KVIrc - en to tr translation catalogue (412 entries)

en: Success
tr: Başarılı

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Internal error
tr: İç hata

en: Unknown command
tr: Bilinmeyen komut

en: Invalid IP address
tr: Geçersiz IP adresi

en: Socket creation failed
tr: Soket oluşturma başarısız oldu

en: Connection refused
tr: Bağlantı reddedildi

en: Invalid proxy address
tr: Geçersiz proxy adresi

en: Not enough parameters
tr: Parametreler yeterli değil

en: Invalid parameter
tr: Geçersiz parametre

en: No such file
tr: Böyle bir dosya

en: Invalid port number
tr: Geçersiz port numarası

en: Socket not connected
tr: Soket bağlı değil

en: Can't open file for appending
tr: Dosya ekleme için açılamıyor

en: Can't open file for writing
tr: Dosya yazma için açılamıyor

en: Can't open file for reading
tr: Dosya okuma için açılamıyor

en: Access denied
tr: Giriş engellendi

en: Operation aborted
tr: İşlem durduruldu

en: %1 bytes
tr: %1 bayt

en: Socket
tr: Soket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Operation cancelled
tr: İşlem iptal edildi

en: Cancel
tr: İptal Et

en: File write error
tr: Dosya yazma hatası

en: File read error
tr: Dosya okuma hatası

en: Aborted
tr: Durduruldu

en: Socket write error
tr: Soket yazma hatası

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: %1 h %2 m %3 s
tr: %1 saat %2 dakika %3 saniye

en: %1 h %2%3 m %4%5 s
tr: %1 saat %2%3 dakika %4%5 saniye

en: %1 m %2 s
tr: %1 dakika %2 saniye

en: %1 m %2%3 s
tr: %1 dakika %2%3

en: %1 s
tr: %1 saniye

en: %1 d %2 h %3 m %4 s
tr: %1 gün %2 saat %3 dakika %4 saniye

en: %1 d %2%3 h %4%5 m %6%7 s
tr: %1 gün %2%3 saat %4%5 dakika %6%7 saniye

en: Help
tr: Yardım

en: Back
tr: Geri Dönüş

en: Next
tr: Sonraki

en: Finish
tr: Bitir

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Scripting
tr: Kodlama

en: Channel
tr: Kanal

en: Tools
tr: Araçlar

en: KVIrc Messaging
tr: KVIrc Mesajlaşma

en: No and Don't Ask Me Again
tr: Hayır ve tekrar bana sormayın

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: File download failed
tr: Dosya indirme başarısız oldu

en: File download from %1 failed
tr: Dosya indirme %1'den başarısız oldu

en: File download successfully complete
tr: Dosya indirme başarıyla tamamlandı

en: File download from %1 successfully complete
tr: Dosya indirme %1'den başarıyla tamamlandı

en: KVIrc Theme Package
tr: KVIrc Tema Paketi

en: KVIrc Addon Package
tr: KVIrc Eklenti Paketi

en: Configure Servers...
tr: Sunucuları Ayarla..

en: Manage Addons...
tr: Addonları Yönet...

en: Configure Registered Users...
tr: Kayıtlı Kullanıcıları Ayarla

en: Configure Identity...
tr: Kimlik Ayarla...

en: Get Network Links
tr: Ağ Bağlantıları Al

en: Get Channel List
tr: Kanal listesini alın

en: Configure KVIrc...
tr: KVIrc Ayarla...

en: Configure Theme...
tr: Tema Ayarla...

en: Manage Themes...
tr: Temaları Yönet...

en: Customize Toolbars...
tr: Araç çubuklarını özelleştirin...

en: Join Channels...
tr: Kanalları katılın...

en: Edit Actions...
tr: Actions Düzenle...

en: Edit Aliases...
tr: Aliases Düzenle...

en: Edit Classes...
tr: Sınıfları Düzenle...

en: Edit Events...
tr: Olayları Düzenle...

en: Edit Popups...
tr: Popups Düzenle...

en: Execute Script...
tr: Kodlama Çalıştır...

en: Help Index
tr: Yardım Anasayfa

en: Opens the KVIrc homepage
tr: KVIrc Anasayfasını aç

en: Acquire Screenshot
tr: Ekran görüntüsü alın

en: Manage File &Transfers
tr: Dosya &Transferlerini Yönet

en: Separator
tr: Ayraç

en: Connect/Disconnect
tr: Bağlan / Bağlantıyı kes

en: Connect
tr: Bağlan

en: Abort Connection
tr: Bağlantı Durduruldu

en: Join Channel
tr: Kanala Giriş

en: Other...
tr: Diğer...

en: Clear Recent Channels List
tr: Geçmiş Kanal Listesini Temizle

en: Change Nickname
tr: Kullanıcı adı değiştir

en: OK
tr: TAMAM

en: Clear Recent Nicks List
tr: Geçmiş Kullanıcı Listesini Temizle

en: Clear Recent Servers List
tr: Geçmiş Sunucu Listesini Temizle

en: User Mode
tr: Kullanıcı Modu

en: Enter Away Mode
tr: Dışarıda olma modu girin

en: All
tr: Tüm

en: Addons
tr: Eklentiler

en: Toolbars
tr: Araç çubukları

en: Advanced...
tr: Gelişmiş...

en: Invite only
tr: Yalnızca davet

en: Key
tr: Anahtar

en: Channel operators
tr: Kanal operatörleri

en: Private
tr: Özel

en: Secret
tr: Gizli

en: Only registered nicks can join
tr: Sadece kayıtlı kullanıcılar katılabilir

en: Half-operators
tr: Yardımcı operatörler

en: Channel owners
tr: Kanal sahipleri

en: Flood protection (<num><type>:<secs>)
tr: Saldırı koruması (<sayı><tür>:<saniye>)

en: Channel IRC op
tr: Kanal IRC op

en: Connection
tr: Bağlantı

en: IRC server
tr: IRC Sunucu

en: [SSL ERROR]: %Q
tr: [SSL HATASU]: %Q

en: [PROXY ERROR]: %Q
tr: [PROXY HATASI]: %Q

en: [SOCKET]: %Q
tr: [SOKET]: %Q

en: [SOCKET ERROR]: %Q
tr: [SOKET HATASI]: %Q

en: [SOCKET WARNING]: %Q
tr: [SOKET UYARISI]: %Q

en: %1 is on IRC
tr: %1 IRC'ye girdi

en: %1 has left IRC
tr: %1 IRC'den çıktı

en: Starting notify list
tr: Bildiri listesi başlatılıyor

en: No users in the notify list
tr: Hiçbir kullanıcı bildiri listesinde yok

en: Socket message
tr: Soket mesajı

en: Socket warning
tr: Soket uyarısı

en: Socket error
tr: Soket hatası

en: System error
tr: Sistem hatası

en: Connection status
tr: Bağlantı durumu

en: Part message
tr: Ayrılma mesajı

en: Topic message
tr: Kanal başlığı

en: CTCP reply
tr: CTCP cevabı

en: CTCP request replied
tr: CTCP talebi cevaplandı

en: CTCP request ignored
tr: CTCP talebi göz ardı edildi

en: CTCP request flood warning
tr: CTCP talebi saldırı uyarısı

en: CTCP request unknown
tr: CTCP talebi bilinmiyor

en: User action
tr: Kullanıcı eylemi

en: Quit message
tr: Çıkış mesajı

en: Channel key change
tr: Kanal şifresi değiştirmek

en: Channel limit change
tr: Kanal limiti değiştir

en: DCC request
tr: DCC talebi

en: DCC message
tr: DCC mesajı

en: DCC error
tr: DCC hatası

en: Nickname problem
tr: Kullanıcı adı sorunu

en: DCC chat message
tr: DCC sohbet mesajı

en: Channel notice
tr: Kanal uyarısı

en: Away message
tr: Dışarıda olma mesajı

en: Invite message
tr: Davet mesajı

en: Search
tr: Arama

en: Server error
tr: Sunucu hatası

en: Channel URL
tr: Kanal URL

en: MemoServ message
tr: MemoServ mesajı

en: Font options (family,pointsize,style,charset,weight,flags (biusf))
tr: Yazı tipi seçenekleri (aile,punto,tarz,karakter kümesi,ağırlık,bayraklar (biusf))

en: [SSL]:     Country: %c%s
tr: [SSL]:     Ülke: %c%s

en: Invalid option
tr: Geçersiz seçenek

en: Channel CTCP
tr: Kanal CTCP

en: %Q %Q%c request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), ignored (flood limit exceeded)
tr: %Q %Q%c talebi 
    !n
    %Q
    'den [%Q@
    !h
    %Q
    ](%Q), göz ardı edildi (limit aşıldı)

en: ignored
tr: ignore edildi

en: replied
tr: yanıtlandı

en: %Q %Q%c request from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), %Q
tr: %Q %Q%c talebi 
    !n
    %Q
    'den [%Q@
    !h
    %Q
    ] (%Q), %Q

en: %Q PING reply from 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %u sec %u msec
tr: %Q PING cevabı 
    !n
    %Q
    'den [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %u saniye %u milisaniye

en: private
tr: özel

en: %1 unsets avatar
tr: %1 avatarını kaldırdı

en: %1 changes avatar to %2
tr: %1 avatarını değiştirdi %2

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has joined 
    !c
    %Q
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] 
    !c
    %Q
     kanalına girdi

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just joined 
    !c
    %Q
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] şimdi 
    !c
    %Q
     kanalına girdi

en: You have left channel 
    !c
    %Q
tr: 
    !c
    %Q
     Kanalından Çıktınız

en: You have left channel 
    !c
    %Q
    : %Q
tr: 
    !c
    %Q
    : %Q Kanalından Çıktınız

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
    : %Q
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] 
    !c
    %Q
     kanalından çıktı: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has left 
    !c
    %Q
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] 
    !c
    %Q
     kanalından çıktı

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
    : %Q
tr: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] şimdi 
    !c
    %Q
    : %Q kanalından ayrıldı

en: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just left 
    !c
    %Q
tr: 
    !nc
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] şimdi 
    !c
    %Q
     kanalından ayrıldı

en: Netsplit detected: %s
tr: Netsplit tespit edildi: %s

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has quit IRC: %Q
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] IRC'den çıktı: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] kullanıcısı 
    !c
    %Q
     kanalından 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] tarafından atıldı nedeni: %Q

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has just been kicked from 
    !c
    %Q
     by 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] kullanıcısı şimdi 
    !c
    %Q
     kanalından 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] tarafından nedeni: %Q ile atıldı

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] has changed topic to "%Q%c"
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] başlığı değiştirdi: "%Q%c"

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] is now known as 
    !n
    %Q
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] yeni adını 
    !n
    %Q
     yaptı

en: double-click the channel name to join
tr: kanal adına çift tıklayarak giriş yapabilirsiniz

en: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] invites you to channel 
    !c
    %Q
     (%Q)
tr: 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ] sizi 
    !c
    %Q
     (%Q) kanalına davet ediyor

en: %Q [%Q@%Q] has unset the channel key
tr: %Q [%Q@%Q] kanal şifresi kaldırıldı

en: %Q [%Q@%Q] has set channel 
    !m-l
    limit to %Q
tr: %Q [%Q@%Q] kanal 
    !m-l
    limitini %Q
     olarak değiştirdi

en: %Q [%Q@%Q] has unset the channel limit
tr: %Q [%Q@%Q] kanal limiti kaldırıldı

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %c%c 
    !n
    %Q
tr: %Q [%Q@%Q] kanal modunu değiştirdi: %c%c 
    !n
    %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set channel 
    !m%c%c
    mode %c%c
tr: %Q [%Q@%Q] kanal modunu değiştirdi: 
    !m%c%c
    mode %c%c

en: %Q [%Q@%Q] has set mode %s %Q
tr: %Q [%Q@%Q] kanal modunu değiştirdi: %s %Q

en: %Q [%Q@%Q] has set channel mode %s
tr: %Q [%Q@%Q] kanal modunu değiştirdi: %s

en: The current network is %Q
tr: Şuan ki ağ %Q

en: This server supports: %s
tr: Bu sunucu destekler: %s

en: Channel topic is: %Q
tr: Kanal başlığı: %Q

en: No channel topic is set
tr: Kanal Başlığı Yok

en: Topic was set by %Q on %Q
tr: Kanal başlığını kuran: %Q Tarih: %Q

en: Topic was set by %Q
tr: Kanal başlığını kuran: %Q

en: Ban listing
tr: Ban listesi

en: owner list
tr: sahip listesi

en: Invite listing
tr: Davet listeleme

en: Spam filter listing
tr: Davet listeleme

en: Tip: %Q
tr: İpucu: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is away: %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c dışarıda olma nedeni: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's real name: %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c'ın gerçek ismi: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's real name was: %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c'ın eski gerçek ismi: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's channels: %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c'ın kanalları: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's idle time: %ud %uh %um %us
tr: %c
    !n
    %Q
    %c'ın boş durma zamanı: %ugün %usaat %udakika %usaniye

en: %c
    !n
    %Q
    %c's signon time: %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c'ın bağlanma zamanı: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c's server: 
    !s
    %Q
     - %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c'ın sunucusu: 
    !s
    %Q
     - %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c is authenticated as %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c kullanıcısı %Q olarak kimliğini doğrulamış

en: %c
    !n
    %Q
    %c's info: %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c'ın bilgileri: %Q

en: %c
    !n
    %Q
    %c WHOIS info from 
    !s
    %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c'ın kimlik bilgileri 
    !s
    %Q
     tarafından sağlandı

en: %c
    !n
    %Q
    %c WHOWAS info from 
    !s
    %Q
tr: %c
    !n
    %Q
    %c'ın eski bilgileri 
    !s
    %Q
     tarafından sağlandı

en: Channel was created at %Q
tr: Kanalın oluşturulma tarihi: %Q

en: Channel list begin: channel, users, topic
tr: Kanal listesi başla: kanal, kullanıcılar, konu

en: List: %Q
tr: Liste: %Q

en: %c
    !s
    %s
    %c's server info: %s
tr: %c
    !s
    %s
    %c'ın sunucu bilgileri: %s

en: 
    !n
    %Q
     invited %Q into channel %Q
tr: 
    !n
    %Q
     kullanıcısı %Q kullanıcısını %Q kanalına davet etti

en: %c
    !s
    %s
    %c's information:
tr: %c
    !s
    %s
    %c'ın bilgileri:

en: %c
    !s
    %s
    %c's time is %Q
tr: %c
    !s
    %s
    %c'ın zamanı %Q

en: %Q: no such server
tr: %Q: böyle bir sunucu yok

en: %Q: no such channel
tr: %Q: böyle bir kanal yok

en: is talking
tr: konuşuyor

en: and
tr: ve

en: were talking recently
tr: yakın zamanda konuşuyorlardı

en: are talking
tr: konuşuyorlar

en: operator
tr: operatör

en: operators
tr: operatörler

en: active user
tr: aktif kullanıcı

en: active users
tr: aktif kullanıcılar

en: hot user
tr: geveze kullanıcı

en: hot users
tr: geveze kullanıcılar

en: channel owner
tr: kanal sahibi

en: channel owners
tr: kanal sahipleri

en: channel administrator
tr: kanal yöneticisi

en: channel administrators
tr: kanal yöneticileri

en: half-operator
tr: yarcımdı operatör

en: half-operators
tr: yarcımdı operatörler

en: voiced user
tr: voice kullanıcı

en: voiced users
tr: voice kullanıcılar

en: user-operator
tr: kullanıcı-operatör

en: user-operators
tr: kullanıcı-operatörler

en: user total
tr: toplam kullanıcı

en: users total
tr: toplam kullanıcılar

en: No activity
tr: Etkinlik yok

en: Flooded with messages
tr: Mesajı ile saldırdı

en: human
tr: insani

en: [Dead channel]
tr: [Ölü Kanal]

en: Sent part request, waiting for reply...
tr: Ayrılma isteği gönderildi, cevap için bekleniyor...

en: Double-click to edit...
tr: Düzenlemek için çift tıklayın...

en: CONSOLE
tr: KONSOL

en: Address:
tr: Adres:

en: Male
tr: Erkek

en: Female
tr: Kadın

en: You have just attempted to close a console window with an active connection inside.
    Are you sure you wish to terminate the connection?
tr: Aktif IRC bağlantısı olan bir konsol pencresini kapatmaya çalıştınız.
    Bağlantıyı sonlandırmak istediğinizden emin misiniz?

en: &Yes
tr: &Evet

en: &Always
tr: &Her zaman

en: &No
tr: &Hayır

en: You have just attempted to close the last console window.
    Are you sure you wish to quit KVIrc?
tr: Son konsol penceresini kapatmaya çalıştınız.
    KVIrc'ten çıkış yapmak istediğinize emin misiniz?

en: No connection
tr: Bağlantı yok

en: channel
tr: kanal

en: channels
tr: kanallar

en: query
tr: özel

en: queries
tr: özeller

en: CTCP Page - KVIrc
tr: CTCP Sayfa - KVIrc

en: Close
tr: Kapat

en: The file %1 already exists.<br>Do you wish to overwrite it?
tr: Dosya %1 zaten var.<br>Bunun üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Small icons
tr: Küçük simgeler

en: Full path
tr: Tam yol

en: Cu&t
tr: Ke&s

en: &Copy
tr: &Kopyala

en: &Paste
tr: &Yapıştır

en: Paste &File
tr: Dosyaya Yapıştır

en: Stop Paste
tr: Yapıştırmayı Durdur

en: Clear
tr: Temizle

en: Select All
tr: Hepsini Seç

en: Insert Icon
tr: Simge Yerleştir

en: No matches
tr: Eşleşme yok

en: Not connected
tr: Bağlı değil

en: Clear Buffer
tr: Ekranı Temizle

en: Choose Font
tr: Yazı Tipi Seç

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Click to open this link
tr: Bu bağlantıyı açmak için tıklayın

en: Double-click to open this link
tr: Bu bağlantıyı açmak için çift tıklayın

en: &Next
tr: Sonraki

en: Plain Text
tr: Basit Metin

en: &Case sensitive
tr: Büyü&k Küçük Duyarlı

en: Customize...
tr: Özelleştirme...

en: Filter:
tr: Filtre:

en: Mask
tr: Maske

en: Set by
tr: Kuran kişi

en: Set at
tr: kurma zamanı

en: &Add
tr: &Ekle

en: Scri&pting
tr: Kodla&ma

en: &Tools
tr: &Araçlar

en: &Settings
tr: A&yarlar

en: &Window
tr: Pe&ncere

en: &Help
tr: &Yardım

en: &Tip of the Day
tr: &Günün İpucu

en: About &KVIrc
tr: &KVIrc Hakkında

en: KVIrc Home&page
tr: KVIrc Anasay&fası

en: Restore &Default Script...
tr: Varsayılan Scriptleri &tekrar Yükle..

en: &Other...
tr: &Diğer...

en: Show &Icon Table
tr: Simge Ta&blosunu Göster

en: &Apply
tr: &Uygula

en: , probably away
tr: , muhtemelen dışarıda

en: Common channels: %2
tr: Ortak kanalları: %2

en: [Dead query]
tr: [Ölü özel]

en: Common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q
tr: Ortak kanallarınız 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]: %Q

en: No common channels for 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]
tr: Ortak kanallarınız: r 
    !n
    %Q
     [%Q@
    !h
    %Q
    ]

en: &Browse...
tr: &Gözat...

en: Choose a Directory - KVIrc
tr: Dizin Seçin - KVIrc

en: A&dd
tr: E&kle

en: Choose Color
tr: Renk Seç

en: Foreground
tr: Ön plan

en: Transparent
tr: Şeffafluk

en: Background
tr: Arka plan

en: Play
tr: Oynat

en: Name
tr: İsim

en: Password
tr: Şifre

en: Remove %1
tr: Sil %1

en: Add Applet
tr: Uygulama Ekle

en: Network
tr: Ağ

en: Server
tr: Sunucu

en: Nickname
tr: Kullanıcı adı

en: Away
tr: Dışarıda

en: Away Indicator
tr: Dışarıda Göstergesi

en: Lag Indicator
tr: Gecikme Göstergesi

en: Simple Clock
tr: Basit Saat

en: Connection Timer
tr: Bağlantı Göstergesi

en: Update Indicator
tr: Güncelleme Göstergesi

en: No updates found
tr: Bir güncelleme bulunamadı

en: Icon Size
tr: Simge boyutu

en: Button Style
tr: Düğme Tipi

en: Set on
tr: kurma zamanı

en: No topic is set
tr: Başlık ayarlanmamış

en: Double-click to set...
tr: Ayarlamak için çift tıklayın...

en: Sort
tr: Sırala

en: %1 is an <b>IrcOp</b>
tr: %1 bir <b>IrcOp</b>

en: Current:
tr: Şu anki:

en: Standard
tr: Standart

en: Starting last log
tr: Son tutulan kayıt başlatılıyor

en: End of log
tr: Kayıt Sonu

en: Window List
tr: Pencere Listesi

en: Category: %Q
tr: Kategori: %Q

en: Description: %Q
tr: Açıklama: %Q

en: &OK
tr: &Tamam

en: Notifying avatar '%Q' to %Q
tr: Avatarı '%Q' bildir %Q için

en: The current window is not a channel
tr: Bu pencere bir kanal değildir

en: &Join
tr: &Gir

en: &Register
tr: &Kayıt

en: Clear Recent
tr: Geçmişi Temizle

en: Registered Channels
tr: Kayıtlı Kanallar

en: Recent Channels
tr: Son Kanallar

en: All Networks
tr: Tüm Ağlar

en: Join
tr: Gir

en: Delete
tr: Sil

en: Can't read data from file
tr: Dosyadan veri okunamıyor

en: Show index
tr: İndeksi Göster

en: Help Browser
tr: Yardım Paneli

en: Total hosts listed
tr: Toplam sunucu listesi

en: Total hosts in the network
tr: Ağdaki toplam sunucu sayısı

en: Total links: %d
tr: Toplam bağlantılar: %d

en: Description
tr: Açıklama

en: Stop list download
tr: Liste indirmeyi durdur

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Topic
tr: Başlık

en: Stopping the list download...
tr: Liste indirmeyi durduruluyor...

en: Channel list for %1 - %2
tr: Kanal Listesi %1 - %2

en: Channel list
tr: Kanal Listesi

en: Channels list download finished
tr: Kanal listesi indirme bitti

en: List Download
tr: Liste İndir

en: Text
tr: Yazı

en: < &Back
tr: < &Geri

en: &Next >
tr: &İleri >

en: <p><h2>Welcome :)</h2>This is your first time running this version of KVIrc.<br>This wizard will guide you through the few steps required to complete the setup.<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, no worries. You will have a chance to preserve the old configuration.</p><p>Click "<b>Next</b>" to proceed.</p>
tr: <p><h2> Hoşgeldiniz :) </ h2> KVIrc  bu sürümünü ilk kez çalıştırıyorsunuz.<br> Bu sihirbaz, kurulumu tamamlamak için gereken birkaç adımda size rehberlik edecek.<br><br> Eğer.. KVIrc önceki bir sürüm yüklemiş iseniz, merak etmeyin. Eski ayarlarınızı korumak için bir şans olacak.</p><p> Devam etmek için   "<b> İleri </ b> " tıklayınız. </ p>

en: Welcome to KVIrc
tr: KVIrc 'e Hoş Geldiniz

en: <p>All of the files in this distribution are covered by the GPL. In human terms this can be read as follows:<br><ul><li><b>KVIrc is free</b>, use it, have fun! <b>:)</b></li><li>If you use <b>any</b> part of KVIrc in your own project, you <b>must</b> release that project under the same license.</li></ul></p><p>The "legalese" version of the license is shown in the box below.</p>
tr: <p>Bu dağıtımın bütün dosyaları GPL (Genel Kamu Lisansı) kapsamındadır. İnsani açıdan denenebilir ki:<br><ul><li><b>KVIrc  ücretsizdir</b>, kullanın, eğlenin! <b>:)</b></li><li>Eğer bir projenizde KVIrc'nin bir bölümünü kullanırsanız, bu projeyi ayni lisans altında bırakmalısınız.</li></ul></p><p>Yasal lisans sürümü aşağıdaki kutudadır.</p>

en: Dreaded License Agreement
tr: Lisans Sözleşmesi

en: <p>Please choose a folder for KVIrc to store its settings and other data, and another for downloaded files. Make sure that you have permission to write to both folders.<br><br>The suggested locations are fine in most cases. If you don't know what this is about, just click "<b>Next</b>".<br><br>If you had a previous version of KVIrc installed, you can choose the existing directory for the settings, and your configuration will be preserved.</p>
tr: <p>Lütfen KVIrc ayarları, diğer veriler ve indirilen dosyalar için birer klasör seçiniz. Seçtiğiniz dosyalara yazma erişimine sahip olmalısınız.<br><br>Çoğu durumda önerilen klasörler uygundur. Eğer bunun ne olduğu hakkında bilginiz yoksa sadece "<b>İleri</b>" tıklayınız.<br><br>Eğer önce bir KVIrc sürümünüz varsa, ayarlarınız için o klasörü seçerek yapılandırmalarınızı koruyabilirsiniz.</p>

en: Store configuration in folder
tr: Ayarları bir klasörde saklayın

en: Use settings folder from previous installation
tr: Önceki kurulumdan ayarlar klasörünü kullan

en: Use new settings folder
tr: Yeni ayarlar klasörü kullan

en: Settings folder:
tr: Ayarlar dosyası:

en: Download files to folder:
tr: Dosyaların kaydedileceği klasör:

en: All settings in shared program folder (portable)
tr: Tüm ayarlar paylaşılan program dosyasında (portable)

en: Application Folders
tr: Kullanım Klasörleri

en: Nickname:
tr: Kullanıcı adı:

en: Profile
tr: Profil

en: Real name:
tr: Gerçek isim:

en: Age:
tr: Yaş:

en: Unspecified
tr: Belirtilmemiş

en: Gender:
tr: Cinsiyet:

en: Location:
tr: Yer:

en: Languages:
tr: Diller:

en: Identity
tr: Kimlik

en: &Fancy Theme
tr: &Fancy Tema

en: &Minimalist Theme
tr: &Minimalist Tema

en: &Don't apply any theme
tr: &Tema Kullanma

en: Default Theme
tr: Varsayılan Tema

en: <p>Here you can choose how much KVIrc will integrate with your system.<br><br>The default settings are fine for most users so if you're in doubt just click "<b>Finish</b>" to continue.</p>
tr: <p>Burada KVIrc ile sisteminizin ne kadar entegre olacağını seçebilirsiniz.<br><br>Varsayılan ayarlar bir çok kullanıcı için iyidir, eğer şüpheniz varsa sadece "<b>Bitir</b>" tıklayınız ve kurulumu bitiriniz.</p>

en: Create desktop shortcut
tr: Masaüstüne kısayol oluştur

en: Choose a Configuration Folder - KVIrc Setup
tr: Yapılandırma Klasörü Seçin - KVIrc Kurulum

en: Choose a Download Folder - KVIrc Setup
tr: İndirilen Dosyalar İçin Klasör Seçin - KVIrc Kurulum

en: Sound file '%Q' not found
tr: Ses dosyası '%Q' bulunamadı

en: Sound system detected to: %s
tr: Ses sistemi belirlendi: %s

en: Socket Spy [IRC Context %1]
tr: Soket Ajanı [IRC Context %1]

en: Socket open
tr: Soket açık

en: Socket closed
tr: Soket kapatıldı

en: File not found or empty
tr: Dosya bulunamadı veya boş

en: I can't open that file
tr: O dosyayı açamam

en: Show at startup
tr: Açılışta Göster

en: &Configure KVIrc...
tr: &KVIrc Ayarla

en: &About KVIrc
tr: &KVIrc Hakkında

en: &Quit
tr: &Çıkış

en: Nothing is happening...
tr: Birşey olduğu yok...

en: Are ya here?
tr: Burada mısınız?

en: The world has stopped?
tr: Dünya durdu mu?

en: Mieeeeeowww!
tr: Miyaaaavvvvv!

en: Window
tr: Pencere

en: Timestamp
tr: Zaman etiketi

en: &Remove
tr: &Sil

en: Configure
tr: Düzenle

en: Window not found.
tr: Pencere bulunamadı.

en: &Cancel
tr: &İptal Et

en: &Add Ban
tr: &Ban Ekle

en: &Remove Selected
tr: &Seçili Olanı Sil
