KVIrc - en to de translation catalogue (26 entries)

en: About KVIrc
de: Über KVIrc

en: Close
de: Schließen

en: Forged by the <b>KVIrc Development Team</b>
de: Erstellt vom <b>KVIrc-Entwicklerteam</b>

en: About
de: Über

en: Runtime Info
de: Laufzeitinformationen

en: System name
de: System-Name

en: System version
de: System-Version

en: Architecture
de: Architektur

en: Qt version
de: Qt-Version

en: Qt theme
de: Qt-Theme

en: Build Info
de: Erstellungsinfo

en: Build date
de: Build-Datum

en: Sources date
de: Quellcode-Datum

en: Revision number
de: Revisionsnummer

en: CPU name
de: CPU-Name

en: Build command
de: Build-Kommando

en: Build flags
de: Buildflags

en: Compiler name
de: Compiler-Name

en: Compiler flags
de: Compilerflags

en: Features
de: Funktionen

en: OpenSSL version
de: Versione OpenSSL

en: OpenSSL compiler flags
de: Flag compilazione OpenSSL

en: Executable Information
de: Programmdateiinformationen

en: Honor && Glory
de: Ruhm && Ehre

en: Oops! Can't find the license file.
    It MUST be included in the distribution...
    Please report to <pragma at kvirc dot net>
de: Ups! Die Lizenzdatei kann nicht gefunden werden.
    Sie MUSS in der Distribution enthalten sein...
    Bitte melden Sie dies an <pragma at kvirc dot net>

en: License
de: Lizenz
