Recipient for bot/join flood warnings
pl: b: Odbiorca ostrzeżeń o botach/floodzie

en: e: Recipient for server introduction and split notices
pl: e: Odbiorca powiadomień o serwerze i splitach

en: f: Recipient for full I-Line notices
pl: f: Odbiorca pełnych powiadomień I-Line

en: g: Only allow accepted clients to message you
pl: g: Przyjmuj wiadomości tylko od zaakceptowanych klientów

en: j: Recipient for rejected client notices
pl: j: Odbiorca powiadomień o odrzuconych klientach

en: l: Recipient for LOCOPS
pl: l: Odbiorca LOCOPS

en: p: Channels hidden from WHOIS
pl: p: Kanały ukryte przed WHOIS

en: q: Idle time hidden from WHOIS
pl: q: Czas bezczynności ukryty przed WHOIS

en: r: Registered
pl: r: Tylko dla uwierzytelnionych pseudonimów

en: u: Recipient for unauthorized client notices
pl: u: Odbiorca dla nieautoryzowanych powiadomień klienta

en: x: Host hidden
pl: x: Ukryta nazwa hosta

en: y: Can see stats/links/admin requests
pl: y: Może widzieć zapytania stats/links/admin

en: C: Prevent CTCPs
pl: C: Blokada wszelkich CTCP

en: Q: Prevents you from being affected by channel forwarding
pl: Q: Zapobiegaj przed przekierowaniami kanału

en: S: Network service
pl: S: Usługa sieciowa

en: Z: Connected over SSL
pl: Z: Połączony poprzez SSL

en: h: Host hidden
pl: h: Ukryta nazwa hosta

en: O: IRC Help Operator
pl: O: Operator pomocy IRC

en: h: Marks you as a helper in /stats p
pl: h: Oznacza Ciebie jako pomocnik w /stats p

en: N: Network administrator
pl: N: Administrator sieci

en: U: Network service
pl: U: Usługa sieciowa

en: q: Services administrator, can use SQUIT
pl: q: Administrator serwisów, może użyć SQUIT

en: P: Network service
pl: P: Usługa sieciowa

en: I: Idle time hidden
pl: I: Ukryty czas bezczynności

en: d: Deaf
pl: d: Głuchoniemy (nie widzi tekstu i nie może pisać)

en: k: Network service
pl: k: Usługa sieciowa

en: n: Channels hidden from WHOIS
pl: n: Kanały ukryte przed WHOIS

en: X: Special powers
pl: X: Moce specjalne

en: A: Server administrator
pl: A: Administrator serwera

en: B: Marks as being a bot
pl: B: Oznacza bycie jako bot

en: C: Co-Admin
pl: C: WspółAdmin

en: G: Filter out bad words
pl: G: Filtrowanie przekleństw

en: I: Idle time hidden from WHOIS
pl: I: Czas bezczynności ukryty od WHOIS

en: T: Prevent CTCPs
pl: T: Blokada wszelkich CTCP

en: V: Connected over WebTV
pl: V: Połączony poprzez WebTV

en: a: Services administrator
pl: a: Administrator usług

en: g: Can send & read LOCOPS and GLOBOPS
pl: g: Może wysyłać i czytać LOCOPS I GLOBCOPS

en: h: Available for help (helpop)
pl: h: Dostępny dla pomocy (helpop)

en: q: Immune to kicks (except U-Line)
pl: q: Odporny na wyrzucenia (poza U-Line)

en: Z: Only receive private messages from users with SSL
pl: Z: Otrzymywanie prywatnych wiadomości tylko od użytkowników z szyfrowaniem SSL

en: P: Services administrator
pl: P: Administrator serwisów

en: a: Services operator
pl: a: Operator serwisów

en: p: Protected IRC operator
pl: p: Chroniony operator IRC

en: C: Only accept private messages from users in common channels
pl: C: Akceptowanie prywatnych wiadomośći tylko od użytkowników z tych samych kanałów

en: I: Hide oper status
pl: I: Ukryj status operatora

en: A: Can see all servers and IP addresses
pl: A: Moźna zobaczyć wszystkie serwery i wszystkie adresy IP

en: D: Allows the use of DIE and RESTART
pl: D: Pozwala na użycie DIE l RESTART

en: H: Allows the use of REHASH
pl: H: Pozwala na użycie REHASH

en: I: Prevents you from receiving INVITEs
pl: I: Zapobiega przed obieraniem zaproszeń (INVITE)

en: K: Allows the use of KLINE
pl: K: Pozwala na użycie KLINE

en: N: Can override Q-Lines
pl: N: Może nadpisać Q-Linie

en: P: Allows the use of SETHOST, SETIDENT and SETNAME
pl: P: Pozwala na użycie SETHOST, SETIDENT i SETNAME

en: R: Allows the use of CONNECT, SQUIT, and HTM
pl: R: Pozwala na użycie CONNECT, SQUIT, i HTM

en: T: Allows you to appear in /stats p
pl: T: Pozwala Tobie pojawić się w /stats p

en: U: Allows the use of UNKLINE
pl: U: Pozwala na użycie UNKLINE

en: X: Grants access to experimental features
pl: X: Daje dostęp do eksperymentalnych funkcjonalności

en: a: Can see all users and channels
pl: a: Można zobaczyć wszystkich użytkowników i kanały

en: e: Registered
pl: e: Zarejestrowany

en: 4: Allows the ability to use STATS T
pl: 4: Daje możliwość użycia STATS T

en: 5: Allows the ability to use STATS ?
pl: 5: Daje możliwość użycia STATS ?

en: 9: Allows the use of TESTLINE
pl: 9: Pozwala użyć TESTLINE

en: c: Prevent CTCPs
pl: c: Zabronionie zapytania CTCP

en: g: Server side ignore
pl: g: Ignorowanie po stronie serwera

en: G: Censor bad words
pl: G: Cenzura przekleństw

en: I: Channels hidden from WHOIS
pl: I: Kanały ukryte przed WHOIS

en: Q: Marks an IRC operator as invisible from user lists
pl: Q: Oznacza operatora IRC jako niewidocznego na liście użytkowników

en: S: Strip colors out of private messages
pl: S: Pomijanie kolorów w prywatnych wiadomościach

en: Invite exceptions
pl: Wyjątki zaproszenia

en: Ban masks
pl: Maski zakazu

en: Ban exceptions
pl: Wyjątki zakazu

en: Invite only
pl: Wymagane zaproszenie

en: Key
pl: Klucz (na hasło)

en: Limited number of users
pl: Ograniczona liczba użytkowników

en: Moderated
pl: Moderowany (tylko użytkownicy z przywilejami mogą pisać)

en: No external messages
pl: Blokada wiadomości z zewnątrz

en: Channel operators
pl: Operatorzy kanału

en: Private
pl: Prywatny (aktualnie ogranicza KNOCK)

en: Secret
pl: Sekretny (kanał nie pokazuje się na NAMES, LIST, WHO, WHOIS)

en: Topic change restricted
pl: Ograniczona zmiana tematu (tylko operatorzy mogą zmieniać temat)

en: Voiced users
pl: Użytkownicy z prawem wypowiedzi

en: Forbid channel CTCPs
pl: Zabronione CTCP do kanału

en: Moderate non auth users
pl: Moderuj nieautoryzowanych użytkowników

en: IRC-Op only channel
pl: Kanał tylko dla Operatorów IRC (IRCOP)

en: Only registered nicks can join
pl: Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą dołączyć

en: Need SSL connection to join
pl: Wymagane połączenie SSL aby dołączyć

en: Forbid channel NOTICEs
pl: Zabronione powiadomienia na kanał

en: No control codes (colors, bold, ..)
pl: Bez kodów kontrolnych (kolory, pogrubienie, ..)

en: Half-operators
pl: Półoperatorzy

en: Registered
pl: Kanał jest zarejestrowany (należy do kogoś)

en: Server administrator only channel
pl: Kanał tylko dla administratorów serwera

en: Allow anyone to forward users to this channel
pl: Pozwalaj wszystkim na przekierowywanie użytkowników do tego kanału

en: Large ban/exempt/invex lists (staff only)
pl: Duże listy zakazów/wyjątków/zaproszeń (tylko dla personelu)

en: Disallow kicking opers (staff only)
pl: Niedozwolone wyrzucanie operatorów (tylko personel)

en: Persistent (staff only)
pl: Kanał jest na stałe [nawet jeżeli pusty] (tylko dla personelu)

en: Block forwarded users
pl: Blokowanie przekierowanych użytkowników

en: SSL Only
pl: Użytkownicy mogą dołączyć tylko z szyfrowaniem SSL

en: Strip color codes
pl: Pomijanie kodów koloru (tekstu)

en: Forward to another channel on uninvited
pl: Przekierowywanie na inny kanał gdy niezaproszony

en: Allow anybody to invite
pl: Pozwól każdemu z obecnych zapraszać na kanał

en: Join throttling (<num>:<secs>)
pl: Duszenie dołączeń do kanału (<ilośćużytkowników>:<sekundy>)

en: Paranoid (disable KNOCK)
pl: Paranoidalny (wyłącza KNOCK)

en: Quiet
pl: Wygłuszenia

en: Need auth to join channel
pl: Potrzebne uwierzytelnienie, aby dołączyć do kanału

en: Reduced moderation for ops
pl: Zmniejszona siła moderacji operatorów (widoczna dla operatorów)

en: Bandwidth Saver
pl: Oszczędzanie przepustowości

en: Channel owners
pl: Właściciele kanału

en: Admin password
pl: Hasło administratora

en: Delay users join to first message
pl: Opóźnij dołączenie użytkowników do czasu pierwszej wiadomości

en: Registered (staff only)
pl: Zarejestrowany (tylko dla personelu)

en: User password
pl: Hasło użytkownika

en: Contains hidden users (previously +D)
pl: Kanał zawiera ukrytych użytkowników (poprzednio użyto tryb +D)

en: Hide QUIT and PART messages
pl: Ukryj wiadomośći QUIT i PART

en: Censor bad words
pl: Cenzurowanie wulgaryzmów

en: Forbid /KNOCK
pl: Zabronione pukanie do kanału tzw. /KNOCK

en: Redirect on channel full (mode +l)
pl: Przekierowanie gdy kanał jest pełny (tryb +l)

en: Need auth to speak and change nick
pl: Potrzebne uwierzytelnienie, aby pisać i zmieniać pseudonim

en: Forbid nick change
pl: Zabroniona zmiana pseudonimu

en: Flood protection (<num><type>:<secs>)
pl: Blokada przed zalaniem (<num><type>:<secs>)

en: Auditorium: /NAMES and /WHO show only ops
pl: Audytorium: /NAMES i /WHO pokazuje tylko operatorów

en: Forbid ACTIONs from non-ops
pl: Zabronione ACTION przez nie-operatorów

en: Strip colors
pl: Pomiń kolory (tekstu)

en: No invites
pl: Bez zaproszeń

en: Flood limit
pl: limit zalewu

en: Registered channel
pl: Zarejestrowany kanał

en: Channel visible in LIST
pl: Widoczność kanału w LIST

en: Need op/voice to change nick
pl: Wymagany operator/prawo wypowiedzi aby zmienić pseudonim

en: Limit nick changes (<num>:<secs>)
pl: Limit zmian pseudonimu na kanale (<liczba>:<sekundy>)

en: Disable join after kick (<secs>)
pl: Przyblokuj ponowne dołączenie po wyrzuceniu na (<secs>)

en: Need auth to change nick
pl: Potrzebne uwierzytelnienie aby zmienić pseudonim

en: Channel exemptions
pl: Wyjątki kanału

en: Delay first message after join by n seconds
pl: Opóźnij możliwość wysłania pierwszej wiadomości w n sekund

en: Kick/[*]ban on message flood ([*]<num>:<secs>)
pl: Wyrzucenie/[*]zablokowanie na zalewanie wiadomościami ([*]<num>:<secs>)

en: Spam filter
pl: Filtr spamu

en: Hostname resolution aborted
pl: Przerwano rozwiązywanie nazwy hosta

en: Attempting %Q to %Q (%Q) on port %u
pl: Próba %Q z %Q (%Q) na porcie %u

en: secure connection
pl: bezpiecznego połączenia

en: connection
pl: połączenia

en: Using cached proxy IP address (%s)
pl: Używanie zbuforowanego adresu IP pośrednika (%s)

en: Resuming direct server connection
pl: Wznawianie połączenia bezpośredniego z serwerem

en: Looking up the proxy hostname (%s)...
pl: Poszukiwanie nazwy hosta pośrednika (%s)...

en: Can't find the proxy IP address: %Q
pl: Nie można znaleźć adresu IP pośrednika: %Q

en: Proxy hostname resolved to %Q
pl: Nazwa hosta pośrednika rozwiązana do %Q

en: Using cached server IP address (%s)
pl: Używanie zbuforowanego adresu IP serwera (%s)

en: Looking up the server hostname (%s)...
pl: Poszukiwanie nazwy hosta serwera (%s)...

en: Can't find the server IP address: %Q
pl: Nie można znaleźć adresu IP serwera: %Q

en: If this server is an IPv6 one, try /server -i %Q
pl: Jeżeli ten serwer używa protokołu IPv6, spróbuj polecenia /server -i %Q

en: Server has %d IP addresses, picking a random one
pl: Serwer ma %d adres(y/ów) IP, wybieranie losowego

en: Server has %d IP addresses, using the first one
pl: Serwer ma %d adresów IP, używanie pierwszego

en: Server hostname resolved to %Q
pl: Nazwa serwera rozwiązana do %Q

en: Real hostname for %Q is %Q
pl: Prawdziwa nazwa hosta dla %Q to %Q

en: The specified bind address (%Q) is not valid
pl: Określony adres przypięcia (%Q) jest niepoprawny

en: The specified bind address (%Q) is not valid (the interface it refers to might be down)
pl: Określony adres przypięcia (%Q) nie jest poprawny (interfejs do którego się odnosi może być wyłączony)

en: The system-wide IPv6 bind address (%s) is not valid
pl: Ogólnosystemowy adres przypięcia IPv6 (%s) jest niepoprawny

en: The system-wide IPv6 bind address (%s) is not valid (the interface it refers to might be down)
pl: Ogólnosystemowy adres przypięcia IPv6 (%s) jest niepoprawny (interfejs do którego się odnosi może być wyłączony)

en: The system-wide IPv4 bind address (%s) is not valid
pl: Ogólnosystemowy adres przypięcia IPv4 (%s) jest niepoprawny

en: The system-wide IPv4 bind address (%s) is not valid (the interface it refers to might be down)
pl: Ogólnosystemowy adres przypięcia IPv4 (%s) jest niepoprawny (interfejs do którego się odnosi może być wyłączony)

en: This is the first connection in this IRC context: using the global server setting
pl: To jest pierwsze połączenie w tym kontekście IRC: używanie globalnych ustawień serwera

en: No servers available. Check the options dialog or use the /SERVER command
pl: Brak dostępnych serwerów. Sprawdź okno dialogowe 'serwery' lub użyj polecenia /SERVER

en: No proxy hosts available, resuming direct connection
pl: Brak dostępnych hostów pośredników, kontynuuje bezpośrednie połączenie

en: Connection attempt failed [%s]
pl: Próba połączenia nie powiodła się [%s]

en: Will attempt to reconnect in %1 seconds
pl: Będzie podjęta próba ponownego połączenia za %1 sekund

en: %1 of %2
pl: %1 z %2

en: Maximum number of reconnect attempts reached (%d): giving up
pl: Osiągnięto maksymalną liczbę podjętych prób ponownego połączenia  (%d): poddawanie się

en: The connection attempt failed while using a cached IP address for the current server
pl: Nie udało się połączyć używając adresu IP z pamięci podręcznej dla tego serwera

en: The problem *might* be caused by an updated DNS entry
pl: Problem *mógł* zostać spowodowany przez zaktualizowany wpis DNS

en: Try reconnecting with caching disabled
pl: Spróbuj ponownego połączenia z wyłączoną pamięcią podręczną

en: %Q established [%s (%s:%u)]
pl: Ustanowiono %Q z [%s (%s:%u)]

en: Secure connection
pl: bezpieczne połączenie

en: Connection
pl: połączenie

en: Connection terminated [%s (%s:%u)]
pl: Połączenie zakończone [%s (%s:%u)]

en: The connection terminated unexpectedly. Trying to reconnect...
pl: Niespodziewanie zakończone połączenie. Próbowanie ponownego połączenia...

en: Sent QUIT, waiting for the server to close the connection...
pl: Wysłano QUIT, oczekiwanie na serwer do zamknięcia połączenia...

en: Reconnect attempt aborted
pl: Próba ponownego połączenia przerwana

en: Failed to start the connection: %Q
pl: Nie udało się rozpocząć połączenia: %Q

en: Contacting %Q %s (%s) on port %u
pl: Kontaktowanie się z %Q %s (%s) na porcie %u

en: proxy host
pl: hostem pośrednika

en: IRC server
pl: serwerem IRC

en: Low-level transport connection established [%s (%s:%u)]
pl: Ustanowiono połączenie w niskiej warstwie transportu [%s (%s:%u)]

en: Starting Secure Socket Layer handshake
pl: Rozpoczynanie uzgodniania Secure Socket Layer

en: Secure proxy connection
pl: Bezpieczne połączenie pośrednika

en: Proxy connection
pl: Połączenie z pośrednikiem

en: Sent connection request, waiting for acknowledgement
pl: Wysłano zapytanie połączenia, oczekiwanie na potwierdzenie

en: Sent username and password, waiting for acknowledgement
pl: Wysłano nazwę użytkownika i hasło, oczekiwanie na potwierdzenie

en: Sent connection request, waiting for "HTTP 200" acknowledgement
pl: Wysłano zapytanie połączenia, oczekiwanie na potwierdzenie  "HTTP 200"

en: [SSL ERROR]: %Q
pl: [BŁĄD SSL]: %Q

en: [PROXY]: %Q
pl: [POŚREDNIK]: %Q

en: [PROXY ERROR]: %Q
pl: [BŁĄD POŚREDNIKA]: %Q

en: [SOCKET]: %Q
pl: [GNIAZDO]: %Q

en: [SOCKET ERROR]: %Q
pl: [BŁĄD GNIAZDA]: %Q

en: [SOCKET WARNING]: %Q
pl: [OSTRZEŻENIE GNIAZDA]: %Q

en: Binding to local address %1
pl: Przypinanie do lokalnego adresu %1

en: Binding to local address %1 failed: the kernel will choose the correct interface
pl: Przypinanie do lokalnego adresu %1 nie udało się: jądro wybierze poprawny interfejs

en: Using HTTP protocol.
pl: Używanie protokołu HTTP.

en: Using SOCKSv4 protocol.
pl: Używanie protokółu SOCKSv4.

en: Using SOCKSv5 protocol.
pl: Używanie protokołu SOCKSv5.

en: Proxy response:
pl: Odpowiedź pośrednika:

en: Proxy said something about:
pl: Pośrednik powiedział coś o:

en: Server X509 certificate
pl: Certyfikat Server X509

en: The server didn't provide a certificate
pl: Serwer nie dostarcza certyfikatu

en: Current transmission cipher
pl: Aktualny szyfr transmisji

en: Sending out PING based lag probe
pl: Wysyłanie sondy sprawdzającej opóźnienie bazującej na PING

en: Sending out CTCP based lag probe
pl: Wysyłanie sondy sprawdzającej opóźnienie bazującej na CTCP

en: Registered lag check with reliability %u (%s)
pl: Zarejestrowano próbkowanie opóźnienia z wiarygodnością %u (%s)

en: Lag check completed (%s)
pl: Sprawdzanie latencji zakończone (%s)

en: Lag check aborted (%s)
pl: Sprawdzanie latencji przerwane (%s)

en: %1 is on IRC
pl: %1 jest na IRC'u

en: %1 has left IRC
pl: %1 opuścił IRC

en: Notify list: No users to check for, quitting
pl: Lista powiadomień: Brak użytkowników do sprawdzenia, rezygnowanie

en: Notify list: Timeout (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (15 sec)
pl: Lista powiadomień: Czas oczekiwania (%d sek) jest za mały, resetowanie do bardziej sensownego (15 sek)

en: Notify list: Notify list empty, quitting
pl: Lista powiadomień: Lista powiadomien jest pusta, rezygnowanie

en: Notify list: ISON delay (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (5 sec)
pl: Lista powiadomień: Opóźnienie ISON (%d sek) jest za małe, resetowanie do bardziej sensownego (5 sek)

en: Notify list: Checking for: %Q
pl: Lista powiadomień: Sprawdzanie dla: %Q

en: Notify list: Hey! You've used ISON behind my back? (I might be confused now...)
pl: Lista powiadomień: Hej! Użyłeś ISON za moimi plecami? (Mogę być teraz zdezorientowany...)

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     appears to be online, but the mask [%Q@
    !h
    %Q
    ] does not match (registration mask does not match, or nickname is being used by someone else)
pl: Lista powiadomień: 
    !n
    %Q
     wygląda na dostępnego, ale maska [%Q@
    !h
    %Q
    ] nie pasuje (maska rejestracji nie pasuje, lub pseudonim jest teraz używany przez kogoś innego)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, registered user DB modified? (restarting)
pl: Lista powiadomień: Niespodziewana sprzeczność, baza danych zarejestrowanego użytkownika zmodyfikowana? (restartowanie)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, expected 
    !n
    %Q
     in the registered user DB
pl: Lista powiadomień: Niespodziewana sprzeczność, spodziewano się 
    !n
    %Q
     w bazie danych zarejestrowanego użytkownika

en: Notify list: USERHOST delay (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (5 sec)
pl: Lista powiadomień: Opóźnienie USERHOST (%d sek) jest za małe, resetowanie do czegoś sensowniejszego (5 sek)

en: Notify list: Unexpected inconsistency, userhost list is empty!
pl: Lista powiadomień: Niespodziewana sprzeczność, lista userhost jest pusta!

en: Notify list: Checking userhost for: %Q
pl: Lista powiadomień: Sprawdzam hosta użytkownika dla wpisu: %Q

en: Notify list: Hey! You've used USERHOST behind my back? (I might be confused now...)
pl: Lista powiadomień: Hej! Użyłeś USERHOST za moimi plecami? (Mogę być teraz zdezorientowany...)

en: Notify list: Broken USERHOST reply from the server? (%s)
pl: Lista powiadomień: Uszkodzona odpowiedź USERHOST od serwera? (%s)

en: Starting notify list
pl: Rozpoczynanie listy powiadomień

en: No users in the notify list
pl: Brak użytkowników na liście powiadomień

en: Notify list: Timeout (%d sec) is too short, resetting to something more reasonable (5 sec)
pl: Lista powiadomień: Czas oczekiwania (%d sek) jest za mały, resetowanie do bardziej sensownego (5 sek)

en: watch entry added by user
pl: wpis watch dodany przez użytkownika

en: removed from watch list
pl: usunięto z listy watch

en: Notify list: 
    !n
    %Q
     is offline (watch)
pl: Lista powiadomień: 
    !n
    %Q
     odłączył się (watch)

en: Normal text
pl: Normalny tekst

en: Selection
pl: Wybór - zaznaczony tekst

en: Highlighted text
pl: Podświetlony tekst

en: URL foreground
pl: Pierwszy plan URL

en: Link mouse hover foreground
pl: Odnośnik - pierwszy plan najazdu myszki

en: Parser error
pl: Błąd parsera

en: Parser warning
pl: Ostrzeżenie parsera

en: Host lookup result
pl: Wynik poszukiwań hosta

en: Socket message
pl: Wiadomość gniazda

en: Socket warning
pl: Ostrzeżenie gniazda

en: Socket error
pl: Błąd gniazda

en: System error
pl: Błąd systemu

en: RAW data to server
pl: Surowe dane do serwera

en: Connection status
pl: Status połączenia

en: System warning
pl: Ostrzeżenie systemu

en: System message
pl: Wiadomość systemu

en: Unhandled server reply
pl: Nieobsługiwana odpowiedź serwera

en: Server information
pl: Informacje z serwera

en: Server message of the day
pl: Wiadomość dnia serwera

en: Server ping
pl: Serwerowy ping

en: Join message
pl: Wiadomość podczas dołączenia

en: Part message
pl: Wiadomość opuszczania kanału

en: Unrecognized/broken message
pl: Nierozpoznana/uszkodzona wiadomość

en: Topic message
pl: Wiadomość tematu

en: Own private message
pl: Własna prywatna wiadomość

en: Channel private message
pl: Wypowiedź użytkownika kanału

en: Query private message
pl: Prywatna wiadomość w rozmowie

en: CTCP reply
pl: Odpowiedź CTCP

en: CTCP request replied
pl: Odpowiedziano na zapytanie CTCP

en: CTCP request ignored
pl: Zignorowano zapytanie CTCP

en: CTCP request flood warning
pl: Ostzeżenie - zasypano zapytaniami CTCP

en: CTCP request unknown
pl: Nieznane zapytanie CTCP

en: User action
pl: Akcja użytkownika

en: Avatar change
pl: Zmiana awataru

en: Quit message
pl: Wiadomość wyjściowa

en: Split message
pl: Wiadomość split

en: Quit on netsplit message
pl: Wyjście na wiadomość netsplit

en: Nick changes
pl: Zmiana pseudonimu

en: +o mode change
pl: +o zmiana trybu

en: -o mode change
pl: -o zmiana trybu

en: +v mode change
pl: +v zmiana trybu

en: -v mode change
pl: -v zmiana trybu

en: Multiple user mode change
pl: Naraz wiele zmian trybu użytkownia

en: Channel key change
pl: Zmiana klucza kanału

en: Channel limit change
pl: Zmiana limitu kanału

en: +b mode change
pl: +b zmiana trybu

en: -b mode change
pl: -b zmiana trybu

en: +e mode change
pl: +e zmiana trybu

en: -e mode change
pl: -e zmiana trybu

en: +I mode change
pl: +I zmiana trybu

en: -I mode change
pl: -I zmiana trybu

en: Multiple channel mode change
pl: Wiele zmian trybu kanału

en: Who reply
pl: Odpowiedź KTO

en: DCC request
pl: Zapytanie DCC

en: DCC message
pl: Wiadomość DCC

en: DCC error
pl: Błąd DCC

en: Nickname problem
pl: Problem z pseudonimem

en: WHOIS user reply
pl: Odpowiedź użytkownika WHOIS

en: WHOIS channels reply
pl: Odpowiedź kanałów WHOIS

en: WHOIS idle reply
pl: Odpowiedź bezczynności WHOIS

en: WHOIS server reply
pl: Odpowiedź serwera WHOIS

en: WHOIS other reply
pl: Inna odpowiedź WHOIS

en: Channel creation time reply
pl: Odpowiedź - data utworzenia kanału

en: Notify list joins
pl: Pojawia się na liście powiadomień

en: Notify list leaves
pl: Opuszcza listę powiadomień

en: Own encrypted private message
pl: Własna prywatna zaszyfrowana wiadomość

en: Channel encrypted private message
pl: Zaszyfrowana, prywatna wiadomość na kanale

en: Query encrypted private message
pl: Prywatna zaszyfrowana wiadomość w rozmowie

en: DCC chat message
pl: Wiadomość czatu DCC

en: Encrypted DCC chat message
pl: Zaszyfrowana wiadomość czatu DCC

en: Login operations completed
pl: Operacje logowania zakończone

en: Kick action
pl: Akcja wyrzucenia

en: Links reply
pl: Początek powiązań

en: Spam report
pl: Zgłoszenie spamu

en: ICQ message
pl: Ikona w stylu ICQ - wiadomość

en: ICQ user-message
pl: Ikona w stylu ICQ - wiadomość użytkownika

en: Outgoing ICQ user-message
pl: Ikona w stylu ICQ - wychodząca wiadomość użytkownika

en: Channel notice
pl: Powiadomienie z kanału

en: Encrypted channel notice
pl: Zaszyfrowane powiadomienie na kanale

en: Query notice
pl: Powiadomienie w rozmowie

en: Encrypted query notice
pl: Zaszyfrowane powiadomienie w rozmowie

en: Server notice
pl: Powiadomienie serwera

en: Halfop mode change
pl: Półoperator - zmiana trybu

en: Unknown CTCP reply
pl: Nieznana odpowiedź CTCP

en: NickServ message
pl: Wiadomość od NickServ'a

en: ChanServ message
pl: Wiadomość od Chanserv'a

en: Away message
pl: Wiadomość trybu nieobecny

en: Ident message
pl: Wiadomość ident

en: Channel list message
pl: Wiadomość lista kanałów

en: Half-deop mode change
pl: Usunięto półoperatora - zmiana trybu

en: Invite message
pl: Wiadomość zaproszeniowa

en: Multimedia message
pl: Wiadomość multimedialna

en: Query trace message
pl: Wiadomość śledzenia rozmówcy

en: Wallops message
pl: Wiadomość Wallops

en: Join error message
pl: Wiadomość - błąd dołączenia

en: Am kicked
pl: Zostałem wyrzucony

en: Am op'd
pl: Dostałem operatora

en: Am voiced
pl: Dostałeś prawo wypowiedzi

en: Am deop'd
pl: Zabrano mi operatora

en: Am devoiced
pl: Odebrano Tobie prawo wypowiedzi

en: Am halfop'd
pl: Dostałem półoperatora

en: Am de-halfop'd
pl: Zabrano mi półoperatora

en: Ban matching my mask
pl: Założono zakaz pasujący do mojej maski

en: Unban matching my mask
pl: Zdjęto zakaz pasujący do mojej maski

en: Ban exception matching my mask
pl: Ustawiono wyjątek zakazu pasujący do mojej maski

en: Ban unexception matching my mask
pl: Zdjęto wyjątek zakazu pasujący do mojej maski

en: Invite exception matching my mask
pl: Ustawiono wyjątek zaproszenia pasujący do mojej maski

en: Invite unexception matching my mask
pl: Zdjęto wyjątek zaproszenia pasujący do mojej maski

en: Ignored user message
pl: Zignorowano wiadomość użytkownika

en: Server statistics
pl: Statystyki serwera

en: SSL message
pl: Wiadomość SSL

en: Search
pl: Szukaj

en: Generic success
pl: Ogólny sukces

en: Generic status
pl: Ogólny status

en: Generic verbose message
pl: Ogólna gadatliwa wiadomość

en: Generic warning
pl: Ogólne ostrzeżenie

en: Generic error
pl: Ogólny błąd

en: Generic critical error
pl: Ogólny błąd krytyczny

en: Chan admin status set
pl: Ustawiono status administratora kanału

en: Chan admin status unset
pl: Zabrano status administratora kanału

en: Own chan admin status set
pl: Ustawiono własny status administratora kanału

en: Own chan admin status unset
pl: Usunięto własny status administratora kanału

en: Userop mode change
pl: Zmiana trybu operatora - użytkownika

en: Am userop'd
pl: Dostałem operatora - użytkownik

en: Am de-userop'd
pl: Zabrano mi operatora - użytkownika

en: Verbose/Debug
pl: Gadatliwość/Debugowanie

en: Chan owner status set
pl: Ustawiono status właściciela kanału

en: Chan owner status unset
pl: Zabrano status właściciela kanału

en: Own chan owner status set
pl: Ustawiono własny status właściciela kanału

en: Own chan owner status unset
pl: Usunięto własny status  właściciela kanału

en: Server error
pl: Błąd serwera

en: BitTorrent message
pl: Wiadomość BitTorrent

en: IRC Op status set
pl: Ustawiono status IRC OP

en: IRC Op status unset
pl: Zabrano status IRC OP

en: Own IRC Op status set
pl: Ustawiono własny status IRC Op

en: Own IRC Op status unset
pl: Zabrano własny status IRC OP

en: Extended capability message
pl: Wiadomość rozszerzonych możliwości

en: Channel URL
pl: Adres URL kanału

en: MemoServ message
pl: Wiadomość od MemoServ

en: Log message
pl: Wiadomość dziennika

en: Encrypted user action
pl: Zaszyfrowana akcja użytkownika

en: Own action
pl: Własne działanie

en: Own encrypted action
pl: Własne zaszyfrowane działanie

en: Encrypted topic message
pl: Zaszyfrowana wiadomość tematu kanału

en: Warning While Writing Configuration - KVIrc
pl: Ostrzeżenie podczas zapisywania konfiguracji - KVIrc

en: I can't write to the main configuration file:
    	%1
    Please ensure the directory exists and that you have the proper permissions before continuing, or else any custom configuration will be lost.
pl: Nie mogę zapisać do głównego pliku konfiguracyjnego:
    	%1
    Proszę upewnij się, że katalog istnieje i masz odpowiednie prawa do niego przed kontynuacją, albo cała własna konfiguracja przepadnie.

en: Failed to create the theme directory
pl: Nie udało się stworzyć katalogu motywu

en: Failed to save one of the theme images
pl: Nie udało sięzapisać jednego z obrazków motywu

en: Failed to create the theme subdirectory
pl: Nie udało się utworzyć podkatalogu motywu

en: Boolean options (1/0)
pl: Opcje logiczne (1/0)

en: Rectangle options (x,y,width,height)
pl: Opcje prostokąta (x,y,szerokość,wysokość)

en: String options (string value)
pl: Opcje tekstowego typu danych (wartość łańcucha znaków)

en: Color options (#RRGGBB)
pl: Opcje kolorów (#RRGGBB)

en: Mirccolor options (#RRGGBB)
pl: Opcje kolorów mirc (#RRGGBB)

en: [SSL]:  Cipher: %c%s
pl: [SSL]:  Szyfr: %c%s

en: [SSL]:  Version: %c%s
pl: [SSL]:  Wersja: %c%s

en: [SSL]:  Bits: %c%d (%d used)
pl: [SSL]:  Bitów: %c%d (%d użyto)

en: [SSL]:  Version: %c%d
pl: [SSL]:  Wersja: %c%d

en: [SSL]:  Serial number: %c%s
pl: [SSL]:  Numer seryjny: %c%s

en: [SSL]:  Subject:
pl: [SSL]:  Temat:

en: [SSL]:     Common name: %c%s
pl: [SSL]:     Nazwa potoczna: %c%s

en: [SSL]:     Organization: %c%s
pl: [SSL]:     Organizacja: %c%s

en: [SSL]:     Organizational unit: %c%s
pl: [SSL]:     Jednostka organizacyjna: %c%s

en: [SSL]:     Country: %c%s
pl: [SSL]:     Kraj: %c%s

en: [SSL]:     State or province: %c%s
pl: [SSL]:     Stan lub prowincja: %c%s

en: [SSL]:     Locality: %c%s
pl: [SSL]:     Miejscowość: %c%s

en: [SSL]:   Issuer:
pl: [SSL]:   Wydawca:

en: [SSL]:   Public key: %c%s (%d bits)
pl: [SSL]:   Klucz publiczny: %c%s (%d bitów)

en: [SSL]:   Signature type: %c%s
pl: [SSL]:   Typ podpisu: %c%s

en: [SSL]:   Signature contents: %c%s
pl: [SSL]:   Zawartość podpisu: %c%s

en: Peer X509 certificate
pl: certyfikat Peer X509

en: [SSL]: The peer didn't provide a certificate
pl: [SSL]: Druga strona nie przedstawiła certyfikatu

en: [%s]: [SSL]: Using certificate file %s
pl: [%s]: [SSL]: Używanie pliku certyfikatu %s

en: [%s]: [SSL ERROR]: File I/O error while trying to use the certificate file %s
pl: [%s]: [BŁĄD SSL]: Błąd we/wy pliku podczas próbowania użycia pliku certyfikatu %s

en: [%s]: [SSL ERROR]: %s
pl: [%s]: [BŁĄD SSL]: %s

en: [%s]: [SSL]: Using private key file %s
pl: [%s]: [SSL]: Używanie pliku klucza prywatnego %s

en: [%s]: [SSL ERROR]: File I/O error while trying to use the private key file %s
pl: [%s]: [BŁĄD SSL]: Błąd we/wy pliku podczas próbowania użycia pliku klucza prywatnego %s

en: The theme information file does not exist
pl: Plik informacyjny motywu nie istnieje

en: The theme data file does not exist
pl: Plik danych motywu nie istnieje

en: This KVIrc executable is too old for this theme (minimum theme engine version required is %1 while this theme engine has version %2)
pl: Plik wykonywalny KVIrc jest za stary na ten motyw (wymagany minimalny silnik motywu to %1 podczas gdy ten silnik motywu ma wersję %2)

en: Theme information file is not valid
pl: Plik informacyjny motywu jest niepoprawny

en: Failed to load the specified screenshot image
pl: Nie udało się załadować określonego obrazu zrzutu ekranu

en: Invalid option
pl: Niepoprawna opcja

en: Failed to save the screenshot image
pl: Nie udało się zapisać obrazu zrzutu ekranu

en: commandline::userfriendly
pl: wierszpoleceń::uproszczony

en: You're not connected to a server
pl: Nie jesteś połączony z serwerem

en: This executable was built without SSL support
pl: Ten plik wykonywalny został zbudowany bez wsparcia SSL

en: No public key certificate defined in KVIrc options.
pl: Nie zdefiniowano certyfikatu klucza publicznego w opcjach KVIrc.

en: File I/O error while trying to use the public key file %s
pl: Błąd we/wy pliku podczas próby użycia klucza publicznego pliku %s

en: Can't load certificate from public key file %s
pl: Nie można załadować certyfikatu z pliku klucza publicznego %s

en: Away from keyboard.
pl: Z dala od klawiatury

en: This module has no version information: refusing to load it
pl: Ten moduł nie ma informacji o wersji: odmawianie załadowania go

en: This module was compiled for a different KVIrc version and can't be loaded
pl: Ten moduł został skompilowany dla innej wersji KVIrc i nie może zostać załadowany

en: Loaded module '%s' (%s)
pl: Załadowano moduł '%s' (%s)

en: Unloaded module '%s'
pl: Wyładowano moduł '%s'

en: [Server parser]: encountered problems while parsing the following message:
pl: [Parser serwera]: napotkane problemy podczas parsowania następującej wiadomości:

en: [Server parser]: [%s][%s] %Q
pl: [Parser serwera]: [%s][%s] %Q

en: [Server parser]: %s
pl: [Parser serwera]: %s

en: Ignoring DCC from 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]
pl: Ignorowanie DCC od 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]

en: Ignoring CTCP from 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]
pl: Ignorowanie CTCP od 
    !nc
    %s
     [%s@
    !h
    %s
    ]

en: The following CTCP reply has unrecognized target %Q
pl: Następująca odpowiedź CTCP ma nierozpoznany cel %Q

en: Channel CTCP
pl: do kanału CTCP

en: %Q %Q reply from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
pl: Odpowiedź %Q %Q od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: The following CTCP request has unrecognized target %Q
pl: Następujące zapytanie CTCP ma nierozpoznany cel %Q

en: %Q %Q%c request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), ignored (flood limit exceeded)
pl: Zapytanie %Q %Q%c od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), zignorowane (przekroczony limit zalania)

en: ignored (unrecognized)
pl: zignorowano (nierozpoznane)

en: ignored
pl: zignorowano

en: replied
pl: odpowiedziano

en: %Q %Q%c request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), %Q
pl: Zapytanie %Q %Q%c od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), %Q

en: The following CTCP PING reply has unrecognized target "%Q"
pl: Następująca odpowiedź CTCP PING ma nierozpoznany cel "%Q"

en: The following CTCP PING reply has a broken time identifier "%S", don't trust the displayed time
pl: Następująca odpowiedź CTCP PING ma uszkodzony identyfikator czasu "%S", nie ufaj temu wyświetlonemu czasowi

en: %Q PING reply from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %u sec %u msec
pl: Odpowiedź %Q PING od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %u sek %u msek

en: The following message appears to be encrypted but the encryption engine failed to decode it: %Q
pl: Następująca wiadomość wygląda na zaszyfrowaną ale silnikowi szyfrującemu nie udało się jej rozszyfrować: %Q

en: The following CTCP ACTION has unrecognized target %Q
pl: Następujący CTCP ACTION ma nierozpoznany cel %Q

en: CTCP ACTION from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
pl: CTCP ACTION od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Unable to add file offer for file %Q (File not readable?)
pl: Nie można dodać oferty pliku dla pliku %Q (Plik nieodczytywalny?)

en: Added %d sec file offer for file %Q (%Q) to recipient %Q
pl: Dodano %d sek oferty pliku dla pliku %Q (%Q) do odbiorcy %Q

en: private
pl: prywatne

en: channel notification:
pl: powiadomienie kanału:

en: notification
pl: powiadomienie

en: %1 unsets avatar
pl: %1 usuwa awatar

en: %1 changes avatar to %2
pl: %1 zmienia awatar na %2

en: : No valid local copy of avatar available, requesting one (HTTP GET %s)
pl: : Brak poprawnej lokalnej kopii z dostępnych awatarów, proszenie o jeden (HTTP GET %s)

en: : No valid local copy of avatar available; failed to start an HTTP transfer, ignoring
pl: : Brak poprawnej lokalnej kopii z dostępnych awatarów; nie udało się rozpocząć transferu HTTP, ignorowanie

en: : No valid local copy of avatar available, requesting one (DCC GET %s)
pl: : Brak poprawnej lokalnej kopii z dostępnych awatarów, proszenie o jeden (DCC GET %s)

en: : No valid local copy of avatar available; flood limit exceeded, ignoring
pl: : Brak poprawnej lokalnej kopii z dostępnych awatarów; przekroczony limit zasypu, ignorowanie

en: : No valid local copy of avatar available, ignoring
pl: : Brak poprawnej lokalnej kopii z dostępnych awatarów, ignorowanie

en: : No such nickname in the user database, ignoring the change
pl: : Nie ma takiego pseudonimu w bazie danych użytkowników, ignorowanie zmian

en: Ignoring DCC %S request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q %S)
pl: Ignorowanie zapytania DCC %S od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q %S)

en: Processing DCC %Q request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%s %s)
pl: Przetwarzanie zapytania DCC %Q od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%s %s)

en: Unable to process the above request: can't load DCC module (%Q)
pl: Nie można przetworzyć tego zapytania: Nie można załadować modułu DCC (%Q)

en: Unable to process the above request: DCC module may be broken
pl: Niemożliwe przetworzenie powyższego zapytania: Moduł DCC może być uszkodzony

en: Received ping from 
    !s
    %Q
     (PING %Q), replied pong
pl: Otrzymano ping od 
    !s
    %Q
     (PING %Q), odpowiedziano pong

en: Received pong from 
    !s
    %s
     (PONG %s)
pl: Otrzymano pong od 
    !s
    %s
     (PONG %s)

en: Server ERROR: %Q
pl: BŁĄD serwera: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] now has host 
    !h
    %Q
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] teraz ma host 
    !h
    %Q

en: Received a join message for an unknown channel, possible desync
pl: Otrzymano wiadomość join dla nieznanego kanału, możliwa desynchronizacja

en: Requesting modes and ban list for 
    !c
    %Q
    ...
pl: Wysłano zapytanie o tryby kanału i listę zakazów na 
    !c
    %Q
    ...

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has joined 
    !c
    %Q
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] dołączył(a) do 
    !c
    %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just joined 
    !c
    %Q
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] właśnie dołączył(a) do 
    !c
    %Q

en: Received a part message for an unknown channel, possible desync
pl: Otrzymano wiadomość part dla nieznanego kanału, możliwa desynchronizacja

en: You have left channel 
    !c
    %Q
pl: Opuściłeś kanał 
    !c
    %Q

en: You have left channel 
    !c
    %Q
    : %Q
pl: Opuściłeś kanał 
    !c
    %Q
    : %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
    : %Q
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] wyszedł z kanału 
    !c
    %Q
    : %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] wyszedł z kanału 
    !c
    %Q

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
    : %Q
pl: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] właśnie wyszedł 
    !c
    %Q
    : %Q

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
pl: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] właśnie wyszedł 
    !c
    %Q

en: Netsplit detected: %s
pl: Wykryto Netsplit: %s

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has quit IRC: %Q
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] opuścił protokół IRC: %Q

en: Received a kick message for an unknown channel, possible desync
pl: Otrzymano wiadomość kick dla nieznanego kanału, możliwa desynchronizacja

en: You have been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
pl: Zostałeś wyrzucony z 
    !c
    %Q
     przez 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Attempting to rejoin 
    !c
    %Q
    ...
pl: Próba ponownego dołączenia 
    !c
    %Q
    ...

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] został wyrzucony z 
    !c
    %Q
     przez 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] właśnie został wyrzucony z 
    !c
    %Q
     przez 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Ignoring query-PRIVMSG from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
pl: Ignorowanie wiadomośći rozmowy od 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Spam PRIVMSG from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (matching spamword "%s")
pl: Prywatna wiadomość zawierająca spam od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (pasujący wyraz spam "%s")

en: Ignoring channel-PRIVMSG from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
pl: Ignorowanie wiadomośći na kanale od 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: Ignoring NOTICE from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
pl: Ignorowanie powiadomienia od 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: NickServ requests authentication, executing scheduled command
pl: NickServ prosi o uwierzytelnienie, wykonywanie zaplanowanego polecenia

en: The scheduled NickServ identification command appears to be broken, please change the setting
pl: Zaplanowane polecenie identyfikacji u NickServ wygląda na uszkodzone, proszę zmień ustawienie

en: Spam notice from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (matching spamword "%Q")
pl: Powiadomienie zawierające spam od 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q (pasujący wyraz spam "%Q")

en: Received a topic message for an unknown channel, possible desync
pl: Otrzymano wiadomość tematu dla nieznanego kanału, możliwa desynchronizacja

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has changed topic to "%Q%c"
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] zmienił(a) temat kanału na "%Q%c"

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] is now known as 
    !n
    %Q
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] jest znany teraz jako 
    !n
    %Q

en: You have changed your nickname to %Q
pl: Zmieniono twój pseudonim na %Q

en: Ignoring invite from 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
pl: Ignorowanie zaproszenia od 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: auto joining
pl: dołączanie automatycznie

en: double-click the channel name to join
pl: podwójny klik na nazwie kanału aby dołączyć

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] invites you to channel 
    !c
    %Q
     (%Q)
pl: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] zaprasza Cię na kanał 
    !c
    %Q
     (%Q)

en: Received an invite message directed to another nick, possible desync
pl: Otrzymano wiadomość zaproszeniową skierowaną do innego pseudonimu, możliwa desynchronizacja

en: You have set user mode %s
pl: Ustawiono tryb użytkownika %s

en: Received a mode change for an unknown channel, possible desync
pl: Otrzymano zmianę trybu dla nieznanego kanału, możliwa desynchronizacja

en: %Q [%Q@%Q] has set channel key to "
    !m-k %Q
    %Q
    "
pl: %Q [%Q@%Q] ustawił(a) hasło kanału na "
    !m-k %Q
    %Q
    "

en: %Q [%Q@%Q] has unset the channel key
pl: %Q [%Q@%Q] usunął klucz kanału

en: %Q [%Q@%Q] has set channel 
    !m-l
    limit to %Q
pl: %Q [%Q@%Q] ograniczył(a) liczbę użytkowników kanału 
    !m-l
    do %Q

en: %Q [%Q@%Q] has unset the channel limit
pl: %Q [%Q@%Q] usunął limit kanału

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %c%c 
    !n
    %Q
pl: %Q [%Q@%Q] ustawił(a) tryb %c%c 
    !n
    %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set channel 
    !m%c%c
    mode %c%c
pl: %Q [%Q@%Q] ustawił(a) na kanale 
    !m%c%c
    tryb %c%c

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %c%c 
    !m%c%c %Q
    %Q
pl: %Q [%Q@%Q] ustawił(a) tryb %c%c 
    !m%c%c %Q
    %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %s %Q
pl: %Q [%Q@%Q] ustawił(a) tryb %s %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set channel mode %s
pl: %Q [%Q@%Q] ustawił(a) tryb(y) kanału %s

en: Server capabilities: %Q
pl: Możliwości serwera: %Q

en: Available user modes:
pl: Dostępne tryby użytkownika:

en: : Unknown user mode
pl: : Nieznany tryb użytkownika

en: Available channel modes:
pl: Dostępne tryby kanału:

en: : Unknown channel mode
pl: : Nieznany tryb kanału

en: Server %Q version %S supporting user modes '%S' and channel modes '%S'
pl: Serwer %Q wersja %S wspierane tryby użytkownika '%S' i tryby kanałów '%S'

en: The current network is %Q
pl: Aktualna sieć to %Q

en: This server supports the CODEPAGE command, it will be used
pl: Ten serwer wspiera polecenie CODEPAGE, zostanie ono użyte

en: This server supports: %s
pl: Ten serwer wspiera: %s

en: %Q is your unique ID
pl: %Q to twój unikalny ID

en: End of NAMES for 
    !c
    %Q
pl: Koniec z NAMES dla 
    !c
    %Q

en: NAMES for 
    !c
    %Q
    : %Q
pl: NAMES dla 
    !c
    %Q
    : %Q

en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: Channel topic is: %Q
pl: Temat kanału to: %Q

en: Topic for 
    !c
    %Q
     is: %Q
pl: Temat dla 
    !c
    %Q
     jest: %Q

en: No channel topic is set
pl: Nie ustawiono tematu kanału

en: No topic is set for channel 
    !c
    %Q
pl: Nie ustawiono tematu dla kanału 
    !c
    %Q

en: Topic was set by %Q on %Q
pl: Temat ustawił(a) %Q w(e) %Q

en: Topic was set by %Q
pl: Temat ustawił(a) %Q

en: Topic for 
    !c
    %Q
     was set by %Q on %Q
pl: Temat dla 
    !c
    %Q
     został ustawiony przez %Q w(e) %Q

en: Topic for 
    !c
    %Q
     was set by %Q
pl: Temat dla 
    !c
    %Q
     został ustawiony przez %Q

en: Channel mode for 
    !c
    %Q
     is %s
pl: Tryb kanału dla 
    !c
    %Q
     jest %s

en: User mode for 
    !n
    %Q
     is %s
pl: Tryb użytkownika dla 
    !n
    %Q
     to %s

en: (Unknown)
pl: (Nieznany)

en: %Q for 
    !c
    %Q
    : 
    !m-%c
    %Q
     (set by %Q on %Q)
pl: %Q dla 
    !c
    %Q
    : 
    !m-%c
    %Q
     (ustawiony przez %Q w(e) %Q)

en: Ban listing
pl: Lista zakazów

en: End of channel %Q for 
    !c
    %Q
pl: Koniec %Q z kanału  dla 
    !c
    %Q

en: ban list
pl: listy zakazów

en: invite list
pl: lista zaproszeń

en: ban exception list
pl: Lista wyjątku zakazu

en: owner list
pl: Lista właściciela

en: reop list
pl: Lista reop

en: WHO entry for %c
    !n
    %Q
    %c [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %cChannel%c: 
    !c
    %Q
    , %cServer%c: 
    !s
    %Q
    , %cHops%c: %d, %cFlags%c: %Q, %cAway%c: %Q, %cReal name%c: %Q
pl: Wpis WHO dla %c
    !n
    %Q
    %c [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %cKanał%c: 
    !c
    %Q
    , %cSerwer%c: 
    !s
    %Q
    , %cPrzeskoki%c: %d, %cFlagi%c: %Q, %cNieobecny%c: %Q, %cPrawdziwe imię%c: %Q

en: End of WHO list for %Q
pl: Koniec z listy WHO dla %Q

en: The server is refusing all the login nicknames: giving up, you must send the nickname manually
pl: Serwer odmawia wszyskich pseudonimów logowania: poddawanie się, musisz samodzielnie wysłać pseudonim

en: No way to login as 
    !n
    %1
    : the server said '%2: %3'
pl: Niemożliwe zalogowanie jako 
    !n
    %1
    : serwer powiedział '%2: %3'

en: Trying to use %1 as nickname
pl: Próbowanie użycia %1 jako pseudonimu

en: %Q is an unknown server command
pl: %Q nieznane polecenie serwera

en: %Q is already in %Q
pl: %Q jest już na %Q

en: You are being forwarded from %Q to %Q
pl: Zostałeś przekierowany z %Q na %Q

en: Command syntax %Q: %Q
pl: Składnia polecenia %Q: %Q

en: Tip: %Q
pl: Wskazówka: %Q

en: Tip for 
    !c
    %Q
    : %Q
pl: Wskazówka dla 
    !c
    %Q
    : %Q

en: %Q requires SSL to join
pl: %Q wymaga szyfrowania SSL aby dołączyć

en: End of help about %Q
pl: Koniec pomocy o %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is away: %Q
pl: Powód nieobecności %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c
pl: Tożsamość i host %c
    !n
    %Q
    %c: %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c

en: %c
    !n
    %Q
    %c's real name: %Q
pl: Prawdziwe imię %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c was %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c
pl: Była tożsamość i host %c
    !n
    %Q
    %c: %c
    !n
    %Q
    !%Q@
    !h
    %Q
    %c

en: %c
    !n
    %Q
    %c's real name was: %Q
pl: Byłe prawdziwe imię %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's channels: %Q
pl: Kanały na których jest %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: Received a broken RPL_WHOISIDLE, can't evaluate the idle time
pl: Otrzymano uszkodzony RPL_WHOISIDLE, nie można oszacować czasu bezczynności

en: %c
    !n
    %Q
    %c's idle time: %ud %uh %um %us
pl: Czas bezczynności %c
    !n
    %Q
    %c: %ud %ug %um %us

en: %c
    !n
    %Q
    %c's signon time: %Q
pl: Data połączenia %c
    !n
    %Q
    %c: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's server: 
    !s
    %Q
     - %Q
pl: Były/aktualny serwer %c
    !n
    %Q
    %c: 
    !s
    %Q
     - %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is authenticated as %Q
pl: Uwierzytelniono %c
    !n
    %Q
    %c jako: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is a registered nickname
pl: %c
    !n
    %Q
    %c jest zarejestrowanym pseudonimem

en: %c
    !n
    %Q
    %c's actual host: %Q
pl: %c
    !n
    %Q
    %caktualny host: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's info: %Q
pl: %c
    !n
    %Q
    %c informacja: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c WHOIS info from 
    !s
    %Q
pl: %c
    !n
    %Q
    %c informacje WHOIS od 
    !s
    %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c WHOWAS info from 
    !s
    %Q
pl: %c
    !n
    %Q
    %c informacje WHOWAS od 
    !s
    %Q

en: This channel's website is: %Q
pl: Strona internetowa kanału to: %Q

en: The website for 
    !c
    %Q
     is: %Q
pl: Strona internetowa dla 
    !c
    %Q
     to: %Q

en: Can't evaluate creation time
pl: Nie można oszacować czasu utworzenia

en: Channel was created at %Q
pl: Kanał utworzono w(e) %Q

en: Channel 
    !c
    %Q
     was created at %Q
pl: Kanał 
    !c
    %Q
     utworzono w(e) %Q

en: USERHOST info: %Q
pl: Informacja USERHOST: %Q

en: Channel list begin: channel, users, topic
pl: Zaczyna się lista kanałów: kanał, użytkownicy, temat

en: List: %Q
pl: Lista: %Q

en: End of list
pl: Koniec polecenia LIST

en: Link: %Q
pl: Powiązanie: %Q

en: End of links
pl: Koniec powiązań

en: [Leaving away status after %ud %uh %um %us]: %Q
pl: [Opuszczanie stanu nieobecny po %ud %ug %um %us]: %Q

en: [Leaving away status]: %Q
pl: [Opuszczanie stanu nieobecny]: %Q

en: Restoring pre-away nickname (%Q)
pl: Przywracanie pseudonimu będącego przed użyciem trybu nieobecny (%Q)

en: [Entering away status]: %Q
pl: [Wprowadzanie stanu nieobecny]: %Q

en: Setting away nickname (%Q)
pl: Ustawianie pseudonimu trybu nieobecny (%Q)

en: %c
    !s
    %s
    %c's server info: %s
pl: %c
    !s
    %s
    %c Informacje z serwera: %s

en: %c
    !s
    %s
    %c's administrator is %s
pl: %c
    !s
    %s
    %c Administrator: %s

en: %c
    !s
    %s
    %c's contact address is %s
pl: %c
    !s
    %s
    %c Adres kontaktowy: %s

en: Unable to use command %Q. %Q
pl: Nie można użyć polecenia %Q. %Q

en: 
    !n
    %Q
     invited %Q into channel %Q
pl: 
    !n
    %Q
     zaprosił %Q na kanał %Q

en: %c
    !s
    %s
    %c's information:
pl: TEST TEST2 %c
    !s
    %s TEST3 
    %c

en: End of %c
    !s
    %s
    %c's information
pl: Koniec informacji od %c
    !s
    %s
    %c

en: %c
    !s
    %s
    %c's time is %Q
pl: %c
    !s
    %s
    %c Czas serwera: %Q

en: %Q: no such server
pl: %Q: nie ma takiego serwera

en: %Q: no such channel
pl: %Q: nie ma takiego kanału

en: Can't send to channel: %Q
pl: Nie można wysłać na kanał: %Q

en: Can't send text to channel %Q: %Q
pl: Nie można wysłać tekstu na kanał %Q: %Q

en: Can't send to channel
pl: Nie można wysłać na kanał

en: Can't send text to channel %Q
pl: Nie można wysłać tekstu na kanał %Q

en: Your encoding is now %Q
pl: Twoje kodowanie jest teraz %Q

en: Your user mode is %s
pl: Twój tryb użytkownika to %s

en: %Q requires more parameters
pl: %Q wymaga więcej parametrów

en: Authenticated as %Q
pl: Uwierzytelniony jako %Q

en: SASL authentication successful
pl: Uwierzytelnianie SASL zakończone pomyślnie

en: mode list
pl: listy trybów

en: Script
pl: Skrypt

en: Channel modes
pl: Tryby kanału

en: Split view
pl: Podziel widok między zdarzeniami

en: User list
pl: Lista użytkowników

en: Mode editor
pl: Edytor trybów kanału

en: said something recently
pl: powiedział coś niedawno

en: is talking
pl: rozmawia

en: and
pl: i

en: were talking recently
pl: rozmawiało niedawno

en: are talking
pl: rozmawia

en: and another %1 users
pl: i %1 innych użytkowników

en: Dead channel
pl: Martwy kanał

en: operators
pl: operatorów

en: active user
pl: aktywny użytkownik

en: active users
pl: aktywni użytkownicy

en: hot user
pl: gorący użytkownik

en: hot users
pl: gorących użytkowników

en: IRC operator
pl: operator IRC

en: IRC operators
pl: operatorzy IRC

en: channel owner
pl: wlasciciel kanalu

en: channel owners
pl: właściciele kanału

en: channel administrator
pl: administrator kanału

en: channel administrators
pl: administratorzy kanału

en: half-operator
pl: pół-operator

en: half-operators
pl: pół-operatorów

en: voiced user
pl: użytkownik z prawem wypowiedzi

en: voiced users
pl: użytkowników z prawem wypowiedzi

en: user-operator
pl: użytkownik-operator

en: user-operators
pl: użytkowników-operatorów

en: user total
pl: użytkownik

en: users total
pl: wszystkich użytkowników

en: No activity
pl: Brak aktywności

en: Minimal activity
pl: Minimalna aktywność

en: Very low activity
pl: Bardzo niska aktywność

en: Might be low activity
pl: Potencjalnie niska aktywność

en: Low activity
pl: Niska aktywność

en: Might be medium activity
pl: Potencjalnie średnia aktywność

en: Medium activity
pl: Średnia aktywność

en: Might be high activity
pl: Potencjalnie duża aktywność

en: High activity
pl: Wysoka aktywność

en: Might be very high activity
pl: Potencjalnie bardzo duża aktywność

en: Very high activity
pl: Bardzo duża aktywność

en: Might be flooded with messages
pl: Może być zasypywany wiadomościami

en: Flooded with messages
pl: Zasypywany wiadomościami

en: human
pl: człowiek

en: [Dead channel]
pl: [Martwy kanał]

en:  on
pl:  na

en: Sent part request, waiting for reply...
pl: Wysłano zapytanie PART, oczekiwanie na odpowiedź...

en: Channel Modes
pl: Tryby kanału

en: Double-click to edit...
pl: Podwójny klik aby edytować...

en: Channel synchronized in %d.%d seconds
pl: Kanał zsynchronizowany w %d.%d sekund(e/y)

en: CONSOLE
pl: KONSOLA

en: Address:
pl: Adres:

en: Current IRC URI
pl: Aktualny IRC URI

en: Notify list
pl: Lista powiadomień

en: Comment
pl: Komentarz

en: Real name
pl: Prawdziwe imię

en: Gender
pl: Płeć

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Female
pl: Kobieta

en: Registered as
pl: Zarejestrowany jako

en: Matched by
pl: Pasuje do

en: On
pl: na

en: Using server: <b>%1</b>
pl: Używa serwera: <b>%1</b>

en: Hops: <b>%1</b>
pl: Przeskoki: <b>%1</b>

en: Identified to account: <b>%1</b>
pl: Zidentyfikowany na konto <b>%1</b>

en: Probably away
pl: Prawdopodbnie nieobecny

en: KVIrc can only recognize irc://, irc6://, ircs:// or ircs6:// URL's
    The URL you provided is invalid. Check spelling and try again
pl: KVIrc może rozpoznać tylko adresy URL irc://, irc6://, ircs:// lub ircs6:// 
    Podany URL jest niepoprawny. Sprawdź pisownię i spróbuj ponownie

en: Confirm Close - KVIrc
pl: Potwierdź zamknięcie - KVIrc

en: You have just attempted to close a console window with an active connection inside.
    Are you sure you wish to terminate the connection?
pl: Właśnie spróbowałeś zamknąć okno konsoli z aktywnym połączeniem wewnątrz.
    Czy napewno chcesz zakończyć połączenie?

en: &Yes
pl: &Tak

en: &Always
pl: &Zawsze

en: &No
pl: &Nie

en: You have just attempted to close the last console window.
    Are you sure you wish to quit KVIrc?
pl: Właśnie spróbowałeś zamknąć ostatnie okno konsoli.
    Czy napewno chcesz zakończyć KVIrc?

en: Failed to load avatar with name "%Q" and local path "%Q"
pl: Nie powiodło się załadowanie awataru z nazwą "%Q" i lokalną ścieżką "%Q"

en: No connection
pl: Brak połączenia

en: Waiting to reconnect...
pl: Oczekiwanie na ponowne połączenie...

en: Connection in progress...
pl: Łączenie w toku...

en: Login in progress...
pl: Logowanie w toku...

en: away
pl: nieobecny

en: channel
pl: kanał

en: channels
pl: kanały

en: query
pl: rozmowa

en: queries
pl: rozmowy

en: Connected since
pl: Połączono od

en: Online for
pl: Dostępny od

en: Server idle for
pl: Serwer bezczynny od

en: Cryptography/text transformation
pl: Kryptografia/przekształcanie tekstu

en: Use the encryption engine
pl: Użyj silnika szyfrującego

en: Enable encryption
pl: Włącz szyfrowanie

en: Encrypt key:
pl: Klucz szyfrujący:

en: Enable decryption
pl: Włącz odszyfrowywanie

en: Decrypt key:
pl: Klucz odszyfrowujący:

en: Sorry, no encryption engines available
pl: Przepraszam, brak dostępnych silników szyfrujących

en: Encryption: can't initialize the engine: %s
pl: Szyfrowanie: nie można zainicjować silnika: %s

en: Close
pl: Zamknij

en: You have been paged by
pl: Zostałeś przywołany przez

en: Debug Messages
pl: Komunikaty debugowania

en: The file %1 already exists.<br>Do you wish to overwrite it?
pl: Plik %1 już istnieje.<br>Czy chcesz go nadpisać?

en: File Already Exists - KVIrc
pl: Plik już istnieje - KVIrc

en: Select a File - KVIrc
pl: Wybierz plik - KVIrc

en: Builtin images
pl: Wbudowane obrazki

en: Small icons
pl: Małe ikony

en: Full path
pl: Pełna ścieżka

en: directory
pl: katalog

en: pixels
pl: pikseli

en: bytes
pl: bajtów

en: Show history Ctrl+PageUp
pl: Pokaż historię Ctrl+PageUp

en: Input history disabled
pl: Historia wejścia wyłączona

en: Show icons popup Alt+E<br>See also /help texticons
pl: Pokaż wyskakujące okienko z ikonami Alt+E<br>Zobacz również /help texticons

en: User friendly command-line mode Ctrl+Y<br>See also /help commandline
pl: Tryb wiersza poleceń uproszczony Ctrl+Y<br>Zobacz również /help commandline

en: Multi-line editor Alt+Return
pl: Edytor wielolinii Alt+Return

en: You're about to send a message with %1 lines of text.<br><br>This warning is here to prevent you from accidentally pasting and sending a really large, potentially unedited message from your clipboard.<br><br>Some IRC servers may also consider %1 lines of text a flood, in which case you will be disconnected from said server.<br><br>Do you still want the message to be sent?
pl: Zamierzasz wysłać %1 linii tekstu.<br><br>To ostrzeżenie jest po to aby przestrzec Ciebie przed omyłkowym wklejeniem i wysłaniem naprawdę dużych (potencjalnie nieedytowanych) wiadomości ze schowka.<br><br>Niektóre serwery IRC mogą zinterpretować %1 jako zalew wiadomościami, z tego powodu możesz też zostać rozłączony z tego serwera.<br><br>Czy nadal chcesz wysłać tą wiadomość?

en: Confirm Sending a Large Message - KVIrc
pl: Potwierdź wysyłanie długiej wiadomości - KVIrc

en: Always
pl: Zawsze

en: Ctrl+Return; submits contents, Alt+Return; hides this editor
pl: Ctrl+Return; wysyła zawartość, Alt+Return; ukrywa ten edytor

en: Clipboard
pl: Schowek

en: line break
pl: łamanie linii

en: line breaks
pl: łamania linii

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Redo
pl: &Przywróć

en: Cu&t
pl: Wy&tnij

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Paste
pl: &Wklej

en: Paste Slowly
pl: Wklej powoli

en: Paste &File
pl: Wklej &plik

en: Stop Paste
pl: Zatrzymaj wklejanie

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Insert Icon
pl: Wstaw ikonę

en: Correct Spelling of '%1'
pl: Poprawiona pisownia na '%1'

en: Correct Spelling
pl: Poprawianie pisowni

en: Spell Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: No Suggestions Available
pl: Brak dostępnych sugestii

en: Spelling Suggestions for '%1'
pl: Sugestie poprawnej pisowni dla '%1'

en: Spelling Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Not Supported
pl: Niewspierane

en: %d matches: %Q
pl: %d pasuje/ą: %Q

en: No matches
pl: Brak dopasowań

en: IRC context
pl: Kontekst IRC

en: Not connected
pl: Nie połączono

en: Using server
pl: Używanie serwera

en: Modes for
pl: Tryby dla

en: is away
pl: jest nieobecny

en: Lag: <b>%d.%d%d secs</b>
pl: Opóźnienie: <b>%d.%d%d sekund</b>

en: Last checked: <b>%d mins %d secs ago</b>
pl: Ostatnio sprawdzane: <b>%d minut %d sekund temu</b>

en: Lag: <b>?.??</b>
pl: Opóźnienie: <b>?.??</b>

en: No IRC context
pl: Brak kontekstu IRC

en: Lag: %d.%d%d secs
pl: Opóźnienie: %d.%d%d sekund

en: Lag: ?.??
pl: Opóźnienie: ?.??

en: Output view tools
pl: Narzędzia wyświetlania wyjścia

en: Toggle Search
pl: Przełącz na wyszukiwanie

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Choose Temporary Font...
pl: Wybierz tymczasową czcionkę...

en: Choose Temporary Background...
pl: Wybierz tymczasowe tło...

en: Reset Font
pl: Zresetuj czcionkę

en: Reset Background
pl: Zresetuj tło

en: Clear Buffer
pl: Wyczyść bufor

en: Choose Font
pl: Wybór czcionki

en: Choose the background image...
pl: Wybierz obraz tła...

en: Invalid Image - KVIrc
pl: Niepoprawny obraz - KVIrc

en: Failed to load the selected image!
pl: Nie udało się załadować wybranego obrazu!

en: Pos %1
pl: Poz %1

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Looking up host %Q...
pl: Poszukiwanie hosta %Q...

en: Scroll up to read from the last read line
pl: Przewiń w górę, aby zobaczyć ostatnio czytaną linię

en: Click to open this link
pl: Kliknij, aby otworzyć ten odnośnik

en: Double-click to open this link
pl: Podwójny klik aby otworzyć ten odnośnik

en: Right-click to view other options
pl: Prawoklik myszką aby zobaczyć inne opcje

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Double-click to look up this hostname
pl: Dwuklik myszki aby znaleźć nazwę tego hosta

en: Server URL
pl: URL serwera

en: Server appears to be a network hub
pl: Wygląda na to, że serwer jest hubem sieciowym

en: Unknown server
pl: Nieznany serwer

en: Double-click to read the MOTD
pl: Dwuklik myszką aby odczytać wiadomość dnia

en: You're not an operator: you may not change channel modes
pl: Nie jesteś operatorem: Nie możesz zmieniać trybów kanału

en: Nothing is known about %1
pl: Nic nie wiadomo o %1

en: Nothing is known about %1 (no connection)
pl: Nic nie wiadomo o %1 (brak połączenia)

en: Channel Topic
pl: Temat kanału

en: No topic message has been received from the server yet
pl: Jeszcze nie otrzymano tematu kanału z serwera

en: Channel modes: <b>+%1</b>
pl: Tryby kanału: <b>+%1</b>

en: Total users: <b>%1</b>
pl: Sumarycznie użytkowników: <b>%1</b>

en: IRC URI
pl: URI IRC

en: Double-click to join <b>%1</b>
pl: Dwuklik myszki aby dołączyć <b>%1</b>

en: Double-click: %Q
pl: Dwuklik myszki: %Q

en: Middle-click: %Q
pl: Środkowyklik myszki: %Q

en: Right-click: %Q
pl: Prawoklik myszki: %Q

en: ### Log session terminated ###
pl: ### Zapisywanie dziennika zakończone ###

en: ### Log session started ###
pl: ### Zapis dziennika rozpoczęty ###

en: ### Existing data buffer:
pl: ### Istniejący bufor danych:

en: ### End of existing data buffer.
pl: ### Koniec istniejącego buforu danych.

en: &Next
pl: &Następny

en: &Previous
pl: &Poprzedni

en: &Options
pl: &Opcje

en: Message Types
pl: Typy wiadomości

en: Set &All
pl: Zazn&acz wszystkie

en: Set &None
pl: Odzn&acz wszystkie

en: &Load from...
pl: &Załaduj z...

en: &Save As...
pl: &Zapisz jako...

en: Pattern:
pl: Wzór:

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: Match:
pl: Dopasowanie:

en: &Case sensitive
pl: &Uwzg. wielkość liter

en: Can't open the filter file %s for reading.
pl: Nie można otworzyć pliku filtru %s do odczytu.

en: Enter a Filename - KVIrc
pl: Podaj nazwę pliku - KVIrc

en: Can't open the filter file %Q for writing
pl: Nie można otworzyć pliku filtru %Q do zapisu

en: There are active connections, are you sure you wish to quit KVIrc?
pl: Nadal masz aktywne połączenia, na pewno chcesz zamknąć KVIrc?

en: Do not show this message again
pl: Nie pokazuj tej wiadomości ponownie

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by pressing %1.
pl: Ta czynność spowoduje całkowite ukrycie paska menu. Zawsze możesz przywrócić pasek menu przyciskając %1.

en: Hide Menu Bar - KVIrc
pl: Ukryj pasek menu - KVIrc

en: Show %1
pl: Pokaż %1

en: Customize...
pl: Dostosuj...

en: Mask Editor - KVIrc
pl: Edytor mask - KVIrc

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Use double-click to edit item
pl: Użyj dwukliku myszki aby edytować wpis

en: Mask
pl: Maska

en: Set by
pl: Ustawiony przez

en: Set at
pl: Ustawiony w(e)

en: Re&move
pl: Us&uń

en: &Add
pl: &Dodaj

en: Scri&pting
pl: Skry&pty

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: &Window
pl: &Okno

en: &Help
pl: &Pomoc

en: &Tip of the Day
pl: &Porada dnia

en: About &KVIrc
pl: Inform&acje o KVIrc

en: KVIrc Home&page
pl: KVIrc - ofic&jalna strona domowa

en: Report a Bug / Propose Improvements
pl: Zgłoś błąd / Zaproponuj poprawki

en: Show Menu Bar
pl: Pokaż pasek menu

en: Show Status Bar
pl: Pokaż pasek stanu

en: Show Tree Window List
pl: Pokaż drzewiastą listę kanałów

en: Restore &Default Script...
pl: Przywróć &domyślny skrypt...

en: New &Connection to
pl: Nowe p&ołączenie z...

en: &Other...
pl: &Inny...

en: Show &Icon Table
pl: Pokaż& tabelę z ikonami

en: Open &Terminal
pl: Otwór&z terminal

en: Action Tools
pl: Narzędzie akcji

en: &Apply
pl: &Zastosuj

en: This option is also available as
pl: Ta opcja dostępna jest również jako

en: Show user list
pl: Pokaż listę użytkowników

en: Dead query
pl: Nieaktywna rozmowa

en: Query with: %1!%2 (%3)
pl: Rozmowa z: %1!%2 (%3)

en: Query with: %1!%2
pl: Rozmowa z : %1!%2

en: , using server: %1
pl: , używa serwera: %1

en: , hops: %1
pl: , przeskoki: %1

en: , account: %1
pl: , konto: %1

en: , probably away
pl: , prawdopodobnie nieobecny

en: Common channels: %2
pl: Wspólne kanały: %2

en: No common channels
pl: Brak wspólnych kanałów

en: [Dead query]
pl: [Martwa rozmowa]

en: Common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
pl: Wspólne kanały z 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: No common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
pl: Brak wspólnych kanałów z 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: This query has no active targets, no message sent
pl: Ta rozmowa nie ma aktywnych celów, nie wysłano wiadomości

en: Reveal password
pl: Odkryj hasło

en: &Browse...
pl: &Przeglądaj...

en: Unloadable
pl: Nieotwieralny

en: Choose a File - KVIrc
pl: Wybierz plik - KVIrc

en: Choose a Directory - KVIrc
pl: Wybierz katalog - KVIrc

en: A&dd
pl: D&odaj

en: Choose Color
pl: Wybierz kolor

en: Sample Text
pl: Przykladowy tekst

en: Foreground
pl: Pierwszy plan

en: Transparent
pl: Przeźroczystość

en: Background
pl: Tło

en: Play
pl: Odtwórz

en: Channel Name
pl: Nazwa kanału

en: Channel Password
pl: Hasło kanału

en: Add channel
pl: Dodaj kanał

en: Name
pl: Nazwa

en: Password
pl: Hasło

en: <b>Shift+Drag</b> or <b>Ctrl+Drag</b> to move the applet around
pl: <b>Shift+Przeciągnięcie</b> lub <b>Ctrl+Przeciągnięcie</b> aby przemieścić aplet wokół

en: Right-click to see the other options
pl: Prawoklik myszką aby zobaczyć inne opcje

en: Double-click to get network information
pl: Dwuklik myszki aby otrzymać informacje o sieci

en: Right-click to add / remove applets
pl: Prawoklik myszką aby dodać / usunąć aplet

en: Remove %1
pl: Usuń %1

en: Add Applet
pl: Dodaj aplet

en: Drag the applet while holding the Shift or Ctrl key to move it to the desired position
pl: Przeciągnij aplet trzymając Shift lub Ctrl aby go przemieścić do żądanej pozycji

en: Network Information - KVIrc
pl: Infomacje o sieci - KVIrc

en: Network
pl: Sieć

en: Server
pl: Serwer

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Local IP
pl: Lokalne IP

en: User modes
pl: Tryby użytkownika

en: Away
pl: Nieobecny

en: Apply to all IRC contexts
pl: Zastosuj do wszystkich kontekstów IRC

en: Away Indicator
pl: Wskaźnik nieobecności

en: Away since
pl: Nieobecny od

en: Double-click to leave away mode
pl: Dwuklik myszki aby opuścić tryb nieobecności

en: Not away
pl: Obecny

en: Double-click to enter away mode
pl: Dwuklik myszki aby wprowadzić tryb nieobecności

en: Lag: <b>%d ms
pl: Opóźnienie: <b>%d ms

en: Lag measure not available yet
pl: Pomiar latencji jeszcze nie dostępny

en: Lag meter engine disabled
pl: Silnik miernika latencji wyłączony

en: Double-click to enable it
pl: Dwuklik myszki aby zastosować

en: Lag: %1 ms
pl: Opóźnienie: %1 ms

en: Lag: ???
pl: Opóźnienie: ???

en: Lag Indicator
pl: Wskaźnik latencji

en: Simple Clock
pl: Prosty zegar

en: Show total connection time
pl: Pokaż całkowity czas połączenia

en: Connection Timer
pl: Czasomierz połączenia

en: Check on startup
pl: Sprawdź przy starcie

en: Check Git revisions
pl: Sprawdź rewizje Git

en: Update Indicator
pl: Wskaźnik aktualizacji

en: Update missing
pl: Sprawdź najnowszą wersję

en: You haven't check yet. Should I check for updates?
pl: Nie sprawdzałeś jeszcze. Sprawdzić uaktualnienia?

en: Double-click to check now
pl: Dwuklik myszki aby sprawdzić teraz

en: Update failed
pl: Aktualizacja nie powiodła się

en: The remote server replied with
pl: Zdalny serwer odpowiedział z

en: Double-click to retry
pl: Dwuklik myszki aby spróbować ponownie

en: No updates found
pl: Nie znaleziono aktualizacji

en: New updates found
pl: Znaleziono nowe aktualizacje

en: Double-click to get the latest version
pl: Dwuklik myszki aby uzyskać najnowszą wersję

en: Icon Size
pl: Rozmiar ikon

en: Button Style
pl: Styl przycisku

en: History
pl: Historia

en: Commit changes
pl: Wprowadź zmiany

en: Discard changes
pl: Porzuć zmiany

en: Unknown channel topic
pl: Nieustawiony temat kanału

en: Set on
pl: Ustawiony w(e)

en: No topic is set
pl: Nie jest ustawiony temat kanału

en: Double-click to set...
pl: Podwójny klik aby ustawić...

en: Copy Topic to Clipboard
pl: Kopiuj temat kanału do schowka

en: Sort
pl: Sortuj wg. alfabetu

en: Reverse Sort
pl: Odwrotny porządek sortowania

en: Joined on: <b>%1</b>
pl: Dołączył(a) w(e): <b>%1</b>

en: Quiet for: <b>%1h %2m %3s</b>
pl: Nie wypowiadał się od: <b>%1g %2m %3s</b>

en: %1 is an <b>IrcOp</b>
pl: %1 jest <b>IrcOp'em</b>

en: Downloading: %p%
pl: Pobieranie: %p%

en: Download failed: %1
pl: Pobieranie nie powiodło się: %1

en: Encryption
pl: Szyrowanie

en: Text encoding
pl: Kodowanie tekstu

en: Oops! I've accidentally lost the encryption engine.
pl: Upss! Straciłem przypadkowo silnik szyfrujący.

en: List of window types available in this release of KVIrc:
pl: Lista typów okien dostępnych w tym wydaniu KVIrc:

en: Use Default Encoding
pl: Użyj domyślnego kodowania

en: Current:
pl: Aktualne:

en: Standard
pl: Standardowe

en: Smart (Send Local)
pl: Inteligentne (wyślij lokalne)

en: Smart (Send UTF-8)
pl: Inteligentne (wyślij UTF-8)

en: Starting last log
pl: Rozpoczynanie ostatniego dziennika

en: End of log
pl: Koniec dziennika

en: Window List
pl: Lista okien

en: Close this window
pl: Zamknij to okno

en: %cCore action: %Q
pl: %cAkcja rdzenia: %Q

en: %cUser action: %Q
pl: %cAkcja użytkownika: %Q

en: Label: %Q
pl: Etykieta: %Q

en: Category: %Q
pl: Kategoria: %Q

en: Description: %Q
pl: Opis: %Q

en: The action "%1" is disabled
pl: Akcja "%1" jest wyłączona

en: The action "%1" doesn't exist
pl: Akcja "%1" nie istnieje

en: The switch -l requires -c
pl: Przełącznik -l wymaga -c

en: Choose an Avatar - KVIrc
pl: Wybierz awatar - KVIrc

en: Please select an avatar image. The full path to a local file or an image on the Web can be used.<br>If you wish to use a local image file, click the "<b>Browse</b>" button to select the desired file.<br>The full URL for an image (including <b>http://</b> or <b>https://</b>) can also be entered manually.
pl: Proszę wybrać obraz awataru. Można użyć pełnej ścieżki do lokalnego pliku lub obrazu w Internecie.<br>Jeżeli chcesz użyć lokalnego pliku obrazu, kliknij na przycisk "<b>Przeglądaj</b>" aby wybrać żądany plik.<br>Jeżeli chcesz użyć obrazu z Internetu, wpisz ręcznie pełny adres URL dla obrazu (zawierający <b>http://</b> lub <b>https://</b>).

en: Internal error: am I not in the user database?
pl: Błąd wewnętrzny: nie jestem w bazie danych użytkownika?

en: Can't set the current avatar to '%Q': failed to start the http transfer
pl: Nie można ustawić aktualnego awataru do '%Q': nie udało się uruchomić transferu http

en: Can't set the current avatar to '%Q': can't load the image
pl: Nie można ustawić aktualnego awataru do '%Q': nie można załadować obrazu

en: Invalid timeout specified, using default
pl: Określono niepoprawny czas wygaśnięcia, używanie domyślnego

en: Added %d secs file offer for file %Q (%Q) and receiver %Q
pl: Dodano %d sekund oferty pliku dla pliku %Q (%Q) i odbiorcy %Q

en: Notifying avatar '%Q' to %Q
pl: Powiadamianie o awatarze '%Q' %Q

en: The current window is not a channel
pl: Bieżące okno nie jest kanałem

en: Can't find the window with ID '%Q'
pl: Nie można odnaleźć okna z ID '%Q'

en: The specified window (%Q) is not a channel
pl: Określone okno (%Q) nie jest kanałem

en: Join Channels - KVIrc
pl: Dołącz do kanałów - KVIrc

en: &Join
pl: &Dołącz

en: &Register
pl: &Rejestruj

en: Clear Recent
pl: Wyczyść niedawne

en: Show this window after connecting
pl: Pokaż to okno po połączeniu

en: Registered Channels
pl: Zarejestrowane kanały

en: Recent Channels
pl: Niedawne kanały

en: Current Network
pl: Aktualna sieć

en: All Networks
pl: Wszystkie sieci

en: Join
pl: Dołącz

en: Delete
pl: Usuń

en: The config file with ID '%Q' is not open
pl: Plik konfiguracyjny z ID '%Q' jest nie otwarty

en: The config file '%Q' has been changed but is opened as read-only: changes will be lost
pl: Plik konfiguracyjny '%Q' został zmieniony ale jest otwarty jako 'tylko do odczytu': zmiany zostaną utracone

en: An error has occurred while trying to save the config file with ID '%Q'
pl: Wystąpił błąd podczas próby zapisu pliku konfiguracyjnego z ID '%Q'

en: The config file with ID '%Q' is read-only
pl: Plik konfiguracyjny z ID '%Q' jest tylko do odczytu

en: Unable to find the specified context
pl: Nie udało się odnaleźć określonego kontekstu

en: Unable to find the current context
pl: Nie udało się odnaleźć aktualnego kontekstu

en: You specified a bad string for the parameter "type"
pl: Podałeś zły łańcuch znaków dla parametru "typ"

en: The specified context is disconnected
pl: Określony kontekst jest rozłączony

en: The current context is disconnected
pl: Aktualny kontekst jest rozłączony

en: The specified context's socket is disconnected
pl: Gniazdo określonego kontekstu jest rozłączone

en: The current context's socket is disconnected
pl: Gniazdo aktualnego kontekstu jest rozłączone

en: Unable to get SSL information: the IRC connection is not using SSL
pl: Nie udało się uzyksać informacji SSL: połączenie IRC nie używa SSL

en: Find and Replace - KVIrc
pl: Znajdź i zastąp - KVIrc

en: Destination file exists: no copy made
pl: Plik przeznaczenia istnieje : kopii nie zrobiono

en: Failed to copy from '%Q' to '%Q'
pl: Nie udało się przekopiować z '%Q' do '%Q'

en: Can't open file '%1' for writing
pl: Nie można otworzyć pliku '%1' do zapisu

en: Error writing bytes to file '%1'
pl: Błąd zapisywania bajtów w pliku '%1'

en: Destination file exists: file not renamed
pl: Plik przeznaczenia istnieje : nie zmieniono nazwy pliku

en: Failed to rename '%Q' to '%Q'
pl: Nie udało się zmienić nazwy z '%Q' na '%Q'

en: Failed to make the directory '%Q'
pl: Nie udało się utworzyć katalogu '%Q'

en: Failed to remove the file '%Q'
pl: Nie udało się usunąć pliku '%Q'

en: Failed to remove the directory '%Q'
pl: Nie udało się usunąć katalogu '%Q'

en: The specified directory doesn't exist '%Q'
pl: Okeślony katalog nie istnieje '%Q'

en: Can't open the file '%Q' for reading
pl: Nie można otworzyć pliku '%Q' do odczytu

en: Read error for file '%Q'
pl: Błąd odczytu dla pliku '%Q'

en: Can't open the file '%Q' for writing
pl: Nie można otworzyć pliku '%Q' do zapisu

en: Can't read data from file
pl: Nie można odczytać danych z pliku

en: '%Q' algorithm is not supported
pl: '%Q' algortym jest niewspierany

en: Query not found: %Q
pl: Rozmowa nieodnaleziona: %Q

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Show index
pl: Pokaż indeks

en: Forward
pl: Następna strona

en: Refresh index
pl: Odśwież indeks

en: Full Text Search - KVIrc
pl: Wyszukiwanie pełnego tekstu - KVIrc

en: The closing quotation mark is missing.
pl: Brakuje znaku zamykającego cytat.

en: Help Browser
pl: Przeglądarka pomocy

en: Service startup (IPv4)
pl: Serwis wystartował (IPv4)

en: Empty request (EOT ?)
pl: Puste zapytanie (EOT ?)

en: Dropping connection (request too long)
pl: Porzucanie połączenia (zapytanie zbyt długie)

en: I/O Traffic Graph
pl: Grafik ruchu We/Wy

en: Outgoing traffic
pl: Ruch wychodzący

en: Incoming traffic
pl: Ruch przychodzący

en: A really lame text transformation engine :D
pl: Naprawdę kulawy tekst silnika transformującego :D

en: A really lame text transformation engine: Light Version.
pl: Naprawdę kulawy tekst silnika transformującego: Lżejsza wersja.

en: Request links
pl: Zapytaj o powiązania w sieci

en: (None)
pl: (Żaden)

en: Sent links request, waiting for reply...
pl: Wysłano zapytanie LINKS, oczekiwanie na odpowiedź...

en: Can't request links: no active connection
pl: Nie można zapytać o powiązania sieci: brak aktywnego połączenia

en: Connected to %1 (%2)
pl: Połączono z %1 (%2)

en: Links can't be requested: not connected to a server
pl: Nie można zapytać o powiązania w sieci: nie połączono z serwerem

en: Links for %1 [IRC Context %2]
pl: Powiązania w sieci %1 [Kontekst IRC %2]

en: Received end of links.
pl: Otrzymano koniec powiązań w sieci.

en: %c%cLinks for %Q
pl: %c%cPowiązania w sieci dla %Q

en: Total hosts in the network
pl: Wszystkich hostów w sieci

en: Direct links: %d (~%d.%d %)
pl: Bezpośrednie powiązania: %d (~%d.%d %)

en: Close links (1 <= hops <= 3): %d (~%d.%d %)
pl: Bliskie powiązania (1 <= przeskoki <= 3): %d (~%d.%d %)

en: Mid-range links (4 <= hops <= 6): %d (~%d.%d %)
pl: Średnio dystansowe powiązania (4 <= przeskoków <= 6): %d (~%d.%d %)

en: Distant links (7 <= hops): %d (~%d.%d %)
pl: Dalekie powiązania (7 <= przeskoków): %d (~%d.%d %)

en: Broken (unknown) links: %d
pl: Uszkodzone (nieznane) powiązania: %d

en: Maximum links per host: %d [%s]
pl: Maksymalnie powiązań na hosta: %d [%s]

en: Total links: %d
pl: Całościowo powiązań: %d

en: Maximum hops: %d [%s]
pl: Maksymalnie przeskoków: %d [%s]

en: Average hops: ~%d.%d
pl: Średnio przeskoków: ~%d.%d

en: Incomplete links result, no stats available
pl: Niekompletny rezultat powiązań, brak dostępnych statystyk

en: Reset
pl: Resetuj

en: Processing link: %s
pl: Przetwarzanie powiązania: %s

en: Link
pl: Powiązanie

en: Hops
pl: Przeskoki

en: Description
pl: Opis

en: Links window already open for this IRC context
pl: Okno powiązań w sieci już jest otwarty w tym kontekscie IRC

en: Import list
pl: Importuj listę

en: Export list
pl: Eksportuj listę

en: Request list
pl: Zapytaj o listę

en: Stop list download
pl: Zatrzymaj pobieranie listy

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Topic
pl: Temat

en: Sent list request: waiting for reply...
pl: Wysłano zapytanie list: oczekiwanie na odpowiedź

en: Can't request list: no active connection
pl: Nie można pobrać list: brak aktywnego połączenia

en: Stopping the list download...
pl: Zatzymywanie pobierania listy...

en: Can't stop list download: no active connection.
pl: Nie można zatrzymać pobierania list: brak aktywnego połączenia.

en: List can't be requested: not connected to a server
pl: Nie można zapytać o listę: nie połączono z serwerem

en: Channel List [IRC Context %1]
pl: Lista kanałów [Kontekst IRC %1]

en: Warning While Exporting - KVIrc
pl: Ostrzeżenie podczas eksportowania - KVIrc

en: You can't export an empty list!
pl: Nie możesz wyeksportować pustej listy!

en: Channel list for %1 - %2
pl: Lista kanałów dla %1 - %2

en: Channel list
pl: Lista kanałów

en: Configuration files (*.kvc)
pl: Pliki konfiguracyjne (*.kvc)

en: Channels list download finished
pl: Pobieranie listy kanałów zakończone

en: Processing list: %Q
pl: Przetwarzanie listy: %Q

en: List window already open for this IRC context
pl: Okno z listą kanałów jest już otwarte dla tego kontekstu IRC

en: %1 doesn't look like a servers.ini file.
    Import failed.
pl: %1 nie wygląda jak plik servers.ini.
    Import nie powiódł się.

en: File Import - KVIrc
pl: Import pliku - KVIrc

en: Remote mIRC servers.ini - Import Wizard
pl: Zdalne pobieranie servers.ini - Przewodnik

en: <center><b>Welcome!</b></center><br>This wizard will guide you in the process of downloading a list of IRC servers. Please click "<b>Next</b>" to begin the operation.
pl: <center><b>Witaj</b></center><br>Ten przewodnik przeprowadzi Ciebie przez proces pobierania listy serwerów IRC. Proszę kliknij "<b>Dalej</b>" aby rozpocząć operację.

en: Here you can modify the URL that the list will be downloaded from. In most cases the default URL is acceptable.
pl: Tutaj możesz zmodyfikować adres URL z którego będzie pobierana lista. W większości przypadków domyślny adres URL jest zadowalający.

en: URL Selection
pl: Wybór URL

en: Please wait while the list is being downloaded
pl: Proszę chwilę poczekać, lista jest pobierana

en: List Download
pl: Pobierz listę

en: Failed to start the server list transfer :(
pl: Nie udało się rozpocząć transferu listy serwerów :(

en: File downloaded: processing...
pl: Plik pobrany: przetwarzanie...

en: %1 servers imported successfully
pl: %1 serwer(y/ów) zaimportowano pomyślnie

en: No servers imported
pl: Nie zaimportowano serwerów

en: Import from servers.ini
pl: Import z pliku servers.ini

en: Import from http://www.mirc.co.uk/servers.ini
pl: Import z http://www.mirc.co.uk/servers.ini

en: No such IRC context (%d)
pl: Nie ma takiego kontekstu IRC (%d)

en: Host %1 not found
pl: Host %1 nieodnaleziony

en: Connection refused to host %1
pl: Połączenie odrzucone z hostem %1

en: Connection timed out to host %1
pl: Połączenie wygasło z hostem %1

en: Connected to host %1
pl: Połączono z hostem %1

en: Request aborted
pl: Przerwano zapytanie

en: Text
pl: Tekst

en: Emoticon
pl: Emotoikona

en: &Select...
pl: &Wybierz...

en: Error 0: success?
pl: Błąd 0: sukces?

en: Unsupported direction
pl: Niewspierany kierunek

en: Unsupported key length
pl: Niewspierana długość klucza

en: Bad key data
pl: Złe dane klucza

en: Engine not initialized
pl: Silnik nie przygotowany

en: Invalid direction for this engine
pl: Niepoprwany kierunek dla tego silnika

en: Data buffer too long
pl: Bufor danych zbyt długi

en: hexadecimal
pl: heksadecrymenalny

en: < &Back
pl: < &Wstecz

en: &Next >
pl: &Dalej >

en: Setup Wizard - KVIrc
pl: Kreator konfiguracji - KVIrc

en: <p><h2>Welcome :)</h2>This is your first time running this version of KVIrc.<br>This wizard will guide you through the few steps required to complete the setup.<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, no worries. You will have a chance to preserve the old configuration.</p><p>Click "<b>Next</b>" to proceed.</p>
pl: <p><h2>Witaj :)</h2>To jest pierwsze twoje uruchomienie tej wersji KVIrc.<br>Ten przewodnik przeprowadzi Ciebie przez kilka kroków, koniecznych do zakończenia konfiguracji.<br><br>Jeżeli masz zainstalowaną wcześniejszą wersje KVIrc, bez obaw. Będziesz miał(a) okazję użyć starej konfiguracji.</p><p>Kliknij "<b>Dalej</b>" aby kontynuować.</p>

en: Welcome to KVIrc
pl: Witamy w KVIrc

en: <p>All of the files in this distribution are covered by the GPL. In human terms this can be read as follows:<br><ul><li><b>KVIrc is free</b>, use it, have fun! <b>:)</b></li><li>If you use <b>any</b> part of KVIrc in your own project, you <b>must</b> release that project under the same license.</li></ul></p><p>The "legalese" version of the license is shown in the box below.</p>
pl: <p>Wszystkie pliki w tej dystrybucji są objętę licencją GPL. W ludzkich warunkach może to zostać odczytane następująco:<br><ul><li><b>KVIrc jest darmowy</b>, używaj go, baw się dobrze! <b>:)</b></li><li>Jeżeli użyjesz <b>jakiejkolwiek</b> części KVIrc we własnym projekcie, <b>musisz</b> wydać ten projekt pod taką samą licencją.</li></ul></p><p>Oficjalna "prawnicza" wersja licencji jest pokazana w oknie poniżej.</p>

en: Oops! Can't find the license file.
    It MUST be included in the distribution...
    Please report to <pragma at kvirc dot net>
pl: Ups! Nie można znaleźć pliku licencji.
    Plik MUSI być zawarty w dystrybucji...
    Proszę to zaraportować do <pragma at kvirc dot net>

en: Dreaded License Agreement
pl: Straszliwa umowa licencyjna

en: <p>Please choose a folder for KVIrc to store its settings and other data, and another for downloaded files. Make sure that you have permission to write to both folders.<br><br>The suggested locations are fine in most cases. If you don't know what this is about, just click "<b>Next</b>".<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, you can choose the existing directory for the settings, and your configuration will be preserved.</p>
pl: <p>Proszę wybrać folder dla KVIrc aby zachować jego ustawienia i inne dane a jeszcze inny dla pobranych plików. Upewnij się, że masz prawo zapisu w tych dwóch folderach.<br><br>Proponowane lokalizacje są zadawalające w większości przypadków. Jeżeli nie wiesz o czym mowa, poprostu naciśnij "<b>Dalej</b>".<br><br>Jeżeli miałeś zainstalowaną poprzednią wersje KVIrc, możesz wybrać istniejący katalog z ustawieniami a twoja poprzednia konfiguracja zostanie użyta.</p>

en: Store configuration in folder
pl: Przechowywanie konfiguracji w folderze

en: Use settings folder from previous installation
pl: Użyj folderu ustawień z poprzedniej instalacji

en: Use new settings folder
pl: Użyj nowego folderu ustawień

en: Settings folder:
pl: Folder z  ustawieniami:

en: Download files to folder:
pl: Pobieraj pliki do folderu:

en: All settings in shared program folder (portable)
pl: Wszystkie ustawienia w wspólnym folderze programu (przenośne)

en: Application Folders
pl: Foldery aplikacji

en: Please choose a nickname.<br><br>Your nickname is the name that other IRC users will know you by. It can't contain spaces or punctuation. Some IRC networks will shorten your nickname if it is more than 32 characters long.<br><br>If in doubt, just enter the first nick that comes to mind. You will be able to change it later in the Identity properties, or with the /NICK command.
pl: Proszę wybrać pseudonim.<br><br>Twój pseudonim jest nazwą po której inni użytkownicy IRC będą cię rozpoznawać. Pseudonim nie może zawierać spacji i znaków interpunkcji. Niektóre sieci IRC będą skracać Twój pseudonim jeżeli przekroczy 32 znaki.<br><br>Jeżeli nie wiesz co wpisać, wpisz pierwszy (lepszy) pseudonim jaki przychodzi Ci do głowy. Będziesz mógł go zmienić później, we właściwościach tożsamości lub wykonując polecenie /NICK.

en: Nickname:
pl: Pseudonim:

en: This field is optional and will appear as part of the CTCP USERINFO reply.
pl: To poje jest nieobowiązkowe i będzie się ukazywać jako część odpowiedzi CTCP USERINFO.

en: Profile
pl: Profil

en: Real name:
pl: Prawdziwe imię:

en: Age:
pl: Wiek:

en: Unspecified
pl: Nieokreślony

en: Gender:
pl: Płeć:

en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: Languages:
pl: Języki:

en: Identity
pl: Tożsamość

en: <p>Here you can choose the default appearance of KVIrc.<br><br>The Fancy theme uses icons, a transparent background and a lot of colors. The Minimalist theme is designed for low-color displays or for "console" extremists; it's more or less white text on a black background.<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, you can choose to not apply any theme in order to preserve your current visual settings.<br><br>If you don't know what to choose, just use the default.</p>
pl: <p>Tutaj możesz wybrać domyślny wygląd KVIrc.<br><br>Motyw "Ozdobny" używa ikon, przeźroczystego tła i mnóstwa kolorów. Motyw "Minimalistyczny" jest przeznaczony dla mało kolorowych wyświetlaczy lub dla "konsolowych" ekstremistów; jest to mniej lub bardziej biały tekst na czarnym tle.<br><br>Jeżeli miałeś zainstalowaną poprzednią wersję KVIrc zainstalowaną, nie musisz stosować żadnego motywu w celu zachowania swoich aktualnych efektów wizualnych.<br><br>Jeżeli nie wiesz co wybrać, wybierz po prostu domyślny.</p>

en: &Fancy Theme
pl: &Motyw Ozdobny

en: &Minimalist Theme
pl: &Motyw 'Minimalny'

en: &Don't apply any theme
pl: &Nie stosuj żadnego motywu

en: Default Theme
pl: Domyślny motyw

en: <p>Here you can choose how much KVIrc will integrate with your system.<br><br>The default settings are fine for most users so if you're in doubt just click "<b>Finish</b>" to continue.</p>
pl: <p>Tutaj możesz wybrać jak bardzo KVIrc zintegruje się z twoim systemem.<br><br>Domyślne ustawienia są zadowalające dla większości użytkowników i jeżeli nie jesteś pewien kliknij "<b>Zakończ</b>" aby kontynuować.</p>

en: Desktop Integration
pl: Integracja ze środowiskiem

en: Make KVIrc the default IRC client
pl: Uczyń KVIrc domyślnym klientem IRC

en: Create desktop shortcut
pl: Utwórz skrót na pulpicie

en: Import server list from mIRC
pl: Import listy serwerów z mIRC'a

en: Choose an Existing Configuration Folder - KVIrc Setup
pl: Wybierz istniejący folder konfiguracji - Ustawianie KVIrc

en: Confirm Setting Configuration Folder - KVIrc Setup
pl: Potwierdź folder konfiguracji - Ustawianie KVIrc

en: The folder %1 doesn't seem to be a valid KVIrc settings folder. Do you want to use it anyway?
pl: Folder %1 nie wygląda na poprawny folder z ustawieniami KVIrc. Czy mimo to kontynuować?

en: Choose a Configuration Folder - KVIrc Setup
pl: Wybierz folder z konfiguracją - KVIrc Setup

en: Choose a Download Folder - KVIrc Setup
pl: Wybierz folder pobierania - KVIrc Setup

en: Confirm Setup Abort - KVIrc Setup
pl: Potwierdź przerwanie konfiguracji - Ustawianie KVIrc

en: You have chosen to abort the setup.<br>KVIrc can't run until you complete this procedure.<br><br>Do you really wish to abort?
pl: Wybrałeś przerwanie konfiguracji.<br>Nie uruchomisz KVIrc dopóki nie skończysz tego etapu.<br><br>Czy napewno chcesz przerwać?

en: Can't create directory %s.
    You may not have write permission for that path. Please go back and choose another directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu %s.
    Możesz nie mieć praw zapisu w tej ścieżce. Proszę wróć i wybierz inny katalog.

en: Can't create directory %s.
    You may not have write permission for that path.
    Please go back and choose another directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu %s.
    Możesz nie mieć praw zapisu w tej ścieżce.
    Proszę wróć i wybierz inny katalog.

en: Sound file '%Q' not found
pl: Plik dźwiękowy '%Q' nie znaleziony

en: Unable to play sound '%Q'
pl: Niemożliwe odegranie dźwięku '%Q'

en: Sorry, I can't find a sound system to use on this machine
pl: Przepraszam, nie mogę znaleźć systemu dźwiękowego do użycia na tej maszynie

en: Sound system detected to: %s
pl: System dźwięku wykryty do: %s

en: Socket Spy [IRC Context %1]
pl: Szpieg gniazda [Kontekst IRC %1]

en: Socket open
pl: Otwarte gniazdo

en: Socket closed
pl: Zamknięte gniazdo

en: Window with ID '%Q' not found
pl: Okna z ID '%Q' nie znaleziono

en: The specified window (%Q) is not a channel/query/DCC chat
pl: Określone okno (%Q) nie jest kanałem/rozmową/Czatem DCC

en: File not found or empty
pl: Plik nie znaleziony lub pusty

en: I can't open that file
pl: Nie mogę otworzyć tego pliku

en: Could not paste file
pl: Nie można wkleić pliku

en: The specified window (%Q) is not a Channel/Query/DCC
pl: To okno (%Q) nie jest kanałem/rozmową/DCC

en: Slow-paste ID:%d Window:%Q
pl: Powolne-wklejanie ID:%d Okno:%Q

en: %Q algorithm is not supported
pl: %Q algorytm nie jest wspierany

en: File I/O error while trying to use the private key file %s
pl: Błąd we/wy pliku podczas próby użycia klucza prywatnego pliku %s

en: KVIrc is compiled without OpenSSL support.
pl: KVIrc jest skompilowany bez wsparcia OpenSSL.

en: An error occurred during signature verification.
pl: Wystąpił błąd podczas weryfikowania sygnatury.

en: Plugin not found. Please check the plugin-name and path.
pl: Wtyczka nie znaleziona. Proszę sprawdź nazwę wtyczki i scieżkę.

en: Error while loading plugin.
pl: Błąd podczas ładowania wtyczki.

en: No DBus type specified
pl: Nie określono typu DBus

en: Invalid D-Bus interface
pl: Niepoprawny interfejs D-Bus

en: No command specified
pl: Nie podano polecenia

en: Failed to start the terminal program
pl: Nie udało się uruchomić programu w terminalu

en: Terminal Emulator
pl: Emulator terminala

en: Can't create the terminal emulation part
pl: Nie można utworzyć części emulacyjnej terminala

en: Theme package saved successfully.
pl: Pakiet motywu zapisano pomyślnie.

en: Show at startup
pl: Pokaż przy starcie

en: Did You Know...
pl: Czy wiedziałeś, że ...

en: <b>Can't find any tip... :(</b>
pl: <b>Nie mogę znaleźć żadnej wskazówki... :(</b>

en: Current window is not a channel
pl: Aktualne okno nie jest kanałem

en: Unable to find a window with the specified window ID
pl: Nie można znaleźć okna z określonym ID okna

en: The specified toolbar doesn't exist
pl: Określony pasek narzędzi nie istnieje

en: No action name/index specified
pl: Nie określono nazwy/indeksu akcji

en: The action "%Q" doesn't exist
pl: Akcja "%Q" nie istnieje

en: <b><center>KVIrc Tray Options</center></b>
pl: <b><center>Ustawienia zasobnika - KVIrc</center></b>

en: Context
pl: Kontekst

en: &Configure KVIrc...
pl: &Konfiguracja KVIrc...

en: &About KVIrc
pl: &O KVIrc

en: Hide / Show
pl: Ukryj / Pokaż

en: &Hide Tray Icon
pl: &Ukryj ikonę zasobnika

en: &Quit
pl: &Zakończ

en: Nothing is happening...
pl: Nic się nie dzieje...

en: Just idling...
pl: Nic nie robię...

en: Hey man... Do something!
pl: Człowieku... Zrób coś!

en: Silence speaking
pl: Ciche rozmowy

en: Are ya here?
pl: Jesteś tutaj?

en: The world has stopped?
pl: Czy świat się zatrzymał?

en: Everything is all right
pl: Wszystko jest w porządku

en: idle()
pl: bezczynny()

en: It's so cold here...
pl: Ale tu zimno...

en: Do not disturb... Watching TV
pl: Nie przeszkadzać... Oglądam TV

en: Just vegetating
pl: Wegetuję

en: Hey... Are ya sure that your network is up?
pl: Hej...Jesteś pewien, że twoja sieć działa?

en: Seems like the world has stopped spinning
pl: Wygląda jakby świat się przestał obracać

en: This silence is freaking me out!
pl: Ta cisza mnie przeraża!

en: idle idle idle idle!
pl: bezczynny bezczynny bezczynny bezczynny!

en: Hide Window
pl: Ukryj okno

en: Show Window
pl: Pokaż okno

en: Away on All
pl: Nieobecny na wszystkich

en: Back on All
pl: Obecny na wszystkich

en: Back on %1
pl: Powrót na %1

en: Away on %1
pl: Nieobecny na %1

en: Window
pl: Okno

en: Count
pl: Ilość

en: Timestamp
pl: Znacznik czasu

en: Entry Selection - KVIrc
pl: Edycja wpisu - KVIrc

en: &Open
pl: &Otwórz

en: &Remove
pl: &Usuń

en: &Say to Window
pl: &Wyślij do okna

en: Configure
pl: Konfiguracja

en: Window Not Found - KVIrc
pl: Nie znaleziono okna - KVIrc

en: Window not found.
pl: Okna nie znaleziono.

en: URL Module Configuration - KVIrc
pl: Konfiguracja modułu przechwytywania URL - KVIrc

en: Save URL list on module unload
pl: Zapisz listę URL nawet jeśli wyładowano moduł

en: Save columns width on URL list close
pl: Zapisz szerokość kolumn gdy zamknięto listę URL

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Enable URL ban list
pl: Włącz listę zablokowanych URL

en: &Add Ban
pl: &Dodaj zakaz

en: &Remove Selected
pl: &Usuń zaznaczone

en: URL Ban List - KVIrc
pl: Zakazane adresy URL - KVIrc

en: Enter a URL to ban.
pl: Wpisz adres URL, który trzeba zabronić.

en: Must select a ban entry from the list to remove it.
pl: Musisz wybrać wpis zakazu z listy aby go usunąć

en: The window with ID '%s' doesn't exist
pl: Okno z identyfikatorem '%s' nie istnieje

en: The window with ID '%s' isn't a channel window.
pl: Okno z identyfikatorem '%s' nie jest oknem kanału.

en: Invalid IRC context ID '%Q'
pl: Niepoprawny identyfikator kontekstu IRC '%Q'

en: The specified icon doesn't exist: switching to 'none'
pl: Określona ikona nie istnieje: przełanczanie na 'nic'

en: The window with ID '%s' does not support background images!
pl: Okno z ID '%s' nie wspiera obrazków w tle!

en: Unknown engine error
pl: Nieznany błąd silnika

en: Failed to initialize the specified encryption engine: %Q
pl: Nie udało się zainicjować określonego silnika szyfrującego: %Q

en: The encryption engine "%Q" doesn't exist
pl: Silnik szyfrujący "%Q" nie istnieje

en: This executable has been compiled without crypt support
pl: Ten plik wykonywalny został skompilowany bez wsparcia szyfrowania
